UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING DINSDAG 31 DECEMBER 1929 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD RAG. 10 BODEGRAVEN. T. B. C. De vereeniging ter bestrijding van de T. B. C. hield een vergadering on der voorzitterschap van burgemeester Hoo- geboom. Bij zijn inleiding memoreerde de voorzitter, dat dezo vergadering was aan gevraagd door den hoer Oldemans en viji anderq leden voor behandeling van het onderwerp: „Intrekking van het besluit in zake ontbinding der contracten met het Groene Kruis en do Chr. Wijk- en Zieken verpleging". Voor dezo vergadering was zeer grootc belangstelling. De secretaris, mr. H. E. Lagro, las de notulen der vorige vergadering voor, welke na kleine wijzi ging werden goedgekeurd. Dè secretaris deelt mede, dat zich eenïgo nieuwe leden aan dc zaal hebben aange meld. Over toelating bestond verschil van meening. Nadat door verschillende loden daarover gesproken is, wordt besloten tot toelating. De voorzitter verzocht den heer Olde mans als eerste onderteekenaar het voor stel te willen inleiden. De heer O. zegt dan, dat bij niet den moed zou gehad heb ben, dit voorstel in to dienen, wanneer niet menschen met verstand van zaken hem hadden gesteund. Hoe is men er toe geko men om een speciale huisbezoekster te willen aanstellen. Aan de geheele kwestie zit een persoonlijke kant en dus moet Zus ter Scboouewald worden geschorst Zeker feit werd door een Scheidsgerecht beoor deeld; van de uitspraak hebben wij weinig gehoord; die werd niet voorgelezen, omdat de uitspraak vernietigend was voor het be stuur; or was zelfs geen klein bewijs te- gen de zuster, en, wanneer het feit nog werkelijk waar was, was het nog geen re den voor ontslag. Dr. Putto, Inspecteur van de Volksgezondheid, heeft gezegd: „Het is noch mijn wensch, noch mijn voor schrift één speciale huisbezoekster aan te stellen". Welk nadeel hebben wij bij in trekking. Volgens deze convocatie krijgen Gr. Kr. en Chr. Wijkverpleging elk 150 per jaar, waar wij niets voor hebben, en de zuster krijgt; 600.Waarom dan een speciale zuster. Op een Groene Kruisverg. is gezegd: voor 4 zusters is geen werk; Het Groene Kruis heeft dezo zuster in haar dienst en krijgt voor de Wijk 600.nu wil men 150.dus 450.minder, zoo doende komt het Gr. Kr. er slecht voor. Spr. wijst er op, dat bij de stemming twee dokters verklaard hebben, dat de zuster in staat is haar taak in Wijk en T. B. O. naar behooren te vervullen. Dr. Beije zet als mede-onderteekenaar, daarna zijn standpunt uiteen, dat de ver pleging in Bodegraven en omgeving kan blijven zooals zij is. Wordt daarentegen uitgebreid met districts-consultatie bureau, dan is do volle werkkracht van een spe ciale zuster noodig. Doch daarvan zijn nog geen bewijzen. Kan het bestuur uit een schrijven van dr. Putto dit wel bewijzen, dan zal hij tegen zijn eigen voorstel stem men. Dc heer P. Maaskant, eveneens on derteekenaar, zegt met O. geen samenspre- king te hebben gehouden. Wat O. gespro ken heeft is voor zich zelf. Spreker dacht dat het zoo het beste was, doch, nu het bestuur wil aftreden, aarzelt hij het voor stel te steunen. Dit bestuur heeft veel kracht en idealen; de heeren streven iets na, wat beter voor de gemeente is en hij heeft veel respect voor dit bestuur. Do heer Oldemans vindt den heer Maaskant te naief. Hij had geen samenspraak, maar de heer M. wist waar het om ging. Spreker