UIT DE RIJNSTREEK NED. OOST-INDIE DINSDAG 31 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 RECHTZAKEN GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RUN ..GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. Het Gerechtshof te 's-Gravenbage heeft gisteren uitspraak gedaan in de volgende iaken De veehouder J. D. uit S t o m p w ij k is door den Haagschen Politierechter wegens bedreiging van iemand met zware mishan deling, veroordeeld tot 40- boete subs. 20 dagen hechtenis. Het Hof verminderde deze straf tot 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. De werkman A. K. uit Waddins- v e e n, is door den Politierechter te Rot terdam, wegens beschadiging, veroordeeld tot 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Het Hof sprak dezen verdachte vrij. Het Hof heeft voorts bevestigd het von nis van den Haagschen Politierechter, waarbij j. van B„ fabrieksarbeider te Koudekerk a. d. Rijn, wegens mis handeling is veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. De slager J. H. G. uit Woubrugge, is door de zelfde Rechtbank, wegens het plegen van ontuchtige handelingen met me'sjes beneden d«n leeftijd van 16 jaar, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Het Hof bevestigde dit vonnis. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ter strafzitting van het kantongerecht te Alphen aan den Rijn stonden ter rolle 61 zaken. Als kantonrechter fungeerde mr. A. N. L. Otten. Heel wat op hun kerkstok. Allereerst kwam in behandeling de na volgende zaak. Eenige jongelui uit H a- zerswoude, N. B. V. H„ H. J. N. en T. J. N., hadden heel wat op hun kerfstok. Zij hadden geloopen op met rozen bepooten grond, hadden gevischt in verboden water, terwijl een hunner bovendien de veilig heid van het verkeer in gevaar had ge bracht door met een rijwiel eenige ma len op den openbaren weg in een cirkel te rijden. Als hun raadsman trad op mr. L. Weyl te Leiden. Deze begon er op tes. wijzen, dat niet minder dan acht proces sen-verbaal door den gemeente-veldwachter P. tegen verdachten waren opgemaakt. Hij heeft den indruk gekregen, dat die ver- balenjacht een gevolg is van een minder goede verhouding tusschen verdachten en verbalisant. Het was, aldus verdachten's raadsman gebleken, dat wie in Hazers- woude niet naar de poppen dansten van verbalisant, zich bloot stelde aan plage rijen van den veldwachter. De heer Kan tonrechter merkte op, dat de feiten die verdachten hadden gepleegd, strafbaar waren, zoodat verdachten, afgescheiden van andere omstandigheden, hadden na te la^ ten zich aan die feiten schuldig te maken. De eerste zaak tegen verdachten betrof het visschen in verboden water. Als ge tuige werd gehoord de landbouwer-K. Deze had bet visschen niet gezien doch de natte netten zien liggen op bet erf van een ver lofhouder bij wien verdachten zich op hielden. Verbalisant verklaarde, ,dat een der verdachten aan zijne woning had aan gebeld en hem tartend en uitdagend had gezegd, wij gaan visschen, je kunt dus weer verbaal opmaken, wat dien verdachte een flinke schobbeering van den kantonrech ter bezorgde. Deze vond heb allerminst te pas komen voor een jongmensch zoo tegen de politie op te treden. Geen der getui gen kon echter verklaren het visschen ge zien te hebben, waarna de Ambtenaar O. M. vrijspraak vroeg. De kantonrechter sprak daarna verdachten vrij. In een twee de zaak bleek een omissie in de dagvaar ding te bestaan, n.l. de plaats waar het feit gepleegd was, was in dit epistel niet vermeld. De ambtenaar O. M. vorderde nietig verklaring der