UIT DE OMGEVING LUCHTVAART NED. OOST-INDIE DONDERDAG 9 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DE EPIDEMIE ONDER DE EMIGRANTEN TE HAMMERSTEIN. GEMEENTERAAD VAN SASSENHE1M Een goedkoop autoritje. Maandagnacht kwamen bij de polit'e te Aaiten twee automobilisten aangifte doen, dat zij een dame van Eindhoven naar Aal ten hadden gebracht. Bij de pastorie van ds. Stegeman had zij onder voorwendsel daar te moeten zijn, de auto verlaten en is niet teruggekomen. De chauffeurs gaven een duidelijk sig nalement, waardoor verdenking ontstond tegen een juffrouw aldaar, die bij confron tatie herkend werd. Het bleek dat zij uit baar betrekking te Eindhoven was ontslagen en deze methode gevolgd had om naar huis terug te keeren. Tegen de juffrouw, die reeds meermalen veroordeeld werd, is proces-verbaal opge maakt. Aanrander gearresteerd. Dinsdagavond heeft de Arnhemsche politie een man, die gedurende de laatsto weken de omgeving van Bronbeek onvei lig maakte en verschillende meisjes met oneerbare 'bedoelingen aanrandde, ge- arrfcsteerd. De ramp te Groningen. Tot beden is voor de slachtoffers van de ramp te Groningen ruim 1200 ingekomen. Er zal Maandag a.s. ook een buscullec- 1e worden gehouden. Gisteren zijn nog verschillende voor werpen van de verongelukte sleepboot uit het Winschoterdiep opgehaald. De schipbreuk op het Bergumermeer. De ingezetenen van Bergum hebben voor schipper Zwerver, wiens schip verongeluk te op het Bergumermeer, waarbij tevens zijn beide zoontjes verdronken, 050 bij eengebracht. Een lijst van bekeuringen. De door zijn pamflettenverspreiding al om bekend gewórden oud-rijksontvanger Meyer, uit Eramen, vertoeft thans in tyest-Brabant. Maandag was hij te Bergen op Zoom be zig met do verspreiding van zijn pamfetten over de „Veenkoloniale millioenen-affaire" Door een agent van politie werd hij aan gehouden en voor den commissaris ge bracht, waar proces-verbaal werd opge maakt en de voorraad drukwerken in be slag werd genomen. Eenzelfde tooneeltje speelde zich nu gisteren weer af te Roosendaal, waar bij bi,, de verspreiding door twee rechercheur? werd aangehouden met eenzelfde naspei. „Msb." BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN VREESEUJK ONGELUK TE R0NET. Een vreeselijk ongeluk heeft zich Zon dag in de hal van het station van Honor, bij Namen, afgespeeld. Op bet oogenblik dat een locomotief het machine-atelier binnenreed, stak de meca nicien het hoofd naar buiten, ,en stootte dit zoo hevig, dat hij bloedend voor den. haard der locomotief neerstortte. De stoker, die bij het afschuwelijke ge beuren tegenwoordig was, deed de machine stoppen en riep de arbeiders, die in de na bijheid werkten, er bij. Het ongelukkige slachtoffer werd onmiddellijk met de be&ce zorgen omringd, doch de dood was op s-lag ingetreden. Het sobedeldek was letterlijk weggerukt. Het onderzoek, dat ingesteld is, heeft uitgewezen, dat do ijzeren pilaar, waartegen het hoofd van den ongelukkige is geslagen, te dicht bij de rails stond. P etr o I eurr.on tp I of f i n g. Door een petroleum ontploffing werden te Indianapolis vijf leden van een gezin gedood. Een man. goot petroleum in do kachel, om het vuur te doen aangaan. Dc kan ontplofte, waarbij de man, zijn vrouw en drie kinderen, doodf-lijkë brandwonden kregen. Slechts twee kinderen, tweelingen van enkele maanden, zijn in het leven be houden. Oude moskee te Cairo ingestort. Te Caïro