vindt het plicht van het bestuur om te gaan bij aannemen. Dc heer v. d. Most zegt, de vorige keer voor ontbinding der contracten te hebben gestemd, doch con sequent zijn is in deze niet in het belang der vereeniging; dr. Putto zegt dat de toestand kan blijven zooals hij is. Spr. vindt de bestuurskwestie onaangenaam. Op de 1.1. vergadering van het Groene Kruis was ook een voorstel onaangenaam voor het bestuur, doch dit zei loyaal den wensch van de vergadering te zullen uitvoeren. Dat er bij aannemen een paar personen zouden uittreden, is aannemelijk, doch het goheele bestuur zou jammer zijn. Mocht hot bestuur bij zijn voornemen blijven, dan stelt spreker toch voor, voor het voorstel te stemmen; alleen om de zaak, niet tegen het bestuur. Mr. Lagro, secretaris, zal namens, bet bestuur eenige woorden zeg gen. Aan het sterk vermeerderen van het ledental vindt spreker een wansmaak; reeds begin 1929, begonnen enkelen zich als lid te laten inschrijven; zulk een toe stand moest de pas worden afgesneden. iWat het voorstel Oldemans betreft, vindt spreker bet intrekken van een besluit, dat op de vorige vergadering genomen is, niet heel fair. Wanneer dat zoo gaat, kan men veel blijven vergaderen en niets bereiken. Do schadeloosstelling zou in het volgende punt worden behandeld. Moet de T. B. O. mot handon en voeten gebonden blijven aan Gr. Kr. en Chr. Wijkv.? Wij moeten een eigen huisbezoekster, willen wij iets te zeg gen hebben. Aangaande het schrijven van dr. Putto verwijst hij naar een vergadering 2 maanden geleden, speciaal belegd voor deze afdeeiing, waarin dr. Putto de teeke- ningen na eenigo wijzigingen heeft goed gekeurd. Ook schreef hij er zijn goed keuring aan tc hechten, mits de gezinnen dor R. K. ook door de speciale zuster kon den worden bediend. De T. B. C.-ver. is uitgegroeid in Bode graven en voor plattelandsch plaatsen dik wijls als voorbeeld gesteld. Juist 13 jaar geleden is spreker in het bestuur gekomen, de ontvangsten waren toen 1100 a 1200 nu 4 a 5000. Nooit behoefden wij meer iets aan patiënten te weigeren. De medici zijn voor een distr. consultatiebureau. Ook dr. Cornelissen heeft er zich uitdrukkelijk voor verklaard. Komt het bureau, dan krij gen wij een eigen gebouw met kamers voor onderzoek, badkamers. Röntgenapparaat, welks bediening eenzelfde persoon vergt. niet ontkomen. Samenwerking met zuster Schoonewald is niet mogelijk. Naar het bestuur had zij in geen maanden omgeke ken. De verhoudingen onderling zijn slecht Tien patiënten werden door de zuster, zon der medeweten van de dokters als gene zen afgeschreven; 1 patiënt wilde om do zuster niet meer in het consult-bureau kt men en is ook als genezen afgeschreven door de zusier, zonder medeweten van den dokter. Dat do verhouding tusschen Gr. Kr. en zuster Sch. goed is, is voor spreker een raadsel. Het grootste belang voor de patiënten is een eigen gebouw, met eigen zusters; daarmede zou Bodegraven een flinke schrede voorwaarts gaan. De heer OldemanB zegt verheugd te zijn over de toename van het ledental èn vindt het vreemd, dat het bestuur niet eveneens denkt. dr. Putto is voor een dis tricts consultatiebureau wanneer de leden zulks verlangen. Dat Bodegraven als voor beeld gesteld is, kan spreker niet beamen, daar een tiental jaren de ligtenten bij het station stonden en men moeat passeeren met een zakdoek voor do neus. Op andere plaatsen was dat veel betor