UIT DE RUNSTREEK STADSNIEUWS Agenda WOENSDAG 18 DECEMBER 1929 EERSTE BLAD PAGINA VOORHOUT. Het verkeer. Het in deze gemeente toenemend autoverkeer is aanleiding ge weest om van gemeentewege verkeersstre- pen op de wegen te plaatsen. Op verschei dene drukke punten van de wegen in deze gemeente is men bezig om verkeersstreepen aan te brengen. Hierdoor worden ongeluk ken voorkomen, omdat men de bochten nu (moet nemen naar gelang de strepen aan geven en kan men niet meer de bochten willekeurig nemen, daar men anders kans belooft, dat men proces-verbaal krijgt voor -heb verkeerd nemen der bochten. Men zij gewaarschuwd. Personalia. Mej. J. A. F. Theuws, on derwijzeres aan de R. K. Meisjesschool al hier, slaagde te Utrecht voor het examen Esperanto, Diploma A. WOUBRUGGE. De brug aangevaren. Gisteravond 7 uur is de brug over de ,Woud Watering aangevaren en ernstig be schadigd. De aanvaring geschiedde door een logger van IJmuiden, welke op weg was naar de sc-heepsweerf „De Dageraad". Do passage is gestremd. ALPHEN AAN DEN RIJN. TRAGISCH ONGELUK BIJ GOUWSLUIS. Door den trein beide beenen afgereden. Gisteravond omstreeks 6 uur had aan de treinhalte Gouw-sluis een zeer ernstig ongeluk plaats. Mej. M., oud 36 jaar, onderwijzeres te Nieuwkoop, was aan genoemde halte uit den trein gestapt, in de meening verkce- rende dat zij aan het hoofdstation alhier was aangekomen. Toen zij haar vergissing bemerkte, wilde mej. M. op de reeds in be weging zijnde trein stappen. Hierbij gleed zij uit met gevolg, dat zij onder den trein kwam en haar beide beenen werden afge reden. Mej. M. werd met den trein naar het sta tion vervoerd, waar dr. de Graaf de eerste heelkundige hulp verleende. In zeer zorgwekkenden toestand werd vervolgens de patiënt ter verdere behan deling naar het Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Aanrijding. Gisterenmiddag werd de groentenwagen van v. A. in wijk Hoorn door een auto zoodanig aangereden, dat de op de wagen aanwezige groenten en fruit een salto mortale over de straat maak ten, waardoor v. A. ©en schadepostje van pl.m. 25 gulden cadeau kreeg- De vriende lijke autobestuurder reed verder of er niets gebeurd, was. Het nummer der auto is even wel bekend. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). I Jssport. Gisterenavond werd de jaar vergadering gehouden van de vereeniging „IJssport" in het café ,,'t Witte Huis". De voorzitter, de heer A. C. Hendrikse, open de' de vergadering met. een woord van wel kom, memoreerde in korte trekken de yo'.e werkzaamheden in het vorige wintersei zoen en verheugde zich over den grooten •vooruitgang in ledental. Hierna werden door den secretaris, den heer A. v. Klaveren, de notulen en het uit gebreide en goedgestelde jaarverslag ge'e- zen, waaruit o.m. bleek, dat het ledental van 45 is gestegen tot ruim 200. Een keu rige opsomming van de reeks van gehouden wedstrijden, waarbij als de meest geslaag de werd genoemd de nationale hardrijde rij, was wel een bewijs van de activiteit der vereeniging. