VATEN ACADEMÏENIEUWS UIT DE OMGEVING ZET üi WASGHCQED BLANK ALS SNEEUW! Agenda Voor allen tHo|iikkeSen Mijnhardt's Lakeerjabletten UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 18 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BEGROOTING. Nog zijn de volgende voorstellen inge diend. Voorat-el van den heer Spendel: Onder- goteekendo stelt- den Raad voor: a. op de bcgrooting 1930 oen post, groot één duizend gulden, te brengen, waaruit, inuziek- en zangvcreenigingen kunnen worden gesub sidieerd, welken tot. het geven van. volks concerten zullen worden uitgenoodigd. b. Een commissie te benoemen uit zijn midden, welke belast wordt met de uit voering van het in sub a vervatte besluit. Voorstel van den heer Spendel: Onder- geteekendo stelt den Raad voor B. en W. uit te noodigen te komen met voorstellen tot> reorganisatie of wol opheffing van de Stedelijke Werkinrichting. Voorstel van den hoer Groeneveld: On- dergeteekende stelt voor, dat in het Haag- weg-kwartier een openbare lageie school zal worden gesticht. Voorstel van den heer Groeneveld: De Raad stelt ter beschikking van Burgemees ter en Wethouders een bedrag van 5000 ben oinde daarmee te bevorderen het doen geven van goede volksvoorstellingen op het gebied van zang, muziek en tooneel. Voorstel van den heer Groeneveld: De Raad wenscht dab dc agenda met de bij- behoorende stukken ten minste één week voor de Raadsvergadering aan de leden worden toegezonden. Voorstel van den heer Groeneveld: De Raad verzoekt Burgemeester en Wethou ders bij den Raad plannen in te dienon tot het stichten van een Centrale Auto-gara ge met reparatie-in richting voor de Ge meentelijke bedrijven en diensten. Voorstel van den heer BosmanOnder- geteekende stelt voor om, bij wijze van werkverschaffing, over te gaan tot het aan leggen van een of meer sportvelden op Het. daarvoor aangewezen terrein langs den Rijnsburgerweg. Voorstel van den heer van Stralen: De Raad. van oordeel dat dc aanleg van den Leidschen Hout zooveel mogelijk moe-t dienstbaar gemaakt worden aan de be hoefte tot werkverruiming, besluit om ter bevordering van de tewerksteH'ng van meerdere werklooze arbeiders en daardoor snellere totstandkoming van het boschplan een bijdrage uit de gemeentekas beschik baar te stellen en daarvoor ©en memorie- post in de begrooting op te nemen. Voorstel van den heer Spendel: Onder- goteekende stelt voor, de Commissie voor het Bewaarschoolonderwiis, zoodanig uit t-e breiden, dat daarin voldoende plaats is, voor de vertegenwoordigers van het bij zonder onderwijs. R. K. OratoriuirvVereeniging. Wij vestigen de aandacht op de in dïfc blad voorkomende advertentie van boven genoemde veveeniging, waarin zij tegen Zondag 19 Januari een grooten feestavond aankondigd in de Graanbeurs. Een cabaretavond, gevolgd door gezellig samenzijn onder leiding van den heer Theo van Rijsen, uit Den Haag, zai den bezoe kers eenige uren gezellig bezig houden. Gaarne wekken wij onze lezers op de zen avond bij te wonen. Het werk van Jan en Caspar Luyken, gezien door een geneesheer. In de gisteravond gehouden maandelijk- *che bijeenkomst- van de Maatschappij der Nederlandsche letterkunde, hoeft dr. J. G. de Lint uit Den Haag, lector in de ge schiedenis der geneeskunde aan de Leid- sche Universiteit een voordracht gehouden over: Het werk van Jan en Caspar Lu>- ken, gezien door een geneesheer. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 133". Sigarenmagazijn "Mi nerva, Leiden, Vrouwensteeg 18. üjtfcr.: M. E.: Mej. I. M. van Velzeu, Leiden. 3827. Kunsthandel voorheen C. L. Ko- renhoff, Leiden, Breestraat 75. Kunsthan del annex lijstenmakerij. Het- filiaal, te Leiden, Breestraat 68, is overgebracht naai de hoofdzaak, waar thans ook, de verkoop van meubelen en stoffeering zal plaats hebben. 