MAANDAG 16 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD. PAGINA 2 Zondag heeft de Haagsche R.K. Athletiekver. Graaf Willem II eenige interes sante veldloopen georgani seerd. De start van de kampioensklasse (10 K.M.) De Noord-HollaMsche Motorclub heelt haar win- ter-prestatierit gehouden over 1000 K.M. De aan komst der eerste deelne mers na den tocht Lagmur, Hamersveld, Harmsen, Brouwer en Sybrandy. LugdunumOlympia 2—2. Als te ruim 2 uur de scheidsrechter be ginnen laat, blijkt, dat Lugdunum 1 inval ler heeft. Onmiddellijk trekt de Lugdunum voorhoede ten aanval en moet de keeper van Olympia handelend optreden. Van weerszijden wordt hard gewerkt, ondanks het zware, gladde veld. Olympia blijkt een stevige ploeg fce zijn met vooral in haar voorhoede gevaarlijke schutters, die echter door doortastend optreden van de backs geen gelegenheid krijgen hun schuttersca- paciteiten te tooneu. Meermalen ontkomt het Olympia-doel op wonderlijke wijze aan een doorboring. Er is pl.m. 20 minuten gespeeld en nog is de stand gelijk. Als we derom Lugdunum ten aanval trekt en de Roo mooi voorzet, kopt. v. d. Laan fraai in, en geeft daarmede zijn club de leiding (X0). Echter niet van langen duur. want uit een vrijen trap voor Olympia kogelt de rechtsbinnen onhoudbaar in (1l). Hard wordt ér gewerkt om de leiding te herove ren. Steeds zwerven de groenwitten voor het vijandelijk doel, echter zonder resul taat, en met gelijken stand treedt de rust in. Na rust pakt Olympia nu flink aan, en Lugdunum is gedurende 20 minuten in de minderheid. In deze periode weet de links binnen van Olympia. van een fout handig gebruik te maken en geeft hij zijn club do leiding (12). Het ziet er naar uit, dat Lug dunum dezen wedstrijd zal verliezen, want vlak daarop kogelt dezelfde speler hard in, docli beide schoten worden op gelukkige wijze door v. d. Berg gekeerd. Mede door luide aanmoedigingskreten van het zeer talrijke publiek, wordt Lugdunum wakker geschud en neemt zij het spel in handen, om voor den geheelen verderen duur Olym pia te dwingen tot verdedigen. Aanval op aanval wordt ondernomenaan spanning geen gebrek. Het spel wordt er echter niet beter op, want ook de Olympia-spelers ver dedigen hardnekkig en worden daardoor zeer ruw. Verschillende malen moet. de scheidsrechter den wedstrijd staken, om de gemoederen der spelers wat te kalmeeren. Als eindelijk de gelijkmaker wordt ge scoord, wordt deze echter wegens buiten spel geannuleerd. Nog vijf minuten is er te spelen, het en thousiasme èn van spelers èn van het pu bliek kent geen grenzen. Nog -1 minuten, eindelijk krijgt Raad den bal vrij en met een schitterend schot maakt hij den gelijk maker. Nog 3 minuten, en weer valt Lug dunum aan, en bijna, met succes. In de laat ste minuut krijgt Lugdunum nog een cor ner te nemen die echter niets oplevert, en onder groote spanning fluit de scheidsrech ter einde. De scheidsrechter leidde oi. on voldoende, trad niet streng genoeg op, en zag verschillende ernstige fouten over het hoofd. De Jagers—R. C. L. 2—1. De Jagers zijn met 3 invallers, terwijl R. C. L. volledig is. R. C. L. met den sterken wind in den rug is het eerst aanvallend en het duurt niet lang of Mooten benut een goede troughpass. Even daarvoor was door Robbers een fraai doelpunt gemaakt, dat op onverklaarbare wijze door den scheids rechter wegens buitenspel werd geannu leerd. Na