BINNENLAND Het Mysterie van Heath Hover MAANDAG 13 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VERHUIZING NAAR DE STEDEN. Overeenkomstig de Statuten der nieuwe Synode (no. 23, sub 9) „zullen de pastoors zorg dragen, dat zij van hun parochianen, die voornemens zijn te verhuizen naar de sta/d, tijdig vernemen, op welken dag zij zullen verhuizen en waar zij zullen gaan wonen (straat en huisnummer). Deze ge gevens zullen zij opzenden naar het Ka tholieke Bevolkingsbureau van de stad der nieuwe woonplaats. Dit Bureau zal aanstonds den pastoor der parochie, waar in de nieuwe woonplaats gelegen is, ver wittigen, zoodat deze of zijn kapelaan onmiddellijk na aankomst' den nieuwen pa rochiaan kan bezoeken. Indien in de stad, waarheen verhuisd wordt, geen R. K. Bevolkingsregister be staat zullen de gegevens opgezonden wor den rechtstreeks aan den pastoor der parochie, ten minste indien deze aan dengene, die voornemens zijn te verhuizen, bekend is." Om het ontzaglijk groot aantal ver huizingen van de eene gemeente naar de andere, dat per jaar in de honderdduizen den loopt, waarvan het leeuwenaandeel verband houdt met den trek naar de steden, meenen Wij hieraan het volgende te moeten toevoegen: Het is ons bekend, dat 'het herhaalde lijk voorkookt, dat degenen, die naar de stad verhuizen, de Pastoors van hun ver trek en van hun komst niet in kennis stellen. Daarom achten Wij het noodza kelijk, dat de- pastoors gebruik maken van hulpkrachten, die zelf bij de parochia^ nen geregeld onderzoek instellen omtrent mogelijke plannen om hun woonplaats naar de stad te verleggen. Welnu, geschikte hulpkrachten vinden de pastoors der kleinere gemeenten in de celateurs en zelatricen van de paroohieele organisatie van het Apostolaat des Ge- beds, die immers iedere maand vele huis gezinnen bezoeken. Pater Jac. J. Zey", S.J., de directeur van het nationaal bu reau van het Apostolaat ds Gebeds, is bereid aan directeuren, zelateurs en zela- 'trioen de noodige inlichtingen te verschaf fen omtrent deze nieuwe taak. Het is daarom Onze wensoh, dat ook in de klei nere gemeenten het Apostolaat des Ge- beds worde opgericht en bij dezen dra gen Wij genoemden pastoors op deze voor de hand liggende hulp wel te willen benutten en zich met de zelateurs en zelatricen omtrent deze allergewichtigste aangelegenheid te verstaan. In de steden en daarmee gelijkstaande dorpen zullen, wanneer van daaruit v-cr huizingen plaats hebben naar een andere stad, niet als hulpkrachten optreden de zelateurs en zelatricen van het Apostolaat des Gebeds, maar de leden van het Leeken Apostolaat, die voor dezen arbeid aldaar de aangewezen personen zijn. „St. Bavo". t JOANNES, Bisschop van Haarlem. NA DEN STADHUISBRAND TE LEIDEN. Vervanging van de verloren gegane" registers van den Bur gerlijken stand. Een wetsontwerp is ingediend houdende maatregelen met het oog op het verloren en verminkt zijn van registers van den bur gerlijken stand te Leiden als gevolg van den stadhuisbrand. De toelichting zegt o.m.: Bij den stad huisbrand te Leiden in Februari 1.1. zijn de meeste registers vanden burgerlijken 6tand aldaar verloren gegaan. Dank zij het wettelijke stelsel, dat de voornaamste re gisters in dubbel moeten worden gehouden en dat een exemplaar der dubbelen telken jare ter bewaring moet worden overge bracht naar de griffie der rechtbank, is het mogelijk uit de ter griffie deT recht bank bewaarde exemplaren een nieuw stel voor den dienst te Leiden samen te stellen, welk nieuw stel dan kon treden in de plaats van .de verloren gegan© registers Hierbij rijzen drie vragen: le. Is het noodig alle verlorfen registers FEUILLETON. Uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD. 62) Daarbij begon het te motregenen, en dat maakte de toeh al niet te veilige paden glibberig en nog gevaarlijker. En ze had den hun voorsprong hard noodig. Maar deze omstandigheid zou de vervolging ook vertragen, dat was tenminste een licht punt. Want er was geen twijfel aan dat ze achtervolgd zouden