UIT DE RUNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 16 DECEMBER 1929 EERSTE BLAD PAGINA 2 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 16 December 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Barometerst.: 777.7 te Valencia. Laagste Barometerst.: 736.8 te Vardö. Verwachting tot den avond van 17 Dec.: Zwakke Noord-Westelijke tot Westelijke wind. Helder tot lioht bewolkt met och tendnevel. Droog weer. Nachtvorst. Weinig verandering in temperatuur overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 7.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Maandagnamiddag 4.12 uur tot Dinsdagmorgen 7.32 uur. GEMEENTERAAD VOORTZETTING RAADHUIS DEBATTEN. Hedenmiddag werden in de Lakenhal de vorige week Maandag afgebroken de batten over de Raadhuiskwestie voortge zet. Voorz. de burgemeester mr. A. v. <L San- de Bakhuijzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Vallentgoed en Eikerbout. Alvorens tot de heropening der debat ten over te gaan heeft de installatie plaats van het nieuw benoemde raadslid in de va- cature-Sytsma, den heer Zitman. Nadat de commissie tot naziening der geloofsbrieven tot toelating heeft geadviseerd, wordt de heer Zitman door den secretaris binnen geleid en legt hij in handen van den voor-- zitter de vereischte eeden af. De voorzit ter wenscht het nieuwbenoemde raadslid geluk met zijn benoeming en de heer Zit man neemt zijn plaats in tusschen de so ciaal-democraten en de vrijheidsbonders. Het adres van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden inzake de winkelsluiting wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. De heer v. Stralen vraagt dat dit prae-advies in de volgende zitting reeds zal worden uitgebracht. De heer Wilmer wijst erop, dat een regeling als gewenscht wordt, ook van groot belang is voor dè werkgevers; deze moeten daarom adviseeren. Men moet hier allereerst rekening houden met de belan gen van het bedrijf. Zoo'n groote haast heeft dat niet. Men kan beter in verschei den opzicht eerst de practijk afwachten. De voorz. kan niet toezeggen, dat dit prae-advies vóór 1 Januari wordt uitge bracht. Ook een adres van den Kappers- bond, enz. zal dan gelijktijdig behandeld worden. Een verzoek om verbetering te brengen in den toestand van den Haarlemmerweg wordt eveneens in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Daarna wordt overgegaan tot. behanie- ling van de oude kwestie. Er is ingekomen een motie van den heer Parmentier. lui dende als volgt: De Baad, gehoord de discussies over het Stadhuis vraagstuk, betreurende dat deze dreigen niet tot overeenstemming te leiden, meende dat het niettemin ook thans nog mogelijk is tot een éénstemmig besluit te geraken van oordeel dat het grootste struikelblok hiervoor gelegen is in het feit dat de Raad niet beschikt over een zoodanig deskun dig advies ter zake, dat hij daarop een stemmig en zonder in tegenspraak met andere adviezen te vervallen zou kunnen steunen meent dat het nochtans mogelijk is, als nog een zoodanig advies ten behoeve en ter voorlichting van den Raad te verkrij gen; schort mitsdien de discussies op, en verzoekt Burgemeester en Wethou ders in zake kwestie meervoudige of enkel voudige opdracht den Raad van advies te doen dienen door een daartoe te vormen Commissie van deskundigen, waarin tevens zitting zullen hebben de Burgemeester (als Voorzitter), de Wethouder van Fabricage en 1 lid van de Commissie van Fabricage. De heer Donders wil eenige opmer kingen maken naar aanleiding van de aan merkingen op zijn rede. Men heeft daaruit begrepen, dat hij het behoud van den ouden gevel verdedigd heeft, speciaal, dat hij gezegd zou hebben, dat ieder welden kend mensch moet zijn voor het behoud van dien gevel. Spr. heeft alleen willen uiteenzetten, waarom z. i. B. en geen keuze hebben gedaan tnssohen het eene en het andere plan, met of zonder den ouden gevel. In