MM' MAANDAG 13 JANUARI 193G DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S meestal gelijk op, behalve het laatst© kwartier. Zoodra wordt aangevangen gaan de Leidenaars tot den aanval over en reeds de eerste oogenblikken ontstaan hachelijke momenten voor het Alphia-doel. De thuis club komt er dan wat beter in en na pl.m. 16 min. ontstaat door goed samenspel van midvoor en rechtsbinnen Alphia's eerste doelpunt. Hierdoor aangemoedigd hervat de thuisclub hare aanvallen, doch de Leid- sclio verdediging houdt stand en weet haar terrein met verre schoten te zuiveren, Hierdoor wordt de U. V. S.-voorhoede in staat gesteld tot den aanval over te gaan. Nadat enkele malen is naast geschoten, komt eens het leder tegen de lat, waarbij de terugstuitende bal door een toesnellen den U. V. S.'cr in doel wordt geplaatst 1—1. Eenigen tijd gaat het spel nu gelijk op, doch even voor rust weet Alphia met een goed geplaatst schot andermaal de leiding te nemen 21. Na de thee neemt de thuisclub het spel aanstonds in handen en spoedig vergroot uit een voorzet van links Alphia de voor sprong. U. V. 8. komt dan enkele malen sterk in den aanval, doch de Alphia ach terhoede heeft steeds gelegenheid tijdig in te grijpen. De laatste- minuten oefent de thuisclub een aanhoudend overwicht uit, de U. V. S.-verdediging laat zibli echter niet meer verschalken en onveranderd komt einde. Alphen II—V. I. 0. S. II 4—3. Op 't kantje af is het aan Alphen gelukt de Hagenaars met een nederlaag naar huis te sturen. Over het geheel was het een meest gelijkopgaande strijd, waarbij beurtelings beide doelen in gevmr kwa men. De Hagenaars waren iets sneller en hun voorhoede bleek over meer doorzet tingsvermogen te beschikken, het ontbrak hen evenwel veelal aan goede schutters. Alphen speelde met drie invallers, hetwelk wel eenigszins aan het spel merkbaar was. Niettegenstaande dit, heeft de thuis club hard voor de overwinning gezwoegd en is deze dan ook verdiend. Onder leiding van scheidsrechter Arnoldussen wordt aan gevangen. Na een aanvankelijk overwicht van V. I. O. S. gaat het spel allengs meer gelijk op. Na ongeveer 15 minuten neemt Alphen uit een corner de leiding (10). De vreugde blijkt van korten duur, want bin nen enkele minuten brengt V. I. O. S. den stand reeds op gelijken voet. De Haagsche aanvallen herhalen zich en als daarbij de midvoor het leder te pakken krijgt, geeft hij met een kalm schot zijn club de lei ding. Eenigen tijd gaat het spel nu gelijk op, totdat uit en voorzet van rechts Wind- horst het leder in het net plaatst 22. Rust breekt onveranderd aan. Na de thee gaat V. I. O. S. aanstonds tot den aanval over. Alphen neemt het spel evenwel spoedig in handen en reeds na een kwartier herneemt de thuis club uit een strafschot de leiding. Alphen blijft aanvallen en als eens de keeper uit zijn doel is gelokt, wordt no. 4 voor Alphen in de touwen geschoten. V. I. O. S. zet thans flink op en heeft het genoegen uit een penalty den achterstand te verklei nen. Zelfs denken we de Hagenaars te zien gelijk maken, doch de geheel vrij staande midvoor van V. I. O. S. verkiest het leden in handen van den keeper te schieten, zoodat einde komt met een klei ne overwinning voor Alphen. R. K. FEDERATIE. De uitslagen. EerBte klasse A. R. K. V. V. L.Sitt. Boys 43; Caesar R. K. O. N. S. 4—2; Helios—V. V. H. 1—1; O. V. O.Grevenbicht 62; Marsana Valkenburg 26. Eerste klasse B. WilhelminaMulo 31. Eerste klasse E. D. H. L.Lenig en Snel 3-1; T. Y. B. B. V. V. Z. 14; D. E. M.Lisse 30. Tweede klasse M. S. J. C.Excelsior 32; D. O. N. K. Teijlingen 22. D. E. M.