worden zoodra de Ö-u- larzai daartoe in staat zouden zijn/ En er was een lieve kans dat deze vriendeliji:», heeren, die het gebergte op hun duimpje kenden een route zouden volgen, die den vluchtelingen den weg naar Mazaran zou afsnijden, als ze den voorsprong, die ze gewonnen hadden moesten missen. Want al was Husshein Khan een ervaren berg beklimmer, in deze streek was hij niet zoo goed bekend als de bewoners zelf, die met alle dwarspaden en sluipwegjes vertrouwd waren. De dag moest al aangebroken zijn, maar ze konden nog niets van de omgeving zien. Zij waren omgeven door een alles om sluierde zware mist. Zij konden elkander nauwelijks op een paardenlengte afstand onderscheiden. Helston Varne overlegde haastig met zijn jager en ze kwamen tot de conclusie, dat er niets anders opzat, dan halt te houden en af te wachten tot het toeval hen gelegenheid gaf te zien, waar zij zich bevonden. te vervangen of kan worden volstaan met vervanging van die uit b.v. de laatste 60 jaar? 2e. Hoe zullen de nieuwe exemplaren worden verkregen, door afschrijving van de zich ter griffie van de rechtbank bevinden de exemplaren of langs photografischen weg 3e. Te wiens laste komen de kosten? Voor wat ad le. betreft, meent de Mi nister, dat de zekerste weg is te kiezen. Art. 1 van het ontwerp luidt dan ook: „Ter vervanging van de in den bij deze wet gevoegden staat verméldé dubbelen van de registers van den burgerlijken stand die bij den stadhuisbrand te Leiden in Fe bruari 1929 verloren of verminkt zijn, wordt van de andere dubbelen een afschrift ge maakt door de zorg van den griffier bij de arr.-rechtbank te 's-Gravenhage overeen komstig regelen te stellen door den Minis ter van Justitie. Op die afschriften is art. 15 van het B. W. van toepassing. Onder af schrift is begrepen: photografische repro ductie. De bedoeling is zegt de toelichting verder dat de keuze wordt gelaten al naar blijkt welke reproductie-methode de beste is. Ad 3e merkt de Minister op, dat de ver nieuwing noodig is geworden doordat oe registers, berustende in de archieven der gemeente Leiden, verloren zijn gegaan. Dit, alsmede de omstandigheid, dat de kosten van den burgerlijken stand volgens de ge meentewet ten laste van de gemcentebe- grooting komen, zou moeten leiden tot be taling van het geheel der kosten door die gemeente. Echter mag het Rijk zich, ter tegemoetkoming aan de getroffen gemeen te, wel een offer getroosten. Voorgesteld wordt de kosten te deelen: Staat en ge meente dragen ieder de helft. Hoeveel de kosten zullen bedragen, is niet precies aan te geven, omdat het een aanzienlijk verschil zou kunnen maken of wordt afge schreven dan wel gephotografeerd. Eenige bijzondere bepalingen zijn getrol- fen met het oog op de akten waarvan nog geen dubbelen naar de grifie_ der rechtbank zijn overgebracht. HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Contract in het bloembollen- bedrijf. Er wordt een pen sioenfonds gesticht. Vrijdagmiddag had te Lisse wederom sen conferentie plaats tusschende ver tegenwoordigers van de drie patroons bonden in de bloembollenbedrijf in de bollenstreek en de drie arbeidersorgani saties over de afsluiting van de collectieve arbeidsovereenkomst voor 19301931. Be halve enikele kleinere wijzigingen was van arbeiderszijde gevraagd de vorming van sen pensioenfonds voor oude arbeiders; betaling van de overuren na 9.30 uur les avonds met 100 pCt. extra; den vrijen Zaterdagmiddag van 1 uur a-f ook in de drie zomenmaanden, en de betaling van de volle premie voor de ziekengeldregelin-g door de patroons. De b,eide laatstge noemde wijzigingen.,achtten <jte patroons niet voor inwilliging vatbaar. Echter wel de beide eerste punten. Tèri aanzien van de pensioneering verklaarden zij zich be reid van 1 Maart a.s. af 2 pCt. van de uitbetaalde loonbedragen te storten in een op te richten fonds, waaruit uitkee- ringen gedaan kunnen worden op grond van een reglement, dat ontworpen zal worden door eén commissie. Deze zal bestaan uit vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersbonden. Nadat de partijen haar leden gehoord zullen hebben zal einde Januari of begin Febr. een nieuwe bespreking plaats vinden. Uitbreiding der Tulpenteelt in Friesland. Toegetreden tot de Alg. Ver. voor bloembollencultuur In een vergadering van in Friesland gevestigde Bloembollenkweekers te Leeu warden, zette de voorzitter, de heer ir. v. d. Sli'kke, Rijkstuinbouwconsulent, uit een, dat het noodig is tot organisatie te komen van de bloembollenteelt in Fries land- Vervolgens hield de heer H. J. Voors, secretaris van de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur een inleiding over de werk- Maar het toeval scheen hun niet gun stig te zijn. Een ,uur was voorbijgegaan, een kostbaar uur, en als er al Verandering was, dan was dat geen verandering ten goede. Er was ook geen spoor van wind, niet een genoeg beweging in de lucKt om deze ervaren mannen een vaag idee van richting te geven. Mervyn had de hoop op behoud al opgegeven en dat was aan hem te zien.ook. Maar Melian had haar vertrouwen' niet verloren. Als Helston Var na de leiding van een onderneming Iiatt, zou die niet mislukken Nog een uur versteekdat waren ai twee kostbare uren, van den toch al niet te grooten voorsprong en dat maakte hen zeer bezorgd. En toen kwam er een gevoel van bevrijding over hen; allen hoop was nog niet verloren. HOOFDSTUK XXIX. De aardverschuiving. Een vleugje vochtige lucht kwam do hel ling afblazen, dreef de damp voor zich uit en bracht een harde, onpleizierlge gietbui mee. Maar dat deed er niet toe. Het voornaamste was, dat ze hun weg weer konden onderscheiden. De singejs werden aangehaald en weldra waren zij gereed om hun marsch te vervolgen. Nog konden zij niet snel vooruitkomen De paden waren nog glibberig en de over kant van de vallei was nog niet te onder scheiden. Plotseling kwam die te zien en ze zagen een paar dorpen met leemen mu ren iets beneden hen, maar niet ver van hun weg. Konden ze daar ongezien voorbij komen? Het was van het grootste belang, dat dat gebeurde. Maar als om de hoop daarop on middellijk den bodem in te slaan, kv,.~men verscheiden honden, groote. woeste her- wijze der organisatie, waarna besprekin gen werden gehouden, die ten slotte leid den tot oprichting van de afdeeling Friesland van bovengenoemde organisatie. Staande de vergadering traden 32 bloem bollenkweekers als lid toe. De tulpenteelt begint zioh in Friesland zeer uit te brei den; thans reeds beslaat deze een opper vlakte van 20 H.A., eigen aan S0 kwee kers. Algemeen werd de behoefte gevoéld aan een organisatie, die den afzet zal regelen en den aankoop van benoodigd- heden ter hand kan nemen. Daarbij stelde men zioh voor, op het gebied van selectie van tulpen tot goede resultaten te kunnen komen en de kwaliteit van het product o>p te voeren. „Tel." HET WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS. De Koninklijke Nederlandsche Midden standsbond heeft zich dezer dagen naar aanleiding van de officieus bevestigde persberichten inzake in voorbereiding zijn de wijz'gingen en aanvullingen van het werktijdenbesluit voor winkels 1929 met een adres tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gewend. Hét Bonds- bestuur draagt daarin eenige wenschen omtrent nadere voorziening in sommige practische bezwareh bij den Minister voor. Rustti3:!en gedurende den halven arbeidsdag. In de eerste plaats verklaart adressant, dat het uitermate gewenscht geacht wordt, dat een andere regeling wordt getroffen voor het geven van rusttijd aan een win kelbediende, die eerst na een uur 's mid dags in dienst komt, zooals bijvoorbeeld het geval is, wanneer een vrije ochtend is genoten. Van verschillende zijden hebben den Bond mededeelingen bereikt, waaruit blijkt, dat de thans vigèerende regeling van artikel 7 in de practijk ernstig be zwaar ontmoet. Immers moet aan de(n) bediende, die op zoo'n dag wat in den regel het geval is na zes uur n.m. zijn werk beëindigdt en meer dan zes uur ar beid verricht, een rusttijd