BINNENLAND Het Mysterie van Heath Hover DONDERDAG 16 JANUARI 1929 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 KATHOLIEKE POLITIEKE PARTIJEN. Internationaal secretariaat Op Zaterdag 4 Januari 1930 vergaderde te Parija het Uitvoerend Comité van het Secretariaat International des Partis dé- mocrates d'Inspiration chrétienne. Aanwezig waren de afgevaardigden van Frankrijk, Duitschland, België, Polen, Li- thauen, Italië, Luxemburg en Nederland. De Zwitsersche afgevaardigden zonden be richt van plotselinge verhindering. Naast verschillende interne aangelegen heden werd vooral besproken de regeling van het a.s. jaarlijksche Congres der aan gesloten partijen. Het Congres zal in den loop der maand Juli gehouden worden te Antwerpen. Be halve de gebruikelijke -leerzame rapporten over de werkzaamheden der verschillende aangesloten partijen, zal als hoofdzaak op dit Congres behandeld worden het slot- rapport over het onderwerp reeds in 1929 besproken n.L La róle de l'organisation professionnelle dans l'Etat moderne. (De bedrijfsorganisatie in den modernen staat). Voorts zal een inleidend rapport over het in 1931 definitief te behandelen onder werp worden uitgebracht. Als nieuw on derwerp werd gekozen: La politique fa miliale. (De politiek ten bate van het (groot e) gezin). Uit het verslag van den Algemeenen Secretaris bleek van een drukke uitwisse ling van gegevens en stukken der aange sloten partijen. Met voldoening werd gewag gemaakt van de Fransch-Duitsche besprekingen tusschen katholieke politici op 21 en 22 December te Berlijn gehouden, welke een zoo gunstig verloop hebben gehad en waaraan de samenwerking in het politieke Secrétariaat International niet geheel vreemd was. R. K. STAATSPARTIJ. Samenstelling Dagelijksch bestuur. In zijn vergadering van II Januari j.l. is door het Dagelijksch Bestuur der R. K. Staatspartij aangewezen als onder-voorzit ter de heer M. van Hout, burgemeester van Helmond en voorzitter van de R. K. Rijkskieskringorganisat:e den Bosch; als penningmeester (vacature Heerkens Thijs- sen) de heer mr. A. Leesberg, voorzitter der R. K. Rijkskieskringorganisatie den Helder, té Alkmaar. DE VERPLICHTE ZIEKTE VERZEKERING. De vastgestelde premiën. Bij Kon. besluit van den 3en Januari 1930, (Staatsblad no. 3) tot vaststelling van de premien voor de verplichte ziekte verzekering is het volgende 'bepaald: Artikel 1. De premie voor de verplichte ziekteverzekering van de bij de ziekenkas van een Raad van Arbeid verzekerden bedraagt voor het gebied van alle Raden van Arbeid 2.3 pet. van het loon, dat voor het tijdperk, waarover de betaling loopt, krachtens het bepaalde bij artikel 64 der Ziektewet voor premiebetaling in aanmerking komt. Artikel 2 In afwijking van bet in arti kel 1 bepaalde bedraagt de premie voor verzekerden in dienst van een onderne ming, waarin uitgeoefend wordt: A. Ie. het bedrijf van vervaardigen van cement 2e. het glasblazersbedrijf, uitgeoefend in flesschenfa'brieken; 3e. het glasblazersbedrijf, uitgeoefend in fabrieken van glazen voorwerpen; 4e. het bedrijf van vervaardigen van vensterglas of spiegelglas; 5e. het steenhouwers- en steenzagerSbe- drijf 6e. het bedrijf van vervaardigen van buskruit, nitroglycerine en andere ontplof bare stoffen: 7e. de bedrijven, uitgeoefend in chemi sche fabrieken; 8e. het kaarseninakersbedrijf; 9e. heb bedrijf van vervaardigen van kunstmest, liet vervaardigen van zwavel zuur daaronder al of niet begrepen, en de handel in kunstmest; 10e. 'het bedrijf van vervaardigen van kunst-vuurw erk He. het lakstokers- en vernisstokers- bedrijf en het bedrijf van vervaardigen van verf; 12e. het lijmmakers- en gelatinemakers- bedrijf; 13. het bedrijf van het zuiveren, koken of smelten van traan, oliën of vetten, de handel in traan, oli6n of vetten daaronder al of niet begrepen; FEUILLETON. Uit het Engelsch van BERTBAM MITFORD. 