de hervatting zijn de Jagers in de meerderheid. Toch worden eenige aan vallen van R. C. L., die veel gevaarlijker zjjn, slecht afgewerkt. Een schot onder de lat van den Jagers-midvoor treft doel, waarna plm. 20 min. voor het einde de linksbinnen van de Jagers na Beurze en Kruit omvergeloopen te hebben liet tweede en winnende doelpunt van de Jagers for ceert. Door de harde behandeling moet Kruit uitvallen en met v. Weizen in het doel houdt R. C. L. met 10 man kranig stand en blijft door bard werken de stand tot het einde onveranderd. De scheids rechter leidde zwak. R. K. FEDERATIE. Overzicht Inderdaad, heeft Lisse gisteren voor een verrassing gezorgd door tegen het sterke H. B. C. gelijk te spelen. Gezien het feit, dat de thuiscub de eerste helft van den wedstrijd met slechts 10 man speelde, mag dit een bijzondere prestatie genoemd wor den. Moge dit succesje Lisse moed geven om spoedig meerdere successen te behalen en van haar gevaarlijke plaats te komen. Infcussohen ging Leonidas op den goeden weg voort en zulks te meer. wijl D.E.M. een punt verspeelde aan G.D.A. De stand is hierr nu als volgt: gsp. gw. verl. gel. v.t. pnt. H. B. C. 8 12 D. E. M. 5 4 1 13—7 9 D. H. L. 7 3 2 2 13—12 8 G. D. A. 7 3 2 2 10—10 8 Graaf Willem 6 3 3 14—21 6 Leonidas 3 3 21—3 6 V. V. z. 6 2 1 3 9—18 5 T. Y. B. B. 7 1 1 5 11—24 3 L. en Sn. 8 1 1 6 10—17 3 Lisse 5 2 3 4—9 2 In de tweede klasse M. kon Leiden het slechts tot 'n gelijk spel brengen tegen Teylingen waaruit blijkt, dat het spel van de Sassenheimers sinds het begin der com petitie inderdaad veel verbeterd is. S. J. C. boekte een schitterende over winning op de reserven van Graaf Willem, 'maar D. O. N. K. deed niet minder ten aanzien van Spartaan, dat met een 71- nederlaag naar Rotterdam werd gestuurd. Blauw Zwart verraste weer eens door een gelijk spel tegen de Duiven, waardoor de Wassenaarsche club van deze Rotter dammers drie punten heeft weten te be machtigen. gsp. gw. verl. gel. v.—t. pnt. D. O. N. K. 9 7 2 38—16 14 S. J. C. 6 4 1 1 17—12 9 Spartaan 7 4 1 2 19—15 9 Excelsior 7 3 1 3 30—25 7 Duiven 8 3 1 4 22—27 7 Teylingen 6" 2 2 S 21—16 6 Leiden 6 2 2 2 19—22 6 BI. Zwart 6 1 2 3 13—17 4 Leonidas 1 1 0—4 Gr. Willem 6 6 8—33 De uitslagen. Eerste klasse B. M.U.L.O.Kolpiug 52; R.K.T.V.—D.E.V. 42; B.V.C.Union 04. Eerste klasse C. s-HeerenbergAchilles 21; GrolP.H. 04; V.D.Z.De Zweef 20. Eerste klasse D. L.I.M.V.I.O.—H.M.S. 1—4; L.V.V.—E.M. M. 1-0; P.V.C.—Dc Meer 7—4. Eerste klasse E. LeonidasVYV.Z. 70; LisseH.B.C. 11; D.E.M.G.D.A 11; Graaf Willem Lenig en Snel 32; T.Y.B.B.D.H.L. 23. Tweede klasse M. D.O.N.K.Spartaan 71; LeidenTey lingen 22; DuivenBlauw Zwart 22; S.J.C.Graaf Willem I 5—0. Lisse-H. B. C. 1—1. Het is Lisse gisteren eindelijk gelukt een meer bevredigend resultaat dan tot nu toe werd geboekt te behalen. Een gelijk spel was het einde van dezen in het begin zeer gemoedelijken, later wat fanatieken wedstrijd, maar de uitslag geeft de ver houding wel zeer goed weer. In het veld toch waren dc partijen zeer wel aan elkaar gewaagd, al kon men het Lisse aanzien, dat er in verscheidene weken niet was ge speeld. Daarbij komt, dat de- thuisclub de eerste helft van den wedstrijd met tien man speelde doordat A. Buschman die uit Haarlem moest komen, te laat arriveerde en eerst in de tweede helft van de partij was. Daarom echter verdient Lisse des te meer een woord van hulde voor het be reikte resultaat en het is te hopen, dat dit den weg moge geopend hebben voor meer dere gunstige uitslagen, want werkelijk zitten er nog verschillende goede krachten in de club, maar de groote fout ligt o.i. hierin, dat men algemeen van meening is, dal men te pessimistisch is ten aanzien van hetgeen men zou kunnen bereiken. De thuisclub begint tegen een volledig H. B. C'.