BALANS- ORfflJIMIffG DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 strijd »iet -kunnen volhouden. Wil de mid dens, ander in den tegenwoordigen tijd, waarin zoovele factoren ongunstig op zijn bedrijf inwerken, slagen, dan zal hij moe- i en beschikken over de meest uitgebreide akkennis cn voorts over voldoend eigen kapitaal, zich voorts geheel aan zijne za ken moeten wijden en de bediening van zijn klanten niet uitsluitend aan vreemde handen moeten toevertrouwen. Het hebben van een winkel op een goeden stand is, zooals weieens wordt gedacht, zonder meer niet voldoende om een behoorlijk bestaan Ie verworven. Het werktijdenbe sluit, dat thans is ingevoerd, zat zijn in vloed eveneens doen gelden. Vooral de bepaling dat personen beneden de IS jaar des avonds na 8 uur niet moer in den win kel mogen vertoeven, veroorzaakt voor vele winkels vooral des Zaterdags, een moeilijke indeeling van den arbeidstijd. Handelsregister. Wm hot Handelsregister betreft kan worden medegedeeld, dat liet laatste dos sier thans is 5154. In den loop van het jaar werden in totaal 1450 opgaven ingeschre ven. welk cijfer over 1928 bedroeg 1842. Hoi aantal, nieuw ingeschreven dossiers in 1929 bedroeg 296. terwijl in 1928 in totaal 594 nieuwe dossiers werden ingeschreven. In totaal werd 43-81 maal inzage gegeven van de inschrijvingen in het Handelsre gister, tegen 4125 in 1928. Het- aantal uitgaande brieven voor het Handelsregister bedroeg 347 en de ingeko men brieven 675. Meer speciaal op het. al- gemeene werk der Kamer hadden betrek king 2204 ontvangen en 1099 verzonden brieven. Hot aantal faillissementen bedroeg in Txi'rlar.:1 57 In 1929 werden afgegeven 658 certifica ten van oorsprong tegen '465 in 1928, ter wijl 80 handteekeningen werden gelegali seerd tegen 102 in 1926. WERKZAAMHEDEN DER KAMER. Van de behandelde aangelegenheden nam de herziening der telefoon-tarieven wel een zeer bijzondere plaats in. Dit bracht hel, gewicht van deze zaak mede, maar in nog veel grooter mate waren :1e Levenomstandigheden oorzaak, dat deze herziening veel van den tijd en de werk kracht, van het Bureau en inzonderheid van hm Secretariaat, vergde. Vooral toch de onvoldoende toelichting van de voorge nomen tariefsherziening maakte een zeer grondige studie van de geheele materie noodig. Helaas had onze breedopgezette en goed gedocumenteerde actie nog geen succes. Zeer te betreuren is het, dat ook thans nog groot gevaar dreigt, dat de streeknet- ten in de toekomst zullen verdwijnen. Verrassend groot waren de adhaesi'e- betuigingen uit alle deelen van het. land, uii allerlei kringen. De bezwaren tegen «lp herziening van het telefoontarief, wel ke door onze Kamer zoo uitvoerig zijn om schreven, zijn door velen en belangrijke organisaties gevoeld en het pleit dan ook wel voor de deugdelijkheid der bezwaren, dat door den Minister van Waterstaat bij Ie behandeling van de post-begrooting zoo weinig werd aangevoerd tegen de krachtige argumenten van verschillende Kamerleden, welke eveneens de door onze Kamer naar voren gebrachte bezwaren onderschreven. De Minister heeft echter uitdrukkelijk verklaard, dat de invoering van bet gesprekken-tarief op 1 Januari van dit jaar niet inhield, dat er niet op zou mogen worden teruggekomen, wanneer de bezwaren bij de practische toepassing zouden blijken inderdaad zoo ernstig te zijn. Hij wenschte echter het bedrijf een fair chance te geven en het woord te la ten aan de praclijk. Door onze Kamer werd actief deelge nomen aan de pogingen om voortdurende openstelling te verkrijgen van het telefoon kantoor