55) Toen die waarde vrienden van ons door de aarde waren verzwegen, dacht ik dat ik het verder wel kon missen Helst on Varne knikte goedkeurend. Na een korte pauze, waarin de beide manen zwijgend rookten, hernam Mervyn: Na alles wat ik zoo van je gehoord heb moet ik het dus niet als toeval be schouwen d/vt jij in Indië was, toen ik er .kwam Toeval is zoo'n oppervlakkig woord, was het geheimzinnig-ontwijkende ant woord. Laat ik u zeggen, dat ik in elk ge val niet verbaasd was, u te zien verschij nen. Een paar dagen tevoren had ik mijn neef Coates voorspeld, dat u nog wel een» terug zou komen. Hij hield dat voor heel onwaarschijnlijk omdat, zooals hii zei. 14e. heb bedrijf van bereiden van bed- veeren of kapok; 15e. het bontwerkersbedrijf; 16e. hefc bedrijf, uitgeoefend in ookes- fabrie'ken; 17e. het bedrijf van vervaardigen of herstellen van apendages; 18. het bedrijf van vervaardigen van bouten klinknagels of moeren; 19e heb bedrijf van vervaardigen van brandkasten kachels, ijzeren meubelen of voorwerpen van plaatijzer; 20e. het bedrijf, uitgeoefend in ga'lvano- oplastische inrichtingen; 21e. het metaalgietersbedrijf; 22e. het bedrijf, uitgeoefend in mof- felarijen; 23e. het bedrijf van verzinken, vertinnen of vernikkelen, voor zoover dit niet langs galvanoplastischen weg geschiedt; 24e. het bedrijf van slijpen af polijsten van ijzer of metaal; 25e. vhet ijzergietersbedrijf; 26e. het bedrijf van vervaardigen van zink; 27e. het bedrijf van vervaardigen van zinkwerken; 28e. de suikerraffinaderij, daaronder al of niet begrepen de vervaardiging van kandij 3.4 pet. van 'het loon, dat voor het tijdperk, waarover de betaling loopt, krachtens het bepaalde bij artikel 64 der Ziektewet voor premiébefcaailng in aan merking komt; B. Ie. het bedrijf van mijnbouw; 2e. het bedrijf van aanleggen van mijn gangen en mijnschachten; 3e. het 'hoogovenbedrijf daaronder al of niet begrepen het vervaardigen van cokes en het vervaardigen en distribueeren van liohtgas 4.99 pet. van het loon, dat voor het tijdperk, waarover de betaling loopt, krachtens het bepaalde bij artikel 64 der Ziektewet voor premiebetaling in aan merking komt. Artikel 3. Voor de toepassing van dit besluit wordt een verzekerde, werkzaam in een onderneming, waarin meer dan één bedrijf wordt uitgeoefend, geacht werk zaam te zijn in het bedrijf, waarin het i grootste loonbedrag wordt uitbetaald. Artikel 4. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 65, eerste en derde lid, der Ziektewet, en behoudens hot in het eerste lid van dab artikel voorziene geval, is van de premie, vastgesteld in artikel 1, ver schuldigd door den werkgever 1.15 pet. en door den verzekerde 1.5 pet.; van de pre mie, vastgesteld in artikel 2 letter A, ver, sohuldigd door den werkgever 2.25 pet. en door den verzekerde 1.15 pet.; van de pre mie, vastgesteld in artikel 2, letter B, verschuldigd door den werkgever 3.75 pet. en door den verzekerde 1.15 pet. STEENHOUWERSARBEID. Voorlichting omtrent de gevaren. De minister van Arbeid heeft d© voor lichting omtrent de gevai'en van den stéenhouwersarbeia, zooals deze bij be schikking van den toenimaligen minister van 15 Juni 1923 was ingesteld, eenigs- zins doen wijzigen, zoodat zij thans luidt als volgt: De steenhouwer staat bloot aan bena- deeling zijner gezondheid door de inade ming van steensbof. Ten gevolge van den steenhouwersar- beid kunnen longziekten ontstaan. Alleen hij worde steenhouwer, die krach tig gebouwd en gezond is. Men volge bij de beroepskeuze de raadgevingen van den keurenden geneesheer. Men vermindert de kans op ziek wor den door nauwkeurig