NED. OOST-INDIE BÜITENL. BERICHTEN MAANDAG 16 DECEMBER 1929 DERDE BLAD. PAGINA 2 Door een wagen overreden en aan de gevolgen bezweken. Vrijdagavond geraakte do sigarenwin kelier en klcinfabrikant Th. van der So men wonende op het Statumsche Eind te Eindhoven op den Stratumschen Dijk on der een hittekar. De man bekwam een ernstige hoofdwonde en werd ter verple ging naar de woning vin zijn ouders te Stratum overgebracht. Daar is hij heden aan de bekomen verwondingen overleden. De man was gehuwd en laat een groot ge zin achter. DE DECEMBERSTORM. HET GESTRANDE STOOMSCHIP DE „BENWYVIS". Zaterdag was de machinekamer van ihet s.s. „Benwyvis", dat op het Btrand van Tersohelling is geslagen, leeggepompt en nu zal getracht worden de lekken te stop pen, De lengteas van het schip maakt on geveer een hoek van 45 graden met het strand. Het schip heeft slagzij over stuur boord. De ketels leverden weer stoom voor het drijven der hulpwerktuigen. SCHIP GESTRAND. Met den N. W. storm is aan den Lau- werpolderdijk te Uithuizen het ijzeren tjalkschip „De twee Gebroeders" van de finua Gebrs. Wans te Amsterdam ge strand. Het sohip, metende 250 ton, waa op weg van Leeuwarden naar Embden om een la ding hout te halen. De opvarenden zijn met den schrik vrijgekomen. DE PONT BIJ SCHIPHOL GEZONKEN. Vrijdagavond is de pont, welke de ver binding in stand houdt tusschen „Schip hol" en den Bietwijkeroordjsrpolder, gezon ken. Vermoedelijk door het feit, dat een auto-vraohtagen, geladen met stroo, tijdens den overtocht in beweging is gekomen, daar de remmen niet aanstonden- Pont en vrachtauto met inhoud zonken in de diepte. De opvarenden wisten zich te red den ij, ondanks het onstuimige weer en den sterken golfslag. WAT DE NEDERLANDSCHE SLEEPB00TEN DEDEN. Zooals reeds gemeld werd, hebben Ne- derlandsche sleepbooten op de Noordzee gedurende de stormdagen verschillende buitenlandsche schepen in veiligheid ge bracht. Van de directie van L. Smit en Co.'8 Internationalen Sleepdienst verne men wij, dat o.a. door sleepbooten van deze onderneming hulp werd verleend aan de volgende schepen: Stoomschij San Gerardo door sleepboot Ganges op 25 November positie 46.03 N. en 14.03 W. vastgemaakt, Zwarte Zee 26 Nov. eveneens vastgemaakt en le Decem ber te Falmouth binnengebracht. (Sinds 29 Nov. werd bovendien het transport ge- convoyeerd door de sleepboot Oostzee). Stoomschip Settler door sleepboot Roode Zee op 2 Dec. vastgemaakt, positie 43.40 N. en 23.25 W. 7 December Poolzee ter hoogte van Jamaica Settler aangekomen; vastgemaakt en weer losgebroken, Roode Zee eveneens verscheidene malen losge broken; thans koersende naar Falmouth. Stoomschip Josina. 7 December nan. heeft de Schelde getracht dit stoomschip den Waterweg binnen te sleepen; daarna eveneens door de Oostzee en de Indus; 8 December n.m. door de Indus en de Schelde behouden binnengebracht. Stoomschip Honved door de Gele Zee opgepikt op 7 December, naar Deal ge sleept, aldaar geankerd en op 8 December doorgesleept naar Gravesend. Alfonso Perez, op 7 December door de sleepboot Indus tusschen de banken bij Smith Knoll doorgeassdsteerd, welke daarna naar Maassluis teruggekeerd, waar na deze boot direct weer aan de Josina, zooals bovenvermeld, mede kon assistee- Stoomsóhipi Britannic, door de Zwarte Zee op 8 December naar het Bristol Ka naal geconvoyeerd, later vastgemaakt en naar Swansea gesleept, alwaar het trans port 9 December van. aankwam. Stoomschip Aba. Direct na aflevering is de Zwarte Zee vertrokken naar dit stoomschip, hetwelk op 11 dezer op 50.21 N. en 8.35 W. werd vastgemaakt.; thans koersende naar Queenstown. EEN DIJK BEZWEKEN. Vrijdagavond is te Reiderpolder het Dollarwater over den dijk van den pol der geslagen. Onder Slochteren is de dijk bezweken. Het water atroomt over de landerijen. HOOG WATER. 