ZATERDAG 18 JANUARI 1929 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht Naar gelang het competitie-programma thans het einde nadert, worden de wed strijden in de diverse afdeelingen week na week belangrijker. Zoo zien we in Afdee- ling I van het Westen den belangrijken kamp tusschen Ajax en H. B. S. met belangstelling tegemoet. De Amsterdammers krijgen, wijl A. D. O. een rustdag heeft, gelegenheid voor een oogen- blik de leiding te nemen, want we geloo- ven niet, dat de Houtrustbewoners in staat zullen zijn de Amsterdammers op eigen grond to slaan. Een gelijkopgaande strijd is tot nu gevoerd door Hilversum en R. C. H. De Gooibewoners, die de Racing thans thuis op bezoek krijgen, hebben een mooie kans om naar de tweede plaats op te klimmen. Slagen zij er niet in R. C. H. te kloppen, maar zou een gelijk spel het resultaat zijn, dan stijgt waarsohijnlijk V. S. V. naar de tweede plaats. De Veiser club toch achten we wel in staat Excelsicr op eigen terrein te kloppen. De Haarlemsche Roodbroeken zullen met den moed der wanhoop vechten voor him behoud, maar D. F. C. komt bij een nederlaag zelf leelijk in het gedrang dus zullen de Dordtenaren moeten oppassen. In de derde klasse D krijgt Alphen zeer vermoedelijk weer een goeden dag, nu Z. N. C. bij haar op bezoek komt. We ver wachten een nieuwe zege van de Rijnbe woners. Hier kunnen Utrecht en Holland even eens gemakkelijk winnen resp. van Cu- lemborg en Voorwaarts. D. O. S. en Leer dam evenwel hebben in hun uitwedstrij den resp. tegen Amsvorde en Zeist een lastige partij, welke zij evenwel toch kun nen winnen. In de eerste klasse afdeeling II is thans het wachten op de groote nederlaag van Z. F. C., die bijna zeker verwacht kan worden als reactie op de reeks over winningen, die den laatsten tijd behaald zijn. Morgen moeten de Zaankanters naar TJmuiden, waar de Stormvogels ongetwij feld voor een goede ontvangst zullen zorg dragen. Men weet, dat de vijf eerstge- plaatsten op de ranglijst alle 11 verlies- punten hebben geboekt, zoodat de karjs op de eerste plaats voor alle nog even groot is. Een nederlaag van Z. F. C. lijkt ons dus niet onmogelijk, temeer wijl de Stormvogels hun positie willen behouden nu Blauw Wit, H. V. V. en Feijenoord nieu we overwinningen kunnen boeken teil kos te van Hermes D. V. S., V. U. C. en H. F. C. De laatste wedstrijd is die tusschen E. D. O. en 't Gooi, wat een plaatsverwisse ling tusschen beide clubs op de ranglijst ten gevolge kan hebben. In de derde klasse A krijgen we in Lei den de derby tusschen U. V. S. en L. F. C. Als steeds is ook nu een voorspelling moei lijk. We gelooven dat de ontvangende club technisch wel beter zal zijn, maar de Haagwegbewoners hebben wel eens meer tegen de verwachting in gewonnen. A. S. C. krijgt voorts een lastigen wat- strijd in Gouda, waar G. S. V. voor velen een struikelblok is. Inderdaad mag er wel beter gespeeld worden- dan jl. Zondag. Eerst dan kunnen de Rood Zwarten hun positie handhaven. Dat is trouwens wel noodig, wijl Hillinen in Den Haag onge twijfeld van Laokkwartier zal winnen. Voor de B-afdeeling krijgt Lugdunum bezoek van Schoonhoven. Wat te zeggen na de teleurstellende resultaten der laat ste weken? We meenen wel als zeker te kunnen zeggen, dat Lugdunum uitgescha keld is voor het kampioenschap. Zelfs met het vooruitzicht, dat een ingediend pro test nog een winstpunt kan opleveren, heeft Lugdunum op het