UIT DE OMGEVING WOENSDAG 18 DECEMBER 1929 DERDE BLAD. PAGINA 3 beurd, die eigenlijk niefc te voorkomen wa ren. Spr. wee-s op de automatisch seinlich ten, zooals deze in Amerika ingevoerd zijn. Is het niet mogelijk, dat het Rijk voor pcoef zoo'n seinlicht opstellen, b.v. aan den hoek Teylingerlaan. De voorz. opperde het idee om ook de EL N. A. C. en de A. N. W. B. inlichtingen te vragen. „Een groot schandaal". De heer Verkley vroeg of de werkzaam heden aan den Rijksweg niet wat spoedi ger voortgang kunnen hebben. De voorz. zegt, dat door de hier geves tigde automobielhouders een request is ge zonden aan den Minister, waarin gewezen werd op den gevaarlijken toestand langs den druksten weg in Nederland. De heer Speelman verwacht hiervan wei nig succes. Het is treurig, zooals er ge werkt wordt. Sommige dagen wordt cr niets gedaan. Als particulieren zoo werkten, zaten zij reeds lang in 't Armenhuis. En wat zed de hoofdingenieur: afwachten! Maar het is een groot schandaal. De heer v. d. Voet begaf zich op „zijwe gen". Spr. wees op verbetering van de Zandslootkade, door de voortuintjes aan te koopen, trottoir te leggen, bitume te verharden en beschoeiing te maken. De voorz. zeide, dat dit een lievelings-ge- dachte van hem is. De heer Frijrr.K heeft reeds zijn tuintje afgestaan. Maar spr. meende, dat andere punten in de geuioente de voorrang hadden. Voor asphalceeting schrikt spr. een beetje terug, wegens de kosten. Weth. Warnaar zeddc voor zijn daarl'g- gende panden eveneens alle medewerking toe. De heer v. Breda meent, dat het auto verkeer steeds sneller wordt. Spr. wees op de stopplaats van de autobus aan de Tey lingerlaan. De voorz. zeide, dat er op dat punt geen reisbiljetten mogen worden afgegeven. Er is tegen een chauffeur proces-verbaal opge maakt. De heer Speelman verzocht aan de twee Statenleden de toestand van den straatweg ter sprake te brengen. De heer Warnaar zag hierin geen heil. Het is een Rijksweg. Spr. kon wel medc- deelen, dat langs de Teylingerlaan door de Provincie aan weerszijden een tegel-fiets pad zal worden aangelegd. De weg zal daarna door de Provincie worden overgenomen. De heer v. d. Voet verzocht dan tege lijkertijd een trottoir aan te leggen. De voorz. zegt, dat de Rusthoff-laan de voorrang heeft. De heer v. Breda merkt qp, dat over de overname van de Teylingerlaan door de Provincie door den Raad nog niets beslo ten is. De heer v. d. Geest wees op de bestra tingen van Kastanjelaan, v. Heemstra straat en Tyloosstraat. Heeft de aandacht van B. en W. De heer Speelman voelt zich niet thuis. De heer Speelman klaagde er ernstig over, dat hij niet is gekend in verschillende benoemingen, zooals van den. gemeente secretaris en van den gemeente-ontvanger. Had dit niet in een besloten zitting kun nen worden besproken. Spr. heeft er wer kelijk over gedacht als raadslid te bedan ken, omdat hij zich in dezen Raad niet meer thuis voelt. Daarna bracht spr. ter sprake de dem ping van de Nieuwe Haven. (Aan alle raads leden werd een plattegrond verstrekt, waarop de typhus-govallen waren aange stipt). Van alle typhus-gevallen, die zich in ■de gemeente voordeden, kwam 75 pet. voor in de omgeving van de Nieuwe Haven. De demping zal geen enorme kosten meebrengen, omdat daarvoor de uitgra-ving van de Mottigervaart grond levert. Spr. weet, dat door demping het bedrijf van Wesseling eenig nadeel ondervindt, maar wat het zwaarste is, moet het zwaarste we gen. De gemeente