—Lisse 3—0. In een vrij normalen wedstrijd waarin de Beverwijkcrs technisch beter speelden dan Lisse, is het e.erstgenoemden gelukt een goede 30 overwinning te behalen. Li de eerste helft van den wedstrijd speelde Lisse heel goed. Op eenigszins ge lukkige wijze wist D. E. M. de leiding te nemen toen keeper Sprokkelenburg een ingeschoten bal door zijn handen in het doel liet vallen (10). Na de rust miste Lisse den steun van A. Buschman, die wegens een kniefractuur was uitgevallen en vervangen door v. Beijk, een jeugdig en veelbelovend speler uit een lager elftal, die wel goed voldeed, doch nog niet die wedstrijdroutine bezit, waar over de meer getrainden beschikken. D. E. M. speelde een uitstekenden wedstrijd en wist na de rust de score tot 30 op te voe ren. Het enthousiasme der Lessenaren moest het 'afleggen tegen de betere tech niek der Bcverwijkers. De heer F. v. Veen leidde den wedstrijd onberispelijk en had beide elftallen goed in zijn macht. S. J. C. I—Excelsior I 32. Hoewel beide puntjes in Noordwijk zijn gebleven, konden wij toch niet zeggen, dat S. J. C. zich weder geheel hersteld had van de nederlaag in Gouda. Er werd gis teren n.l. in geenen deele een spel ont plooit zooals wij dit van S. J. C. gewoon zijn. Gedurende den geheelen wedstrijd waren we dan ook nog niet zoo zeker van een overwinning, temeer daar de Excel- sior-spelers een veel beter spel ontplooi den dan in vorige wedstrijden tegen S. J. C. Peters en v. Linge toonden zich weer gevaarlijke schutters, waartegen keeper Holst menigmaal daadwerkelijk moest op treden. TE EINDHOVEN SPEELDE P. S. V. TEGEN WILLEM II. Wunner van Willem II schopt in eigen doel. Als het begin wordt aangekondigd kiest S. J. C. voor den wind en zit zij al spoe dig voor het vijandelijke doel, waar echter de goede verdediging niet thuis geeft en spoedig ook haar voorhoede aan het werk zet. Het spel verplaatst zich snel van doel tot doel, doch het schieten is bij S. J. C. wel het beste. Echter neemt de keeper een paar goede kogels van v. d. Berg voor zijn rekening. Als na een 20 min. spelen Ruigrok een strafschop te nemen krijgt, ziet de keeper geen kans den bal te stop pen en het leer verdwijnt door zijn handen in zijn heiligdom (1—0). Met dezen stand verstrijkt het eerste gedeelte, waarin de thuisclub nog al eens met pech te kampen had. Na de thee krijgen de gasten het voor deel van den wind, hetgeen al direct uit hun aanvallen valt te constateeren. Vaa Linge lost een keihard schot, doch Holst stopt goed en retourneert. Dan valt S. J. C. weer eens aan en op gelukkige wijze ontkomt het gastendoel aan doorboring ten koste van een corner. S. J. C. z't er nu flink op. Een goede kai>s wordt gemist en de tegenpartij werkt weer weg. Dit bleek echter uitstel te zijn, daar Vos den bal opvangt en met een schuiver in het uiterste hoekje plaatst (20). Vanaf den aftrap rennen de gasten op het S. J. C.