van tenminste I1/* uur gegeven worden. Dit heeft tengevolge, dat er in vele be drijven op zoo'n dag niet steeds voldoende personeel aanwezig kan zijn om de werk zaamheden behoorlijk te verrichten, voor al wanneer de zaak in de morgenuren ge heel gesloten wordt, waartoe in de meeste grootere steden reeds onderling vrijwillige regelingen zijn getroffen. Uit een oogpunt van personeelsbelasting is, naar adressant wil voorkomen, onder die omstandigheden een rusttijd van U/a uur ook niet noodzakelijk. Immers bestaat er gelegenheid om voor het in dienst ko men den dagelijkschen warmen maaltijd te gebruiken. Wordt er in den laten middag in plaats van l1/2 uur een half uur rust gegeven, dan kan in dien tijd zeer wel een koude maaltijd worden genuttigd. Het bondsbestuur, meent, dat er geen bezwaar kan bestaan, om voor te schrijven, dat onder die omstandigheden met het ge ven van een half uur rust kan worden vol staan. Evenwel zou men den Minister willen verzoeken hierbij rekening te willen hou den met de bij plaatselijke verordening geregelde sluitingsuren der winkels, in dier voege, dat nader wordt bepaald, dat de arbe'dstijd van een arbeider op een dag, dat hij niet voor 12 uur den arbeid aanvangt en niet langer dan 7 uren arbeid verricht, na ten hoogste 5l/2 uur arbeid moet worden afgewisseld door een rusttijd van tenminste een half uur. Avondverkoop door consumptie zaken. Vervolgens brengt men onder den aan dacht van den Minister, dat den Bond gewezen is op bezwaren, welke verschei dene winkeliers, houders van zaken, die, die in hoofdzaak op avondverkoop zijn aangewezen, endervinden. Het Bondsbe- stuur dringt er bij den Minister op aan, dat in de herziening van het besluit ook artikel 4 zal worden betrokken, teneinde na 11 uur des namiddags arbeid te laten verrichten. dershonden, naar buiten gestoven en blaften en jankten met een helsch lawaai. Het duurde niet lang, of de eigenaars van de honden volgden. Maar plotseling bleven zij staan. Het gezicht van Husshein Khan en Helston Varne die in zijn ver momming niet van een echte Gularzaï ic onderscheiden was kalmeerden hen. Als de Feringhi op dié manier geëscorteerd wer den mocht men ze niet lastig vallen. Maar het was toch niet goed, dat ze ontdekt w*- ren met het oog op de inlichtingen die deze lieden aan eventueele achtervolgers zou den kunnen verstrekken. Ze lieten de dorpen achter zich, maar ze vorderden uit den aard der zaaic slechts langzaam. Het pa<d langs de uiterst steile helling was zoo glad en zoo gevaar lijk, dat het nocdig was, hier en daar af te stappen, en te voet voort te gaan. En nadat ze een uitslekendo punt omgetrok ken waren ontsnapte Husshein Khan ecu uitrcep. In zijn stem klonk groote ontstel tenis. Nu zie ik, waar we zijn riep hij nit. Heer het stond geschreven, dat we van on& pad zouden dwalen in die vervloekte wolk, die door den adem van Satan hierheen geblazen werd. Hier voor ons ligt de val lei van de aardverschuiving. En /aar moes ten we doorheen, want we kunnen niet terug. Het staat geschreven en gedrukt was het antwoord van Helston A'arnc. Dan zullen we de vallei oversteken, als er geen terugweg is Voor hen lag de steile, reusachtige hel ling die tot een groot? hoogte steeg en waarlangs zij voortscharrelden als vliegen tegen een muur. De andere zijde van deze lange kloof werd gevormd door roisterra?- sen. En de gruwelijke regen die onmec UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 14 Januari. Huizen, 1875 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzendingen. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 Politieberichten. 12.151.15 Concert door het K.R.O.- Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Kniples. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.006.00 Gramofoonmuziek. 6.016.05 Beursberichten. 6.056.15 Gramofoonmuziek. 6.156.30 Nieuwsber. in 't Esperanto. 6.306.50 Gramofoonmuziek. 6.507.15 Cursus Kerklatijn. 7.157.45 Lezing over: Een Strafpro ces I. 7.458.00 Politieber. 8.019.00 Een vroolijk uurtje uit Zwolle. 