is een kleine voormalige mos kee ingestort, waardoor drie personen werden gedood en zes gewond. Alle slacht offers bevonden zich op straat, toen zij door de neervallende puinbrokken werden getroffen. Vulcanische uitbarsting in den Oceaan. Uit Halifax (N. Schotland) wordt ge meld: Een kabellegger die terugkeerde, na weer over een lengte van 50 mijlen kabels te hebben gelegd, die door een aardbe ving gebroken waren tei hoogte van New foundland. rapporteorde, dat hij sporen van vulcanische lava op den Oceaanbodem gevonden heeft. Hittegolf te Rio de Janeiro. Volgens berichten uil Itio de Janeiro heerscht daar in de stad een hittegolf met een temperatuur van 0/' gr. Fahrenheit in de schaduw. Er is gebrek aan water. De bevolking gebruikt zeewater voor de huis houding, teneinde den drinkwatervoorraad zooveel mogelijk te sparen. Ook in New-York zomerweer. Terwijl het in het Noorden der Ver. Sta ten hard vriest, zoodat temperaturen van 30 graden Fahrenheit vorst worden gemeld, die met hevige sneeuwstormen gepaard gaat, heerscht te New-York het schoonste zomerweer met een temperatuur van 59 graden Fahrenheit. De door het Duitsche rijksdepartement voor volksgezondheid gezonden commissie tot onderzoek van den gezondheidstoestand in het kamp te Hammerstein heeft een voorloopig rapport uitgebracht, waarin op het sterk verminderde weerstandsvermo gen der kampbewoners wordt gewezen. De mazelen werden uit Rusland over gebracht, 'Circa 250, meest oudere kinde ren hadden reeds korfc vóór het vertrek naar Moskou, reeds mazelen gehad. In het kamp Hammerstein ontstond, door de onderweg opgedane infectie®, can epi demie, die zich, ondanks ingrijpende des- infectic-maatregelen, uitbreidde, wijl tal rijke zieke kinderen door de ouders ver borgen werden. In totaal hebben zicb tot nu toe 57 sterf- 1435 kinderen' tct 10 jaren in het kamp te Hammerstein. Daarvan leden er aan ma zelen 191 kinderen en stierven er 39. Vaa de volwassenen leed niemand aan maze len. In totaal hebb enzich tot nu' toe 57 sterf gevallen onder de kinderen van het kamp voorgedaan. Daarvan betroffen 39 mazelen, 3 kinderatrophie, 2 diphterie, 5 sepsis, I roodvonk, 7 kroepaehtige longontstekingen. CHINA'S VLOOTVOOGD GEVANGEN. Brutale streek van comunistische bandieten. Uit Foetsjau in China wordt gemeld: Communistische bandieten hebben gisteren de deelnerqers aan een officieel diner over vallen. Zij hielden de gasten met hun re volvers in bedwang, bonden hen met tou wen vast en voerden l:en mee. Gevangen genomen werden o.a. Jang Sjoe-tsjoeang, opperbevelhebber der Chineesche vloot, do gouverneur van de provincie Foekien en nog vijf leden der provinciale regeering van Foekien. Jang Sjoe-tsjoeang wordt op het oogeii- blik op een onbekende plaats te Foetsjau als gijzelaar vastgehouden en de andere gevangenen zijn stroomopwaarts van do Minkiang meegevoerd. Reeds geruimen tijd terroriseeren com munistische troepen, die zich den titel van volksleger hebben gegeven, de provincie Foekien, maar dit is wel hun stoutmoedig ste daad. Poging tot moord door een 20-jarig meisje. Te Eisersdorf in bet district Glatz heeft een twintigjarig meisje, Hedwig Weigeiï-, nabij>de Niederbrücke een'poging tot moord gedaan op den 68-jarigen Luz uit Grafe- nort, met het doel, hem te berooven. Zij ontrukte den ouden man zijn portefeuille, waarin zicb 30 mark bevond, welk bedrag hij kort tevoren als ouderdomsrente had