BUITENL. BERICHTEN KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 23 DECEMBER 1929 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Stakkerds. Op het politiebureau te Heerlen ver voegde zich sinds enkele dagen een vrouw om nachtlogies. Doidcrdagavond werden, aldus meldt „de Msb.". op het Kerkplein twee kleuters van 3 a 4 jaren geheel ver kleumd van koude aangetroffen en naar het politiebureau gebracht, waar bleek, dat- het de kinderen waren van de vrouw, die om nachtlcgies. Donderdagavond werden, is met onbekende bestemming vertrokken. De politic heeft haar man, met wien ze in onmiri leefde, opgespoord. De kinderen zijn naar een gesticht overgebracht. Ergerlijke baldadigheid. Verleden Zondag werd, zooals gemeld een kind van hot echtpaar W. Hulshof le Yledd-ervecn elstwedde) gedood, toeu het in aanraking kwam met een draad van •het electris'ch licht, die door vernieilng was losgeslagen. De politie te Musselkanaal heeft thans een dader der vernielingen aan do draden van het electrisch licht voor de justitie ge leid. Het is de 18-jarige J. K., arbeider te Cled der veen. Hi j is in voorloopige hech tenis gesteld. Brandstichting uit wraak. Te Helmond werd Woensdag de woning van den 'bakker H. ontruimd wegens huur schuld. Terwijl men de meubels naar bui ten droeg bleek het door v. d. B. van de moeder van H. gekochte huis in brand te staan. Op de twee plaatsen, waar de brand was ontstaan, lagen petroleumplassen. H. werd aangehouden, vooral, omdat zijn handen naar petroleum rooken. Hij is ter stond overgebracht. Hij heeft reeds be kend den brand te hebben gesticht. Een brutaal heerschap. Zaterdagmiddag kwam een bezoeker in eht restaurant van de sociëteit „Apollo- lust" te Eindhoven, bestelde een glas bier en verzocht den exploitant de radio aan te zetten. Toen de eploit-ant hieraan ge volg gaf, sloeg de onbekende hem onver wachts met een soort wapenstok op het hoofd, ten gevolge waarvan de exploitant bloedend werd verwond. Er volgde een •worsteling, waarbij het den aanrander ge- Jukte te ontkomen. Vermoedelijk is diefstal de drijfveer van deze daad geweest. Het is een brutaal stukje overval op klaarlich ten dag. Een actieve agent. Zaterdagochtend vroegen twöe perso nen te Tilburg aan een surveilleerenden po litieagent den weg naar het burgerlijk armbestuur. De agent vond het echter beter hen eerst naar het- politiebureau mee te ne men, alwaar spoedig bleek, dat men met een paar zeer beruchte inbrekers, gebroe ders, te doen had, die' door de politie te Bocholt (Duilschland) worden gezocht. Drijf ijs op de Zuiderzee. Vele visschers kecron reeds huiswaarts, daar zich op de Zuiderzee licht drijfijs ver toont. Ameland geïsoleerd. Wegens den lagen waterstand kon de postboot Waddenzee gistermiddag niet uit varen. Vannacht zou men trachten Holwerd te bereiken. Ongeveer 80 arbeiders van de Amsterdamsche Ba llash Maatschappij moeten wachten. Laag water. Uit. Schiermonnikoog wordt gemeld: Wegens den sterken Oostenwind was de waterstand zoo laag, dat de veerboot, te Oostmahorn niet kon uitvaren. De boot liep nog aan den grond. De post en een gedeelte der passagiers zijn per molorviet overge bracht, naar het vaste land. Zelfs bij hoog water lag het wad droog. Het weer in November. Aan het overzicht van de weersgesteld heid in November in ons land samenge steld door het Kon. Ned. Mcteorol. Insti tuut te De Bilt ontleeneri wij: Van 1 tot 5, en omstreeks den lOden er. 20stsn was ons