ACADEMIENIEUWS UIT DE OMGEVING MARKTBERICHTEN TELEGRAMMEN DONDERDAG 9 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 9 Jan. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst: 768.6 te Weenen. Laagste barometerst.: 731.1 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 10 Jan.: Meest matige Zuidelijke tot Zuidweste lijke wind. Half tot zwaar bewolkt of be trokken. Weinig of geen regen. Iets zach ter. LUCHTTEMPERATUUR. 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 4.33 uur tot Vrijdagmorgen 7.40 uur. de toehoorders uiting van dank. De Russi sche violoncellists (uit de school van Da- vidoff), die verleden jaar haar auditorium verrastte en stormenderhand voor zich in nam heeft ons in de gave voordracht van Haydn's prachtig concert voortdurend ge boeid. Haar toon is ongemeen bekoorlijk, krachtig en vol uitdrukking. De stokvoe- ring is uitnemend beheerscht en fraai. De zekerheid van de linkerhand, zooals deze zich tot in de hoogste ligging beweegt, n nagenoeg onfeilbaar. De muzikaliteit is frisch evenals de gansche wijze van spelen en de phraseering geeft karakteristiek aan wat zij voordraagt. Hoewel zij jong is, is het. spel van deze begaafde en zeer ge passioneerde musicienne positief en ze'f- standig. Superieur is Haydn's concert, dat aan de vaardigehid hooge eischen stelt, gespeeld- geworden. Haar mooi ge zongen toon in het „Adagio"- gedeelte en do velerlei versieringen in het slot-allegro troffen. Daarbij heeft zij Haydnstijlvol weten te interpreteeren. Door zijn hooge ligging is dit werk verre van gemakkelijk, maar met veel muzikaliteit heeft zij deze passages licht doorschenen, zelfs immate rieel in mezza-voce vermogen te spelen. Hierin is deze soliste waarlijk uitblinkend. Een kleine opmerking zij ons vergund: onder het spelen geeft de celliste hot rhythmo met den voet aan. Bij 'het aandrij ven van het rhybhme accentueert zij dit met haar" voet, wat meermalen een vrij sterk kloppend geluid geeft. Mogelijk zal deze eigenaardigheid gauw afgewend kun nen worden, wanneer hierop gelet wordt. Aan het orkest had zij veel, want Dr. van Anrooy volgde haar m haar nobele vis'e en bracht elke combineerende schoonheid naar voren. Alzoo een kunstzinnige vertol king in eenheid, die veel deed genieten. De soliste mocht zich in buitengewoon veel bijval verheugen, werd meermalen teruggeroepen en ontving bloemen. Geweldig is Beethoven in. zijn uiting in de heroische 3e Symphonie. In krachtige rliytmen en harde drieklank-motieven geeft hij uiting aan en zingt hij zich uit in vereering voor den held en rouwt over den held die hem ontviel in melodieën die van zijn opvatting getuigenis afleggen, dat de dood de overgang is naar het betere en hoogere. Veel heeft de componist te zeg gen, even boeiend en belangrijk. Dr. va a Anrooy heeft de symphonie gedirigeerd met volle overgave, zeer persoonlijk en in den ban van het werk. Al niet minder dan in de gepassineerde phrase bleef de indruk in het langzame deel strak gespan nen en rijk aan analystische nuanceering en emetioneerende levenskracht. In allen eenvoud musiceerend, ageert de "dirigent op de levensbeweging van een melodie; hij gaat ze niet ongezien voorbij de karak teristieke wendingen. Doordringend en overtuigd doet hij ze mee beleven en komt men tob verheffing van geest. De stamp volle zaal heeft Dr. van Anrooy en het orkest enthousiast toegejuicht. De toezeg ging, dat het Residentie-orkest in het vol gend seizoen zes concerten zal geven is den Leidenaars zeer aangenaam en velen met ons hopen, dat het aantal concerten tot zes zal worden vermeerderd. J. K. LEIDEN. Geslaagd: Taalkundig-Doctoraal examen der Indo- logische studio de heeren L. L. A. Mau- renbrecher (Den Haag) en F. R. J. Ver hoeven (Den Haag). OEGSTGEEST. OPENING VAN