OPRUIMING DAMES- EN MElSJESftLSEOiNG WAALS - HAARt^STR. 114 UIT DE RIJNSTREEK MODERNE MANTEL, ERMANTEL VRAGEWBUS ZATERDAG 14 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 2 Omvergewaaid. Donderdagmiddag was de onderbouw van een warenhuis van den heer J. v. d. J. niet bestand tegen de orkaan, en viel in elkaar. Gelukkig was het, dat cr nog geen glas in stond, want dan had de schade zooveel te grooter ge weest. Van glasbreuk heeft men geduren de de laatste stormweek in deze gemeente hoegenaamd niet gehoord. Een stukje sta^il in het oog. Deze week was de brugwachter P. B. zijn werkzaam heden aan het verrichten op de Papen- veerBche brug. Toen hij de grendel op de "brug gooide, kreeg hij een klein stukje staal in het oog, wat eerst nog weinig pijn veroorzaakte. Donderdagavond is hij ech ter per auto naar het ziekenhuis te Leiden gebracht op doktersadvies. Zijn toestand is op heden gunstig. OEGSTGEEST. Winkeliersvereeniging. In „Fct Witte Huis" hield de Winkeliersvereeniging een vergadering. De voorz„ de heer M. C. v. d. Burg, betreurde het, dat betrekkelijk wei nig winkeliers voor deze bijeenkomst be langstelling toonen. Alvorens de agenda verder te behande len wijdde de voorz. eenige woorden aan de gedachtenis van den heer Overvliet, die ons zoo onverwachts door den dood is ontvallen. De heer Singeling bracht een zeer uit gebreid verslag uit over de gehouden re clameweek. In dit verslag werd o.m. de muziekvereenigingen en den heer van In- gen Schenen dank gebracht voor de bijzon dere medewerking. De heer Duyverman bracht het financieel verslag uit, hetwelk door de heeren v. d. Heydcn en Dirkse werd nagezien. Voorgesteld werd dit ver slag goed te keuren. Aldus besloten. De heer Gaspari informeert, of de voor zitter in de toekomst samenwerking met een bepaalde groep winkelers, georgani seerd in de Hanze, mogelijk acht. De voorz. deelde daarop mede, dat de winke liersvereeniging correct heeft gehandeld. Zij heeft vier weken gewacht op een schrijven van de Hanze. Toen dit nog niet kwam, is de winkeliersvereeniging haar eigen weg gegaan. Niettegenstaande heb ben vele R.-K. winkeliers aan de reclame- weck deelgenomen. Dat de samenwerking niet is gevlot moet dus niet worden gewe ten aan de winkeliersvereeniging. De voorz. deelt verder mede, dat van de Middenstandsbank een schrijven is in gekomen dat Dinsdag en Vrijdag van 79 uur des avonds het correspondentschap geopend is. Verschillende aanwezigen vonden die •uren zeer ongunstig en zouden dagelijksche openstelling in de morgenuren wcnschen. Een dergelijk schrijven zal aan de direc tie worden gezonden. Nadat nog eenige huishoudelijke aangelegenheden waren be sproken en afgehandeld, werd de bijeen komst gesloten. 0UDE-WETER.1NG. IJsclub. Gisteravond vergaderde in het café van den heer H. P. Klein alhier de IJsclub „Prins Hendrik der Nederlan den", onder voorzitterschap van den heer J. H. Vesseür. 79 leden waren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom en memo reerde de talrijke ijsfeesten, welke in het begin van 1929 zijn gehouden. Hierna bracht de penningm. zijn verslag uit, waai- uit bleek, dat de kas door de vele ijsfees ten, welke zijn gegeven, een leelijke veer heeft moeten laten. Ondanks het feit, dat er volop genoten is kunnen worden bleek toch dat er nog een batig saldo van ƒ75.85 aanwezig was, welke mededeeling met een hartelijk applaus werd begroet. De reke ning en bescheiden werden door de heeren Th. Hoekstra en P. H. van den Bosch na gezien en in orde bevonden. Den penning meester werd dank gebracht voor zijn be heer. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden zij acclamatie herkozen. In de drie vacatures welke nog te vervul len overbleven werd niet voorzien, daar het bestuur voorheen bestaande uit 16 leden, voorstelde om dit getal terug te brengen tot 13, welk voorstel werd aangenomen. Hierna volgde de verloting, welke een zeer geanimeerd verloop had. Niet minder dan 20 prijzen waren beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag bracht de heer P. du Pau hulde aan het bestuur van „Prins Hendrik" voor het initiatief, dat het den afgeloopen win ter genomen heeft tot het houden van de wedstrijd voot de noodlijdenden. Hoewel de wedstrijd onder leiding van de beide ijsclubs beeft plaats gehad komt aan het bestuur van „Prins Hendrik" toch de grootste eer toe. Aan het einde van de ver gadering bracht de voorzitter dank aan al len voor de verleende vlotte medewerking en sprak hij de hoop uit, dat we den ko menden winter weer van de ijssport zou den kunnen genieten. Alleen hoopte hij, dat de winter niet zoo streng en vooral niet zoo langdurig en zoo laat in den tijd zou zijn. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Magere of volvette kaas? Onze plaats genoot, de kaashandelaar J. C. M. van M., kaashandelaar alhier, die destijds op zijn kazen had aangebracht de stempels van 40, 30 en 20 pet. benevens het stempel „mager" werd door den keuringsdienst voor waren te Leiden indertijd herhaalde lijk gesommeerd op zijn kazen aan te bren gen het stempel „volvet". Toen de heer v. M. hier geen gevolg aan gaf volgde proces verbaal en in beslagneming der bedoelde kazen. Vervolgens werd de zaak behandeld voor het kantongerecht te Alphen en de Recht bank te 's-Gravenhage terwijl thans als slot door de Hooge Baad werd uitgemaakt INGEZONDEN MEDEDEELING lllllill WIE NU DE GELEGENHEID WIL WAARNEME TE K00PEN, PROFITEERE VAI? D? (fPffiJ SPOTPRIJS EEN ONZE AFDEELING dat het feit niet strafbaar is, en de heer van M. derhalve van alle rechtsvervolging is ontslagen. Damvereeniging. De Damvereeniging „D. e. s." speelde alhier haar eersten wed strijd voor de beker-competitie der Leid- sche Damvereeniging tegen „L. D. V. II" welke uitslag is vol volgt: „d. e. s."—„l. d. v. rr. 1. J. v. OeverenJ. Klinkenberg 11 2. j. OostermanJ. Huisman 02 3. L. HouwelingJ. A. Lammere 0-2 4. A. v. Of wegenW. Kleyn 02 5. H. van EgmondJ. Bey 02 6. W. den DaasC. Teunissen 02 7. N. StapperD. A. Eppenga 20 8. G. de LeeuwC. .Klinkenberg 20 9. A. BoogaartA. Sladek 02 10. F. Oosterman—A. Klinkenberg 2—0 Totaal 7—13 Dinsdag 18 Dec. a.s. komt „D. E. S." uit tegen „L. D. V. I" te Leiden in „Oud Hor- tuszicht". Porsonalia. Op 4 Januari zal de beer J. Boendes 25 jaar werkzaam zijn als mees te r-schoenmaker bij de Marthar-stichting albier. Botsing. De heer M. alhier reed gis teravond met zijn auto op een tweewieligen wagen bespannen met een hit. De bestuur der tuimelde van zijn wagen en bekwam eenige ontvellingen aan zijn handen en gescheurde kleeren. Beide voertuigen wer den zwaar beschadigd. Kaasbrik aangereden. Langs den Oudshoornschen weg werd de kaasbrik van den landbouwer O. aangereden door de vrachtauto van v. d. H., waardoor de brik aanzienlijk werd beschadigd. Verze kering dekt de schade. Gevonden voorwerpen. 1 dekkleed, 1 grenen balk, 1 portemonnaie met inhoud, 1 belastingplaatje, zwarte kinderportemon- naie, 1 verguld horlogeketting, 1 belasting plaatsje 1929, 1 autobond. Gevestigd: Johanna Wingelaar echtg. van W. Scherpenzeel van Nieuwkoop Margaretha de Vos van Boe'eg-raven Cornelia Th. H. v. d. Brink vin Rietveld P. P. Kranenburg van Bodegraven Catharina M. van Eijk van Vlist Jacoba M. van Eijk van Bussum Elsje Uithol van Zwammerdam H. Obermann var» Rheden Adriana de Bruijn van Wasse naar Wilhelmina P. Luijben van Lisse L. A. Wolders van Bijssen. Vertrokken: Neeltje