land onder den invloed van hooge drukking, in de eerste gevallen samenhangend met het gebied bij de Azo- ren, in het laatste geval met een gebied in het Oosten, dat tot het einde der maand aanwezig bleef. Overigens werd het weer b ©heerseht door talrijke en diepe depres sies, in de eerste dekade in de omgeving van IJsland, in de tweede meestal o£h de Britschc eilanden of op de Oostzee, in de derde dekade ten Westen van de Bntsche eilanden. In alle dekade-n waren Zuiden winden talrijker dan normaal, vooral in dn derde dekade, toen Noordwestelijke lot Noordoostelijke winden geheel ontbraken. De gemiddelde windkracht was boven nor maal in de tweede en vooral in de derde dekade. Gemiddeld over de geheel© maand waren de overdagtemperaturen, het gemiddelde maximum en het gemiddelde minimum respectievelijk 1 gr. 1, 1 gr.3 en 0 gr.7 boven normaal. In de 3 dekadet? waren de afwij kingen respectievelijk 0 gr.4, 0 gr.l, 0 gr.9; —0. gr.5, —0 gr.4, 4 gr.4, 4 gr.4, 3 gr.4. De hoogste temperatuur, 18 gr.3, werd waargenomen te Maastricht op den 22, de laagste, 2 gr.6, te Wijster op den 19. De dagelijksche temperatuurschommeling wts in de eerste en derde dekade boven nor maal. Het aantal vorstdagen bedroeg op .de 5 hoofdstations gemiddeld 1 tegen 6 normaal. De neerslag gemiddeld over het geheelc land bedroeg 70 mm. tegen 59 normaal. Op de Wadden-eilanden, in het Noorden van Noord-Holland, in Zeeland en West- Brabant viel 35 tot 40 pet. meer dan nor maal, in Groningen en Overijsel 5 tot 10 pet., in Zuid-Holland ongeveer 25 pet., ove rigens 10 tot 20 pefc. meer dan normaal, be halve in Zuid-Limburg, waar de hoeveel heid 10 pet. beneden het gemiddelde bleef. De eerste dekade wa-s over het geheel© land te droog, de tweede te nat. Onweer kwam vooral voor op den 12 en 26, ver spreide berichten op den 10, 11, 13, 14, 15, 17, 26 en 28. Het aantal uren met zonneschijn op de 5 hoofdstations bedroeg 77 tegen 53 nor maal, de 3 deka-den telden respectievelijk 31, 23 en 23 uren. ONGELUKKEN AUTO IN I0WA DOOR TREIN GEGREPEN. Zeven personen om het leven gekomen. Uit Clarinda (Iowa) wordt gemeld: Een auto, waarvan de zeven inzittenden naar huis terugkeerden, na eenige inkoopen tc hebben gedaan, is door een sneltrein ge grepen. Alle, inzttenden, zes leden van een gezin en een vriend kwamen om het leven. Twee Vlaarrsche visschers verdronken. Vijf visBchers van Clemskerke (België), d'e zich op een kar te ver in zee hadden gewaagd om er achtergebleven netten bin nen te halen, zijn door de golven verrast, met het gevolg, dat een 59- en een 20-jarige visscher verdronken. Felle koude in Frankrijk. Felle koude heerseht in geheel Frankrijk en in vele districten is sneeuw gevallen. Te Parijs viel Zondag laat in den middag een hevige regen, nadat het in den morgen gevroren had, waardoor de 6traten buiten gewoon gevaarlijk werden voor voertuigen en voetgangers. Later viel eenige sneeuw, doch daarna trad weer dooi in. Verdere sneeuwval wordt verwacht in het Zuid-Oosten van het land. De hevige koude heeft den dood veroor zaakt van twee personen in Zwitserland en een in Boven-Savoyo. Het meer van Bre- nets is Zaterdag geheel dichtgevroren. Over al valt sneeuw, zelfs m de dalen en in de wintersportplaatsen is $en voet sneeuw ge vallen. Hevige sneeuwstormen in Noord-EngeSand. Hevige sneeuwstormen hebben gewoed in Schotland en Noord-Engeland. In enkele plaatsen in Noord-Engeland ligt de sneeuw 9 voet hoog en in een enkele