Het Mysterie van Heath Hover MAANDAG 23 DECEMBER 1929 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig ongeluk te Wagenin- gen. Een student gedood, een andere zwaar gewond. Gisternacht ongeveer kwart over twee, zijn twee studenten der Landbouwhooge- school te Wageningen, de heeren W. Koert, uit Middelharnis, en J. B. Meys, uit Som- melsdijk, beiden twintig jaar oud, die zich per motorfiets op weg naar huis begaven, op den grintweg naar Bennekom, doordat de berijder het stuur niet meer meester was, in een sloot langs den weg terecht gekomen Drie arbeide.s, die van Ede kwamen, von den den heer Koert onder den motor lig gen en haalden hem er dood onderuit. De heer Meys bleek ernstig gewond te zijn. Hij is in Ziekenzorg opgenomen. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet bekend, daar de toestand van den heer Meys niet toelaat, dat hij verhoord word. De politie heeft het lijk van den heer Koert en de motorfiets in beslag genomen. Met een motor tegen een tram gereden. Zaterdagmorgen tegen half 12 heeft op de St. Annastraat te Nijmegen een ernstig ongeluk p'.aats gehad. Teen de vroedvrouw Van der Wal, wonende Hazenkampscheweg te Nijmegen per motorrijwiel de tramrails wilde passeeren werd zij door een van Gennep komende stoomtram gegrepen en een eindweegs meegesleurd. Het motorrij wiel was daarbij onder de locomotief ge raakt en werd geheel vernield. De over blijfselen zaten in het onderstel vastge klemd. Mej. van der Wal werd zeer ernstig gewond en gruwelijk verminkt. Nadat dr. Van den Horn van den Bos de eerste hulp had verleend, werd het slacht offer in hoogst zorgwekkende toestand naar het Canisiusziekenhuis vervoerd. Autobotsing bij Muïden. Vrijdagavond heeft op den Muidersfcraat- weg tusschen Hakkelaarsbrug en Muiden een ernstige botsing plaats gehad tusschen de vrachtauto van den wijnhandelaar v. L. te Weesp en den personen auto van den heer J. te Utrecht doordat dichte stoom wolken van de „Gooische" het uitzicht van den chauffeur van de vrachtauto belemmer den. Deze kwam van Bilthoven en be merkte te laat, dat de heer J. zijn auto plotseling stopzette en reed met een for- schen stoot tegen den wagen op. Door den hevigen schok sloeg de bestuurder van de vrachtauto door de voorru't zoodafc hij verwondingen aan zijn gezicht kreeg, ter wijl hij bovendien een ernstige hoofdwonde opliep. Bij het afklimmen van den wagen kwam de bestuurder bovendien door de gladheid van den weg te vallen. Ook degene, die naast den chauffeur als passagier had mee gereden bekwam vrij ernstige verwondin gen. De vrachtauto werd zeer ernstig aan de voorzijde beschadigd. Ook de personen auto werd een'gszins behavend. Laatst bedoelde schade wordt door verzekering gedekt; de heer Van L. is niet tegen transportschade verzekerd. EERSTE SLACHTOFFER VAN HET IJS. Eer» 10-jarig meisje verdronken. Uit Tholen wordt aan de „Crt." gemeld: Het teerste slachtoffer van het ijs is hier gistermorgen gevallen. Toen om elf uur de tienjarige dochter van den melkslijter Pot ter met haar twee broertjes op de z.g. Vest het ijs eens wilde probeeren, zakte het drie tal er plotseling door. Het meisje trachtte zich nog aan de schouders van de beide knapen vast te grijpen, maar het mocht haar niet gelukken. Zij schoof onder het ijs en werd eenigen tijd later opgehaald. Een •geneesheer paste nog kunstmatige adem haling toe, doch het mocht niet meer baten. De fwee knapen wisten den wal te bereiken en moesten lijdelijk aanzien, dab hun zusje verdronk. FEUILLETON. Uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD. 38) Hiertegen was niets in te brengen go- weest, zij moest haar ziel in lijdzaamheid bezitten en kon niet beletten dat de grie zelige, bovennatuurlijke druk, ja, druk was het goede woord zich vaster en vaster om haar ziel legde, als de duisternis viel. En steeds vaker