eerste instantie heb ik mijn persoon lijke meening niet weergegeven. De heer Wilbrink Niemand twij felt daaraan, meneer Donders. De heer Donders heeft geen ant woord gekregen van B. en W. waarom zij geen keuze hebben gedaan ten voordeele van den ouden gevel. Wil men geen keuze doen, dan moet men aan beide plannen een gelijke kans geven. Op psychologische gronden meent spr. dat dit bij het voor stel van B. en W. niet het geval is. Spr. beroept zich daarbij op de adressen van den heer Boutens c.s. en van de Katholie ke Kunstgroep, alsmede op hetgeen in de pers sindsdien tot uiting is gekomen. De heer Dudok is zelf van meening, dat men achter een ouden gevel geen nieuw gebouw kan plakken. Hoe kan nu zoo'n architect het gevelprobleem naar bevredi ging oplossen. Men heeft uitvoerig gesproken over het voor en tegen van enkelvoudige en meer voudige opdracht in het algemeen. Doch hierover gaat het niet. Het is de vraag, wat is in casu, in verband met de oude gevel, het meest ^ewenschte? En dan steunt spreker op het advies van den B. N. A., dat in dit speciale geval den voor keur geeft aan meervoudige opdracht. B. en W. hechten niet veel aan dat advies, zeggen zij, maar dat is een volmaakt ver keerd standpunt. Zulk een advies mag niet in den wind geslagen worden. Ten slotte haalt spr. de meening aan van den architect C. J. Blauw, No. .2 van de voordracht van den B. N. A., die ..even eens voor meervoudige opdracht is -voor dit speciale geval. Uitscheiden niet praten? De heer Parmentier wijst or op, dat zijn metie bedoeld is als een voorstel van orde. Zij stelt immers schorsing der debatten voer. De kwestie dreigt een geschilpunt van vrij ernstige aard te worden en spr. zou het gewenscht achten als een eenstemmig besluit werd genomen, althans met een zoo groot mogelijke meerderheid. Zoowel het collego van B. en W. als de raad is geheel ondeskundig op dit punt. Meer ad vies acht spr. absoluut noodig. B. en W. spreken van de adviezen van „meerdere architecten" doch in de commissie is nim- LI#er a(*v'es gehoord als van den heer Du- X/ok. De raad mag geen besluit nemen op zulk een eenzijdig advies. Als compromis tusschen de meerderheid en de minderheid, die steeds heeft aange drongen op meerder advies, wil spr. daar om voorstellen een commissie van advies. Deze commissie moet zoo objectief moge lijk zijn. Een advies van den B. N. A. kan niet geheel absoluut zijn. Spr. had zich daarin gedacht bijv. een hoogleeraar van Delft, een architect en met den burge meester als voorzitter, terwijl tevens de wethouder van fabricage en 1 lid van de comm. van fabricage daarin zitting moeten hebben. Is het een motie van wantrouwen? Wethouder Splinter bestrijdt de motie. De reden is: wij hebben geen vol doende voorlichting gehad. Dit is niet juist. We hebben de zaak van alle kanten bekoken. Had de heer Parmentier met zulk een motie in de eerste vergadering geko men, dan was er iets voor te zeggen ge weest. B. en W. verwachten van zulk een advies-commissie weinig. De meerderheid zal dan bestaan uit deskundigen en dan komt er een absoluut onbevredigende op lossing. Eenstemmigheid is toch niet te bereiken in den raad. Spr. ziet in deze mo tie een wantrouwen in zijn beleid. De heer Kuyvenhoven begrijpt niet, hoe de raad kan volhouden, dat drie ar chitecten kundiger zijn dan één. Als één architect z'n ziel kan leggen in een plan..... De voorzitter: Het gaat thans om de motie van den heer Parmentier. De heer Kuyvenhoven verklaart zich daartegen omdat hij vóór het voor stel van B. en W. is. De heer S c h 11 e r verwijt den heer Parmentier, dat men aan hem geen hou vast heeft. Dit voorstel is niet in over eenstemming met zijn houding, een maand geleden in de commissie van fabricage. In dq comtu. zijn verschillende namen genoemd. De heer Spendel heeft de archi tecten Kupers, Kropholler en Berlage ge noemd. De heer Parmentier: Hebben wij aan die