plaats zijn 6 auto's volkomen ingesneeuwd. Niettegenstaande het zeer ruwe weer in het Kanaal, gepaard gaande met een bit tere koude, zijn Zaterdag niet minder dan 3000 passagiers naar Frankrijk overgesto ken, voornamelijk met Zwitserland en de wintersport als einddoel. „N. v. d. D." DE TUNNEL 0NDCR DE SCHELDE. Volgend jaar aanbesteed. De Antwerpsche correspondent van Je „Msb." schrijft: Het volgend jaar zal de reeds zoo lang hangende kwestie van de Antwerpsehe oever-verbinding definitief worden aange pakt. Gelijk men weet, heeft men in het be gin van '29 een intercommunale maatschap pij gesticht tot het graven van een timnel onder de Schelde. Deze maatschappij heeft zich tot nu t.oe bozig gehouden met den aankoop van den benoodigden grond en thans kondigt zij een wedstrijd-aanbesteding aan voor het bou wen van een tunnel voor voertuigen en voet- gangers. De tunnel zal beginnen op do Oude Leeu- wenrui, dan bij het museum Steen onder de Schelde doorgaan en eindigen achtor het St. Anneke, op den weg AntwerpenBent. Het staat den deelnemers vrij, offerten in te dienen voor elk ander tracó op voorwaar de, dat do oplossing voldoet aan dc alge- meene eischen betreffende kromteschalen, lengte- en dwarsprofielen. Aanbiedingen worden gevraagd voor twee mogelijkheden: tunnel met hellingen en liften voor voetgangers en tunnel met hellingen, liften voor voetgangers en hulp- liften voor voertuigen. Geïnteresseerden zal een tijd van negen maanden gelaten worden om studie van het werk te maken en hun inschrijvingen m te dienen. De opening der inschrijvingen zal plaats hebben op 16 September 1030. De maatschappij zal binnen de drie maanden een beslissing nemen, zoodat voor het einde 1930 de aannemer zal zijn aange wezen. De maatschappij looft verschillende pre mies uit, o.a. één van 500.000 francs, en een van •250.000 francs, voor de beste ontwerpen Inrichtingen voor deze aanbesteding zijn te bekomen ten kantore der maatschappij A renbergs tra-at 26, Antwerpen. Veerboot bij New York gerarrd. Een veerboot voor passagiers, de „West- point" is Vrijdagavond ter hoogte van Ho-' boken aangevaren door een goederenpont van de spoorwegen. De West-point" werd onder de waterlinie geramd, zoodat er onmiddellijk gevaar dreig*© voor de 700 passagiers, die zich aan bcord be.vonden. Terstond werden noodse'nen uitgezonden, waarop acht- rivierschepen te hulp snelden. Men slaagde er in alle pasagiers in vei ligheid te brengen met inbegrip van een honderdtal, die bij de botsing op de goe derenpont waren overgesprongen. De veer boot werd op den oever gesleept, ten ein de zinken te voorkomen. Borrmen por postpakket Een advocaat te Bordeaux ontving de zer dagen een postpakket. Bij het verwij deren van de verpakking ontstond een ex plosie, waardoor drie personen werden ge wond. Gebleken is, dat bet pak twee bom men bevatte. Het parket, dat onmiddellijk op de hoogte was gesteld, nam de resten van het pakket in beslag en bracht ze over naar het hoofdpostkantoor, waar bleek, dat twee gelijke pakjes voor verzending gereed lagen. Op de pakjes werd beslag gelegd en deze werden vervolgens door artilleristen buiten het gebouw gebracht. Vermoed wordt, dat nog meer van der gelijke postpakketten zijn verzonden, voor namelijk naar Dordogne. De politie moet de daders, die waarschijnlijk uit wraak hebben gehandeld reeds op het spoor zijn. Algomeene sluiting der cifé's en winkels te Brussel. De winkeliers en caféhouders van