STADSNIEUWS MAANDAG 13 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN DIJKVERZAKKINGEN VAN DEN SPOORWEG ROTTERDAM—GOUDA HET TREINVERKEER AANMERKELIJK GESTREMD. Door de verzakking aan den spoordijk op de lijn bij Nieuwerkerk a. d. IJssel (het traject .RotterdamGouda) is het verkeer tusschen Rotterdam en Gouda ge stremd. Reizigers komend van Utrecht t moeten te Gouda overstappen om via Den Haag de reis naar Rotterdam voort to zet ten en omgekeerd. De verzakking van den spoordijk werd Zaterdagavond geconstateerd. Het is een klein gedeelte van den weg tusschen Nieuwerkerk a. d. IJssel en Moordrecht. Zondagmorgen werden twee zandtreinen aangevoerd en gedurende den gehoelen Zondag werd doorgewerkt aan het ophoo- gen van den dijk door ploegen uit Rotter dam en uit Nieuwerkerk. Verschillende treinen zijn in verband met deze stremming omgelegd, terwijl met ingang van heden tot. nador order alle treinen van Amsterdam W.P. via Gouda naar Rotterdam en omgekeerd, opgeheven zijn. Het betreft hier de treinen welke onder nummer 542, 554, 543 en 555 in den .gids zijn opgenomen. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig auto-ongeluk te Nao- erna (bij Assendeift). Twee dooden. Gisteravond to ongeveer kwart, voor acht had te Nauerna (gem. Assendelft) een ernstig auto-ongeluk plaats, dat aan twee personen het leven kostte. De heer L. Tabak, groententeler en bloembollen- kweeker te Wijk en Duin, die met zijn vrouw en het zesjarig dochtertje een be zoek had gebracht aan zijn schoonouders te Zaandam, geraakte toen hij do sluis te Nauerna gepasseerd was, door den hevi- gen Z. W. storm en den striemenden re gen voor een oogenblik het spoor bijster. Hij stopte daarom en kwam tot de ontdek king, dat hij even achteruit moest rijden. Terwijl hij op de treeplank staande, deze beweging wilde uitvoeren} ontwaardde hij tot zijn schrik, dat hij de motor verkeerd had ingesteld en in plaats van achteruit, vooruit reed, met het gevolg dat de auto den dijk afgleed en in het 18 voet diepe water terecht kwam. Zelf kon de heer Ta bak nog juist van den wagen springen. Met behulp van een kraan wagen van de firma Steemeijer te Zaandam, werden di- recht pogingen in het werk gesteld tot redding der inzittenden. Toen de auto bo ven water was gehaald, waren de levens geesten van de 44-jarigo echtgenoote van den heer Tabak en die van zijn zes-jarig dochtertje reeds geweken. Dr. P. H. van Roojen, directeur van den geneeskundigen dienst te Zaandam en dr. Onderwater uit Assendelft, konden slechts den dood con- stateeren. Oude man door auto doodgereden. Zaterdagnacht is aan het Oosteinde te Voorburg de 80-jarige heer G. bij het over steken van den weg door een auto van deu heer M. uit Leidschendam aangereden, waardoor hij bloedend aan het hoofd werd verwond. Dr. Laarhoven achtte overbren ging naar het St.. Anthonius-ziekenhnis noodig, waar de oude heer hedennacht aan zijn verwondingen is overleden. In aanraking met een dorschmachine. Te Waarde werd den landbouwers knecht van L, die in aanraking kwam met een dorschmachine, de linkerarm bijna af gerukt. Het lichaamsdeel moest worden afgezet. Woonwagen omgevallen. Zaterdagmiddag te ongeveer drie uur viel op den Kampersingel te Haarlem een woonwagen om, doordat het paard schrik te, waardoor de wagen op den berm van den weg terechtkwam. Door het breken van de ruiten werden de inzittenden, de 55-jarigo wed. Visser en haar 10-jarige dochter licht gewond. Na verbonden to zijn in het ziekenhuis konden ze weer naar hun wagen, die naar het woonwagenkamp was gebracht, teruggaan. KINDERMOORD? De vader in verzekerde bewaring. Dezer dagen werd de Haagsehe politie er van in kennis gesteld, dat zich aldaar een vermoedelijk geval van opzettelijke verstikking zou hebben voorgedaan. Er werd een onderzoek ingesteld, waarbij werd geconstateerd, dat een jongentje van eenige dagen oud was overleden. Dc nog jonge ouders waren nog niot lang gehuwd, en, hoewel beide ouders