LUCHTVAART UIT DE OMGEVING DINSDAG 24 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 SPORT HET HOCKEY-TOURNOOI TE BARCELONA DOOR HET IJS GEZAKT. Een jongen verdronken. Een kranige redder. Gistermidng om half vijf zakten te Gro ningen twee jongens door het i;s op do Plantsoecgraeht. De 42 jarige J. Bazuin, trambeambte, begaf zich te water en wist een der jongetjes te redden. Het kind deelde mee, dat er nog een vriendje van hem doorgezakt was. Bazuin begaf zien wedcrem te water. Juist toen de politie kwam stend Bazuin op het punt van ver drinken. De agenten Oostland en Duim begaven zich tot het middel in het water en wisten met behulp van een ladder en dreg Bazuin en het tweede kind aan wal te brengen. Het jongetje, de 9-jarige Frans v. S., gaf geon tccken van leven meer. De dokters Van Delden 'en Maartens trachtten nog door kunstmatige adqiohaling en een zuur stofapparaat de levensgeesten op te 'wek ken. Helaas zonder succes. TRAM ONTSPORING TE MIDDELHARNIS. Een wagen in de haven. Te Middelharnis haven is Zaterdagmid dag een goederenwagen der R. T. M. ont spoord en te water gevallen. Deze wagon, die geladon was met 200 balen üien, stond daar op het havenspoor om overge laden te worden in een schip, dat op Lon den vaart. Een goederentrein, die op het rangeerterrein aldaar aan het rangeeren was, kwam door verkeerden wisselstand op gerioemd spoor en botste tegen den wa gon op, met het gevolg, dat deze ontspoor de en in het zeer diepe water viel, daar het spoor vlak langs het water loopt. Nog twee wagons ontspoorden, die, hoewel zwaar beschadigd, gelukkig op de land zijde kwamen te liggen. Bij zeer laag wa ter steekt er een klein stukje van den wagon boven het water uit. DE RAMP TE GRONINGEN. Begrafenis der slachtoffers. Hedenmorgen om half elf is van het Academisch Ziekenhuis te Groningen uit op de Noorderbcgraafplaats aldaar ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mej. Koers en kapitein Jasper, die Vrij dag bij de ketelontploffing op de sleep boot „Onderneming" om het leven kwa- men. Het stoffelijk overschot van den knecht op de sleepboot Venema wordt vandaag in Woltersum begraven. De toestand van de dames Kraak en Eleiie, die ernstig werden gevond, is naar omstandigheden redelijk. De lijken van de vrouw en het kind van Jasper zijn on danks het dreggen nog niet gevonden. BIOSCOOPTHEATER UITGEBRAND. Zondagavond tegen half twaalf word brand ontdekt in het bioscoop-theater De Schuur te Oss. Do brand breidde zich snel uit, en in korten tijd was het geheele ge bouw van binnen uitgebrand. Ook de ca bine werd aangetast. Vier films, waaron der De ijsbreker Krassin, zijn verbrand. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het onachtzaam wegwerpen van een bran dende lucifer. Het theater was om 11 uur na de laatste voorstolling gesloten. De schade wordt door verzekering gedekt. KORENMOLEN AFGEBRAND. Groote hoeveelheid graan een prooi der vlammen. Maandagavond omstreeks zes uur brak te Dalfsen brand uit in de machinekamer van den molen van Th. Veycn, welke is ge legen even buiten het dorp. In een oog wenk stond de machinekamer in lichter laaie. De vlammen slcegen uit het dak en de korenmolen, waartegen de machine kamer was aangebouwd, vatte vlam. Aan behoud van den molen viel niet te den ken. De brandweer uit Dalfsen was spoe dig met een motorspuit aanwezig en wierp met vier stralen water