oogenblik toch reeds zes verliespunten, terwijl D. C. L. nog slechts één punt verloren heeft. Nu is de positie van Lugdunum evenwel beter dan van Schoonhoven, zoodat we eindelijk wel weer eens een gunstig resultaat van de groenwitten mogen verwachten. D. C. L. wint natuurlijk van Transvalia, Olym- pia van de Musschen en O. N. A. van Steeds Volharden. In de vierde klasse A gaat Norvicus een nieuwe nederlaag tegemoet, wijl Bodegra ven op bezoek komt. R. C. L. krijgt een zwaren dag, wijl de Ooievaars, vooral op eigen terrein, niet gemakkelijk te verslaan zijn. Zij hebben slechts één wedstrijd tot heden verloren, terwijl de Leidenaars reeds zes punten kwijt zijn. Een nieuwe nederlaag ligt dus wel in de lijn der verwachting. D. V. S. ontvangt ten slotte de Jagers. Indien deze Leidenaars erin slagen te winnen, komen zij een eind van de ge vaarlijke laatste plaats. Het Oosten. In Afdeeling III gaat Go-Ahead regel recht op het kampioenschap af. Uit de vijf resteerende wedstrijden heeft de Deventer club nog slechts vijf punten noodig, ter wijl Enschede dan de laatste zes wedstrij den moet winnen om een gelijk punten- aantal te behalen. Een kampioenschap van Go-Ahead is dus vrijwel zeker en wijl de Deventenaren niet verslappen mogen we aannemen, dat zij ook morgen van Hera cles weten te winnen. De staartclnbs P. E. C. en Robur et Velocitas komen tegen elkaar uit te Apeldoorn. Dat kan de on dergang beteekenen voor de Zwolsche club, imlien zij niet een gelijk spel weet te behalen. Verder kan Z. A. C. thuis winnen van A. G. O. V. V., Enschede van Wageningen en Tubantia van Vitesse. Het Zuiden. De strijd in het Zuiden wordt thans ook weer eenigszins interessanter, nu het ver schil tusschen de leiders niet zoo groot, ineer is. Echter kan Willem II zich morgen heel goed aan den kop handhaven, indien van M. V. V. gewonen wordt. Maar N. A. C. en P. S. V. zullen den strijd wel kun nen volhouden door nieuwe overwinningen ten koste van B. V. V, en L. O. N. G. A. Roermond krijgt tenslotte een kleine kans om van de laatste plaats te komen, indien de Limburgers erin slagen van Eindhoven te winnen. Het Noorden. In Afdeeling TV is Velocitas op den zelfden weg als Go-Ahead in Afdeeling III Door een nieuwe zege op Alcides is de Groningsche club zoo goed als zeker van het kampioenschap. W. V. V. is zich langzaam aan het herstellen, maar zelfs indien morgen van G. V. A. V. gewonnen wordt is deze club nog niet van de laatste plaats af. De uitslagen van Friesland*— Leeuwarden en AchillesFrisia zijn wel erg onzeker, al blijft de kans op een over winning voor de bovenst geplaatste clubs het grootst. Wedstrijdprograrmrra voor a.s. Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse. HilversumR. C. H.; ExcelsiorV. S. V.; D. F. C.Haarlem; AjaxH. B. S. Tweede klasse A. De SpartaanAlcmaria Victrix; Hol- landiaH. R. O.; K. F. C.West Frisia; W. F. C—V. V. A.; Z. V. V.—D. W. S. Tweede klasse B. BloemendaalH. V. C.; Zand voortZee- burgia; BaarnD. E. C.; B. F. C.Hercu les. Derde klasse D. UtrechtCulemborg; AlphenZ. N. C.; HollandVoorwaarts; Amsvorde—D. O. S.; ZeistLeerdam. AFDEELING II. Eerste klasse. H. F. C.Feijenoord; StormvogelsZ. F. C.; E. D. O.'t Gooi; Hermes D. V. S. Blauw Wit; H. V. V.V. U. C. Tweede klasse A. D. H. C.S. V. V.; OvermaasB. M. T.; S. v. W.-V. I. O. S.; R. F. C.