architecten advies gevraagd? De heer Schüller wijst er verder op. dat de geheele commissie v. fabricage te gen een commissie van advies is geweest. De heer Parmentier: Hoe is het mogelijk. De heer Wilmer begrijpt niet, waar om de wethouder in deze motie een .notie van wantrouwen ziet. Het komt herhaal delijk voor, dat de raad meer gegevens wenscht, zonder dat dit als wantrouwen wordt beschouwd. Het ware beter geweest, als de heer Parmentier er geen motie, maar een voorstel van had gemaakt. Er is in dien geest, reeds een voorstel van den heer Manders, dat meer algemeen is en dus misschien meer de voorkeur verdient. Hij heeft, dat reeds eerder als motief aan gewend om tegen het voorstel van B. en W. te stemmen. De heer de R e e d e gevoelt niets voor de motie. Het helpt toch niets. Spr. be grijpt waarom de wethouder daarin een wantrouwen ziet, omdat deze motie niet kan worden losgemaakt van de gevoerde debatten. Spr. aoht de deskundige voor lichting meer dan voldoende. Voor hem is het voorstel van B. en W. nog altijd: ge ven van advies en voorlichting door mid del van den heer Dudok. Overal heeft spr. veel goed van den heer Dudok gehoord cn hij verwacht meer van de voorlichting van den heer Dudok dan van een commissie. De heer Spendel acht het verwerpe lijk als de leden van de comm. v. fabricage er op uit zijn om tegenstellingen te schep pen. Het is een leugen als de heer Schül ler zegt, dat de comm. v. fabricage uni- niem tegen de instelling van een Dmni advies was. Het was de heer Schüller, die daar tegen was. De heer Schüller heeft de namen van drie architecten genoemd. Dat is verdachtmaking, alsof de Katholieken aandringen zouden op de benoeming ,ait een Katholiek. (Wordt vervolgd). Waarschijnlijk zal in de zitting van he denmiddag nog de beslissing vallen over het voorstel van B. en W. Wij durven ons aan de voorspelling wagen, dat het voorstel zal worden aan genomen; waarschijnlijk met 19 tegen II stemmen. Wij herinneren er aan, dat het gewijzig de voorstel van B. en W. inhoudt aan den architect Dudok te Hilversum op te dragen twee plannen te ontwerpen, één met een ouden en één met een nieuwen gevel. Wat dit laatste plan betreft zal de heer Dudok eerst, advies moeten uitbrengen aan den raad, waar het stadhuis met nieuwen ge vel zal moeten worden gebouwd. PROF. DR. A. J. WENSINCK. Prof. dr. A. J. Wensinck, hoogleeraar in het Arabisch aan de Universiteit alhier, zal dezer dagen voor den tijd van 6 maanden naar Egypte, Palestina en Arabië vertrek ken voor het doen van wetenschappelijke onderzoekingen. Prof. van Vollenhove en Snouck Hur- gronje zullen zijn colleges waarnemen. De Sociëteit philologica Lugduno Tra- jectina heeft Zaterdag hare 73e bijeen komst gehouden hier ter stede onder voor zitterschap van prof. dr. C. W. Vollgraff. Prof. dr. P. H. Damsté sprak over het roeien der Ariëu De moeilijkheden, waar voor wij staan tei. opzichte van bouw en voortbeweging der oude Ariërs, vervallen, wanueer wij aannemen, dat de Grieken destijds roeiden, zooals de Turken het nu nog doen; dezen stijl hebben zij trouwens van de Grieken overgenomen- Tal van Gr.eksche en Latijnsche uitdrukkingen vin den eerBt zoo hunne juiste verklaring. Dr. E. H. Renkema besprak eenige pas sages uit Plautus' comedie Triuummus, stelde in drie gevallen eene tekst verande ring voor en gaf in een geval eene nieuwe interpretatie, die het mogelijk maakt den overgeleverden tekst te behouden. Dr. P. Hendrix gaf de indrukken weer, die een der bezoeken aan de beroemde Athos-kloosters op hem gemaakt hebben, daarbij in het hijzonder de bibliotheeken van het schildersatelier besprekend. Ten slotte verduidelijkte prof. dr. C. W. Vollgraff een oud-argivische inscriptie, te Olympia op een wijgeschenk gevonden, en toonde aan dat dit reeds uit de tweede helft der zevende eeuw v. Chr. dateert en haar ontstaan te danken heeft aan den voorspoedigen oorlog