Het Mysterie van Heath Hover VRIJDAG 10 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONCELUKKEN. SLACHTOFFERS VAM HET VERKEER. Ernstige aanrijding. Een zwaargewonde. Gistermorgen om elf tmr heoft op den Schildwolderweg bij Slochteren een ernsti ge aanrijding plaats gehad Uisschen een auto, die met stroo geladen was en be stuurd werd door T. Holstein uit Appinge- rlam, die op weg was naar Oude Pekela en met een paard bespannen stroowagen, be stuurd door J. Maathuis uit Slochteren. De auto, haalde bij het passeeren van den wagen te weinig Daar links uit met het gevolg, dat deze laatste van achteren werd aangereden. De voerman viel van den bok en werd door een der wielen ge grepen. In ernstigen toestand met een ge broken been werd hij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Hollend paard vernielt kin derwagen. In de Wilhelminalaan te Kampen sloeg een paard, gespannen voor een boerenwa gen, op hol. Het dier rende het trottoir op, ■waar een jonge vrouw achter eeu kinder wagen wandelde. Het gevaar ziende, boeg de moeder zich over den wagen, welken zij met beide armen omvatte. Het wilde paard schoot rakelings langs haar heen en sloeg het onderstel van den wagen in stukken, zoodat de vrouw alleen den bak in de armen hield, waarna de wagen haar aan den rug raakte en ernstig verwondde, zoodat zij bewusteloos ra elkaar zakte. De vrouw werd per auto naar haar woning vervoerd. Hot kindje bleef geheel onge- deord. »>Tel." Verdronken. Te Heerle (gem. Wouw) is de 27-jarige vrouw van 0. H. op onverklaarbare wijze in een met water gevulden kuil goraakt en levenloos daaruit opgehaald. Aan brandwonden overleden. Het vierjarig dochtertje van J. Adams te Beneden-Leeuwen is in een pot kokend water gevallen. Met hevige brandwonden overdekt, moest de kleine naar het zieken huis te Tiel worden vervoerd, waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. Aan de gevolgen overleden. De 35-jarige G. v. T., die Maandag in liet scheepsruim van het in de Vulcaanlia- ven te Vlaardingen liggende Noorsche stoomschip „Haugerland" door oen vallend stuk bout werd getroffen, is zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, in het ziekenhuis te Vlaardingen overleden. Hij laat oen vrouw met vijf kinderen achter. BRANDEN. Brand te Amsterdam. Door nog onbekende oorzaak is gister avond brand uitgebroken in perceel Over toom 119 te Amsterdam. Het huis is iu achter ligt de bakkerij. Op de hierboven neden is de winkel met een kamer en er achter ligt de bakekrij. Op de hierboven gelegen verdieping ziju twee vertrekken. Het voorste is woonkamer en het achterste slaapkamer. Vermoedelijk is brand ont staan in do slaapkamer. Vandaar is het vuur doorgeslagen naar de voorkamer en vervolgens naar de daarboven gelegen zol derverdieping. De brand werd ontdekt door de buren, die hinder kregen van de rook. De heer Zeegers en zijn vrouw waren niet thuis. Toen de brandweer kwam sloegen de vlammen het dak reeds uit. Met vijf stralen op twee motorspuiten werd het vuur be streden. De boven- en zolderverdieping brandden uit. De winkel en de bakkerij kregen weinig schade. Fabrieksbrand te Enschede. Woensdagavond is brand ontstaan in de electrotechnische fabriek van de firma F. E. Termeulen en Co. in de Wilhelmina- straat te Enschedé. De brandweer wist met groote moeite het vutir te stuiten. Vele voorraden gingen verloren. Er is aanmer kelijke schade. EEN SPOOKGESCHIEDENIS OP DEN SCHIEDAMSCHEN DIJK. De straat afgezet. Men schrijft uit Rotterdam aan het „Vad.": De avondbladen bevatten sensationeele berichten over een spook, dal; ecn perceel aan den Schiedamschcn Dijk onveilig zon maken. Zooals begrijpelijk, lokte dit drommen publiek en toen wij gisteravond om 8 uur een bezoek aan het spookhuis" wilden brengen, vonden wij een afzetting van de Schildersteeg tot het Vasteland. Toch was er voor hel aangeduide pani (no. 173) nog drukke belangstelling. Om