ZONDAGSBLAD TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 13 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 13 Jan. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.768.2 te Toulouse. Laagste barometerst.: 733.4 te Thorshaven Verwachting tot den avond van 14 Jan.: Matige tot krachtige Westelijke tot Zuidelijke wind. Aanvankelijk half tot /.waar bevolkt. Later waarschijnlijk weer eenige regenbuien, zelfde temperatuur. StormwaaHschuwingsdienst. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt seinde hedenmorgen 9.40 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede". LUCHTTEMPERATUUR. 8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 4.36 uur tot Dinsdagmorgen 7.37 uur. gen hartelijk welkom heette. Spreker meen de, dat er allo reden is, om feestvieren al heeft O. V. V. niet altijd zoo gebloeid als thans. Spreker bracht zijn dank aan den pa-s toor voor zijn medewerking en verder aan het bestuur en aan allen, die op eenigerlei wijze hun steun aan de voet bal vereeniging gaven. Ook dankte spr. de feestcommissie die dezen avond had voorbereid. Het woord was daarna aan het Adrïanl- ensemble uit Den Haag, dat de aanwezi gen den ganschen avond op aangename wijze wist bezig te houden. Er werd voor elk wat wils gegeven, in het komische, het sentimentee'e en het ernstige genre. De kostelijke humor van dit ensemble, speciaal ook van den geestigen conferen cier Adriani, heeft de aanwezigen veel vroolijkheid geschonken. Na ieder nummer werd met een haast niet te onderdrukken applaus uiting van bijval en erker tel ijkheid gegeven en er moest verschillende malen worden „ge haald". Kan. van Schaik sprak een slotwoord, waarin hij het Adriani ensemble zijn har telijke dank bracht en een tot weerziens toeriep, waarna allen hoogstvoldaan huis- waarts keerden. (Onder de aanwezigen waren vele Lei- denaars dezen beviel de avond zoo goea, dat hot Adriani ensemble op stranden voet werd besproken voor de ontwikkelingsolub van „De Hanze" op Woensdag a.s.). Personalia. Onze beheerder van het postkantoor, de heer F. Westrik, viel de eer te beurt te worden belast met de post zaken in de Bidderzaal te 's-Ha-ge tijdens de herstelcommissie. Loop der bevolking. Loop der bevol king over 1929. Vermeerdering: Geboren 56 m., 43 vr. totaal 99 personen. Gevestigd 449 m. en 702 vr., totaal 1151 personen. Geheele vermeerdering: 505 m. en 745 vr. totaal 1250 personen. Vermindering: Overleden 43 m. en 64 vr. totaal 107 personen. Vertrokken: 314 mannen, 511 vr., totaal 825 personen. Geheele vermindering: 357 m. en 575 vr. totaal 932 personen. Bevolking op 31 December 192S: 2928 iu. en 3410 vr., totaal 6338 personen. Totale vermeerdering over 1929: 148 m. en 170 vr., totaal 318 personen. Totaal op 31 December 1929 3076 m. en 2580 vt. totaal 6656 personen. Huwelijken 45 en 1 buitenlands gesloten 2 echtscheidingen en 3 levenloos aangege ven. LISSE. De winter is nog niet voorbij. Dezer dagen zagen we bij enkele bollenkweekevs reeds Hyacinthen los dokken. Dit is een misschien noodig doch, met het oog op mogelijk nog komenden vorst-, gevaarlijk werk! HILLEG0M. De Brandweer. In Hotel »S:stermans werd Vrijdagavond een buitengewone ver gadering gehouden van de leden van bet vrijwillige Brandweercorps. Doel van deze vergadering, die mede werd bijgewoond door burgemeester Pont, was afscheid te nemen van den opperbrandmeester, den heer F. J. Smit en de heer C. G. van de Poll als diens opvolger te installeeren. Het woord werd gevoerd door den heer S. Bossen, adjunct-opper en door den bur- mgeeester. Als blijvende herinnering bood spr. namens de gemeente een gouden- vul potlood met inscriptie aan. Namens den Kon. Brandweerbond overhandigde spr. het kruis van verdienste met gesp en