ontkenden, meer te weten dan dat. zij het kindje dood had den gevonden, achtte de politie toch ter men aanwezig, naar de doodsoorzaak een nader onderzoek te doen instellen, aange zien de omstandigheden er op wezen, dat een opzettelijke verstikking van het wicht niet uitgesloten moest worden geach. Te dien einde is een gerechtelijke lijk schouwing bevolen, terwijl inmiddels de vader in verzekerde bewaring is gesteld. Vermoedelijk zal hij hoden in het Huis van Bewaring worden ingesloten. Voorts is de moeder onder politietoe zicht geplaatst. Encephalitis. Bij een 14-jarig meisje te Lochum is een geval van encephalitis waargenomen. DOODSLAG OM EEN KIP. Een jongeman doodgestoken. Zijn vader gewond. Vrijdagavond heeft in het dorp Stram- proy een doodslag om een kip plaats ge had. Een kip van den landbouwer J. D. was overgeloopen naar het erf van den slager H. H., toen deze niet thuis was. Toen H. Vrijdagavond onder den invloed van sterken drank thuis kwam en heb ge val hoorde, begaf hij zich met een mes. gewapend naar de woning van J. D. Een zoon van J. D. die uit 't huis kwam werd door H. aangevallen. Laatstgenoem de bracht den jongen met zijn mes een steek in den rug toe. De jongeman liep nog 10 Meter, doch stortte toen ineen. Dc 64-jarige J. D. wilde H. hierop met. een klomp te lijf gaan. Bij de schermutseling, die hierop volgde, be kwam D. een steek in den buik. Do dader werd des avonds gearresteerd in de woning van den landbouwer G. te Welerderbroek onder de gemeente Weert. Bij genoemden landbouwer was hij behulp zaam geweest bij het slachten van een varken. Zaterdagmorgen is H. door dc mare chaussee naar Roermond overgebracht, waar hij door den officier van justitie werd gehoord en in verzekerde bewaring ge steld. Later heeft hij een volledige bekente nis afgelegd. Het lijk van het slachtoffer is in beslag genomen. Heden wordt dr. Hulst uit Leiden ver wacht, die de gerechtelijke sectie zal ver richten. De toestand van den vader van D. is zorgwekkend. HET VERGAAN VAN DE HOFPLEIN. Onderhoud met een van de opvarenden. Met het stoomschip Kerkplein, van de Stoomboot-Maatschappij Miliingen, zijn Zaterdagmiddag tien opvarenden van het bij de Noorsche kust op een klip gestooten en gezonken stoomschip Hofplein, van de zelfde maatschappij, te Rotterdam aange komen, en een van de geredden, de derde machinist K. Tjassens, heeft een en ander verteld over het vergaan' van zijn schip. Ik had, zcide hij, juist do wacht en be vond mij dus in de machinekamer. Om streeks kwart vóór vier in den nacht voel de* ik plotseling een zwaren stoot; ik ge- loofdo eerst, dat het schip d*oor een zware zee werd opgetild, maar al spoedig kwa men de stokers waarschuwen, dat het water mot kracht op de stookplaat drong. Zij konden uiet meer naar dc ketels terug- keeren, omdat het binnenstroomende wa ter dc kolen uit de bunkers meenam, waardoor het onmogelijk werd, tegen den stroom in te loopen. Al spoedig begon er ook water te komen in de machinekamer, maar de tweede machinist, M. van Woer- kom, en ik slaagden er in, de machine nog 20 minuten te laten draaien. Ook al ston den wij tot ons middel in het water en draaiden de krukken en stangen ook al door het binnenstroomende water. Maar tenslotte moesten wij den strijd opgeven en wij kregen van den kapitein verlof, bo ven te komen. Eerst hebben wij toen de machines gestopt. Toen wij aan dek kwamen, hoorden wij, ■wat er was gebeurd; de Hofplein was op een rots gestooten en was lek geraakt. Men was toen reeds bezig de booten klaar te maken om ze te strijken. Ruim drie stond vol water en het dek stond ge lijk met. de zee. Na een uur ging het elec- trisch licht uit en zaten wij in de mess- room bij kaarslicht. Het verwonderde ons zeer, dat het schip nog zoo lang kon drij ven; wij hebben zeer angstige ocgenblik- ken daar doorgemaakt. Om halfelf in den morgen waren wij de kust zeer dicht ge naderd, en de kapitein gaf order, het schip te verlaten, omdat hij bang