wonenden verdrongen zich voor de deur en uit alle ramen puilden menschen. In het benedenhuis bevindt zich een klein café. Ida genaamd, waar wij op inlichtingen uitgingen. In het spookhuis. We vonden bij de deur een verweerd oud mannetje, Duitscher, die beweerde er niets mee te maken te hobben. Maar gas ten, een reusachtige neger, een buurvrouw uit Pretoria afkomstig en een paar zee lui vertelden, dat de bovenburen (het spook woont op zolder) telkens om assisten tie liepen. Alles is in do war, de menschen durven niet meer de deur uit, omdat dan de kinderen zoo angstig worden. Maar op zolder waagt zich niemand. Er wordt ge rammeld en gestommeld, en alle 4 gezin nen ziju doodsangstig. Het spook, een wit te gedaante, is het eerst gezien toen het zich op een W.C. had \erborgen, later zag men het ook in de dakgoot. Plagende buren? Een aanwezige, die een „klajne Pils" op de gezondheid van het spook dronk, meen de een oplossing te hebben. De buren le ven als kat en hond, cn een van hen zou uit plagerij spoken. Men verdenkt een da me, die veel aan spiritisme „doet". Op het oogenblik dat wij er waren, stelde dc po litie een onderzoek in, zoodat wij niet tot den beruchten zolder door konden drin gen. Inmiddels zal wel blijken, dat men probeert een lastigen huurder op deze wijze kwijt te rakeu. De hinderlijke belangstelling noopte de politie den Schiedamscben Dijk en de om liggende straten af te zetten. Dat is alles behalve makkelijk, omdat het publiok tel kens weer op komt zetten. Plaatsen van hekken zou tevens hot verkeer versper ren, cn daartoe wilde men niet overgaan. Hot is voor de vele zaken op dep Dijk een enorme schade, want ze moeten het van de avonduren hebben. In verband met net bericht van ar restaties hebben wij ons tot het politiebu reau Pauwensteeg gowend, waar juist esn man en vrouw worden binnengebracht. Aangezien de dienstdoende inspecteur zich op den Dijk bevond, konden wij op dat oogenblik geen officieele inlichtingen krij gen. Terwijl wij op bet politiebureau wacht ten, werd brandalarm gemaakt en weldra joegen 4 spuiten den Dijk op. Hoewel er niets aan de hand bleek, werd de nerveuze stemming er niet beter op. Men kon een rumoerigen nacht verwachten. Inbraak met geringen buit. Gisternacht is er in een textiolfabriek te Enschedé ingebroken. Nadat de daders zich toegang hadden verschaft door eeu W.C.-raam, hebben zij eerst dc fabriek doorzocht en daarna de deuren van do ver schillende kantoorlokalen geforceerd. Slo ten werden verbroken, bureaux leegge haald, kortom alles werd onderstboven ge gooid, doch alleen eenige sigaren werden buitgemaakt. Ook is nog gepoogd de brand kast te forcecren, doch dat is niet gelukt. Er wordt verder niets vermist, alleen door de vernieling is er ernstige schade aan het kantoormeubilair toegebracht. Naar de da ders wordt gezocht. INGEZONDEN MEDEDEELING ome/j r hebt U kou •tig zijn de ge irem steeds een bert-tabletten. Verplicht café-bezoek. Vooral in het Zuiden des lands, aldus de inspecteur der Volksgezondheid, afdee- ling drankbestrijding in zijn verslag over 192S, komt het herhaaldelijk voor, dat in café's z.g. spaarkastjes worden aangetrof fen. Dit zijn afgesloten kastjes, die in ver schillende vakjes zijn verdeeld en waavin de leden der in het café gevestigde spaar- vereeniging wekelijks hun inleg moeten storten. In de deur van het kastje zijn ver schillende gleuven aangebracht, corres- pondeerende met het vakje, dat er achter is afgeschoten. Ieder lid heeft zijn eigen genummerd vakje. De leden der spaarver- oeniging hebben do verplichting om elke week persoonlijk b.v. een dubbeltje of moer in te leggen. Komen ze niet, dan krijgen ze boete. Het aldus gespaarde geld wordt met carnaval of kermis opgemaakt. Do caféhouder heeft, natuurlijk zeer veel belang bij de instandhouding dier vcreeni- ging. In de eerste plaats worden de leden gedwongen het geld in te leggen, zood\t