3642. Nieuwkoopsche Stoomwasscherij voorheen N. G. Bon, Nieuwkoop, Zuidein de 89. Pe statuten zijn gewijzigd. Wijz, handelen, thans: Naamlooze Vennootschap Nieuwkoopsche Rtoomsmcdorij v.b. N. G. Bon. Geslaagd voor het Federatie-examen boekhouden en aanverwante vakken (Mer- curiusdiploma) de dames A. P. A. Huishen, Katwijk aan Zee, A. de Vos, Voorschoten en de heeren A. C. J. de Jong, Leiden, A. Rcmme!zwaai, Katwijk aan Zee, P. C. Se- gaar, Leiden, leerlingen van den heer J- A. Jansen, alhier. Mej. P. J. van Zijp en de heeren J. A. Burger, J. B. Selier, J. Segaar en M. M. Slim mors, leerlingen ven de hande'savond- school „Kennis ie Macht", (leeraar H. D. M. Knel). Geslaagd voor het MercuriuB-diploma van boekhouden ep aanverwante vakken, afgenomen vanwege de Federatie van Han dels- en Kantoorbedienden: Ötxrt. no. 9 bevat de koninklijk goed gekeurd gewijzigde statuten der Vereeni- zing van Vrouwelijke Studenten alhier. De heer C. R. Merkus, hoofd van de Verificatie der Zee instrumenten, alh'er is bestemd voor de uitzending naar Ned.- Indië. Bij Kon. besluit van 23 September is aan dr. P. Ch. Flu, hoogleeraar aan de Rijks universiteit alhier, vergunning verleend tot het aannemen van de versierse'en van „groot-officier der Orde van den Nijl van Egypte. Hedenmorgen is een wijkzuster van het St. Elizabethgcsticht op dc Aalmarkt met haar rijwiel geslipt en tegen een spiegel ruit gereden der firma Vroom en Drees- mann. De eerw. zuster kwam er met een bloedend wondje aan het voorhoofd af. De ruit werd vernield. In den afgeloopen nacht is door een wa ker van dc N.V. Leidsche Nacht veiligheids dienst en Controle, een damesrijwiel on beheerd gevonden. Het rijwiel is door hem ten kantore van dien dienst Heerengracht 18 gedeponeerd, waar het ter beschikking blijft tot de eigenares komt opdagen. De Weekagenda's plaatsen wij a.s. Maanc!aw. Wij verzoeken, deze voortaan alle vóór Vrijdag 12 uur v.m. in te zenden. BIOSCOPEN. Luxor. Wie eens een avond van spanning wil beleven zonder te veel griezeligheden, kun nen we deze week een bezoek aan liet Luxor-Ttheater ten zeerste aanbevelen „De Roode Cirkel" is het verhaal van oen geheimzinnige reeks moordgeschiedenissen op voorname, beter gezegd goed gesitueer de personen. Die cirkel loopt door geheel Europa's grooto steden en ondanks ijverige naspeuringen van een poliiie-inspeoteur en een detective slaagt men er nimmer in dn moordenaars te vatten. Intusschen gaan de moorden voort, de een na den ander valt als slachtoffer dezer geheimzinnigheden, het wordt een Europeesche plaag. Een be langrijke rol speelt hier Thalia Drummond, secretaresse van een mijnheer Froyant, die eveneens vermoord wordt. Zij wordt van deze misdaad verdacht en opgesloten. Op geheimzinnige wijze ontkomt zij uit de ge vangenis.... maar waarom zullen wc er moer van vertellen 'I Men moet deze film /.elf zien om haar to kunnen proeven. Ook het voorprogramma met een leuke „spookgeschiedenis en o.m. optreden van het. Kentucky Jubilee Choir is een gang naar het Theater waard. LEIDEN: De heer N. Diederichs, die bevorderd werd tot doctor in de Leiteren en Wijsbe geerte, verwierf den graad cum lande. INGEZONDEN MEDEDEELING. Ts avonds voor den waschdag in oen oplossing van - N.P. WASCHKRISTAL Den volgenden morgen is al het vuil opgelost! Uw "Waschgoed wordt door deze behandeling Oof bij het U J&itstekende diensten bet maakt het water zachi, lost dadel ijk op (óók in koud water) en reinigt in een oogwenk, alles wat. vuil en vet is. 