zwierven haar gedach ten naar Helston Varne uit. Waarom was hij haar al dien tijd niet meer komen op zoeken? Toch had ze ondanks zijn weg blijven meer dan eens op het punt gestaan zijn hulp in te roepen, maar telkens had ze nieuwe bezwaren voelen rijzen. Was het in zekeren zin niet eenigszins unfair te genover haar oom om dit achter zijn rug te doen Gesteld dat dat blinkende vreem de ding met de punten waarvan het ge zicht hem volkomen van zijn stuk had ge bracht op de een of ander manier in ver band stond met dat geheim, dat om dit oudo huis hing? Als Helston Varne zijn schitterende talenten ten behoeve van Heath Hover zou aanwenden, mocht niets voor hem worden achtergehouden. En hoe moest het dan met die wonderlijke ge beurtenis, die haar oom tot eiken prijs ^_geheim wilde houden-? Neen, zoo kon het ONTPLOFFING TE IJMUIDEN. Dertien arbeiders gewond, waarvan 4 ernstig. Vorige week heeft in de M. E. K. O. G. te IJmuiden, in de stikstoffenfabriek van het hoogovenbedrijf, een ontploffing plaats gehad. Men was Zaterdagmorgen bezig met het repareeren van den ketel, waarin de ontploffing had plaats gevonden, t-oen door nog onopgehelderde oorzaak een nieuwe ontpltffing plaats greep. Vermoe delijk is een vlam in de stikstof geslagen, waardoor de ketel gedeeltelijk uit elkaar ia gesprongen. Verscheidene arbeiders waren in het gebouw aan het werk, en 13 zijn gewond geworden, waarvan 4 ernstig. Twee wer den ter plaatse verbonden en konden naar hun woning gaan, terwijl 11 arbeiders naar het Roode Kruis ziekenhuis te Be verwijk overgebracht werden. Van de elf, die alle brandwonden opgeloopen hebbsn, werden 7 in het ziekenhuis verbonden en konden naar hun woning terugkeeren. Twee arbeiders, n.l. Jordans uit Haar lem en de Duitsche arbeider Wagner zijn zeer ernstig gewond. Verder zijn in het ziekenhuis opgenomen de timmerman Hu- brechtsen, wonende te Velzen en de arbei der Nijhof uit den Haag. De brand, die ontstond, kon spoedig worden gebluscht. Nader wordt nog het volgende gemeld: De ontploffing vond plaats in gebouw III, hetwelk het explcsiegebouw wordt ge noemd. Het is een groet lang gebouw, van beton en ijzer, met een z.g. luifel-dak, waardoor de dampen naar boven trekken. Door dit gebouw loopen cylinders, waarin de ontploffing moet hebben plaats gehad. Ook voor tien dagen had in ditzelfde gebouw een explosie plaats, waarbij alle ru'ten werden vernield, de ijzeren kap- spanten verbogen en het dak ernstig be schadigd werd. Nadien was het werk in dit gebouw stopgezet, en werden herstel lingen uitgevoerd. Juist was dit onderdeel van het bedrijf gistermorgen wot i wer king gesteld, teen de explosie plaats vond. Een geweldige knal werd geboord, terwijl een reusachtige vlam tot boven in het dak sloeg. Er bevonden zich verscheidene arbeiders in het gebouw, als timmerlieden, schilders, enz., die nog met herstelwerkzaamheden bezig waren. De schilders bevonden zich 15 M. hoog in de ijzeren kapconstructie en ook deze werden door de vlam getroffen. De getroffenen hebben zich allen met speed bulten het gebouw weten te bren gen. Een schilder, die 15 M. hoog zat, trapte een ruit in, kwam zoodoende op den luifel en wist daarna beneden te komen. De meesten snelden naar de verband- kamer, terwijl de ernstig getroffenen er werden gebracht. De ernstigst getroffenen waren de mon teurs Jordaan en Wagner, die zich beneden in het gebouw bevonden en zware brand wonden opliepen. Ook werden vier getroffenen naar het Roode Kruis-z"ekenhuis te Beverwijk ver voerd. Drie worden daar nog verpleegd De toestand.van een van hen, een zekeren Jordaan, uit Haarlem, is zorgwekkend. De beide anderen, Hubrechtsen, uit Beverwijk, en een Duitscher zijn er minder erg aan toe. Twee arbeiders, die slechts lichte brand wonden bekwamen werden in het verband- lokaal der hoogovens verbonden en-konden