was, dat de Hofplein tegen de rotsen zou loopen. De kleine boot met vier matrozen en den derden stuurman Zeoveld is het eerst te water gelaten. Deze boot lag zeer ongun stig, omdat, zij aan de orkaanzijde van het schip hing. Maar de menschen waren niet te houden. Toen de boot goed en wel in het water lag, zagen wij stuurman Zce- veld overboord slaan. De vier matrozen hebben hem evenwel weer in de sloep ge holpen. Daarna hebben wij onze eigen boot neergelaten. Kapitein Schaap heeft, tegen het advies van de Noorsche loodsen, onze sloep voor den wind laten drijven en ach teraf bleek dit heel goed bekeken te zijn, want wij kwamen prachtig tusschen twee brandingen door, waarna wij wenkten naar de kleine sloep om te volgen. Wij hebben deze kleine sloep daarna niet meer terug gezien. Nog voordat, wij bij het stoomschip Jötenheim kwamen, dat ons te hulp was gekomen, zagen wij. dat. de Hofplein in middels met den lijkant tegen een rots was geloopen. Het schip brak, het- midden, zonk het eerst weg, waarna achtcrsclrp en voorschip rechtstandig de hoogte in gingen, om vervolgens langzaam in de diepte te verdwijnen. Aan boord van de 'Jötenheim zijn wij heel goed ontvangen. Eerst toen dit schip te Aalesund was aan gekomen, kon de reddingboot uitvaren om naar de kleine boot te zoeken. Zooals men weet, zijn dc vijf menschen, die in deze kle'ne sloep hadden gezeten, om het leven gekomen. Tot zoover het verhaal van machinist Tjassens. Aan den wal stonden vele familieleden van de opvarenden van de Hofplein, dc directie van de Stoomvaart-Maatschappij Miliingen en de kapiteins van de schepen Emmaplein en BeursDle;n, welke op hot oogenblik ook in de Rotterdamsehe haven liggen. Het was een roerend weerzien tusschen de familie1 e•'en en de opvarenden van bet vergane schip. BRANDEN. Boerenwoning afgebrand. Twaalf koeien omgekomen. Tijdens het stormweer van Zaterdag ochtend, ontstond omstreeks acht uur brand in de boerenbehuizing van den vee houder J. Braak, op de Noorder Miede, onder Hallum. Aan blusschen viel niet te denken. In weinig tijd waren huis en stal een prooi der vlammen. Twaalf koe ien kwamen in de vlammen om, terwijl te vens do wintervoorraad hooi verbrandde. Ook de inboedel ging verloren. Verzeke ring dekt voor een deel de schade. De oorzaak van den brand is onbe kend. Toen de spuit arriveerde lag de boer derij reeds in puin. „Tel Een dagje uit met een meneer zonder money. Men meldt uit Amersfoort aan de „Msbd.": Donderdagmorgen bestelde een heer in de v. Effenlaan te Amorsfoort gemeubi leerde kamers. Toen do keus gemaakt was, vroeg hij naar een garage. Hij ging een bakkerswinkel binnen en belde garage M. op. Toen de wagen eindelijk voorkwam, deelde dc juffrouw hem mede, dat hij voor 5 cent had vertolefoneedr. 't Hinderde niet, want bij zijn ontbijt heeft hij een cake van 3 noodig, dus die 5 spie kan er wel bij opgeschreven worden. Met den auto, vertrok hij vervolgens naar Baarn, ging daar een kleedingmagazijn binnen en bestelde een nieuwe jas. Deze moest wat veranderd worden. Meneer zou in den loop van den dag terug komen om af te rekenen, want hij had voor zich en „zijn" schauffeur nog confectiepakjes noodig. Vervolgens ging de reis naar Amsterdam, waar hij een sigarenwinkel gestopt werd. Meneer ging naar binnen en kwam di rect daarna verstoord weer terug, zeg gend: Kun je misschicu een briefje van f25 wisselen? De chauffeur kou zulks niet, wel had hij zoolang 2 voor „zijn baas". Dc sigaretten werden betaald en in Hoofddorp kon meneer van het over schot der 2, voor het eerst iets koopen, n.l. een kop koffie. Na een bezoek aan Leiden gaf hij last om naar Amersfoort terug te rijden, doch nauwelijks buiten de stad bedacht hij zich, liet den chauffeur naar zijn baas om nacht permissie telefonceren en liet zich naar Haarlem toeren. In een hotel werd gedineerd en onder het rooken van des chauffeurs sigaretten operde meneer het plan om een Radio van 350 te koopen. Hij kwam ochter 25 te kort, of de chauffeur hem daaraan kon helpen? Deze moest nog olie en benzine koopen en had het niet. Dat ging dus niet door. 