in orde. Do arbitrage commissie heeft op het eene punt, dat onderzocht is, het bestuur in het ongelijk gesteld. Waarom is het be stuur niet met de andore klachten bij het Scheidsgerecht gekomen. De heer Lagro beantwoordt doze verschillende opmerkin gen. Dc heer v. d. Most, verdediger van zuster Sch. begrijpt niet, dat het bestuur niets to zeggen heeft over de zusters. Dat is te kras; zeer zeker heeft het iets te zeggen over haar werk in hun dienst. Of dr. Putto voor een consultatiebureau is, gaat bezijden do zaak van de zuster. Hij heeft niots tegen het bestuur; aan do zaak zal hij zijn beste krachten wijden. Het optreden van de zusters tegenover bur gemeester Hoogeboom betreurt spreker, doch er is excuus gevraagd en gegeven en men moet er niet meer op terugkomen. Dat de zuster in 2 maanden weinig bezoek heeft afgelegd, ligt aan do slordige admi nistratie; zij heeft in werkelijkheid veel meer bezoeken afgelegd. Ook het afschrij ven van patiënten, is te wijten aan zwak heid in de administratie; dat moet schrif telijk gedaan worden. Neerkomend op 'b gezegde van dr. Beije, dat een districts consultatiebureau met één verpl. beter is, hiermee gaat hij ac- coord doch dan eerst het bureau. Mr. La gro weerspreekt deze laatste verontschul diging over afschrijven van de patiënten; hij zegt ook dat de T. B. O. toezegging heeft van 3500 plus 5000 renteloos voor het bureau. De heer K. Steijn, voorzitter van 'b Gr. Kr. zal zijn stem motiveeren. Spr. zegt, dat het bestuur van het Gr. Kr. over het werk van zuster Sch. tevreden is en dat dit lof verdient, daar zijn zienswijze niet gewij zigd is, zal hij tegen het voorstel stem men. 't Bestuur moet niet gebonden blij ven aan een zuster, waarover het niet te vreden is. Een besluit, dat op do vorige vergadering genomen is, moet nu niet ver nietigd worden. Dominé Dam, kon de woor den van den laatsten spreker onderschrij ven en zal ook tegen het voorstel stemmen. Bij de stemming, die volgde, werd het voorstel aangenomen met 54 stemmen voor, 47 tegen en 6 stemmen blanco. Daarna volgde bestuursverkiezing, daar het bestuur geheel aftreedt, door aanne ming van het voorstel. De heer E. Bogaerd wil uitstel van deze verkiezing en benoeming van een commis sie, zulks met het oog op eenige bepalin gen uit het reglement van T. B. C.-bestrij- ding. Het bestuur gaat daarmede accoord en gaat over tot verkiezing. Gekozen wer den de heeren Luchtenburg en A. Breek- land, die de benoeming aannemen. Ver volgens de heeren A. de Vos, L. Spreij en De Liefdo van Zwammerdam. Daar deze leden niet aanwezig zijn, zal hun de benoe ming worden medegedeeld. De vergadering werd ongeveer half ééri gesloten. Eerste Bodegraafsche Centrale Broede- rij. De heer G. Stolwijk hceffc door plaatsing van een Schimmel s Newton Cen trale met een capaciteit van 2000 eieren, een groote uitbreiding gegeven aan zijn machinale broederij. Het is een pracht- machine van de nieuwste type. Voor be langhebbenden en liefhebbers van kuikens de moeite waard, een kijkje te gaan ne men. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Zondagmorgen omstreeks half twaalf is de diénstbode van den land bouwer L. van Geer door oen luxe auto van mej. C. v. Zwieton aangereden. Het meisje kwam uit de kerk en reed per fiets een paard en wagen voorbij, terwijl de auto naderde. Door den hevigen wind hoor de het meisje de auto 'niet aankomen, ter wijl dc bestuurster ook goen signaal gaf. De wiclrijdster kwam met de auto in aan raking en zoodanig te vallen, dat haar been gekneusd is én haar rijwiel totaal vernield. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Do verscheidenheid wordt steeds groofcer doch dc vraag voor Due van Thol-soorten is maar matig. Van daar dat de prijzen hiervoor te laag zijn. Betaald werd per 100 voor 1ste soort: Scar let due 2.203.10, Witte due Max. ƒ2.80 5.30, Thomas Moore 9.2010.30, Salva- tor Rose 10.5010.70, King of the Yel low 9.40—11, Golden King 15.60, Pro- serp'no 9.30—9.40, Rose La Reine 9.30 11.20, Due de Berlin 6.608.80, Brillant Star 5.20—7.40, Prosperity 11.90—12.10. De eerste Copland braohteri f 21.50 <ie. WARMOND. BURGEMEESTER SOHöLVINCK. Het beschermheerschap van „St.-Mathias" aangeboden. Ongeveer halfachfc hadden gisteravond in de greote zaal van hotel „De Zon" zich bestuur en leden van de R.-K. Muziek-, Tooneel- en Zangvereeniging „St.-Mathias" zich verzameld om Warmond's burgemees ter nog een speciale hulde te brengen. Evenals Zaterdagmiddag scheen het weder mede ie willen werken om ook deze hulde tot haar recht te doen komen en hadden de zwiepende regen- en wind vlagen blijkbaar medelijden met de glan zende instrumenten van St. Mat bias' har monie en do brandende lampions van haar zangers cn zangeressen. Immers toen een kwartier daarna de joet, onder de vroo- lijke toonen van een-*AaJsch „Groot Loc- rust" op marcheerden, waren de elemen ten tijdelijk tot rust gekomen en bood het nachtelijk duister van den grooten tuin, gedeeltelijk verlicht door fakkels en lau- pions een fantastische aanblik. De burgemeester en familie, die zich voor de achterzijde van het huis hadden opgesteld, werden door den voorzitter der vereeniging, den heer C. Zwetsloot, als volgt toegesproken. Hooggeachte burgemeester, Als voorzitter van „St.-Mathias" rust op mij, hedenavond, een bevoorrechte taak, namelijk, om de laatste en wel de voor naamste schakel te bevestigen tusschen U en „St.-Mathias", waarmede de harte- wensch van onze vereeniging in vervulling zal treden en de kroon gezet zal worden op veel moeilijken, maar ook vruchtbaren arbeid. Voorzeker is het voor „St.-Mathias" geen ijdele klank, als door u, burgemeester, die ons deel en streven, als hoofd der ge meente, zoovele jaren heeft gadegeslagen en die ons reeds zoovele bewijzen van sympathie heeft gegeven, thans het be schermheerschap onzer vereeniging wordt aanvaard. Mag ik u dan hierbij, burgemeester, het insigne, het symbool uwer waardig heid, een harp versierd met het War- mondsche wapen, op de borst hechten. Tijdens deze plechtigheid weerklonken luide fanfares, waarna- de 2e secretaris, de heer H. Walenkamp, de bijbehoorende oorkonde voorlas, welke als volgt luidde». Oorkonde. De R.-K. Muzjek-, Tooneel- en Zangver eeniging „St. Mathias" te Warmond heeft aan den edolac-htbaren heer A. J. Schöl- vinck, bij zijn aftreden als burgemeester der gemeente Warmond het bescherm heerschap over genoemde vereeniging aan gebeden, ten blijke waarvan hem deze oor konde te zijne huize door het hoofdbestuur is overhandigd. Aldus gedaan te Warmond, 30 Decem ber 19£9. Na overhandiging vervolgde de heer Zwetsloot als volgt zijn toespraak: Hooggeachte 'beschermheer, Het jaar 1929 loopt ten einde, een Hól- landsch spreekwoord in den volksmond zegt: „Eind goed, alles goed" en dit zou ik ook in toepassing willen brengen op het vereenigingsjaar 19£0 van „St.