- dus met lien man, maar zon en wind in don rug. Van den aanvang af golft het spel snel op en neer en om beurten zijn beide doelen in gevaar Het plaatsen nochtans laat veel te wenschen over, ter wijl in de voorhoede der thuisclub het ge mis van den elfden sfieler zich geducht doet gevoelen, voornamelijk in de voorhoe de, die slechts met vier spelers optrok. Telkens weer ontstonden hierdoor hiaten in den aanval, waardoor de verdediging natuurlijk overbelast werd, doch deze weer de zich verdienstelijk, terwijl in laatste instantie keeper Sprokkelenburg zich on genaakbaar toonde. Toch hadden de gasten reeds na enkele minuten de leiding. Als nJ. de bal uit oen vrijen trap tegen Lisse is gekeerd vangt de midhalf van H. B. C. het leer op en hij schiet ineens in den rechterbovenhoek, zoodat de keeper on houdbaar gepasseerd werd (01). Reeds onmiddellijk daarna denken we v. d. Vlugt te zien gelijkmaken, dach zijn schot doet den bal in het zijnet verdwijnen. Lisse blijft in het veld iets sterker, maar tot goed af gewerkte aanvallen komt het bijna nim mer, terwijl ook de keeper der gasten de enkele geslaagde aanvallen onschadelijk weet te maken. Onveranderd komt dan ook de rust. Na de hervatting is A. Buschman pre sent en de hoop in het Lisse-kamp is thans veel grooter geworden. Dat neemt niet weg, dat er voorloopig geen verandering in de situatie komt, want tegepover de meer dere activiteit der Lisser voorhoede stelt de verdediging der gasten zich geducht te weer. Het spel is aantrekkelijk doordat de spanning hooger en liooger wordt, zon der evenwel mooier te worden. De gasten stellen alles in het werk om de score te verhoogen, maar Sprokkelenburg weet de meest onverwachte ballen in alle standen, staande, liggend of springend, te stoppen, zoodat- het vopr de H. B. C.'ers als het ware om moedeloos te worden is. Den Lis- senaren zet zulks evenwel de noodige ener gie bij, om telkens weer terug te komen en na een half uur kwam eindelijk de lang verwachte en zeer verdiende gelijkmaker. Uit een aanvankelijk afgeslagen aanval krijgt de linkshalf de Ju het leer voor de voeten en met een schot in den hoek geeft hij den keeper van H. B. C. het nakijken (11). Hard wordt er dan om de overwin ning gestreden, maar hoewel het Lisse- doel het wel het hardst te verduren kreeg, komt onveranderd het einde en hebben beide partijen de punten broederlijk ge deeld. Leiden I—Teylingen I 2—2. Na eenige weken van storm was het de zen Zondag een uitgezochte dag voor voet ballen. Zelfs het zonnetje liet zich des middags weer eens zien. Te ongeveer 2.15 uur fluit de scheidsrechter beginnen en krijgen we eerst een serie out-ballen te zien. De eerste aanvallen zijn voor Leiden. Êen schot van. Toon gaat naast. Uit een der aanvallen ontstaat een scrimmage voor het Teylingen-doel, de keeper is uit het doel geloopen, doch de bal wordt nog bij tijds weggewerkt. Het spel gaat nu gelijk op en neer zonder dat de keepers een be hoorlijk schot te verweken