UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 16 JANUARI 1929 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 foto van den dirigeerend officier van gezondheid Ie klasse temidden van het verplegend personeel Terstond gevraagd of later r. k. meisje huiselijk verkeer. Brieven O. HOOIJ, Raaphorst! 22, Wassenaar. Gevraagd 5S40 r. k. huishoudster, met 1 Februari in gezin /vam twee personen. Brieven/ml' persoonlijke aanbieding^ bij J. HOGERVORST, „Duin zicht", Oegstgeest. Gevraagd 5922 r.k. slagersleerl|ng, int. Er wordt aan huirjafe- slaoht, gemengd bedrijfL. J. ZONNEVELD, slager, Kerkstraat Wassenaar. Gevraagd zoo spoedig moge lijk een o910 r.k. slagersleerling, of halfwas, bij A. FORTUIN, Kerkstraat 144. Bodegraven. plaatsing gezocht voor een Hinken Jongeiy van 15 jaar als Boerenknecht, .toet kost en inwoning. Brieven aan B. MAAS,T<eidscbe- straat 95, Hillegom. 65p7 net r. k. persoon vraagt 200 gulden ter l£en, met hooge aflossing en r^nte. Overwaarde aanwezig j in vaste goederen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6523.-' Gevraagd zoo spoedig mo gelijk een nette j 5914 r.k. boerenknecht boven de 16 jaar, go#a kun nende melken. Bij 0. RUI- GEROK v. d. WERVEN, Hoogmade. Te koop gevraagd eenjjoede TYPE-MACHINE met opgaaf van prijs en merk. J. A. VERKUIJLEN, Rijnzichtwog 100. 6513 Er biedt zich aan een r. k. burgermeisje als dienstbode, voor «lag en nacht, omtrek Oe^stgeest. Loon f 40 per maand.; Bn- bur. van dit blad onder no. 5938 nette jongen gevraagd bij J. C. OUD, Oude Heerengracht 17f 6527 weder verkrijgbaar de echte IJbokking en beste geweekte Stokvisch, bij J. v. WIJK, Janvossensteeg 54, Telefoon 169. 6533 wl nterartikelen Voorhanden: Fransche Leertien- den, Trek- en Spanzagen, Boom bijlen, Hakmessen, Rajtengaas, Rattenklemmen, Stalbejiooudigd- heden. Lantaarns, Touwwerk. Schaatsen, enz. Speciaal adres voor Land- en Tuinbotfwartike- len. Franco levering. 6255 A. J. HARTWIJK Jr., Nieuwe Beestenmarkt 9 (Schapenmarkt) verloren te Stomp wijk, Zondagmiddag een dameshorloge, tussohen R. K. kerk en de Knjp'brug. Tegen belooning te bezorgen aan het Poststation. 5920 llt-slaapkamer R. K. juffrouw zoekt tegen 1 Februari a.s. gemeubileer de zit-slaapkamer, met pen sion. Leiden of omgeving. Opgave van referenties. Br. bur. v. d. bl. onder no. 6521 meubelen. 2 Crapeauds, 4 stoelen f 65. 2 Fauteuils, 4 stoettn f 2S. Dressoirs vanaf f 27J Dijajis f 12.50. Buffetten f 46, Kasten f31, Tafels f 11, rookfauteuils f 16, Ledikanten-spiraals vf. f9, enz. Repareeren, staffee- ven. A. BOTER, Meubelen. Mare 37, t.o. Herv. kerk. 6505 te huur Huis met tuintje en flinke schuur, Landlust Veuflf'^la- en Bloemkoolplanten tft ^oop Schuit te huur, groot j7 ton met luiken. Te bevragén: O. DE KONING, Veursche- straatweg.il> Veur. 5850 hoogmade. Degene, die met Kerstmis per abuis een verkeepe pa- rapluie uit de keri Mieeft medegenomen gelievé*' die aan de pastorie te ruilen. 5916 1 gulden Wasschen, knippen, ondulee- ren, behalve Vrijdags en Za terdags, le prijfiï Dames knippen gédiplomeerde coif- feuses, special Watergolf. Be spreekt vroegtijdig. MA1SON MARCEL, Nieuwe' Rijn 54, t.o. Karnemelksbrug. 6519 te koop een groote partij droge/bag gerspecie, alsmede zaafl van vroege peulen en wiet», ca- pucijners, bij A. P. t&JTTE- WAAL, Rapenburg, Ter Aar. 5908 Van ouds drie en een kleintje Engelenbrug Lisse, handel in alles en nog wat. /Uit oen eerste kas fabriek ént^ingen wij een partij prim#* werk schoenen, en die ffaan weg met naad f 4.75 en met heele hiel f 5 en f 5.25. Beslist goed werk. Ook voorradig duurder 'andere soorten. 