—C. V. V.; QuickMerwede. Tweede klasse B. O. D. S.Fortuna; U. V. V.Gouda; Steeds HoogerUnitas; NeptunusV. D. L.; V. O. C.Xerxes. Derde klasse A. LaakkwartierHillinen; U. V. S.L. F. C.; Rijswijk—Alphia; G. S. V.-A. S. 0. Derde klasse B. LugdunumSchoonhoven; D. C. Ti- Transvalia; Olympiade Musschen; O. N. A.Steeds Volharden. Vierde klasse A. T. O. G. O.—D. V. V.; D. V. S.-De Ja gers; NorvicusBodegraven; de Ooie vaarsR. C. L. Res. derde klasse A. A. S. C. II—H. V. V. IV; B. E. C. IT— A. D. O. Ill; V. I. O. S. II—U. V. S. II; R. V. C. II—Xerxes III. AFDEELING ILL Eersteklass e. Z. A. C.-A. G. O. V. V.; Go Ahcd- Heracles; TubantiaVitesse; Robur et VelocitasP. E. C.; EnschedeWagenin gen. AFDEELING IV. Eerste klasse. Willem IIM. V. V.; RoermondEind hoven; B. V. V.—N. A. C.; P. S. V.—L. O. N. G. A. AFDEELING V. Eerste klasse. FrieslandLeeuwardenAchilles—Fri sia; G. V. A. V.W. V. V.; VelocitasAl cides. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramrra voor a.s. Zondag. Eerste klasse. 12 uur; Alphen 3—Lugdunum 2 11 uur: U. V. S. 3-D. V. S. 2 1 uur: V. O. G. 1Alphia 2 11 uur: A. S. 0. 3—L. Boys 1 2 uur: L. M. O. 1—L. F. C. 2 Tweede klasse. 2 uur: Alphia 3Lugdunum 3 2 uur: L. D. O.I—A. S. C. 4 2 uur: L. F. C. 3R. C. L. 2 11 uur: D. V. S. 3D. S. O. 1 2 uur: D. W. S. 1L. Boys 2 Derde klasse. 2 uur: Alphia 4Lugdunum 4 11.30 uur: R. C. L. 3—Alphen 4 12 uur: L. F. C. 4—V. O. G. 2 2 uur: VictoriaD. S. O. 2 Vierde klasse. 12 uur: L. D. O. 2—A. 8. C. 5 2 uur: R. C. L. 4L. F. C. 6 11 uur: L. Boys 3U. V. S. 5 10 uur: L. F. C. 5U. V. S. 6 11 uur: Lugd. 5—D. W. S. 2 (bijterrein) D. E. V.Wilhelmina; UnionB. V. C. SCHAKEN. Het tournooi te San Remo. Gisteren werd de tweede ronde gespeeld van het internationale schaaktournooi te San Remo. De uitslagen luiden: Colle wint van Bogoljubow; Rubinstein wint van Romi; Aljechïn wint van Yates; Kmoch remise met Araiza; Grau remise met Ahues; Monticelli remise met Tarta- kower; Nimzowitsch remise met Spiel- mann: Vidmar remise met Maroczy. L. K. O. VITESSE. Bij het vijfde lustrum. Zooals deze week reeds gemeld, viert de Leidsche Korfbalclub Vitesse heden met een receptie en gezamenlijken maaltijd haar zilveren bestaansfeest. De L. K. C. Vitesse kwam den lsten November 1904 tot stand op initiatief van de heeren J. W. Th. Heringa, H. D. M. Burck en K. J. Affourtit. Vitesse kreeg een terrein op het oude Raamland, ter plaatse waar thans het Mi litair Invalidenhuis staat. De jeugdige vereeniging hield zich voorloopig bezig met onderlinge oefeningen, maar toch wist zij bij de viering van het tweejarig bestaan onder de auspiciën van den N. K. B., tot welk lichaam Vitesse in Mei 1905 was toegetreden, een korfbaldag te organisee- ren, die goed slaagde. De jonge club had met tal van moeilijk heden, zooals geldgebrek en tekort aan le den, te kampen maar, dank zij onvermoei- den arbeid van het bestuur, de secretaris Heringa vooraan, hield Vitesse niet alleen het hoofd boven water, maar waagde zij zich zelfs aan deelname in de competitie in het seizoen 1907'08. In de 2e klasse Zuid-Holland eindigde Vitesse onderaan, maar in de degradatie wedstrijden tegen D. K. C. wist zij haar plaats te behouden. Onder leiding van de Wolff werd gedurende de zomermaanden duchtig geoefend en het volgend jaar kwam een herboren Vitesse in de competitie uit. Het afdeelingskampioenschap viel haar ten deel, eveneens werd Vitesse 2e klasse kampioen van Zuid-Holland, en tenslotte won zij de promotie-wedstrijden tegen Quick, Amsterdam