J. Harting naar Woerden Antje van Dijk naar Bo degraven Adriana A. van Leeuwen en gezin naar Amsterdam A. van Schaik en gezin naar Eindhoven Priena W. Goudkuil naar Zwammeddam Cornelia Rodenburg naar Zwammerdam J. de Vlieg en gezin naar Zwammerdam Lena M. Zwaneveld naar Zwammerdam Hen- drika van Zundert naar Noordwijkerhout W. van den Dool naar Zegwaart Wil helmina J. de Heij naar Leiden. BODEGRAVEN. Ondertrouwd: G. C. de Buijter 25 j. en A. C. Disseldorp 21 j. Overleden: J. W. Spierenburg 17 (overl. te Utrecht). Klaas Bunnik 82 j. Gevestigd: M. Paik van Zegveld A. van Dijk van Alphen a. d. Rijn l. Brak van Woubrugge Th. H. Korse van Moordrecht B. F. M. Korse van Moor drecht M. L. Bontje van Oudewater A. M. van Donk van Papekop Th. A. Leliveld van Zegveld E. Burger van Snelrewaard H. van den Akker en ge zin van Linschoten M. Hesseling van Nieuwkoop P. Vlasveld van Zwammer dam. Vertrokken: C. Burggraaf naar Zwammerdam A. Budding naar Kame- rik M. Jongeneel naar Moordrecht A. Muit naar Nieuwerkerk a. d. IJsel J. J. Uitterlinde en e,zin naar 's-Graven- deeL NIEUWKOOP. Voordracht. Op Donderdag 19 dezer, des avonds 7.30 uur, zullen op verzoek van het Gemeentebestuur de heeren J. A. Mac Neill uit 's-Gravenhage en J. K. Z'erfusz uit Leiden in het Patronaatsgebouw alhier een voordracht houden, verlucht met licht beelden en een film, welke betrekking heeft op de lampenfabricage, over electrische verlichting van winkels en huizen. Spe ciaal zal worden uitgelegd op welke wijze men mooi en goedkoop zijn etalage kan verlichten en hoe derhalve tevens de elec trische stroom het best benut kan worden. Burg. Stand. In de afgeloopen week is niets geen burgerlijke stand mede te dcelen, wat, voorzoover bekend, nog nim mer gebeurd is. HAZERSW0UDE. Gymnastiek. Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie van de R. K. Gymnastiekvereniging „O. D. I.", nemen de plannen tot oprichting van een dames- afdeeling thans vaster vormen aan. Het bestuur geeft aan alle dames boven 14 jaar de gelegenheid om zich a.s. Zondag op te geven als lid. Daartoe wordt na de Hoog mis en na de Vespers zitting gehouden in het Gymnastieklokaal. Geboren: Jan, zoon van J. P. Dekker en M. Kaat Johanna Maria, dochter van G. J. Pont en H. J. Voskuil Theodora Margaretha, dochter van S. van Wieringen en W. G. Lieverse Frederik Chrétien August, zoon van B. den Braver en D. Wille. Overleden :W. van Gent, oud 55 jaar A. van Mulleem oud 94 jaar A. J. Reeuwijk oud 29 jaar. Ondertrouwd: J. Pont ond 20 jaar en C. A. de Bidder oud 18 jaar J. P. Kersbergen oud 23 jaar en J. Mulder oud 18 jaar. Getrouwd: O. J. Pels oud 24 jaar en G. van Veen, oud 28 jaar. NIEUWVEEN. Personalia. Wegens ernstige onge steldheid van onzen gemeente-opzichter, is de heer J. van Vliet, gemeente-opzich ter te Zevenhoven, in geiijke functie, tij delijk in onze gemeenté aangesteld. NOORDEN. Een buitenkansje. De visschers W. Groenendijk en W. Lek.veld hadden Don derdag het geluk door middel van een ze gen in één trek 2200 pond brasem te van gen. Het gemiddelde wicht van elk was 4 a 5 pond. Door den aanhoudenden storm van de laatste dagen was de visch, wat meer gebeurt, gaan samenscholen. Verpachting. Bij publieke inschrijving door Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop is voor den- tijd van 5 jaren het grasgewas van een gedeelte van den Ringdijk alhier verpacht aan den heer Janmaat te Nieuwveen voor 900 per jaar. In de afgeloopen 5 jaren bedroeg dit f 1700 per jaar, wel een groot verschil. Het vischrecht van de Ringvaart werd ge pacht door W. J. Groenendijk en M. Ho- gerwerf voor 35 per jaar. Tentoonstelling. Op de beide Kerst dagen zal in een tweetal lokalen van de R. K. school