door den tyran van Argos, Pheidon genaamd, met Corinfche gevoerd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aangereden. Zaterdagmorgen om streeks 6.50 uur kwamen een tweetal wiel rijders zekere R. en M., die beiden zonder licht reden, ter hoogte van het Rietveld- schepad langs den Rijksstraatweg zoodanig met elkaar in botsing, dat de 15-jarige R. bewusteloos bleef liggen. Door omstanders werd R. binnengedragen bij den landbou wer v. d. A. waar de inmiddels ontboden geneesheer dr. M. een kaakfractuur en lichte hersenschudding constateerde. Per brancard werd de jongen door de politie naa-r zijn woning aan de Hooftstraat ver voerd. M., die er beter af kwam, had oen bloedende hoofdwond boven zijn oog. GROENENDIJK. Aanrijding. Vrijdagavond is de woon wagenbewoner J. de K-, die langs den Rijksstraatweg reed met een z.g. hitten- kar, van achteren aangereden door een luxe auto, met het gevolg, dat de kar ge heel in elkaar werd gedrukt. De voerman en het paard hadden hoegenaamd geen letsel bekomen, zoodat het ongeval met eenige materieele sch?Ri^ verder goed af liep. LAATSTE BERICHTEN H00GE RAAD. De gefingeerde overval te Deventer. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad. mr. Berger, heeft heden conclusie genomen in de zaak van, G. J. J. S. wien ten laste was gelegd dat hij op 19 Januari 1929 te Deventer, samen en in vereeniging met H. F. van Straten heeft verduisterd ongeveer 15.000, toebehoorende aan de N.V. vleeschwarenfabriek L. J. P. Stege- man en Co., welke "gelden verdachte als kantoorbediende, in dienst van die ven nootschap bij de Nederlandsche Bank ten behoeve dier vennootschap in ontvangst had gekregen. Deze zaak betreft den bekenden gefin- geerden overval bij den Diepenveensche- weg, toen verdachte zich aan een boom heeft laten vastbinden. Het gerechtshof te Arnhem had S. in hooger beroep wegens verduistering veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De advocaat-generaal zeide in zijn con clusie o.m., dat hij niet kon toegeven, dat een welbewuste samenwerking tusschen requirant en v. Straten tot verduistering van de bedoelde gelden niet zou zijn af te leiden uit 's Hof's arres'tv^zooals de verde diger bad aangevoerd. Al mochten, zooals de pleiter opmerkte, de door v. Straten gebezigde woorden „als jij het niet doet, zullen we je wel krijgen", wijzen op eenig oogenblikkelijk tegenstribbelen van requi rant, in elk geval heeft hij, die zich welbe wust van betgeen hem te wachten stond, naar de afgesproken plaats had begeven, al spoedig deze aarzeling overwonnen en zich aan de gemaakte afsoraak gehouden, zooals nog meer bepaaldelijk blijkt uit re- quirants verklaring, dat hij, hoewel door v. Straten aan een boom, vastgebonden en met een steen geslagen, zich omstreeks 15 minuten heeft, stil gehouden en daarna is gaan schreeuwen. Geen der onderdeelen van het voorge dragen cassatiemiddel achtte de advocaat- generaal gegrond. Hij concludeerde mits dien tot verwerping van het beroep. Uitspraak over 4 weken. Vrouweniijk opgehaald. Door de politie te Leeuwarden is heden morgen uit het Kauaal een vrouweniijk op gehaald. De identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Men schat, den leeftijd op on geveer 23 jaar. Aan deze vondst ging hot vinden van een damesrijwiel vooraf. Men heeft fietssporen op den berm van den weg kunnen waarnemen. De politie stelt een onderzoek in. De trein van de „Chris. Huygens". De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het motorschip „Chris- tiaan Huygens" zal Woensdag a.s. van Ge nua vertrekken en Donderdagmorgen te 9.45 uur te- Den Haag (Staatsspoor) «vrri- veeren. Leening door de provincie Utrecht op 20 December opengesteld. Op 20 December zal bij de Nederland sche Handelsmij. en bij de Geldersche Cre- diet vereeniging de inschrijving worden opengesteld op de 4 1/2 pet. obligatie-'.eening van de provincie Utrecht tot een bedrag