krijgen. .Als Meershoek eens leelijk mist, beeft Teylin gen voor het intrappen, doch de bal gaat over de lat. Het spel verheft zich intus- schen niet boven het middelmatige. Geen der voorhoede spelers weet zich een be hoorlijke kans te scheppen. De halflinie van Leiden was het zwakste deel, uitge zonderd de midhalf die als steeds de stuw kracht is, doch te weinig gesteund wordt door de kant-halfs. Een vrije schop tegen Leiden wordt corner gewerkt, terwijl even later een keurig schot van A. Goddijn door den keeper wordt weggestompt. Een schot van den linksbuiten van Teylingen wordt juist in handen van den keeper geschoten. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen treedt de rust in met- 00. Na de rust heeft Leiden zijn elftal ge wijzigd. De midvoor, die wegens een bles suur uitviel, is vervangen door J. Lek, die de linkshalf plaats bezet, terwijl F. God dijn midvoor speelt. In de tweede helft gaat het spel wederom gelijk op en neer. Uit een aanval van Teylingen wordt door Leiden free-cicb gemaakt waarvoor een penalty wordt toegewezen, die in een doel punt wordt omgezet (01). Leiden, hier door niet ontmoedigd, valt nu verwoed aan en uit een keurig aangegeven bal van F. Goddijn weet Verbruggen gelijk te ma ken (11). Uit een algemeenen aanval van de Teylingen-voorhoede wordt de leiding heroverd door een blunder van den kee per (12). Leiden onderneemt enkele aanvallen. Uit een dezer aanvallen wordt hands gemaakt. De scheidsrechter wijst naar de witte stip, Toon plaatst zich ach ter den bal.... en de stand is weer ge lijk (22). Langzamerhand verstrijkt dc tijd en zonder dat er nog gedoelpunt wordt komt het einde met gelijken stand, waar mede beide partijen tevreden kunnen zijn. S. J. C. I—Graaf Willem 2 II 5—0. Na eenige weken van rust, heeft S. J. C. I gisteren er weer duchtig op ingehapt, waardoor de Grafelijke reserves het kind van de rekening werden. De vele kijklus- tigen, welke zich langs de lijnen geschaard hadden, zullen zeker genoten hebben van dezen fairen en goed gespeélden wedstrijd, welke S. J. C. verdiend heeft gewonnen, hoewel de uitslag wel iets geflatteerd is. Doordat kec ?r Hinkenkemper, welke ove rigens goed erk verrichtte, in den begin ne niet erg zeker was en een tweetal goal- tjes had. kunnen voorkomen, terwijl de ga sten-voorhoede weinig fortuin had. Als te 2 uur wordt aangevangen begin nen beide elftallen met 10 man. S. J. C. trapt voor wind af en direct lost Hooger- vorst een schot op doel, waardoor de gas- tenkeeper zich niet laat verrassen en re tour zendt. Na eenig spel trekken ook de gasten met een goed, open spel op verken ning uit en een scherpe voorzet, weet Holst juist nog corner te tippen. S. J. O. is infcusschen compleet, maar van krachts verschil is nog weinig sprake, daar de g■-<- ten met hun enthousiast en vlug spel, niet voor de thuisclub behoefden onder te doen. Het eerste succes voor S. J. C. kwam ech ter geheel onverwacht, als v. d. Berg voor zet, later door een misverstand, backs en keeper den bal heel kampjes in hun doel rollen, hetgeen gemakkelijk had voorkomen kunnen worden (10). De volgende goal liet zich nu ook niet lang wachten, want als S. J. C. een goed opgezette aanval beëindigt met een schot op het doel, weet de keeper den bal wel te stoppen doch niet weg te werken en de toestormende rechtsbuiten Rïetmeijer kogelt no. 2 in de touwen (20). Meer