dagvaarding, con form welk requisitoir de kantonrechter uit spraak deed. In een derde zaak tegen ver dachten nd. het loopen op met roozen be pooten grond, stelde de raadsman van verdachte aan verbalisant de vraag, of door dit loopen schade was berokkend, wat deze niet kon beamen. Verdachten's raadsman beriep zich op een arrest van den Hoogen Raad, waarbij was uitgemaakt, dat een essentieel deel van het strafbaar feit was, dat schade door het loopen moet zijn ontstaan. Nu niets van schade was gebleken meende mr. W„ dat verdachten zouden moeten worden vrijgesproken. De ambtenaar O. M. ging hiermede accoord en requireerde vrijspraak, conform welk re quisitoir de heer kantonrechter vonnis wees. In een andere overtreding werd de jeugdige verdachte T. J. N. veroordeeld voorwaardelijk tot 1 maand tuchtschool met een proeftijd van 1 jaar, terwijl de mede verdachten werden veroordeeld tot 8. subsidiair respectievelijk 1 maand tucht school en 8 dagen hechtenis. Dierenmishandeling. N. v. B. te Koudekerk had e>en ge wond paard arbeid doen verrichten, waar door het dier pijn had ondervonden. Ver dachte verzocht het verhoor van den fabri kant van B. te Koudekerk als getuige décharge. Deze verklaarde, dat het paard geen wond had. Hij was in staat een vee- artsenijkundige verklaring over te leggen waaruit bleek, dat het bewuste paard geen wond had tengevolge waardoor het zon der pijn arbeid kon verrichten. De verba lisant veldwachter D. te Koudekerk ver klaarde, dat het paard een bloedende wond had, door het wrijven van het tuig leed het dier schrijnende pijn. De ambtenaar O. M. hechtte weinig waarde aan de over gelegde verklaring van den veearts en re quireerde eene geldboete van 20 of 5 d. De kantonrechter veroordeeld verdachte tot 6 subs. 3 d. W. V. H. te Koudekerk moest voor een gelijke overtreding terecht staan. Ook ia deze zaa-k kwam de heer v. B. ak getuige De raad der gemeente vergaderde gis teravond te 7 uur onder voorzitterschap van den heer dr. H. J. Lovink, burgemees ter. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering met gebed deed de voorzitter mededeeling van enkele door Ged. Staten goedgekeurde raadsbe sluiten. Schoolgeldregeling Chr. H. B. S. Naar aanleiding van een door het raads lid D. ten Cate Brouwer in de vorige ver gadering gestelde vraag inzake een gewij zigde schoolgeldregeling bij de Chr. H. B. S., deelen B. en W. mede, dat de thans gël- dende regeling door den raad is goedge keurd. De heer ten Cate Brouwer maakt zijn excuus voor de misvatting, die plaats had, doch zij is een gevolg van een minder leesbare uitdrukking in een aan de ouders van leerlingen gezonden circulaire. Het „officieele" raadsverslag. Naar aanleiding van een door hetzelfde raadslid gesteld vraag, of het mogelijk is met een uitgever tot overeenstemming te komen inzake het drukken van het raads verslag, zoodanig,- dat de raadsleden dit zoo spoedig mogelijk in hun bezit hadden, deelen B. en W., mede naar aanleiding van een rapport daaromtrent van den gemeen tesecretaris, den raad mede, dat zulks niet wel mogelijk is. De heer ten Cate Brouwer is hierdoor slechts ten deele bevredigd. Gaarne zou bij binnen zeven dagen een offcieel ver slag van bet verhandelde hebben. De heer den Hertog zou een beperking van de uitgaven willen zoeken in een min der kostbare uitgave van de bijlagen be treffende de voorstellen, die aan de verga dering voorafgaan. De heer den Uil wenschte eveneens gaarne een spoediger verschijnen van het raadsverslag, maar hij zou zulks aan de liberale en clericale