in de Bloembollenstreek. Dank zij <le medewerking der diverse Gemeente besturen en ook van het Hoofdbestuur der P. T. T., werd ten deze aanzien een be vredigende regeling verkregen. Aan mij viel de eer te beurt om als voor zitter van een deputatie bestaande uit de burgemeesters van Sa^senheim en Voor hout, de voorzitters van enkele belangrijke plaatselijke organisaties uit het bloembol- lendistrict en den secretaris der Kamer op oen conferentie met den Directeur-Gene raal deze kwestie te bespreken. Door den Directeur-Generaal werd daarbij nog me degedeeld, dat waar het blocmbollendis- t-rict het eerst voor automatiseering in aan merking zal komen, spoedig voor deze plaatsen dag- en nacht-openstelling van het- telefoonkantoor zal verkregen worden. Ten aanzien van de aanhangige Ame- rikaansche Tariefwet werd door onze Ka mer een breed opgezette actie gevoerd. Het district onzer Kamer was daarbij dan ook iu zeer ernstige mate betrokken, daar o.a. het invoerrecht op tulpenbollen gebracht werd van 2.pp 6.— per 1000 bollen. Aan hare zusterinstellingen in de Ver. Staten richtte onze Kamer een gedocu menteerde missive, waarin uiteengezet werd hoe ook onze Kamer begrip had van <le eigenaardige economische situatie in de Ver. Staten, maar waarin vooral ook werd gewezen op de funeste gevolgen voor het geheel. Wanneer op den weg der pro tectie werd voortgeschreden. Van tal van hare Zusterkamcrs in Ame rika ontving onze Kamer bewijzen van in stemming eu verschillende harer bericht- Gen, dat zij het adres der Kamer aan de afgevaardigden in de Volksvertegenwoor diging hadden doorgezonden of zelfstandig hun afgevaardigden hadden opgewekt om het invoen-echt op bollen op het oude ni veau te laten. Met spanning wordt dezerzijds de afloop tegemoet gezien. De hoop dat het. invoer recht niet zal wordon verhoogd is echter gering geworden- Op den 20sten Augustus was onze Ka mer vertegenwoordigd bij de opening van de nieuwe brug over den Rijn bij Koude kerk, waardoor het gedeelte van den Rijn ten westen van deze brug bevaarbaar werd voor schepen van veel grooter laadvermo gen dan voorhoen. Dat goede vaarwegen bevorderlijk zijn aan de vestiging van nieuwe bedrijven, is hier wel duidelijk bewezen. In dit gedeelte van de gemeente Hazerswoude hebben zich twee nieuwe flinke industrieën geves tigd, de prijzen van grond hier liggend tus- schen Rijn en Straatweg, zijn belangrijk opgeloopen en de algemeene welvaart is bi Cr in niet geringe mate bevorderd. Op 30 Januari va-u het vorig jaar bood onze Kamer van Koophandel aan de bur gemeesters van het district onzer Kamer in Maison Bruins een maaltijd aan, waarbij alle burgemeesters van dit district, welke niet door zeer bijzondere omstandigheden verhinderd waren daaraan deel te nemen, vertegenwoordigd waren. Eveneens zaten de vertegenwoordigers van de belangrijk ste economische organisaties van het dis trict onzer Kamer aan. Het is mij als voorzitter Uwer Kamer aangenaam te kunnen gewagen van de uit stekende verhouding, welke er tusschen bovengenoemde autoriteiten eenerzijds en de Kamer anderzijds bestaat. Ik hoop, dat deze aangename verhouding ook op den duur bestendigd zal mogen blijven. Het is mijn oprechte wensch, dat de Kamer ook in de toekomst steeds het nauwste contact zal beben met de diverse gemeentebesturen. Weliswaar heeft onze Kamer slechts een adviseerende taak, doch ongetwijfeld zal ons advies in waarde stij gen wanneer ten aanzien van de verhou ding tusschen Kamer en gemeentebestuur cu dive.vse organisaties op wederzijdscn vertrouwen cn onderlinge waardeering