- doel af, een goede voorzet van den links buiten wordt prachtig door v. Linge om gehaald, doch het leer verdwijnt langs den verkeerden kant der paal. Dit was een mooi staaltje voetbal. De thuisclub laat zich ietwat insluiten en fanatiek valt Ex celsior aan. Een kleine overtreding in het doelgebied levert voor hen een penalty op. Deze wordt slecht genomen, waarvan Holst dankbaar gebruik maakt, en corner werkt. Na eenig gevaar wordt deze cor ner verwerkt en het volgende oogenblik komt Ruigrok voor open doel doch weet toch naast te werken. Weer bleek het een kort u'tstel te zijn, want als Vos nogmaals een schuiver inzendt verdwijnt de bal via een back in het doel (30). Het wordt den Excelsior-menschen nu bepaald te bar. Vanuit den aftrap wordt een vliegend schot gelost waarbij de paal echter red ding bracht. De S. J. C.-verdediging trekt zich nu te veel terug en een ware'belege ring volgt. Uit een vrijen trap, zorgt v. Linge voor het eerste tegenpunt (31), hetgeen hen nog meer moed bijbrengt en S. J. O. enkele benauwde oogenblikken be zorgt. Als S. J. C. zich weer loswerkt, on derneemt zij ook eenige aanvallen, waar bij een vrije schop door hen te nemen valt, welke in eens geplaatst wordt. Dit was echter n:et geoorloofd en het doel punt werd geannuleerd. De thuisclub blijft nu weer eens aanvallen, doch de voorhoede mist eenige goede kansen, ter wijl, als Ruigrok een goede kans krijgt, hij niet erg fortuinlijk is en de keeper hem het leder ontfutselt en terugzendt. Deze bal wordt door de gasten vlug opgebracht en door Kleijs prachtig.ingeschoten (32). De S. J. C.'ers beginnen weer zich terug te trekken, hetwelk hun een serie aanval len bezorgt met menig gevaarlijk moment. Zij weten echter stand te houden en zich weer los te werken en het e'nde komt met een zwaar bevochten zege van 32 voor S. J. C. Het tweede elftal, dat in Wassenaar r>p bezoek was, wist van BI. Zwart II met 31 te winnen, terwijl het vierde thuis met niet mind ér dan 72 van A. S. C. II bei de puntjes veroverde. Het derde elftal had weer eens een rustdag, daar het Leiden- terrein werd afgekeurd. Donk I—Teylingen I 2—2. Onder de goede leiding van scheids rechter C. Beekhuizen is het Teylingen gelukt in een van beide kanten forsch gespeelden wedstrijd een gelijk spel te bevechten. Op een slecht terrein wordt om 2 uur begonnen. Donk wint den toss en verkiest voor den wind te spelen, zoodat Teylingen aftrapt en op het Donk^ioel een mooi schot lost dat achter gaat. Donk stormt op het Teylingen-doel af en lost evenzoo sen mooi schot, wat eveneens naast gaat. Eenige out-ballen noteeren wij, waarbij Tcyingen ten laatste den bal te pakken krijgt en keurig van man tot man op het Donk-doel afgaat, waarbij Donk niet an ders dan corner kan werken. Deze levert niets op. Teylingen krijgt een vrije trap te nemen, welke vlak voor het Donk-doel belandt: de kans van den dak voor Tey lingen, maar de gladde grond belet hun om den bal weg tc krijgen, zoodat Donk nog kan wegwerken. Hierna komt Donk weer aan de beurt en ook ziet Teylingen een corner tegen zich, welke niets ople vert. In een algemeenen aanval van Tey lingen, welke door de halflinie wordt ge steund, krijgt de midvoor een kans. Hij kogelt onhoudbaar in (10). Donk komt hierna geweldig opzetten en na 5 minuten moet de keeper van Teylingen vissohen door een- kogel van den midvoor van Donk, die keihard in het verdwijnt (11). Na veelvuldig buitenspel, wat den scheidsrechter niet ontgaat, worden de aanvallen onderbroken. Als een ieder denkt, dat de rust ongewijzigd aanbreekt, volgt