en meer blijft het spel voor het groot ste gedeelte op de gastenhelft en wordt het Graaf Willem-doel flink onder schot genomen, doch Hinkenkemper komt er be ter in en slaat menigen aanval af. Echter kan hij niet beletten, dat uit een goed genomen corner Hoogorvorst keurig in kopt (30). Na aftrap trekken de zwart wit ten direct weder ten aanval en uit een onverwacht schot weet Hoogervorst den stand te verhoogen tot 40. De S. J. C.'ers schijnen de smaak te pakken te hebben, want 5 min. voor rust weet v. d. Berg uit een corner met een hard schot te doelpun ten (50). Vanaf het middenveld stormt Graaf Willem nu op het vijandelijk deel af Daar zendt hun midvoor een hard schot in, doch via de bovenlat gaat de bal achter het doel. Weer komen zij terug en brengen den bal gevaarlijk voor doel, waarbij S. J. C.'s doel tot tweemal toe zeer fortuinlijk aan een doorboring ontkomt, zoodat rust met 50 intreedt. Na de thee ondernemen de gasten met wind mee direct eenige aanvallen en na 3 minuten kogelen zij een bal in, welke ech ter via den onderkant der lafc in het veld terugspringt. De scheidsrech'er kon 'blijk baar niet constateeren of deze bal gezeten had en liet doorspelen. Na eenige gevaar lijke momenten, herstelt S. j. C. zich weer. Het spel golft van doel tot doel, waarbij beide verdedigingen goed werk leverden, met als resultaat dat in de tweede helft geen van beiden wisten te doelpunten en S. j. C. alzoo met een 5—0 overwinning de puntjes verorverde. De leiding van scheids rechter Paardekooper was correct en naar beider genoegen. De lagere elftallen heb ben het er dezen keer allemaal eens goed afgebracht. Het tweede, hetwelk bij St. Bernardus op bezoek is geweest, bracht een gelijk spel (22) raee naar huis, het derde dat thuis speelde tegen A. S. C. I won met 30, terwijl het vierde, lest best, tegen hun sterksten, tegenstander Wilhel mus 5 een 60 overwinning wisten te be halen in Voorburg, zoodat 7 van de 8 punt jes door de Zwart-Witten in de wacht werden gesleept. dioc. haarlemsohe bond. De uitslagen. Derde klasse D. Teylingen iiSantpoort iii 121. Derde klasse E. Leiden TTO.V.V. I 13; si. Bernar dus i's.j.c. ii 22. Derde klasse F. s.d.s. I—A.V.V. I 3-3. Vierde klasse E. s.j.c. in—a.s.c. 3-0. Vierde klasse F. A.V.V. ii—Graaf Floris iii 1—1. Vijfde klasse A. Wilhelmus V-s.J.C. IV 0—6. junioren-competit; district leiden. Afdooling A. o.v.v.—Lisse ii 1—2. Afdeeling B. St. Bernardus—Meerburg 12. Teijlingen 2Santpoort 3 12—1. Om 2 uur laat scheidsrechter Zeeuwe op zich wachten, maar 'n andere arbiter werd voor dezen wedstrijd gevonden. Santpoort is slechts met 9 man, Teijlin gen volledig. Eerstgenoemde wint den toss, zoodat Teijlingen aftrapt. Al dadelijk krijgt deze een penalty te nemen welke in een doelpunt werd omgezet (10). Geleidelijk wordt de stand opgevoerd tot 40. Op eens gelukt het Santpoort te doelpunten door een keurigen voorzet van links (41). De doorbraken van Santpoort waren uiterst gevaarlijk, doch succes hadden zij niet mer. Teijlingen daarentegen is veel sterker en de stand wordt geleidelijk opge voerd tot 12.1. De Teijlingen Junioren stonden met dit keurige voetbalweer te kijken, daar Lisse III niet op was gekomen. „St. Bernardus". Zondag speelden te 12.30 de Junioren van V.V.B. thuis een wedstrijd tegen do Junio ren van „Meerburg". Hoewel de Junioren van „Meerburg" tot heden nog niets geen