de volgende wen ken in acht te nemen: Werk zooveel mogelijk in de buiben- lucht. Zorg bij 't werken binnenshuis voor ruime luohtverversehing. Vermijd zooveel mogelijk alle stafver- spreiding. Blaas het stof niet weg, gebruik een schuier. Maak zandsteen goed nat. Waak er voor, dat niemand op den grond of tegen den wand spuwe. Vermijd overmatige krachtsinspanning. Uwe houding bij hefc werk zij zooveel mogelijk rechtop. Houd den mond gesloten. Een onmisbaar voorbehoedmiddel in den strijd tegen longziekten is het ver sterken en gezond houden van uw lichaam ook buiten te werkplaats. Hiertoe is in de eerste plaats noodig het nakomen der volgende wenken: Onhoud u van alcohol. Voed u krachtig en doelmatig. Gebruik uw vrijen tijd voor gezonde ontspanning. Zorg voor voldoende nachtrust. daar te veel risico voor u aan verbonden was. Dat hebben de feiten inderdaad be wezen. Maar waarop grondde je die voor spelling. Er is zooiets als intuïtie in de we reld De gebeurtenissen op Heath Hover wezen, in het licht gezien van wat ik achter dat buffet gevonden had, in die richting. Maar ik kan je eerlijk verzekeren, dat ikzelf op dit oogenblik nog niet weet. hoe ik het in mijn hoofd heb gekregen om naar Indië te gaan. Jij hebt nogal studie gemaakt van occulte verschijnselen en zoo. Geloof jij, Varne, dat er in een mensch krachten aan het werk kunnen zijn, waarvan hijzelf niet bewust is en die hem tot iets drijven, waarvan zijn gezond verstand hem moet zeggen, dat het ge vaar voor hem kan opj'.everen? Telepa thie of zooiets 1 En dat die duistere ke rels, zonder dat ik er het flauwste idee van had, me als het ware opdrongen om naar Indië te komen, toen ik aan het her haalde bevel niet gehoorbzaamd had. De kunsten van deze heeren kennen de, lijkt mij zooiets zeker niet onmoge lijk. Die kunnen een heeleboel.maar te gen een behoorlijke dosis van een geschikt slaapdrankje kunnen ze toch niet, %'oegde hii er lachend aan toe. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Wielrijdster door auto gedood. Gistermiddag heeft op den Bornschen Weg te Hengelo een doodelijk ongeluk plaats gehad. De 17-jarige mej. Brok reed daar met een vriendin op de fiets, in de richting Borne, toen achter de beide meis je een autobus naderde. Op het oogenblik, dat de bus haar voorbijgereden was, stak mej. B., die een zijweg in moest, de straat over, waarbij zij niet bemerkte, dat uit de richting Almelo een luxe-auto naderde. Voor de bestuurder{ de vertegenwoordi ger der Philips Fabrieken te Eindhoven, tijd had om te remmen, werd het meisje gegrepen door de auto en met zware ver wondingen naar het ziekenhuis te Hengelo gebracht. Bij aankomst bleek zij reeds overleden te zijn. Het stoffelijk overschot heeft oc politie in beslag genomen. Door een autobus aangereden. Toen de 16-jarige O. per rijwiel door het gehucht Holset gem. Vaals, reed, werd hij aangereden door een autobus van een on derneming uit Maastricht. Zwaar gewond in bewusteloozen toestand werd O., nadat geestelijke en geneeskundige hulp was ver leend, naar liet hospitaal gebracht. Door een auto aangereden. Op den Oostsingel tc Delft is gister avond de 26-jarige wielrijder G. v. V. die plotseling den weg overstak, aangereden door een auto. v. V. bekwam een ernstige schedelfractuur. In zorgwekkenden toe stand is hij door de politie naar het gast huis vervoerd. Onder de tram gedood. Het vierjaiig meisje M. Keereweer te Rotterdam is gisteren in de Polderlaan ai- daar door een motorwagen van lijn 9 over reden en gedood. Het slachtoffer* van het doodelijk onge luk, dat gistermorgen op de Willemsbrug te Rotterdam eveneens met lijn 9 plaats haa, is gebleken te zijn de 36-jarige gemeente werkman W. Mulder uit Rotterdam. Door een trein