ontvangen en wierp hem na een vertwijfel de worsteling van de brug in de Diele. Luz werd door toegesnelde voorbijgangers uit het water gered. Het meisjo' werd naar de gevangenis te Glatz overgebracht. Drie misdaden per uur te Chicago. Te Chicago zijn gisteren niet minder dan 80 misdaden gepleegd. Zelfs voor Chicago, welks groote criminaliteit bekend is, is die cijfer van ruim drie misdaden per uur een record. De Papegaaienziekte. Volgens mededeeling van de politie is te. Wandsbek ©en echtpaar door de z.g. pa pegaaienziekte aangetast. Het echtpaar had kort- voor Kerstmis van een handelaar in vogels een papegaai gekocht-, welke dier kort daarop de bekend ziekteverschijnselen vertoonde. Zij brachten het- dier aan den handelaar terug; kort daarop stierf het. DROOGLEGGING VAN DE NOORDZEE. Fantastisch plan van Duitsche ingenieurs. Terwijl wij in Nederland ons bescheiden- lijk beperken tot de drooglegging van de Zuiderzee, een werk, waarvan de kosten toch al aardig in de papieren zullen loo- pen, loopt een aantal Duitsche ingenieurs met een plan rond, waarbij de verovering van Nederlands twaalfde provincie nog maar kinderspel is. Zij willen niet minder dan 300.000 vierkanten K.M. „ontwoekeren aan de baren" van de Noordzee, meer dan de helft van haar huid'gen omvang. Euro pa zou daardoor vergroot worden met eau gebied van don omvang van Italië, eon ge bied, dat vermoedelijk in lang-vervlogen tijden al eens land is geweest. De „Daily Chronicle" verneemt omtrent dit plan de volgende bijzonderheden: Ne derland zou geen-kust meer hebben (een ietwat griezelig vooruitzicht), Belg'ë een kanaal in plaats van een zee. Amsterdam zou een binnenstad worden, Hamburg een Oostzee-haven. De monden van Theems, Schelde en Rijn zouden door kanalen ver bonden worden mét het Nauw van Calais. Engeland zou tot het vasteland gaan be- hooren en door spoorlijnen verbonden wor den met Duitscbland, België en Nederland. Een Kanaaltunnel zou bij dit plan al even verouderd lijken als een postkoets. Het Zuidelijk deel van de Noordzee is tamelijk ondiep. In het gedeelte dat men wil droogleggen, bedraagt de diepte ner gens meer dan 55 Meter. Het gewonns.i land zou van de resteerende Noordzee worden gescheiden door een ontzaglijkeu dijk, 720 K.M. lang en 90 Meter hoog, van do kust van Norfolk tot de Skagerrak-kust van Denemarken. Andere dijken zouden loopen van Schcveningen naar een punt tusschen Dover en Calais, en vandaar naar de Britsche kust. Groote spoorbruggen zijn gedacht tusschen bedoelde dijken en de Fransche en Engelsche kust. De scheepvaart van Weser en Elbe zou ten slotte naar het Oosten worden geleid. Bremen en Hamburg zulten via het Kieler Kanaal en de Oostzee de verbinding met de Oceanen moeten zoeken. Zij die dit fantastische plan hebben ont- l'n de „Burgerzaal" van het. nieuwe Raadhuis kwam gisterenmiddag de Raad in openbare vergadering bijeen. „Gelukkig Nieuwjaar". De voorzitter opende deze eerste ver gadering van het nieuwe jaar en in 't nieu we gemeentehuis. Spr. wenschte alle raadsleden en alle ingezetenen een geluk kig en gezegend jaar toe, den wensch uit sprekend, dat wij denzelfden zegen van O. L. Heer mogen ontvangen als in de afge- loopen jaren. Verder wilde spreker over het nieuwe gebouw niet uitwijden. Daartoe bestaat gelegenheid bij de inwijding, welke den 17en Januari zal plaats hebben. De „Burgerzaal". Deze zaal is de „Burgerzaal" een groot woord, maar het gemeentebestuur meende, dat waar dit huis gebouwd is door de geheelc gemeente, ook de burgers er rechtstreeks profijt van mochten trekken. In deze zaal kunnen ook vereenigingen van algemeen-maatschappelijken aard ver gaderen. De heer Speelman bracht namens den Raad wederkeerig een gelukwensch aan den Burgemeester eii zijn gezin. Spr. drong aan om in de toekomst de vergaderingen wat te bekorten. Wat de toekomst betreft, blijft spr. optimistisch, al denken sommige collega's daar anders over. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. De voorz. deelde mede, dat do bevol king op 1 Jan. 1929 bedroeg 4835 en op 31 Dec. 5104. Namens de gemeente-ambtenaren was aangeboden een standaard, waarop het gemeente-album (een album, met platen en photo's op het leven der gemeente be trekking hebbend) zal prijken. Aan de R. K. Geitenfokvereen. werd een subsidie verleend. Thans werd ook voor den heer Bette een rijksvoorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiderswet van 3300. Wetb. Warnaar merkte op, dat dit buis in prijs noch inrichting de huizen in de naburige gemeente Lisse overtreffen. De Nieuwe Haven moet dicht Daarna was aan de orde de demping van de Nieuwe Haven, in verband met de verbreeding van de Mottiger Vaart. De voorz. gaf een uiteenzetting van de kwestie. Door verbetering van de Motriger Vaart komt grond vrij, waardoor de Nieu we Haven goedkoop kan worden gedempt. Met verschillende aanwonenden van de Nieuwe Haven is in Juni 1929 reeds een overeenkomst gesloten. Er zijn echter be zwaren ingebracht van particulieren, die genoegzaam bekend zijn. De heer Bisschops zegt, dat tot nu toe allo besprekingen zijn afgestuit op het go- brek aan havenruimte dat daardoor zou ontstaan. Spr. heeft echter niet vernomen, dat er aan gewerkt wordt om meerdere havenruimte te verkrijgen. De voorz. antwoord, dat B. en W. <y.- wel degelijk de aandacht op gevestigd hou den de havenruimte te vergrooten, wan neer dit eenïgszins mogelijk is. De heer v. Breda had meer gegevens van B. en W. verwacht. Een belangrijk punt was voor spr., waar de schepen moe ten draaien, wanneer de Nieuwe Haven geheel gedempt wordt. Spr. ia ter oore gekotnen, dat de grond uit de Mottiger Vaart in 't geheel niet geschikt is voor havendemping. De voorz. zeide, dat aan het keeren van schuiten wel degelijk is gedacht. Er zou een plaatselijke verbreeding kunnen ko men van de Sassenheimer Vaart. Er is ge zegd, dat de grond voor demping ge schikt. is. De heer Verkleij heeft geen haast met de demping. Spr. wenscht eerst een meer afgerond voorstel te zien. Wanneer niet geregeld is wat er gebeurt met „Amerika" en wanneer niet vaststaat hoeveel schade door particulieren wordt geleden, waar nog zooveel in de lucht hangt, kan spr. er thans niet voor zijn de haven te dempen. De heer v. Zonneveld zegt, dat de keu ze thans heel wat gemakkelijker is gewor den door den grond-aankoop van den heer v. Deursen. Vergroot ing van de haven- ruimte daar is echter urgent. Het is al weer spoedig Augustus. Do voorz. zegt, dat B. en W. besloten worpen, denken, dat het drooggelegde land ruimte zal bieden voor 'n 20 millioen men- schen. Men verwacht, dat er in het gewon nen gebied veel mineralen zullen worden gevonden, o.a. steenkool. Ook de rijkdom men, die men in gezonken schepen zou aantreffen, worden hoog aangeslagen! De ontwerpers geven toe, dat de uitvoe ring van hun denkbeeld