verliezen te -boeken heeft, werd door de Junioren van V.V.B. alles in '"t werk ge steld om „Meerburg" met eenig verlies naar huis te zenden, maar de stoere Meer- burgers wisten zich flink te weren, zoodat het einde van den wedstrijd kwam in i voordeel va<n „Meerburg" 21. Het eerste elftal heeft, na twee wekea te zijn uitgerust, thuis moeten kampen te gen sj.c. II uit Noordwijk. Daar de tijd van beginnen was aange broken, maar de scheidsrechter niet aan wezig was, werd te 2.15 beginnen geblazen door den heer Scheel, die zich dezen mid dag zeer verdienstelijk heeft gemaakt, om als waarnemend scheidsrechter te fungee ren. In het begin werd door S.J.C. II fling aangepakt, zoodat zij na 5 minuten spelen den eersten bal al reeds in het doel vaD V.V.B. wist te krijgen, maar daarna wer den zij eenigszins kalmer, zoodat de rust inging met 11. Na de rust werd dooi beide partijen flink aangepakt. Elk der par- tijen wist nog één maal te doelpunten, zoo dat deze goed gespeelde wedstrijd in een gelijk spel eindigde (22). Lelden II—0. V. V. I 1—3. Het is O. V. V. mogen gelukken ook dc rèfcurnmatch tegen Leiden II te winnen en daardoor Leiden de eerste nederlaag op eigen terrein toe te brongen. Door deze overwinning hebben beide ploegen van plaats verwisseld en gaat O.V.V. aan den kop van haar afdeeling. Als scheidsrechter v. d. Weide laat be ginnen. telt Leiden 2 invallers. O. V. V. is compleet. Leiden wint den toss en verkiest den wind tegen. Reeds direct is het te zien dat beide ploegen elkaar niets zullen ca deau geven en het spel gaat vlug op en neer. Na 10 minuten spelens maakt een der Leiden-backs hands in het beruchte gebied en de scheidsrechter geeft penalty. Deze wordt door v. Woerkom zonder pardon in een doelpunt omgezet (01). Door dit doel punt aangemoedigd domineert O. V. V. voortdurend, maar de backs bijten geducht van zich af en weten voorloonig doelpun ten te voorkomen. Enkele uitvallen van Leiden zijn niet gevaarlijk en ook hier toonen de backs zich de meerderen. Als er nog een kwartier te spelen is on' staat e«i scrimmage voor het Leidendocl, waaruit v. "Woerkom den voorsprong vergroot (02) O. V. V. blijft sterker en 5 min. voor de rust zorgt v. Noort voor een veiligen voorsprong van 03. Vlak hierna is rusten. Na dc thee is O. V. V. weer het eerst aan de beurt en het Leid end oei oir snapt ternauwernood aan een doorboring als v. Noort. van korten afstand tegen de dek- lat schiet. Dan ziet Leiden in, dat het zoo niet langer gaat en zij probeert het snel te verplaatsen, hetgeen, geholpen door een stevigen wind, ook inderdaad gelukt. De O. V. V.-achterhoude doorstaat angstige momenten en het duurt niet lang of Kraan weet de eer te redden (13). Dan gooit 0- V. V. er nog een schepje op, waarna het spelpeil ziendéroogen zakt. Er zijn nog wel spannende momenten, maar over het algemeen is er niets meer aan. Tegen het einde komen beide partijen nog eens flink opzetten, maar geen van beiden weet het tot doelpunten te brengen, zoodat het ein de komt met 31 in het voordeel van 0. V. V. De scheidsrechter leidde correct. De junioren verloren van Lisse II Jun. met 21. Daar Lisse echter met 5 spelers uit het eerste Jun. opkwam, waarvoor zij, vólgens hun zeggen, toestemming hadden gekregen van den competitieleider, zal daarover een klacht worden ingediend, J

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6