kan de verantwoording niet langer op zich nemen. De heer v. Zonneveld wilde iets zeggen over de financiën van de gemeente. Het bedrag leeningen gaat steeds omhoog. Spr. is niet zoo pessimistisch, dat de schuld te groot zal worden, maar men moet niet te snel op dit pad voortgaan. Spr. vraagt waarom de belasting-opbrengst dit jaar op 99.000 is geraamd, tegen verleden jaar op 111.000. Hierin ziet spr. voorzichtig be leid van B. en W. Het Rijk gaat ons daar in voor. Wanneer de inkomsten goed vloeien, zou spr. echter een deel van het overschot willen bestemmen voor werken, die nu op „buitengewoon" staan. Het dreigend spook: belas- tingverhooging. De heer v. d. Geest kan met het idee van den heer Speelman voor 100 pet. mee gaan. Ook spr. is in de begrooting opge vallen, dat er veel geleend wordt. Het zou spr. niet verwonderen als volgend jaar de belasting verhoogd moest worden. Aan het gasbedrijf is veel ten koste gelegd, maar de opbrengst is niet evenredig. De bedrij ven moeten meer winst afwerpen. De heer Verkley heeft ook den indruk gekregen, dat men zeer spoedig toe zal zijn aan belastingverhooging. Z.L had be- lasbing-verhooging dit jaar aan da orde kunnen worden gesteld. Durven B. en W. dit jaar, ingaan zonder belastingverhoo ging? De heer Bisschops wilde niet nalaten het moge dan een herhaling zijn van vori ge jaren een woord van oprechte hulde te brengen aan B. en W. Er wordt in de gemeente hard aan verbetering op alle ge bied gewerkt. Over de financiën maakt spr. zich niet ongerust. Het belastingcijfer is bijzonder laag, zoodat men noodzake lijke werken wegens medebrengende belas tingverhooging niet achterwege mag la ten. Wat bestrijding der tuberculose be treft, komt de gemeente verre achteraan. Meer steun van gemeentewege is ge- wenscht. De pluim van den hoed genomen. De heer v. Breda was blij, dat de heer Bisschops B. en W. een pluim op den hoed had gestoken, want anders had spr. die er niet af kunnen halen! Spr.'s grieven zijn, dat de Raadsbesluiten niet worden uitge voerd, zooals het schuurtje in 't woonwa- gcnkrmp en het schoolartsen-instituut. B. en W. hebben het besluit van den Raad maar naast zich neergelegd. Van den an deren kant handelen B. en W. soms zonder de Raad te kennen. Voor het nieuwe Raad huis zijn bedragen van ƒ3000 gevoteerd zonder d.en Raad te kennen. Op de begroo ting komt een salris van 1000 voor een ambtenaar, tot wiens aanstelling de Raad nooit heeft besloten. Voorts maakte spr. opmerkingen over de toonkamer van het gasbedrijf, de verlo ting voor de groot-gas verbruikers, Sport - hoff, en de afrekening met de vcetbalver- eeniging „A. D. O." Vcor het schoo'artsén-instituut bepleit spr. aansluiting bij andere gemeenten. Door inperking van het plantsoen op de Oude Haven zou spr. een parkeerterrein willen inrichten. Hoe laat is 't? Door het groot aantal klokken in de ge meente, weet niemand meer hce laat het isKunnen B. en W. er niets aan doen, dat er eenige uniformiteit in de tijdaanwij zing komt. Spr. besloot met een woord van hulde aan B. en W. De heer v. d. Voet het eenige verstan dige lid zag, om niet in herhalingen le vallen, van het woord af. De heer Schrama was niet voor een ver hooging van de inkomstenbelasting, hoe wel hij daarvoor niet zou terugschrikken wanneer het noodzakelijk was. Er is ech ter nog op andere wijze geld te verkrij gen. Spr. wees er op, dat er in deze ge meente geen vermogensbelasting wordt geheven. Spr. vreest dat door de her haalde reducties het gasbedrijf fout loopt. Een gedeelte van de winst van het grond bedrijf wilde spr. op de aïgemccne bc- grooling overbrengen. Ten slotte uitte spr. oen woord wan dank aan B. en W. voor de werkverschaffing in het afgeloopen jaar. Dit jaar zcu deze 16 Dec. 