in de vlammen. De felle Zuidoostelijke wind wakkerde hc-t vuur aan. Hoog sloegen de vlammen uit den molen, ver den omtrek verlichtend. Een pakhuis, dat tegen den molen aan stond, werd eveneens een prooi der vlam men. Een zeer proote hoeveelheid graan, dat aan de landbouwers uit de omgeving toebehoorde, ping in de vlammen op. De melen zou juist van electrische kracht worden voorzien. Verzekeiir.g dekt voor een gedeelte de schade, die uit den aard der zaak vrij aanzienlijk is. Zeer veel belangstellenden waren tezamengestroomd om getuige te zijn van het schouwspel. DE VERDUISTERING DOOR DEN HAAGSCHEN KA5LQ0PER. Een juffrouw wegens heling gearresteerd In verband met de te 's-Gravcnhage ge pleegde verduistering van 18.000 door den geldloopcr L. van de Haagsche Bouw Mij. vernemen wij nog, dat de ca. 5000, die Zaterdag nog gevonden zijn, in bewa ring waren gegeven bij een juffrouw al daar, eon kennis van den heler W., die zich in verzekerde bewaring bevindt. Deze juffrouw is eveneens ingesloten. Thans is nog ca. 2500 zoek, welk bedrag zich, volgens verklaring van den verdach te L., ook ten huize van deze juffrouw zou mce'.en bevinden, hetgeen echter niet het geval is. Het plan van L. was, van Rotterdam naar Amerika te gaan. Met de helers, met wie hij het plan had opge maakt, had hij de 18.000 moeten dee len. Als ecnig motief voor zijn daad geeft hij op, dat hij geld wilde hebben Kinderverlamming. Ten huize van de familie van A. in de J. P. Coonstraat te IJmuiJen (O.) heef zich een geval van kinderverlamming vooi gedaan. Kindermoord? Gistermiddag gaf te Nijmegen een on bekende heer aan een 17-jarigen jongen een doos met het verzoek deze doos in do Waal te gooien. De jongen, die de doo» nogal zwaar vond, keek er i- vond daar het lijk van een pasgeboren kindje. Hij deed onmiddellijk aangifte bij de po lite. De onbekende heer was inmiddels verdwenen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN SCHEEPSRAMP AAN DE KUST VAN CHINA. Vormoedelijk 300 personen omgekomen. Het Chineesche stoomschip „Leocheong', dat op weg was naar Hongkong, met een Chineesche bemanning en 250 Chineesche passagiers aan boord, onder wie een aan tal vrouwen en kinderen, is gisteren te gen middernacht gedurende eon hevigen storm vergaan, kort nadat het Swaboe in Kwangtceng had verlaten. Gemeld wordt, dat s'echts twee matrozen zijn gered, door dat zij zich wisten vast te klemmen aan wrakhout. Alle passagiers en de overige leden der bemanning, in totaal circa 300 personen, zouden verdronken zijn. ITALIAANSCH DORP GEHEEL IN ASCH GELEGD. Gisternacht is het geheele plaatsje San Giorgio nabij Arco aan een geweldigen brand ten prooi gévallen. In een woning was een schoorsteenbrand ontstaan, die door den hevigen storm aangewakkerd met razende snelheid om zich heen greep. Dientengevolge brandden alle huizen van het plaatsje zonder uitzondering af. De in allerijl toegesnelde reddingsma^schappen moesten zich tct het redden der bewoners beperken. Bij de reddingspogingen liepen twee soldaten verwondingen op. Noodlottige ontploffing. Tn de kloosterbrouwerij Irsee bij Kauf- beuren (Beieren), werden eenige vaten schoongemaakt. Op onopgehelderde wijze vloog daarbij een groot vat in de lucht, waarbij de 18-jarige ongehuwde brouwers knecht Goetz uit Munchen zoo deerlijk ge troffen werd, dat zijn hoofd volledig van zijn romp werd gescheiden. De brouwer