overreden. Gisteravond is op een overweg aan de Pijlsweertstraat te Utrecht de 60-jarige P., aldaar woonachtig, door den trein naar Baarn overreden. De man was ongeveer 9 uur het huis uitgeloopen. Eenigen tijd daarna vond men hem verminkt- op de spoorbaan liggen. De Geneeskundige Dienst was spoedig ter plaatse, maa-r kon slechts dén dood constateeren. Verdronken. Gistermorgen passeerde de Hoogeveen- sche beurtschipper op Amsterdam de pont, Genemuiden-Zwarl sluis met zijn motor schip. Toen hij tien minuten van de pont verwijderd was, wilde zijn knecht het zeil opzetten. Door den hevigen storm kreeg hij een klap van het zeil en viel over boord. De man, die vader is van drie kim deren, heeft nog een eindje gezwommen cn zijn hand opgestoken, maar daar er geen klein bootje te krijgen was, kon de man niet gered worden. Vingertoppen afgesneden. De landbouwerszoon V. te Oud-Gastel had het ongeluk met zijn hand tusschen een in bedrijf zijnde stroosnijmachine tb te geraken, waardoor hem drie toppen van zijn vingers afgesneden werden. Been afgeknepen. Te Munstersche veld is de 18-jarige J. Boekhalt, die dienst deed op de stoom- dorschmachine met zijn rechterbeen tus schen de machine gekomen tengevolge waarvan het werd afgeknepen. B. is naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Door vliegwiel gegrepen. Op de scheepswerf der N.V. Meijers Scheepsbouw Mij. te Leeuwen-Beneden is de 28-jarige arbeider Th. Wouters door een vliegwiel gegrepen en eenige malen rondgeslingerd. Hij werd vreeselijk aan gelaat, beenen en armen verminkt. Maar Mervyn scheen op dat oogenblik niet geneigd om op de scherts in te gaan. Nu we het toch over alerlei duistere krachten hebben, zei hij ernstig, moet ik je iets bekennen. En dat is, dat ik op dit oogenblik niet weet of dien vent dien ik uit het ijs gered heb, zichzelf van kant heeft gemaakt, of dat ik zijn dood op mijn geweten heb. In elk geval stierf hij aan een prikje met de ster, want geen van de doktoren kon de doodsoorzaak vaststellen en ik was zoo wijs geweest, dat zal ook wel intuïtie geweest zijn.... om het ding te verstoppen. Als u eens wist-, wat een slapelooze nachten u Nashby bezorgd heeft. Hij nog altijd niet van zijn achterdocht gene zen, weet u. Toen ik hem een paar dagen geleden in Clancehurst tegenkwam, keek hij mij ook al wantrouwend .an. Hij demet, dat ik naar den vijand ben overgeloo- pen. Och, Nashby is een bekrompen pjat- telands-klabak, wat heeft die voor ecu idee*van zulke ingewikkelde dingen die heelemaal buiten zijn gezichtskring liggen. Maar luister Varna, je weet er alles van, van het vinden van den kerel en van de gerechtelijke lijkschouwing en den heelen rommel. Ik had een soort instinctmatige antipathie tegen dien vent vanaf het mo ment, dat ik hem in het volle licht gezien UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 17 Januari. Huizen, 1875 M. 10.3011.00 N. C. R. V. Ziekendienst. ll.00_u.25 N. O. R. V. Voor de jeug dige zieken. 11.30—12.00 K. R. O. Godsdienstig half uurtje. 12.0112.15 K. R. O. Politieberichten. 12.15—1.15 K. R. O. Concert door het K. R. O.-Trio. 1.152.00 K. R. O. Gramofoonmuziek. 2.00—3.00 K. R. O. Gramofoonmuziek. 4.005.00 N. C. R. V. Gramofoonmuziek. 5.00—6.30 N. C. R. V. Trio-concert, viool, cello en piano. 6.30_7.00 K. R. O. Lezing over: De eer ste R. K. Tuinbouwwinterschool. 7.007.30 K. R. O. Cursus schriftverbe tering. 7.30 V. P. R. O.-uitzending. Hilversum, 1071 M. (Van 12.00—6.00 n.m. 298 M.). 10.0010.15 Morgenwijding. 12.012.00 Concert door het A. V. R. O.- Kwartet. 2.05—2.45 Uitzending voor scholen. Dr. J. J. van Dael spreekt over: Wat zullen we worden? 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Maak het zelf-cursus. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.005.30 Lezing door Mr. G. A. Swart over: De Makelaardij in Vaste Goederen. 5.30—6.30 Concert door het Omroepor kest. 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.45—7.15 Spaansch voor beginners. 7.15—7.45 Radiocuisus vanwege het On derwijsfonds voor de Binnenvaart. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.01 A. V. R. O. Radio-Tooneel. Opvoe ring in de studio van „Mijn en Dijn". Spel van eerzucht en ijdelheid in een deftige stad in 3 bed.r. door Jo van Ammers-Küller. Opgevoerd door de Haarlemsche Tooneel- club. In de rustpoos: Persberichten. Na afloop: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert door R. Goodall. Haarspelden ingeslikt. Een koe van den landbouwer C. A., wo nende in de Krabbe te Steenbergen, moest op advies van don veearts worden afge maakt, wijl het dier een paar haarspelden had ingeslikt, welke zioh in de maag had- dèn vastgezet. Aan de gevolgen overleden. De metselaar H. Canton die Maandag middag op den Rijksweg-Zuid te Sittard van het dak van een in aanbouw zijnd huis viel, is aan de gevolgen daarvan overle den. De 15-jarige dekknecht Schol, die eenigo dagen geleden bij het meeren van de mo torboot „Motorkracht" in de Binnenhaven te IJmuiden met een been in een staalr draad bekneld geraakte, is thans in nei St. Antonius-ziekenhuis aldaar aan de be komen verwondingen overleden. BRANDEN. Brand in een matrassen- en dekenfabriek. Gisteravond om zeven uur brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de pakkamer van de matrassen- en dekenia- briek der firma S. I. Swarts aan de Parai- lelslraat te Oldenzaal. Spoorbeambten ontdekten den brand, die ontstaan was in ter verzending gereed staande goederen in de pakkamer. Dli brandbare materiaal leverde aan de vlam men gretig voedsel, zoodat nog voor men hulp kon bieden de vlammen zich mede deelden aan het aangrenzende privékan- toor. De brandweer van Enschodó werd geal armeerd om assistentie te verleenen, doch toen zij arriveerde behoefde zij geen water te geven. De Oldenzaalsche brandweer tiaci had. Nadat ik hem voor de nacht op de sofa had achtergelaten, nam ikook uit een soort instinct voorzorgsmaatrege len tegen hem, ik bedoel eigenlijk tegen de mogelijkheid, dat hij 's nachts bij mij zou komen, ik sloot mijn deur goed af en legde mijn geladen browning onder mijn onmiddellijk bereik. Maar nu achteraf en hoe meer ik er over nadenk en meer ik er van overtuigd raak de spreker liet zijn stem bijna tot gefluister dalen ge loof ik, dat ik naar beneden ging, in mr.r. slaap wel te verstaan of in een droomtoe stand, als je het zoo noemen wilt, en dc ster als wapen tegen hem gebruikte zon»^r dat het tot mijn bewustzijn doordrong. Want ik geef je mijn woord van eer, dat toen den volgenden morgen het ding uil zijn kleeren viel mij dat als een ontstellen de verrassing trof. Het bracht mij heel wat voor den geest, zooaj's ie begrijpen kunt. Helston Varne blies een paar rookwol ken uit. .Ten slotte komt het er niet zoo heel veel op aan. Als het zich werkelijk zoo toegedragen heeft als u denkt, T>eni u moreel niet verantwoordelijk voor zijn dood en de mogelijkheid blijft toch altijd nog, dat hij zichzelf, met opzet of bij on geluk, van het leven heeft beroofd. En als hij nog een dag langer geleefd had, zaten we hier nu niet zoe gezellig te praten. Dat I.20—2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Concert. 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kihderuurtje. 6.20 Lezingen en Nieuwsberichten. 7.00 Concert. 7.20 Lezingen. 8.20 Symphonie-concert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Voortzetting concert. 10.20 Nieuwsberichten en Lezing. 10.40 Verrassing. II.2012.15 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 12.20—2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Muzikale causerie. 