5912 v0 er-aard appelen te koop a f 1.35 per 7jD K.G. Franco thuis, afnam! ''min stens 20 H.L. P. M. BAARS, Aardappelhandel, Corn, van Noordestraat 17, Haarlem. 5848 warmond. Electrische bemaling Klinkenbergerpolder. Gisteren werd het nieuwe electrische ge maal van den Klinkenbergerpolder, dienen de ter vervanging van de vroegere wind- bemaling, officieel in gebruik genomen. Behalve het polderbestuur waren daar bij tegenwoordig een groot gedeelte der ingelanden, alsmede enkele afgevaardig den van naburige polders. De ontwerper, tevens uitvoerder dor in stallatie, de Machinefabriek „Spaans" te Hoofddorp, was vertegenwoordigd door een der firmanten. Do installatie is voorzien van een ver beterde stalen vijzel, systeem „Spaans", met een capaciteit van 12 M3. per minuut en is geschikt voor een opvoerhoogte van 1.40 M. De vijzel wordt gedreven door een elec- tro-motor, fabrikant E. M. F. Dordt, met een vermogen van 7.5 P.K. De motor be hoeft echter niet op volle kracht te, wer ken. Het gemaal is geplaatst in oen steenen gebouwtje, waarvan de onderbouw en de bedekking in gewapend beton zijn uitge voerd. Het geheele werk inclusief de 2 be- tonbruggen en 3 dito duikers is ontworpen en uitgevoerd door de Machinefabriek „Spaans". Het gemaal bevindt zich ten Z. Q. van den Rijksstraatweg, onder Sas- sonheim, nabij de woning van den heer H. J. J. Koot, die voor de bediehing van het gemaal zal zorgdragen. Zoowel bij de proefbemaling als bij het in werking stellen op dezen morgen is overtuigend gebleken, dat dc installatie aan de gestelde eischen voldoet. Ingelan den waren dan ook vol lof over de water- opbrengst, die ruim voldoende geacht wordt, alsmede over de hoogst eenvoudige constructie. Na de bezichtiging van het gemaal wer den de aanwezigen door den heer G. Cig- gaar, poldermeester en diens echtgenoote gastvrij in hunne woning ontvangen, waar de heer J. K. Heijl, voorzitter van den polder, het woord nam, teneinde den heer Spaans dank te zeggen voor de prompte en accurate oplevering van hot werk. Spreker had de overtuiging, dat het Bestuur uit de gemaakte opmerkingen mocht conclu- deeren, dat allen ten zeerste over de nieu we bemaling waren voldaan. De heerSpaans betuigde wederkeerig aan het Bestuur en de ingelanden zijnen dank, niet alleen voor de opdracht, doch ook voor de medewerking tijdens den bouw ondervonden. Zijne firma vertrouwt dat te eeniger tijd meerdere opdrachten in deze omgeving zullen volgen en beval de firma als zoodanig bij de aanwezige poldermeesters van andere polders aan. Naar wij vernemen blijft de windmolen, die nog in zeer goeden staat is, voorloopig staan. Met het oog op het landschap een toe te juichen besluit wat naar wij hopen bij andere, polderbesturen navolging moge vinden. Te bejammeren zou het zijn, wanneer de bekende Klinkenbergermolen, die in kwa de (natte) tijden, wel eens in capaciteit tekort schoot, doch overigens lange jaren zulke goede diensten heeft bewezen en dus ook een stuk geschiedenis van den polder vertegenwoordigt, door sloopers- handen zou moeten vallen. z0etermeer. Geboren Gerarda Maria Theresia, dochter van C. Reeuwijk en E. van Rutten Wilhelmina Corstina, dochter van J. C. van Dorp en G. van der Spek. Getrouwd: C. Bolleboom, 27 jaar en W. van der Helm 25 jaar. DE NIEUWE BRUG OVER HET KATERVEER BIJ ZWOLLE. Deze is Woens dag door den Minister van Waterstaat, mr. P. Reymer, geopend. De