'n aanvang ne men, wat echter niet is geschied. De heer A. Warnaar heeft 't gespeten, dat de goede verstandhouding in den Raad een oogenblik heeft gehaperd. Spr. waardeert het, dat de heer Speelman zoo ruiterlijk voor zijn grieven is uitgekomen. Zijn de benoemingen geschied niet in over eenstemming met de verhouding der bevol king? Spr. meent van wel. Voorts drong spr. aan op de instelling van verschillende raadscommissiesc, nJ. voor de bedrijven. Negen vliegen in één klap. De voorzitter beantwoordde de verschil lende sprekers. Voor het stalletje in het woonwagenkamp is wel degelijk een plan gemaakt. De beste oplossing achtte spr. 't uitgetrokken bedrag van 500 aan de Ver. v. Dierenbescherming ter hand te stellen. Spr. zegt, dat de heer Speelman hiei kortweg thuishoort en dat de geheele ge meente hem noode in den Raad kan mis sen. Bij het verdeelen van functies is B. en W. het aangewezen college om de vrede zooveel mogelijk te betrachten. Spr. bracht een woord van lof voor de wijze, waarop de heer Speelman de haven-dem ping heeft te berde gebracht, maar eenige toezegging dééd de voorz. niet. Wat de fiuanciën betreft, hoopt spr. ook dat de opbrengst der belastingen hooger zal zijn. Bij B. en W. leeft de verwachting, dat het mee zal vallen, en dat de aange geven leeninggelden niet tot het volle be drag zullen behoeven te worden opgeno men. Dé crïtiek op het gasbedrijf kan spr. niet onderschrijven. De gevolgde tactiek heeft het bedrijf enorm omhoog gebracht, zooals spr. met voorbeelden aantoonde. Nog nocil is het gasverbruik zoo toegeno men als dit jaar. Daarom mag de gevoer de gqs-propaganda niet gestoord worden. Persoonlijk was spr. er niet erg op tegen geweest de belasting te verhoogen, doch de wethouders achtten het niet noodig. Spr. zeide, dat van tuberculose-bestrij- ding B. en W. niet afzijdig behoeven te staan. Het schoolartsen-instituut heeft de aandacht van de gezamenlijke gemeenten in de bollenstreek. De beschuldiging van te zelfstandig handelen door B. en W. acht spr. ongegrond. Spr. gaf een antwoord op de verschillende aanmerkingen. De Oude Haven als parkeerterrein kan, als de Raad dat wil, overwogen worden. De Raadhuis- klok moet nog gerepasseerd worden. Wan neer alle klokken tegelijk s'aan is 't ook niet aangenaamDen 16en December is do werkverschaffing niet begonnen, omdat er nog weinig werkloozen zijn. Tegen be- drijfscommissies hebben B. en W. geen be zwaar. Weth. Warnaar zeide, dat voor genees kundig schooltoezicht bitter weinig wordt gevoeld, zooals bij een enquête bleek. Er zit achter dit stuk echter dit verkeerde element, de zorg welke van Godswege ge legd is op de ouders van 't gezin af te wentelen op de gemeenschap. Gelukkig zal het instituut slechts bestaan uit voor lichting. Ged. Staten betalen 50 pet. aan krine n van gemeenten. Spr. zou een postje op de begrooting willen uittrekken. Na repliek werden de algemeene be schouwingen gesloten. Vóór de vergadering werd geschorst tot Maandagmiddag te 2.30 uur, kwam nog ter sprake de werkloozen-commissie. Dc heer v. Zonneveld had bezwaar,dat werk loozen in deze commissie zitting hebben. De heel Speelman zegt, dat