aihier de bekende Sobriëtas- tentoonstelling gehouden worden, uitgaan de van Kruisverbond en Maria-vereeniging. De opening heeft plaats op eersten Kerst dag. te 3 uur en de sluiting op tweeden Kerstdag, des avonds 7 uur, waarbij te vens in de St. Franciscuszaal een groote propaganda-vergadering wordt gehouden met een tweetal bekende sprekers. Z0ETERW0UDE (Dorp). Eerste Plechtige H. Mis. Op Zondag 22 December zal een zoon van de Parochie van St. Joannes' onthoof ding, de weleerw. heer J. C. Schuur, mis sionaris van het H. Hart in de Klooster kapel te Stein (L.) de H. Priesterwijding ontvangen, en op Zondag 29 December de eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk. Met groote belangstelling wordt dit grootsch gebeuren door de parochianen te gemoet gezien. Tentoonstelling. Dinsdagavond verga derde de Tentoonstellingscommissie met de sub-commissies. De voorzitter, de heer A. van Bennekom, is ongesteld en hoewel ge lukkig niet ernstig, toch dezer dagen niet in staat de loopend e zaken te leiden. Met alg. stemmen werd tot vice-voorzitter ge kozen de heer Joh. Vlasveld. De zaalindee- ling ia ook gereed. Belangstellenden kun nen de teekening in het Patronaat bezich tigen. Er zal een groote reclamecampagne opgezet worden. Alles loopt goed maar er moet nog veel gedaan worden. Er wordtaan gewerkt. Propagandaclub „St Paulus". Don derdagavond hield de Propagandaclub „St. Paulus" een ontwikkelingsavond. Slecht weer hield eenige stoelenrijen onbezet. Toch viel de belangstelling mee. De voorz., de heer J-ac. v. Bennekom, opende de bijeenkomst en verwelkomde in het bijzonder den weleerw. heer W. Q. Ver- steegen, kapelaan te Lisse, wien hij ver zocht zijn rede aan te vangen. Het is goed, zoo ving de eerw. spr. aan, het leven van het Joodsche volk beter te kennen. Wanneer wij de Joden, hun dage- lijksoh leven en gewoonten beter begrij pen, zullen vele zaken uit den Bijbel hel der en klaar worden. De eerw. spr. gaat vervolgens na uit wel ke bronnen het leven der Joden bekend is. De bijbel heeft zeer voel verklaard, maar ook vele boeken vooral dat van Flavius Josephus met tot de H. Schrift behooren- de handeling over de geschiedenis va-n het Joodsche volk. Ook vele andere zaken, mo numenten en opschriften, geven getuigenis van het leven der Joden. Dezen avond zal spr. een overzicht ge ven over het godsdienstig leven van de Joden. Het godsdienstig leven van de Jo den was veel sterker ontwikkeld dan bij de We-stersche volken. Bij de Oosterlingen kan steeds een diepere godsdienstigheid wor den waargenomen. Zijneerw. gaat, hiermede in verband, na, hoe het Joodsche volk als uitverkoren volk het geloof in den eenen waren God behou den heeft te midden van het veelgodendom. Vervolgens vertelt de ee-nv. spr. het godsdienstig leven thuis, de gebeden die zij moesten verrichten, onverschillig waar zij zich bevonden. Dan behandelt zijneerw. achtereenvol gens de Tempel van Jeruzalem, de synago ge, de offerdiensten, de Joodsche pries ters. Driemaal per jaar, bij de hooge fees ten, moes ban de Joden de tempel bezoe ken, althans zeker elk jaar. Joden die in andere landen waren minstens eenmaal'in hun leven. Dit beschouwden de Joden als een groote eer en een plicht. Ze mochten geen andere tempel bouwen. Eenmaal heb ben de Joden den tweeden tempel gebouwd in Egypte. De offers werden door de pries ters opgedragen. De priesters waren in 24 klassen verdeeld, zoodat iedere priester sleckt3 5 weken in een jaar dienst had. Over den tempel volgt nu een zeer inte ressante omschrijving, waardoor b.v. de uit drijving van de kooplieden uit het Evange lie zeer verduidelijkt wordt. Uitvoerig wor den nu de Schriibgeleerden, Pharizeën en Sadduceeën