Brus sel hadden tot een algeme-sne s'.u'ting hunner zaken besloten tegen Vrijdagavond 6 uur, als protest- tegen de handhaving der buitensporige belastingen. Allen cafés en magazijnen zijn gesloten, met uitzonde ring van de localiteiten der syndicalisten en socialisten -en de winkels van dc „Maison du Peuple". Een groote ontevreden men- schenmassa- was tijdens de demonstratie op de been Voor het „Achturenhuis", dat openbleef, werden de volksverzamelingen door de po litie voortdurend uiteengejaagd. Door papegaaien geinfecteerd? Twee eigenaardige- gevallen van overlij den worden volgens de „Nachtausgabe" op 'het oogenblik door medici te Berlijn onder zocht. De te Dahlem wonende geoloog, prof. dr. Harbort, overleed onder symptomen van griep en typhus. Tegelijk werden zijn vrouw zijn beide dochters, een dienstmeisje, de huishoudster en twee bekenden der familie ziek. De huishoudster is eveneens gestor ven. De doctoren dachten eerst griep of een longziekte. Toen echter twee papa gaaien, die zich in het bezit van den profes sor bevonden, werden gezien, kwam men op het denkbeeld, dat de zieken wel door de vogels geïnfecteerd konden zijn. Eenige ter zake gespecialiseerde medici onderzoe ken deze zaak thans grondig; alle teekenert wijzen er op, dat men met de z.g. pape gaaien-ziekte te doen heeft. Zelfmoord-, .eptf-lerrie", ln de Japansche bladen is sprake van een zelfmoord-,,epidemie", welke in Osaka heerseht. In het afgeloopen jaar hebben ongeveer 15.000 menschen misdadig zich van het le ven beroofd. NIET TEGEN DEN GODSDIENST.... De Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt: De socialisten, die in bet stadje Mc©6- kreen aan het bewind zijn hebben een nieuw bewijs van hun sectarischen geest gegeven. De zusters der Armen, die daar al sedert het jaar 1S47 m hei hospitaal en hot wees huis werkzaam zijn, moeten vertrekken. Al vijf jaar lang hebben de sectarisseu van de commissie van publioken bijstand haar het leven zoo onmogelijk gemaakt als het maar eenigszins kon, om haar toch maar te doen weggaan. Met buitengewoon veel moed hebben de zusters dit verdragen en geweigerd, zich te buigen voor de e-ischen d'o haar gesteld werden en die haar tot een onderworpen heid zouden hebben geleid, haar roeping onwaardig. Thans hebben de socialisten de zusters met een ten hemel schreiende brutaliteit gewoonweg verbannen: ze denken a'dus hun ontkersteningspolitlek gemakkelijker te kunnen doorzetten. De inwoners van Mceskroen zijn veront waardigd. Ze staan als één man op tegen dezen hatelijken maatregel en betreuren diep^het vertrek dezer zusters, die do be volking sedert drie kwart eeuw onschat bare diensten bewezen hebben. Een defensie-verepniging js opgericht, d'e tot- deel heeft de schande'ijke- manoeu vres der socialisten algemeen bekend te maken. HET GOUDEN PRIESTERFEEST VAN Z. H. DEN PAUS. Receptie bij den Internuntius. De Pauselijke Internuntius bij het Ne- derlandsche Hof, Z. Exc. Mgr. Lorenzo Schioppa, ontving Zaterdag ter gelegen heid van het gouden priesterfeest van Z.H. den Paus, in het- gebouw van de Intemun- tiatuur te 's Gravenhage, belangstellenden ter aanbieding van hun geiukwenschcn. Des ochtends brachten de deken van 'a Gra venhage, de hocgeerw. heer H. A. Th. van Dam, en verscheidene andere geestelijk an, daartoe een bezoek bij den Internuntius. Voorts kwamen vertegenwoordigers van katholieke studentenvereenigngen, o.a. uit Leiden, hun gelukwenschen overbrengen In den