dit in de prac- tijk heel goed blijkt te zijn. De heer Breda wilde de commissie opheffen, nu een uniforme regeling voor de Bollenstreek h getroffen. In de vacature-v. Egmond werd als lid dezer commisies benoemd de heer J. Braam. Hierna sluiting. Vrijdagavond te 7.15 uur kwam de Raad in öpenbare vergadering bijeen. Voorz. Burg. W. Keijzer, seer. H. J. van Delft; aanwezig allo leden, behalve de heer v. Dam met kennisgeving. De voorz. opent do vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Weetgierigheid van den heer Vcrheijen. Ingekomen is de goedkeuring van Ged. Staten inzake aankoop grond aan den Westvlietweg. Bericht inzake controle gem.-ontvanger. Bericht van Ged. Staten betreffende openstelling van den Stomp- wijkschen Weg voor auto's, enz. enz. Een verzoekschrift van de le Ned. Radio- Lui steraars-V ere eni,ging te Leidschendam inzake Radio-distributie, wordt gezonden naar B. en W. om prae-advïes. De heer Verheijen merkt op, dat B. en W. toegezegd hebben, dat als de goedkeuring tot aankoop van den grond er was, direct de plannen voor den bouw der O. L. school aan den Westvlietweg klaargemaakt zou den worden, doch tot op heden is hem hiervan nog niets bekend. Hij wenscht van B. en W. te vernemen, hoe deze zaak staat. Hij bepleit nog het verzoek der Ra- dio-Luisteraars-Vereeniging. De voorz. zegt, dat B. en W. met de schoolplannen druk bezig zijn; hij wil een en ander gaarne in een geheime vergade ring mededeelen. De heer Verheijen is het hiermede niet eens en vraagt, of men soms bang is voor annexatie van den Westvlietweg bij Den Haag, doch al zou dat gebeuren, dan zou de school toch op de goede plaats staan. De voorz. zegt, dat hij in het openba-r niet meer zeggen kan, anders zou hij het gaarne doen. De heer Verheijen wenscht straks dan meer te vernemen. De stukken worden dan voor kennisge ving aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot verlee- nen van een bijdrage ad 1/4 cent per inwo ner aan de Vereeniging van Ned. Gemeen ten voor aanbieding aanklceding bestuurs kamer, alsmede het voorstel naar aanlei ding verzoek Comité in kantons Hoorn, Purmerend, Alkmaar en Schagen in ver band met onderwijsbelangen ten platte- lande, worden z. h. s. goedgekeurd. Begrooting Burgerlijk Armbestuur 1930. Na opmerking van de heeren Verheijen on Will erase, die bij de behandeling der be groeting hierop zullen terugkomen, wordt deze begrooting z. h. s. aangenomen. Scherp tegen scherp. Voorloopige vaststelling Gemeentereke ning, dienst 1923. De heer Willemse spreekt er zijn bevreemding over uit, dat het ant woord van B. en W. op het rapport der Comm. ad hoe zoo scherp is. Overigens kan hij zich vereenigen met het antwoord van B. en W., alleen wijst hij opnieuw, zooals telken jare, op de leveranties aan de ge meente door firma's van buiten de ge meente. Hij dringt er op aan, dat zooveel mogelijk in de gemeente zelf gekocht zal worden. De heer Small heeft ook geen prettigen indruk gekregen van het antwoord van B. en W. op de door de Comm. ad hoe ge stelde vraag. B. en W. hadden niet zoo scherp behoeven te zijn. Immers de Comm. ad hoe heeft het recht om te vragen en B en W. hebben dan maar te antwoorden. Hij bespreekt een post op de rekening in zake herstellen van een omgewaaide schut ting, waarvoor geen geld is gevoteerd, hij weet het tenminste niet. B. en W. kunnen niet handelen, zooals zij willen, doch heb ben den Raad machtiging te vragen. De heer Verheijen merkt