Het NederL stoomschip Hofplein' op een rots geloopen MAANDAG 6 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. G Auto van den dijk gereden. Vrijdagmiddag heeft op den Maasdijk onder dc gemeente Maassluis een vrij ern stig auto-ongeval plaat-s gehad. Vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting reed de luxe-auto van cl en lieer Vink. uit de X. Maasstraat te Schie dam nabij liet opgespoten land van den hoogen dijk af. De' auto rolde juist tegen een wilgen boom langs den kant van de vaart waar na hij een halven slag omsloeg en bleef liggen. Do licc-r V. werd vrij ernstig wond *u den auto aangetroffen. De chauffeur Ten Dam van een W. 8. M. autobus legde een noodverband, waarna de heer Vink, die vooral aan het gelaat verwondingen had bekomen, doch ook over inwendige pijn klaagde, naar een nabij gelegen tuinders- woning werd gedragen. Daar heeft een inmiddels ontboden ge neesheer verder een verband gelegd, waar na de heer V. naar het ziekenhuis is ver voerd. De auto is later met behulp van een kraan wagen op den dijk geheschen. Doodelijk ongeluk. Hedenmorgen heeft op de meelfabriek van de gebr. v. Ballegoyen te Sliedrecht een ernstig ongeluk plaats gehad De 35- jarige ongehuwde J. Bakker, wonende te Brandwijk viel van een -1 meter hoogen steiger en kwam op zijn hoofd terecht. Do man was bijna- onmiddellijk dood. Tusschen den winch bekneld geraakt. De stoomtreiler ÏJ.M. 40 (De Hoop Ij) is van de visscherij te I.Jmuiden moeten te- rugkceren omdat één der matrozen op zee met zijn hand tusschen den winch bekneld geraakt was, waardoor dit lichaamsdeel ernstig verwond werd. Jonge man vermist. Sedert Donderdagmiddag 12 uur wordt vermist de 20-jarige Jan van Dijk, wonen de Huizerwcg SO te Bussum. Er bestaat voor den jongeman geen en kele reden te verdwijnen en in verband hiermede vreest de familie een ongeluk. BRANDEN. Ned. Herv. kerk afgebrand. Uil. Epe wordt ons gemold: Hedenmorgen vroeg is do "Ned. Herv. kerk te Ernst bij Epe afgebrand. De oor zaak is onbekend. Het vuur greep snel om zich heen en het kerkgebouw brandde ge heel af. Het ligt geheel in puin. Alleen de- toren is blijven staan, terwijl ook de pas torie gespaard bleef. Hofstede afgebrand. Kra nige redding. Tc Het eren is een hofstede afgebrand. Toen het perceel in vollen vlam stond werd pen 1 1/2-jarig dochtertje vermist, dat in dc wieg te slapen was gelegd. Dc brand meester Spcyers bedacht zich geen oogen- blik, worstelde zich door rook en vuur naar de kamer en wist het kind te redden. Nauwelijks was hij terug op een der vuuu- kozijnen of het gehecle brandende huis stortte achter hem in. Boerderij afgebrand. Door een defect in den schoorsteen brandde te Breezand af de boerderij van Gebr. Xieuwenhuis. Verzekering dek1 de schade. Zware fabrieksbrand. Zondagmorgen ontstond door tot nu toe onopgehelderde oorzaak brand in de vet- smelter ij van Pasman's Exportslachterijen en Fabrieken, gelegen aan den Eesveen- schenweg 28b, te 8 leen wijk. Het vuur vond, zooals begrijpelijk, in den grooten aanwe zigen voorraad rauw en gesmolten vet, als mede de huiden en afval der slachterij gre tig voedsel en in korten tijd stond <le ge- heele fabriek in lichterlaaie. In enkele uren was de nieuwe modern ingerichte fa briek inwendig totaal verwoest. De Steen- w ijker brandweer, die den geheelen dag aanwezig bleef, stond tegenover de vuur zee vrijwel machteloos en moest toezien, dat de fabriek geheel uitbrandde. De schade, die naar wij vernemen door ver zekering wordt gedekt, kan op het oogen- blik nog niet met juistheid worden vast gesteld, maar is aanzienlijk. Er vinden on geveer vijftig arbeiders werk in de fabriek. Naar de oorzaak van den brand wordt «vn onderzoek ingesteld. „Dc Crt." De ziektegevallen aan bcord van het stoomschip Zeta. De Xoorsche