namiddag, te half drie, werd in de nuntiatuur een Kerstfeest gevierd, waar bij een aantal arme kinderen waren genoo- digd, die geschenken ontvingen. Daarna hield de internuntius rece: tie, wa-rbij nog velen hun opwachting maakten. Gisterochtend werd te 's Gravenhage, ter gelegenheid van het forst, een plechttee II. Mis opgedragen in de kerk van den II. Jacobus den Meerdere aan dc Parkstraat. Zilveren Priesterfeest van Deken B. M, J. van Rooy. Zaterdag herdacht deken B. M. J. van Kooy, tot voor kort pastoor te Halfweg, zijn zilveren priesterfeest. Te negen uur celebreerde de jubilaris te Halfweg een H. Mis, met assistentie van kapelaan G. Schneiders, te Rotterdam, als presbyter assisbens; kapelaan Ant. van Beijnen, te Haarlem, als diaken en kape laan J. Servaaa, te Hengelo, als subdiaken. Als ceremoniarius fungeerde kapelaan P- C. Bottelier te Wassenaar. Na de H. Mis werd door de- schoolgaande kinderen van Halfweg een priestercantate uitgevoerd. Te elf uur vond de receptie plaats, waar bij door den voorzitter der feestcommissie, kapelaan J. Servaas, den jubilaris een enve loppe met inhoud werd aangeboden. Deken van Rooy bracht dank voor de hem gebrachte hulde. Reotor W. H. J. Raven, f Naar de „L. K." meldt is te Meerssen in het St. Josephgesfcicht zeer plotseling over leden de zeereerw. heor W. J. Raven. De zeereerw. heer W. H. J. Raven werd geboren te Amsterdam op 24 Juni 1852. Priester gewijd 6 April 1878, is hij van S Juli 187S tot 30 September 1879 leeraar geweest te Rolduc, waarop zijn benoeming tot kape laan te Nieuwstadt volgde. Ruim twee jaar later (31 Dee. 1831) werd de thans overlode- ne benoemd tot rector te Yaesrade, om op 9 September 1882 weer naar Rolduc als leeraar terug te keeren. Daar bleef hij tot 6 September 1895, teen hij werd aangesteld tot provisor van het groet seminarie. Ten slotte was de zeereerw. heer Raven van Augustus 1899 tot 1 October 1914 regent van Rolduc, op welken datum hem eervol ont slag werd verleend. De begrafenis heeft, heden te Amstenradc plaats gehad. KATWIJK AAN DEN RIJN. De winkelsluiting. Naar wo vernemen moet een groet deel der winkeliers met- instemmen met een ander deel, dat voor nemens is een verzcek te richten aan den raad cm een verordening vast te stellen op de 8 uur winkelsluiting. Earstgenoem- den wil'en eerst het regeeringswerklijden- besluit in werking zien. Dit besluit gaat 1 Januari a.s. in werking. Een lijst zal circu- leeren om bovengenoemd verzoek aan den raad niet aangenomen te krijgen. Ook de Hanze nam in deze nog geen besluit, doch zal een soreker uitnoodiven om deze aan gelegenheid te laten toelichten. SASSENHEIM. Sportver. „Toylingen". Zaterdagavond om 8 uur had de trekking plaats der Kerstverloiing van de R.-K. S. V. „Teylin- gen". Een grocto menigte had zich verza meld in de zaal van het K. S. A.-gebouw om af te wachten of men ook tot de geluk kige winnaars behoorde. Zeventien prijzen waren beschikbaar. Als dan de chef-veld wachter het eerste lot uit de bus trekt is het J. Elstgeest, Florisschoutenstraat, Sasenheim, we'ke de eerst prijs heeft. 2. Jan Kar remans, Hoofdstraat, Sassenheim. 3. P. Schrama, M enne weg, Sassenheim. 4. A. Roezen, Hoofdstraat,. Sassenheim. 5. M. v. d. Burg, Hoekstraat, Sassenheim. 6. C. de Wilde, Brugstraat, Sassenheim. 7. A. P. v- Rijn, Rusthcflaan, Sassenheim. S. Beugelsdijk, Warmond. 9. H. v. Dam, Warmond. 10. G. Haver, Carbonlaan, Sassenheim. 11. O. Me'man, Oude Haven, Sassenheim. 