'n Handje HP. WASCHKRISTAL in het vatenwater DOET WONDEREN! WASSENAAR. AFSCHEID PASTOOR VAN LEIPSIG. Donderdagavond werd in het- Patronaats gebouw in de Kerkstraat aan de parochia nen van Wassenaar gelegenheid gegeven om afscheid te nemen van Kapelaan van Leipsig, benoemd tot pastoor te Beemster. Te dier gelegenheid was door de goede zorgen van kapelaan Bottelier de groote zaal met planten en bloemen opgesmukt. Omstreeks 8 uur was de ruime zaal geheel gevuld en weldra werd de zeereerw. heer pastoor van Leipsig, vergezeld van de zeereerw. heeren pastoors Ch. Meijsing, C. Wiemers, Rector M. van Willigen van dc St. Jacobusstichting en kapelaan P. Bot telier door den voorzitter van het; comité binnengeleid. Alle aanwezigen verhieven zich van hun ne zetels en begroetten den nieuwen her der met handgeklap. Nadat de eerw. hee ren geestelijken en het comité achter de bestuurstafel hadden plaats genomen, be trad do voorz. van het comité, de heer Brouwer, het spreekgestoelte. Spr. deelde mede, dat- zoo spoedig uit de bladen het bericht van dc benoeming van kapelaan van Leipsig tot pastoor te Beemster was vernomen, de besturen van den R. K. Vrou wenbond en dc R. K. Garde het initiatief hadden genomen tot- het orga niseeren van een afscheidsavond. Tot deelname- waren uitgenoodigd de besturen van alle vereeni- gingen en voorts al degenen, die van hunne belangstelling wilden getuigen. Spr, waar deerde het, dat zoovelen aan dien oproep hadden gehoor gegeven en in het bijzonder dat pastoor van Leipsig zich met de plan nen van het comité had vereenigd en hier aanwezig wilde zijn. Vervolgens wilde spr. tot den nieuwen pastoor enkele woorden richten. Op de eerste plaats een woord van gelukwensch met de eervolle onderscheiding aan het hoofd te worden geplaatst van een bloeien de parochie. Hij hoopte, dat hij een goede gezondheid zou mogen blijven genieten, dat hij lang en veel zou mogen arbeiden aan het heil zijner parochie en dat alle wenschten, welke hij op het- oogen-blik on getwijfeld koesterde, in vervulling zouden gaan. Vervolgens sprak hij een woord van dank voor alles, wat pastoor van Leipsig voor de parochianen van Wassenaar had gedaan. Dank voor zijn opleiding van de jeugd, dank voor zijn zorgen voor heb onderwijs, dank voor zijn lessen en raadgevingen in precken, conferenties, voor zijn medeleven bij voor- en tegenspoed, dank ook voor zijn arbeid als adviseur van verschillende ver- eenigingen. Op vergaderingen was zijneerw. steeds present, op zijn hulp werd nimrner vergeefs beroep gedaan. Voor dat alles bracht spr. namens allen dank. Het comité had evenwel gemeend het niet enkel bij ecnigo holle woorden te moe ten laten, maar a'-s waardeering voor den grooten arbeid ook een huldeblijk te moe ten aanbieden. Het had daarvoor een be roep gedaan op de parochianen en met vergeefs. Het was spr. dus ook aangenaam aan pastoor van Leipsig ©3ii geschenk in geld te kunnen aanbieden. Hij hoopte dat zijneerw. daarvoor een cadeau zou willen aankoopen in overeenstemming met zijn wenschen en zijn schoonheidsgevoel, dat dit geschenk vele jaren in het hnfc van zijn eerw. zou mogen prijken en daar nog lange jaren getuigenis afleggen van,den dank der parochianen van Wassenaar. Met- ap plaus worden deze woorden onderstreept. Nadat de „Funny Boys" een muzieknum- mertje ten beste hadden gegeven, stelde dc voorz. de aanwezigen in de gelegenheid, om een woord te sproken. Hiervan werd gebruik gemaakt door pas toor Meijsing, pastoor Wiemers, Rector van Willige, kapelaan Bottelier, do besturen van den R. K. Vrouwenbond, R. K. Volks bond, de Hanze, de Kiesvereeniging, het Wit-Gele Kru's, Daraesafd. 