Speed! li voor ze lÉertoÉ zijn OPRliitfilG HET BOORDENHÜIS KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE RIJNSTREEK RESTftj VRIJDAG 10 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 MGR. F. BLESSING. Door Z. H. den Paus benoemd tot Apostolisch Prefect van Bondo. De HoogEerw. Magister Generaal der Kruisheeren heeft telegraphisch bericht ontvangen, dat Z. H. de Paus tot Apost. Prefect van Bondo (Congo) heeft benoemd, den Hoogeerw. Pater F. Blessing, Kruis heer. Pater Fredericus Blessing werd in De cember 1886 te Amsterdam geboren. Aan vankelijk in het stucadoorsvak werkzaam, kon hij eerst op 18-jarigen leeftijd zijn roe ping als priester volgen. Met zeer veel suc ces maakte hij zijn studies aan het gym nasium der Kruisheeren te Uden. In Sep tember 1911 trad hij in het Noviciaat in het klooster te St. Agatha en in 1917 werd hij priester gewijd. Pater Blessing toonde aldra oen groo- ten ijver voor het missiewerk en een vu rig verlangen om missionaris te worden. Zoodra dan ook de groote oorlog geëin digd was, bood hij zich aan voor de missie in Amerika. Daar zijn vader Duitscher was, werd hem echter een pas geweigerd. Een jaar daarna werd aan de zorg van de Kruisheeren de missie in den Congo toevertrouwd. Het verwekte toen geen ver wondering dat Pater Blessing in 1920 als eerste missionaris daarheen trok. Teza men met Mgr. Konings, zijn voorganger heeft Pater Blessing daar op buitengewo ne wijze aan het zielenheil gearbeid. Dag en nacht zwoegde hij in den wijngaard des Heeren. Ook in zijn geschriften, die een bijzonder goede pers genieten, toonde Pa ter Blessing zich een missionaris bezield met eon geestdriftigen apostolischcn ijver. Van zijn hand verschenen o.m. „Het Rij zende licht" en „Planten en wieden". Laatstgenoemd werkje is dcor Z.Em. Kar dinaal van Rossum dringend aanbevolen als leerboek op de Katholieke scholen op missie-gebied. Zoowel in als buiten de orde zal men zich over deze benoeming van Mgr. Bles sing door Z. H. den Paus buitenmate ver heugen. „Msbd." BARNEVELD GROOTSTE EIERMARKT VAN EUROPA. In 1929 ruim vier en vijftig millioen stuks aangevoerd. Do totaal eieraanvoer op de markten van Barneveld-Voorthuizen bedroeg in het afgeloopen jaar ruim vier en vijftig mil lioen stuks. Voorts werd ter markt ge bracht nog ongeveer anderhalf millioen stuks pluimvee. Barneveld bezit hiermede de grootste vrije eiermarkt van Europa. ALPHEN AAN DEN RIJN. Pluimveetentoonstelling. Donderdag morgen 10 uur had in het hotel „Centraal" do opening plaats van de 4e door de Al- phensche Pluimveevereen. in samenwerking het de konijnenpels- en rasfokvereen. „Ons Belang" en de postduivenvereen. „De Blauwband" georganiseerde tentoonstel ling. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heeren van Leeuwen en Salverda resp. wethouder en secretaris onzer ge meente. Namens het dagelijksch bestuur der gemeente en door afwezigheid van den burgemeester sprak de heer van Leeuwen het openingswoord. Namens het gemeen tebestuur overhandigde do heer van Leeu wen een medaille met den wensch, dat het bestuur zich in een druk bezoek mag ver heugen. Namens het bestuur der pluiruvce- veroeniging voerde de heer S. Gorree het woord, die het dagelijksch bestuur dor ge meente alsmede alle schenkers en schen kers der prijzen en allen die tot het sla gen der tentoonstelling hadden' medege werkt woorden van dank bracht. Het aan tal inzendingen bedraagt ruim 400. Vooral de afd. konijnen is bijzonder goed verte genwoordigd, terwijl ook mede de pluim veesoorten in den meest uitgebreiden zin des woords goed zijn vertegenwoordigd. De konijnen zijn beneden en dc pluimveovo- gels boven geëxposeerd. De jury bestond uit de heeren Fr. Mandemaker Leiden, voor groote dwerghoenders, watervogels en fazanten. N. Beer, Utrecht, voor post en sierdniven en J. G. Blok, Woerden, voor konijnen, alle rassen. Jubileum van „Aphia". Ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan organiseer de de Alphensche voetbalvereen. „Alphia" Woensdag een feestavond in het Hotel „De Vergulde Wagen". Voor een volle zaal sprak „Alphia's" voorzitter, de heer H. L. Meijers Jr., zijn welkomstrede uit, waarin hij o.a. memoreerde boe de vereeniging „Alphia" van een groepje jongens gegroeid was tot een vereeniging die er te Alphen a. d. Rijn mag zijn. In de daarop volgende receptie spraken verschillende afgevaar digden van de zustervereenigingen de ïu- bfleerende vereeniging toe. Vertegenwoor digd waren o.a. „Alphen", „Wilskracht", „Wilhelminavereen.", „Bodegraven", als mede het bestuur van de „G.V.B.", terwijl „N.V.B." en de vereen. „Hou-Vast" en „A. R.C." schriftelijk hun felicitaties haddon ingezonden. Namens den Goudschen Voet balbond voerde de heer Beyen het woord, spreker stelde het zeer op prijs, dat. hoe wel „Alphia" niet meer in cle „G.V.B." thuis hoort, zij toch'heeft gevoeld, dat de ,,G. V.B." bij de viering van haar 10-jarig ju bileum aanwezig moest zijn. Vergezeld van een mooi bloemstuk bracht de heer Beyen „Alphia" zijn hartelijke <iank, hopende, dat op den ingeslagen weg zal worden voort gegaan. Ook de andere afgevaardigden brachten hun jubileercnde zustervoreeni- ging in sympathieke bewoordingen en on der aanbieding van mooie bloemenmanden hun hulde waarvoor de voorzitter hen al len met een kort doch hartelijk woord dank te. Toen was de beurt aan het gezelschap „Hosmanu" van Amsterdam, dat don ge- heelen avond in beslag nam. Hetgeen zij te hooron en to zien gaven was werkelijk af en het behoeft dan ook geen betoog, dat een groot succes hun deel werd. Alles bij elkaar was het voor alien een prachtige., avond. Verkooping boerderij. De uitslag van de gisteren ten overstaan van den nota ris R. v. d. Berg alhier in het hotel „Do Vergulde Wagen" gehouden verkooping van do hofstede „Nooit Gedacht" met uit muntende landerijen liggende in do Rit- derbuurt in don polder „Vier Ambacht" alhier, groot 39 Hectare 14 Are in eigen gebruik bij den heer W. Rijnsburger alhier. Van de 13 perceeleu die verleden week in totaal in bod werden gezet op 94.450 werden bij perceelsgewijze afslag alleen afgemijnd perceel VII in bod staande op 5900 op 1300; perceel XI in bod staan de op 1500 op 1.perceel XII in bod staande op 1000 op 300; en perceel XIII in bod staande op 3S00 op 3.—. Hierna volgde de afslag van de enkel cn dubbelvoudige combinaties t.w. perc. I cn 11 in bod staande op 34.600 word niet afgemijnd. Perc. I, II en III in bod staande op 46.300 niet afgemijnd; perc. Ill en II in bod staande op 21.800 werd afgemijnd op 1.perc. IV en V in bod staande op 9600 werd afgemijnd op 1.pere. IV, V en VI in bod staande op 20.100 werd niet afgemijnd, pore. I tot en met in totaal in bod staande op 55902 werd afgemijnd op 225; perc. VII, VIII en IX in bod staande op 21.400 werd niet af gemijnd; perc. VI, VII, VIII en IX daarna in massa in bod staande op ƒ31.900 werd niet afgemijnd. Hierna de gezameu- lijke perceelen 19 totaal in bod staande op 88027 werden eveneens niet afge mijnd; perc. X en XI in bod staande op 3151 werd niet afgemijnd; perc. X, XI en XII in bod staande op 4451 werd af gemijnd op 600. Hierna volgde de com binatie van do gezamenlijke perceelen 1 12 deze in totaal in bod staande op 9307S werden nier afgemijnd. Waarna ten slotte dc combinatie in massa van allo 13 perceelen in totaal in bod staande op 96881 volgden welken in totaal