bladen, die hier ver- sohijnen, niet gaarne overgelaten zien, want daarin heeft bij niet veel vertrouwen, omdat ze niet objectief genoeg zijn. De heer ten Cate Brouwer antwoordt hierop, dat men dan ook van „Het Volk" geen objectiviteit kan verwachten. Spr. vraagt niet naar kleur, hij wil een getrou we weergave van hetgeen behandeld is. Verschillende leden voerden hierover nog het woord over den aard van het ver slag, over de belangstelling van het pu bliek en de pers voor het officieel verslag, enz. De voorz. antwoordde hier o.m., dat men niet al te veel interesse van het pu bliek hieromtrent mag verwachten en ver wees hierbij naar de mislukking van het Verkort Verslag der Kamer, terwijl zij ove rigens zeer terecht zeide, dat een journa list zijn verslag niet zal laten liggen tot een editie van eenige dagen later, in af wachting van het officieel verslag. De jour nalist toch neemt van het verhandelde in den raad datgene, wat hem voor zijn le zerskring belangrijk lijkt en dan doet hij zulks op een wijze zooals hij dit ziet. Dat is bet journalistieke geheim. Op verzoek van den heer ten Cate Brou wer zullen B. en W. deze kwestie nog eens nader onder de oogen zien. De vermakelijkheidsbelasting. Naar aanleiding van een bij de begroo ting gedaan verzoek betreffende een mil dere toepassing van de belasting op de publiéke vermakelijkheden deelen B. en W. eenige verzachtingen van deze belas ting mede en wel de volgende: le jaarver gaderingen en jaarfeesten van plaatselijke vereenigingen, wadrbij muziek of zang wordt gemaakt. 2e. vergaderingen van godsdienstigen wetenscbappelijken, socialen of politieken aard, waarbij eveneens muziek of zang wordt gemaakt. 3e. Tooneel-, zang-, muziek- en bioscoop uitvoeringen, wanneer hiervoor een entree wordt geheven, die niet hooger is dan 75 cent en die uitgaan van plaatselijke ver eenigingen. De heer ten Cate Brouwer zou ten aan zien van dit laatste een ruimere grens ge trokken willen zien, speciaal met hot oog op de uitvoeringen, die de Alphensche Kunstiering geeft door het laten optreden van Tooneel gezelschappen. De heer Boeren herinnerde eraan, dat hij bij de gemeontebegrooting ook vrijstel ling van vermakelijkheidsbelasting heefl gevraagd bij voetbalwedstrijden. De voorz. zeide toe deze bemerkingen nog eens te zullen overwegen en de raads leden tevens de voorgestelde verlagingen toe te zenden. Subsidie-voorstel. De voorzitter doet voorts nog eenige mededeelingen. Op een verzoek van de Alphensche Pluimveever. om een subsidie voor haar tentoonstelling, stellen B. en W. voor een bedrag van 12.50 a 15 be schikbaar te stellen. Een voorstel-den Her tog om dit bedrag te verboogen tot 20 werd verworpen met 116 stemmen. Het gebed in den raad. Hierna deelde de voorz. mede, dat van de heeren ten Cate Brouwer en den Her tog een voorstel was ingekomen om over te gaan tot afschaffing van het gebed in den raad. a décharge. Deze verklaarde eveneens, als in de vorige zaak, dat het paard geen schrijnende wond had, wel was de huid «enigszins onthaard doch oen wond was niet ontstaan. Getuige was in het bezit vaa eene verklaring van den veearts K. te Kou dekerk, waaruit bloek, dat het paard niet De heer Ruting zeide gaarne te zien, dat dit voorstel werd aangehouden tot de vol gende vergadering, wijl het voorstel eerst hedenmorgen was ingekomen. Hiertoe wordt besloten. De agenda. 