HET „ORANJEPARK". In hotel „Het Witte Huis" had heden middag de offic'ee'.e opening plaats van het „Oranjepark" gevestigd door de N.V. Bouwgrond exploitatie Maatschappij Prins Hendrik. Dit park, dat aansluit bij het. reeds be staande Prins Hendrik- en Julianapark, ligt tegenover de R. K. school, waar de ingang zich bevindt. Om twee uur kwamen het bestuur van genoemde maatschappij, en vele genoodig- DE BURGEMEESTER VAN OEGSTGEEST den te zamen in een der zalen van hotel „Het Witte Huis". Daar waren namens het. bestuur de heer H. Pel, commissaris en do heer H. ,W. Rübenkamp, directeur. Onder de genoodigden waren de edelachtbare heer Burgemeester J. van Griehuysen, wethouder N. Zandbergen, de .oud-presi- dent-commisaris der maatschappij, de heer Zaalberg, architect van der Kraan, namens de vereen'ging „Gemeentebelang" de heer E. W. Wichers Rcllandet, voorts ver schillende raadsleden, dr. Timmermans, de gemeente-opzichter de heer J. van der Voet, de gemeente-ontvanger de heer G. Lubbe, en vele anderen. De opening geschiedde door den heer Pel, die na. een welkomstwoord, speciaal aan den Burgemeester en diens familie, allereerst mededeelde, dat heb bestuur het beter had geacht binnenshuis deze offi- cieele opening te doen plaats vinden. Spr. memoreerde, dat dit het derde park is, dat in Oegstgeest is gesticht, zoo dat hier van een vooruitgang mag worden gesproken. Spr. gaat dan de historie van Oegst geest na, dat nu reeds tot een voorstad van de Universiteitsstad Leiden is uitge groeid. Spr. geeft in korte trekken de historie van Oegstgeest, waar in de 17e eeuw de buitenverblijven verrezen. Uit deze historie is het tegenwoordige Oegstgeest gegroeid, waarin nu een nieuw park is aangebracht. Spr. richt zich dan tot den Burgemees ter, wien in het nieuwe park. eenbank zal worden aangeboden, en dairK^xJVen burge meester. voor wat hij deed voor.de tot standkoming der parken. Spr. memoreert in het algemeen alles, wat de burgemeester deed voor Oegstgeest aan de hand van de uitgroei der gemeente, dien spr. met cijfers aantoont. Bij een gelegenheid als deze is er bij ons bestuur zeker wel behoefte en aanlei ding om u daarvoor dank te betuigen. Daarom is er zeker wsl reden om bij do opening van het nieuwe park u een borst beeld als geschenk aan te bieden. En dit wordt u aangeboden met liefde en uit ver eering voor uw daden voor deze gemeente, in de hoop, dat u dit gaarne zult willen aanvaarden. (Applaus). Spr. vestigt vervolgens do aandacht op het werk van den heer Rübenkamp, iie steeds bezig is geweest de parken te hou den. als rustige plaatsen buiten het stads gewoel. Spr. herinnert aan het werk van den heer Rübenkamp als gemeenteraadslid en wethouder en deelde mede, dat het be stuur om het werk van den heer Rüben kamp voor het welzijn der gemeente, be sloten heeft, do brug in het Oranjepaik „Rübenkampbrug" te noemen, welke mede- deeling met applaus werd ontvangen. Tenslotte memoreerde spr. eenigo na men n.l. van hen, die metterdaad aan de totstandkoming van hec park hadden me degewerkt en noemde als zoodanig: de heeren L. v. d. Laan cn Ir. Jan van der Laan als architecten, de heeren W. F. de Rooy en, A. P. do Rooy als aannemers, de heer Lans, als aanlegger der teermocadam wegen, de heer G. Koelman voor het hek werk en lantaarns en de heer M. C. Wilk, die het gedenkteeken verzorgde. Na verder dank te hebben gebracht aan den oud-bestuurder, den heer Zaalberg en aan de pers voor haar aanwezigheid werd de thee rondgediend. Hierna begaf het gezelschap zich naar het Oranjepark, waar do burgemeester het lint, dat den ingang afsloot, doorknipte. Bij de bezichtiging van het park werd tevens het borstbeeld van den burgemoes- ter door diens dochter onthuld. Bij de terugkeer in het hotel „Het Witte Huis" dankte