- Maihias". Ik feliciteer dan ook ónze ver eeniging met de groote onderscheiding, die haar bij deze te beuifc valt en zeg U, hooggeachte beschermheer hartelijk dank voor de groote gunst en de eer, die U onze vereeniging heeft willen aandoen. Maar dat legt ook de verplichting op bestuur en leden en hier wil ik de na druk op leggen dat zij waardig blij ven, de eer, welke hun dezen avond te beurt is gevallen. Ik eindig met den wensch uit te spre ken, dat de goede God onzen bescherm heer nog vele jaren mogo schenken voor zijn gezin on voor „St.-Mathias". Na oen hartelijk cn spontaan hoezee door alle aanwezigen aangeheven nam bur gemeester Schölvinck het woord en sprak ongeveer als volgt: Dames cn heeren, directeur, hoofdbe stuur, afdelingsbesturen ©n leden van „St. Mathias". Het is mij een zeer groote eer dat mij hier en op deze wijze het bescherm heerschap wordt aangeboden, welke hooge onderscheiding gaarne door mij woTdt aanvaard en waarvoor ik U allen mijn at- loiiiartelijksten dank betuig, waaraan ik den wensch toevoeg, dat „St.-Mathias" op den door haar ingesta-gen weg moge voort gaan en moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Nadat door het zangkoor het Sfc.-Mur thiaslied, begeleid door de Harmonie, op voortreffelijke v/ijze was ten gehoore ge bracht verdween de lichtstoet in den duis teren nac-ht, of juister uitgedrukt in hotel „De Zon" waar leden en bestuur nog ge ruim en tijd bijeen bleven en. him bescherm heer een uurtje onder hen vertoefde, NOORDWIJKERHOUT. Salaris-verhooging. Door het stijgen van hei aantal ïnwóners tot boven de 6000 op 1 Jan. 1930, wordt het salaris van den burgemeester verhoogd met 550, van den secretaris met 4.40, van de wethouders met 80, van den ontvanger met ƒ700. Dc gemeente komt nu in de 8e salaris klasse. Deze verhoogingen vorderen 1770 op de post- onvoorziene uitgaven. Er Sn gevlogen. Vijftig inwoners wer den de dune van een handig fotograaf. Hij beloofde vóór hen kiekjes te zullen maken op wit email, welke uitstekend zou den uitvallen. Toen ze klaar waren bleken deze absobiut zwart. Hij gaf echter den goed-geloovigen den raad de opnamen een kwartier in het water te leggen, waardoor dez helder wit beloofden te worden. Tot heden bleven de foto's evenwel pikzwart en het email is een stukje blik, waarop de foto's onzichtbaar ri>n. Geboren: Petrus Johannes, z. van A. A. I. van Emmerik en C. M. van don Berg. Petronella Geertruida Cornelia, A. ran A won TVn n A T> UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 1 Januari. Huizen, 1875 M. 8.25—9.20 N.C.R.V. Morgenwijding. 10.30—12.30 K.R.O. Uitzending van de Hoogmis uit de Kerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming te Utrecht. Daarna: Uitsl. N.C.R.V. Uitzendingen. 12.30—2.00 Concert. Viool, fluit, piano en kerkorgel. 2.00—2.45 Concert, Alt, bas, bariton, fluit, orgol en piano. 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur. 3.154.15 Voortzetting concert. 4.15—5.00 Harmoniumbespeling. 5.005.30 Gramofoonmuziek. 5.307.30 Orkestconcert, 7.308.00 Lezing over: Veel heil en ze gen. 8.00 Concert. Alt, viool en orgel. In de pauze: Mededeelingen en gramofoonmu ziek. Hilversum, 1071 M. (van 12.00—6.00 298 M.) 9.0010.00 Gramofoonmuziek. 10.0012.00 Concert door het A.V.R.O.- Ocfcet. In de rustpoozen: Muzikale anec- deten. 12.012.00 Gramofoonmuziek. 