behandeld. In verband met vele plaatsen uit de H. Schrift komen- de eigenaardige toestanden in de leiding van het Joodsche volk aan het licht. Veel volks verleiding en overdreven wets verklaring en maakten een geheel verkeerde toestand. Het onderwerp, dat zich geheel om de Evangeliën heen weefde, was in alle bij zonderheden leerzaam en interessant. In het tweede gedeelte ging de eerw. spr. van Nazareth naar Bethlehem, naar de Geboorte van Christus, de herders op het veld, de Wijzen in Babylonië, de kara vaan der Wijzen, die de ster volgden, bij koning Herodes, op de vlucht naar Egypte, Jezus leerarende in den Tempel, telkens de gewoonten en bijzonderheden van de Joden vertellend, en daardoor het Evange lie verduidelijkend. Met groote aandacht werd dan ook de eerw. spr. gevolgd. Aan het einde gaf zijn eerw. den raad „Beelden uit het Evangelie" van Dr. Th. van Tichelen te lezen. Volgende week wordt het burgerlijk le ven van de Joden uiteengezet. Met een dankwoord aan den spr. door den voorz., werd deze leerrijke bijeenkomst gesloten. Vraag: Wat is de naaste weg per auto van Nootdorp naar Uden, en hoe veel K.M.? Antwoord: Nootdorp, Pijnacker, Bot terdam, Rijsoord, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergsehen hoek, Geertrui- denberg, Waalwijk, R runen, Vlijmen, 's-Hertogenbosch, Berlicum, Heeswijk, Dfnther, Uden. Afstand 120 K.M. Vraag: Waar moet ik mij vervoegen om als lijnwerker aange&teld te worden bij de Ned. Spoorwegen op het baanvak Am sterdamBotterdam 1 Antwoord: Wend n tot het bureau der Ned. Spoorwegen, afd. weg en werken te Utreoht, Vraag: M'n hond (3 mnd. oud) heeft soms in zijn ontlasting witte wormen ter dikte van flinke breinaalden. Zou dit lint vorm kunnen zijnt Welk middel raadt, u mij aan, om de hond hiervan te genezen? Mij werd aangeraden poeder van aracca- noot of kamalapoeder. Antwoord: Wij achten het beste, dat u een dierenarts raadpleegt. Alle aan geraden middeltjes werken somtijds toch verkeerd. Vraag: Gaarne zou ik het adres we ten waar een volledige cursus te krijgen is, voor het vervaardigen en schikken van bloemen en bloemstukken. Antwoord: Een dergelijke cursus is twee jaar geleden hier ter stede gegeven. Dit jaar was er geen animo voor. Wend n e.v. tot den secretaris dezer cursus, den heer J. Mater, Nonnensteeg 20, die u hieromtrent alle inlichtingen kan verschaf fen. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De voorzitter herdacht gisteren in het begin van de vergadering het overleden lid den heer A. W. Heijkoop. Aangenomen wordt het voorstel van Ged. Staten om 30.000 uit te trekken op de begrooting 1930 voor afkoop van tol len. Het voorstel wordt z. h. s. aanvaard. Voortgegaan wordt met de behandeling der subsidie-regeling voor geneeskundig schooltoezicht. Het amend ementnSchokking luidende: „Het subsidie wordt toegekend over een tijdvak van 14 jaren en wel in dien voege, dat het bedraagt over elke der eerste vijf jaren 50 pet. der kosten tot een maximum van 5000 en daarna over elk der volgen de 9 jaren telkens 5 pet. met een maximum telkens 500 lager", wordt met 43 tegen 27 stemmen aangenomen. Nog wordt met 44 tegen 26 stemmen aangenomen een amendement-de Bruin om te bepalen „dat de instructie van den schoolarts e.v. die van de sehoolverplecg- 1 ster, door Ged. Staten moe: zijn goedge- keard, alsook de salaris- en pensioenrege ling". De voordracht van Ged. Staten, aldus geamendeerd, wordt z. h. s. aanvaard. Aan de orde is daarna de begrooting voor 1930 der Provincie. Vele leden-houden politieke beschouwin gen, o.a. de heer v. Eek (S. D.), die ver der o.m. aandringt op bemiddeling van Ged. Staten inzake verbetering van den spoorwegovergang te Leiden. De heer