kan worden gerekend. Een au de belangrijke onderwerpen dat reeds in openbare huishoudelijke ver gaderingen herhaaldelijk aan de orde is ge steld en in de komende jaren de volle aan dacht onzer Kamer zal vragen, is onge twijfeld het stationsvraagstuk te Leiden mei de daarmede samenhangende verkeers- kwesties, onder welke die van den over weg aan den Rijnsburgerweg naast het verkeer te water de voornaamste is. Een definitieve regeling van het over- wegvraagstuk zal men zich steeds voor oogen dienen te stellen en het doet mij genoegen, dat, ondanks de weinige mede werking der 'Spoorwegen, meer en meer w ordt vastgehouden aan ophooging van de spoorbaan. Deze spoorbaan is de groot ste sta-in-den-weg. Het wegverkeer heeft de oudste rechten. Afgezien van de thans nog geldende wettelijke regeling staat het zoo, dat het wegverkeer concessies moet geven aan liet spoorwegverkeer en waarbij natuurlijk volkomen het recht heeft de alleszins redelijke voorwaarde te stelen, dat hel zoo belangrijke wegver keer zoo min mogelijk hinder ondervinde van het spoorwegverkeer. Door de Kamer is bij den Minister van Waterstaat dan ook aangedrongen om de verhouding tusschen het spoorweg- en het wegverkeer opnieuw te regelen en de rech ten en verplichtingen wederzijds opnieuw vast te stellen. Het is een verheugend verschijnsel ge weest, dat. dit jaar door verschillende le den der Tweede Kamer bij de behande ling der Waterstaatsbegrooting met kracht op een nieuwe vaststelling der ver houdingen werd aangedrongen. Al heeft dit niet tot gevolg, dat reeds dit jaar dit probleem zal worden opgelost, het is offi cieel in onze volksvertegenwoordiging aan de orde gesteld en het is niet te boud ge sproken om te veronderstellen, dat het aan de orde zal blijven tot de oplossing zal zijn verkregen. Inmiddels zal het feit, dat deze kwestie officieel aan de orde is gesteld zeker tot gevolg hebben, dat de Nederlandsche Spoorwegen belemmeren het weerverkeer veel meer dan noodzakelijk is, zij kunnen en zij moeten, in het algemeen gesproken, ten aanzien der verkeersbelemmeringen zoodanige maatregelen treffen, dat deze niet hinderlijker zijn dan onvermijdelijk is. Nu steeds meer en meer ook van offi- cieeie zijde de kwestie zoo wordt gesteld, zal het zeker eerder dan voorheen geluk ken oni met de Nederlandsche Spoorwe gen tot overeenstemming te komen. Het is- nog' niet zoolang geleden, dat de aandacht van de Kamer is gevraagd voor het enorme belang dat de gemeente Katwijk en de aldaar gevestigde reede- rijen hebben bij eene zeehaven aldaar. Ofschoon de verwezenlijking van dit grootschc plan ons allen nog wel als schoone toekomstmuziek in de ooren zal klinken, meen ik toch wel te mogen eon- stateeren, dat, de positie van Katwijk als visschersplaats ceue zoodanige is, dat zij recht heeft op een liet ere directe verbin ding met de open zee. In de laatste jaren is dc beteekenïs der Katwijksche reederij door flinke uitbrei ding van liet aantal motorloggers zeer toe genomen. Slechts weinigen weten dat pl.m. 22 pet. der totale opbrengst van de ha- ringvisscherii in Nederland, in de laatste jaren, door Katwijksche reederijen is aan gevoerd. Daarentegeu zullen er meerderen zijn, die begrjjpen dat deze tak van be drijf voor de gemeente Katwijk va-n de al lergrootste beteekenis is en dat-, indien in de tegenwoordige, situatie geen veran dering komt, er groot gevaar bestaat dat de reederijen zich op den duur naar IJmui- den zullen verplaatsen. Een eventueele door daartoe bevoegde instanties onder nomen actie voor een zeehaven te Katwijk, zou