Schogg bekwam ernstige brandwonden. Galerij te Casablanca ingestort Uit Casablanca (Fransch Marokko) wordt bemeld: Bij een Joodsch familiefeest, waaraan 300 personen deelnamen, is de galerij van het huis ingestort. Dertig personen werden door de puinhoopen bedolven, waarbij zij zwaar gowond werden. Eén vrouw is reeds overleden. Mijnwerkers bedolvea Zaterdag zijn op de Julion-mijn bij Ka- zimir in het Dombrowadistrict, 5 mijnwer kers door neervallend gesteente bedolven. Men is terstond met het reddingswerk be gonnen en na verscheidene uren slaagde men er in door kloppen verbinding te krij gen met de overlevenden, 2 in getal. Men hoopt deze te kunnen redden, indien zich geene nieuwe instortingen voordoen. ZENDELING IN CHINA VERMOORD. In Poekau werd een Amerikaanscho zcnde'ing door Chineesche roovers ver moord. Het zendingshuis werd geplunderd en in brand gestoken. De Amerikaansche consul-generaal te Nanking heeft onmiddellijk geprotesteerd en schadevergoeding verlangd. De Chineesche regeering heeft zich be reid verklaard, de schade te vergoeden. Japansch schip door zecroovers overvallen. Het Japansche kustsehip Ryoejin Maroe dat gisteravond aan den mond van de Whampo-rivier aan den grond liep, werd door zceroovers geënterd, afkomstig uit Sampans. De roovers ontkwamen met een kleinen buit; niemand werd gedood of ge wond. Een wandeltocht door Afrika. Te Cairo zijn Zaterdag de twee Austra liërs Monson en Wilson aangekomen. Zij waren te voet van Kaapstad gekomen en hadden den ruim 11000 K.M. in vijftien maanden afgelegd. Hot broodrantsoen in Rusland tegen Maart verhoogd. Uit Moskou wordt gemeld, dat de sov- ictregeering een verhooging van het broodrantsoen in de industriedistricten heeft aangekondigd, doch eerst tegen het einde van Maart. De regeering maakt bekend, dat een „ijzeren" graanvoorraad van 200.000 ton is bijeengebracht, welke echter slechts in het uiterste geval van nood aangesproken '.al worden. De koudegolf in Amerika. In de Vereenigde Staten heeft de uit bet Westen komende koudegolf thans ook het Oos'-cn bereikt. In het Westen en midden der Vorcenigde Staten, waar op sommige plaatsen een temperatuur van 40 graden onder het vriespunt werd geregistreerd, is thans dooi ingetreden, met het gevolg, dat op talrijke plaatsen overstroomingen zijn voorgekomen. NEDERLAND WINT MET HOOGE CIJFERS VAN ZWITSERLAND. Duitschland en Spanje winnen wederom. Uit Barcelona wordt ons gemeld: Giste ren speelde het Noderlandsche elftal to gen Zwitserland en wist na een enthousias ten wedstrijd mot 80 te winnen. Bij de pauze hadden de Hollanders rood® mot 2O-de leiding. De Nederlanders traden met het volgen de elftal, in het veld: Doel: Hardebeck; Achtor: De Waal en Treslimg; Midden: C. van dor Hagen, van der Roovaext en van Liorop; Voor: Maas, J. van der Hagen, .Jan nink, van Wijk en van Erven Dorens. Het weer was niet te warm, een schit terend zonnetje Bcheen over het veld. De Nederlanders waren reeds direct in de meerderheid, het combineeren laat nicr3 to wenschen over en de Zwitsers moeten alle zeilen bij zotten om doelpunten te voorkomen. Hot Zwitsersch elftal speelt met vier reserves, waardoor de spcol- sterkte der bergbewoners er niet beter op geworden is. Bovendien gooiden /ij eenige malen het elftal door elkaar, waar door heelemaal geen samenhang meer be stond. Toch duurt het nog 17 minuten, dal. Nederland do leiding neemt met een schot van den Hilversummer Jan van der Hagen. Tien minuten later maakt Jannink er 20 van, na uitstekend combinatiespel der voorhoede. Met dezen stand gaat de rust in. Na de pauze hebben de Zwitsers zoo good als niets te vertellen gehad. Na ongeveer 15 minuten spelen scoort do T.O.C.O.