9.0010.00 Concert. Orkest en violist. 10.0010.15 Nieuwsber. 10.1511.00 Voortzetting concert. II.0011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1071 M. (van 12.006.00 nam.: 298 M.). 10.0010.15 Morgenwijding. 12.012.00 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Knipcursus. 4.005.00 Solisten-concert. Zang, viool en piano. 5.306.30 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. 6;30 Vaz Dias: Koersen. 6.457.15 Engelsch: Conversatie. 7.157.45 Engelsch: Gevorderden. 7.45 Gramofoonmuziek. S.01 Opera-Fragmenten. Solisten van de Italiaansche Opera en het Omroeporkest. 9.009.45 A.V.R.O.-Nutstezingen over Ia- dië. De groote cultures. Spreker: Prof. Dr. L. Ph. Le Cosquino d<e Bussy. Daarna: Voortzetting Opera-fragmenten. Na af loop: Persber. Daarna: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. 1 Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. Vrijstelling van filiaalhouders op eigen verzoek. Ten slotte wordt den Minister verzocht aan artikel 18 van het besluit een zoodani ge toepassing te willen geven, dat filiaal houders, die op grond van andere bepa lingen onder deze wettelijke regeling val len, op hun daartoe strekkend schriftelijk verzoek .algeheple vrijstelling kunnen be komen. De Bond zou het zeel;'op prijs stéllen,- dat bij de toepassing der wettelijke bepa lingen ten aanzien van filiaalhouders zoo veel mogelijk rekening wordt gehouden met de belangen van het bedrijf, aange zien het anders vele ondernemers van filiaalzaken uiterst bezwaarlijk, zoo niet onmogelijk wordt, een behoorlijke loonen- de exploitatie te verkrijgen. De kwestie van den avoudverkoop door consumptie zaken is bij den Middenstandsbond aange bracht door de 's-Gravenhaagsche Winkc- liersvereeniging, die daaromtrent van ver schillende leden bezwaren had vernomen. De koks en de Arbeidswet. De minister van Arbeid ontving gisteren in audiëntie een delegatie van de Nederl. Koks-Organisatie. De woordvoerder der delegatie drong er bij Z.Exc. op aan do arbeidswet ook in te voeren voor do koks, daar in hun bedrijf nog onduldbare toe standen heerschen. De minister zegde too een onderzoek te zullen instellen naar de mogelijkheid van een eerder in werking doen treden der wet voor de koks, zoo mogelijk nog voor, of tegelijkertijd met de kantoorbedienden. doogend op hen neersiepelde, verhoogde nog den somber-ontzagwekkenden indruk van de rijen rotspunten tegen den lood- grijzen hemel. Vlak voor hen, dwars ovei hun weg, strekte zich het resultaat uit van een vroegere aardverschuiving als een uit gespreide pauwenstaart van de hoogste „kotal" tot het laagste basispunt. Het zag er uit, alsof een heele bergflank op een bepaald moment, dat nog niet in zoom heel ververleden kon liggen naar ben«- deji was gèkomen, onraetelijken blauwgrij- zen massa's meevoerend in haar val. De basis had het dal tot op een bepaalde hpogte opgevuld, hoewel een stroompje er zich een weg doorheen had geboord, waar van ze het somber gedruisch uit de verte tusschen zijn muren van opgedroogde mod der duidelijk konden hooren. Zouden zij hier kunnen oversteken? Zij "allen kenden dergelijke verschijnse len in de bergwereld, maar nog nooit had den zij er een van deze afmetingen ont moet. Hoewel er den laatsten tijd weinig regen gevallen was, kon die geringe voch tigheid voldoende zijn geweest, om een dergelijke plaats tot een modderpoel te maken. Maar er was niets aan te doenhet was hun eenige kans. Als ze omkeerden, liepen ze zpo goed als zeker hun vijanden recht in de armen. En ze hadden één troost. Als ze veilig den overkant bereik ten, waren ze op bekend terrein en konder» vlug vooruit komen. Er was geen gebaand pad. Hussein Khan ging voorop, terwijl hij met zijn geoefend oog de beste plekjes uitzocht. Weldra trok ken de paarden zwoegend hun bemodder- de hoeven uit de taaie," kleverige massr. om er bij den volgenden stap slechts nog dieper in weg te zakken. Het werd hun al spoedig duidelijk, dat er niets anders 12.20 Concert. 