's Avonds ordonneerde hij half zeven wekken èn chauffeur èn „baas" vleiden zich op één oor. 's Morgens werd de chauffeur op tijd, gewekt en de man 'had nog niét eens zijn sokken aan, toen hij zijn „vrachtje" de trap af hoorde gaan. Toen pas kreeg de chauffeur argwaan. Hij haastte zich naar beneden en hoor de, dat „meneer" even een brief was pos ten. Meneer had gevraagd of liet ontbijt al klaar was. Toen de kelner hem hierop bevestigend antwoordde had hij geant woord, dat hij enkel een paar flinke uit smijters noodig hadDe meneer is inmid dels npg niet van het postkantoor terug gekomen. Naar den man, die zich inge nieur B. noemt, •wordt gezocht. De garage M. wacht op betaling van 60. Eerlijke vinder. Te Nieuw-Vosmeer verloor de landbou wer J. een portefeuille, inhoudende 1200 Ze werd gevonden door een werkïoozen arbeider uit Steenbergen, die haar onmid dellijk bij den eigenaar terugbezorgde. Kerkdief aangehouden. Door de rijks- en gemeentepolitie te Die penveen en Bathnien werd te Zutphen aangehouden J. G. W. V.. woonachtig te Deventer. V. wordt, verdacht van diefstal len in de Kath. kerken te Lettelc en Hee- ten. De aanhouding van V. was per po- litieradio verzocht. Offerblokken gelicht. In do kerken te Haelen, Neer en Nuu- hem zijn de laatste dagen de offerblokken opengebroken en gelicht. Vermoed wordt, dat de bedrijver dezer diefstallen, d:e in de kerk te Nunhem in zijn werk werd ge stoord en nog tijdig de vlucht kon nemen, een jongmensch uit een dezer dorpen is. Veel moeite voor niets. Vrijdagnacht hebben onbekenden een bezoek gebracht aan het perceel Valken burgerstraat 16 te Amsterdam. Dit per ceel heeft slechts één verdieping en hier in is gevestigd de maatschappij Petroli- fère. De nachtelijke bezoekers hebben eerst getracht aan de achterzijde van het ge bouw, dat aan het water grenst, binnen to komen. Dit is niet gelukt, waarna zij op het dak zijn geklommen en door een dak raam in de groote löods van de onderne ming zijn afgedaald. Aan de voorzijde van het gebouw is het kantoor van dc Petro- lifère en hier vonden de inbrekers een groote brandkast. Deze sleepton zij door het magazijn naar de achterzijde van het perceel en brachten de kast, die een:ge honderden kilo's weegt., op een bootje, waarna zij met de brandgast verdwenen. 'De zware lading zal den dieven ovenwei weinig profijt brengen, daar de inhoud van de kast bestond uit eenige boeken en een bedrag aan gold van twee kwartjes. De politie stelt een onderzoek in. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN SCHEPEN IN NOOD DOOR DEN STORM. Motorschoener te pletter 9eslagen. Uit Londen wordt gemeld: Gisteravond tegen ze-s uur begon een hevige storm op te steken, waardoor de scheepvaart grooten overlast ondervond. Om halfnegen moest de reddingboot van Deal uibloopen om assistentie te verleenen aan een schip, dat noodsignalen had ge geven op ongeveer 15 K.M. uit de kust. Ook te Cherbourg werden talrijke nood signalen opgevangen, meest van visschers- schepen in het Kanaal. Een motorschoener sloeg bij Nez-do-Jobourg op de rotsen te pletter, waarbij twee leden der bemanning om het leven kwamen. Uit verschillende deelen van Engeland worden overtroomingen gemeld. N. v. d. D. Weer een granaat ontploft. In een bouwvalligen vestingtoren te Koblenz troffen gisteren eenige jongelie den een dames'bontmantol, een pullover en oen aantal andere kleedingstukken aan, die blijkbaar van diefstal afkomstig waren. De jongens, hierdoor nieuws gierig geworden, zetten hun onderzoe kingstocht voort en ontdekten in den to ren een aantal 'handgranaten, die waar schijnlijk door het bezettingsleger waren achtergelaten. Een dier granaten explo deerde op een gegeven oogenblik, met het gevolg, dat de jongen zwaar letsel be kwam. DE VREESELIJKE KOUDE IN CHINA. De Engelsche bladen pub'licoeren thans nadere