di ploma als belponing voor den 40-jarigen trouwen dienst. Vervolgens sprak de heer Bossen den scheidenden opperbrandmees ter toe namens het -corps. Ook namens het corps werd den heer Smit een souvenir aangeboden, terwijl hij onder applaus be noemd werd tot eere-lid van het corps. De heer Smit dankte den burgemeester voor de waardee-rende woorden tot hem gericht. Hierna- installeerde de burgemeester den nieuwen opper-brandmeester, waarna de heer Bossen hom welkom in hun midden heet. Na de rondvraag, sloot de heer van de Poll deze geanimeerde vergadering. PostJuivententoonstelling. De post duivenvereniging „De Zwaluw" hield haar clubtentoonstelling in het gebouw van den heer J- van Biek aan de Hoofdstraat al hier. Op dezo expositie waren 150 postdui ven ingezonden. Loop der bevolking. Op 31 December van 192b telde Hillegom 10618 inwoners, op dénzelfden datum van 1929 was dat 10717, .een vermeerdering dus van 99 per sonen, dus een zeer langzame aanwas, wat in verband staat mot het gebrek aan cul tuurgrond in de gemeente zelf. Merkwaar dig is, dat op onze plaats het aantal man nen dat der vrouwen overtreft, ofschoon dat verschil voor enkele jaren beduiden- der was. Er werden 80 huwelijken geslo ten, terwijl geen echtscheiding voorkwam. Er werden 261 kinderen geboren, terwijl 33 kinderen tot de bevolking behooren- de elders het levenslicht zagen. Le venloos werden 6 gebtfren. Er overleden 80 personen, elders tot onze bevolking behoorend 18. DE KWAKEL. L. T. B. Jaarvergadering van St. Amandus, afd. de Kwakel van den L. T. B. in café C. Leenders op 9 Jan. des.avonds 7 uur. De voorzitter, de heer P. Pouw, heette allo aanwezigen welkom inzonderheid den weleerw. heer kapelaan H. Tabink. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd goedgekeurd. Mededeelingen. De voorzitter deelt me de, dat op 1*6 Februari a.s. een H. Mis zal worden opgedragen voor de leden onzer afdeeling en dringt aan op een algemeene H. Communie. Op verzoek van den voorzitter legt de secretaris het een en ander uit van de ziekte-wet, die 1 Maart a.s. in werking tre den zal. Hij spoort allen aan lid te wor den van den L. T. B. De feestavond zal vermoedelijk gehou den worden in de week van 1623 Fe bruari a.s. Het jaarverslag van den secretaris wordt onder applaus aanvaard. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester blijkt een batig saldo van 25.66, terwijl 17 nog ontvangen moet worden. Boeken en bescheiden wor den nagezien en in orde bevonden door de heeren G. Zijerveld en A. Hoogenboom. Verkiezingen. De heeren J. den Haan en J. van der Meer worden beiden herkozen als bestuursleden. Zij aanvaarden hun functie onder drankzegging voor het geno ten vertrouwen. Daarna wordt de weleerw. heer H. Ta- bink geïnstalleerd als geestelijk adviseur. De voorzitter feliciteert de vereeniging en den nieuwen adviseur met deze "benoe ming. De nieuwe adviseur dankt voor de hem toegesproken woorden, onderstreept, wat de secretaris in zijn jaarverslag had ge plaatst, moedigt allen aan lid van den L. T. B. te worden, en wijst op de geestelijke en stoffelijke belangen van het lÊimaat- 6chap. Hij spreekt den wensch uit, dat de afdeeling moge groeien en bloeien. Bond vraag: J. v. d. Meer vraagt om den secretaris het komende jaar weer op dezelfde wijze te beloonen als ten vorige jare. Algemeene instemming. Vervolgens vraagt spr. een cursus in boekhouden. Bij voldoende deelname komt dit in orde. De heer Kleijn vraagt inlichtingen om trent de Uithoornsche veiling. Gewacht wordt tot allen zich aangesloten hebben bij den L. T. B. De heer C. Th. Zaal spreekt oxer het slechte polderwater des zomers, zijnde het gevolg van het binnenlaten van het Am- stel water. Bijnwater zou wel in orde zijn. Het bestuur