nog juist een mcoie doorbraak van Teylingen; de linksbuiten maakt een ju weel van een doelpunt (21). Rust. Na de thee is het spel iets minder van gehalte dan voor de rust, wat wel zijn oorzaak hierin vindt dat Donk er al.es op zet om den achterstand te verkleinen en Teylingen daarbij alles wegwerkt. Van beide kanten volgen eenige corners, welke schitterend werden genomen, maar even mooi werden weggewerkt. Hierna gooit Donk zijn elftal door elkaar, maar ook dit baat hen niet. Als Teylingen weer ten aanval trekt schiet de linksbuiten in 't zijnet. Ook Donk krijg nog een kans, maar er wordt keihard tegen de deklat geschoten. Er is nog 3 minuten te spelen. Het is Donk die dicht bij het Teylingen- doel komt, waarbij een der achterhoede- spelers hands maakt m 't beruchte ge bied. De penalty wordt onhoudbaar in gezet (22). Nog 1 minuut en Donk ont komt nog aan een zeker doelpunt, wan neer de keeper van Donk is uitgeloopen en een der Teylingers voor open doel over schiet. Het einde komt dan met gelijken stand. De Junioren werden, weer teleurgesteld, daar A.S.C. niet was opgekomen. Dat gebeurt nog als eens en is nu wtel niet zoo prettig. Laten wij hopen, dat dit 'eens veranderen moge. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Tweede klasse D. V.V.L. IDuiven II 61 Derde klasse E. Blauw Zwart II—S.J.C. II 1—3 Derde klasse F. A.V.V. I—P.F.C. II 1-0 Vierde klasse F. H.V.C. II—A.V.V II 3—1 Vijfde klasse A. S.J.C. IV—A.S.C. II 7—2 St. Bernardus IIV.V.L. 02 R.-K. Sportvereeniging A.V.V. Zondag speelden 3 der A.V.V.-elftallen voor de competitie. Het le elftal speelde om 2 uur thuis tegen P.F.C. 2 uil Poeldijk. Bei de ploegen gaven zich gehel en om beur ten moeten de resp. achterhoeden ingrij pen, wat hun goed afgaat. De A.V.V.-door- braken zijn niet van gevaar ontbloot en wanneer de linksbinnen een schot op öoei lost, meent de scheidsr. dat gedoelpunt is. doch de bal lag achter op het net, evenwel gaf hij doelpunt, doch de A.V.V.-aanvocr- der verklaarde zeer sportief, dat de bal achtergeschoten was, -waarop de scheidsr. zijn beslissing annuleerde. De P.F.C.'ers zitten ook niet stil en ae A.V.V.-kceper moet handelend optreden, wat hij naar behooren doet. Nadat de A. V.V.-linksbinnen nog een mooie kans heeft gemist, breekt spoedig de rust aan met blanken stand. Na rust pakken beide weder flink aan en bij een A.V.V;-aanval, maakt een P. F. C.'cr hands en de toegestane penalty wordt in een doelpunt omgezet (10). P. F. C. zet er alles op om gelijk te maicep, doch de A. V. V.-achterhoede houdt stand en a's scheids. Hölscher. die gced leidde, einde fluit, heeft A. V. V. met 10 gewon nen. Om 12 u. speelde A.V.V.a tegen S.D.C.a. In een aardigen wedstrijd wist A.V.V.a een mooie 40 overwinning te behalen. Het 2e elftal trok met 4 invallers naar Hoek v. Holland en verloor tegen H.V. C.2 met 31, welke uitslag, gezien het slecr.te elftal van A.V.V. nog niet slecht te noe- R.-K. Sportvereeniging V.V.L. Op een goed bespeelbaar terrein ontving V.V.L. de reserven van Duiven. Om 2 uur geeft scheidsrechter Thoma het aanvangsignaal. V.V.L. won den toss en kiest den wind in den rug. Duiven trapt af, doch meet den bal reeds dadelijk ar- staan en V.V.L. trekt ten aanval. De Dui ven-verdediging houdt echter goed stand en bovenal blijft het spel van de V.V.L.