werden afgemijnd op 4000 door den heer Abr. Uitenbogaard te Oegstgeest die li'erdoor kooper van allo perceelen werd voor de ge zamenlijke koopprijs van 100.881. dus ruim 1 ton. De belangstelling voor deze verkooping was zeer groot. LEIDERDORP. Diefstal. Gisteravond kwam mej. S., dienstbode bij den heer Z., Hooge Rijndijk, tot een onaangename entdekking. Zij was per rijwiel naar het postkantoor gekomen om de post te halen en had even haar fiets buiten laten staan. Zij kwam na een paar minuten terug en toen bleek, dat een tasck met inhoud, die aan 't rijwiel was gebonden, verdwenen was. Van den dader geen spoor. NIEUWKOOP. Personalia. Tot onderwijzeres aan do Christelijke school is benoemd mej. G. de Bruyn uit Vreeswijk. ZOETERWOUDE. R. K. Ziekenhuisfonds. Het R. K. Zie kenhuisfonds „St. Antonius van Padua" hield gisteravond in het Patronaatsgebouw Schenkelweg de algemeene jaarvergade ring. De opkomst was in vergelijking van vorige jaren bevredigend. De voorz., de ■heer Jac. van Leeuwen Johz„ opende de vergadering, de beste wenschen u.tspre- kende voor de leden en voor de vereeni ging in het nieuwe jaar. De secr., de heer Joh. Vaneman, las de notulen die onver anderd goedgekeurd werden. Van het jaa-rverslag, dat zeer breedvoe rig was, zij vermeld, dat het ledental op 31 Dec. 1929 totaal van 784 tot 806 was ge klommen en wel le klas 58, 2e kl. 211, 3e kl. 537 leden. Het aantal verpleegden was totaal 24. In het St. Eiisabethgesticht le klas 2. 2e klas 5 en 3e klas 1. In het Acad. Ziekenhuis le klas 1, 2e klas 2 en 3e klas 12. In het St. Bernardus-Gesticht te Sas- senheim 1. Het afgeloopen jaar heeft in de 5 bestaansjaren zich gekenmerkt als een jaar met veel uitkeeringen; dit heeft ech ter nog geen grooten verkeerden invloed op den toestand der vereeniging gebracht, zoodat met goed vertrouwen de toekomst tegemoet kan worden gezien. Uit het financieel verslag ontleenen wij de volgende belangrijkste cijfers: ontvang sten: contributie lc klas 610.80; 2e klas 1060.15; 3e klas 1371.15; rente 134.72; totaal 3196.82. Uitgaven: uitkeering in dc drie klassen 2340, toeslag op dc uitkeeringen (vol- gens besluit vorige jaarvergadering) ƒ514; 1 bodeloon 306; gratificatie bode 26; salaris secretaris-penningm. 200; salaris controle-commissie 25; administratiekos ten 56.99; vervoerkosten 36.70; diverse uitgaven 34.05; totaal 3538.94; nadee- lig saldo ƒ342.12. Het reservekapitaal was op 31 Dee. 1928 4290.63, zoodat de reserven thans ge daald zijn tot 3943.51. De commissie tot naziening van de re kening bestaande uit de heeren W. J. Koot •on N. Overdevest rapporteerde gunstig. Met alg. stemmen wordt de penningm. gedechargeerd. Nadat de heer Koot als rapporteur te kennen had gegeven dat het salaris van den penningm. verhoogd moest worden, komt ook het bestuur bij punt 5 met een desbetreffend voorstel om de vergoeding aan den secr-penningm. te brengen op 250. Dit voorstel wordt met alg. stem men aangenomen. Het bestuursvoorstel om de gratificatie van den bode, die 10 pet. van hot contributiebedrag ontvangt, van 26 op 52 te brengen bij gebleken accu ratesse, wordt eveneens aangenomen. Nu volgen de bestuursvoorstellen over 1930: l.toeslag per dag, per lid uit te koeren, wanneer de patiënt do zieken- inrichting verlaat. Mocht de patiënt lan ger dan 56 dagen in een ziekeninrichting opgenomen zijn, is het bestuur gemachtigd om dien tces'ag door te betalen. b. tweemaal per jaar vrij vervoer per auto naar een ziekeninrichting te Leiden, voor onderzoek of behandeling, wanneer do behandelende geneesheer vooraf een verklaring geeft, dat dit vervoer per auto noodzakelijk is. c. eeno H. Mis op te laten dragen, wan neer een lid (patiënt) verpleegd wordt m een ziekeninrichting en voorzien is van de laatste H. Sacramenten der Stervenden. d. vrij vervoer per auto van het zieken huis wanneer de patiënt ontslagen wordt, wanneer de behandelende geneesheer dtt noodzakelijk acht. De voorstellen a, b. en c. zijn in het af geloopen jaar ook reeds toegepast. Voor stel d. is nu toegevoegd om tegemoet te komen aan geuitte wenschen. Dc voorz. lichtte deze voorstellen toe en er op wijzend dat dc toestand van het fonds, volgens het oordeel van het be stuur, zulks nog wel toelaat. Zonder eenige tegenkanting worden de voorstellen aangenomen. De aftredende bestursleden de heeren Jac. v. Leeuwen Johz. on J. Vaneman wor den bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag wijst de heer N. Over devest op de mooilijkheid voor het bestuur om in bepaalde gevallen te bepalen in welke klasse enz. do nieuwe leden kunnen worden aangenomen en vraagt of mis schien den medischen adviseur hiertoe de noodigc verklaringen zou kunnen gevraagd worden. De voorz. antwoordt lrerop, dat het be stuur zelf nog nooit moeilijkheden in dezen heeft gehad, gevallen die niet op te lossen waren en de secr. wijst er op dat de med. adviseur in deze het ambtsgeheim moet bewaren. Wel wordt het mogelijk als het nieuwe lid of het lid dat naar een hoogere klasse wil ingeschreven worden een ge neeskundig onderzoek aanvraagt en dit rapport mededeelt. De heer C. P. J. Paardekooper wijst op het nut van een statistiek, houdendo een overzicht van de resultaten in de verschil lende klassen, waaruit dan kan blijken hoe de contribut es en uitkeeringen zich in den loop van de jaren verhouden. Hier bij volgen breede beschouwingen omtrent het nut van do statistiek en over de mo gelijkheid dat cr, hoewel de contributiën zich goed verhouden ten opzichte van de uitkeeringen de ris'co's zich naar een be paalde klasse kunnen verschuiven. Hoewel de voorz. het gevaar niet zoo groot acht, wordt na conferentie in dag. bestuur toegezegd dat deze statistiek nut tig kan zijn en alzoo aangelegd zal wor den. In liet slotwoord vroeg de voorz. pro paganda en samenwerking voor het fonds, dat als Katholieke instelling een eer en roem kan zijn als zooveel mogelijk steun en troost aan de zieken kan gebracht wor den. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR De raad dezer gemeente heeft Woens dagmorgen een openbare vergadering ge houden. Met kennisgeving is afwezig de heer Rooyakkers wegens ziekte. De voorzitter opent de vergadering en voelt zich gedrongen een enkel woord te spreken. Het is immer zi.in gewoonte ge weest op de eerste vergadering van het jaar een terugblik te werpen op hetgeen in het afgeloopen jaar is tot stand geko men en daaraan vast te koppelen een be schouwing voor de toekomst. Hij zal dit nu niet doen, omdat h?j nog maar kort hier Burgemeester is. Bovendien heeft hij in zijn installatie rede reeds ontvouwd op welke wijze het bestuur naar ziin meening moet worden gevoerd. Wel wil hij dank zeggen voor de samenwerking cn het lijkt hem nuttig enkele beschouwingen te hou den. Hij ziet nl. droigende onweerswolken, maar ook lichtpunten. Tot de eerste categorie behoort, de in voering .van de wet op de financieele ver houding, waaromtrent B. en W. in dit jaar maatregelen hopen te nemen, vervolgens het woningvraagstuk, het werkloosheids vraagstuk on het verlies aan cultuurgrond in dezo gemeente. Tot de lichtpunten rekent hij de vol doende tcename van dc bevolking, dc immer voortschrijdende bouw van villa's en dc toename van het- gemeentelijk inko men. In 1929 werden gebouwd 164 villa's en woonhuizen. De bevolking nam toe van 11882 zielen tot 12496. Het zuiver Inko men stcog van 