3de Orde, Sport,vereeniging Blauw Zwart, een der Misdienaars, die een bureauklokje aanbood en de koster der kerk, do heer Hugo van Veen. Allen brachten pastoor van Leipsig dank voor do hulp en steun van hem ondervon den en wenschten hem een lang en vruent- baar pastoraat toe. Vervolgens was weer het woord aan The Funny Boys voor een muzieknummer. Na afloop daarvan traden de leden van de Gemengde Zangvereeniging Sursum Corda naar voren. Onder 'de bekwame lei ding van den heer J. C. Beuk werd door heu op zeer verd'enstelijke wijze een vier tal zangnummers vertolkt, waaronder „O, Jesu, Amor mi en Domino salvum fac" van A. Giesen. Toen was het woord aan Pastoor van Leipsig. Zijneerw. begon met te zeggen, dat hij een zoodanige huldiging niet had verwacht. Hij bracht dank aan hen, die dezen avond hadden georganiseerd, dank aan den voorz. voor diens woorden, aan de eerw. heeren geestelijken voor hun goede wenschen, aan alle andere sprekers en aan de aanwezige paroclranen, niet in het minst voor het stoffelijk 'olijk van waar deering op dien avend ontvangen. Hij was blijde zijn kracht te hebben mogen geven aan het welzijn van de pa rochianen en hij hoopte dal zij op de ge geven wenken acht zouden blijven geven, en dat hij in zijn woonplaats nog dikwij's zou mogen hooren van den groei en bloei van Wassenaar. De voorz. bracht tenslotte aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, zijn oprechten dank. Met- een handdruk namen allo aanwezi gen van pastoor van Leipsig afscheid. Verbetering verlichting. De vervan ging van de gasstraatverlichting op den Langen Kerkdara, de hoofdtoegangsweg naar het dorp, door electrische verlichting, is gereed gekomen en blijkt een groote verbetering te zijn. De booglampen zijn op geringen afstand van elkander geplaatst en verspreiden zooveel licht, dat op den geheelen broeden weg de duisternis is ver dwenen. Het woonhuis van den burgemeester. Door het Architectenbureau J. Th. Wouters werd gisteren aanbesteed het bouwen van een landhuis voor rekening van onzen Burgemeester. Laagste inschrijfster was do firma. Zwanenburg en Van der Bent te Katwijk voor de som van 61.580.—. Kerstuitvoering. Een zeer aantrekke lijke Kerstuitvoering wordt gehouden op Zondag 19 Jan. a.s. des avonds half acht in het Patronaatsgebouw. Nog eenmaal zal op gevoelvolle wijze hot Kerstmysterie worden gevierd. Opgevoerd zal worden het zeer mooie Kerstmysteriespel: „De Heilige Nacht" door Pax. Het spel met zang wordt gespeeld door de jongens en meisjes der U. L. O.-klasscn. Muziekbege leiding van den heer J. C. Beijk. De Kerstrede wordt uitgesproken door den bekenden Pater J. van Rijckevorsel S.J. van het Jesuiten-klooster uit Den Haag Optreden zal ook een knapenkoor uit Am sterdam met Midde'.eeuwsche Kerstliede ren. Een zeer buitengewone avond. Aanrijdingen. Op den Rijksstraatweg zijn twee auto's voor zandvervoer met elkgar in botsing gekomen. Met enkel ma- teriee'.o schade liep het ongeval af. In de Kerkstraat werd Vrijdagmiddag eon 7-jarig meisje door een luxe auto aan gereden. Het kind bekwam verwondingen aan een der beenen en kon na door een dokter te zijn verbonden, huiswaarts wor den gebracht. LEIDSCHENDAM. Do sluipmoord. De directie van de „Haagsche Courant" heeft een bedrag van 500 uitgeloofd voor dengene, die aanwijzingen verstrekt welke lcidon tot de arrestatie van de moorde naars van den Voorburgschen manufactu- ricr van der Drift, die, zooals men weet, in den avond van 10 Januari jl. op den weg werd doodgeschoten. LEIDEN. Zondag, Ver. R. K. Dilettanten, Concert zaal „Concordia", 8 uur. Zondag, Ned. Reisvcresniging. Tirolor- avond, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Maandag, R. K. Stud. Ver. „Sanctus Augus- tinus", Eigen Huis, 8.30 uur. Maandag, R. K. Bond voor Groote Gezin nen, Jacoba-zaal Burcht, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door do doktoren Bruining, Niemer, Schreuder en Starck. De Geneeskundige Zondagsdienst Oog jtgee st wordt waargenomen door Dr. Timmermans, tel. 390. Avond-, nacht-, Zondagsdienst der apo theken, van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Jan. a.s., apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. LISSE. Zantjvfcreer,icing „St. Gregorius". De R.