zegt toe zijn aandacht daar op te vestigen. Do heer D. Kiekens vraagt of er meer H. Missen voor de vruchten der aarde gedragen worden. Het bestuur zal dat on der de oogen zien. De heer J. v. d. Meer verlangde een re glement voor de vereeniging voor zoover Jt kan, komt dit in orde. Niets meer aan de orde, dankt do vooiv zitter den gewezen Geest. Advieseur voor al hetgeen hij voor de afdeeling deed, wenscht de leden een- gelukkig 1930, dankt de aanwezigen voor hun trouwe opkomst en sluit met den Christelijken groet. N00RDWIJK. Bloembollencultuur. Woensdagavond zal, uitgaande van Bloembollencultuur, te acht uur een lezing worden gehouden in Hotel Boyal, döor den heer A. Schouten over „Bloembollenontsmetting" welke le zing zal verduidelijkt worden door licht beelden. Behalve de leden van B. B. C. heb ben ook vrijen toegang de leden der afd. Noordwijk van het H. B. G. en van den Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw. Personalia. Te Den Haag slaagde voor het practijk-examen Engelsche Han delscorrespondentie, afgelegd voor de ver eeniging L. I. T. E. H., onze plaatsgenoo- te Mej. P. J. Noteboom. NOORDWIJKERHOUT. Een 60 M. hooge radio-mast omgewaaid. Deze nacht is een van de twee groore masten van het radio-station Nora, mid den in do duinen gelegen, omgewaaid. Deze mast is 60 M. hoog. De andere masi is door de storm iets scheef komen te staan. Door dit ongeval is geen storing in het bedrijf veroorzaakt, aangezien deze masten meer bij wijze van proef waren op gesteld. SASSENH El M. Jubileum. De heer F. Staffleu hoop: 1 Maait a.s. zijn 25-jaiig dienstjubileum bij de posterijen te herdenken. UITHOORN. Ongeluk met geladen revolver. Gistermorgen wilde de heer C. Balert alhier zijn revolver schoonmaken. In de onderstelling, dat deze ongeladen was, verzocht hij zijn 14-jarig dochtertje hem het wapen te willen aanreiken. De revol ver ging plotseling af en het schot trof den heer Balvert in de hand. terwijl zijn dochtertje door den kogel in de buik word getroffen. In zorgwekkenden toestand werd het meisje naar Amsterdam overgebracht, waar het in het Maria-Pavillioen is opge nomen. VOORSCHOTEN. Stormschade aan de Kath. kerk. Door den storm is in den afgeloopen nacht oen zandsteenen pilaster van de ge vel der parochiekerk afgerukt on boven op het dak geworpen. Het dak is daardoor over een oppervlakte van 200 M. zwaar be schadigd. Er werden vijf gaten in gesla gen, waardoor niet allen do leien bedok- king vernield werd, maar ook de houten kap. De ligging van do pilaster op het dak' is zeer gevaarlijk. De schade bleef tot het uitwendige beperkt; inwendig er aan het gewelf niets verontrustends to bespeuren. Een wisselprijs van den Bloembollen- handel. De Ned. Bond van Bloembollen handelaren stelt oen wisselprijs beschik baar voor de International Flower Show te New-York. Deze wisselprijs, een zooge naamde trophy, bestaat uit een rijk ver sierde gedreven massief gouden plaat mei geëmailleerde wapens op een gebee'.dho-uw- den houten achtergrond. De geëyia ill eerde wapens zijn de wapens van- Amerika, Ne derland, New-York, Haarlem, Sassenheim, Lisse, Noordwijkerhout, Heemstede, Hille- gem, Voorhout, Wassenaar, Bloemendaal, Hei'oo, Naaldwijk en Warmond. De gedreven voorste"ing toont in- hoog relief een tulp en op den achtergrond in welke behandeling een zeegezicht met 17e eeuwsche koopvaarders, z.g. halve maan sdiepen. Het stuk, dat in de ateliers voor eael- smceil- en penningkunst v.h. Kon. Begeer te Voorschoten is vervaardigd naar een ontwerp van C. J. van der Heef, is te zien in het magazijn van Begeer, van Kempen en Vcs, flaats 2, van Woensdag tot en mm Zaterdag 18 Januari. VOORHOUT. Volksbond. Vrijdagavond, 17 Januari a.s., des avonds onr 7 uur, houdt de