00K URK GR00TENDEELS ONDER WATER. Door den storm der vorige week is ook Urk grootendeels overstroomd; hooge gol ven werpen zioh over de ha vendammen, waardoor het water over de hayenschoei- ing is komen te staan. De meeste visschers van het eiland hebben bijtijds de haven kunnen bereiken en hun booten daar stevig gemeerd, zoodat de vloot bij dezen storm geen schade heeft geleden. Wel heeft het motorschip van den vrachtvaarder Ken tor op weg naar Elburg benauwde oogenblikken beleefd. Toen de plaats van bestemming was bereikt, raak te het bij vliegenden storm aan den grond. Het kreeg betrekkelijk zware averij en had veel van de golven be lijden. Ten laatste moest men de lading over boord v orpen, waarna het bij wassend water gelukte vlot te komen en in de Elburgsche haven te belanden. MAAS EN NIERS BUITEN HAAR OEVERS. De Maas en de Niers zijn bij Gennep buiten haar oevers getreden. De verbin dingsweg GennepOttersum is over stroomd. De pont Gennep—Oeffeit is uit de vaart genomen. Het verkeer wordt over de spoorbrug geleid. HET WARME WEER HOUDT AAN. Do thans voorbij trekkende lage druk geeft het weder wel een ietwat buiig karakter met regen, maar de wind heeft de stormkrcht niet kunnen bereiken en teekenen voor een belangrijke verheffing van de windkraoht zijn niet aanwezig. Zeer merkwaardig is heb groote over schot van temperatuur, dat over geheel Europa sinds ongeveer half November wordt waargenomen en dat door sommi gen met den Westnoordwester-storm van 12 dezer als geëindigd werd beshouwd. Te Haparanda was heden de positieve afwij king 12 gr. C.; over geheel Europa 5.1 gr. C. en sinds 23 November bedraagt de ge middeld positieve afwijking te Haparan da 10.6 gr. C. en over geheel Europa 4.4 gr. C„' hetgeen buitengewoon groote be dragen zijn. Verandering is nog niet te zien. BRANDEN. Ernstige brand te A'dam. Vader en twee kinderen door brandwacht gered. Zaterdagavond omstreek» half zeven is brand ontstaan in het perceel De Wifcten- straat 19 te Amsterdam. In een kamer op de tweede verdieping was de petroleum lamp van de zoldering gevallen, zoodat in een oogwenk de kamer in vollen gloed stond. De bewoonster, mej. Huisman, riep om hulp, op welk geroep haar zwager, die een verdieping hooger woont, maar ziek te bed lag, toesnelde. Hij probeerde de vlammen te blussehen. Toen dit niet geluk te heeft hij de bewoonster en haar kinde ren in veiligheid gebracht. Vervolgens snel de hij weer naar boven om zijn eigen kin deren te redden, maar de vlammen sloegen reeds duchtig door het trappenhuis, zoo dat hij niet meer naar beneden kon. Eenige minuten na het uitbreken van den brand arriveerde reeds de brandweer met motorspuit en magirusladder. Een der brandwachts, Dirk de Jong, het gevaar ziende, waarin de man met de kinderen verkeerde, begaf zich zonder aarzelen met de redladders langs den gevel naar boven. Het was voor de dichte drommen nieuws gierigen, die in de straat door de politie op eerbiedigen afstand