-I\. Gemengde Zangvereeniging „St. Gre gorius", enderafd, van den Vrouwenbond, directeur den heer W. Mi zee te Leiden, gaf gisteravond voor een overvolle zaal haar 9e jnarlijksche uitvoering in het Bondsgebcuw. De voorzitter, de heer F. Beysscns, opende deze uitvoering. Het deed hem genoegen zoovelen aanwezig te zien, waaruit hij de conclusie trok, dat men hier te Lisse symphatiseert met de gemengde zangvereeniging. Het program ma biedt, zoo ging hij verder, aan elk wat wils cnadat ,na de zangnummers de danies- tooneeasicn voor het voetlicht komen on der de bekwame regie van den heer A. Th. van Kenteren, wien hij bij voorbaat dank bracht. Hij uitte den wensc-h, dat het getal donateurs en kunstlievende leden zich steeds mogen uitbreiden en wenschte allen een genoeglijken avond. Allereerst kregen we hierna Ie hooren het „Domine Sal vair. fac" van A. Giesen, direct gevolgd door 't „O fons Amor is" welko stukken op magni fieke wijze werden ten gehoore gebracht. Heb volgende nummer „Koren" van Alf, Franken vond luiden bijval. Vervolgens kregen wc als extra-nummer te hooren een lied van Mendelssohn, uitgevoerd door den heer de Reedel niet fluit en mej. Ver- wer, piano. Met alle aandacht werd dit duo gevolgd en een dankbaar applaus was hun deel. „Vertrouwen" van Fr. Abt ge volgd door „Zondagmorgen" van dezelfde componist werden prachtig ten gehoore gebracht en oogstten een dankbaar ap plaus. Een pracht nummer noemen we het nu volgend stuk „Kerstnacht" van Jac. Bonzet. Een daverend applaus vc e hiorop. Hierna trad hei bovengenoemde duo we derom op met „Valse triste" van Siverius. De zangvereeniging bracht alkéer ten ge hoore „Die Ehre Gottes in der Natur" van Beethoven gevolgd door „Mooi Anneke" van J. P. J. Wierts. „Het lied van de Zee" van P. Hartog was geen nieuweling, vond echter veel bijval. Als laatste nummer kregen was „An der Schonen Blauen Do- nau" van Johann Strauss, een nummer met uitbundig succes, zoozelfs dat het nog eens meest worden herhaald. Hierna werd gepauzeerd. Gedurende de pauze liet de tooneelcorcmissie, het tooneel is geheel ge restaureerd, de verschillende tooneelen in haar schitterende lichteffecten zien. Wer kelijk het is prachtig verbeterd en voldoet aan de eischen, welke men aan een groot; tooneel stellen mag. De commissie heeft eer van haar werk Na de pauze voerde de tooneelvereeni- ging op het tooneelspel in twee bedrijven „Fami'iejuweelen". De dames brachten het er schitterend af en de verschillende rol len werden op gemakkelijk te volgen wij ze vertolkt. He; applaus was werkelijk ver diend Aan het einde bracht de voorzitter een woord van dan aan allen, en in 't bij zonder aan het duo Verwer en Reedel en aan de damestooneelisten, voor de mede werking tot 'L slagen van dezen avond. Het was een in alle opzichten geslaagde uit voering. TER-AAR. De H. E. T. A. Bij dc jl. storm van Zondag op Maandagnacht heeft menigeen toch nog de een meer de ander minder schade gehad, wat zich altijd niet direct openbaart. Bij de Onderlinge Glasverz. H. E, T. A. waren er 24 tuinders die seliado hadden, in. totaal voor een bedrag van 241.73, wat do verzekering prompt heeft uitbetaald. Uitvoering „Arti et Religioni.". Bo vengenoemde Muziekver. geeft dit jaar haar uitvoeringen Zondag 26 Januari in het Patronaatsgebouw en Woensdag 29 Ja nuari in het Cafe van den heer Hoogendijk. Het programma biedt aan een ieder iets van zijn gading. Naast muziek en zang zal door de leden der vereeniging worden op gevoerd een vroolijk tooneelspel getiteld „Een Paardenmiddel" of de Firma Gebroe ders van Buuren, Grossiers in manufactu ren. Door een van deze avond te bezoeken steunt U de R. K. Muziekver. en bezorgt ge U zelf een mooien avond. Voor iedereen is het mogelijk een dezer avonden mede te maken daar de entree, evenals verleden jaar, zeer billijk gesteld is. VOORSCHOTEN. Voorschoten's Mannenkoor. Voorscho ten'* Mannenkoor „Door Eendracht Ver