12.50 Concert op cinema-orgel door E. O'Henry. I.202.20 Orkestconcert. 3.20 Concert. 4.20 Orkestooncert en orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing en Neiuwsber. 7.00 Concert. 7.20Lezingen. 8.05 Concert. 9.20 Nieuwsbor. en Lezing. 9.55 Vaudeville. II.05 Dansmuziek. 11.3512.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmzniek. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.30 Orkestooncert. 4.50—5.50 Orkestconcert m. m. v. pianist. 7.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Concert. Orkest en concert zangeres. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.200.50 „De Mikado". Operette van A. Sullivan. 10.0512.20 Dansmuziek. Brussel, 508 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. '8.35 Orkestconcert en zang. 8.35 (Op Golflengte S38.2 M.) Concert ge organiseerd door de Soc. Arb. Radio-Om roep in Vlaanderen. Orkest en solisten. Toespraak. Z e e s e n, 1635 M. 6.1511.50 Lezingen en berichten. 11.5012.15 Gramofoonmuziek. 12.1512.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Orkestconcert uit Langenberg. Daarna Lozing en berichten. Ned. R. K. Grafische Bond. Huldiging van Hoofd bestuurders. De hoeren J. van Eijndthoven en Chr. J. v. d. Dries, hoofdbestuurders van den Nederl. R.K. Grafiscben Bond zijn Zater dag te Utrecht gehuldigd, de eerste wijl hij 30 jaren werkzaam is op het terrein der R.K. Arbeidersbeweging, de laatste, daar hij 12 1/2 jaar in dienst, is als gesala rieerd bcstjiurder van den Bond. Onder hen, die kwamen gelukvenschen waren de heeren H. Diemer, H. Knuttel, mr. .Borst en W. Smit namens de Federa tie van Werkgevers in het Boekdrukkers- bedrijf en het Pensioenfonds voor do Gra- fischo Vakken. Verder de Weleérw. heer dr. R. Hegge, geestelijk adviseur van den Bond en den heer Follema namens het R. K. Werkliedenverbond. Verscheidenen bloemstukken en ge schenken vertolkten den dank voor het werk der jubilarissen. De R.K. Grafische Bond en de afdeelingen boden een Rome reis aan. Een lunch hield tenslotte allen gezellig bijeen. Ambtenarenwet Bij K. B. van 7 Jan. (opgenomen in „St.bl." no. 6) is bepaald: De artikelen 1, 2, 115 tot en met 124, 127, 131, 132, 135 tot. en met 137 van de Amb tenarenwet 1929 treden in werking met ingang van 15 Maart 1930. De artikelen 125, 126, 133 en 134 van die wet treden in werking met ingang van 1 September 1930. op zat dan af te stijgen en de paarden aan den teugel te voeren. Helston Varne keek naar Melian, evenals Mervyn. Ik vermoed, dat juffrouw Seward wc! kan blijven zitten, zei de een, zij ia HlLter dan wij en bet zal heel moeilijk loopen aljn voor een dame met rokken aan. Natuurlijk kan ze datwas het on stuimig antwoord van haar oom. Jon gens, wat zou ik graag dien AUah-din Khan eens in het vizier hebbon en hem een gat in zijn perkamente huid boren En toen, als antwoord op die wensen, echode de sombere, helsche vallei van oen bulderenden knal van twee „jezail" scholen achter hem. Do kogels floten voorbij, nog al vor uit hun richting en begroeven zich spetterend in de modder. Alle vier wend den zij het hoofd om. Langs den weg dien zij gegaan waren kwamen in verspreide linie een aantal mannen gereden. Hun wapperende vuilwitte gewaden en hun ror- kelooze manier lieten geen twijfel omtrent hun identiteit. De in den mist verloren tijd, het afwij ken van den goeden weg, misschien ook een misrekening van Helston Varne ton opzichte van den duur van de werking yan het bedwelmingsmiddel, hadden de vluch telingen minder voorsprong gc en dan. zij noodig hadden gehad en nu t Alkih- din-Khan hen op de hielen mot zijn heelen bandietentrocp bij zich, woedend om hun verijdelde wraak en dc schande, die hun was aangedaan. Dc hoofden van de dor pen, waar zij doorgekomen waren, hadden niet alleen de noodige aanwijzingen gege ven, maar zich met hun eigen mannen bij de vervolgers gevoegd- Twee van deze dor pelingen waren als verkenners vooruit gereden en had-den nu hun geweren afge vuurd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5