B. K. Volksbond, afdeeling Voorhout, in het Pa- tronaatsgebouw hare jaarlijksche algemee- no verplichte vergadering. O.m. zal worden behandeld do jaarverslagen van den pen ningmeester en den secretaris, de begroo ting voor het jaar 1930; bestuursverk'e- zingen; verslag van den Centralen raad enz. De leden van den B. K. Volksbond worden dringend verzocht aan dezen op roep gehoor te geven. Dus leden stelt uw bestuur niet teleur. ALKEMADE. Loop der bevolking. Gedurende het jaar 1929 werden te Alkemare geboren 181 personen, elders werden er geboren, dcch behoorende tot de werkelijke bevolking de zer gemeente, 12 in totaal 193. Het aantal overiijdensaangiften bedroeg 68. De be volking steeg derhalve met 125. In den loop van het jaar werden afgeschreven 329 personen en er kwamen zich 252 vestigen. Er vertrokken er dus meer 77. De totale tcename bedroeg -48. Het aantal inwoners op 1 Januari 1929 bedroeg 5936 en op i Januari 1930 6014. Het aantal voltrokken huwelijken bedroeg 49. R0EL0FARTNDSVEEN. Personalia. In de plaats van <5on heer van Akkeren die bedankt heeft als secretaris, tevens bestuurslid van het Wit- Gele Kruis is benoemd de heer W. A. van Har te veld. LAATSTE BERICHTEN DE STORM VAN HEDENNACHT SCHIP OP DEN DIJK GESLAGEN. Uit Elburg wordt ons gemeld: Tijdens den storm van den afgeloo pen nacht is het tjalkschip ..Nieuwe Zorg" van schipper J. B. Gu'en van Amsterdam bij Elburg op den dijk ge slagen. Het vaartuig zit geheel droog. De opvarenden zijn aan boord- Het zal zeer veel moeite kosten om de tjalk weer in het water te brengen. SCHEPEN GESTRAND. Achter den vuurtoren van Cocksdorp is in den afgeloopen nacht tijdens den hevigen storm een stoomschip gestrand. Ook op de Vliehorst is een schip ge strand. De reddingsboot is hedenmor gen uitgevaren. Nader wordt gemeld: Het stoomschip, dat achter den vuur toren van Cocksdorp op den Eierland- schen Grond is gestrand, is het Letland- sche stoomschip „Skauts". De reddings boot „Eierland" was hedenmorgen te half elf bij het vaartuig. Op de Vliehorst is gestrand het Italiaansche stoora- schip ..Valentino Nocado". Uit De Cocksdorp wordt ons nader gemeld, dat de sleepboot „Dorus Rij kers" erin slaagde het schip te berei ken. De bemanning wenschte evenwel het schip niet te verlaten. Zij deelden echter mede, dat zij tegen den avond, indien het schip nog niet vlot zou zijn, in geval van ruw weer, reddingsboot- hulp zouden vragen. Wat het Italiaansche s.s. Valentino Nocado betreft, dit ligt droog op de zandbank. Indien de storm opnieuw komt opsteken, bestaat er gevaar, dat het schip nog verder in de richting van de kust zal afdrijven. Ten N.W. van het eiland Texel werd hedenmorgen een schoener ontdekt, die stuurloos bleek te zijn. Door de ebbe is het schip, welks naam tot dusver onbe kend is, vèr uit de kust afgedreven. KOLENSCHIP GEZONKEN. Uit Lobitji wordt gemeld: Heden nacht omstreeks 2 uur is het Duitsche s.s. „Elisabeth", schipper G. Schol- weerth, geladen met kolen, bestemd voor Rotterdam, ten gevolge van den storm volgeslagen en gezonken. De op varenden werden gered. Het schip ligt in het vaarwater 150 M. uit den oever bij K.M.-bak no. 4. IN DE AMSTERDAMSCHE HAVEN. De hevige storm, die in den afgeloo pen nacht heeft gewoed, heeft in de A'damsche haven veel schade aange richt en moeilijkheden veroorzaakt. Het heeft duchtig gespookt. In de oude hout haven is het Duitsche stoomschip ,,Ymir" losgewaaid. Door het presen teeren van het stuurboordanker is het schip weer vastgemaakt. In de Minerva- haven is het Duitsche stoomschip „Charlotte Cordé" van zijn boeien los gebroken. Het schip is aan een andere boei vastgemaakt, nadat het nog over een tweede boei was heengegaan. Aan de Erstkade is het Engelsche stoomschip „Hillfern" van