bonden" herdacht Donderdagavond bet 25-jarig bestaan in het gebouw voor Chr. Belangen met het geven van een zang- en muziekuitvoering. De voorzitter, de heer D. J. Brinks, opende met een enkel woord mot Verstopping of ifbftünf entragen en onregelmatigen lStoeTg^ng zijn onmisbaar. Werken vlugVyyiw kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. dezen avond. Allereerst verwelkomde hij de verschillende autoriteiten en bedankte hen voor de belangstelling, waarna hij hulde bracht aan den directeur, één der oprichters van het mannenkoor, den lieer F. de Graaf. Spr. deed uitkomen wat „Door Eendracht Verbonden" voor de le den van hot koor beteekent en verzocht de aanwezigen, die nog geen donateur of begunstiger waren, tce te treden. Het mannenkoor had zich do medewerking ver zekerd van het strijkersembie „T. A. V. E. N. O.", onder directie van den heer G. Verrips en reeds bij het eerste nummer van het programma Zangersmarsch van A. Trube toonde hot koor met ernst zich te hebben voorbereid. Zoowel „D. E. V." het jubileerende koor, als het gezelschap „T. A. V. N. O." hebben dezen avond getoond door de uitvoering van de verschillende- nummers, die eene groote verscheidenheid vormde, dat met een goede voorbereiding en ernstige srrdie in de muziek zeer veel te bereiken is. Het was een goed geslaagde avond. WOUBRUGGE. Roodvonk. In het gezin van Verzaal, B 2, is oen geval van Roodvonk geconsta teerd. B0SK00F Muzickvereeriging „St. Cecilia". Dc R. K. Muziekvereening „St. Caecilia" gaf Woensdagavond een uitstekend geslaagde uitvoering in het Patronaatsgebouw. Niet alleen dat de verschillende uitgevoerde mu zieknummers zeer in den smaak der talrij ke aanwezigen vielen, het Bestuur had ook nog ïian dezen avond een bijzondere beko- j weten te geven door het optreden van dc bekende humoristen, de# heeren Gebrs. Bcesnach te Rotterdam. Deze wisten de lachspieren krachtig in beweging te bren gen en het publiek leefde met hen mee. Vooral het lied „In Holland staat een huis", vond algemeen instemming. Het talrijke publiek wenschte ongetwijfeld een herhaling van eon dergelijken feestavond. De motieven voor grenauitbreiding. Aan het prae-advies van B. en W. inzake het voorstel tot gren«uitbreiding der ge meente ontleenen wij eenigo cijfers ter mo- tiveering van den wensch tot grensverrui- ming. Dc gemeente Alphen aan den Rijn heeft 6045 H.A. oppervlakte, Hazerswoudo 3474 H.A., Waddinxveon 2267 H.A., Reeu- wijk 2067 H.A., Zwammerdam 1770 H.A. Hiertegenover staat Boskoop met slechts 826 H.A. waaronder veel water. Feestavond L. T. B. Dinsdagavond hield dc afdeeling Boskoop van den L. T. B. haar jaarlijksche feestvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. De voorzit ter, de heer H. G. Mathot opende te onge veer 8 uur dezen avond met een welkomst woord tot- de aanwezigen. De zaal was ta- mei ijk bezet. Een 25-tal leden waren met hunne dames tegenwoordig. Vele en leuke attracties hielden de aanwezigen tot laat in den avond gezellig bijeen. De voornaam ste attractie was echter tevens een verras sing, behalve natuurlijk voor het. Bestuur. Waarin deze attractie bestond, verklap pen we nu eens niet. De afwezigen hadden echter groot ongelijk en zullen, naar we hopen, het volgend jaar van de partij zi n. Het Bestuur mag met voldoening op de zen uitstekend geslaagden avond terugzien. Serenade. 15 Jan. was het 25 jaar ge leden, dat de heer A. do Rooij, handelaar in rijwielen en automobielen, zich alhier vestigden. De zaal van dep heer de Rooij ging te Boskoop steeds vooruit en is thans gevestigd Zijde 100102. Velo kennissen en vrienden deden van hun belangstelling blijken en de Harmonie Excelsior bracht in den avond den heer de Rooij onder groo te belangstelling van de zijde van het pu bliek, een serenade.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2