21 tot 25 millioen. Tot de plannen, welke in voorbereiding zijn, rekent hij de verbetering' van het we gennet, de uitbreiding van het rioleerings- plan en de zorg voor het behoud van het natuurschoon. Tenslotte zegt hij, er prijs op te stellen van deze plaats dank te zeggen voor de blijken van belangstelling, bij gelogenheid van de j'aarwisseling ontvangen. Spreker richt wederkeorigc heilwenschen tot. de raadsleden als vertegenwoordigers van de ingezetenen. Hij wenscht den leden en hun gezinnen veel geluk en voorspoed en hoopt, dat welvaart aller deel mag zijn. Hij hoopt verder, dat ziekte en leed hen en hunne gezinnen bespaard mogen blij ven en als leed over hen moge komen dat ze do kracht mogen vinden om die met Gods hulp moedig te dragen. Tenslotte spreekt hij den wensch uit dat het allen gegeven moge zijn, om in 1930 in gezondheid en opgewektheid mede te werken aan het Bestuur en te dienen het waarachtig belang van onze mooie ge meente Wassenaar. Met applaus werd deze rede door de le den ontvangen. De heer Wouters zegt als oudste raads lid den Voorz. dank voor de gedane mede- deelingen. Hij 'wenscht hem en zijn gezin wederkeerig alle goed toe, en hoopt dat ook hij voor alle leed mag worden gespaard Ingekomen zijn verschillende goodgc- keurde raadsbesluiten waaTvan mededee- ling geschiedt. Van Ged. Staten is o. m. bericht ingekomen dat zij de som waarvoor is ingeschreven voor het maken van een riool in den Katwijkschen weg te hoog achten. Zij zijn van oordeel, dat de Pro vincie het werk voordeeliger zelf kan doen en geven in overweging, het raadsbesluit tot onderhandsche opdracht van het werk in te trekken. Conform wordt besloten. Door hetzelfde College is medegedeeld, dat de termijn waarvoor goedkeuring werd verleend aan de voorwaarden voor aan sluiting en waterlevermg (tarieven daar onder begrepen) is verlengd tot 1 Januari 1931. Ingekomen is een schrijven van den heer Wallace T. Platt te 's-Gravenhage waarin wordt te kennen gegeven, dat de onder handelingen tusschen hem en den Directeur van Gemeentewerken, gevoerd inzake de aanschaffing van rioleeringswerken op zeer onbevredigende wijze zijn behandeld en waarin wordt gevraagd een commissie- te benoemen, om deze zaak grondig te onderzoeken, zoowel in het belang der ge meente alsdat der leveranciers en fabri kanten. De Voorzitter zegt, dat ofschoon B. en W. de manier van optreden van adressant niet de juiste achten en het adres onge zegeld is, zij van oordeel zijn, dat de Raad ook een inzicht van deze kwestie moet worden gegeven. De heer Prins ziet in het adres ovenzeer oen aanval op den Direc teur van Gemeentewerken als een verde diger van het artikel, waarover hot gaat. Hij acht de methode absoluut ongepast en wil den Raad behandeling van een dergelijke zaak besparen. Hij stelt voor den leden een overzicht van de zaak thuis te zenden. De Voorz. stemt van harte met dit voor stel in. Do heer Boender vraagt, of de pompen nl geleverd zijn. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Dc heer Van Leeuwen wijst erop dat aan deze zaak reeds publiciteit is gegeven, het is dus wel zaak, dat deze in de eerstvol gende vergadering worclt besproken. De voorzitter zegt zulks toe. Ter tafel komt een verzoek van den hoer Boender, om de Vinkelaan spoedig te verbeteren. De Voorz. brengt in het mid den dat deze laan geen openbaren weg is, zoodat B. en W. geen termen aanwezig achten verbeteringen aan te brengen. De heer Boender zegt dat het toch wel gewenscht is iets voor de bewoners te doen. De heer Vogels zegt dat er destijds geen verbod bestond om aan die laan te bou wen, er wonen 20 menschon on deze heb ben toch recht op een behoorlijke toe