werden gehouden, een spannend schouwsfpel, dezen moedigen brandwacht langs den donkeren gevel om hoog te zien klimmen, hooger en hooger, telkens een ladder achter zich optrekkend en ergens in het ongewisse boven zich vasthakend. Soherp teekende de zwarte fi guur zich ai tegen den rossen gloed, die door de tweede verdieping naar buiten scheen. Zou de man hier langs kunnen ko men voor de vlammen misschien naar bui ten zouden slaan of de rookwolken hem zouden bedwelmen. De spanning steeg bij iederen stap, dien de Jong omhoog zette. Doch eindelijk bereikte hij de derde ver dieping en terwijl een zucht van verlich ting door de menigte ging, klauterde hij het raam binnen. Snel maar stevig bond hij de redlijn vast aan het jongste kind en langzaam begon hij liet naar beneden te laten. Toen hot den beganen grond bereik te, werd het kind onmiddellijk door hulp vaardige handen aangenomen. Nog eenmaal moest de Jong hetzelfde herhalen met het oudste kind van 6 jaar, dat eveneens zon der letsel den grond bereikte, toen was de magirus-ladder uitgeschoven en konden eerst de heer Koolhof, daarna brandwacht de Jong langs de ladder het huis verlaten. Hulde aan brandwacht D. de Jong, aan wiens koelbloedig en dapper optreden heb te danken is geweest, dat drie menschen- levens bij dezen brand op het kantje af aan den verstikkingsdood ontsnapt zijn. De Jong moest zich later laten verbin den, daar een angstige kat hem bij het om hoog klimmen gevoelig in de vingers gebe ten had. Onderwijl deze spannende gebeurtenis sen plaats grepen, had de brandweer ook niet stil gezeten. Niet minder dan vijf slan gen werden uitgelegd om het vuur krachtig te bestrijden. Langs het trapportaal be reikten do vlammen de derde verdieping, waar zij de achterkamer en de keuken bin nendrongen. Doch ook tot den zolder sloe gen zij in een oogwenk over. Een oogen- blik gingen zij zelfs door het dak heen en tastten de dakkapellen aan van perceel 19 en 21. Doch toen was het ook uit. Met één straal door twee en één straal door drie hoog, benevens een straal over de ladder, één langs den gevel en één van achter, sloot de brandweer het vuur aan alle zijden zoodanig in, dat het niet verder kon ko men en vrij spoedig gebluscht was. De woning 2 hoog achter, waar de brand ontstaan is, heeft zeer veel van het vuur te lijden gehad. Ook drie hoog kreeg brand schade van beteekenis. Het dak is op één plaats doorgebrand. De overige bewoners hadden allen veel waterschade. Het water golfde de trappen af. Geen van de bewoners was verzekerd, behalve de familie Huisman zelf, die juist Zaterdagmiddag den verzekeringspolis in huis had gekregen. In een kastje op 2 hoog achter lag zilvergeld, het weekloon. Dit is door een brandweerman gered. Zware brand te Losser. Twee woningen en c:n molen ver weest. Door onbekend oorzaak is Donderdag brand ontstaan i:i de woning van de fami lie K. aan den Hoogenweg te Losser. Het huis ging gehel in vlammen op. Ook de stoomkorenmolen achter het pand gelegen werd en prooi der vlammen. Door den krach tigeu wind laaide het vuur over naar de wonng van de fam. B. en ook dit huis werd vernietigd. Verzekering dekt ten deelc de schade. HUISZOEKING BIJ „DE TRIBUNE". Clichés in beslag genomen. Naar wij vernemen hebben politie en justitie Zaterdagmorgen een huiszoeking gedaan in het gebouw van „De Tribune" aan den Amstel 85 te A'dam, waar ook het bureau