1. Voorstel van B. en W. om het grasge- was langs den Ziendeweg weder onders hands te verhuren aan A. van Wilgenburg. Z. h. s. goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W. om de huur van het perceel Hooftstraat 327 met P. Borst te ontbinden en dit perceel weder te verhu ren aan L. Marbus alhier. Z. h. s. goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. tot ondershand- schen verkoop van 84 boomen op stam, ver spreid staande in de kom der gemeente, niet verplichting tot rooiing, aan J. J. van Goozen te Hoogmade. De heer den Hertog vraagt, of er niet meer geld voor deze boomen te maken zou zijn en noemt in verband daarmede een firma, die bier ook meermalen personeel werkzaam heeft. De heeren Spreij en Herngreen raden dit sterk af, wijl de gemeente blij mag zijn met het geboden bedrag, terwijl de heer Boeren er de aandacht op vestigt, of het wel gewenscht is, dat men na een openba re aankondiging nog andere personen als gegadigden kan toelaten. Spr. vreest hier een antecedent te scheppen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van gelden voor het verande ren van de closets van de bijzondere school aan de Zaal bergstraat. Z. h. s. goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan Besturen van Bijzondere Scholen over het jaar 1927 en verrekening over de jaren 1925 t/m. 1927. Z. h. s. goedgekeurd. Subsidie Burgerwacht 6. Voorstel van B. en W. om aan de Al phensche Burgerwacht over 1930 een subsi die van 100 to verleenen. Bij adres, d.d. 16 November 1929, vraagt bet Bestuur van de Alphensche Burger wacht, een jaarlijksche subsidie van 300, uit de gemeentekas, ter bestrijding der noodzakelijke kosten tot instandhouding van dit instituut. Dit adres werd in de vergadering van 25 November in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Volgens de bij het adres overgelegde begrooting voor 1930 worden de uitgaven geraamd op 375.waartegenover een ontvangst staat van 75.—, welke van het Rijk wordt ontvangen, voor oefengelden. Hoewel B. en V/. niet ontkennen, dat bij het bestaan van de Burgerwacht voor de gemeente belangen betrokken kunnen zijn, vinden zij een jaarlijksche bijdrage van 300.niet gewettigd. Het geheele nadeelig saldo, en daarmee feitelijk alle kosten, zouden dan door de gemeente worden vergoed. De vrees bestaat dat dan geen enkele poging meer zal worden aangewend om uit andere bronuen een bijdrage te ver krijgen. In dit verband vinden B. en W. een jaar lijksche bijdrage uit de gemeentekas van 100.op haar plaats, in welken geest zij den raad een voorstel doen. De heer den Uil verklaart zich nog maals een heftig tegenstander van de bur gerwacht. Ook de heer. den Hertog is van dezelfde idee. Er wordt door de geheele wereld geconfereerd, zegt spr., de eene conferentie is nog niet uit of de andere begint weer, overal predikt men vrede en vermindering van bewapening.... en hier wapent men de burgers. De heer Bergshoeff verklaart zich tegen stander van deze beide sprekers. Spr. zegt, dat het niet noodig is uiteen te zetten wat de burgerwacht beoogt. Het is spr. genoeg te memoreeren, dat de burgemeester in tijden van gevaar 250 burgerwacht-leden tot zijn beschikking heeft. Overigens heeft spr. een boekje bij zich, waarin heel veel staat over de kornuiten van den heer den Uil. „Voorlezen", roept de heer den Uil, doch de voorz. wenkt en zegt: „Laat maar". De heer Bergshoeff stelt daarom voor een sub sidie van 200.te verleenen. Na den heer den Hertog krijgt nogmaals de heer den Uil het woord, om een uitvoe rig pleidooi te houden van de socialistische idee ten aanzien van den burgerwacht, daarbij voorstellend geen cent uit te geven voor deze verfoeilijke instelling. De heer Spreij antwoordt den heer den Uil en