zijn achter- trossen losgebroken. Het schip voer met het achtersteven tegen een tjalk en een lichter en heeft eenige lichte scha de veroorzaakt. Verder is de motorboot van den ha vendienst den geheelen nacht in de weer Geweest om assistentie te verlee- nen. Od verschillende plaatsen dreig den tjalken, lichters, motorbooten, enz. tengevolge van den storm te zinken. Deze schepen zijn alle of goed vastge maakt of naar veiliger plaatsen in de haven gesleept. Voorzoover bekend heb ben geen ongevallen van ernstigen aard plaats gehad. KORENMOLEN OMGEWAAID. Men meldt ons uit Delfzijl: Door den hevigen storm is heden morgen te ongeveer 5 uur de koren molen van den heer Swabedisse te Sid- deburen omgewaaid en op het daar naast gelegen huis van den eigenaar te rechtgekomen. Zoowel de molen als het huis zijn grootendeels vernield. Het ge heel vormt één groote verwoesting. De bewoners van het huis hebben als door een wonder geen letsel bekomen. Twee jongens sliepen in een bed dat op slechts eenige voeten afstand stónd van de plaats waar de molen op het huis is terechtgekomen. ELECTRISCH NET BESCHADIGD. Uit Delft wordt ons gemeld: Tengevolge van den hevigen storm heeft gisteravond de laatste trein, ko mende uit Rotterdam, de electrische bovenleiding nabij Kethel tusschen Schiedam en Delft gehavend over een afstand van circa 1 K.M. De electrische trein kon hierdoor niet verder rijden en is, nadat een locomotief was ontboden, verder doorgesleept. Nog hedennacht is men begonnen met twee werktreinen het electrische net te repareeren. Ten gevolge hiervan kon hedenmorgen uver het baanvak Schiedam naar Delft slechts over één spoor worden gereden, waardoor de treinen elkaar in deze bei de laatste plaatsen moesten opwachten Hierdoor werd het rezigersverkeer be langrijk vertraagd, terwijl bovendien nog eenige treinen moesten uitvallen. Men hoopte echter tegen den middag het net weer hersteld te hebben. De D- en sneltreinen stoppen thans ook te Schiedam en Delft om reizigers uit te laten en op te nemen. HET AUTO-ONGELUK TE SLOTEN. Ook de vader aan de gevolgen overleden. De 64-jarige P. v. d. Voort, de eenige van de drie inzittenden van de vracht auto die gered werd, toen de auto Don derdag j.l. in de Ringvaart te Sloten reed, is Zondag aan de gevolgen van het ongeval in 't ziekenhuis te Amster dam overleden. MOORDAANSLAG. Men meldt ons uit Helmond: Zaterdagavond omstreeks half elf heeft in het huis van A. v. d. B. te Aarle Rixtel een moordaanslag plaats gehad. De chauffeur G. v. D., een buurman van A. v. d. B., was in de woning van v. B. gegaan. Na een woordenwisseling richt te hij zich tegen diens kostganger Fr. Welter, met wien hij reeds lang een ap peltje wenschte te schillen. Bij een twist heeft G. v. D. Fr. Weiten met een mes ernstige verwondingen toegebracht. De dader werd gearresteerd. Hij heeft nog niet bekend. De dader zelf bekwam een wonde aan den arm. De toestand van v. W. is ernstig. Hij is 27 jaar oud en ongehuwd. De verd., afkomstig uit Oss, is 25 jaar oud en vader van drie kinderen. Wcekabonnó's worden or aan herinnerd, dat vanaf heden het abonnement op het Zondagsblad over het 1c kwartaal ad 50 ent. moet worden betaald. DE ADMINISTRATIE. DE RAAD VAN DEN VOLKENBOND. GENEVE, 13 Januari (V. D.). Heden morgen to 11 uur is de 58sto zitting van den Raad van den Volkenbond aangcvaii. gen. Zooals gewoonlijk ving zij aan met ern geheime zitting, waarin voornamelijk b«s- stuurs- en begrootingskwesties van het se cretariaat-generaal van don V. B. werden behandeld. Om half 12 begon dc openbare zitting. Aan de conforentietafel haddon plaats ge nomen de Poolsche minister van buiten- landsche zaken dr. Zaleski, die ditmaal voorzitter van den Baad is, do ministers van buitenlandsche