van het bestuur van de Communis tische Partij Holland is gevestigd. Een détachemeat van 15 man sterk kwam Zaterdagochtend bij het gebouw. Twee man zetten den ingang af; anderen gingen naar binnen. Vóór de deuren van de vertrekken van administratie, expeditie, redactie, druk kerij en partijbestuur werden posten ge plaatst. Een zeer nauwkeurig onderzoek is ge durende twee uur ingesteld en vooral de brieven over Rusland hadden groote be langstelling, maar deze papieren werden achtergelaten. Voorts zijn ook de clichés nagekeken. De justitie heeft er twee van in beslag geno men. Naar wij vernemen waren het foto's, be trekking hebbend op het „anti-militaristi sche zakboekje", welke vroeger o.a. reeds in „Het Leven" zijn verschenen. Voorts zijn huiszoeking: in communisti sche vereenigingsloka-len te Haarlem en Arnhem gedaan. Te Haarlem zijn o.a. exemplaren van heb anti-militaristische tijdschrift: „Het Pant ser' in beslag genomen. ONTVLUCHTE KRANKZINNIGEN. In een vuilnisbak naar buiten en via de mestvaalt in de armen der politie. Twee verpleegden uit het krankzinnigen gesticht aan de Agnietenstraat te Utrecht bebb-en Zaterdag een po-ging gewaagd te ontvluchten. Zij slaagden erin zich lan^s beddelakens op een binnenplaats te laten zakken waar zij zich in een paar groote vuilnisbakken hebben schuil gehouden. Zij ontsnapten aldus aan de waakzaam heid van het dienstdoend personeel en wer den in een vuilniswagen, die eenige oogen blikken zonder toezicht op de binnenplaats heeft gestaan, naar buiten gereden. Terwijl de politie en brandweer -—de laatste zelfs met 'n magyrusladder ijverig in de weer waren de daken der aangren zende huizen af te zoeken, waren de uit brekers op de mestvaalt achter den Weerd- singel beland, waar zij tot verbazing van den karrevoerder bij het lodigen van den wagen te voorschijn kwamen. De politie slaagde er ten slotte in, de pa tiënten in de Vogelenbuurt. op te vangen, vanwaar zij naar hun verblijfplaats aan de Agnietenstraat werden teruggebracht. DRAMA OP ZEE. Chinees hakt zijn kameraad den pots af. Aan de „Matex" te Vlaardingen kwam Zaterdagmorgen- aan het Nederlandsche stoomschip „J. B. Aug. messier", waarvan een der opvarenden, een Chineesche ma troos op 25 November jd. op zee een land genoot, eveneens opvarende van genoemd stoomschip, met oen hakmes bijna den ge- heelen pols heeft afgehakt, meldt de „Msb.". De getroffene is in het hospitaal te St. Martin opgenomen. De dader is door de politie te Vlaardingen van boord gehaald en ter beschikking van de justitie gesteld. De inbraak in een directiekeet der gemeente Arnhem. Nadat verdachte R. Donderdag j.I. voor het Hof te Arnhem een volledige beken tenis had afgelegd omtrent de door hem gepleegde inbraak in een dircctiekeet der gemeente Arnhem waarbij 1500 werd go- stolen, zijn Zaterdag op last der justitie door de recherche aangehouden zekere M- wonende te Apeldoorn en zekere S. to nende te Arnhem, verdacht van medeplich tigheid. fn de wachtkamer van den dokter gestorven. De 60-jarige vrouw A. van T. te Putte (N.B.) bracht een bezoek aan den haar be- handelenden geneesheer aldaar. Nauwelijks had ze in de wachtkamer plaats genome»), of ze werd door een beroerte getroffen en stiejrf op slag. TOENEMENDE WERKING VAN DEN KRAKATAU. Aneta seint u t Batavia: Na een periode van betrekkelijke kalmte heeft de Kraka- tau Zaterdag een toenemende werkzaam