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer C. de Graaf Wz., bleek: in komsten 451.71, uitgaven 433.26, alzoo een batig saldo van 18.45. Door de hoe ren de Brain van Leiderdorp en J. P. de Bruijn van den Hoogo Rijndijk, werden de boeken en bescheiden nagezien en in orde bevonden. De voorz. dankte den secretaris en den penningmeester voor hun verslagen en sprak den wensch uit, dat zij nog vele jaren hunne krachten aan de vereeniging zouden kunnen geven. Op voorstel van het bestuur werd bes-loten de laatste zes ren- telooze aandeelen af te lossen. Door den heer v. Mil werd .namens de door het bestuur benoemde commissie rap port uitgebracht betreffende de begroo- tingskosten voor een algeheele afzettiug der ijsbanen, welke kosten werden ge raamd op ƒ475.Voor een te maken veld- ijsbaan was moeilijk een geschikt terrein te vinden. Nadat deze zaken breedvoerig waren besproken, weid besloten voorloopig te wachten, terwijl het bestuur in deze actief zal zijn. Als bestuurslid werd de hoer G. de Graaf Wz. en als baan-commissaris- sen werdien de heer H. J. van Mil en C. Hendrikse bij acclamatie herkozen. De voorz. feliciteerde de heeren met hun her benoeming en sprak den wensch uit, dat zij wederom met denzelfden ijver hun func tie zouden vervullen. Nadat verschillende zaken bij de rond vraag waren besproken, werd door den heer J. P. v. d. Stoel, voorzitter van de IJs club „LeiderdorpZoeterwoude", een woord van 'dank gebracht aan het bestuur voor de groote activiteit betoond in den langen winter van het vorige,jaar. Hierna sloot de voorz. met een woord van dank deze welgeslaagde vergadering. Als naar gewoonte werden oenige aardige prijsjes verloot. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gistermiddag te twee mer kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: J. G. M. v. Griethuisen. De notulen der vorige vergadering wer den na voorlezing onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken: Missive Ged. Sta ten goedgekeurde raadsbesluiten. Proces verbaal kasopname gemeente-ontvanger. Schrijven J. Madlenis naar aanleiding van het niet antwoorden van B. en W. op zijn schrijven betreffende het niet aange sloten zijn van het riool zijner woning aan het straatriool. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Verzoek dr. de Gelder e.a. om aanleg elocüiciteitskabel met verlichtingsbelas ting Wordt gezonden naar B. en W. om advies. Verzoek gemeente Hoorn om adhaesie- betuiging betreffende classificatie. Met algemeene stemmen besloten adhaesie te betuigen. Op verzoek der IJsclubvereeni- ging om extra-subsidie in verband met het kastekort, or'staan door de afgeloopen strengen winter. B. en W. stellen voor een extra-subsidie te verleenen gelijk aan het kastekort zijnde ƒ80.86. Wordt goedge keurd. B. en W. stellen voor een bijdrage van ƒ15.87 voor het nieuwe gebouw der Ver. voor Ned. Gemeenten, bedragend 1-/4 cent per inwoner. Goedgekeurd. Benoeming onderwijzer openbare lagefe school in de Leidsche Buurt. Na een zitting met gesloten deuren wordt No. 1 van de voordracht, de heer A. v. d. Berg, te Oudenhoorn, met alge meene stemmen benoemd. Tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer J. v. Leeuwen, hoofd der" school aan de Leid sche Buurt. Met alg. stemmen wordt de heer B. J. v. d. Meene herbenoemd als lid der plaatselijke commissie van toezicht op het L. O. De heer G. Lub be Thz, werd be noemd als lid-werkgever der werkeïoos- heidverzekering, terwijl de heer Nachte gaal als lid-werknemer werd gekozen. Verzoek der N.V. Bouw-Maatschappij „Prins Hendrik" om terug te komen op een in vorige vergadering genomen be sluit, onet verzoek trottoirs met 4 tegels te mogen leggen in het Oranjepark. De heer Uitenboogaard wil er op wij zen, dat de trottoirs in het