de burgemeester de edel achtbare heer J. G. M. van Griethuysen op de volgende wijze voor de hem gebrachte hulde: Teruggekeerd van de officieele opening van het Oranjepark wensch ik allergerst het bestuur der Bouwgrond Mij. „Prins Hendrik" mijn dank te brengen niet alleen voor de uitnoodiging tot bijwoning, maar tevens voor uwe attentie die opening dooi mij, als burgemeester, te doen plaats heb ben. Zoo wel het een als het ander heb rk met genoegen aangenomen, omdaL ik in bet Oranjepark niet alleen zie een parti culier, maar tevens een groot gemeente belang. Dit park aangelegd en in exploitatie gebracht, blijkbaar niet in de eerste plaats met de bedoeling om het hoe j dan ook spoedig bebouwd te zien, be looft een sieraad te worden voor de ge meente en zal zeker strekken tot bevorde ring van den bloei onzer gemeente. En dat u deze opening op zulk een of ficieele wijze gewenscht hebt, dat is voor I mij een bewijs, dat ook gij in dit park een algemeen belang der gemeente ziet en daarop ook bedacht zijn. Daarvoor is mij ook een aanwijzing de exploitatie van het Prins Hendrik- en het Julianapark, zooals die in 1913 en 1915 aangelegd door uwe Mij., zij het dan ook onder een anderen naam, toch steeds on der den energicken directeur den heer H. W. Rubenkamp is opgevat. Zonder iemand van het bestuur tekort te deen meen ik een woord van huldo te moeten brengen aan den directeur, den heer Rübenkamp, terwijl ik toewcnsch dat deze directeur nog vele jaren in dezelfde geest voor u mag werkzaam zijn. Er is mij gezegd, dat deze opening zoo officieel en feestelijk plaats heeft omdat dit derde tevens het laatste park zal zijn dat uwe Mij. in exploitatie zal brengen, maar toch heb ik de overtuiging dat wan neer de omstandigheden er toe leiden mochten, de heer Rubenkamp voor zo'o- het het van hem afhangt, niet achterwege zal blijven voort to gaan, in zijn streven cm door meerdere park-aanleg onze ge meente te verfraaien. Mijnheer do voorzitter ik wensch u ge luk met de totstandkoming van dit nieu we park en waar bij den aanleg moeite noch kosten zijn gespaard, hoop en vertrouw ik, dat de verdere exploitatie voor u een suc ces zal mogen worden. Maar ook de ge meente wensch ik van harte geluk met den aanwinst van dit groctsche park, dat ens een aangename wandeling en verpoo- zing te meer brengt. Ik verheug mij er over, dat terwijl ik deze drie parken heb zien tot stand komen in de meest mogelijke samenwerking met. het gemeentebestiiur, dat, waar mijn tijd als burgemeester weldra beëindigd zal zijn ik neg de opening heb mogen verrich ten en ik dank u dat gij mij daartoe in dc gelegenheid hebt gesteld. Dat gij bovendien gemeend hebt aan deze opening tevens een hulde aan mij te moeten brengen is voor mij een groote verrassing geweest. Mijn aandeel in de tot standkoming van deze parken is naar mijn oordeel van be ringen aard geweest maar gij hebt nier- over anders gedacht. Gij hebt door de ver- dooping van het Oranjeplein in Burgemees ter van Griethuijsenplein en door het aan brengen van een borstbeeld mijn naam onafscheidelijk verbonden aan dit para. Ik kan niet anders dan u hartelijk dan ken voor deze bewijzen van waardeering en eindig met nogmaals hulde te brengen aan do N. V. voor hetgeen door haar Is tos stand gebracht met deze parken, waarop do gemeente trctsch kan zijn. Hierna werden ververschingen aange boden. Op de inrichting van het park komen wij morgen in een beschrijving nader terug. HILLEGOM. De Postdirecteur. Bij Kon. besl. is, met ingang van 16 Januari 1930, benoemd tot referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, de referendaris 2ie klasse der pesterijen, telegrafie en telefonie R. Dek ker, thans directeur van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor te Hillegom. LISSE. Aanbesteding. B. en W. dezer ge meente hebban openbaar aanbesteed het ombouwen van de bestaande brug in de Zwartelaan. Ingeschreven werd door de firma A. Schoorl te Haarlem voor een bedrag van f 998 en door den heer D. Vergunst te Lisse voor een bedrag van f 1250. Het werk is gegund aan de laagste inschrijfster, de fa. A. Schoorl te Haarlem SASSEN H EI M. Aanbesteding. Uitslag aanbesteding bouwen van 75 kleedkamers, een douöhe- hal, twee portierslokale-u en twee rijwiel- bergplaatsen met bijbehoorendc werken: Gebr. M. en A. v. Breda 77S8; A. van Nieuwkoop 7959; Gebr. v. Nieuwkoop f 7970; Dijkstra 8500; Lange veld, Lei den 8640. Indien 15 kamertjes méér dienen te worden gemaakt, worden de opgegeven bedragen resp. verhoogd met 570, f 1125, 577, 960, *775. Het werk werd aan de Gebr. M. en A. v. Breda gegund. In de Burgerzaal van het nieuwe Raadhuis werd aanbesteed het vervaardi gen van een beerschuit. Laagste inschrij ver was de heer C. do Bruyn, alhier, voor 975.-. ZOETER M EE HZEG WA ART. Botsing. Op den Bleiswijksohen weg had gisterenavond een botsing plaats bussohen twee auto's, waarvan één be stuurd werd door den heer v. d. V. uit Bleiswijk. De andere bestuurder was zoo onbeleefd door te rijden. Het nummer der auto is bekend. Aangezien de onbekende bestuurder schuld heeft aan de botsing, zal zijn doorrijden hem meer oragemak den voordeel bezorgen. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK. Het O. M., waargenomen door mr. Pol man, heeft vandaag geëischt tegen den monteur J. M., zonder vaste woonplaats, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal van een rijwiel, gepleegd te Warmond, 6 maanden gevangenisstraf. DE MOORD IN DEN BLIJD0RPP0LDER In heb Algemeen Politieblad verzoekt de rechter-commissaris belast met de be handeling van strafzaken te Rotterdam, in verband met den moord in den polder Blijdorp, opsporing van de verblijfplaats van Jannes Hulleman, geb. te Heerdc 28 Juli 1893, grondwerker en Arie Zoethout, geb. 23 Juni 1879 (bijgenaamd „Het Potje"), grondwerker, beiden gewoond hebbende in het logement „De Paraplüic" te Roer mond, en einde November vandaar ver trokken naar het volkslogement to Venio. Zij hebben gewerkt aan dc Nieuwe Brug te Roermond. Zij moeten als getuigen worden gehoord. AUTO IN DE VAART GEREDEN. Twee menschen verdronken. Hedenmorgen te ruim half tien is een vrachtauto door den afsluitboom van de brug over de Slotcr Ringvaart in do ge meente Sleten te water gereden. In de ca bine van de auto zaten, voorzoover bekend, drie personen. Een van hen kon worden gered. Dc beide anderen zijn zeer waar schijnlijk om het leven gekomen. De politie is met reddingsmiddelen ter plaatso om te trachten de beide personen ong te redden. Nader meldt men: Hedenmorgen zou de ongeveer 3S-jarige P. v. d. Voort, wonende in do Lutkemeer nabij Osdorp in het landelijk gedeelte van de hoofdstad zijn vader en moeder, die in de Badhoevenlaan in de Haarlemmermeer woonden, met een Ford-vrachtauto halen om ze naar zijn woning te brengen. De twee oude menschen en van der V. namen plaats in de cabine van de ,auto. Waar schijnlijk heeft van der V., die den wa gen bestuurde, niet bemerkt, dat de brug over de Slcter Ringvaart geopend was. Hij reed met flinke vaart door den afsluitboom heen en de auto kwam in het midden van de vaart terecht. Dc drie inzittenden wis ten uit de cabine te komen en geraakten te water. Onmiddellijk schoot hulp toe. Men slaagde er in den ongeveer 60-jarigen vader van den bestuurder to reddon. Hij werd op het droge gebracht'en voorloo- pig in het hu'sje van den brugwachter ge bracht. Hier werd hij van droge kleeren voorzien. Do oude man, die door het on geval zeer getroffen is, liep bovendien nog 'verwondingen op. Hij is onmiddellijk onder behandeling