-man van Wijk numero drie. Do Nederlanders stellen zich echter niet te vroden met een zelfde overwinning welke België op Zwitserland gisteren behaalde. Fanatiek zaten de Oranjehemden er op, vooral van den Hagen Sr. speelt uitste kend. Tresling maakt numero vier na een strafschót, uit een voorzet van den Ha?e- naar Maas maakt onze mid voor Jannink er 50 van. Nog drie doelpunten worden dan aan het totaal toegevoegd, twee van Jan van der Hagen en een van Jannink, zoodat Nederland tenslotte zijn eer.-ite wedstrijd op het Barcelonatournooi wint met 80. De overwinning was volkomen verdiend en het doet het beste hopen van den wedstrijd Nederland—België die mor genmiddag wordt gespeeld. Veel heeft Hardebeck niet te verwerken gekregen, Je beide backs de Waal en Tresling waren uitstekend en hadden niet al te veel moeite met de niet al te sterk spelende Zwitsers. De iniddenlinie zal de vuurproef nog moe ten ondergaan, doch de voorhoede was uitstekend. Twee dingea wisten de vijf mcnsclien al heel goed, n.l. met enthou siast spelen komt men een heel eind en doelpunten maken is het belangrijkste van een wedstrijd. Jan van dor Hagen, Maas en Jannink speelden uitstekend, de drie doelpunten van den Hilversummer mochten ei zijn en Jannink verdeelde bet spel goed. Er werd in een zeer snel tempo gespeeld. In den namiddag werden nog twee wed strijden gespeeld voor poule A. Spanjo be wees opnieuw groote vorderingen te heb ben gemaakt in het hockey-spel. Bij Span je waren vier spelers door anderen ver vangen, zoo speelden ditmaal mee Tauelle en de 17-jarige Rodon, die uitne mende kracht-en bleken te zijn. Tauella scoorde voor de rust voor Spanje, na Je rust voerden Rodon en wederom Tauella den stand op tot 30, waarmede het einde kwam. Spanje heeft bewezen tot de drie sterksten van het tournooi te behooron. Morgen spelen Spanje en Duitschland le gen elkaar. Duitsohla-nd won met 51 van Oosten rijk, de rust ging in mot 21 voor Duitsch land. Na de pauze waren de Duitschers ster ker en nog een drietal punten werd er bij gemaakt. Duitschland won dus met 51. Kurt Weiss, de midvoor der Duitschers maakte twee doelpunten en bewees we derom een uitstekend voorwaarts te zijn. De stand na den tweeden dag luidt: Poula A. gesp.g ew. gel. verl. pnt doelpnt. Duitschland 2 2 0 0 4 13—3 Spanje 2 2 0 0 -! 6-0 Oostenrijk 2 0 0 2 0 1—8 Frankrijk. 2 0 0 2 0 2—11 Poule B. Nederland 1 1 0 0 2 8—0 België 1 1 0 0 2 3—0 Zwitserland 2 0 0 2 0 0—11 Heden, Dinsdag, is gespeeld: poule A SpanjeDuitschland on OostenrijkFrank rijk, voor poulo B. Bolgie—Nederland. DE ONTWl^KFMNO DER SPORT IN SPANJE EEN BESCHOUWING OVER HET H0CKEYT0URN001. (Speciale correspondentie). Het is nog niet zoo heel lang geleden, dr.t men op het Iberische schiereiland niets wist omtrent moderne sport. Stierenge vechten en ruiterspelen, dat waren de feesten, waar de massa naar toe ging en eigenlijk is dat tot op heden zoo gebleven. Wanneer men qver Spanje spreekt, dan denkt men tegelijkertijd aan toreadors, reusachtige arends en geestdriftige toe schouwers. In de tien laatste jaren is dat