- voorhoede veel te peuterig om succes ie behalen. Toch blijft de bal steeds gevaar lijk voor het Duiven-doel zweven, waarbij V.V.L. eindelijk een kans kan benutten (10). Heel Duiven verdedigt thans, waar door op den rand van het strafschopgebied een vrije trap ontstaat. Deze wordt kei hard op doel geschoten, doch een Duiven- speler keert het schot, de bal belandt op nieuw bij een V.V.L.-speler en verdwijnt dan onhoudbaar in het doel (20). Vanaf den aftrap neemt de Duiven- linksbuiten den bal mee en geeft een kalm schot, waarbij de bal onverwacht over 's keepers hoofd in het net verdwijnt (2-1). Daarna wordt het Duiven-doel weer on der schot genomen, waarbij enkele cornero ontstaan, welke rakelings over de lat wor den gekopt. Onveranderd komt dan ook de rust, en het ziet er voor V.V.L. met haai kleinen voorsprong donker uit. De spelers schijnen er echter anders ove* te denken, want reeds 2 min. na den aftrap meet de Duiven-keeper voor de 3de maai visschen. Er wordt thans een spel vertoond, zooals we slechts zelden van V.V.L. gezien heb ben. Het geheele elftal zwoegt, dat het een lust cm te zien is. Daarbij wordt het spel goed open gehouden, en ieder is op z'n plaats. De Duiven-verdediging staat dan ook machteloos, en successievelijk worcn. de stand dan ook opgevoerd tot 61. Wel brengt ook Duiven wel eens een be zoek aan het V.V.L.-doel, doch de verde diging is onvermurwbaar, zoodat onver anderd het einde komt. Hoewel er van de halflinie zelden Iets gezegd wordt moeten we dezen keer, zon<- der de overigen tekort te deen een uitzon dering .maken voor den linkshalf, die een uitstekende partij speelde. Voor den scheidsrechter alle respect. Zijn kalme en bezadigde manier van optre den blijkt wel de juiste te zijn. Na een jaar van een reserve-elftal te zijn verstoken geweest, kwam het heden voor het eerst weer in het veld voor de compe titie van de 5e klasse A. Zij moesten op be zoek bij St. Bernardus II te Hazerswoude en hcewel niet volledig uitkomend, wisten zij een 20 overwinnig te behalen. Deze voorsprong hadden zij voor de rust met den wind in den rug weten te bereiken, en in de 2e he'ft goed stand gehouden met als resultaat dit succes. WINTERSPP0RT. DE WINTERSPELEN TE DAVOS. Thur.'berg verbetert het wereldrecord 1000 M. Van der Scheer eerste der studenten. Zaterdagmorgen werden de wedstrijden te Davos voortgezet met het nummer 1000 M. schaatsenrijden. Hier leverden Thun- berg en Ballangrud een prachtprestatie door beneden het wereldrecord te rijden. Dit stond sinds 30 Januari 1909 op naam van Oscar Mathiesen, die te Davos den afstand van 1000 M. in 1 min. 31.8 sec. had gereden. Thunberg heeft dit re cord met niet minder dan 3 seconden ver beterd en den afstand afgelegd in 1 min. 28.4 sec. in zijn rit tegen Ballangrud, die eveneens binnen den wereldrecordtijd bleef, door de 1000 meter te rijden in 1 min 30.8 sec. Thunberg was geweldig op dreef. Van Nederlandsch standpunt was de oohtend weinig verblijdend. Alleen Van der Scheer heeft zijn naam hoog gehouden. Hij was wederom een goede derde in den grooten internationalen wedstrijd en heeft gemakkelijk zijn eerste plaats weten te handhaven in het studenten-nummer. Hij reed tegen den Oostenrijker Jungblut, die nummer één was onder de studenten. Van der Scheer wist een tijd van 2 seconden sneller te rijden dan de Oostenrijker. Hooftman en Pronk echter zijn