gesteld van den gemeente arts dr. Faber, die iu voormalig Sloten, thans Amsterdam, woont. De beide andere inzittenden van de auto, de heer P. van der Voort en zijn moe der zijn verdronken. De auto werd onmid dellijk naar den kant getrokken, doch toen bleek, dat de inzittenden in het water la gen. Onmiddellijk heeft de Amsterdam- sche brandweer een reddingswagen gezon den en was nok de politie met. dreggen ter plaatse. Esn half uur na het ongeval waren de lijken van de beide slachtoffers nog n'et gevonden. Nader wordt ons nog gemeld: Hedenmiddag te 3 uur is de politie er in ges'aagd na urenlang dreggen het lijk te vinden van vrouw J. v. d. Voort,, die bij het auto-ongeluk vanmorgen om het leven is gekomen. Het lijk werd op 20 meter af stand van de plaats des onheils opgehaald. Ook het lijk van den chauffeur is gevonden. Ernstig aanrijding. Uit Stockholm wordt ons gemeld: Vanmorgen om 11 uur heeft op den Schildworderweg een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen oen auto, die met stroo geladen was en bestuurd werd door T. Holstein uit Appingedam die op weg was naar Oude Pekela en een met een paard bespannen stroo wagen, bestuurd door J. Maathuis uit Slochteren. De auto haalde bij het passeeren van den wagen te weinig naar links uit, met het gevolg, dat deze laatslo van achteren werd aan gereden. De voerman viol van de bok en werd door een der wielen gegrepen. Hij werd in ernstigen toestand met een gebro ken been naar het Academisch Zieken huis gebracht. Tram ontspoord. Uit Doetinchem wordt ons gemeld: Tengevolge van een verkeerden wissel stand is gistermiddag een personentram van de lijn ZutphenEmmerik te Baak ontspoord. Twee goederenwagens, waar van één met koeien was geladen, sloegen om. De dieren gingen op den loop, maar werden later weer opgevangen. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Niet afgekeurd voor volwassenen. Arrestatie van Stahlhelm-leden. OBEBH AUSEN. 9 Jan. (V.D.). Woens dagmiddag werd in de wijk Osterfeld een groen leden van do in het Rijnland on W'estfalon verboden Stahlhelm-organisatie waaronder een fanfarecorps van 40 man, die in uniformen aan de begrafenis van een veteraan hadden deelgenomen, door de politie gearresteerd. De arrestatie ver liep zonder incidenten. Officieel wordt thans het volgendo me degedeeld. Op 8 Januari namen aan do be grafenis van een oud-lid der Stahlhelm- leden van de vroegere afdeeling Osterfeld van de thans verboden Stahlhelm-organi satie in uniform en in gesloten rijen deel, voorafgegaan door het vroegere fanfare corps. Bij den terugkeer van het kerkhof werden deze personen, omdat zij het op heffingsverbod hadden overtreden, gear resteerd en ter identificatie naar het poli tiebureau gevoerd. Later werden zij weer op vrije voeten gesteld. Do muziek-instru- menten werden in beslag genomen. LEIDEN, 8 Jan. Groentinveiling. An dijvie f 1.50—3, Roode Kool f 5—7, Savoye Kool f 610, Groene Kool f 2.50<5.50, Pe terselie f 1.502, Prei f 13, Selderie f 1— 2, Knolselderie f 57, alles per 100 stuks. Kroten f 2.50—4, Kroten, gek. f 69, Wit loof f 1522, Boerenkool f 35. Uien f 2.50 4, Spruiten I f 712, II f 35, al'les per 100 Kg. GOUDA, 9 Jan. Vee. Aanvoer 2722 stuks w.o. 292 slachtvarkens. Yette 3839 cent, Londensche 3435 cent en zouters 3839 cent, levend met 2 pet. korting; 1235 ma gere varkens 3560; 1018 biggen 15 25: 106 runderen 200—300 54 nuchtere kalveren 1519, 1 schaap, 15 bokken en geiten 36. Handel matig. Kaas. Aanvoer 219 partijen. Ie kwal. met rijksraerk 5255 cent, 2e kwal. 485T cent, zware 55 cent. Handel matig. Eieren. Aanvoer 303 partijen, kippen eieren 6.007.25 en eendeneieren 7.