zaken Briand (Frank rijk) en Henderson (Engeland), de Duit sche staatssecretaris von Schubert en de andere leden van den Raad. Voor do eer ste maal nam de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken Grandi aan de raadszitting deel. De zitting begon mot een herdenking van den overleden Dultscnen minister van buitenlandsche zaken, dr. Stresemann. De herdenkingsrede werd door Zaleski voorgelezen. DE STORM BOVEN ENGELAND LONDEN, 13 Januari (V.D.) Dc storm die gisteren boven Engeland woedde en op sommige plaatsen de kracht van een orkaan had, heeft over al groote verwoestingen aangericht. Bij Beachyhead bereikte de wind een re cord-snelheid van 190 K.M. per uur. In het geheele land werden telefoon- en telegraafverbindingen verbroken en boomen uitgerukt. Over het geheel werd één vrouw gedood en werden zes personen gewond door vallende boo men. Ook verscheidene spoorweglijnen werden door omvallend geboomte ver sperd. Te Ramsgate werd een jongen door den storm van een Steiger in hét water geworpen en verdronk. Ook de scheep vaart heeft van den orkaan te lijden ge had. Het Britsche stoomschip „Grif- fion" kreeg schade aan het roer, waar door het schip thans hulpeloos in de buurt van Landsend en vertoeft en noodsignalen uitzendt. Het 4300 ton metende Italiaansche stoomschip „Liana", dat eveneens nood signalen uitzond, kon na vele moeilijk heden naar Deal worden gesleept. Het uit New-York komende stoomschip ..Antonia" kon wegens de ruwe zee Queenstown niet bereiken, zoodat de passagiers voor Ierland te Liverpool moesten landen. Een reddingsboot uit Walmer, die een in nood verkeerend schip hulp wilde verleenen, kon niet te water worden gebracht, aangezien de boot tengevolge van de stortzeeën on middellijk vol water sloeg. Spanje en de a.s. Vlootconferentie. LONDEN, 13 Jan. (V.D.). De Spaansche gezant te Londen heeft bij het Brnsch ministerie van buitenlandsche zaken een mededceling van zijn regccring overhan digd. waarin, liet Spaansche standpunt ton aanzien van de komendo vlootconferentie is neergelegd. De Spaansche regeering is van meening dat het dc groote mogend heden vrij staat dc voornaamste tusschen hen hangende vraagstukken op te lossen. Indien echter een Middellandschc Zee-overeenkomst, ter sprake zal "komen, zal .Spanje als onmid dellijk daarbij geïnteresseerde mogendheid den wonsch uitspreken aan deze bespre kingen dool te nemen. Gelijkluidende mededeelingen zijn door do Spaansche gezant te Parijs en te Rome aan de regeeringen aldaar overhandigd. Van Engelsche zijdo word den Spaan- schen gezant meegedeeld, dat dc quaestie ian een Mkldellandschc Zce-ovcreonkomst wen niet onmiddellijk op do conferentie in bespreking zou komen en dat do qüaosfcie van deelneming van Spanje aan dc be sprekingen nog niet urgent is. ROTTERDAM, 13 Jan. Vee. Aanvoer 554 vette runderen, 219 vette kalveren, 1003 schapen of lammeren, 1190 varkens. Prijzen per half kg.: koeien 52.550, -1649 en 32 37 cent, ossen 52.555, 4649 en 42 cent. kalveren 9095 cent, 77.582.5 cn 62.5 67.5 cent: schapeu 30—27; lammeren 2^—28; varkens -10.5, -10 en 39 cent. Kooien en ossen luie handel, prijzen iets minder, vette kalvoren redelijke handel, lagere prijzen, schapen cn lammeren kal- men handel, zelfde prijzen, varkens, tame lijke handel, prijzen iets minder. AMSTERDAM, 13 Jan. Vee. Aanvoer 497 vette koeien lc kwal. 1.10—1.20, 2c kwal. 0.901.04 cn 3e kwal. 7-186 cent, min dere soorten 0470 cent; 00 molk- on kalf koeien 280—375; 38 vette kalveren 2e kwal. 1.10—1.20, 3e kwal. 0.94—1.08: 49 nuchtere kalvoren 12—21; 102 schapen J 3644; 600 varkens vloeschvarkcns 90 110 Kg.: 94—95 cent, zware 9293 cent, vette 90—92 cent; 112 paarden 100—220.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3