eenigszins anders geworden. Spanje heeft steeds meer zijn grenzen voor het moderne Europa opengesteld, vele tradities gingen daardoor verloren, en veel werd er overge nomen van de Oostelijke buren. Zoo dreg gen ook de moderne sporten in Spanje door en wel in de allereerste plaats die spelen, die met een bal beoefend worden. En hiervan werd spreekt het haast niet van zelf! voetbal populair. De verschil lende balspelen gaven den temperament volle Zuidelijken volop gelegenheid hun capaciteiten te ontplooien. De stierengevechten trokken nog altijd veel publiek, doch wanneer er een inter nationale voetbalwedsetrijd is, dan zal men de warmbloedige Spanjaarden rondom het voetbalveld vinden. In Spanje is voet bal reeds volkssport geworden. En het peil van deze sport kemt steeds hoogcr te staan. De ontwikkeling van hockey, rugby, ath- letiok, zwemmen is lang zoo snol niet ge gaan, alleen in de bokssport zien we een uitnemenden vertegenwoordiger in Paolino. Slechts heel langzaam gaat men in deze spelen vooruit. De diverse sportbonden ech'er schijnen een uitstekend middel ge vonden te hebben om hun sport té propa- gooren; zij organisceren wedstrijden tegen buitenlanders. Een goodo gelegenheid om wcor eens met buitenlanders in aanraking te komen was wel de groote wereldten toonstelling, die te Barcelona wordt ge houden. Met betrekking tot deze wereld- tontoonste'ling heeft men sportfeesten ge organiseerd, voetbalwedstrijden, hockey en rubywedstrijden gaven den Spanjaarden voldoende gelegenheid van hot technisch botere kunnen der buitenlanders te profi teered Het Internationale Hockey-tournooi, dat Zondag aanving zal wel een groet stuk propagandawerk voor de Spaansche hoc- keysport beteekenen. Zeven Europcesche landen deen mee. Allereerst Spanje na tuurlijk. Uit verschillende berichten is ge bleken, dat de Spaansche hockeyers zich geducht hebben voorbereid op het tournooi En het is geheel niet onmogelijk, dat Span je voor de verrassing zal zorg dragen. Im mers eigen omgeving, eigen klimaat zijn voordeelen die niet onderschat mogen wor den. In het Spaansche elftal zien we nog eenige krachten, die we ook in het Stadion tegen Nedefland op de Olympische Spelen ran het werk hebben gezien, zoo bijv. den linksachter Becerril van Madrid, den half- speler Lobo, don voorspeler Chavarry. Oostenrijk en Zwitserland zullen, evenals op de Olympische Spelen, ook thans wel tot de zwakke zusjes behooren, terwijl België en Frankrijk tot verrassende uitslag- gen in staat zijn. Zwitserland zou niet komen, doch op het allerlaatste moment gingen de Zwit- schers toch maar en zoo blijft het aantal landen zeven. Het is overigens eenigszins zondorling gegaan met de inschrijvingen. Duitschland bijv. berichtte een negental malen, dat zij niet zou deelnemen aan het tournooi. Doch een tientalmalcn werden die berichten weer teruggetrokken en zoo konden wij Duitschland toch in Barcelona aan het werk zien, iets wat de waarde van het tournooi verhoogd heeft. Ket Duitsche elftal wordt beheerscht door den spil Theo Haag, een zeldzaam speler, die ook te Am sterdam in het Olympisch Hockeytournooi zijn capaciteiten toonde. Duitschland heeft echter een belangrijke versterking gekregen wat betreft zijn midvoor. Kurt Weiss van Berliner Sport Club neemt die plaats in en we gelooven, dat hij voor menig puntje der Duitschors zal zorgen. Voorts spelen mee Zander en