Oranjepark bijna reeds gereed zijn en aangelegd met 4 tegels. Spr. vindt dit niet juist en voor- uitloopen op een nog te ntmen besluit van den Raad. Verder informeert spreker nog, wat er naast de tegels wordt aangelegd. Dr. Varenkamp zegt dat de vorige maal is gestemd, om al of niet tegels voor te schrijven. Had er moeten worden gestemd over geheel of half tegels, dan zou zeker tot het laatste zijn besloten. De heer den Ouden spreekt zich uit' voor 4 tegels, doch wenscht eerst nog te vernemen of er gras of grint naast komt. De voorz. antwoordt, de sprekers. Spr. vindt den aanleg van 4 tegels niet vooruit- loopen op een nader beslissing van den raad. Wenscht de raad niet op het geno men besluit terug te komen, dan kunnen nog altijd de ontbrekende tegels worden aangelegd. De verdere verharding van de trottoirs zal met grint geschieden, zooals de Raad destijds besloot voor het straten plan-van Zijp. De heer Bakker spreekt zich ook uit voor inwilliging van het verzoek. Het voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 1 stem, die van den heer van Breda. De heer Rübenkamp hield zich buiten stemming. Van P. J. Molenkamp en W. F. v. d. Sleet was verzoek ingekomen om een uit- pad op den Abspoelweg. B. en W. stellen voor op dit verzoek gunstig te beslissen tegen een vergoeding van 10 per gtrekkende meter en een re cognitie van 1.per jaar. Over de sloot zal een brug moeten worden gemaakt. De heer Paardekooper zou demping van de sloot een prachtige opruiming vin den. De voorz. is het hiermede eens, doch men kan daartoe niet gaan verplichten zonder reden. Goedgekeurd. Bij punt 10 der agenda vragen B. en W. den Raad een crediet van ƒ2500 voor rio- leeringskosten omtrek Duivenvoordestraat via de Molentocht en aan den Rijksstraat weg tusschen erven van de Meene Marbus en iSpaargaren. Dit laatste in verband met de wegverbreeding. Het rijk betaalt daarin de helft der kosten. De heer Varenkamp wil van deze gele genheid gebruik makenen wijzen op het feit, dat door -uitbreiding' der gemeente het riolee ïangs-systeem gevaar zal loopen. Spreker zou advies in willen winnen van eep deskundige, die dan een vast riolee- rihgsplan kan ontwerpen. De heer Paardekooper kan zich met het idoe-Varenkamp wel vereenigen en wijst op den toestand van de z.g.-Pastoors wete ring. De voorzitter mpent dat de riolee- ring in het algemeen zeer goed is, vooral na de overeenkomst met de polderbestu ren. De heer Bakker vindt de opmerking van dr. Varenkamp nog zoo slecht niet en verzoekt B. en W. daarmede rekening te houden, hetwelk door de voorzitter wordt toegezegd, waarna het gevraagde crediet wordt toegestaan. Eenige besluiten betreffende comptabi liteit werden zonder commentaar geno men, evenals de vaststelling van den pen sioengrondslag van verschilende ambte naren in verband met penriodieke verhoo gingen. Op verzoek van „Duinzicht" wordt be sloten aan Ged. Staten voor te stellen het WycheTshoutlaantje gedeeltelijk van den legger van wegen en voetpaden ai te voeren. Bij punt 14 der agenda, voorstel wijzi ging artikel 33 en 76 der Bouw- en Woning verordening, deelt de voorzitter mede, dat door de heeren Bakker en Varenkamp een meer in grijpend voorstel is ingediend. B.en W. nemen hun voostel terug en stellen voor 'n raadscommissie te benoemen, die deze zaak zal behandelen en voorbereiden en 'n rapport zal aanbieden aan B. en W-, die 'daarover