verwijst naar 1918, toon de socialis ten de handen uitstaken naar het, wettig gezag en ons Vorstenhuis. Toen hebbel burgerwacht en landstorm gezeg: „Afblij ven". Daarom stelt spreker voor de bur gerwacht het volle pond, de 300.te verleenen. Dit voorstel wordt door verschil lende leden gesteund. De beer ten Cate Brouwer weerlegt ver volgens het betoog van den heer den Uil en wijst in verband hiermede tevens op het gevaar van den kant der communisten, dat Dog grooter is dan dat der socialisten. In zijn antwoord op het gesprokene zegt de voorzitter dat het Fransche parlement neg slechts eenige dagen geleden eenige p illioenen hcoft beschikbaar gesteld voor do verdediging van het vaderland. Slechts enkele socialisten stemden tegen. De voorz. gewond was op zoodanige wijze, dat door zijn arbeid pijn Ontstond. Ook aan deze verklaring werd niet de noodige waarde gehecht, de zaak werd echter jitgesteld om een deskundige te hooren. I14 de ove rige zaken werd verstek verleend. raadt den heer den Uil aan het daar ver handelde eens to lezen. Overigens wil spr. volstaan met te zeg gen, dat de burgerwacht in rijden van ge vaar goede diensten kan bewijzen. Wethouder Herngreen k<^r>t' op tegen de wyze, waarop de tegenstanders van do Buigerwacht zich uitlaat o^er\ degenen, d»o met hen van principe vSrscbillen. Daarom acht spr. woorden ab^Jtfouppels", „die venbende" en ,,armzalige*icUoten van geest" ontoelaatbaar. Wcth. v. Leeuwen zegt zich, na het ge sprokene vooral van den heer den Uil, te verklaren voor het voorstel van f 300. Dit voorstel kwam het eerst in stemming Het werd echter door den heer Spreij in getrokken, waarna het voorstel van den heer Bergshoeff 200.werd aangeno men met 152 stemmen, die van de heeren den Uil en den Hertog. Benoeming ambtenaap Burgerlijke Stand. 7. Benoeming van een onbezoldigd amb tenaar van den Burgerl. Stand. Aanbevolen worden in alpbabetische volgorde de hee ren 1. J. L. H. Boeren, 2. D. ten Cate Brou wer. Benoemd wordt met 97 stemmen en 1 blanco de heer J. L. H. Boeren. Nog meer benoemingen. 9. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor g. L o. aan den Ouds- hoornscheweg. Voorgedragen worden de heeren: 1. A. Kroon te Beekbergen; 2. A. van der Vlist, alhier; 3. J. Betist, te Ca- pelle a. d. IJssel. Benoemd wordt de heer A. Kroon met 9 stemmen tegen 8 op den heer A. v. d. Vlisfc. 9. Benoeming van leden van verschillende Commissiën. Benoemd worden: a. Tot leden de heeren M. Meijer en P. van Dijk, tot plaatsvervangers de heeren D. van Muiswinkel en L. H. J. Boeren. b. Tot leden de heeren D. ten Cate Brouwer en G. Bergshoeff, tot plaatsver vangers de heren C. Koren en J. H. Ruting. c. Tot leden de heeren A. den Ouden en W. J. Spreij, tot plaatsvervangende leden de heeren H. G. Veltman en G. Bergshoeff. d. Tot leden de heeren B. van 't Riet, 15. ten Cate Brouwer en A. den Uyl, tot plaats verv. leden de heeren G. Bergshoeff, C. Koren en J. L. H. Boeren. e. Tot leden de heeren O. Koren, W. J. den Hertog en Th. Cocx. Na rondvraag werd de vergadering te ruim half tien gesloten. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Benoeming onderwijzeres, Op heffing instituut voor vakonder wijs in de nuttige handwerken. Maandagmorgen vergaderde de gemeen teraad. Aanwezig zijn alle leden behalve de heer A. van B-ennekom, die wegens ziek te verhinderd is. Voorzitter is de burge meester. Te ongeveer half elf opent de voorz. de vergadering, waarna de secr. de notulen leest, die onveranderd worden goedgekeurd met de stem van den heer Starrenburg „tegen". Nadat de voorz. heeft toegelicht dat in het jaar 1929 het aantal leerlingen dermate is gestegen, dat met ingang van 1 Januari a.s. eene onderwijzer aan die school moet benoemd worden, zegt hij dat deze verga dering is belegd om voor laatstgenoemden datum de ontstane vacature aan te vullen, cmdat anders de aanspraak op de Rijks vergoeding verloren gaat. In overleg met den Inspecteur van het L. O. en gelet op het advies van het hoofd der school heb ben B. en W. alleen op de voordracht ge plaatst, mcj. H. R. C. H. Kruis, thans kwee- keünge aan die school. Na eene korte gedachtenwisseling om trent dit punt en eene toelichting omtrent de berekening van het gemiddeld aantal leerlingen, wordt tot stemming overge gaan. Uitgebracht worden op inej. Kruis 9 stemmen, terwijl een blanco biljet is in geleverd, zoodat dus mej. Kruis is benoemd. Als tweede agendapunt komt dan aan de orde een voorstel van.B. en W. om met in gang van 1 Januari a.s: de betrekking van vakonderwijzeres in de nuttige handwer ken aan de openbare lagere school op te heffen. Zonder eenige discussie wordt aldus be sloten. De heer Starrenburg laat aantee- kenen „tegen" te hebben gestemd. Met algemeene stemmen wordt daarna besloten aan mej. Koot geb. Dullemans en aan mej. Kruis, met ingang van 1 Januari 1930 eervol ontslag te verleenen, resp. als vakonderwijzeres en als tijdelijk vakonder wijzeres aan genoemde school. Een voorstel van B. en W. om aan mej. Koot geb. Dullemans, gedurende het jaar 1930 een toelage te verleenen van 12.50 per maand vindt bestrijdig bij den heer Stadhouder. Laatstgenoemde vindt mo menteel geen termen aanwezig wachtgeld toe te kennen. Indertijd was dat anders omdat de juffrouw toen ongehuwd was. De heer Stadhouder wijst er voorts op dat bij de behandeling van do gemeentcbegrooting 1929 bezuinigd is. Spreker zal daarom te gen stemmen. Nadat de voorz. het voorstel van B. en W. heeft verdedigd en de heer de Graaf er op gewezen heeft dat misschien over een jaar de juffrouw weer in dienst genomen moet worden, brengt de voorz. het voorstel van B. en W. in stemming, het welk dan met 9 tegen 1 stem (de heer Stad- houdor) wordt aangenomen. De agenda is dan afgewerkt en de voor zitter sluit dan de vergadering met de beste hcilwenschen voor het oude en nieu we jaar. Aangezien er nog een paar jarige raads leden waren bleef de raad nog een tijd bijeen om de tractatie der jarigen te ge- 1 bruiken. Eind goed a-1 goed. INGEZONDEN MEDEDEELING. Uw Boekhouding in orde I VANAF f 5.— PER IfiAAND. Brieven onder No. 134 Bureau v. <L Blad. I ALPHEN AAN DEN RIJN. Een varken trekt er op uit. In de Emmalaan passeerde gisterenmorgen een vrachtauto, geladen met varkens van den expediteur E. te Gouda. Een der varkens, blijkbaar niet op een auto-tochtje verzot, had de stoutmoedigheid uit het. vehikel t* springen, zonder dat dit door de bestuur der, die verder reed, werd bemerkt. Eerst te Wassenaar kwam bij tot de ontdekking van do vermissing van zijn viervoetige reis genoot. Na vele telefonische informaties bleek dat het pl.m. 250 K.G. wegende var ken te Alphen in het hol van den leeuw bij een slager was opgeborgen, vanwaar het door den eigenaar ten slotte werd weg gehaald. Misdrijf? In verband met het gevon den kinderlijkje wordt gemeld, dat de sectie op het lijkje werd gehouden door dr. Hulst te Leiden en dr. de Graaf al hier. Door dit onderzoek heeft het vermoe den aan misdrijf moer vasten grond. In het donker. Gisteravond pl.m. half zes werden wc weer eens onthaald op een storing in het electrische net, zoodat alles