eenige moeilijkhe den oplevert. Niettemin hebben zij op de kaart toch maar vast 15 steden geprojec teerd. Een daarvan heeft reeds een voor- loopigen naam: Nieuw-Hamburg. Maar deze stad ligt zoo ver van Duitscbland af, dat de naam slechts verklaard zou kunnen worden u t annexatie-zucht. En zoo is reeds het eerste politieke probleem van dit nieu we land geboren„Tel." VLIEGONGELUK IN EGYPTE. Vier doocien. Het Engelsche ministerie van Luchtvaart deelt mede, dat bij een botsing tusschen twee vliegtuigen van de Egyptische lucht- vaartschool twee officieren en twee onder officieren om het leven zijn gekomen. hebben 100 M. langer beschoeiing te ma ken van beton en de bekende bocht te ver- breeden, zoodat er waarschijnlijk gelegen heid zal bestaan tot „zwaaien". Wat de op merkingen van den heer Verkleij over de toekomst van „Amerika", wil spr. hier nog 1 niets aan banden gelegd zien. De heer A. Warnaar zegt, dat hij vroe ger tegen demping stemde, wegens de vermindering van havenruimte. Spr. is het eens met den heer v. Zonneveld, dat er haast bij is. Spr. informeerde of van de eigen havenruimte ook geen grond be schikbaar komt.Heeft de gemeente eigenlijk wel behoefte aan dc specie van do Mottiger Vaart, welke laatste do ge meente zeker geld zal kosten. De voorz. antwoordt, dat dc grond, vrij komend van eigen havenuitbreiding die nen zal voor' ophooging van terrein en voor demping van enkele sloot en. Is de specie niet te dun? De heer Speelman merkt op, dat. het vervceven van de specie van de Mottiger Vaart een mooie werkverschaffing is. Voor de kwaliteit van do specie kan spr. niet instaan. Weth. Warnaar vroeg nog verschillende inlichtingen. Spr. vraagt zich af. of de demping met dunne bagger gunstig zal werken. De heer v. d. Geest gelooft, dat hot ge halte van de specie uit de Mottiger Vaart wel mee zal vallen. De voorz. zegt, dat de Raad thans moet beslissen demping van de Nieuwe Haven of niet. Wanneer de specie niet voldoet, wordt er door de gemeente geen gebruik van gemaakt en wordt voor de uitdemping van de Mottiger Vaart de toegezegde 700.subsidie gegeven. De uitvoering van de demping wordt aan B. en W. overgelaten. Binnen 14 da gen zullen B. en W. een beslissing nemen voor haven-uitbreiding. Weth. Bader zegt, dat hij er tegen is om de haven te dempen om de omwonenden een mooien uitweg en een mooi hek te schenken. Daar zal spreker tegen blijven. Spr. is echter gezwicht voor de kaart, met roode kruisjes vein typhus-gevallen, door den heer Speelman in de vorige vergade ring aan don Raad voorgelegd. Weth. Warnaar wilde dan als den wensch van den Raad uitdrukken, dat er geen uitwegen op de gedempte haven zul len komen. Spr. wil in principe een be sluit nemen, en dan kunnen B. en W. gaan onderzoeken. De voorz. zegt, dat wanneer de aan grenzende eigenaren te hooge eiachen stel len, B. en W. van de demping zullen af zien. Daarna kwam het voorstel tot demping in stemming. Tegen stemde de heer Ver kleij, zoodat. het voorstel met 101 was aangenomen. Geen parkeerterrein op de Oude Haven. Ingekomen is een request, van do bewo ners van de Oude Haven, tegen het ma ken van een parkeerterrein daar ter plaatse. B. en W. stellen voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen en in portefeuille te houden. Aldus besloten. De aanbesteding van kleedkamertjes voor de zweminrichting en van een beer- schuit werden gegund aan de laagste in schrijvers. Langs