op, dat hij het antwoord van B. en W. vindt als de vraag van de Comm. ad hoe: beide scherp, zoo dat men elkaar niets heeft te verwijten. De voorz. zegt, dat B. en W. de vraag VAN STOMPWIJK even scherp vonden en hieruit de gevolg trekking maakten, als zouden B. eü W. gelden voteeren zonder machtiging van den Raad, iets wat toch niet mogelijk is. Zij kunnen er toch geen posten tusschcn doorhalen. Omdat de vraag wat scherp was, was mogelijk ook het antwoord scherp. De heer Willemse zegt, dat het niet de bedoeling was van de Comm. om scherp te zijn, ofschoon hiertoe wel eens reden was. De heer Small zegt van don heer Ver heijen nog een lesje te krijgen, ofschoon de Comm. ad hoe niets dan haar best heeft gedaan. De heer Small wordt dan wat sarcastisch, waarna de voorz. de discussie?» sluit. De Gemeenterekening, dienst 1928 wordt dan z. h. s. vastgesteld. „Zalig de nederigen van harte Gemeentebegrooting, dienst 1930. De voorz. opent de algemeene beschouwingen. Dc heer Verheijen zegt, dat men thans wederom staat voor dc behandeling, der begrooting en dat z.i. niet ongemerkt mag voorbijgaan, dat het zijn 10e Segrooting is en wanneer men de begrooting van toen en nu ziet, dan blijkt daaruit, dat er heel wat sociaal werk is gedaan. Hij herinnert o.m. aan de salarissen der politie, die op meer dan het dubbele zijn gebracht, enz. De begrooting mag thans z.i. gezien wor den en hij heeft hiervoor alle waardeering, evenals voor de financieele politiek van B. en W. Naast veel goed werk, hebben B. en W. ook veel nagelaten en hij bespreekt in dit verband de Volkshuisvesting, waarvoor reeds lang iets had mceton gedaan worden, wat B. en W. ook beloofden. De reconstructie van c'.e Veenestraat, het bren gen van den Brcekweg op den legger van wegen en voetpaden. Ook de- gemeente-politie vraagt zijn aan dacht, daar zijns inziens deze menschen niet voldoende Zondagsrust krijgen en ge noegen moeten nemen met willekeurige verlofdagen, wat z.L niet juist is en gere geld dient te worden, niettegenstaande over het politietoezicht nog geklaagd wordt. Verder bespreekt de heer Verheijen nog de werkverschaffing, het schooltoezicht, de straatverlichting en dringt er tenslotte op aan, dat B. en W. zich tot Ged. St. wenden, h-oe het staat met de vereeniging van Stompwijk en Veur en als men niet spoe dig iets hoort, dan Ged. St. mededeelen, dat men geen vereeniging meer wil. Hij wenscht ten slotte artikelsgewijze behandeling der begrooting. Een brandnetel tusschen de bloemen. De voorz. merkt op, dat de hoer Verheijen een heelc film heeft afgedraaid, en na" loftuitingen op B. en Wkomt hij met vele aanmerkingen op B. en W. De voorz. zal trachten zoo goed mogelijk te antwoor den. Wat de volkshuisvesting betreft zijn or vele wantoestanden verbeterd; hij blijft echter tegen bouwen door de gemeente en wil dit aan het particulier initiatief over laten. De reconstructie Veenestraat zal spoedig een feit zijn, daar spoedig voorstel len komen tot vernieuwing Veenestraat, Achterom en Achterweg. Do Broekweg heeft de aandacht van B. en W., doch net Polderbestuur vraagt een te hoog bedrag. De politie is steeds tevreden geweest en voor zoover hem bekend, zijn er geen klachten. De werldoozenstoun zouden B, en W. gaarne aan zichzelf houden, doch dit moet naar het Burg. Armbestuur worden overgebracht. Do straat verlichting, het schooltoezicht, enz. zullen de volle aandacht hebben van B. en W., terwijl do voorz. voor een