toen naar hun woningen gaan, terwijl en kele anderen, die ernst'ge brandwonden aan gelaat, rug en handen hebben beko men, thuis worden verpleegd. •Daar de opperwachtmeester der Ko ninklijke Marechausseo van Beverwijk op het terrein der hoogovens aanwezig was, werd het onderzoek door dezen geleid. Na het uitslaan van de groote vlam is geen brand ontstaan. De oorzaak van de explosie was nog onbekend. De directie deelde mede, voor een raadsel te staan. De arbeidsinspectie en andere betrokken overhe'dsdiensten stellen een ernstig on derzoek in. Door gas gestikt Ten gevolge van het laten openstaan van een gaskraan, is de heer K., wonende Boer- baavestraat te Tilburg, gestikt. niet, besloot ze. Maar afgescheiden daar van meest ze zichzelf bekennen dat ze heel blij zou zijn, Helston Varne terug te zien. En geheel onverwacht werd haar wensen vervuld. Op een goeden morgen stond ze voor het huis. Het zwarte katje zat op haar schouder en ze liet het spelen met een stukje touw. In haar koele, witte japon stond ze tegen een achtergrond van win gerd en de glanzen van haar goudblond haar wisselde van tinten bij elke bewe ging van haar hoofd. Een volmaakt schil derij en een verrukkelijk schilderij, vond de toeschouwer, die ongemerkt ten tooneele was verschenen. Plotseling liet ze een luchtigen lach hooren omdat het peesje zijn evenwicht verloor en met een sprongetje op den grond terecht kwam. En toen ze opkeek, ontmoette haar oogen de zijne. Helston Varne nam zijn hoed af en daalde het pad van den dam af. Ze ging hem een paar stappen tegemcet. Hoe lang staat U daar al? vroeg zo op haar gewonen, levendigen toon, toen de eerste begroeting voorbij was. Nog niet heel lang, jammer genoeg, antwoordde hij complimenteus. En da ar ha vervolgde hij op zakelijke toon: Is uw oom thuis? Neen, hij moest voor zaken naar Lon den. Hij wilde dat ik meeging. Maar ik had er met dit mooie weer geen zin in. Het spijt me, dat ik hem nu mis loop, zei Helston Varne. Niet dat ik hem war bijzonders te vertellen heb, maat ik ben van plan een tijdje buitenslands te gaan en ik wilde voor dien tijd nog eens even komen kijken hoe het hier met u beiden ging. Melian's gezicht betrok bij die aankon- DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een fietsrijder overreden en gedood. Zaterdagavond omstreeks zes uur werd de 35-jarige v. D„ die per fiets den over weg bij Duivendrecht wilde passeeren, door den sneltrein UtrechtAmsterdam gegre pen en op slag gedood. D. is ongehuwd en woonde bij de Gein- brug; hij was afkomstig uit Drente en was als lanrlbouwersknecht werkzaam. Dr. Hordijk uit Ouderkerk, die spoedig ter piaalso was, kon slechts den dood con- stateeren. Dp mach:nist van den trein zag den man en gaf fluirsignalen, terwijl hij zeer krach tig remde. Het was echter niet mogelijk den trein tijdig tot stilstand te brengen. TWEE SLEEPBOOTEN GEZONKEN. De bemanningen met groote moeite gered. Bistermorgen omstreeks half acht zijn de sleepschepen „De Hei" en „Van Es" gela den met sodasulfaat op weg van Gent naar Antwerpen beneden de haven van Hans- weert volgeslagen en in diep water gezon ken. De bemanningen, bestaande uit acht per sonen zijn met zeer veel mceite door de provinciale boot „Zeeuwsch-Vlaanderen" gered. De geredden zijn te Hansweert aan land gebracht. Gestrand en gebroken. Het sleepschip Louis, schipper Wijke- ma, geladen met 7800 balen blaem, op weg van Middelburg naar Rotterdam, is buiten Veere gestrand. Het schip is gebroken. Een gedeelte der lading is in lichters over geladen. Bloedvergiftiging. Zondag haalde een dame uit Alkmaar per ongeluk een klein puistje open. Er ont stond bloedvergiftiging, waarna zij na eenige dagen is overleden. Kindje verbrand. Het 2-jarig kindje der echtelieden G., te Leveroy, dat uit een kan heote koffie had gedronken, is aan de bekomen verwondin