Hcymann, dio wij ook reeds in 1928 te Amsterdam hebben zien spelen en die eeü zeer soliden indruk maakten. Britsch-Indië neemt niet deel en ook En geland is niet van de partij. Dat het eer ste land niet te Barcelona vertegenwoor digd is, betecker.t een groot nadeel met betrekking tot de propaganda van het hockeyspel. Iedereen, die te Amsterdam hot vorig jaar die watervluggo spelertjes aan het werk heeft gezien, ze heeft zien gooche'en met stok en bal, moet dit nict- aanwezig zijn betreuren, doch de omstan digheden zijn nu eenmaal zoo en we kun nen ons troosten met het feit, dat Britsch- Indië in 1932 naar Europa komt. En dat Engeland niet komt schuilt vermoedelijk in het feit, dat de sport in Engeland nu eenmaal lanas bijzondere wegen gaat. En zoo zullen Nederland en Duitschland het propagandistische werk overnemen. Do hockeyvelden in Spanje schijnen nu niet bcpraM een groen tapijt te zijn, vee! zand vult de kalo plekken. Technische, goed spelende elftallen moeten natuurlijk ook on minder goede velden winnen, doch we zeiden het reeds, do vreemde omgeving het klimaat, de velden, een en ander zal ongetwijfeld invloed hebben op onze Ne- derlandsche menschen, doch wanneer we het Hollandsche elftal bekijken, boezemt hot toch ongetwijfeld vertrouwen in. Do beide backs en de keeper, alle drie hebben hun sporen verdiend op internationaal ge bied. Wat de middenlinie zal doen? We missen een Ankerman, een Duson, doch we hebben vertrouwen, dat ook zij er zich doorheen zullen slaan. VOETBAL. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Finale om den Rijnstreekbeker. Tweeden Kerstdag zal tusschen Alphen I en de Spartaan 1 2e klasso K.N.V.B. de finale worden gespeeld om bovengenoem- den beker. Dit is nu de tweede eindwed- strijd tusschen beide elftallen, omdat b.j den eersten wedstrijd door den gelijken stand, waarmede deze eindigde, de beslis sing uitbleef. Alphen i« momentcel nog houdster van clen beker en zal deze dus tegen de Amsterdammers te verdedigen hebben. Ongetwijfeld raag een spannende strijd worden verwacht. R. K. FEDERATIE. R.K.S.V. „Leiden". Nog levendig herinneren wij ons de aan gename ïelaties, die wij gehad hebben met de R.K.V.V. Zwaluwen uit Haarlem, bij de opening van het Leiden-terrein, om den Bronsgeestbeker, welke na 3 jaar voor goed in het bezit van Lfeiden kwam. Nu ook R.K.V.Z. een beker te verspelen heeft, is „Leiden" de eer toegedaan, om daarvoor te komen spelen. Deze uitnoodiging is dan ook door het „Leiden"-bestuur in dank aan vaard, en zal „Leiden" I 2den Kesrtdag op het sportpark te Heemstede dezen be ker trachten te veroveren. Het vertrek is per stoomtram om 11.40 vanaf het station. Spelers en zij, die het elftal wenschen te vergezellen, worden verzocht vroegtijdig daar aanwezig te zijn. R. K. S. V. „Leiden" afd. Athlotiek. Op tweeden Kerstdag zullen onze ath- leten were uitkomen, en wel op don veld loopdag, uitgeschreven door de R. K. Ath- letickver&ei.iging Wilskracht to Amster dam. Dat nagenoeg aan alle wedstrijden' wordt deelgenomen is het boste bewijs, dat onze afdeeling in vollen bloei is. Maar het kan nog beter; nog steeds zijn er R. K. jonger.