met een doelgemiddel- de van 145. Vitesse was dus eersle-klas- ser, en zij is dat zonder onderbreking tot op heden gebleven! Ten bewijze van Vi tesse's sterkte, sloeg zij het onverwinlijk- beschouwde A'damsche Twaalftal met 5—2! Door het eerste klasseschap van Vitesse was behoefle ontstaan aan een le klasse afdeeling voor Zuid-Holland. Het Bonds- bestuur stelde een dergelijke afdeeling in. door naast Vitesse de vereenigingen Velos en A. L. O. bij keuze te promoveeren. De eerste twee jaren van haar eerste klasseschap ging het het Vitesse niet bij zonder naar den vleeze. In 1909'10 ein digde zij als tweede, het jaar daarop als no. laatste, maar zij liet zich door Vitesse (Den Haag) niet verdringen. In 1912 verhuisde Vitesse van het Raam land naar den Zoeterw. Singel en daar begon zij een voordien ongekende periode van bloei. Zoowel in 1912'13 als in 1913 '14 veroverde Vitesse, onder aanvoering van Jan Slors en de Nöoy, eerst het afdee lingskampioenschap e'n daarna het kam pioenschap van Nederland. Het 2de twaalf tal promoveerde in dien tijd als 3e klas.se- kampicen naar de 2e klasse. In 1915 ver trok Slors. Zonder hem kon Vitesse I niet hooger komen dan de derde plaats, het 2dë twaalftal werd weer afdeelingskampicen. Een verjongd Vitesse I, onder aanvoering van Dick Knappert behaalde het volgend seizoen weer het afdeelingskampioenschap. doch legde het af tegen D. V. D. Het jaar daarop was het kampioenschap Nederland weer voor Vitesse. Een derde twaalftal werd kampioen van de 3e klasse Het volgend seizoen vertrokken zoowel Knappeit als Nooy. De verzwakking was groot: Vitesse eindigde als no. 3. Fluks werd dat jaar afdeelingskampioen. Voor loopig vergenoegde Vitesse zich met de derde plaats. Zij eindigde daar niet min der dan vijf maal achtereen. In 1919 vier de de vereeniging op groctsche wijze haar derde lustrum met een feestavond in de Stadszaal en met wedstrijden om de Vi- tosse-Sleutels en medaille. In 1922—1923 werd Vitesse, na eenige jaren bij Noord- Holland te zijn ingedeeld, weer bij Zuid- Holland gevoegd. Dat is zoo gebleven tot op heden. Achtereenvolgens bezette zij de 4e, 6e, 4e, 7e plaats in deze afdeeling. Het afgeloopen seizcen was Vitesse tot op het laatst kampioenscandidaat en na een mooi seizcen eindigde zij als tweede, achter Deetos. Ook buiten de competitie deed de ver eeniging van zich spreken. Op seriewed strijden e. d. veroverde zij om en nabij honderd vaste- en wisselprijzen. Sinds 1921 onderneemt Vitesse jaarlijksche vacantie- tochten naar het Noorden, waar zij een grooten en goeden invloed heeft geoefend op de verbreiding van het spel in die ge westen. Aan haar seriewedstrijden en de wedstrijder, om de Rijnlandmedaille heb ben tal van vooraanstaande clqbs deelge nomen, vele fraaie wedstrijden zijn om deze prijzen gespeeld. Tal van bekende spelers en bestuurders heeft Vitesse voortgebracht, w .o. haar eereleden: J. W. Th. Heringa, dr. J. A. de Nooy, J. E. V. A. Slors; de leden van Verdienste: mevr. C. SchefferLTdo de Haes; ir. H. A. Schijfsma, Ch. T. Weidner. Verder mogen genoemd; de heeren de Wolff, Affourtit, Burck, Nysingh, Kaiser, Uittenbroek, de dames 't Hooft, Van Wijk, Ballego, De Graaff, Schijfsma, Molt. Als spe'ers(sters) van beteekenis dienen gereleveerd: Heringa, de Wolff, Slors, de Nooy, Mc. Gillavry, Ballego, Weidner, Knappert, Nijsingh, v. d. Reijden, Van Nieuwenhuizen, e. a.; de dames: 't Hooft, Parmentier, v. Wijk, Ballego, Udo de Haes, Schijfsma, van Ginkel, v. Noort, e. a. Wedstrijdprogramrra voor a,s. Zondag. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.-H. D. T. V.Koog Zaandijk; D. D. V. Westerkwartier; ExcelsiorHercules. Eerste klasse Z. - H. Fluks—H. K. V.;.Het Zuiden—Deetos. Derde klasse F. EmmaGymnasiasten- Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. HellasZ. K. C.; NoviomagumOver schotje. Eerste klasse B. AchillesA. K. C.; Oranje Zwart.Rig- tersbeek. BILJARTEN. Het tournooi te Genève. In het Internationaal biljarttoumooi te Genève heeft onze landgenoot Dommering in een prachtige partij den wereldkam pioen Moons overwonnen. De Nederland- sche biljarter maakte in 27 beurten 400 punten, haalde een gemiddelde van 14.82 en boekte 54 als hoogste serie. De partij SoussaFaroux werd gewon nen door den Egyptenaar. Gisteren zijn de volgende partijen ge speeld: iz (ZwitserlJ 400 82 12.50 72 Semal (België) 317 31 10.23 54 Soussa (Egypte) Semal (België) 400 28 14.28 80 389 28 13.89 69 Faroux (Frankrijk) 400 29 13.79 51 Moons (België) 208 28 7.43 41 Dommering (Nederl.) 400 26 15.38 49 Agassiz (Zwitserl.) 231 25 9.24 44 De Burgemeester opent de vergadering met gebed en houdt een nieuwsjaarsrede. De Nieuwjaars-speech. In het algemeen genomen zal de her innering aan het jaar 1929 gemengde ge voelens opwekken. Gevoelens van dank baarheid voor den een, maar toch ook ge voelens van teleurstelling voor den ander. De aangename toon bleef in de samen komsten gehandhaafd en in de 10 vergade ringen werd belangrijk werk tot stand ge bracht. Spr. noemt de verbetering van het voetpad in het Zu'deindé en van het voet pad naar het overzetveer, de verlichting van den Batenweg en van den Groenen- woudsche kade en de verlaging onzer brug geldtarieven hebben bijgedragen voor onze inwoners groot gerief te verschaffen of voor vreemdelingen het bezoeken onzer gemeente te bevorderen. Wij mochten dit jaar medeleven met de bijzondere herinneringsdagen van onze oudste ambtenaren, die ondanks hunne 80en (gemeente-ontvanger) en 75en (archi- var.s) verjaardag nog met onverzwakte ijver en toewijding de huntoevertrouwde functies vervuilen, terwijl ook onze oudste beambte (W. Hoogenboom) ondanks zijn 77 levensjaren nog nimmer op zijn post ontbreekt. De toestand der bedrijven gaf in het af geloopen jaar reden tot voldoening. Ook het bevolkingscijfer is zij het ge ring toegenomen. Bedroeg het aantal inwoners op 1 Januari 1929: 24S2, op 31 De cember was het cijfer: 2488 bereikt. De vermeerdering door vest ging bedroeg 195 personen, tegen 153 in 1928, de verminde ring door vertrek bedroeg niet minder dan 229 personen, hetgeen 4S meerder als in 192S beduidt. Gelukkig bleef het geboorte cijfer van 67 op het gemiddelde en daalde het sterftecijfer van 27 beneden dat van 1928 in welk jaar dit 35 bedroeg, zoodat ondanks het u tzonderlijk groot aantal af geschreven-en, Jtcch eene vermeerdering met 6 inwoners kon worden verkregen. In het afgeloopen jaar zagen 18 paartjes, waarvan op den 18en April drie dochters uit één gez'n, hun grootste wensch ver vuld, terwijl gelukkig geen zich van een al te knellende huwelijksband heeft bevrijd. Wat de economische we'stand, onzer ge meentenaren betreft, heeft het afgelcc en jaar minder reden tot tevredenheid gege ven. De lange en harde winter, welke tot diep in het voorjaar voortduurde, heeft ve'en onzer inwoners