en ander de noodige toezegging doet. B. en W. onder de loupe! Dc heer "Willemse wil het beleid van B. en W. eens onder de loupe nemen. Als de heer Verheijen, aldus spr., kan spreken over 10 jaar, dan kan hij gerust zeggen, dat de laatste paar jaren veel goeds is tot stand gekomen, z.i. heeft hieraan iedereen medegewerkt. Do begrooting is een mooi stuk werk. Dat B. en W. met den Raad willen medewerken, blijkt wel hieruit, dat verschillende voorstellen van den Raad werden overgenomen en noemt in dit ver band den Stompwijkschen weg, welke thans schitterend is; de Veenestraat, wat in orde komt, doch hij geeft B. en W. in over weging terstond te beginnen met vernieu wing van een gedeelte Achterweg, wat niet wachten kan. Hij bespreekt dc straatver lichting, het harde rijden van zware auto's met aanhangwagens in de Veenestraat, de vaste aanstelling van den gem.-opzichter, do vereeniging van Stompwrk en Veur.en wenscht ten slotte eerst het rapport der Comm. ad hoe te behandelen. De voerz. zegt toe het gedeelte Achter weg te zullen vernieuwen, inzake gem.-opz. zullen B. en W. in de eerstvolg. Gecomb. Tergadering met voorstellen komen. De vereeniging van Stompwijk en Veur heeft de aandacht van B. en W., die hieraan steeds werken. Een besluit van den Raad uitlokken, ontraadt de voorz. De heer Small sluit zich in hoofdzaak aan bij de vorige sprekers; met genóegèn heeft hij geconstateerd, dat in de begroo ting de laatste jaren een vaste lijn begint te komen. Hij zegt, dat de Westvlietweg door B. en W. stiefmoederlijk wordt be deeld en w. st o.m. op hot politietoezicht, de beveiliging tegen brandgevaar; ook hij dringt aan op spoed inzake vereeniging van Stompwijk en Veur. De voorz. antwoordt den heer Small na der en zet een en ander nader uiteen. De heer de Lange ziet van de alg. be schouwingen nf, daar de vorige sprekers reeds voldoende hebben gezegd en hij niet ia herhalingen wil treden. De heeren Verheijen, Willemse en Small repliceeren. Waarom verdween de bode? In behandeling kom; dan hot rapport van de Comm. ad hoe. Do heer Willemse als rapporteur zegt, dat de Comm. ad hoe aanmerking had op het salaris gem.-bode, doch kan acccord gaan met het antwoord van B. en W. Dc heer Small vindt hot. sa laris te laag en vraagt, waarom dc huidige bodo niet is gehandhaafd, over wicn niets dan lof was, wat ook dc heer Willemse on derstreept, die verklaart ook liever den heer Polderman te hebben gehouden, ter wijl de hoer Verheijen opmerkt, dat do hui dige bode niet heeft gesolliciteerd; ook hij is vol lof over Polderman. Hij stelt voor het loon te bepalen op 1600 met vier 1 jaar lij ksche verhoogingen van 100. Do heer Willemse wil eerst afwachten, wat de nieu we bode presteert. He' voorstel-Verheijen wordt dan met 82 stemmen verworpen. Bij den post uitbreidingsplan wordt op spoed aangedrongen. De heer Verheijen stelt voor (het is inmiddels 11 uur gewor den) de vergadering te schorsen tot een lateren datum. Dit- voorstel wordt echter met 64 stemmen verworpen. De post Bad- on Zweminrichting vrao.gt ook lange besprokingen. B. on W. zien te gen do hooge kosten op en willen dc zaak nog eens bekijken. Een voorsiel-Verheijen, dat B. on W. in een volgende vergadering met een kostenberekening dienaangaande komen, wordt met 64 st. aangenomen. Een goede raad. Ook den post volkshuisvesting vraagt veel tijd. De heer >Sma!l geeft den heer Verheijen, die hiervoor zoo strijdt, in over weging zelf het