bijzonderheden over de gevelgen van de buitengewono koude in China. In de straten van Peking zijn volgens officieele Chineesche berichten in de laat ste tien da-gen meer dan 200 bedelaars doodgevroren. Op een rivier in c^ntraal- China zijn ongeveer 500 personen ver dronken, doordien de jonken, waarin zij zich bevonden, door het drijfijs ineen- gedrukt worden. Bij sneeuwstormen zijn 70o soldaten om het leven gekomen. In een stad in Noord-China moeten 300.000 personen ondersteund worden, wil len zij denwinter overleven. Tien menschen door den bliksem gedood. Havas meldt uit Ric» de Janeiro, dat in een plaats in den staat Saö Paulo 10 menschen tegelijk door den bikse-m gedood rijn. De papegaaienziekte ook in Amerika. In Baltimore zijn drie gevallen van papegaaienziekte geconstateerd, hetgeen een groot opzien gebaard heeft.. De auto riteiten hebben alle maatregelen geno men om een uitbreiding der ziekte te voorkomen. Gevlucht kassier gearresteerd. In een hotel te Neurenberg is in den afgeloopen nacht een 24-jarig kassier, Hartwig, door de politie gearresteerd. Hij was na een bedrag van 150.000 Mark in November 192S te hebben verduisterd, uit Hamburg gevlucht en sindsdien niet meer gezien. MUZIEK. ITALIAANSCHE OPERA. Faust. De Italiaansche Opera heeft met haat opvoering van „de Faust" een opvallend succes gehad. De Schouwburg was (met uitzondering van dc loge) goed bezet en het applaus dat als 't ware niet van de lucht was scheen te zoggen: „gelukkig, dat wjj weer eens een echt van ouds be kende opera hooren. Al kunnen wij de zeer hoogstaande pres taties Van Signorina Alberti, Signor Tra verso als Faust en van Signor Coda als Mefisto zoo -maar niet passeeren, zoodat wij straks een en ander over him voor dracht zullen beschouwen, willen wij eerst onze hulde brengen aan den muzikalen lei der Maestro Parenti, die van zooveel mocis een geheel maakte. Al is het eigenlijk en begrijpelijk dat Gounod's librettisten dus ook Gounod zelf zich uitsluitend bepaalden tot den roman van het drama en van Goethe's gedicht en de diepere grondslag van het drama geen spoor is gebleven, geeft Gou nod's lyrisch drama, dat hij met zoo u fantasie en senliment (soms wel wat over gevoelig) verwerkte ruimschoots gelegen heid vocaal en instrumentaal tc musicee- ren. En dit is 't geheim Vandaar dan ook de groote welverdiende liefde en bewonde ring voor de Faust sinds de eerste opvos- ringen omstreeks 1859 tot heden toe. Veel is ons in deze muziek gebleven wat even frisch en geestkrachtig aandoet als wel eer maar niet a-lles. Een feest van Ita- liaansch sol© en ensemble-zang was ook deze Faust-ópvoering in den Leidschen Schouwburg, waarin eenige coupures. In actie en muzikale vertolking ligt bij de Zuidelijke artisten oen harmonischo even wichtigheid, die boeit en dc spanning gaande houdt. Signorina Alberti (die Signorina Bardelli verving) als Marghe- rita bewaart deze ovenwichtigheid juist. Aan overdrijving maakt zij zich niet schul dig, noch in dc gecharmeerde ingetogen heid van dc 2c acte noch daar waar zij haar partij tot dramatische hoogte opdrijft in de kerkerscène. Zij heeft een zeer mooie en weelderig sopraan-geluid met een wel luidende middenstem. Dan viel niet weinig to genieten van den praclitigen zang ven Signor Coda., die in plaats van Signor Balzan optrad. Met zijn prachtig, krachtig en sonoor klinkend basgeluid heelt hij <?e Mephistopartij weten „te maken". Wat heeft hij deze voor hem uitmuntend liggen de rol levendig en onweerstaanbaar ver tolkt. Wat een spelcapaciteit, buigzaam heid van bewegingen en uitzegging! Signor Traverso (invallend voor Signor Montanari) zong de Faustpartij. De rol van den verliefden Faust, wi"oos voorwerp in dc hand van Mephisto is ontzaglijk moeilijk en lang niet zoo dankbaar als dio van Mephisto. Hij bleef niet beneden on ze verwachting, hield een artistiek geko zen midden. Zijn actie bleef gedistingeerd; daarbij heeft deze bogaagde zanger tenor geluid om steods