advies zullen uitbrengen. Overeenkmstig het voorstel van B. en W. wordt besloten nadat dr. Varenkamp verzoekt alsdan het advies vrn B. en W. aan de Raadsleden ter bestudeering thuis te zenden. In de commissie werden benoemd de heeren Paardekooper, Varenkamp en den Ouden. Over het verzoek der woningbouwver- eeniging „Builenlust" inzake de bouw van 72 woningen brachten B. en W. advies uit. B. en W. gaan in het advies van het standpunt uit, dat een gemeente eerst dan tot den bouw van woningen kan over gaan, indien de noodzakelijkheid is ge bleken en indien door het particulier ini tiatief met steun van de gemeente daar toe niet wordt overgegaan. Na onderzoek is het B. en W. gebleken, dat slechts 37 gezinnen in aanmerking ko men voor een woning, als zijnde gezinnen waarvan het hoofd in deze gemeente werk zaam is. In aanmerking nemende, dat de ge meente borg moet staan voor het rijksvooi- schot meenen B. en W. te moeten ad vise e- ren afwijzend op het verzoek te beschik ken. B. en W. stellen den raad voor aan B. en W. op te dragen een onderzoek in te stellen over de noodzakelijkheid van ar beiderswoningbouw. Dr. Varenkamp heeft veel waardeerïng voor het advies van B. en W. en kan daar, wat betreft de groote lijnen, wel met mede gaan. Dat slechts 37 gezinnen recht heb ben op een woning meent spreker te moe ten betwisten. Na onderzoek is het spre ker gebleken, dat zeker 46 daarvoor in aanmerking komen en stellig een woning noodig hebben. Om tot een bouw van 73 woningen over te gaan zou spreker nit durven besluiten en spr. zou de woningbouwvereeniging in overweging willen geven met een kleiner plan te komen. De heer Uitenboogaard meent, dat de vereeniging wel levensvatbaarheid heeft, doch de huurprijzen zijn te hoog. De heer den Oudea. vindt cle opzet te groot. De vereeniging had bescheidener moeten zijn. Do heer Paardekooper is het geheel eens met het advies van B. en W. en zou de verantwoording voor den bouw van 72 wo ningen niet op zich durven nemen. De huurprijs zou voor hem echter geen belet sel zijn. De heer Varenkamp zet nogmaals zijn standpunt uileen. Zou het niet mogelijk zijn, dat bij een eventueel ander bouwplan der vereeniging de gemeente eenige zeg-1 gingschap krijgt in de verhuring'. De voorzitter meent, dat men de discus sie niet moet gaan verwarren en verwijst nogmaals naar het advies van B. en W. Men heeft te oordeelen over de kwesties, zooals die hier liggen. Spreker meent uit de besprokingen wel te kunnen opmaken, dat'de gansche raad overtuigd is, dat het verzoek tot bouwen van 72 woningen moet 'worden afgewezen. De vereeniging blijft steeds bevoegd met andere voorstellen te komen. De heer den Ouden zou het gewenscht vinden, dat werd kenbaar gemaakt, dat voor particulieren die tot bouw van arbei derswoningen willen overgaan goedkoop bouwvoorschot of voordeelige hypotheek kan worden verstrekt. De voorz. zegt, dat dit alles in het praeadvies is vastgelegd. Het verzoek wordt met alg. stemmen afgowezen en het voorstel van B. en W. met alg. stemmen aangenomen. De voorzitter deelt nog mede, dat in de Duivenvoordestraat 2 lantaarns des nachts zullen blijven branden en dat in overleg met de Lichtfabrieken de avond-branders ïnplaats van tot II uur tot 12 uur zullen aanblijven. De voorz. vraagt daarop ontslag als ge meente-secretaris en deelt tevens mede, dat in verband met zijn hoogen leeftijd hij H.M. de Koningin