ze tot cafébezoek verplicht zijn en voorts brengt het hem natuurlijk ook voordeel, als zijn klanten gaan sparen om op bepaal de dagen wat geld „stuk te slaan". Het komt voor, dat op deze wijze heel wat geld wordt gespaard, dat weer in enkele dag9n wordt verkwist. Het zal geen nader betoog behoeven, dat een café in de aderlaatste plaats de gelegenheid moet zijn lot het bevorderen van het sparen, afgescheiden nog van de vraag, voor welk deel zulks geschiedt. Elk verplicht café-bezoek dient te worden ge weerd! Het is z.i. dan ook zeer gewenscht, ern stig te overwegen om elke gelegenheid tot sparen in café's te verbieden. Een geregeld leven. Aan een man, die te Amsterdam we gens- intfraak terecht stond, vroeg de pre sident, mr. Wiarda, of hij nooit oen gere geld leven heeft gehad Verdachte: Jawel, Edelachtbare. De president: Wanneer dan? Uit uw strafregister blijkt daarvan niet veel. Verdachte: In do gevangenis, Edelacht bare, daar is hot leven zeer regelmatig. (Vroolijkheid). BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN De kruiser Edgar Quinet verloren. Omtrent de positie van den gestranden Franschen oefenkroiser Edgar Quinet wordt uit Oran gemold, dat deze steeds slechter wordt. Woensdagmiddag stondon reeds de beide kanonnen, die op het ach terdek van den kruiser staan, in het wa ter. Admiraal Bouis bracht Woensdag een laatste bezoek aan den kruiser en seinde vervolgens aan den minister van oorlog, dat het schip als verloren moot worden beschouwd. Een commissie van on derzoek uit Toulon wordt te Oran ver wacht. Stierengevecht in het stadhuis van La Alberca. Tijdens stierengevechten te la Alberca (Spanje) is ecn stier uit de arena ont- snapt, de trappen van het stadhuis opge klommen en een vertrek binnengedron gen, waar hij drie personen hoeft gewond. Men slaagdo er ten slotte in hc.t dier naar een balcon te drijven, waar het werd ge dood. GROOTE BRAND IN NEW BRUNSWICK. Uit Dalhousie (New Brunswick) wordt gemeld: Gisterenavond zijn hier veertien huizen door brand vernield. Zes personen werden gewond tijdens de pogingen, be lendende perceelen door dynamiet in de lucht te laten springen, om aldus uitbrei ding van den brand te voorkomen. De schade wordt op een half millioen dollar geraamd. Stad door brand vernield. De stad Montocintla in den staat Chia pas (Mexico) is voor een groot gedeelte door ecn brand vernield. Talrijke perso nen zijn daarbij om het leven gekomen. De federale en de staatsregeering hebben hulpmaatregelen getroffen. NOODWEER BOVEN SARDINIË. Overstroomingen en aardverschuiving. Boven Sardinië heoft een hevig nood weer gewoed, dat groote schade heeft aan gericht. Vooral geteisterd is de omgeving van Uta, waar groote oppervlakten zijn over stroomd. Twee dorpen zijn door het wate'r volko men geisolcerd. Van een dijk werd een stuk van 70 M. lengte weggeslagen. Voor zoo ver tot dusverro bekend is, zijn er geen slaohtoffers te betreuren. In Serramana en Uta zijn tengevolge van de overstroomingen verscheidere hui zen ingestort. De autoriteiten der provin cie hebben zich onmiddellijk naar de plaats der overstroomingen begeven om de hulp-werkzaamheden te leiden. Bij Sorrent, aan den golf van Napels zijn verscheidene huizen door een aardver schuiving ingestort. Toevallig bevond zich tijdens het ongeluk slechts één vrouw op het verschuivende stuk grond. Zij werd dood te voorschijn gehaald. Naar gemeld wordt is in de dalen van de provincie Piemont veel sneeuw geval len. Ovorstrooming aan de grens van Frankrijk en Spanje. Uit Perpignan wordt gemeld: De rivie ren Agly en Tech zijn door de aanhouden de regens dermate gezwollen, dat zij bui ten haar oevers zijn getreden en groote oppervlakten onder water hebben gezet. In Salanque zijn verscheiden dorpen vol komen door het water geisoleerd. Zelfs Perpignan wordt op het oogenblik door het water bedreigd. Verscheiden verbin dingen zijn geheel