zeer zeker op den steun van onze Kamer kunnen rekenen. Niet in het minst ook omdat een zee haven te Katwijk met een flinke vaart- verbinding met de Zijl aan hot Katwijk sche bedrijfsleven groote voordcelen zal brengen, maar ook omdat groote perspec tieven zich dan zullen openen voor indus- triceien eu nijveren in ons district, zal dit vraagstuk waarschijnlijk en naar gehoopt moet worden nog lang de aandacht vragen. INGEZONDEN MEDEDEELING. BUITENGEWOON G0EDK00PE AANGINGEN W Kinderkleecung Kousen SloIjfIMisen enz. Ziet We Etalages. BINNENLAND NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Samenstelling van den Personeelraad. De Personeelraad bij de Nederlandsche 'Spoorwegen is, naar de „N. Rott. Crt." meldt, voor 1930 en 1931 als volgt samen gesteld aangewezen door den Bond van ambte naren in dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen, als lid: L. Wiilemsen, chef commies te Utrecht, en als plaatsvervan gend lid: J. H. Lijfcring, hoofdopzichter te Amsterdam; aangewezen door den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, als lid: C. Cramer, commies tc Utrecht, en als plaatsvervangend lid: A. Ketelaar, bureel- ambtenaar te Utrecht; aangewezen door den Ned. R. K. Bond va-n Spoor- eu Tramwegpersoneel „Sfc. Raphael", als lid: J. Hellemons, assistent controleur der imventarisgoederen te Bos tel, met G. H. H. Haen, machinist te Zwolle, als plaatsvervangend lid, en H. F. Timmermans, secretaris van dien Bond, te Utrecht-, met H". F. P. Donné, commies te Venlo, als plaatsvervangend lid; aangewezen door de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel, als lid: P. Moltmaker, voorzitter dier verecniging, te Utrecht, met A. Groenewoud, hoofdcon- dueteur te Leeuwarden, als plaatsvervan gend lid, en H. J. van Braambeek, secre taris dier vereeniging, te Utrecht, met F. P. A. Landskroon, chef-comnr.es met ver lof, te Utrecht, G. Joustra, 2e voorzitter dier vereeniging, te' Utrecht, met E. van Hinte, manchinist te Den Haag; aangewezen door den Protestantsch- Christelijken Bond van Spoor- en Tramweg personeel, als lid: W. Belger, werktuig kundige te Utrecht, en als plaatsvervan gend lid: J. Eykelboom, secretaris van dien bond te Utrecht. De classificatie bij het spoorweg personeel. Dinsdag hebben, naar de ,,Volkskr." meldt, de hoofdbesturen der vijf organisa ties van spoorwegpersoneel te Utrecht ver gaderd onder leiding van den Personeel raad der Ned. Spoorwegen, ter bespreking van het rapport der classificatie-commis sie. De voorzitter vau den Personeelraad gaf een uitvoerige toelichting op het rapport. Ten slotte heeft zich de classificatie-cpm- missie eenstemmig kunnen vereenigen met het rapport-, waarvan de kern is, dat wordt voorgesteld dè bestaaude aftrekper centages voor de tweede, derde en vierde klasse, resp. 4, 8, 12 en 16 procent, te brengen op 3 procent voor de tweede, 6 procent voor de derde en 9 procent voor de vierde klasse. In het rapport, komt verder tot uiting, dat de bestaande kla6se-vcrdeeling ge handhaafd dient te blijven en dat ook geen nieuwe groepen moeten worden toe gevoegd aan de categorieën van perso neel, welke niet in de vierde klasse ge rangschikt- worden. De voorzitter wees erop, dat de vierde klasse alleen nog maar in naam blijft be staan, want de aftrek voor de vierde klas se wordt voor alle vierdeklassers vermin derd tot 9 procent, waardoor dit personeel een voordeel zou genieten van 3 procent resp. 7 procent. Het personeel der derde klasse gaat 2 en dat der tweede klasse, gaat- 1 procent vooruit, terwijl bij deze njeuwe regeling de