autoriteiten maken de eerste wandeling over de brug. Naa-st mr. Reymer de commissaris dei Koningin in Overijssel, mr. A. E. Baron van Voors tot Voorst. Naast hem mr. dr. I. A. van Royen, burgemeester van Zwolle R0EL0FARENDSVEEN. Feestavond. Dinsdagavond waren in de Pancratiuszaal door den zeereerw. heer Pastoor uitgenoodigd al degenen, die zich op een of andere wijze verdienstelijk had den gemaakt voor de kerk en al wat daar mede verband houdt. De genoodigdeu met hunne echtgenooten waren in grooten ge tale opgekomen, en niemand zonder uit zondering zal spijt gehad hebben dien avond naar de zaal te zijn gegaan. De feestavond werd geopend door den zeereerw. heer Pastoor, den gastheer van den avond, die beginnende bij de leden van het kerkbestuur, alle tegenwoordig zfjnde corporaties opnoemde en met ccn geesiig speechje bedankte voor hunne tot nu toe bewezen diensten. Zijneerw. nad gemeend deze diensten nu eens te moeien beloonen door aan de genoodigden een gezelligen avond aan te bieden. Spr. hoop te dat allen zich recht kostelijk zouden amusceren, waarna voor het voetlicht tra den de heeren de Vreede en Korver ur^ Den Haag. Beide heeren die geheel nieuw voor ons waren, hebben werkelijk eer van hun werk gehad. Zij hadden een program ma vol van afwisseling en het gegevene was dan ook af. Allereerst kregen we te zien een aaneai tjes in behendigheid te pas kwamen. Hierna volgden eenige proeven van le nigheid der spieren. Vervolgens werden we vergast op schaduwbeelden, waarbij het aan de noodige humor eveneens niet ontbrak. _Na een korte pauze waarin eenige ver- frisschingen werden aangeboden trad de heer Korver wederom op om ons te doen genieten van zijn prestaties op gebied van snelteekenen en kracht. Bij het laat ste nummer kregen we te zien den heer de Vreede als humorist-jongleur. In beiüo kwaliteiten toonde genoemde heer one zijn prestaties en we kunnen hier openlijk verklaren dat hij hier meesterlijk werjc verlichtte. Ook zijn kwinkslagen tusschen de num mers door getuigden van een fijnen sraaas, welke we zoo dikwijls bij humoristen missen, omdat bij velen de humor ont aardt in banaliteit. De lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht en het speet allen te vernemen dat hiermede dit Keu rige program was beëindigd. Namens alle aanwezigen dankte de woj- eerw. heer H. van Kan den Pastoor voor zijn gulle ontvangst en hij verzekerde Zijm aarde, dat deze attentie voor de aanwe zigen een aansporing zou zijn om met aog meer energie te blijven werken voor ae kerk. Zijneerw. hoopte dat het pastoor Onel nog vele jaren gegeven zal mogen zijn z'n beste krachten te wijden aan deze parochie. Met een „lang zal hij leven" werd de avond gesloten, welke zeer zeker' nog lang in dankbare herinnering zal blij ven. Vermeld dient nog te worden, dat de leden van het zangkoor op zeer ver- 1 dienstelijke wijze ten gehoore brachten een tweetal zangnummers „Holland's glo rie" en een loflied op het Hollandsch bier. Export van bloembollen. Met den export van geforceerde bloembollen in weer een aanvang gemaakt. Dagelijks gaan per vliegtuig groote hoeveelheden van deze bloembollen naar Engeland, waar zij een goed afzetgebied hebben. Gisteren werden alleen van hier 60 collies bloem bollen per K.L.M. verzonden. c0r de haas Holl. karakter^humorist. Nieuw, adres: Kort' Galgo- waterS. Levert ook,'grootere gezelschappen. Tijdige be spreking gewenscht. ...