regeering heeft toestem ming verleend, sectie te laten verrichten op een van dc lijken van dc slachtoffers van dc vreemde ziektegevallen van het stoomschip Zeta. Een van de lijken is in middels naar Noorwegen vervoerd. De vier patiënten, die in het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam werden verpleegd, zijn als genezen ontslagen. De gevangenis te Leeuwarden. Op 1 Januari 1930 bedroeg de sterkte der bevolking in dc bijzondere strafgevan genis te Leeuwarden 121 mannelijke gede tineerden, ml. 115 burgers en <5 militairen. Onder die burgers, waarvan 51 in de gemeenschap. 58 in dc cel en 0 in diverse gestichten verblijven, bevinden zich 10 die levenslange gevangenisstraf ondergaan, terwijl de G militairen allen gemeenschap pelijk zitten. Gevel ingewaaid. Tc Finsterwolde (Gr.) G Vrijdag de ge vel van hel huis van mcj. dc weduwe Ta-ck ingewaaid. Een drieling. Gistermiddag werd bij «Ie familie Bol- len-Van Heek te Helmond oen drieling geboren. Het schip in tweeën gebroken Vijf leden der bemanning verdronken Volgens een Zaterdagmiddag ontvangen bericht is hei Nederlandsehe s.s. Hofplein, kap. R. Schaap, van de Stoomv. Mij. Mil- lingen Ie Rotterdam, op reis van Rotter dam naar Narvik, Zaterdagmorgen vroeg bij Svano op een rots geloopen. Er ont stond een groot gat in den bodem van het schip, waardoor de machinekamer direct vol water liep. Het s.s. „Hofplein'', groot bruto 6801 ton en netto 3983, was in ballast op weg naar Narvik. Waarschijnlijk door machi- neschado of een dcfeci stuurgerei heeft het Vrijdagnacht hulpeloos voor de Noor- sche kus! rondgedreven. Een bergings- maatschappij te Bergen (Noorwegen) heeft een boot uitgezonden, doch deze moest wegens den storm terugkeeren. Zaterdag morgen vroeg is het stoomschip tusschen de fjorden op een rif geloopen en gebro ken. Aan boord van het s.s. bevonden zich acht en dertig man. Kapitein was de heer R. Schaap, le machinist de heer Koning uit Schiedam en lc stuurman de heer Dek ker uit Rotterdam. Dc leden der beman ning zijn meest Nederlanders. Er bevin den zich onder hen eenige Duitschcrs on ■wellicht nog een andere nationaliteit-. Hulpeloos in den orkaan. Naar w ij van de directie vernemen, ver keerde de „Hofplein" sedert Vrijdagnacht in nood. Het schip schijnt ergens een rots te hebben geraakt, waardoor het stuurloos •werd on water maakte in ruim 11 en in de machinekamer. Daarna- schijnt liet te heb ben rondgedreven, tot- het Zaterdagmorgen opnieuw op een rots liep. Toen is het- in tweeën gebroken. De bergingsmaatschap pijen, die uit den omtrek naar de plaats van de ramp kwamen, zijn teruggekeerd wegens het slechte weer. Er moet een or kaan staan. Waarschijnlijk vijf man verdronken. De directie van de .Stoomvaart Maat schappij „Millingen" te Rotterdam heeft een telegram ontvangen, waarin medege deeld wordi, dat het grootste gedeelte van de bemanning van de „Hofplein" in de red dingsbooten van het schip ie Aalesund is aangekomen. Dit- zijn vier en dertig man. Het telegram zegt verder, dat er vijf men- schen verdronken zijn. Nader wordt medegedeeld, dat- een ver miste boot gevonden is en dat daarin twee lijken zijn aangetroffen. Blijkbaar is dus een van de reddingsbootew verongelukt. Drie ïnenschen worden nog vermist. Het schip is geheel verloren. De namen der vermisten. Nader vernemen wij, dat dc bemanning het- schip bij Skorpa verliet in twee red dingsbooten. De cene boot, waarin twee en dertig opvarenden en twee loodsen za ten, is bij Jotenheim opgepikt; de andere boot wordt- vermist. Hierin zaten de derde stuurman H. Zee- veid, Boschjeslaan, Vlissingen; A. Leen- hout, Vaart-weg, Vlaardingen; J. G. Bar- te!s, W'lhelminastraat 31, Rotterdam: J. Bruurinijn, Herman Costerstraat 46. Rot terdam en een Ku-ntling, Nieuwe Kerk straat 83, Rotterdam. Een