gen overleden. Kinderverlamming. Een geval van kinderverlamming ïs ge constateerd bij het tweejarig zoontje der familie J. te Susteren. DE RAMP TE GRONINGEN. De schade meer dan een ton. Uit Groningen wordt gemeld: Bij de werkzaamheden om de sleepboot „Onderneming" te lichten bleek, dat de boot totaal uiteen is gerukt en over den kop ges'agen. De verwoesting is ontzaglijk. Zaterdagmorgen is de romp van den ketel opgehaald, zoodat deze vrijwel compleet is en het onderzoek er van kan plaats hebben. De door dc ontploffing aangerichte scha de mag wel op een ton worden geschat. Overal is men met het herstelwerk bezig. De toestand van de patiënten in het zie kenhuis is ernstig, doch niet levensge vaarlijk. DE MOORD AAN HET BEZUIDENHOUT IN DEN HAAG. De vroegere huishoudster (mej. F. Hol- steyn) van de in haar woning aan het Be- zuidenhout in den Haag vermoorde mevr. K. V. H. Cdem heeft het ziekenhuis ver laten. Zij is nog bedlegerig en wordt ver pleegd bij haar schoondochter. Met deze beeft een vertegenwoordiger van de „Haagsche Courant" gesproken. diging 'n ondeelbaar moment, maar toch zoolang, dat het den scherpen waarnemer tegenover haar niet ontging. En deze had niet kunnen zeggen hoe het kwam, da* deze waarneming hem een aangename ge waarwording gaf. Ik ben bang, dat u het heel onbe scheiden en echt vrouwelijk nieuwsgierig me zult vinden, als ik vraag naar welk deel van de wereld de reis gaat? waag de ze. Zelfs haar allerliefste glimlach was niet in staat hem zijn voorzichtigheid uit het oog te doen verliezen. Hij schudde het hoofd op een manier alsof hij excuus vrceg. Het spijt me heel erg dat ik dat niet zeggen kan. Een van de allereerste eischen van mijn beroep is geheimhouding. Maar dat spreekt vanzelf, daar dacht ik zoo gauw niet aan. Maar onder de hand laat ik u maar buiten staan. Kom toch mee naar binnen. Maar was is uw fiets? Of bent u te voet gekomen? Ik heb mijn fiets zoolang bij den dam gedeponeerd tot ik had gezien of er iemand thuis was. Dat bespaarde mij de moeite van hem weer naar boven te sleepen, als er niemand was. O, gaat if die dan eerst halen. Iemand mocht hem eens meenemen. Dat zou alleen maar tengevolge heb ben, dat ze wilden dat ze hem nooit ge zien hadden, voordat ze er honderd me ter op gereden hadden, antwoordde hij lachend. Ze zouden er mee vallen, zoo als ze nog nooit in hun leven gevallen Waarom? vrceg ze verbaasd. Er zit een mechanisme aan, dat een val veroorzaakt, als iemand anders dan ik er op gaat zitten. Ze heoocn al twee- UIT DE RADIO-WERELD. Prgrarrma'sjvoor Dingdag 24 Dec. Huizen, 1^5 M. Uitsluitend K. R. O^uiiz/ndingen. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert dóór het K. R. O.- Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.006.00 Gramofoonmuziek. 6.016.05 Beursberichten. 6.056.15 Gramofoonmuziek. 6.156.45 Kerstvertellingen. 6.457.00 Lezing over: De Zesdaagsche wielerwedstrijden. 7.007.30 Lezing over: De Deurwaarder. 7.308.00 Lezing over: Stedenbouwkun dige problemen bij vermeerdering van be volking en industrie. 8.01—9.00 Concert. Orkest en sopraan. 9.009.40 Bespeling van de klokken van het Kon. Paleis te Amsterdam. 9.4011.00 Voortzetting concert. II.0011.45 Gramofoonmuziek. 11.4512.00 Inluiden van het Kerstfeest vanaf den St. Vitus-toren te Bussuin. Klok ken en trompetters. Hilversum, 1071 M. (van 12.00—6.00 298 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.012 00 Middagconcert door het Om roeporkest. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.30—3.00 Causerie door J. v. d. Knaap over: Veel weten is veel begrijpen ook bij het Amsterdamscho Trambedrijf. 3.C04.00 Concert door het A. V. R. O.- Kwartet. 4.004.40 Microfoon-debutanten. Zang. 4.405.00 Gramofoonmuziek. 5.306.00 Lezing door C. F. H. Tuoker- mann over: De gevaren van vuur en licht. 