verbroken. Sneeuwstormen in de Westelijke Staten der Unie. Verscheidene Staten in het Westen der V.S. worden geteisterd door sneeuwstor men. Intal van straten zakt men tot de knieën in de sneeuw. Het vervoer met vliegtuigen en op de spoorwegen is ont redderd. In het dal van de Beneden-Mis- sissippi zijn de wegen onbegaanbaar ten gevolge van overstroomingen. Men ver wacht, dat de koude vannacht de Oostelijke staten zal bereiken, waar het nu voor den tijd van het jaar nog buitengewoon zacht is. HONGERSNOOD EN KOUDE IN CHINA. Vele slachtoffers in de streek van Hankow. Een bericht uit Hankow maakt, melding van een hevige koudegolf, die in de om geving der stad talrijke slachtoffers maakt; o.a. moeten tachtig koolies door de koude zijn omgekomen. De al lang hecrschende hongersnood neemt eer toe dan af en herhaaldelijk komt het voor, dat vaders, om tijdelijk althans hun gezin van den hongersnood te redden, voor 'n paar pond sterling een hunner kin deren verkoopen. Te Londen lijden 440 personen aan pokken. Het aantal gevallen van pokken te Lon den blijft nog steeds toenemen. Volgens oen officieel bericht lijden op het oogen blik 440 personen aan pokken. INGEZONDEN MEDEDEELING. RUSSISCHE TOESTANDEN. De volkscommissaris voor heb transport wezen, Roedzoetak, hield een groote rede voering over den toestand van het trans portwezen in Rusland, waarin hij zich op zeer alarmeerende wijze uitliet. In de eerstvolgende twee of drie jaar kunnen de Russische spoorwegen niet re kenen op een min of mee- belangrijke uit breiding van het rollend materieel, aldus Roedzoetak. De fabricage van locomotieven gaat uiterst langzaam. De vervaardiging van wagons bevindt zich nog in een begin stadium. Er bestaat nog geen vastgesteld type voor goederenwagons, de overheid weet nog niet, hoeveol wagons van ver schillende soorten vervaardigd moeten worden, noch op welke wijze dat moet ge schieden. De spoorwagen hebben dus ra de eerstvolgende jaren geen uitbreiding van hun rollend materieel te verwachten. Er blijft slechts een middel over: het be staande materieel tot do uiterste grens te cxploiteeren. Reeds in het afgcloopen jaar werd over al in het land geklaagd, dat er geen wa gons te krijgen waren; in verschillende deelen des lands ontstonden ware vor- stoppingen. In den loop van 1929/1930 moet het vervoer, volgens de plannen van de sovjet-regeering, opgevoerd worden met 2024 pet., en dat terwijl de regeering geen nieuwe wagons zal kunnen leveren. Roedzoetak meent, dat de moeilijkheden te overwinnen zouden zijn, indien alle ambtenaren van den hoogste tot den laag ste overgingen tot een uiterste inspanning van alle krachten, en van de oude admi nistratie-manieren afzagen. Veel aandacht wijdde Roedzoetak aan de binnenwaterwegen. Wij zijn gewend de spoorwegen te beschouwen als het belang rijkste vervoermiddel, aldus Roedzoetak. De overige transportvormen worden ver waarloosd en niemand denkt er aan, over een stemming te brengeu tusschen de spoor wegen en de waterwegen". Over het werk van de leiders van het watertransport is Roedzoetak nog minder te spreken dan over de. toesbanden op de spoorwegen. Hij zei het volgende (volgens het verslag in de „Ekonomitsjeskaja .Zjiznj" van 28 De cember): „Het rapport over het werk van de Rijksscheepvaartmaatschappij op de Wolga heeft aangetoond, dat dat werk cp een barbaarsche wijze verricht wordt. Er bestaat geen plan, de leiders zijn niet in staat de bestaande schepen te exploitee- ren. Niet het minste spoor van mechanisa tie van het laden en lossen, niet do minste poging, het lange wachten der schepen te verminderen enz."'