2.004.00 Concert door het Omroepor kest. 3.00—3.15 A.V.R.O.-Examen door A. D. Eildebrand. 3.15 Voortzetting Orkestconcert. 4.004.15 Gramofoonmuziek. 4.154.45 „Het Lied dab verveelde". Naar een gegeven van P. G. Wodehouse. Uitgewerkt en voor den microfoon ge bracht door leden van den A.V.R.O.-Staf. 4.455.00 Gramofoonmuziek. 5.306.30 Gevarieerd programma. Het ensemble „Boerenjool" en Van Dijk's Ori- gineele Volendammers. 6.307.15 Concert door het A.V.R.O^- Kwartet, 7.158.00 A.V.R.O.- Radio-Jeugd Tocneel. „De Treurige Prins". Een sprookjes-spel van Joep Jasper. 8.00 Tijdsein en persber. 8.158.45 Nieuwjaarswensch op Tijm. 8.45 „De Dollarprinses". Operette in 3 bedrijven- Muziek van Leo Fall. Na af loop i Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Gramofoonmuzeik. I.202.20 Orkestconcert. 3.20 Toespraak. 4.50 Concert. 5.50 Concert op cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Piano-recital door D. Moggridge. 7.20 Lezingen. 9.05 „De Klokken van Corneviïle" van Robert Planquette. 9.20 Nieuwsber. en Lezing. 9.55 Kamermuziek. D. Silk (sopraan). In strumentaal Trio. II.20—42.20 Dansmuziek. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 8.259.20 Katholieke morgenwijding. 12.25l.oO Concert. Kwartet en bariton. 3.505.20 Orkestoonoert. Uitz. uit Frank furt. 7.20 „De Tooverfluit". Zangspel van YV. A. Mczart. Daarna tot 11.20: Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.). „Radio Pari s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 „La Fauvette du Temple" van M©s- sager. Z e e s e n, 1635 M. 7.45 Klokkenspel. 8.15 Klokkenspel. 8.20 Morgenwijding en klokgelui. 10.20 Orgelconcert. 10.50 órkestconcert. 12.20 Concert door Insfcrum.- Kwintet. 2.20 Kind er uurtje. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Declamatie. 3.40 Orkestconcert. 5.30 „Das Dorf spricht" van Werner llobho. 6.00 Lezing. 6.25 Koorooucert. 6.50 Symphonie concert. Orkest, orgel en soliste. Daarna: Berichten en tot 11.50 Dansmuziek. Kalundborg 1153 M. 8.209.05 Concert door Kath. Kerkkoor. 11.2012.20 Orkestconcert. 2.504.50 Orkestconcert en declamatie. 7.209.50 „Gutter om Bord". Volksstuk met zang in 5 bedrijven. 9.5011.20 Her-uitz. van buitenlandsche stations. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert, 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert m. m. v. vocale 30- listen. en J. Mooij. Catharina Maria, d. van L. van der Voort en G. C. van Berkel. Nicolaas Johannes Jozef, z. van J. Nukes en C. Plomp. Treodorus Wilhelmus, z. van J. Weijers en P. Wijnands. Antonius Marinus, z. van J. F. A. Elza-kker en P. J. Braafc. Johanna Maria, d. van C. Geerlings en M. C. Hulseboscli. Cornells Petrus Johannes, z. van C. J. Guldemord en A. Duivenvoorden. Wilhelmina He lena Paulina, d. van A. G. Meijer en YV. M. J. Christiaanse. Ondertrouwd: J. Jansen, alhier en K. A. Teidenreisch te Zandvoort. YV. van Weten en C. van den Burg, beiden al hier. N. Meeuwenoord en M. O. Nulkes, beiden alhier. Getrouwd: T. Scheepmaker en S. W. M. Hondrich, beiden alhier. Overleden: A. J. Bronswijk 67 eek tg. van A. C. van. Veldhoven te 's-Gra- Programma's voor Donderdag 2 Januari. Huizen, 1875 M. Uitsluitend N. C. R. V.-uitzendingen. 8.15—9.30 Morgenconceit. 10.0010.30 Zang door Dameskoortje. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Lezen van Chr. lectuur. 11.3011.45 Gramofoonmuziek. 11.4512.30 Uurtje voor de Landbouwers. 