om ontslag als burgemeester zal verzoeken. Namens den. Raad dankte de heer Rü benkamp secretaris van Griethuijzen voor de vele belangrijke diensten aan de ge meente bewezen. Naar aanleiding van de ontslag-aanvra ge als burgemeester hoopt spreker in een volgende vergadering daarop nader terug te komen. De rondvraag leverde niets belangrijks op. Hierna ging de Raad in geheime zit ting ter behandeling van de reclames schoolgeld. Hoest-, br-oncKitis-lyders» Uw middel KebV UL by de hand. AKKgr-s Aks cl Ljsi roop. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST TE LEIDEN. Na gehouden examen van de Muziek school van bovengenoemde Maatschappij zijn de leerlingen thans ingedeeld als volgt: Piano: Eerste Afdeeling: F. M. Spaargaren, W. Wiggers, A. E. J. Arts-, J. J. Lub, S. La Rivière, J. C. Kouw, Th. P. M. Grundemann, B. D. de Jong, A. E. Pas sier, \V. v. Dijk, G. W. M. Grundemann, J. E. M. Plouvier, J. H. v. d. Veld, J. R. de Josselin de Jong, N. Kanbier, M. Brinks, T. Servaas, G. A. Pothuis, J. C. Linschoo- ten, J. J. de Jong, W. A. M. A. v. cL Worm, O. Wixth, Th. W. M. Niekerk, H. N. v. Duyn, A. Hagen-s, J. Fpeyser, W. Verhaar, J. Wes- selo, A. L. Platteel, J. P. v. Leeuwen, E. H. Sdrks, M. J. Noordman, N. Eikelenboom, W. Brinks, C. jle Munnik, H. v. Appel, G. Vlaardingerbroek, C. M. Zandee, C. Eike- lenboom, O. L. Bresson, E. Groenhoff, M. J F. Donkers, H. Stoeke, C. Christiaanse, W. H. J. Ohristiaanse, J. A. Beukering, Anton van Lith, A. F. v. Li bh, M. A. Vlaar dingerbroek, M. Wageher, A. A. en P. J. v. d. Loosdrecht, J. A. M. v. Meuwese, C. J. A. Muller, J. v. Weizen, J. P. Turion, J. Th. Keesom, G. A. S. v. Dorth, H. J. Bosch, D. v. Breda, E. de Ruiter, K. G. J. de Jong. Tweede Afdeeling: D. Lambinon, A. N. Visser, J. en C. de Jongh, A. A. Groot Enzerink, J. de Josseling de Jong, F. A. E. M. Vos de Wael, P. J. Yperlaan, M. Fon tein, A. Verhaar, J. F. de Nie, J. Verhaar, W. Freyser, H. A. E. Wennekers, L. Yn- tema, J. Barendse, Mevr. de Gelder geb. Jansen, J. G. W. Parmeutier, A. M. J. Snoep, Z. G. Pothuis, N. A. M. Keesom, T. Duyvetter, E. Raphael, M. J. Raphael, C. W". v. Haasteren, W. J. C. v. Lith, N. C. v. Haasteren, J. Ensink, G. Lambo, A. Ha genaar, P. J. Colpa. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: C. P. A. Kromhout, A. D. Ver hoog, J. M. A. Spronk, C. v. d. Lelie, W. J. v. Berge Henegouwen, H. A. Koning, G. W. Slothouwer, D. L. Kromhout, E. Gans, M. C. v. d. Eist, M. S. Nieuwenhuis, J. J. Blceker, M7 Gans, T. den Haan, Chr. Snouck Hurgronje, G. Holtz, B. Wezelen burg, Que Keng Lead, A. v. Oven, Mej. H. W. v. d. Sande Bakhuyzen, H. Teller, H. L. Welbooren, M. Zwikker, M. M. H. Pluim Mentz, P. J. C. Wijnnobel, C. Bots, C. M. Dietrich, S. N. v. Cpstall, S. v. d. Bil, H. B. Mulholland, E. A. L. Modder man, C. K. Noordenbos, E. v. Niekerk, A. Dormaar, J. A. v. Beek, G. J. Nieuwenhuis, Mevr. A. M. Sirks geb. de Bock, A. A. H. Beulink, E. Sollewyn Gelpke, J. L. W. Her- manides, H. Flu, R. K. W. Kuipers, J. G. do Graaf, A. H. Heyblom Slyper, J. H. Bol- kenstein, M. Sloet v. Oldruitenborgh, W. O. F. Bik, M. J. M. Petit, P. G. Krijnen, A. J. C. Slothouwer, J. v. d. Zeeuw. Viool: Eerste Afdeeling: H. Wissink, H. Bct-tema, -J. Kukler, D. v. d. Mey, B. Hüter, B. v. d. Lelie, L. J. Plat- teel, K. G. J. Fros, A. J. Blansjaar.. A. J. Muller, J. Fros, J. B. C. Otto, J. W. M. v. Lith, J. G. Mastenbroek, F. v. Dijk, D. Henny, H. K. Roessingh, P. v. Aggelen, L. Servaas, A. B. Bibaz, F. A. A. Fontein, J. I. Raphael, N. Korenhof, H. de Bruyn, C. L. Modderman, S. Schlatmann, J. H. Gunning, W. F. Louwrier. Tweede Afdeeling: E. v. Nes, L. H. Brijnën, J. A. Brinks, A, 'J. Ensink, J. K. J. Muller, A. H. Heering, M. L. Knol, N. Spaargaren, G. A. Bosch, T. v. Zwieton, M. R. C. Stol, A. J. Akkerman, E. L. Nauta, W. v. d. Zeeuw, L. Loth, F. Wensinck, R. Horst, W. W. Muys van de Moer. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: Tjong Njan Han, Tan Kian Hong, G. E. Goekoop, W. Verver, E. W. Gorter, M. Muys van do Moer, M. J. de Groen. Violoncel: Eerste Afdeeling: P. Fontein, P. H. R. Borgerhoff Mulder, J. B. S. Arts, P. Vermeulen, L. L. A. v. Lith, J. E. Muller. T w e ede Afdeeling: L. J. C. Dcc. L. Fontein, C. G. Pel, A. A. Moolenburgh. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: J. v. BergeHenegouwen, M. A. L. Kuipers, H. v. Beelan, M. Bruining'. Fluit: Eerste Afdeeling: W. F. C. Héering. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: R. Boeke en G. J. Fros. Theorie: J. H. Bolkenstein, J. G. de Graaf, W. C. F. Bik. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: Mevr. A. M, Sirks geb. de Bock, C. Bots, H. L. Welbooren. Koorklassen: Eerste Koorklasse A: D. Kromhout, A. v. Lith, T. Servaas, G. Vlaardingerbroek, A. J. Verschoor, A. Hotz, P. v. Weizen, H. N. v. Duyn. Tweede Koorklasse: A. A. Bon te, S. Affourtit, D. Huurman. Eerste Koorklasse B: C. Krom hout. Tweede Koor klasse B: J. C. Kouw, W. Verhaar, A. Hagens, H. M. Oost veen, N. C. v. Haasteren, N. Zanen. Derde Koorklasse A: C. W. v. Haasteren. Solfège klassen: Eerste Solfège- kl a s A: M. W. E. Wiggers, J. A. Couwen- berg, A. W. Blanken. Tweede Solfègeklas B: M. O. Hamming, B. J. S. Dijk, A. G. J. v. d. Hey- den. Derde Solfcgeklas A: A. Ver- Ensembleklasse: J. M. M. Stallinga, N. Colpa, C. W. Fontein, E. O. Cosrnan, C. G. M. v. Helvert, M. J. Groen, H. E. de Wolff, benevens de Sololeerlingen. Vakonderwijs: Mej. J. H. Bolkenstein, S. v. d. Bah LEIDEN. Donderdag, Ver. tot Bevordering der Be langen v. Slechthoorenden, Volks huis, 8 uur. Donderdag. R.-K. Jongem. Ver. „St. Peter Kanis", hotel „Den Burcht" 8.30 uur. Vrijdag, R. K. Volkshond, Bondsgebouw, ZOETERWOUDE. Donderdag. Tweede Cursus-avond door ka pelaan W. Q. Verstegen, uit Lisse, Patronaat, 7.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdïenst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duys-ter, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. Solozang: A. Smink, M. C. Duyverman, M. Zwikker, E. L. Christiaanse, T. v. Tui nen, Th. J. H. Dingjan, M. M. Schijfsma, M. E. Splinter,- C. A. Petit, H. J. W. Mod derman, N. E. Splinter, W. v. d. Kwast, L. Koch, L. M. Gorter, E. Sasburg, M. P. Bots, M. D. Beversluis, S. R. He-rmanides. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: N. G. Metz, R. M. L. H. v. Rijcke- vorsel, A. Eggink, N. Bleckman, Mej. J. H. Bolkenstein. Methodische spreekles: K. P. v. d. Graaff, A. H. Weyns, E. M. A. M. Kelle- naers, E. Postma, A. Ph. Wagner, J. Roo- denburg. Elementair theorie: Eerste Afdee ling A: L. Servaas, K. v. d. Lelie. Eerste Afdeeling B: A. Blans-* jaar, F. v. Dijk, M. Stol, H. v. Aggelen, K. Fros, J. Mastenbroek, H. Stoeke. Tweede Afdeeling A: L. v. Lith, W. v. Berge Henegouwen, F. La Rivière. Tweede Afdeeling B: J. v. Lith, B. v. Berge Henegouwen, W. v. Dijk, VV. v. Lith, A. Hagenaar, J. Meuwese, J. Beu kering, J. v. d. Veld. Derde Afdeeling A: D, v. d. Mey. Chr. Snouck Hurgronje, J. Snoep, L. Dee. Voorts zijn als privaatleerlingen inge schreven: A. D, de Jongh, II. B. Mulhol land. Elementair onderricht: L. A. en C. M. v. Berge Henegouwen, F. J. Hemerik, A. H. Huele,- Ph. C. Molhuysen, L. G. Wielinga, N. Bergers. CLINGE D00RENB0S. Een succesvolle avond. Clinge Doorenbos is geen gewoon con ferencier en liedjeszanger. Was hij dat, hij zou niet de reputatie genieten, die hij nu geniet en ook zeker met zoo veel succes hebben. Het klinkt misschien paradoxaal, maar heb succes van dezen zanger schuilt in het gemis der qualiteiten, die een con ferencier-humorist zouden sieren. Zoo iets dus als „les défauts de sa qua- lité"., Hij is geen voordrachtkunstenaar, geen humorist, die het publiek komt amusee- ren, met beschaafde of minder beschaafde grappen en liedjes, neen, hij gunt zijn ge hoor een kijk in zijn eigen leven, meer niet, maar het leven van ieder mensch, zooals hij het ziet, is belangrijk genoeg en interessant genoeg om er eens even bij stil te staan. Het is, zooals Clinge Doorenbos zeide, er zijn zoovele mooie en aardige dingen in het leven, die door cluizende vertreden worden, daar zij die dingen onopgemerkt voorbijgaan. Slechts weinigen zien het en genieten er van en van die weinigen weten slechts enkelen, hetgeen zij zagen vast te leggen in woord of lijn, met pen of teekenstiftv Clinge Doorenbos is een van hen, en- alles wat hij hoorde en zag, dat de massa voorbij liep, maar dat. hen trof, berijmde hij naar het léven. Een tafereeltje, een geestige uitdrukking, een woord soms en een gebaar inspireer-en hem reeds en zoo ontstaan zijn versjes. Gisteravond heeft hij voor een zeer talrijk publiek in „Zomer- zorg" enkele van die levensliedjes gezon gen, waarbij zijn vrouw, de componiste zij ner teksten, hem aan de vleugel begeleid de. Clinge Doorenbos vertelt in een pret tige causerie voor elk liedje, dat hij zingt, de wijze, waarop het is ontstaan en zoo vertelt hij van het leven, zooals hij het ziet en zooals wij het allen meer moeten gaan zien cm het meer en beter te kun nen waardeeren. Zoo ligt er ook in alles wat hij zegt en zingt e-en dieperen onder grond, die na zijn inleiding voor elk lied duidelijker naar boven komt. Hij zong bijna alle eigen liedjes, oude en nieuwe, zelfs nog een heel nieuwe, 'een primeur, een liedje over de hooge hoed, dat dezer dagen ontstond en nog niet werd gepubliceerd. Hij zong van Medicijn, de Stoel met de bloemen van blauw, Vader in de Bij-enkorf, de Vloo en vele anderen. Clinge Doorenbos en zijn vrouw hadden een aandachtig en dankbaar gehoor op de zen avond van werkelijk goede en be schaafde Klein-Kunst. Voor hem schrijven wij deze kunst, zoo dikwijls smadelijk bedreven, gaarne met een groote K. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 5439 B. Hopg- werff Kroon Handelskweekerij ..ces', Voorschoten, Papelaan 74. E.: B. £L Kroon, Voorschoten. 5440. J. Verhdog, Leiden, Turfmarkt 10. Vleeschhouwerij en Spekslagerij. E.: J- Verhoog, Leiden. Wijzigingen: 351. Naarujooze Vennoot schap Handel-Maatschappij „de Veluwtv' (F.) Leiden, Galgewater 18-19. Hoofdz.: 's-Gravenhage, Scheepsmakersstraat 8. De tailhandel in boter, margarine, vet, koffie,

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2