<-6405 ALPHEN AAN DEN RIJN. Diefstal. Door H. B. werd bij de po litie aangifte gedaan van de ontvreemding van twee lantaarns van zijn rijwiel. Ruiten ingeworpen. Ten huize van v. d. L. werden door baldadige jongens twee ruiten ingeworpen en een deur beschadigd, v. d. Z. deed hiervan aangifte bij de poli tie. Inenting. B. en W. maken bekend dat op Woensdag 22 Januari a.s. de ge legenheid zal zijn opengesteld voor koste- looze inenting en herinenting en wel: voor de ingezetenen van het dorp Aar landerveen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts aldaar, des voorm. 9 uur; voor de ingezetenen van de Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam in het Raadhuis in de Raadhuisstraat des nam. voor de ingezetenen van de Lage Zijde en wel van do Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Woubrugge ten huize van den heer W. van Wermeskerken, arts alhier, des nam. 2 uur; voor de ingezetenen van de Hooge Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammer dam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der gemeente in de Julianastraat des nam. 2 uur, en voor de ingezetenen van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot aan de gresn van Hazerswoude in het Huis der gemeente des voorm. 9 uur. Voorts worden er belanghebbenden aan herinnerd dat het zeer gewenscht is dat bij de aanmelding worden medegebracht de trouwboekjes der ouders of de geboor te-bewijzen der kinderen. Verkooping. De uitslag van de giste ren krachtens art. 1223 B. W. ten overstaan van den Notaris H. B. J. van de Kreke te Aarlanderveen in het café „Het Oude Rechthuis" gehouden verkooping van het dubbel woonhuis met pakhuizen, schuur, stalling, hooiberg met verder getimmerte, erf en tuin staande en gelegen aan den Stationsweg no. 24 te Aarlanderveen eigendom van den heer J. v. d. Bijl Jr. is als volgt: Genoemd perceel in bod staanae op 6600.werd afgemijnd op 1400. en aangekocht door de Ned. Herv. Ge meente te Aarlanderveen. De Post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn; terugontvangen in de eerste helft der maand Januari 1930. Brieven, binnenlandStoomtabakfabriek T. H. Niemeijer,.Groningen G. de Hoog Lange Baanstraat 50, Alphen aan den Rijn. 1 brief zonder adres en 2 briefkaar ten idem. Geboren Nicolaas Petrus, zoon van F. J. Kempen en J. A. Koot Leendert, zoon van W. M. Schreuders en M. Huizer Jozina Levina, dochter van D. Noorlan- der en A. de Jong Wolbertus, zoon van P. Kooi en G. E. Brouwer Christina Wilhelmina, dochter van A. van den Berg en S. van Nood Maria Christina, doch ter van P. S. van der Voorn en C. Groen in 't Wout. Overleden: Neeltje Braam echtg. van MM. Smit 69 jaar Jan de Voogd wedn. van E. D. van den Boom 62 jaar Hendrik Eikelenboom echtg. van N. van Aken 55 jaar Isaac Cassier geh. met E. de Leeuw 69 jaar. Na de opening van de nieuwe IJsselbrug bij Zwolle is het nieuwe Carillon in de „Peperbus", den grooten toren ingewijd. De Carilloneur, de heer Timmermans, uit Rotterdam, voor zijn speeltafel van ten woorden MR. A. v. d. MINNE, direc teur van het militair Hospi taal te Utrecht, heeft als zoo danig afscheid genomen. Een S.S. HOFPLEIN. Dinsdag zijn te Rotterdam met het s.s. Zeta de overige ge redde leden der bemanning gearriveerd van het s.s. Hofplein, dat aan de Noorsche kust is vergaan. De geredden. Geheel rechts de directeur van Millingen's Scheep vaart-Mij., de heer G. A. Spliebhofdaarnaast de twee- jde stuurman met zijn vrouw ;en kind. Daarnaast kapitein i Schaap met zijn zoontje

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8