heid vertoond, die reden geeft, tot onge rustheid. Er werden plotseling gas-opbor- reiingen geconstateerd, die zich veel dich ter bevonden bij den observatiepost op Lang Eiland dan ooit te voren. Er werden vierhonderd uitbarstingen geconstateerd met een gemi Idelde hoogte van driehon derd meter, duizend harde ontploffingen en drie geweldige watrefontcir.cn. Rood gloeiende bommen dreven aan do opper vlakte van bet water. Het aantal bevin gen neomt toe. ONGELUKKEN STOOMSCHIP AAN DEN GROND. Twaalf man verdronken. Uit Alcazaquivir (Spaansch Marokko), wordt gemeld: De Spaansche stoomboot „Dukues Bor- b&3" is aan den grond geloopen. Twaalf 'e- den der bemanning vonden den dood in de golven. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING. In Popovo, een klein plaatsje in het de partement Schumla (Bulgarije), had in een winkel een ontploffing plaats, die aan de ontbranding van kruit was te wijten, dat in den winkel, op ongeoorloofde wijze, in 't klein werd verkocht. De ontploffing veroorzaakte een brand, die het drie verdiepingen hooge pand vol komen vernielde. Twee personen bekwamen ernstige brand wonden. Eén van hen stierf op den weg naar het ziekenhuis. Verscheidene scholieren werden door een instortenden muur zwaar gewond. De schade wordt op verscheidene mil- lioenen lewa geschat. DE VERMISTE TORPEDOJAGER. In ons blad van Zaterdag 's gemeld dat de voor een scheepsslooperij bestemde tor pedo-jager Tormentor op weg daarheen op drift geslagen en zoek geraakt was. Thans wordt gemeld dat stukken van het wrak bij Monarbie in Pembrokeshire aangespoeld zijn. OVERSTROOMINGEN IN ASTRAKAN. Uit Meskou wordt gemeld, dat de Wolga in het district Astrakan buiten zijn oevers is getreden en uitgestrekte gebieden heeft overstroomd. Volgens officieele berichten staan zeven dorpen onder water. Het aan tal personen, dat bij de overstroomingen is omgekomen, staat nog niet vast. Ook twee fabrieken zijn door het water zooda nig beschadigd, dat zij voorloopigniet in gebruik genmoen kunnen worden. Orkaan boven Noorwegen. Boven Noorwegen heeft Zaterdag een hevige orkaan gewoed, gepaard gaande met onweer. Op verscheidene plaatsen is de bliksem ingeslagen. Het telefoon- en tcle- graafverkeer is op vele plaatsen gestoord. DE MOORDEN TE DUSSELDORF. Naar aanleiding van het bericht over de arrestatie van den chauffeur Mayer te Eger deelt de politie mede, dat het te Dus- Be'.dorf ingestelde onderzoek heeft aange- tond, dat Mayor jaren geleden te Dussel- dorf heeft gewoond, doch dat later zijn vergunning, om zich te Dusseldorf te ver- toonen, ingetrokken is. Uit brieven die hij aan zijn moeder heeft geschreven, is gebleken, dat het zoo goed als onmogelijk is, dat Mayer op het oogen- bl k, dat de moorden zijn gepleegd, te Dus- se'.dorf kan zijn geweest. Maanden geleden heef* hij een bezoek gebracht aan zijn te Dusseldorf wonende familieleden en enkele nachten bij' zijn broer en bij kennissen geslapen. Vervol gens heeft hij zich naar zijn familie te Eger begeven, van waar hij verscheidene brieven heeft geschreven. Te Dusseldorf is niet bekend, dat Mayer wegens ernstige misdaden veroordeeld is. Zijn ouders hebben een goede reputatie. DE CHINEESCHE ZEER00VERS. In de nabijheid van de haven van Psji- foe is het Japansche stoomschip Kato Maru door Chineesche zeeroovers overvallen en uitgeplunderd. De kapitein van het schip, die zioh trachtte