reddingsboot en een loodsboot zoe ken nog naar deze vermiste boot. Twee lij ken, waarvan de namen nog niet bekend zijn, zijn geborgen. De hoop op redding opgegeven. De hoop op redding van de drie vermis ten is opgegeven. De beide gevonden lij ken zij-n aangespoeld op oen eiland in dc buurt, van Aalesund en zullen vandaar naar Aalesund worden' gebracht, voor de her kenning en voor de begrafenis. Men weet nog niet, wier lijken gevonden zijn. De ge redden zullen Dinsdag uit Aalesund ver trekken en Woensdag uit Berden voor de terugreis naar Nederland. Gebleken is, dat de bemanning uit ze ven en dertig koppen bestend. INGEZONDEN MEDEDEELING. ZWEEDSCH STOOMSCHIP MET AVERIJ TE IJMUIDEN BINNENGEBRACHT. Drie dagen stuurloos op zee. Gistermiddag te ongeveer twaalf uur heeft een IJmuider stoomtrawler, welke geassisteerd werd door een sleepboot -van dc fa. Weismuller, te IJmuiden binnenge bracht het Zweedsche vrachtstoomschip „Johann 8amie", waarvan hel roer bleek te zijn weggeslagen. Het schip, dat dezo averij bekomen heeft tijdens hevig storm weer op de Noordzee, is, aangezien het stuurloos was, door den trawler op sleep touw genomen en tot voor de IJmuider pieren gebracht, waar de sleepboot- bij het in de sluiqen brengen verdere hul]) verleende. Voor zoover bleek, is aan boord* van het Zweedsche schip alles wel. Nader vernemen wij, dat de „Jolia-nn Sanne" 1340 bruto reg. ton meet. Het- schip heeft- drie dagen met averij op de Noord zee rondgedreven. Behalve dat het roer was weggeslagen, heeft het schip ook vrij ernstige schade aan den voorsteven be komen. De ..Johann Sanne", die een lading stukgoederen in heeft, zal naar Amsterdam wórden gebracht om daar te worden ge repareerd. Na bijna een jaar weer vlot. De tjalk „Broedertrouw" uit Rotterdam zat -sinds Maart 1929 op de dijkhelling van den Rijn bij Millingen aan den grond. B;j hel kruien van het ijs- was het- schip tegen den dijk gedrongen. Gisteren is liet- nu ein delijk tengevolge van het hooge water vlet gekomen en naar Rotterdam vervoerd. De dood van een drenken arrestant. Het geneeskundig onderzoek naar de doodsoorzaak van den dronken arrestant te Amsterdam heeft uitgewezen, dat de jongen aan encephalitis leed. Door het. ge bruik van bier met cognac is deze kwaal zoo siipI verergerd, dat spoedig dc dood intrad. Vcetbal-relletjes te Wormerveer. Uit Wormerveer wordt aan de „C'rt." ge meld: Tijdens den voetbalwedstrijd W.F. C'.Z.V.V. was het reeds merkbaar, Jat het publiek liet verschillende rftalen niet eens was* met de beslissingen van den scheidsrechter. Toen het eindsignaal klonk drong het publiek naar den toegang tot de kleedlokalen en ving een hevig ge schreeuw en gejoel tegen den scheidsrech ter aan. Naar men ons mededeelde werd oen der Z.V.V.-spelers door iemand uit het publiek in den rug getrapt. De demonstratie logon den scheidsrech ter nam zulk een vorm aan, dat de poli tie het terrein ontruimde en dc toegan gen tot de kleedkamers vrijmaakte. Het publiek bleef zich echter op den weg ver zamelen en toen dc scheidsrechter zich naar den trein zon begeven, was begelei ding van dc politie noodzakelijk. Op eem- gen afstand volgden een 600- u, 700-tal luid tierende demonstranten, waaronder e :n groot aantal op relletjes beluste opgescho ten jongen». Lu dc nabijheid van het st i- t-ion vloog plotseling een straatklinker in de richting van den scheidsrechter en den begeleidenden inspecte.ur van .politie, zon der echter doe] te tteffen. Daar de trein eerst te halfzes in de rich ting Amsterdam ven ruk, plaatste do po litic den scheidsrechter in een autobus naar Zaandam om vandaar de reis naar Amsterdam te kunnen vervolgen. Door het afkeurenswaardig optreden van heb publick, waarmede ten slotte niets dan nadeel èn voor de ontvangende club èn voor de