in het donker werd gezet. Na ongeveer 10 minuten was de storing weer opgeheven. Geboren: Johanna Gozina, dochter van L. van Beek en M. Goudberg Tjit- sche, dochter van W. de Vries en W. Zijl stra Cornelis Hermanus, zoon van J. H. van Frankfoort en A. H. M. Pouw Ge- rardus Nicolaas Thoresia, zoon van J. Ven- ne en J. M. Bczuyen. Overleden Willem Oudshoorn wedr van Aagje Barreveld 84 jaar Mathilda Sax echtg. van W. M. van Rijn 59 jaar Gerardus Johannes Hecsbeen 5 weken (wo nende te 5s Hertogenbosch) Sara van Veen 2 maanden Maria Heemskerk wod. van B. H. Niemansverdriet 88 jaar. Getrouwd: G. J. v. d. Kolk 33 jaar en M. D. van Male 25 jaar H. G. van Kilsdonk 24 jaar en E. Ivooyman 26 jaar. Ondertrouwd: N. Hoogondoorn (Tor Aar) en M. do Bruijn. Ingekomen: van Woubrugge F. Blom en gezin, schcèpssmid Woubrugscho- weg 80 van Leiden M. H. Horstman en gezin, schipper, Hoorn 126 van Pijnackor B. M. v. d. Akker, Prins Hendrikstraat 69 van Amersfoort M. Wolters, Prins Hen drikstraat 69 van Woubrugge H. Buite laar, Woubrugscheweg 82 van Leider dorp C. Hoogevcen, Hooftstraat 219 van De Bilt L. A. J. Hooymans Prins Hendrik straat 66, van Rotterdam W. C. Verka de en gezin, klinker, Grijpestoinstraat 36 van Apeldoor G. v. d. Berg, magazijn meester, Raadhuisstraat 44. V ertrokken naar Rotterdam, La- vendelstraat 36, H. C. van 't Wout naa* Kollumerland c. a. W. Grijpma, veehouders knecht naar Utrecht B. N. Kranonburg naar Bodegraven H. Langelaar, arbei der naar Haskerland (Jourc) D. J. Hut- tenhuis naar Amersfoort L. Schoppink naar Engeland Bcccles H. G. S. Schuur man, machinist Raadhuisstraat 31 naar Leiden O. Pison en gezin, meubelstoffeer der naar Laren Engweg 17 J. A. Riet kerk naar Muidon G. J. Oost en gezin, arbeider. WOERDEN. Bibliotheek. De R.-K. Patronaatsbi bliotheek alhier mag zich in een gcstadi- gen bloei verheugen. Op het oogenblik is men in 't bezit van pl.m. 2000 boekwerken, waaronder een massa jeugdboeken. De laatste 5 jaar zijn er telkens 100 bijge- kocht. Het aantal lezers is in deze jaren reusachtig toegenomen. In 1924 werden ruim 3000 boeken gelezen, in 1929 ruim 7000 boeken. Wo mogen gerust zoggen, dat de bibliotheek de drukst bezochto is in Woerden. In ontspanningslectuur is ruim schoots keuze, zoodat het voor een Katho- liek absoluut niet noodig is, ergens anders boeken te halen. Tevens kunnen zij zoo katholieke zaak steunen. De bibliotheek is gevestigd in het gymnastieklokaal van dc R.-K. Jongensschool, Achterstraat en ge. opend elke Zondag van 12 tot 1 uur. Voetbal. V. E. P. I verloor Zondag op eigen terrein van V V. IJ. II uit JJsel- stein met 32, waarmee het kampioeiv- schap is verkeken. Het was een forsch ge speelde wedstrijd. Dermate forsch, dat een der V.E.P.-spclers door den schei ;lsr och tor uit het veld gestuurd werd. V.E.P. II bracht het er beter af en wist de Zwalu wen in Bilthoven te verslaan met 93. WEDEROM TWEE AANVALLEN OP ASSISTENTEN. Aneta seint uit Medan: Een Javaanscho contractant pleegde een aar lag op ecu Javaansohen assistent op de onderneming „Poeloe Mandi". Do assistent werd in den onderrug gewond door een tjangko, dio naar hem werd geslingerd. De oorzaak tot de daaxd was een aanmerking, die de assi stent op het werk van den koeüe maakte. Op de onderneming „Soengi lWnibia'* viel een Japansche contractkoelie met een mes den assistent Macintosh aan. Twee mandoers ontwapenden den aanvaller. De assistent bleef ongcdeerd.Do aanvaller verklaarde, dat de assistent hem ruw had toegesproken.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5