initiatief te nomen om wo ningen te bouwen, dan heeft dc. heer Ver heijen een mooie gelegenheid iets voor het volk to doen en het volk te lecren wonen. Hij kan in deze op zijn medewerking reke nen, niet voor het bouwen door de ge meente zelf. Een voorstel-Verheijen een post van 259 op de begr. te plaatsen voor onderzoek woningtoestanden, vindt geen ondersteu ning. Bij den post werkloozensteun wenscht dc Comm. een anderen naam voor het Burg. Armbestuur. De Comm. draagt B. en W. op een en ander met het Burg. Armbestuur te bespreken. Hierover worden nog lange besprekingen gevoerd. Ook inzako een aparte post voor werkloozensteun. B. en W. zullen de opdracht uitvoeren. Spinneweb van draden en dis cussies. Dc heer Verheijen houdt dan een elleo- lango bespreking over de conces-sieverlee- ning door B. en W. voor Radio-distributie aan den heer Pas; z.i. is dit do taak van den Raad. Hij verwacht van B. en W. hier omtrent voorstellen en dringt er op uan, dat de overeenkomst met den heer Pas zoo spoedig mogelijk ongedaan wordt gemaakt, daar anders Leidschendam een spinneweb van draden worden zal. De voorz. zegt toe deze zaak in.de volg. verg. in behandeling te brengen. Do voorz. zegt toe deze zaak in de volg. verg. in behandeling te brengen. Bij den pest belastingen steil de Comm. ad hoe voor ook de Personeelc Belaatiag met 10 pet. te verlagen. De heer Verheijen is voor verlaging van den vermenigvuldi gingsfactor en wenscht de Regeering te verzoeken de gemeente in een andere klas in to deelen. B. on W. zullen dit laatste nogmaals aan de Regeering verzoeken, dcoh willen wachten met de verlaging van •den vermenigvuldigingsfactor tot het voor jaar, daai weten B. en W. meer. Enkele voorstellen o.m. inzake verla ging vermogensbelasting, enz. worden z. h. s. goedgekeurd, terwijl het voorstel der Comm. ad hoe tot verlaging van pet. der pers. belasting met 6—4 stemmen wordt aangenomen. Het voorstel-Verheijen, het vennen igvul- digingscijfer op 1.9 te bréngen, wor.lt niet ondersteund. De flesch spraakwater was nog niet leeg. Na behandeling van nog enkele minder belangrijke posten wordt dc geheele be grooting, dienst 1930 z. h. s. goedgekeurd en sluit dc voorz. de vergadering, onder protest van den heer Verheijen, die op merkt, dat dc voorz. zoo haastig is, daar hij, zooals .afgesproken was, dc begrooting nog wenschte te behandelen en nog heel wat tc zeggen had. Waar echter thans, al dus de heer Verheijen, wegens het ontijdig eindigen der vergadering, deze behandeling geen nut meer hebben zal, ziet hij van verdere bespreking af en verklaart zijn goedkeuring aan dc begrooting to geven. Do voorz. merkt nog op, dat hij toch een ieder gelegenheid genoeg heeft gege ven het woord te voeren en dat hij meen de, dat de begrootings-behandeling af was. Hierna gaat de Raad (liet is infcusschen half één. geworden) nog even in geheime vergadering. VOORHOUT. De Voorhoutschc jeugd. Gisteren kwam een vrouw, die het dorp passeerde, zich bij de politie beklagen over do jeugd dezer gemeente. De vrouw, die met een kinderwagen liep, werd n..l door de onbe zonnen jeugd omringd en nagejouwd, zoo dat zij de hulp van de politie moest inroe pen om do jeugd kwijt le raken. Wanneer zal onze Voorhout se! jeugd eindelijk eens begrijpen, dat het niet paot om vreemde lingen zoowel als ingezetenen na te jouwen of anderszins te hinderen en zeer zeker niet een arme vrouw.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9