demonstranten zelve, kan wor den bereikt, werd de openbare orde ernstig verstoord. Na het vertrek van den scheidsrechter bleef het op straat in de omgeving van het station nog vrij lang rumoerig. Vervalsching van loten. In November 1.1. werd er door den Ar menraad te Amsterdam gewaarschuwd te gen een 52-jarig man, voor het feit, dat hij, zonder daartoe gerechtigd te zijn, in ver band met St. Nicolaas kaarten verkocht. Thans heeft de politie aanleiding gevon den, dezen man te arresteeren op vermoe den van poging tot oplichting. Ten huize van den aangehoudene zijn n.l. loten ge vonden van een Friesche loterij, welke lo ten vervalscht bleken te zijn. Verduistering. Te Bussum is een 26-jarige loopknecht, woonachtig te Huizen en recidivist, aange houden, die in dienst van het filiaal eener ververij, goederen afleverde zonder voor kennis en daarvoor de bedragen inde. In den loop van een jaar heeft hij op deze wijzo ruim 1000 verduisterd. De man is ter beschikking van dc justitie te Amster dam gesteld. Diefstal van thee en chemicaliën. Eenige dagen geleden heeft de politic te Rotterdam bij den opkooper H. in be slag genomen een partij thee, groot 275 kilogram, die bleek afkomstig te zijn van de lading van het s.s. Tjerimai, van den Rotterdamschen Lloyd, dat aan dc Llovd- kade ligt. Tot dc lading van dit schip be hoorden kisten thee, die .overgeladen mois ten worden in een lichter, die ze aan boord van dc Batavier zou brengen, met welk «chip zo naar Londen gezonden zou den worden. Gebleken is, dat uit de lading 18 zakken zijn geschept, in totaal 275 kilo gram. Als verdacht van dezen diefstal zijn aangehouden de schipper de R. en de schip persknecht van H. Zij hebben de thee -ver kocht voor 215 aan den opkooper 8., .Tie de thee weer verder verkocht aan den op kooper H. voor 375. Bij de R. en van II. is tevens in beslag genomen een groote partij chemicaliën, welke vermoedelijk afkomstig zijn uit Lo- verkusen, Duitschland, welke partij al ge- ruimen tijd geleden is gestolen, maar die zij. in verband met dc zeer hooge waarde, niet aan den man hebben weten tc brengen. Zij hcbl)en wel getracht de chemicaliën voor cocaine te doen doorgaan, maar het is hun niet gelukt. Dezo partij chemicaliën beyat stoffen, die uitsluitend door apothe kers en doctoren worden gebruikt. Voorts zijn nog andere van diefstal afkomstige goederen bij de R. en van H. in beslag ge nomen. Het onderzoek wordt voortgezet. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN. Zes dooden. In het noorden der Vereenigde Staten werd op een spoorwegovergang een auto bus door een trein gegrepen en verwoest. In de autobus bevonden zich 40 mannelijke en vrouwelijke studenten. Vijf studenten en do chauffeur van de auto werden gedood. Drie studenten en drie meisjes werden levensgevaarlijk gewond. TRAKTOR DOOR BLOKTREIN VERSPLINTERD. Twee dooden. Zaterdagnamiddag 5 uur is een traktor met volgwagèn van de brouwerij „Impé riale", uit Brussel, te Oude-God op den overweg aan de Militairebaan, op den bloktrein AntwerpenBrussel gebotst', die om 4 u. 53 het Centraalstation had ver laten. De traktor werd geheel versplinterd en schoot, vervolgens in brand. De autobe stuurder, woonachtig te Anderlecht, en de hem vergezellende persoon werden zoo zwaar gewond dat zij spoedig overleden. De lijken werden naar het stationsgebouw te Oude-God overgebracht. Tengevolge van den schok der aanrijding ontplofte de essencebak en in een oogen- blik stond het wachthuisje, in welks onmid dellijke nabijheid het ongeluk gebeurde, in lichte laaie. Dc brandweer van Mortsel moest handelend optreden om het vuur van het houten gebouwtje te blusschen. BRAND IN HET KAPIT00L TE WASHINGTON. Waardevolle documenten vernield. Vrijdagavond is weer brand uitgebroken in het Kapitool te Washington en