van 2.864.000 tegen oen uitgiftekoers van 99 1/2 pet. DE THEEMS ZAKT. LONDEN 16 December. (V.D.) Zondag is het water van de Theems 10 inches ge vallen, waardoor de toestand in de over stroomde gebieden verbeterd ie. Daar de weerberichten weinig regen voorspellen zijn Ijle autoriteiten tevreden over de vooruit zichten. Het consistorie. ROME, 16 December. (V. D.) In het. he denmorgen gehouden consistorie heeft Z. H. de Paus voor de kardinalen een allo cutie gehouden, waarin hij er den nadruk op legde, dat de Lateraan- verdragen open lijk de civiele souvereinite't van den H. Stoel erkennen en de waardigheid van den H. Stoel waarborgen. Z. H. de Paus ver klaarde, dat de H. Stoel zich voor het slui ten der verdragen tegemoetkomend had getoond, doch er waren geen concessies gedaan, die schade voor de Kerk betee- kenen. Z. H. de Paus verzocht de kardi nalen met hem God te danken voor de groote zegeningen in het jaar van zijn 50- jarig priesterschap. Z. H. besloot dc allo cutie met de mededeeling dat hij in de eerstvolgende encycliek uitvoeriger op de Lateraau-verdragen en andere kwesties zal terugkomen. 's Pausen gouden priesterfeest ROME, 16 December. (V. D.) Het bij den H. Stoel geaccrediteerd corps diplo matique werd hedenmiddag te half één door Z. H. den Paus ontvangen om de ge- lukwenschen ter gelegenheid van het gou den priesterfeest aan te bieden. De tweede Haagsche conferentie. LONDEN 16 December. (V.D.) In ver band met de vóórbesprekingen voor de tweede Haagsche conferentie verwacht men in diplomatieke kringen te Londen alge meen, dat de conferentie een vlot verloop zal hebben. Graaf zu Dohna overleden. WARIENWERDER, 16 December. (V. D.) Naar de „Weichsel Zeitung" meldt is graaf en burggraaf zu Dohna, adjudant- generaal van den ex-keizer en oud-generaal bij de cavallerie Maandagochtend in den ouderdom van 78 jaar overleden. Moord. BERLIJN, 16 December. (V. D.) Zondag- avod is een chauffeur in het Noorden van Berlijn tusschen Malchow en Lindenberg vermoord. Arbeiders, die hedenmorgen naar de fabriek gingen vonden den chauf feur in een auto op zijn plaats zitten en constateerden, dat hij dood was. Hij bleek een revolverschot in het hoofd te hebben. De taximeter liep nog en de lantarens van de auto brandden. Waarschijnlijk is dc chauffeur na den moord beroofd. Er i« een belooning van 1900 markt uitgeloofd voor hot vinden van den dader. Botsing met gendarmen. WEENEN 16 December. (V.D.) Toen gisteren een honderdtal Heimwehren uit Linz naar Ischl toog, waar een demonstra tie zou worden gehouden en de trein to Ebencee aan het sta/tion moest wachten, kwam het tot onlusten met een aantal fa brieksarbeiders op het station. Wederzijds werden scheldwoorden geroepen cn dc gen darmen, die den trein begeleidden, ver sperden den toegang tot het perron. Er ontstond een vechtpartij tusschen dc arbei der» en de gendarmen, waarbij de laatsten van de blanke wapens gebruik maakten, tengevolge waarvan drie arbeiders ernstige steekwonden in de borst opliepen. De Chineesche Oosterspoorweg. KOWNO 16 December. (V.D.) Naar uii Moskou wordt gemeld, heeft de Raad van Volkscommissarissen besloten te benoemen tot directeur van den Chineeschen Ooster spoorweg ir. Rudy en tot plaatsvervangend directeur ir. Denisow. De beide ingenieurs zijn direct naar Charbin vertrokken, ten einde de leiding van den spoorweg op zich te nemen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor vol was» ene IV Trianon: Goedgekeurd voor volwasenen. City: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Aan de Telefoon. Rrrrrrrrt. Haüo met Janus Bloemkool. O, ben je daar Janus, je spreekt met Tinus. Zeg Janus, ik sprak gisteren Coolje en dio vertelde mij, dat de handelsreizi gers vereeniging „St. Christoffel" wederom op Zondag 12 Januari die revue zal opvoe ren „Hallo! mot wolken trein!" heb jij daar ook iets van gehoord. Janus. O, jéo Tinus, weet