®, die in andere vereenigingen zijn. Als die zich ook bij ons aansloten, dan kon men spreken over volmaakte, Athle- tiekvereenïging. Maar we zullen gedald hebben. Juist als ze zien, dat we zulke schitterende successen hebben, zullen ze wel komen. Dus leden die uitkomen: op gepast! Zorgt nummer een te zijn, maar jullie moeten je uiterste krachten inspan nen. Deelnemers en supporters worden verwacht om kwart over tien op het Sta tionsplein. Verdere inlichtingen heden avond na negen uur ten huizen Jac. Jan- son. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A.V.V. De voor £en Kerstdag voor de compe titie vastgestelde wedstrijd Gr. Willem 3— A.V.V. I is op verzoek van A.V.V. uitge steld, daar enkele le elftallers op. retraite gaan. In plaats daarvan zal nu een A.V. V.-comb. vriendsch. spelen tegen Gr. Wil lem, wat zeer zeker een goede oefening zijn zal.. Verder zal A.V.V. b voor dd Junioren- compct.tie om 1 uur op eigen terrein te gen Valkeniers b uitkomen en zal zeker trachten beide puntjes thuis te houden, doch dan zal er terdege aangepakt moe ten worden; we wachten af. Veel succes. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Tourist-vereen. „Swfft", Donderdag 2en Kerstdag zal do wed strijd plaats hebban om wildprijzen. Hiervoor zijn buiten de prijzen der ver- oeniging nog eenige prijzen geschonken door enkele sportenthousiasten. De deelnemers moeten zich om 9 uur verzamelen in hot clubgebouw van den heer v. Meizen, N. Beestenmarkt. Daar zal de plaats van start worden bekend go- maakt. Na afloop zal de prijsuitreiking plaats hebben in het clublokaal. GEEN POOLTOCHT VAN DE ZEPPELIN? Verzekeringskwestie niet opgelost. Uit betrouwbare bron verluidt, dat de Zeppelin, maatschappij geen hoop meer koestert dat de Pooltocht met de „Graf Zeppelin" zal doorgaan. Zoowel de maat schappij als de Aero Arctic hebben tever geefs getracht, de verzekeringskwestie tot een behoorlijke oplossing te brengen. Go- zien den korten tijd die neg overblijft, zal ket nauwelijks meer mogelijk zijn, vóór den voor het vertrek vastgestelden datum ge reed te komen met de noodzakelijke ver bouwing van het luchtschip cn de aan brenging der wetenschappelijke en naviga- tie-instrumenten. De Zeppelin-maatschap pij heeft daarom reeds sedert eenigen tijd andere plannen in studie genomen, die op vorkeersgebied liggen en een voorbereiding van eenige maanden vereischen. In de eer ste plaats komt een tocht naar Zuid-Ame- rika, in Mei of Juni, in aanmorking. Por rakotvlicgtuig over het Kanaal? Volgons een bericht uit New York heeft Fritz von Opel bij zijn aankomst to New York verklaard, dat hij het volgend jaar met een raketvliegtuig een vlucht over het Kanaal zal doen. N00RDWIJKERH0UT. Raadhuisbouw. Gistermiddag werd hoog in de lucht op den top van het eerst- geplaatste spant de vlag aan den stok ge- spijker. Gestadig aan is het bouwwerk de laatste weken gevorderd, al hooger en hoogcr. Thans kunnen we ons een juist beeld vormen van wat het worden gaat: hoog, slank, en toch klcek gebouw, alle hoofd decora'.ie gedragen door blokken na tuursteen, in den juisten toon afstekend bij de frisch-roode baks'.eenkleurMaar laten we hopen het spoedig geheel vol tooid te zien! H. Missie en 43-urengebcd. De SU JcsephsLerk is deze dagen op luisterrijke wijze gesierd met bloemen en lichten, wijl het 40-urengcbed thans samenvalt met de H. Missie, we'ke hier gehouden wordt. Was het kerkgebouw tijdens de Missie- ccfcningen telkens overvol, vooral nu zal Roomsch Noordwijkerhout blijk geven kunnen van z'n geloofsijver en godsdienst zin.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6