dè Kerklaan werd een perceel grond verkocht aan den heer Elfring, post bode, met oen wegbrccdte van 8 M. togen een prijs van 5.per M2. Na uitvoerige bespreking werd vastge steld, dat de voorgevel van de huizen op dat terrein minstens 1 M. van de eigen greDs moet blijven. Rondvraag. Weth. Warnaar verzoekt er op aan te dringen, dat het huis van Luch tigheid wordt, afgemaakt en de schuttiug wordt afgebroken. De voorz. zal erop aandringen. Er be staat een bepaling, dat schuttingen slechts voor zekeren tijd mogen worden opgericht. De heer A. Warnaar informeerdo, wan neer met den trottoir-aanleg in het Zui den der gemeente wordt begonnen. De voorz. antwoordt, dat eerste de rioleering moet worden aangelegd. De heer v. d. Geest vroeg, of de halte van de autobus aan de Teijlingerlaan blijft gevestigd. De voorz. zal er zijn aandacht aan schenken. MANIFEST DER P. N. I. Beschuldigingen ontkend. Aneta seint uit Batavia: De voorzitter van de Partij Nationaal Indonesia, Sar- tono, gaf een manifest uit, gericht tot de bevolking van Batavia, waarin hij de be schuldigingen, die tegen de partij geuit zijn, ten sterkste ontkent, en waarin hij de overtuiging uitspreekt, dat het onder zoek, indien het op zeer rechtvaardige er. zeer eerlijke wijze gehouden wordt, de zui- 'verheid en de vlekkeloosheid van de Partij Nationaal Indonesia zal aantoonen. Geheime archiefstukken ontvreemd. Aneta seint uit Bandoeng: De huiszoe king bij ir. Soekarno, alhier, heeft uitge bracht, dat bij in het bezit was van gesto len geheime arohiefstukken van het hoofd parket van de politieke recherche. Deze stukken bleken ontvreemd te zijn door den hoofdtypist van het parket Slamal. Deze bekende aan den diefstal schuldig te zijn en bij zal vervolgd worden wegens schen ding va-n geheimen. ZOETERMEER—ZEGWAART. NATIONALE PLUIMVEE TENTOONSTELLING. Vooruitgang te constateeren. In het gymnastiekgebouw is gistermid dag de zevende tentoonstelling van pluim vee, konijnen enz. van de vereeniging „Door Veredeling Verbetering" geopend. Deze tentoonstelling ie tevens de eerste natio nale hier ter plaatse. We kunnen niet anders zoggen, dan dat hot bestuur hiermede ongetwijfeld een stap in de goede richting heeft gedaan, wanf, door de expositie nationaal te ma ken, schept men de mogelijkheid een nog veel betere kwaliteit in het ten toon ge stelde te brengen. Dat dit. nationaal ka rakter bij deze eerste poging nog niet zoo sterk tot uiting komt behoeft niet af te schrikken. Immers velen zullen nog niet geweten hebben, dat de tentoonstelling than6 nationaal was en zoo zij dit al heb ben geweten, dan.... och, meu wil den kat nog wel eens uit den boom kijken, hè? Intusschen is het aantal inzendingen belangrijk meer dan vorig jaar, wijl er niet minder dan 250 inzendingen zijn. Natuur lijk voeren de hoenders ook hier neg steeds den boventoon, maar ook do konijnenfok kerij blijkt zich meer en meer uit te brei den, zoodat. we hier bijna 100 exemplaren geëxposeerd zen. Over het algemeen is de kwaliteit der inzendingen veel b^ter dan het- vorig jaar en de keurmeesters, do heeren J. Mantel uit Soesterberg (pluimvee) on A. Gvaau- •mans uit Rotterdam (konijnen) waren zoer tevreden. Bijna vanzelf sprekend is het, dat. dc Wit Leghorns ook nu w-eor den boventoon voeren. Zij zijn met niet minder dan 40 nummers vertegenwoordigd. Ook de eenden maken mee een 20-tal nummers geen slecht f:guur. In het bij zonder