te verdedigen, werd door de ban dieten gedood en zes rijke Ghineezen, die zich aan boord bevonden, werden in gijze ling meegenomen. De zeeroovers verlang den van hen een losgeld van 100.000 dol lars. Onder de ontvoerders bevindt zich o.a. de broer van een voormaligen Chineeschen minister-president, die met een groot be drag aan geld bij zich een zakenreis maak te naar Shanghai. De zeeroovers hebben het stoomschip met de andere passagiers aan boord zonder levensmiddelen aan hun lot overgelaten, TWINTIG BANDIETEN IN MEXICO GEëXECUTEERD. Uit Nogales (Mexico) wordt gemeld: Federale troepen hebben 20 bandieten ge ëxecuteerd, nadat een gevecht had plaats gehad tusschen de troepen en een bende van 200 bandieten te Sanuaripa. Geduren de het gevecht werden drie der opstande lingen, onder wie de leider, gedood. DE SOVJETS VERBRANDEN DEN BIJBEL. De correspondent van de „Daily Mail" te Riga meldt aan zijn blad, naar hij ver neemt, mevrouw Kroepskaja, de weduwe van Lenin, die aan het hoofd staat van het Russisch bureau voor openbaar onderwijs, aan de Russische bibliotheken opdracht heeft gegeven, alle aanwezige exemplaren van een reeks wijsgeerige en religieuze werken te vernietigen. Daartoe behooren de Bijbel, de Koran, de Talmoed, voorts de geschriften van Plate, Kant, Schopen hauer, Nietzsche en Herbert Spencer. Blij kens een recent onderzoek hadden juist vele bibliotheken fraaie exemplaren, voor al van den Bijbel, verkregen, die thans verbrand zullen moeten worden. DE GIFTMENGSTERS IN HONGARIJE. In het Szolnoker-procee tegen de vier gifmengsters heeft de rechtbank Zaterdag middag vonnis gewezen. Een der beklaag den is ter dood veroordeeld, terwijl de overige drie tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld werden. Ontzettende kindermisdaald. Te Mesmont bij Dijon heeft op een stuk weiland een jongen van 10 jaar, Paul Van- dernest, die in opdracht had koeien te hoeden, zijn Sl/3-ja.TÏg buur jongentje, Ro land Mouillon, met een stuk touw geworgd. Toen het kind niet thu s kwam en de po litie was gewaarschuwd, vond deze het ventje aan een weidehek hangen. Pas na een langdurig verhoor bekende de 10-ja- rige moordenaar, met wien het kleine kind uit het dorp was vertrokken, dat hij Ro land aan een touw, dat hij om diens hals had geslagen, over het land had rondge- sleurd, en. toen het kind gestikt bleek, het lijkje aan het hek had opgehangen, om de idee van.zelfmoord te doen postvat ten! Een verbrande teruggekeerd? In het midden-westelijk deel der Ver- eenigde Staten is op het oogenblik een proces gaande, dat de gemoederen sterk bezighoudt. Vijf mannen worden er van beschuldigd, een zekeren Connie Ffanklin te hebben vermoord en zitten deswege in voorarrest te Mountain View, in den staat Arkansas. De moord zou hebben plaats gehad t.e St. James, op 13 mijl afstand van Mountain View in de Ozarkbergen, waar een tyrannieke groep landeigenaars huist, die op middeleeuwsche wijze hun onder hebbenden mishandelen. De landeigenaars konden zich niet vereenigen met het feit dat Conn'e Franklin, een boerenknecht, met de zestienjarige Tillie Ruminer in het huwelijk trad. Op een avond in Maart van dit jaar, teen het huwelijk zou worden voltrokken, overvielen een aantal mannen het jonge paar toen het op weg was voor de huwelijksplechtigheid. Een der getuigen nu verklaarde, dat hij op den avond der misdaad op weg naar zijn