onberekenbare scha de veroorzaakt. De industrie blijft zich regelmatig ont- wikke'en en biedt neg steeds aan talrijke ingezetenen een bestaan. De aanwezigheid der beide scheepswerven In of zeer nabij onze gemeentegrenzen moet, door het zich uitbreidend arbeidsveld, van niet geringe beteekenis worden geacht. Bevordering van industrie zal voor onze gemeente dan ook zeer zeker van groote beteekenis blijven. Dat toch voor onze gemeente het econo- m'sch verkeer toegenomen is blijkt uit het feit dat in 1929 400 telegrammen werden gewisseld en 6400 telefoongesprekken wer den gevoerd, tegen 53C0 in 1928, en de to tale ontvangsten op het poststation niet minder dan 343.238.— bedroegen tegen een totaal aan uitgaven van 101.776.06. De instorting van de kerk te Hoogrr.ade. Op het kerkelijk terrein wiseïden ook voorspoed en tegenslag elkander af. Met weemoed denken wij terug aan d en 3en en 4en Juni toen door onbedwinbare mach ten het vriendelijke kerkgebouw der pa rochie van O. L. Vrouwe Geboorte geheel werd verwoest. Gelukkig vielen daarbij geen persoonlijke ongevallen voor, maar de slag welke daarmede aan het R. K. deel onzer ingezetenen werd toegebracht zal helaas nog vele jaren zijn sporen nalaten. Met dankbaarheid worde ook hier her innerd aan de oprichting eener bouwver- een'ging welke op 3 Mei plaats vond. Wan. neer deze in 1930 ook naar buiten van haar bestaan zal doen blijken zal ongetwijfeld aan het zeer nijpend gebrek aan woning ruimte eenigemate kunnen worden tege moetgekomen. De zoo nuttige eierenveüing mag zich gelukkig ook in steeds grootere belangstel ling verheugen. Niet minder dan 177.000 eieren werden in het afgeloopen jaar ge veild, waarvan de omzet 12070.be droeg. Door uwe subsidie aan de Geitenfokver- eeniging te Hoogmade kon deze vereeni ging een grooter arbeidsveld bereiken en mocht zij op de jaarlijksche keuring van den consulent vernemen dat deze nog zel den zulke goede exemplaren bijeen had gezien. Op folkloristisch gebied heeft gelukkig het afgeloopen jaar geen slachtoffers ge- eischt. Alle monumenten der natuur en van het landschap bleven bewaard, ja wer den zelfs versterkt, immers door de her opening van de Vlietmolen kon worden aangetoond hoe juiste samenloop van tech niek en aesthetica de bestaande windmo GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE len kon behouden en toch een nuttig effect worden verkregen. Als persoonijlke jubilea moge nog wor den herinnerd aan het feit dat onze oud- ngezetene in goede gezondheid op 15 Juli zijn 95sten geboortedag mocht vieren. Met de criminaliteit liep het gelukkig k nogal los, want tegenover een aantal overtredingen van 153 in 1928 behoefden in dit jaar slechts 136 processenverbaal te worden opgemaakt.. Het verslag van den kueringsdienst van waren wijst uit dat van in 49 geinspecteerde winkels genomen 2450 monsters slechts 14 behoefden te worden afgekeurd. Een persoonlijk woord. Eu nu tenslotte een persoonlijk woord. Het afgeloopen jaar heeft voor mij per soonlijk de vervulling gebracht van de d'erbaarste wenschen, welke een men- schenkind koesteren kan. Het waren le vensgebeurtenissen, waarbij wij steeds op zoo ondubbelzinnige en vaak beschamende wijze van het hartelijk medeleven der ge- heele burgerij overtuigd werden. Van harte hoop ik dat 1930 de vele banden welke de gemeente aan mij en mij aan de gemeente verbinden nog versterkt zullen worden. Met de