Hoffman (R. K.) dringt aan op nog meer zorg van de Staten voor het behoud en waar mogelijk, de uitbreiding van onze culsuür- en weidegronden, het geen hij net eerste en hoogste belang van onzen landbouwenden stand, acht. Door uitbreiding der steden, aanleg van spo.rt- gronden, toeneming der bevolking, worden de boeren gronden, allerwegen gesmaldeeld. Meer intensieve cultuur brengt nog geen volledig evenwicht. Met spanning verwacht spr. de voor jaarsvergadering voor een eindbesliss'ng inzake de eventueele drooglegging van de Beeu- en Sluipwijksche plassen. Voor monumentenzorg beveelt spr. een restauratie voor eenmaal aan van de in verval gerakende historische heksenwaag te Oudewater, een monument, eenig in zijn soort en waarvoor de raad van Oudewater een provinciaal subsidie vraagt. Spr. wijst Ged. Staten op het proces, dat thans voor de rechtbank in Den Haag wordt gevoerd tusschen den polder Nieuw koop en Noorden tegen Rijnland inzake de vrijstelling ten eeuwigen dage van de in gelanden van dien polder voor de betaling van bundergeld aan Rijnland, verleend in 1394 door Albrecht. van Be'eren. Hij her innert aan het besluit van de Staten om dit vrije recht af te schaffen, dat door de Kroon is bevestigd, maar later door, 'nu wijlen, mr. Struycken bestreden, die zich in zijn bestrijding van het Statenbesluit verklaarde, tegen alle juristen der Staten in, aan de zijde van de eenige toenmalige tegenstemmers, snr. zelf en den voorzitter van den polder Nieuwkoop en Noorden, de Statenleden dr. Hoffman en van der Wey- den, de een zich beroepend on het verloren souvereiniteitsrecht van de Staten, de an der op het karakter van privaatrechtelijke overeenkomst. Spr. verzoekt Ged. Staten, hun aandacht te willen wijden aan het verloop en de uit spraak dezer prócedure, waarin beide ge noemde thesen naar voren zijn geschoven. De heer van der Weyden (R. K.) dankt voor de door Ged. Staten verleende hulp bij de overstrooming in den polder Nieuwkoop en Noorden. Voorts betuigt hij instemming met hetgeen de heer van Voorst tot Voorst heeft verzocht, n.l. een onderzoek naar de aansprakelijkheid van het hoogheemraadschap Amstelland voor de kosten van herstel van de kade in de Kromme Mijdrecht. Tenslotte bepleit hij eenige maatregelen voor de veiligheid te gen watervloeden. De vergadering werd verdaagd tot Dins dag 11 uur. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. SURSEANCE VAN BETALING INGEWILLIGD. De Groningsche rechtbank heeft heden morgen de surséance-aanvrage van de di rectie der Ned. Amerikaansch Hypotheek bank ingewilligd. De fascistische vuilspuiters. De vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank veroordeelde heden den 28-jari- gen monteur K. H. G. S. en den 24-jarigen C. F. R. 0„ metaalbewerker, beiden uit Amsterdam, beiden bestuursleden van de Bezemgroep van de Nederlandsche Fascis tenbeweging, tot een gevangenisstraf van 1 maand terzake van vuilspuiten tijdcn3 de verkiezingen op het administratiegebouw van het dagblad „Het Volk". De eisch was tegen beiden 2 maanden. Beiden zullen van het vonnis in hooge-r beroep gaan. Mr. Men- dels had zich civiele partij gesteld namens de drukkerij „Vooruitgang" en de federa tie van de S. D. A. P. wegens zaaksbescha diging ten bedrage van 150. Deze vorde ring werd toegewezen. Het eiland Marken onder water. Door den hevigen storm en het wassen van het water is het eiland Marken gis terenavond om 10 uur onder water ge- loopen, zoodat de verbinding met de buur ten per schuit moet plaats hebben. Het water heeft een hoogte van 1.75 M. -f N.A.P. bereikt. Daar de visschorsvloot in de haven lag, kwamen geen ongelukken

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6