12. P. C. dc Zwart, Fioris- Schout ens'raai, Sassenheim. 13. A. Slobbe, Scliravendamsehe weg, Voorhout. 14. F. v. Fiem, Te1 lerstraat, Sassenheim. 15. P. Preenen, Hefeinsistr., Sassenheim. 18. J. Wolvers, Zuidstraat, Sassenheim. 17. J. v. Volei:a, Rustholf'aan, Sassenheim. De 4c prijs werd weer aan de vereeni- ging gegeven om neg eens te verloten, zoo- dat dezo nog eens opnieuw een mooi be drag opbracht. Op do eerste plaats een woord van dank aan allen, die hieraan hebben medege werkt, in het büzcnder den heer M. Verha gen, die als vakkundig man alles zóó voor elkander heeft weien te brengen, dat een ieder tevreden was. Na afloop bleef het nog geruim en tijd gezellig in ons keurig verenigingsge bouw. Herwonnen Levenskracht. Bovenge noemde vereeniging geeft on Sen Kerst dag een uitvoering in het K.S.A.-gebouw 's avonds ha1 fa eht. Door ledn van het da mescomité wordt een prachtig tooneelspel opgeveerd, getiteld „F"miliejuweelen", en eèn klucht „Vergissen is menschcli'k. Dit tooneelspel is in enkele om'iggende p1aatsen reeds opgeveerd, en de recensies daarover waren zeer gunstig. Het zal wer kelijk de moeite waard zijn deze uitvoering te bezoeken. K'eine stemmen smeeken z? clt, steunt Herwonnen Levenskracht. Het is meer dan ncodig dat we deze bede weer eens herhalen, want het monster der t.b.c. geeft ook de strijd niet op en b'ijft voortwoekeren en voortgaan slacht offers te eischen. Geweldige financieele offers raceten gebracht worden om nog zooveel mogelijk levers ie redden. De pa tiënten. welke door bemidrlering van ons ccnri'é in het sanatorium „Berg en Bosch" wórden verpleegd, gaan Goddank gced voor uit, maar de lijst van wachtenden is weer in stijgende lijn. Gold, heel veel geld is nocdig cm meer patiënten te ver legen. Bovendien meet Hcrv. Levenskracht een nieuw sanatorium bouwen. Eon groote daad wordt van al onze Roomsche burgers verwacht. Door een bezoek aan deze uit voering helpt gij mede steunen in 't be lang van vele moeders, vaders, maar voor al kinderen. OUDE WETERING. IJsclub. Vrijdagavond vergaderde de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel" onder voorzitterschap van den heer P. du Pau in Café Klein. 60 leden waren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering en hij sprak den wensch uit, dat de bespre kingen van dezen avond tot heil van de ijsclub zouden mogen zijn. De Secretaris de heer P. L. de Jeu las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Daarna bracht de heer J. Vreeken, penningmeester zijn verslag uit, waaruit bleek, dat in kas was een bedrag van 280.40. Deze mode- deeling werd met luid applaus begroet. Deze rekening met bescheiden werden nagezien door een Commissie bestaande uit de heeren J. Zoet Wz., L. Schoenmaker en D. de Blanken. B'j monde van den heor Zoet kon de Commissie verklaren, dat alles volkomen in orde bevonden was. Den pen ningmeester werd dank gébracht voor zijn aocuraat beheer. Bij de bestuursverkiezing' werden alle aftredende heeren bij acclam.v "tie herkozen en namen allen hun herbenoe ming aan. Dan volgde de verloting. Dank zij de medewerking van alle leden had i deze ook ditmaal weer een vlot verloop. Als bijzonderheid kunnen we vermelden, dat onder de 13 prijswinnaars 3 gebroeders Droogh en 2 gebroeders Hoogenboom wa- ron. Bij de rondvraag zeide de heor J. van dor Meer, dat hij het heel mooi vond, dat de verpeniging zoo'n mooi bedrag in kas had, doch volgens zijn meening, dat dit be