gangsweg. Hij stelt voor een eenvoudige verharding aan te brengen van gebruilXo klinkers. De heer van Barneveld, Versteeg en Prins ondersteunon dit voorstel. De Voorz. zegt dat van gemeentewege bezwaarlijk wat kan worden gedaan, voor aleer de weg gomeente-eigendom is. Meer dere leden willen niettegenstaande dat de bewoners tegemoet komen. De Voorz. handhaaft het voorstel van B. en W. om niets te doen en brengt dit in stemming met het gevolg dat de stemmen staken (66). Op een verzoek van douairière H. M. Speelman alhier, en Baronesse J. W. Ben- tinck te Beersen om wijziging van het uit breidingsplan van wegen in het plan Teij- lingerhorst wordt gunstig beschikt. Wordt goedgevonden aan den heer B. Vredegoor te restituteeren 18.75 wegens betaalde leges voor een bouwvergunning waarvan geen gebruik is gemaakt. Gunstig wordt beschikt op een verzoek van de N. V. van der Wel en Bax schilder en timmerbedrijf alhier, om een gedeelte van de Kerkehout als bouwstraat aan te wijzen. Op een adres van R. J. Sirre alhier, om een perceel grond naast het politiebureau ter breedte van 61 en ter diepte van pl.m. 50 Meter te mogen koopen voor den prijs van 6.per vierk. Meter wordt gunstife beschikt. Vastgesteld wordt een suppletoir kohier der Hondenbelasting met een bedrag van 627.en een kohier van retributiegeld voor het genieten van Middelbaar en Hoo- Agenda Maandag, Leidschc Kunstkring „Voor Al len", Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Januari a.s., apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523. INGEZONDEN MEDEDEELING. U weet, dalais dit zeggen, het ook waar is. NOG EENIGE EXTRA GROOTE MATEN VOORHANDEN. ger Onderijs met bedragen van 2894.93 en 3801.99. Tot leden der Commissie met het onder zoek van geloofsbrieven in het jaar 1930 worden benoemd de heeren Drop, v. d. Kroft en Van Barneveld en tot plaatsver vangers de hoeren Provo Kluit, Vogels en Versteeg. - Hierna worden eenige comptabiliteitsbe- sluiten vastgesteld. De voorzitter zegt dat B. en W. voor- ste'len alsnog 1200.beschikbaar te stellen voor verbouw politiebureau en het aanschaffen van meubilair. Verder wordt op voorstel van B. en W. besloten aan de gemeente Susteren 45000.en aan de gemeente Aalsmeer 55000.ter leen to verstrekken tegen eon rente van 4.5 pet. voor den tijd van 6 maanden. Vervolgens wijst de Voorz. erop, dat het noodzakelijk is dat wordt georgani seerd een luchtbeschermingsdienst. De Commandant van de Burgerwacht, de heer Westhcff, is bereid gevonden om deze or ganisatie op zich te nemen, daarmede zal veel werk gemoeid zijn, weshalve B. en W. voorstellen hiervoor voor eens een hono rarium van 600.— te geven en voorts per jaar 100.—. De heer Boender heeft een en ander ge lezen omtrent maatregelen tegen even- tueelc gasaanvallen. Hij is tot de conclusie gekomen dat bescherming uitgesloten is en acht daarom het uitgeven van geld ter beraming van maatregelen doelloos. De heer Prins is het eens met den heer Bcendcr, dit is evenwel misschien moge lijk om enkele maatregelen te treffen, wel ke wel van nut kunnen zijn en gezien de betrekkelijk geringe kosten stelt hij voor het bedrag toe te staan. Dc heer Bocndor merkt op, dat de gas sen welke thans worden gefabriceerd, di rect doodend zijn, het heeft dus geen zin maatregelen te nemen. De Voorz. zet daarop üiteen wat de bedoeling is, waar uit blijkt dat wel degelijk maatregelen kunnen worden genomen in het belang van de burgers. Hierna wordt het gevraagde crediet toe- De .heer Versteeg wil geacht worden te hebben tegengestemd. INGEZONDEN MEDEDEELING. NOG ENKELE DAGEN DUUiyf\>NZE KOO'PT NU! A. KLAASSENS, VISCHMARKT 7

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2