12.301.30 Gramofoonmuziek. I.302.45 Concert, Zang, viool, oelló en piano. 2.453.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.005.00 Ziêkenuurt.je. 5.006.00 Gramofoonmuziek. 6.00—7.00 Orgelconcert. 7.007.30 Literaire lezing, 7.308.00 Cursus Maleisch, 5.00 Lezing over: Het doel der opvoe ding. Muzikale medewerking van Strijk kwartet. Na afloop: Persberichten. Hilversum, 1071 M. (Van 126 uur: 298 M.). 10.0010.15 Morgenwijding. 12.012.00 Concert door het A. V. R. O.- Kwartet. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.00—3.30 Halfuur voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Spieker: Paul Bromber. Onderwerp: Het moderniseoren van be staande interieurs met voorbeelden uit de practijk. 3.304.00 Gramofoonmuziek. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.30—6.30 Concert door het A. V. R. O.- Kwartet. 6.30 Va2 Dias: Koersen. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. Spreker: Dr. T. van HeeLsbergen over: Eenige be langrijke ziekten bij onze kippen! 7.157.30 Gramofoonmuziek. 7.308.00 Causerie door dr. O. A. Crom- melin over: Het Ned. Historisch Natuur- wetenach. Museum. 8.01 A. V. R. O.-Radio-Tooneel. Frag menten uit „Gijsbrecht van Acmstel" van Joost van den Vondel. 10.00 Persberichten. 10.1511.00 Concert door het versterkte Omroeporkest. II.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. I.20—2.20 Concert op cinema-orgel. 3.20 Vesper. 4.05 Concert. Wi l" 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsberichten. 6.50 Markberichben. 7.05 Pianorecital door D. Moggridge. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. 9.20 Nieuwsberichten en lezing. 9.55 „Milestones". Tooneelstuk van A. Bennett en Erw. Knoblock. II.2012.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Phonola-coneert. 12.251.50 Orkestconcert. 3.505.50 Pianorecital en causerie. 7.20 „Rösselspruug" van Kurt Reiss. Muziek van Hans Ebert. Daarna tot 11-20: Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Tooneeluitz. „De Misantroop" van Molière. 9.35 Concert. Vocale solisten. Z e e s e n, 1635 M. 6.1510.05 Lezingen en berichten. 11.20—12.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. I.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Berlijn. 4.50<..,j Lezingen. 7.20 Orkestconcert en declamatie. Daar na: Berichten. 9.50 Dansles. Daarna tob 11.50 Dans muziek. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Orkestconcert. 1.253.10 Orkestconcert m. m. v. zan geres. 3.10—5.10 Orkestconcert. 7.208.00 SoliBtenconcert. Zang, piano, viool, fluit en cello. 8.008.45 Declamatie. 8.45—9.05 Concert. Deensche romancen. 9.2010.20 Orkestconcert. 10.2012.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert, Orkest, vocale- en instru mentale solisten. VOORHOUT. Geboren: Sophia Catharina, d. van L. A. van der Lans en S. W. van Deursen. Adrianus Cornelis, z. van H. A. van den Berg en J. G. van Zuijlen. Geertruda Maria, d. van P. Berkhout en G. Diemcl. Johannes Albertus, z. van Th. N. Bak ker en M. C. van der Meij. Gevestigd: B. T. J. Jacobs en ge zin van Haarlem. L. Wingelaar van Noordwijkerhout, A. J. M. Broekman van Amsterdam. A. J. A. van Dijk van Monster. W. van Elk van Ewijk. Vertrokken: A. R. J. Berbee naar Sassenheim. W. Stavleu naar Leider dorp. D. Th. Rutto naar Haarhmmer- liede en Spaarnewoude. C. A. A. M. Mol naar Breda, J. Plomp naar Nieuw koop.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 10