verdient hier vermelding het paar Rouaan-eenden van den hoer J. Kneppers. Door de Nutricia-Fabrieken is voor deze categorie een fraaie wisselbeker beschik baar gesteld. Het bestuur had gisteravond evenwel nog geen beslissing genomen, aan w.en de beker zou worden toegekend. Onder de konijnen nemen de Vlaamsche reuzen een voorname en zeer goede plaats in, maar ook de Black and Tan zijn van geede kwaliteit, terwijl er onder de Witte Weeners al evenzeer goede exemplaren te vinden zijn. De opening. De burgemeester dezer gemeenten, de heer F. S. G. Bos, had zich weer bereid verklaard deze tentoonstelling te openen. Spr. wees er op, dat men thans tot een nationale tentoonstelling besloten had, op dat degenen, dio hier steeds getrouw hun dieren inzenden, ook eens wat nieuws zou den kunnen zien. Een gelukwensch voor 1930 aan vereeni ging en bestuursleden acht spr. hier wel op zijn plaats en hij wijst, er in verband hiermede op hoeveel de bestuursleden steeds voor de vereeniging doen. Het ledental der vereeniging is niet vooruitgaande. HelaasMaar zulks is te verklaren door de oprichting van vereeni gingen te Berkel en Pijnacker. Desniette genstaande wekt de burgemeester op om op den ingeslagen weg voort te gaan en nieuwe leden tc werven. De contributie, 2.— per jaar, mag daarvoor niet af schrikken. Verdor deelt spr. mode, dat do konijnen fokkerij steeds vooruitgaande is en dat de voorz. der vereeniging, de heer Swart, hierbij gaarne voorlichting geeft.. Spr. wijst er verder op wat hier is be reikt en hoe do keurmeesters voldaan wa ren over het ingezondene. Met. den wensch. dat do tentoonstelling succes moge heb ben, verklaart spr. de tentoonstelling ge opend. De bekroningen. Wjj laten hieronder volgen de lijst van de bekroningen, zooals die door de keur meesters is vastgesteld. Eereprijzen: Beker, uitgeloofd door burgemeester F. S. G. Bos, voor de mooiste hen der tentoonstelling, gew. door B. Rij"- laarsdam, Gelderswoude, mot jonge witte Leghorn-hen. Wise'jbokev, uitgel. door de Hol. Mij. v. Landbouw afd. Zoetormecr-Zegwaart, voor het mooiste trio Wit Leghorn, enkelkam. Winnaar P. Vogelaar te Zegwaart, die hiermede definitief winnaar werd. Wisselbeker door de gemccnto Zegwaart voor het mooiste trio groote hoenderras sen, uitgezonderd Wit Leghorn. Winnaar 1928 E. H. Oskam, Zegwaart, winnaar 1929 B. Rijlaarsdam te Gelderswoude met. Rho de Islands Reds. Alleen te winnen voov leden der vereeniging. W'.sselbeker, uitgel. door do gemeente Zoetcrmeer. voor den mooisten haan der tentoonstelling, gew. door N. den Brabcr te Zegwaart met patrijs haan (oud), Wisselprijs, uitgel. door do Landbouw- ver. „de Eendracht" te Zoetermecr-Zeg- waart, voov het mooiste konijn der ten toonstelling. Winner 1928 X. den Braber. winner 1929 J. O. Swart mot. Black and Tan-voedster. De eereprijs voor de grootste inzending viel ten deel aan den heer N. den Bra hor te Zegwaart met 33 nummers. Voorts werden nog een aantal medailles, kunstvoorwerpen, hoeveelheden voedor, geldprijzen enz. uitgeloofd, die alle in on derstaande bekroningenlijst zijn verwerkt. Hoenders: Plymouth Rocks gestreep; trio jong le en eereprijs G. Klos, 2e pr. L. Uitdenbogerd. Welsummgrs, trio jong: 3o pr. H. J. v. d. Burg. Rhode Islands Reds, trio's oud le en 3 oerepr. B. Rijlaarsdam, 2e pr. L. Uitden bogerd. Leghorn E. K„ wit, trio oud: lo en 2

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7