— per 100 stuks. Handel matig. Boter. Aanvoer 1*236 ponden. Goebo- ter 0.951.05 en weibotcr 8595 cent per pond. Handel matig. KOUDEKERK, 8 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 2900 stuks. Kippeneieren van 7.808.70, eendeneieren (5.907.20, kui keneieren 6.7.50 per 10 Ostuks, Hanen 1.501.80 por stuk. Boter 0.800.90 per pond. ZOETERMEER—ZEGWAART, 8 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 4726 stuks. Prij zen: Kipeieren f7.508.40, eendeneieren f 7.35—7.60 per 100 stuks. NIEUW VENNEP, 6 Jan. Eieren. Aan voer 6000 kippeneieren f 6.108.60, 500 eendeneieren f 7.107.50, per 100 stuks. Hanen f 1.75, kippen f 1.451.75, konijnen f 1.502.05, per stuk. Appelen en poren 5—6 cent per pond. Handel vlug. VEUR—L'DAM, 8 Jan. Vrije veiling. Aangevoerd 10137 eieren. Kippeneieren f 6.508.10, eendeneieren f 78, kuiken- eieren f 67.50 per 100 stuks. Kippen f 12.35, hanen f 1.052.75, duiven f 0.10 0.19, konijnen f 13.50, jonge konijnen f 0.400.70 per stuk. Zoete kaas (r.m.) f 0.500.61, Leidsche kaas f 0.400.50 per pond. Appelen f 0.050.19, Peren f 0.04 0.12 per Kg. NIEUWKOOP, 9 Jan. Eicrenvei'ing. Aangevoerd 2317 stuks. Kipeicrcn (grooto) 7.808.70, idem (kleine) f 5.107.00, per 100 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Benden in Galilea. JERUSALEM, 9 Januari. (V.D.). In verband met. het toenemen van de activi teit van benden in Galilea zijn daarheen troepenversterkingen gezonden, dio onmid dellijk met de achtervolging der benden aanvingen. Volgens de rapporten van ver kenningsvliegtuigen, trekken dc benden zich terug naar de Syrische grens. Edward Bok overleden. NEW YORK, 9 Jan. (Y.D.). Uit Florida wordt het overlijden gemeld van den be kenden Nederlandsch-Amerikaan Edward Bok. Edward Bok was een bekend schrijver die veel voor den vrede heeft gedaan. (Niet Officieel). 452e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 9 Januari 1930. 4c Klasse. 4c lijst, Hooge Prijzen. 1913 K/00. 14543 15429 100. Prijzen van 60. 9 68 140 177 288 596 601 617 705 788 978 1333 1499 2084 2124 2399 2694 272.5 .'360 3053 3162 3170 3495 4200 4732 4909 5137 5262 5475 5797 660! 6906 6972 6975 S042 8031 8673 8856 8890 8919 9621 9704 9727 10023 10563 10572 10725 1GS30 11006 11033 11050 11063 110S1 11427 11573 11613 11706 11719 11755 12027 12288 12304 12342 12470 12172 12749 12854 14185 11586 1483.3 15578 15700 15759 15805 15835 16428 16578 16S15 16860 16992 17354 17598 17693 17991 17999 1S174 18915 19128 19159 19312 19377 20125 20210 20373 20570 20795 20954 Verbetering 4c Klasse, 3e lijst. 4824 m. z. 4828 Berlijn 59.28 Londen 12.09VW New York 2.48l/g Parijs 9.76 Brosse" 34.62 Zwitserland 48.1 U/V Milaan 12.98i/« Madricl 31.10 Oslo 66.42l/o Kopenhagen 60.421 Stockholm 66.62i/Ö Weenen 34.901/.» Praag 7.341/2 Boedapest. 43.40 Prolongatie 8 0/q. BEURSOVERZICHT. De stemming was heden over do gehenlc linie vast. De. affaire was aanmerkelijk omvangrijker geworden, doch zooals bijna gedurende het heele jaar, concentreerde de belangstelling zich nagenoeg uitsluitend op de Margarine Unies. Reeds hedenmor gen bestond er gcode vraag, waardoor oen stijging tot boven 369 viel waar te nomen. Aanvankelijk viel de stemming niet moe, maar langzamerhand trokken do koersen aan tot in do nabijheid van 360. Calvé De'.ft een 0-tal punten honger. Philips op ruime schaal verhan lold en boekten r en flink avance. Aeoustiek tot boven 130 pet. Aku's op peil. Van Berkels goed van toon en haalden het gisteren geleden verlies in. Voor Kon. Olie bestond weer wat vraag, waardoor weer een hooger peil werd be reikt. Rubbers konden onder invloed van den algemeenen beurstoon iets verbeteren. De prijs van het product was onveranderd. Tabakken buiten do belangstelling. Op de Mijnafd. werden Algem. Exploraties hooger genoteerd op gunstige dividend-verwach tingen. Suikers stil. Amerikanen weinig aandacht.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3