wel in het vertrek, waar het. archief van het re presentantenhuis is opgeborgen. Om 7 uur klonk het brandalarm, ter stond snelden de brandweerwagens onder het gehuil der sirenes door de straten. Om kwart voor acht was men den brand reds meester. Het vuur had echter klaarblijkelijk al uren lang liggen smeulen, vóór het werd ontdekt. Waardevolle documenten welke gedeel telijk een eeuw oud zijn, zijn verbrand of ernstig beschadigd. Een schilder, die in het gebouw werk zaam was, werd gewond en werd bewus teloos gevonden. De materieele schade, door den brand op het kapitool veroorzaakt, bedraagt 50.000 dollars. Slachtoffers van plicht en wetenschap. Opnieuw is een geneesheer het slacht offer geworden van het toepassen der ra diologie. Thans in het ziekenhuis van Havre, waar een bekend radioloog, dr. De Boissiere, die reeds in 1924 en in 1927 am putaties had moeten ondergaan tengevolge van aantasting door radio-emanaties, thans is bezweken. Hij was 55 jaren oud geworden. Dyphteritis-epidemie. Volgens een telegram uit Kassei aan de „Voss. Ztg." is in Bad Hersfeld een dyphteritis-epidemie uitgebroken die met uiterst ernstige symptomen "gepaard gaat. Tot dusver zijn. in het ziekenhuis te Hers feld reeds zeven kinderen aan de ziekte gestorven. - i Tramstaking en bommen. Sinds Juli is er'te New Orleans een sta king onder dr trambestuurders en de con ducteurs. Tot nu toe zijn er in het geheel al 30 trams met dynamiet vernield (na 31 De cember reeds drie). De politie heeft order gekregen, om steeds, indien zij het noodig acht, te schie ten. Zij moet zich ten koste van wat. dan ook. van dc dynamietwerpèrs meester ma ken. NED. OOST-INDIE MIJNOPZIENER VERMOORD. Anela seint uit Bandoeng: Het dagblad „De Koerier" verneemt uit Bonkoelen, dat cle mijnopziencr Sehmitz, in een mijngang van de mijn Lebongdatai door een koelie is doodgestoken. De dader beweerde, dat Schmiiz hem een klap had gegeven. OPRICHTING VAN VEERTIG RADIOSTATIONS. Verbetering in de verbinding met de buitengewesten. Aneta seint uit Bandoeng: Naar „De Preanger Bode" meldt, is het Gouverne ment van plan, verbetering te brengen' in de verbinding met de buitengewesten, dooi de oprichting van veertig radio-stations op eenzame posten. Het plan is verdeeld over 4 jaar. In 1929 zijn reeds drie stations gebouwd. De kosten zullen een millioon bedragen, de kosten van exploitatie een half millioen per jaar. Het uoodige personeel wordt- thans opgeleid. DIOCESANE HAARLEMSCHE GYMNASTIEKBOND Lustrumwedstrijden bij het 10-jarig bestaan. Bij gelegenheid van en in samenwerking met den Dioc. Jeugddag, gehouden 1 Sept. 1.1. te 's-Gravenhage, heeft de Dioc. Haarl. Gymnastiekbond met 'n openbare demonstratie op Houtrust z'n lustrumvie ring ingezet. In de vereerende tegenwoor digheid van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aenge- nenl heeft de D. H. G. B. daar blijk gege ven van z'n kennen en kunnen en ge toond, dat hij door z'n groot aantal leden 'n flink uitgebreid lichaam is. Niet alleen flink en sterk in kracht naar 't physieke, maar machtig ook door z'n principieelon grondslag, waardoor de moreele vorming bij de lichamelijke oefening ten goede be ïnvloed wordt, in goede banen geleid en gehouden wordt. Op 8 en 9 Februari a-.s. zal deze Bond lustrumwedstrijden doen houden, waarvan de organisatie is ter hand genomen door den R. K. Turnkring „Haarlem". Het pro gramma voor Zaterdag S Februari ver- meldt, behalve den eereavond, waarop de vereenigingen, aangesloten bij genoem den Turnkring, haar beste nummers vol afwisseling zullen uitvoeren, 'n eerewed strijd voor keurturners. Het ligt in de be doeling der bondsleiding uit deze keurtur ners 'n bondskeurploeg samen te stellen, die bij voorkomende gelegenheden den bond op waardige wijze zal vertegenwoor digen en