je dat nu pas, dat is al lang bekend kerel, de heele stad weet het al, maar het hoeft toch ook voor een dag of veer tien in de „Leidsche Courant" gestaan. Ik heb er niets van gelezen Janus. Zeg Tinus, ik heb zelfs gehoord, dat er nieuw tafereelen zijn in gemaakt, ook hoorde ik dat. morgen-, Dinsdagavond, de repetities wederom aanvangen, het is an ders jammer, dat het voor de laatste keer v 1 zijn, Jat die revue wordt opgeveerd, <V zaal zal wel weer stampvol loopen. Ga jij er ook weer heen Tinus. Natuurlijk Janus, het zal wel weer een leuke avond zijn. Zeg Tinus, dan mogen wij -vel vroegtij dig voor kaarten en goede plaatsen zor gen. Enfin, in „De Leidsche Courant" zullen wij het wel lezen en dan kom ik direct naar je toe. Dus afgesproken Janus, tot ziens, saluut. Rrrrrrt. Aan de Chineesch-Russische grens. LONDEN, 16 December. (V.D.) De Chi neesche bladen melden, dat een trein met vertegenwoordigers van de Duitsche, Ja- pansche, Engelsche, Fransche en Ameri- kaansche consulaten aan de Rqssisch-CUi- neesche grens nabij Hailar is aangekomen. Het doel van de reis is betrouwbare in lichtingen in te winnen over den toestand van de vreemdelingen in de door de Russen bezette gebieden. Op hun reis van Charbin naar de Russi sche grens zijn de buitenl&ndsche consuls met een vreemde demonstratie verwelkomd, bij hun aankomst op het station(te Tokoto De Chineezen demonstreerden met op lansen gestoken hoofden van gedurende den laatsten tijd terechtgestelde opstande lingen en roovers. De Chineesche bevelheb ber te Tokoto weigerde den consuls vei ligheid te waarborgen, doch gaf toestem ming voor het vortrek van den treitl naar de Chineesch-Russische grens, waar dc con suls met. do Russische autoriteiten'in con tact zouden komen. ROTTERDAM, 16 December. Vee. Aangevoerd 596 vette runderen, 190 vette kalveren, 1381 schapen of lammeren, 1264 varkens. Koeien le kw. 0.54—2e kw. 0.470.50, 3e kw. 0.32.537, kalveren le kw. 0.90—0.92.5, 2e kw. 0.72.5— 0.77.5, 3e kw. 0.62.50.67.5, schapen 30 37, lammeren 22—28, varkens 0.40—Ó.41 Overzicht: koeien en ossen willige han del, prijzen vrijwel stationnair; vette kal veren vlugge handel, op ongeveer dezelfde prijzen, schapen en lammeren kalme han del. op dezelfde prijzen van de vorige week, varkens langzame handel, lagere prijzen. AMSTERDAM, 16 December. Vee. Aanvoer 70S vette koeien, lc kw. 1.14 1.20, (enkele boven noteering), 2c kw. 1.00 1.12. 3e kw. 0-340.98, mindere soor ten 0.680.S0, 130 melk- en kalfkoeien 265—100, 54 vette kalveren 2e kw. 1.06 1.15, Se kw. 0.981.04, 67 nuchtere kal veren 11—22, 149 schapen 36—46, 670 varkens, vleeschvarkens (90—110 K.G.) 0.960.97, zware varkens 0.940.96, vette varkens 0.94—0.95, 110 paarden 100—225. WJSSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.151 Londen 12.093/^ New York 2.47 Bar ijs 9,70 Brusse1 34.691/., Zwitserland 48.18 Milaan 12.98 Madrid 34.39 Oslo v.. G6.471/., Kopenhagen 66.521 .Stockholm 66.90 Wcenen 34.90 Praag 7.35 Boedapest Prolongatie 33/40/0. BEURSOVERZICHT. Dc handel bleef van uiterst kleine afme tingen en slechts iudustrieele fondsen ga ven nog wat. beweging te zien. Merg. Unies, di« hedenmorgen 332 bedongen, golden bij de officieele openingen nog slecht.» 317. om vervolgens nog iets reageeren. Aku konden zich evenmin op de vorige prijzen handhaven en verloren verschillende pets. Acoustiek waren aan geboden en vielen na prijshoudende ope ning terug. Van Berkcis kwamen opnieuw cp lager niveau. C'alvé Delft, waren prijs houdend zonder meer. De Philipsaandcclen zagen zich ongeveer 10 pets. ontgaan. Sui kerwaarden weinig veranderd. Rubberaau- deelcn weifelend. Tabakken verdeeld. Se- nemba's kwamen boven 390. Van de Suiker waarden konden H.V.A. niet do koersen van Zaterdag bedingen. Van de Amor. fondeen bestond belangstelling voor spoorwegaan- deelen, die in koers stegen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3