6.017.45 Concert door de Stafmuziek van het 5e Regt. Infanterie. 6.30 Kcersen Vaz Dias. Daarna: Cause rie over Skiloopen en Skitraining door J. H. van Dijk. Vervolgens: Voortzetting concert. 7.45—8.00 Gramofoonmuziek. 8.018.45 A. V. R. O.-Nutslezingen over Indië. Zending en Missie. Spreker: Prof. Dr. L. Knappert. 8.459.00 Gramofoonmuziek. 9,00—9.30 Kerstklokken. Bespeling van het carillon in den toren der Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch door den Stadsbeiaardier Toon van Bal- kom. 9.3010.00 Kamermuziek door het Haydn Kwartet. 10.00 Persberichten. 10.15 Kerstmijmering door James Yoland 10.30—11.00 Vocaal concert door Willem Hespe's a Capella Koor. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Wat zij van mej. Holsteyn vernomen heeft over de toedracht van de gebeurtenissen klopt met het vroeger gepubliceerde. Hier bij kwam ook de stellige verklaring, dat mej. Holsteyn in den verdachte Kr. v. d. M. den man heeft herkend, die haar heeft aan gevallen en mishandeld. Teen zij hoorde gillen en bij dè voorkamer was gekomen, kwam Kr. v. d. M. daaruit, deed do deur voor haar neus dicht, en zei: Er is niets met mevrouw gebeurd. Toen kwam hij haar in den rug, trok haar hoofd achter over en gaf haar een snede in den hals. Toen zij zich verweerde heeft hij haar nog meer sneden toegebracht. Door de snede in den hals is de slagader bloot ko men te liggen. De spieren van hals en rechterarm zijn doorgesneden. Daardoor zijn nek en arm stijf geworden; dat zal voorloopig nog wel zoo blijven. Volgens de huishoudster had Kr. v. d. M. al een paar nachten geslapen in het schuurtje in den tuin van het leegstaande huis naast dat van mevr. Odem. Bij infor matie bij de politie deelde deze mede, dat het niet is komen vast te staan, dat het Kr. v. d. M. geweest is, die in dat schuur tje heeft geslapen. De verdachte zelf wei gert mede te deelen, waar hij de laatste nachten voor den moord is geweest. maal geprobeerd hem te stelen, maar bei de keeien zijn ze van een koude kermis thuisgekomen. Dat is dan wel een heel wonderbaar lijk meubel, die fiets van u, zei ze. On langs maar dat is onder de hand al weer maanden geleden, hebt u al verteld, dat de banden nooit lek konden raken en nu weer dat de fiets alleen maar door zijn eigen berijder te berijden is, net als som mige lastige paarden! Ja, dat is zeker nog al wonderbaar lijk niet waarHallomet dezen uitroep begioetto hij het katje dat hem kwam be groeten, door hem kopjes te geven en luid te spinnen. Wat drommel, dit kleine katje is nog geen centimeter gegroeid en toch meet het al bijna volwassen zijn. Ja en ik ben wat blij, dat het zoo klein blijft, antwoordde ze, terwijl ze het katje op zijn oude plaatsje op haar schou der zette. Maar u hebt geen haast, wel? Oom Seward was van plan met een heel vroegen trein terug te komen cn het zou hem zeker erg spijten als hij uw bezoek moest missen, vooral nu n weer voor een langen tijd weggaat. Helston Varne was zeer in zijn schik met deze aanmoediging om te blijven. Wat een vreemde wending hadden do zaken ge nomen. Hij was oorspronkelijk hierheen gekomen met vijandige bedoelingen je gens den bewoner van Heath Hover en nu was hij vast van plan alle ontdekkingen die hij deed in het belang van den bewo ner aan te wenden, als dat maar eenigs zins mogelijk was. Als u me al dien tijd kunt gebruiken, juffrouw Seward, dan zal het me een groot genoegen zijn! Wat een heerlijken dag. Hebt u geen lust uw fiets te voorschijn ie halen en me een paar gedeelten van den Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Recepten. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert door E. T. Cook. I.202.20 Orkestconcert. 3.20 Concert. 3.50 Kerkdienst. 5.05 Orkestconcert en orgeL 5.35 Kinderuurlje. 6.20 Voorlezing en nieuwsberichten. 7.05 Piano-recital door R. Paul. 7.20 Voorlezing. 8.05 Dansmuziek. 