van propagandistisch standpunt bezien van groot belang zal zijn. Deze mooie wedstrijd zal gedeeltelijk op den eereavond verwerkt worden. Het belangstellend publiek zal door 'fc zicht baar vermelden van de behaalde waardec- ringen voor elk onderdeel ten volle in dë spanning kunnen meeleven. Zondag 9 Februari worden dc vereeni- gingswedstrijden gehouden voor turnsters en turners, voor jongens- en meisjes-aspi ranten, zoowel in voorgeschreven als eigen gekozen oefeningen. Hier wordt een overgroote deelname verwacht daar de wedstrijden technisch zoo gesteld zijn, dat ook betrekkelijk zwakkere vereenigingen aan de meerkampen deel kunnen nemen. Bij gelegenheid van deze lustrumwed strijden zal 't bondsbestuur in Haarlem, de officieele plaats van vestiging, recipiee- ren. De D. H. G. B. zal door deze grootsche lustrumherdenking aantoonen, dat hij weer een periode van grooten bloei tege moet gaat, waartoe alle katholieke gym nastiekverenigingen samen- en medewer ken. Het zal. vertegenwoordigend zoo'n groot getal katholieke jongeren, allerwege sympathie en steun verwerven, omdat hij propageert de goede gymnastiek, de mooi ste sport: lichamelijke oefening door het turnen, de edelste sport: lichaamsbeheer- sching. orde en tucht. „Msb." LUCHTVAART Botsing tusschen vliegtuig en zeemeeuwen. Het Fransche verkeersvliegtuig „Auver- gne" van dc ParijsLonden luchtlijn is Zaterdag j.l. vliegende van Croydon naar Le Bourget, boven Boulogne-sur Mcr in botsing gekomen met een zwerm zeemeeu wen. De vlieger deed zijn best om den zwerm te ontwijken, doch kon niet voorko men, dat twee groote zeemeeuwen door de verbindioigsstijlen tusschen de vleugels werden getroffen. De stukgeslagen vogels zaten nog aan het vliegtuig vast toen dit te Parijs aankwam. Botsingen tusschen vliegtuigen en vogels zijn betrekkelijk zeldzaam te noemen, maar komen toch nu en dan voor. Twee ja ren geleden had de K. L. M. vlieger Sille- vis in de lucht een plotselinge ontmoeting met enkele duiven. Een der dieren werd door de metalen schroef stukgeslagen, ter wijl een niet minder onfortuinlijke duif dwars door den dunnen houten voorkant van den vleugel van het vliegtuig sloeg en daarin bleef steken. Dat een botsing met groote vogels ook noodlottig vopr de vliegers kan worden, bleek in Maart. 1928 bij Esteli in Nicara gua, waar een Amerikaansch marinevlieg tuig kort na den start op geringe hoogte met een groote gier in botsing kwam. Het zware dier kwam in aanraking met een vleugelstijl die doormidden brak, ten ge volge waarvan de vleugels van het vlieg tuig afbraken. De vliegers, kapt. William Byrd en serg. Frankforter, sprongen met huil parachutes overboord, doch door de geringe hoogte konden de valschermen zich niet meer ontplooien, zoodat beiden den dood vonden. Nederlandsehe vliegtuigen te Lympne geland. Twee vliegtuigen, komende uit Amster dam zijn Vrijdagmiddag in verband met den plotselingen storm en het slechte zicht óp het vliegveld van Lympne geland. De pas sagiers zijn per trein naar Londen vertrok ken. Twee lijken van vliegers opgehaald. Uit Napels wordt aan de bladen gemeld, dat eenige visschers uit het dorp Baia in hun netten, bedolven onder duizenden vis- schen, twee in verregaanden staat van ont binding verkecrende li^cen hebben opge haald, die gekleed waren als vliegers, met lecren helmen op het hoofd. Men gelooft, dat het buitenlandsche vliegers waren, wier identiteit iiïtusschen» nog niet is vast gesteld. Vliegtuigen bij de haringvisscherij. Uit Oslo wordt gemeld, da t in de vorige week voor de eerste maal bij de liaring- visscherij vliegtuigen werden gebruikt. Deze gaven de richting aan, in welke dc haring zwom. Het resultaat was boven verwachting goed. Dc vangst was zeer overvloedig.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6