drag nog aanmerkelijk hooger kunnen zijn, indien op de baan bij de nationido wed strijd beter gecontroleerd was. Er waren zelfs personen geweest, die hadden ge zocht naar een bestuurslid aan wien zij en troe moesten betalen. De Voorzitter zeide, dat deze zaak reeds in het bestuur was besproken en dat voor het vervolg betere maatregelen zouden worden genomen. Hij spoorde de leden echter aan om voortaan, wanneer zij op de baan waren de ba an kaartjes, welke worden verstrekt ook zicht baar te dragen. De heer Th. Hoekstra vroeg of wanneer er geen ijs komt de ver- eeniging nog een uitvoering geeft. De Voorzitter zeide, dat hij hier persoonlijk wel voor was, doch dat heb bestuur hier over beslist. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Aan de Universiteit te Utrecht slaagde voor het veeartsenijkundig examen onze plaatsgenoot de heer B. van Wijk Jr. Gerr.oente-geneesheeren. B. en W. ma ken bekend, dat voor het jaar 1030 de na volgende geneesheeren in de daarbij tevens vermelde ressorten zijn aangewezen voor do uitoefening van geneeskundige armeu» practijk, t.w. (dorp) Aarlanderveen de keer W. v. d. Wind; Lrge Rijndijk van den Zicndeweg tot aan den Aarbrug de heer J. Munting. Van de Aarbrug tot Koudekerk met de Ridderbuurt en de Woubrugscheweg en do overzijde van de Heymanswetering de heer W. v. Wenneskerken. Van Zwammerdam tot aan de Hofbrug de heer A. J. Groen. Van de Hofbrug tot aan Hazerswoude de heer P. de Graaf. Geboren Gijsbert Maarten, zoon van W. van Scheppingen on A. Hoogen boom Aaltje Christina, dochter van M. C. Hoogeudijk en Ch. van Dam Jacob, zoon van L. Koopman en H. J. van Eek Arie, zoon van H. Koers en W. Nijkvys Gerritje Johanna, dochter van G. Kwaker- naak en A. van Zwieteu Willem !Ma ti ring. zoon van C. P. Jongenburger en J. Kuijk Albertus, zoon van J. K. RcumeT- raan on A. de Vries. Getrouwd: J. P. Zuidam 25 jaar en C. P. Schellingerhout 24 jaar F. H. Kerk hof 32 jaar en H. O. van 't Wout 33 jaar. Ondertrouwd: D. J. van Wijk en P. Raaphorst R. Baas en C. van Noort W. Veldhuizen en M. de Jeu P. Hel ling van Ter Aar en A. C. van Zanten. Overleden Hendrik Zuidam echtg. van A. Jonge.'een 43 jaar Maria Catha- rïna van Donk echlg. van A. D. den Her tog 55 jaar. HAZERSWOUDE. Landarbsidcrsboncl St. Deus Dedit. Vorige week vergaderde de afd. van den It.IC Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Van de 20 leden waren er 13 tegenwoor dig. De hoofdbestuurder, de heer Dekker, gaf een uiteenzetting der nieuwe ziektewet Jammer dat niet alle leden tegenwoordig waren. Aan de beurt van aftreding waren voor do afdeeling W. v. d. Voort, voorz., Joz. v. d. Werf, 2e voorz., J. C. Lourier, 2e secr, Voor Hulp in Ncod: W. Loomans Hzn., voorz., Joh. v. d. Werf, penningm., Joh. Lou rier. Voor de werkloozenkas: Joz. v. d. Voor den bond: W. v. d. Voort en J O. Lou rier. Voor de werkloobenkas: Joz. v. d. Werf en W. Lauwers, welke heeren allen herkozen werden. WOERDEN. Geboren: Adriana Maria, dochter van M. Verheul cn C. van der Graaff Aleida Margrietha, dochter van J. van Vulpen en A. M. Heinen Johannes, zoon van H. Reneman en O. Slager. Ondertrouwd Hendrik de Wit en Nrcitje van Oudenallen. Getrouwd: H. Plemp en K. van der Haan J. Pels en A. Pauw. Overleden Gijsberto, van Leeuwen oud 04 jaren echtgenoot© van L. A. Diepen» breek Pel rus Hermanns Onneweor oud 7 woken zoon van S. P. Onneweer en W. M. A. Stolwijk.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6