eerste klasse onaange tast blijft en bij eventueele verplaatsing naar een lagere klasse eveneens van deze regeling profiteert. De kosten aan invoering van deze rege ling verbonden bedragen rond 800.000 welke dus aan het personeel der tweede, derde en vierde;, klasse plaatsen ten goede komen. Na uitvoerige besprekingen werd beslo ten het rapport te- behandelen in een ge combineerde besturenvergadering, welke tegen het eind van Januari a.s. zal worden gehouden. Uit de Metaalindustrie. De collectieve arbeidsove r- e e n k o m s t aangenomen. Gisteren is door den Metaalbond (Werk- geversbond in dc Metaalindustrie) de col lectieve arbeidsovereenkomst in de me taalindustrie met den Algemeenen, den R. K. en den Christelijke» Metaalbewerkers- bond, aangenomen. HET WERKTIJDENBESLUIT. In den Haarlemschen Raad. In de vergadering van den Haarlemschen gemeenteraad "van gisteren werd de wen- schelijkheid besproken van een verorde nend optreden inzake het op 1 Januari jl. ingevoerde werktijdenbesluit, waarbij dc Raad algeheel winkelsluiting op één mid dag in de week voorschrijft. Van commu nistische en s.-d. zijde waren voorstellen gedaan om hiertoe over tc gaan. Na zeer langdurige discussies besloot de raad ecliter dc zaak nog eens aan te zien en nam een motie, ingediend door den heer Bijvoet (r.-k.), aan, waarin wordt uitgesproken, dab zooveel doenlijk een vrije middag moet worden gegeven doch het de voorkeur verdient dat werkgevers en werknemersorganisaties in georgani seerd overleg een en ander mot elkander regelen. Mochten zij hier niet in slagen dan kan de raad alsnog regelend optre den. V00R0EFENINGS INSTITUUT. Een commissie benoemd. Ten einde den Minister een volledig oordeel te geven nopens de maatregelen, welke zouden kunnen worden getroffen om de vooroefeningen in het legsr zoo doel treffend mogelijk te doen zijn, heeft de Minister van Defensie een onderzoek doen instellen door een commissie, bestaande uit: J. H. Borel, generaal-majoor, adju dant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, inspecteur van den Vrijwil- ligen Landstorm, lid en voorzitter; jhr. W. Roëll. generaal-majoor, commandant van de le divisie, lid en onder-voorzitter; H. van Loghem, reserve-majoor van het 4e reg. infanterie; J. Nijdam, majoor der infanterie, commandant van het Land- stormverbaud AmsterdamHaarlem; T. Beets, majoor van het 3e reg. infanterie; G. H. Viirtheim, majoor-titulair van den staf der infanterie, werkzaam bij het De partement van Defensie; D. van Voorst Evekink, kapitein van den generalen staf, werkzaam bij het Departement van Defen sie; A. A. Schilleman, reserve-kapitein van het. 11e reg. infanterie; G. A. P. Kools, bureelambtenaar, werkzaam ten bureele van den inspecteur der infanterie, allen leden; terwijl als adviseereude leden deel uitmaken van de commissie: J. A. J. M. Schotman, majoor van den staf der infan terie, toegevoegd aan den inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm; H. D. van der Kouwe, res. eerste-luitenant van het 19e reg. infanterie; mr. O. Verdoorn, re serve eerste-luitenant van het 15e reg. infanterie. Als secretarissen, tevens adviseerende le den, worden aan de commissie toegevoegd A. L. Schlingemann, kapitein van den staf der infanterie, toegevoegd aan den in specteur van den Vrijwilligen Landstorm; M. A. Smeenk, eerste-luitenant van den staf der infanterie, werkzaam bij het- De partement van Defensie. Koninklijke Besluiten. Notariaat. Bij Kon. besluit is aan mr. H. C. F. Rits, op zijn verzoek, met ingang van 13 Januari 1930, eervol ontslag verleend uit zijne be trekking van notaris te 's-Hertogenbosch. Arbeidsovereenkomst in de metaalindustrie Gister is door den Metaalbond (Werk- geversbond in de metaalindustrie) de col lectieve arbeidsovereenkomst in de me taalindustrie met den Algemeenen, den R. K. en den Christelijken Metaalbewerkers- bond, aangenomen. Het aantal inwoners van Nijmegen. Volgens officieele opgave bedroeg de bevolking van Nijmegen 31 December 192S 78110 en op 31 December 1929 80124 in woners. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren Albertina Cornelia, doch ter van A. C. v. d. Woerd en G. C. Baart- wijk Cornelis, zoon van E. Broekhof en J. Nieuwenburg Paulus, zoon van P. Chaudron en C. Crama Andries, zoon van J. Piket en A. J. de Winter Gerar- da Maria A'ntonia, dochter van H. J. T. Staats eu M. A. G. Kohlbeck Helena Margaretha, dochter van A. J. Caspers en H. M. van Deursen Maria, dochter van J. Beij en M. Anneeze Johan Da niël Petrus, zoon van G. van der Togt en C. J. Sehulenhelm Jan, zoon van D. van Nieuwkoop en J. van Heek Corne lia Agatha Theresia, dochter van J. L. Groencwegen en P. G. van Velzen Apo- lonia Catharina, dochter van J. A. van Leeuwen en H. C. Stijnman Betje, doch ter van A. Schelvis eu B. de Wolf Elsje, dochter vail P. van Hoven en A. Lepelaar Johannes Jacobus Philippes, zoon van J. van der Meer en H. P. Terreehorst. Adrianus, zoon van W. F. Verver en M. M. de Keizer Antje Dirkje, dochter van D. Bruné en B. T. Kramers Willy Nico- laas, zoon van J. van der Nat en C. H. Verhoeff Maria Christina, dochter van A. L. Serlie en M. van den Berg Picter Johannes, zoon van B. Bekkering en A. M. Peeters Wilhclmina Maria Antonia, dochter van E. A. M. Pleij en P. A. M. Pommée Antonius Wilhelmus Maria, zoon van W. A. Langebroek en H. C. v. d. Kooij Frans, zoon van G. J. Boom en M. van Beelen Marinus, zoon van F. J. M. va-n Hal en E. Chaudron Cornelia Sophia, dochter van H. Brandt en J. Bate laan Wilhelmus Adrianus, zoon van G. J. Hogervorst en M. Zandvliet Johanna dochter van J. Barendse en E. M. Koger Jannetje Maria, dochter van J. van der Waals en J. J. Loekenbach Maria, dochter van J. van der Waals cn J. J. Loe kenbach Wilhelmina Cornelia, dochter van W. F. Hoogkamer en E. Wolff An tonius, zoon van W. van der Hoogt, en L. Bon Cornelis Pieter, zoon van P. Bo- gerd en G. Zwaan Anny, dochter van C. L. van Bergen en J. M. Susan Leouar- dus Hendricus Maria, zoon van L. H. v. d. Meel en S. van Egmond Willem Ma rinus, zoon van W. van Rooijcn en J. P. Ramondt Anna, dochter van W. Stoel man en H. M. Korbee Franciscus, zoon van H. P. Boom en J. Lucas Chris- tiaan, zoon van C. Hillebrand en D. Ka- rel Hiltje Clara, dochter van A. P. Hol lemans en W. F. Bruinsma. Getrouwd: P. Ceutzborg jm en J. J. C. Eerdinans jd J. W. de Ren jm en J. P. Hemerik jd L. A. Leguit jm en J. Schellingerhout jd N. Schenk jm en H. Klein jd J. F. Tisseur jm en J. M. Kan bier jd. Overleden: H. LastdragerThomas wtd. 71 jaar M. Staffeleu m. 67 jaar C. van Duyn d. 6 maanden N. de Wa ter m. 61 jaar P. de Jong d. 23 maanden C. van der Ham d. 82 jaar N. G. Lan- gezaal w. 84 jaar L. van BommelNoo- tenboom v. 71 jaar E. van DijkFan Klink w. 58 jaar G. FlippoOvervelt v. 85 jaar T. Kuijt z. 3 jaar D. Plomp d. 5 dagen D. de Jager Rodenburg m. 73 jaar C. O. van der Plas m. 84 jaar E. J. van Steijn d. 2 jaar L Baart w. 80 jaar C. de Haan z. 6 maanden D. Heijkoop m. -SI jaar P. Kursawa d'. 