9.05 Concert. Orkest en harp. Langenberg, 473 M. 6.207.20, Gramofoonmuziek. 9.3510.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert. 3.504.50 Jeugdtooneel. 4.50—5.50 Orkestconcert. 7.20 Concert door Madrigaalvereeniging. 8.409.10 Strijkkwartet. Daarna. tot 11.20 Gramofoonplaten (Dansmuziek). Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkestconcert. 2.004.00 Concert. Orkest en declamator 4.005.00 Kinderuurtje. 7.208.30 Orkestconcert. 9.1010.20 Trio-concert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkest concert en zang. Z e e s e n, 1635 M. 6.15—9.50 Berichten en lezingen. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.1512.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.50—3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Concert. Orkest en pianist. 7.50 Uit Breslau: „Herr Peter Squenz" -van Andreas Gryphius. Daarna: Berichten en lezing. 9.50 Concert door Mandoline- en luit- orkest m. m. v. vocale solisten. het vuur reeds met drie stralen weten te beperken. Do pakkamer en het privékantoor wer den verwoest, terwijl verschillende archief stukken verloren gingen. Ook een nieuwe machine, die nog niet in gebruik genomen was, rverd vernield. De schade is aanzienlijk, doch wordt door zekering gedekt. Brand in een sleepboot. Gisteravond te ongeveer half tien ont stond brand in de sleepboot „Colbert" van de Mij. Rhea aan de Merwekado te Dor drecht. Een partij briketten, die tusschen den ketel en een schot was opgestapeld en waarop een partij hout was geborgen, vermoedelijk doordat het hout vochtig was aan het broeien gegaan. Op een geu ren moment sloegen dje vlammen hoog uit en liet de brand zich ernstig aanzien. Onmiddellijk werd de brandweer gcaK armeerd en met twee slangen op de wa terleiding en een slang van de Laffly-nio- torspuit was men het vuur spoedig mees ter. De schade die tot eenige verbogen pja- ten en het uitbranden van een gedeeue van de boot beperkt bleef, wordt door ver zekering edekt. EEN RAADSELACHTIG GEVAL. Een arrestant, die plotseling zoek is. Door de marcchaussée werd gi9tere/i een arrestant, de werkman v. D., uit Sa3 van Gent, verdacht van schieten op andere werklieden bij een twist in een café per boot van Tcrneuzen naar Borsselen bracht. Aan boord bleek de man, na een bezoek aan de W. C„ plotseling te zijn ver dwenen. Op het heele schip werd gezocnr, maar hij bleef zoek. is wel het allerbelangrijkste in deze zaak. Apropos, had u reden om dergelijke at tenties van die beminnelijke Broederschap te verwachten 1 Mervyn fronste het voorhoofd en aar zelde. Ronduit gezegd, ja, dat had ik, zei'hij eindelijk. Ik had aanzeggingen gehad om mij te melden. Maar ik had dat alle maal overboord gegooid, jaren geleden al en ik dacht dat ik hier op dit eenzame plekje grond, mijn sporen voldoende had uitgewischt. Ik negeerde den oproep, ik wilde met dien troep niet meer te ma ken hebben. En je ziet wat de gevolgen waren. Ik weet niet wie do man was, die- hier gestorven is, maar ik herkende hem, wel niet dadelijk, maar tocli den volgen den morgen als een van dn licht "ekleurdc menschen uit Afghanistan. Hij leek heeie- maal op een Europeaan en sprak uitste kend Engelsch. Diten de ?r was een voldoende sleutel tot do si i tie. Dc tweede boodschapper is voorzichtiger ge weest, na wat met den eersten gebeurd was, die heeft zijn vrachtje neergelegd en je weet met welk gevolg bijna. Maar ik denk wel dat hij alles gezien heeft. Mervyn wachtte even, terwijl hij peinzend voor zich uitkeek en hernam: Soms heb ik wel eens gedacht, en dat is het eenige, wat me in deze zaak nog wel eens hin-'.ert,

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5