jaarwisseling hebt gij ons en met u vele ingezetenen ons uw beste wenschen doen toekomen. Met hartelijke dankzegging voor die blijken van medeleven hopen wij wederkeerig dat het nieuwe jaar u en uwe gezinnen en de geheele burgerij louter voorspoed moge brengen. Weth. Lie verse dankt den voorz. voor de gesproken woorden en wenscht, mede namens den Raad, spreker Gods zegen toe. Medegedeeld wordt dat Ged. Staten hebben bericht geen gelegenheid te hebben gehad de verschillende gemeentebegrootin- gen goed te keuren. Mitsdien wordt de Raad gemachtigd uitgaven te doen en ont vangsten te aanvaarden tot de he'ft der geraamde bedragen. Ingekomen is een schrijven van den heer Zijderveld, dat deze zijne benoeming tot I'd van de comm. van toezicht op het L. O. aanneemt en een dankbetuiging van de muziekvereeniging „Harmonie voor de verleende subsidie. Vervolgens worden eenige afschrijvingen schoolgeld z. h. s. goedgekeurd. Vragen omtrent het vastrechttarief. H'erna komt het vastrecht-tarief in be handeling. De voorz. deelt mede, dat dank zij de voorlichting van den deskundige, al'e vraagpunten uit de vergadering van 30 Dec. j.l. door B. en W. kunnen worden opgelost en stellen voor de. discussies daar over voort te zetten. De heer van Ruiten krijgt toelichting op zijn al eerder gedane vraag omtrent het gedeelte Zuidhoek. De aldaar bestaande prijs van 25 cent per een heid zal worden gehandhaafd, doch bij nieuwe aansluitingen zal een eenheid tegen 30 cent worden berekend. Nadat alle ta rieven aan een deskundige berekening zijn onderworpen is de eindconclusie, dat alle andere tarieven komen te vervallen en voor huishoudelijk gebruik een vastrecht tarief zal worden ingevoerd, be;ekend naar een prijs van 30 cent per eenheid over de laatste 3 jaren. Meerdere afgenomen een heden komen dan op 7 cent. De afname over den dubbel-tariefmeter voor kracht stroom blijft onveranderd. Een electriciteitstentoonstelling. Bij punt 4 stellen B. en W. voor een bij drage te verleenen aan de Sted. fabrieken van gas en electric'teit te Leiden tot het organiseeren eener tentoonstelling. De di rectie vraagt een bedrag van 250. B. en W. verwachten dat de afname van electri- sche stroom zal vergrooten wanneer het publiek in de gelegenheid zal worden ge steld door eigen aanschouwen te vernemen op welke wijze electriciteit kan worden benut. De heer Tondu vraagt cf de be- drijfskas heb toelaat d't bedrag hiervoor, uit te trekken. De heer van Dam meent, dat het geld goed zal zijn belegd. De voor zitter brengt een spreekwijze in herinne ring: „dat de kosten vóór de baten moe ten uitgaan". Weth. Boot vindt het bedrag goed besteed omdat de ingezetenen beslist voorlichting behoeven op dit gebied. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte z. h. s. aangenomen. De storing te Hoogmade. Bij de rondvraag vraagt weth. Lieverse naar de oorzaak van de laatste storing te Hoogmade en hoe het komt dat deze sto ring zoo lang heeft geduurd. Hij dringt in heb vervolg aan op een vluggere afdoening. De heer van Ruiten informeert of B. en W. maatregelen hebben getroffen bij voor komende werkloosheid en wenscht inge licht te worden omtrent de wijze van ver deeling van het bij het voltrekken van hu welijken gecollecteerde bedrag voor de al gemeens armen. De voorz. beantwoordde de gestelde vragen, waarna de vergadering werd ge sloten.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14