8.50 Kerkdienst. 9.20 Nieuwsberichten en Lezing. 9.55 Concert D. Smith (bariton), Strijk orkest. II.05 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. Ï2.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Orkest en vocale solisten. Langenberg, 473 M 6.20—7.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert 2.505.20 Kerstprogramma. Orkesr en declamatie. 4.205.20 „Christkind's Erdenreise". Sprookjes-Opera van F. P. Kürten. Muziek van Gustav Kneip. 5.205.50 Orgelconcert 5.506.05 Klokgelui. 6.106.30 Concert door Mannen, jongens en bazuinkoor. 8.209.50 Kerstmuziek. Orkest, harmo nium en vocale solisten. Zeesen, 1635 M. 6.159.50 Lezingen en berichten. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.1512.50 Berichten. I.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.50—5.20 Lezing. 5.206.15 Kerstconcert. Tenor, orkest en koor. 7.35 Uit Leipzig: Concert. Orkest, vocale en instrumentale solisten. 9.20 Blaasmuziek vanaf een toren. 10.50 Concert. Koor en orgel. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Orlrestconcert 3.50—4.40 Kerkdienst. 5.205.40 Kerstliederen. Zangeres en piano. 7.208.20 Kerstconcert. Orgel en vocaal kwartet. Brussel, 508.5 M, 5.20 Dansmuziek. N 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest, koor en solisten. DE GEVLUCHTE HAAGSCHE KANT00RL00PER. Hij is gearresteerd en met hem twee anderen. Naar wij vernemen is Vrijdagnacht in een logement re Rotterdam aangehouden de 27-jarigo bankloooor Iaio in dienst van de Haagsche Bouwmaatschappij (H. A. B. O.) een cheque van 18.000 bij do Twentsche Bank had verzilverd cn daar na spoorloos was verdwenen. Bij zijn aanhouding had L. nog 10.000 in zijn bezit. De Haagsche politie heeft in verband hiermede nog twee kantoorbedienden aan gehouden. Do een kwam zich aan liet hoofdbureau van politie melden. Hij zei- de, van L. eenig geld te hebben ontvan gen, doch niet geweten te hebben, dat dit van verduistering afkomstig was. De twee de is thuis gearresteerd. Beiden zijn op gesloten als verdaeht van heling. Zij had den slechts een klein bedrag bij zich. Nader wordt gemeld, dat de loopcr een bekentenis lieefü afgelegd «*n dat nog ecu bedrag van ongeveer 5000 is gevonden, dat een der beide andere aangehoudenen in een koffer in een andere woning had verborgen. omtrek te laten zien, die ik nog niet ken. Daar zou ik niets op tegen hebben, maar mijn liets ligt uit elkaar. Die moet eens een goeden beurt hebben. Laten we liever een wandeling gaan maken dan kun nen wo net voor de koffie weer thuis zijn. Ik ga even naar boven om een hoed te halen, een minuut maar Ze wipte de kamer uit en Helston Varne allen gelaten, werd zich bewust van een vreemde mengeling van gedachten. In de eerste plaats gaf hij er zich rekenschap van dat hem een pleizierige dag te wach ten stond, toch viel zijn oog eensklaps op de rustbank die onder het venster stond, waar tegenover hij zat. Werktuigelijk stond hij van zijn stoel op en liep naar het meubelstuk waarop do vreemde doodgevonden was. Het was voor het eerst dat hij alleen in die kamer was en zijn beroeps-instincten dreven hem naar den divan. Toch was er niets in liet uiterlijk van dit onschuldig meubel, dat een of ander belangrijke ontdekking be loofde. Hij keek er lang en aandeel '*g naar, maar neen, bet ding, zooaL het daar stond, gaf geen enkele aanwijzing. - Toen hoorde hij de vee'stappen v Melian op dc trap en hij bleef waar hij w.\s en deed alsof hij uit het raam had staan kijken. Welken kant gaan we uit vroeg ze. Wacht, ik weet het al. We gaan door dat stuk bosch naar de hei, dan zwaaien we af om het bosch heen naar do andere zijde en komen langs het verste deel van de Plane Vijver terug. Uw gezelschap is mij overal aange naam, zei hij, maar wat u voorstelt lijkt me uitstekend! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5