beide in twee afzonderlijke ritten in denzelfden bocht gevallen. Een verrassing voor de Hollanders was het goede rijden van G. Elema, die zich nummer zeven plaatste onder de dertig deelnemers, doch voor het overige valt er, de rit van den jongen Blaisse wederom uitgezonderd, weinig goeds van onze rijders te vermelden. De uitslag van den wedstrijd over 1000 meter is al volgt: 1. Thunberg, Finland, 1 min. 28.4 sec. (wereldrecord); 2. Ballangrud, Noorwegen, 1.30.8, 3. Van der Scheer, Nederland, 1.33.8. Hij heeft daardoor ook den besten tijd gemaakt, die ooit een Hollander over de 1000 M. heeft gereden. 4. Jungblut, Oos tenrijk, 1.35.8. 5. Riedl, Oostenrijk, 1.36.2. 6 Eotvos, Hongarije, 1.37.4. 7. G. Elema, Ne derland 1.38. S. Kimmerling, Hongarije, 9 en 10 Boot, Nederland en Kauser, Honga rije, 11. Wintner, Hongarije. 12 Heiden, Nederland. 13. Schneller, Hongarije. 14. B. Blaisse, Nederland. 15. Reitz, Oosten rijk. 16. Jongert, Ned., 17. H. F. Blaisse, Nederland. 18. Schilling, Oostenrijk. 19. Blazejovski, Hongarije. 20. J. G. Elema, Nederland. 21. Baroni, Italië. 22. Kuypers Nederland. 23. Erdely, Hongarije. 24. Vita, Hongarije. 25. Hooftman, Nederland (ge vallen). 26. Bröninmann, Zwitserland. 27. Pronk, Nederland (gevallen); 28. Van Beekum, Nederland. 29. Holleman, Neder land. 30. Vogel, Zwitserland. Voor de studenten was de volgorde dus deze 1. Van der Scheer, 2. Jungblut, 3. Riedl, •1. Kimmerling, 5. Kauser, 6. B. Blaisse, 7. H. F. Blaisse, 8. Baroili, 9. Erderlv, 10. Bröninmann, 11. Vogel. Nederland zevende in den Skiwedstrijd. Verder is Zaterdagochtend gehouden een skiwedstrijd, die de algemeene belang stelling trok, namelijk de ski-estafette-wed strijd over 60 K.M., waaraan veertien na tionale ploegen deelnamen. Ieder dezer ploegen bestond uit vijf personen. Duitschland, Italië en Zwitser land hadden ieder twee nationale ploe gen; de officieele uitslag is nog niet be kend. Wel weet men, dat deze wedstrijd gewonnen is door Duitschland, gevolgd door Tsjecho-Slowakije. Drie en vier zijn Italië en Oostenrijk. 5. is Zwitserland en 6 Engeland, 7. Nederland, 8. Frankrijk en 9. Zuid-Slavië, 10. Roemenië. In den ski-estafette-wedstrijd over 30 K.M. won Duitschland in 2 uur 52 mi~ 13.6 sec. van Tsjecho-Slowakije met 2 uur 53 min. 27.6 sec. Nederland werd tiende in 3 uur 37 min. 34 sec. Bij den wedstrijd schoonrijden voor da mes won mevr. Hornung (Oostenrijk), en bij dien voor heeren de heer Gautschi (Zwitserland). De Hollander Van der Scheer wint ook de 5000 M. en is daardoor acade misch wereldkampioen. Zaterdagmiddag werden de wedstrijden voortgezet met 't nummer 5000 M. hardrij den. Ook hier wist de Hollander Van der Scheer als eerste der studenten aan te komen, waarmede hij beslag legde op het acedemisch wereldkampioenschap. De uitslag was als volgt: 1. v. d. Scheer Nederland, 8.44.7; 2. Biedl, Oostenrijk, 8.56.8; 3. Jungblut, Oostenrijk, 8.58.5; 4. Baroni, Italië, 9.22.25. B. Blaisse, Neder land, 9.22.6; 6. Kimmerling, Hongarije, 9.34.2; 7. H. F. Blaisse, Nederland, 9..41.7; 8. Erdely, Hongarije, 9.42.8; 9. Kauser, Hongarije, 9.44.8; 10. Brönninmann, Zwit- serland, 9.55. Als eindresultaat van de vier wedstrij den in het hardrijden over 500. 