35 jaar C. W. DoolVan der Reijden w. 83 jaar D. Cohen m. 51 jaar. Personen te Leiden gevestigd. A. van Alteren, dienstbode, Wasstvaat 2 H. van Baak en fam., architect, Was- straat 2 A. J. van Biemen, fabrieksar beider, Zijlsingel 84 J. Bruinsma, win- keljuffrauw, Heereustraat 79 A. C. Buikx en familie, filiaalhouder, Haarlemmerstraat 25 H. M. J. Burghardt, verpleegster, Anna Kliniek, Meezenstraat 2 A. M. Cattel, Vreewijkstraat 15 A. Crama, metselaar, Alexanderstraat 47a N. Del fos'en familie, fabrieksarbeider, de la Reij- straat- 1 P. A. Dozij, handelsagent, Oude Rijn 25 C. EradusHakker, Meidoorn- straat 38 S. Florisson en familie, huis schilder, Groenesteeg 75 E. J. A. Goud kuil, dienstbode, Rapenburg 59 O. G. van den Heiligenberg, dienstbode, Haven 36 A. H. M. J. Homulle, Pastoor, Oude Vest 223 D. E. M. van Hooff, geleidster, Lijsterstraat 1 N. KeilerBlok en fam. Wagenstraat 7 A. Kruijt en familie, Hoogerbeetsstraat S S. P. vap der Laan en familie, bankwerker, Havenstraat 61 G. de Leen en familie, suikerwerker, Morschweg 49 J: vau der Molen, dienst bode, Oegstgeesterlaan 31 J. van Noort dienstbode, Oude Vest 223 C. Y. Paauw en familie, sigarenmaker. Uiterstegracht 68 T. Podjewijd en familie, apotheker. Leeuwerikstraat 43 W. J. Pont en fa milie, kapper, Sophiastraat 38 J. Reining dienstbode. Noord eind splei 2B H. P. Schönfeld Wichers, Zonneveldstraat 7 A. H. 'Schouten, huishoudster, Oude Vest 223 E. E. SnijdersMortimer, Leeuwe rikstraat 17 J. Verlind, meubelmaker, Munnikenstraat 25 J. de Zwaan en fa milie, hoogleeraar, Oegstgeesterlaan 31. Personen uit Leiden vertrokken. G. Audersch, Deu Haag, van Assendelft- straat 32 A. Bakker, Den Haag, Lijster besstraat 284 W. K. E. Bobe, Gronin gen, Petrus Hendriksznstraat 66 J. Bouwman, Amsterdam, J. Franklinstraat 46 II J. G. J. Brands, Amsterdam, Rijn- wartstr. 70 J. B. Burger, Eindhoven, da Costaweg 9 J. F. Carrière, Zeist, 2de Hooge weg 37 L. M. Chaudron, Haar lem, Leeuwerikstraat 27 H. C. J. Cos- teris, Deu Dolder, W. A. Hoeve Th. Dikkens, Den Haag, Ziekenhuis Zuidwal J. van Duyvenboden, Warmond. Padox- laan 19 P. van Dijk, Rotterdam, Dier- gaardelaan 55a G. van Eijk, Heel, öfc. Joseohgesticht M. Folmer, Den Haag, v. Woede van Dijkveldstraat 83 B. ten Haken, Oegstgeest, Rijnzichtwcg 13S P. Hatenboer, Katwijk aan den Rijn, Aan boord A. L. van Iterson, Rijnsburg, "\Hiet N. Z. 2a A. Jansseu, Arnhem. Bakkerstraat, Café National H. Jousma Hallum M. Kamerman, Uithoorn, Mo lenkade 42 J. S. T. Kamsteeg, Vlissin- gen, Scheldestraat 94 J. H. Kennen, Brussel (België) J. Knibbe, Amsterdam Admiralengracht 114 III J. Knijff, Bloe- mendaal, Prov. Ziekenhuis Santpoort I. P. Laterveer, Alblasserdam, B 268 P. J. van Leeuwen, Emmen Ermer Erf- scheiderveen. Hoofd der O. L. School II E. Liefhebber, Rotterdam, Ziekenhuis, Coolsingel H. van der Made, Den Haag Corn. Houtmanstraat 48 A. van Mastrigt Veur, bij J. ten Hoope H. Mölders, Lisso Hoerenweg 226 A. J. Nagtzaam, Den Haag, Stokroosplein 26 W. W. de Regt, Den Haag, Stationsweg 50 W. A. 'Riet veld, Groningen, Verl. Heerenweg 33a J. A. Righart van Gelder, Amsterdam, Eikenweg 5 hs. J. A. Rutge:s, Rotterdam Gem. Ziekenhuis, Bergweg J. Schaap, Haarlem, Zonnelaan 2 S. W. Schopen hauer, Amsterdam, Weteringschans 177 L. J. Schrama, Hilversum, Vosmaerlaan 3 A. van der Sluijs, Driebergen, Kasteel Hardenbroek J. van der Spek, Dén Haag, Fred. Hendriklaan 102 I. Storne- brink, Utrecht, St. Antoniusgasthuis A. M. Verstraten, Haarlem, de Witstraat 1" H. van Vloten, Den Haag, Lange Hout straat 5 Wed. A. M. Wamsteker—Baier Batavia N. O. I. L. A. Zirkzee, Amster dam, Hoogte Kadijk 159 J. Zwaan, Zoe- terwoude, Reinegommerstraat 12 G.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10