opnieuw vart te genie ten. Door Faust en Mephisto werd een spel en tegenspel van artistiek gehalte ge geven. Welwillend is de stem van Signorina Palombini die de Siebelpartij voor haar rekening had en er werkelijk wat aardigs van maakte. Haar middenstem is er nog niet geheel. Komt deze meer in haar macht dan gaat deze jonge op het tooneel goe de verschijning, wel toekomst tegemoet, Signora Squarzina was als Martha lang niet onverdienstelijk. Er zit geest in haar spel en zij chargeert niet, en zij heeft een draagkrachtige nobele altstem. Signor Piccioli maakte stemmlich en dramatisch van Valentino een figuur en gaf bijzonrier relief aan deze persoonlijkheid. Signor Franchi als Wagner was zóó-zóó. De koren onder leiding vgn Maëstro Benintende klonken (behoudens een ylekje wat zuiverheid aangaat in het begin van het tweede bedrijf) mooi zuiver krachtig en geschoold. Faust's kamer was meer dan so ber verder was do mis- en scène, in aanmerking genomen ruimte en plaats, zeer bevredigend. net corps de ballet niet groot in aan tal onder leiding van Gerrie Fclmer met solodanseres danste de mooie balletmuziek smaakvol verzorgd van lijn en beweging. Iiets meer kleur had er mogen zijn. De costumeering was kleurig en fleurig en de hoofdpersonen wisten hun toiletten te dragen. Alles bijeen een goed gevormd ensemble. De regie in handen van Diret- tore Barterra- was in orde. Hulde aan alle medewerkenden aan het orkest en aan Maëstro Parenti, die niet alleen vaste lei ding geeft maar ook accenten en belich ting in velerlei kleurenaard aanbrengt in juiste maat. Den ganschen avond bleef het publieV enthousiast en met. warm en hartelijk ap plaus werden do uitvoerenden na. elk be drijf beloond en teruggeroepen. J. K. LEIDEN. AGENDA'S. INTER PAR OCrilëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52, Woensdag. 8.30 uur repetitie Lieder tafel „Sebastian Schaffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 89 uur in de Bestuurskamer zit ting B.K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. 8.30 uur op de bovenzaal bijeenkomst voor de Studie en Debatingsclub „St. Pe truns CanisiusVraagvond „Eik wat wils" Vrijdag. 8.30 uur repetitie Syphonie „Frans Schwciter". Zaterdag bijeenkomst, voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur kegelclub „Dc Poedelaars". lederen Zaterdag van Suur is dc Bibliotheek geopend, uitsluitend voor dc leden en donateurs der V ereeniging. lederen Zondag van 12 uur zitting van dc St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. ST.-PETRUS-PATR0NAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de Sb. Joseph'ss-Gezellen- vereeniging. Augustus 1887Sopt. 1920). Zateruag. Leesbibliotheek van 89 uur. Zorn. ag half 5 uur patronaat voor beide afdeeaugen. Contributie betalen en ont spanning. R. K. PATR0NATENB0ND (District Lciclen). Secretariaat: Heerenstraat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Telephoon 456. R.-K. INTER PAROCHIALE MEISJES- VEREENIGING. (Hartebrug). Dinsdag- en Woendsagavond kwart over 8 uur Godsdienstcursus. DERDE ORDE. Dinsdagavond na heb Lof Francïscaan- sche Rozenkrans. Donderdag (niet Woonsdag!) óm kwart voor acht gezongen Requiem voor onze overleden Medezuster Geertruida Joanna van Beemen. Donderdagavond half acht Bestuurs vergadering. Zondagavond 7 uur Lof, waaronder ver gadering, voor dc leden der Derde Orde.' ST. AGNES-MEISJESPATR0NAAT. Meisjespatronaat. Maandag voor dq 3do en 4de afdeeling naailes van 7 tot 9 uur; voor de 1ste en 2 ie afdeeling naailes van 7 tob kwartier over 8 uur en Godsdienstleer van kwartier over S tot 9 uur. Dinsdagavond van 7 tot 9 uur naailes voor de 3de en 4de afdeeling; van 8 tot 9 uur Godsdienstleer voor de 3de, 4de en 5de afdeeling. Donderdag van 7 tob half 8 uur leesbi bliotheek; van half 8 tot 9 uur naailes, voor de le, 2e en 5e afdeeling. Vrij Jag van 7 tot 8 uur zangles. Gelegenheid tot sparen op Maandag avond.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6