huis was, toen hij geschreeuw hoorde en negen mannen bez'g zag, Franklin met knuppels af te ranselen. Tillie Ruminer verklaarde, dat zij werd vastgehouden, ter wijl de mannen haar verloofde tegen den grond slcegen, waarna zij zijn lijk op een houtstapel verbrandden. Een derde, een doofstomme, getuigde dat hij op het too- neel verscheen toen de mannen bezig wa- ren met het werpen van een lijk op een 'houtvuur. Op de plaats van het vuur wer den later verkoolde beenderen gevonden. Op den vooravond nu van het proces kwam de verdediging der vijf beschuldig den opeens met een jongmensch opdagen, dat beweert Connie Franklin te zijn en een merkwaardige gelijkenis met dezen vertoont. Tillie Rum ner, tot twee keer met hem geconfronteerd, houdt echter hardnekkig vol, dat het jongmensch haar verloofde niet is en dat zij hem niet kent. Thans worden pogingen gedaan om nauwkeurig de identitiet van „Connie Franklin" vast te stellen. Doodslag opgehelderd. Een in 1892 gepleegde doodslag schijnt thans opgehelderd te zullen worden. Uit Saarlouis wordt gemeld, dat daar enkele dagen geleden des morgens een man in een greppel werd gevonden. Deze was vroeger welgesteld geweest, doch was de laatste jaren tot bedelarij vervallen. Hij werd in het Zellerziekenhuis ge bracht. Hier heeft hij zichzelf van ver schillende misdaden beschuldigd. Hij ver telde o.a., dat hij 3S jaar geleden een vrouw heeft gedood. Het lijk had hij in een put geworpen, die hij vervolgens toege- metseld heeft. Hij had de vrouw des morgens in zijn tuin betrapt, waar zij wilde stelen en was daardoor zoo in woede ontstoken, dat hij met een knuppel op haar lossloeg, tot zij geen teekenen van leven meer gaf. Te Stre'mmig wordt werkelijk sedert 1892 een 70-jarige vrouw vermist. Smokkelaffaire ontdekt Te Bazel is een omvangrijke smokkel affaire in verdoovende middelen ontdekt De politie te Bazel kreegt het eerste spoor van een ambtenaar der Egyptische douane, die ongeveer veertien dagen gele den de autoriteiten te Bazel er op opmerk zaam maakte, dat er een verboden handel in verdoovende middelen gevoerd werd. Een onderzoek werd ingesteld, en al spoedig bleek, dat zich te Bazel een che misch laboratorium bevond, dat in groote hoeveelheden narcotische stoffen produ ceerde en dat eigendom was van een Duit- scher. Terwijl deze op reis was, werd een huis zoeking bij hem gedaan en alle voorradige goederen werden in beslag genomen. Te vens werden aanwijzingen gevonden, die niet alleen naar Zurich, Lugano en Gene ve leidden, maar ook naar Muhlhausen ia den Elzas en naar andere plaatsen ia Frankrijk, Duitschland en Italië.^ Verschillende tot de combinatie behoo- rende personen in Frankrijk en Italië kon den gearresteerd worden en toen de eige naar van het laboratorium van zijn reis naar Milaan te Bazel terugkeerde, werd bij bij zijn aankomst aan het station door de recherche opgewacht en gearresteerd, evenals zijn vrouw, d'e echter spoedig weer op vrije voeten werd gestrid, terwijl ook de boekhouder werd aangehouden. Stormschade op Sylt Over de stormschade op het eiland Sylt wordt officieel medegedeeld, dat aan do steile kust bij Wcnningstedt veel groncl is weggeslagen, vooral nabij de badinrichting. Drie motorschepen ter waarde van 160.000 mr: 1: zijn gestrand en het vlot brengen zal web groote moeilijkheden gepaard gaan.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8