. Do volkscommissaris karakteriseerde het transportwezen als volgt: zonder stuur en zonder zeilen. Ook de straatwegen \orkeeren in een do- plorabelen toestand. De verliezen van de volkshuishouding ten gevolge van dezen toestand worden in m'llioenen berekend. Bij het besproken van de mogelijkheid van reconstructie was Roedzoetak even eens zeer pessimistisch. „Wij blijven op één plaats staan", zei hij. De verschillende rijksorganen liggen met elkaar overhoop en kunnen het niet eens worden over de te voeren politiek. Elk regeeringslichaam wijdt de schuld van dezen toestand aan ecn ander departement. „Wij willen per se een nieuw type voor wagons, een nieuw type voor locomotieven enz. hebben en hou den daarbij in het geheel geen rekening met' hetgeen in het Westen op dit gebied bereikt is, noch met de resultaten van de Amerikaansche techniek". Drie jaren ge leden begonnen de locomotieven-fabrieken te Sormowo locomotieven te bouwen van ecn type, dat in Amerika als zeer slecht bekend staat. Daarna moesben de locomo tieven veranderd worden; er werden daar voor conferenties bijeengeroepen, een con cours ingesteld enz. E\en slecht bleken de ontwerpen voor wagons te zijn. Er moet dus telkens gewijzigd worden, de vervaar digde wagons en locomotieven worden uit elkaar gehaald, verbouwd enz. FEUILLETON. Uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD. 50) De woeste, koperkleurige gebaarde ge zichten met de gloeiende oogen, waarin het schijnsel van het vuur vlamde, werden nog dreigender naar den spreker toegebo gen. In zijn wanhoop zocht deze awe kronkelingen van zijn hersens af om een soort verdediging voor zichzelf bij elkaar •te rapen, ofschoon hij heel best het nut- telooze daarvan inzag. Zijn onverzoenlijke, beschuldiger ging voort. Den eersten, die n het teeken bracht, hebt gij gedood. Dat heb ik niet gedaan. Integendeel, ik redde hem van een dood in het ijs. Luister broeders. En Mervyn gaf een relaas van de gebeurtenissen van dien ijskou- den nacht. Hij deed zijn verhaal boeiend en duidelijk. Wel, heb ik hem niet van een wissen dood gered? besloot hij, terwijl hij met ge spannen verwachting, die hij hoopte dat verborgen zou blijven, naar de hartstoch telijke gezichten om zich heen keek. Maar zijn hart stierf in hem, toen hij op die ge- richten zag dat or voor de flauwe hoop op genade die hij had gekoesterd, geen verwe zenlijking was. Dat heb jo gedaan, toen gij nog niet wist wie hij washernam do rijzige man, die tot woordvoerder een aanklager uitver koren scheen. Zijn oogen waren met een dwingenden gloed op het gezicht van den Engelschman gevestigd, zijn stem klonk als de roep van een onontkoombaar fatum. Mervyn stond als versteend. Do klank van de stem, de magnetische blik waar van ze vergezeld gingen, schenen hem weg te voeren uit zichzelf weg te voeren in het verleden, deden de ontsteltenissen van dien nacht opnieuw werkelijkheid voor hein worden. Werktuigelijk hief hij een hand op cn streek er mee over zijn oogen. Hij zag zichzelf als in een droom. Maar de woorden die nu klonken deden hem ontwa ken, heelemaal. En ze werden gesproken door Allah-din-Kban. Gij tweevoudige verrader! zei het opperhoofd met een stem als metaal. Uw ongehoorzaamheid zou gestraft worden mei een korten, zekeren dood. Dc punt van de Ster. Maar voor uw dubbel vergrijp en uw moorddadig verraad zal de straf lang zaam en langdurig zijn. ZieMervyn volgde de richting van een uitgestoken vinger enhij merkte nu voor het eerst ee» vreemd voorwerp op, dat in dit vreeselijke gewelf stond, niet ver achter hem. Het was lang en had den vorm van een doodkist en nu de twee, die achter hem stonden, toortsen ontstaken aan het vuur in het midden, zag hij het ding een anderen vorm aannemendien van een badkuip. Hij stond op metalen pooten en het was zeïi ook van metaal, oer-oud blijkbaar en be dekt met lugubere voorstelingen. Ze ver beeldde het doodmartelen van gevangenen in eenzelfde folterwerktuig als nu vooi hem stond. Een brandend vuur was er on der afgebeeld en het hoofd en de schou ders van ecn man staken er boven uit; de open mond, de starende oogen, de verwron gen trekken lieten geen twijfel omtrent dc ondragelijke pijnen waarmee het slachtof fer