1000, 1500 en 5000 M. is \an der Scheer tot acade misch wereldkampioen geproclameerd. In het eindresultaat was Jungblut 2, Kimmerling 3. De Hongaar Kauser, die in 1928 het academisch wereldkampioenschap te Kortina d'Appezzo gewonnen had is nummer vier: de Oostenrijker Riedl 5 en onze landgenoot Blaisse 6. Daardoor heeft Nederland voor het lan- denklassement in 't hardrijden op schaat sen, waarvoor de eerste zes aankomenden geklasseerd worden, zeven punten gekre gen, namelijk zes van v. d. Scheer en 1 van B. Blaisse. Ook .Hongarije heeft 7 punten verkregen, evenals Oostenrijk, zoodat thans drie landen voor het landenklassement op gelijke lijn staan. Ballangrud verbetert zijn eigen wereldrecord over 5000 M. De algemeene internationale hardrij*- wedstrijd waaraan ook niét-studenten kon den meedoen, had in de eerste plaats tot resultaat, dat de Noor Ballangrud opnieuw het wereldrecord over 5000 M., dat hij zelf verleden jaar eerst op zijn naam had ge bracht, heeft verbeterd. Ballangrud reed de 5000 M. in 8.21.6, aldus zijn eigen we reldrecord van verleden jaar met bijna 3 seconden verbeterend. Voor Nederland was het vérder een ver rassing van aangenamen aard, dat zoowel Van der Scheer als Heijden een betereu tijd reden dan de groote Fin Thunberg. Van der Scheer won over de 5000 M. den tweeden prijs achter Ballangrud in 8.44.7 sec., Heijden was nummer drie in 8.45.8, terwijl Thunberg eerst nummer vier was in 8.48. Voor de studenten was het aardig, dat als nummer 5 en 6 over dezen afstand ge plaatst werden de Oostenrijkers Riedl en Jungblut. Pronk was 7 in 9.10, Hooftman 9 in 9.16.7, Boot 10 in 9.18.6, B. Blaisse 12 in 9.22.6, Jongert 14 in 9.30.3, van Beekum 17 in 9.35, J. G. Elema 19 in 9.37.6,* H. F. Blaisse 20 in 9.41.7, Kuijpers 23 in 9.50, O. Elema 25 in 9.53.4. Het skisprir>gen. De winterspelen te Davos zijn met heb skispringen op de nieuwe Bolgenschans gisteren beëindigd. De „Crt." meldt er het volgende van: De mooiste prestatie tweemaal 60 M. werd door den Oostenrijker G. Lanr- scher behaald. Beide malen kwam zijn lichaam echter met de baan in aanraking, wat in zijn cijfers tot uiting kwam. Eerste werd de Noor Kieland (48.53 en 54 M.), d:e daardoor den Zwitserschen kampioens titel veroverde; hij kwam echter niet in aanmerking voor den Academischen titel. Tweede was de Duitscher Zachacus (aca demisch kampioen); 3. Reinl (Oostenrijk); 4. Dick (Engeland); 5. Beranovskie (Tsje- choslovakije); 6. Ambrosetti (Italië); 7. Loopuyt (Holland) met 42, 44 en 45 M.; 8. Ford (Engeland); 9. Ostemaier (Duitsch land); 10. Zima (Tsjecho-SIovakiie); 11. H. Lantschner (Oostenrijk); 12. Blitti (Oos tenrijk); 13. Guglee (Zwitserland); 14. Von Kaufmann (Duitschland); 15. Riddell (En geland); 16. Gamerith (Oostenrijk); 17. G. Lantschner (Oostenrijk); 18. Zachacus (Duitschland); 19. Werneck (Duitschland); 20. O. Lantschner (Oostenrijk); 21. Nixon (Engeland); 22. Wyatt (Engeland); 23. Leubner (Oostenrijk); 24. Schrempff (Oos tenrijk); 25. Buch (DuPschland). Het totaalklassement. Volgens de offic'eele berekening staat in het klassement der naties voor alle tij dens de academische winterspelen gehou den wedstrijden Italië op de eerste plaats met 56 punten. Daarna komt Duitschland met 45; 3. Oostenrijk met 40; 4. Zwitser land met 32; 5. Tsjecho-Slovakije met 26; 6. Engeland met 16; 7. Nederland met 14; 8. en 9. Hongarije en Roemenië elk met 10; 10. Frankrijk met 4 punten.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8