gepijnigd werd. Mervyn staarde en het bloed schoen m zijn aderen te berriezen. Hier zag hij het lot voor zich, dat hem te wachten stond. Uren zou liij in het bad moeten liggen om langzaam gekookt te wordenHij had hier van wel eens gehoord en wist, dat het m werkelijkheid een enkele maal wel ge beurde. Het koude zweel parelde hem op hot voorhoofd en hij keek verwilderd om zich heen, een middel zoekend om snel een eind aan zijn leven to maken. Hij had een vluggen, pijnloozen dood ver wacht, zooals de gast, die onder het dak van Heath Hover gestorven was. Maar dit! Allah-din-Khan's metalen stem brak de starre betoovering die over hem was geko men. Zoek geen middelen, om aan dit ?ot te ontkomen, tweevoudige verrader, want, indien niet de een, dan de ander! Indien gij deze straf ontkomt, zal de vrouw met het gouden haar in uw plaats daar liggen. Bij het graf van den profeet, zoo zal het ge schieden Sluiers wuifden voor zijn oogen en hij wankelde. Hier sprak Satan zelf. Hij dwong zich met een uiterste wilsinspa*- ning om deze plotselinge zwakte te boven te komen, opdat zij niet zouden denken, dab hij hen tc snel af geweest was eu hun duivelsch dreigement zouden uitvoeren. Groote God, was dit een afschuwelijke nachtmerrie nu hij voor zulk een keuze werd gesteld Den dood had hij ver wacht, maar deze uren van helsche folte ring? En hij zou ze moeten lijden of Me- lian. Dezo duivels kenden geen genade, dat wist hij. Hij zag nu ook de stapels brandhout brj het folterwerktuig. De harde muur van duivelsche gezichten om hem heen was on vermurwbaar. Indien er niet die vreeso- lijke keuze geweest was, zou hij een van dc naast hem staande mannen een wa pen ontrukt hebben en in het gevecht ge storven zijn. Nu was hij machteloos. Hij besloot nog oen poging te wagen. Geef mij do ster, om daardoor te sterven, zei hij. Dat is mijn recht. Dat recht heb je verbeurdGe ztft niet langer een van de broederschap, dub- bole verraderantwoordde de woordvoer der. De kokende olie is uw deel Op een teeken van hem traden de twee wachters naar voren en stapelden handen vol brandhout onder het bad des doocis. Mervyn keek er naar met een soort van verdoofde aandacht. Maar nog was zijn oogenblik niet geko men. Het sinister rituaal van deze execu tie, eischte nog een plechtstatige ceremo nie. Broeders, nam de rijzige Hindoe net woord, het is u bekend dat vóór deze ver rader wordt overgegeven aan het loute rend vuur, wijzelf door een dronk van hel der welwater onze zielen moeten reinigen van het vuil, dat de aanraking met dezen hond er op geworpen heeft! Hij ging naar het tafeltje in don hoek en schonk uit de zilveren kan de kroezen vol en een der wachters, die daarvoor ziju arbeid bij het oliebad in de steek liet, reikte elk van de leden van het veemge richt een zilveren kroes en den woord voerder den gouden. Ge weet het broeders, naar over oude zeden moet ge den beker der loute ring in één teug leegdrinken, opdat een vloeiende stroom van reinigend water alle smetten meevoere die deze rechtspraak op uw ziel doet kleven. Gijlieden eerst daarna ik, zoo wil het eerwaardige vool» schrift het immers, opdat uw aller loute ring, medewerken aan de mijne. Want, vc die het vonnis sprak, ben meer besmeura door dc aanraking met den verrader dan gij Hij hief den beker op en sprak plechtig: Vrede zij Uliedcn, broeders. Tot Ulif den levenDat Allah den verrader straffe met zijn toorn uit c!en Hoogen. En zij dronken allen behalve de woord voerder. Toen gebeurde het wonder. Mervyn, die ondanks zijn benarden toestand, net vreemd-lugubere ceremonieel met geboeide oogen had gevolgd, keek den kring van zijn rechters en beulen rond en nam iets waar, dat hem zich in beklemde verbazing deed afvragen of dit alles toch misschien een benauwde droom was, of dat hij door den vorwilderende ang6t wellicht zijn ver stand verloren had. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6