UIT DE OMGEVING Het Gezellen-Leven TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 14 DECEMBER 1929 EERSTE BLAD. PAGINA 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 14 December 1929, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Barometerst.778.8 te Clermont. Laagste Barometerst.: 735.5 te Nordöyan. Verwachting tot den avond van 15Dec.: Meest krachtige, meest Zuid-Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige regen, weinig verande ring in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 11.5 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Zaterdagnamiddag 4.15 uur tot Zondagmorgen 7.34 uur. 208 kapperszaken zouden wezen, van een derde deel te spreken had mi. juister ge weest, (dit terloops even). De heer v. B. gaat verder namens de Kappersbond afd. Leiden en beweert dat de Raad een adres tot verplichte win kelsluiting voor kapperszaken, niet in be handeling kon nemen, omdater ver schillende salons gelegen zijn achter par fumerie- of sigarenwinkel wat dan tot ont duiking der betrokken wet aanleiding zou geven. Maar geachte heer v. B. IJ vergeet blijkbaar, dat dap ook de huidige Zondags- sluïtingswet van de kappers geen reden van bestaan zou hebben, om die zelfde re- - den, doch die voldoet zeer goed en bestaat nu reeds eenige jaren. En zon werkelijk iedere vakgenoot, daarin geen overtreding zien, indien hij een klant helpt in de sluitingsuren? Wat zijn die kappers toch nuchtere menschen! Trouwens een kapper die in deze de wet zou willen overtreden, zon dat in de mees te gevallen toch wel kunnen doen, zelfs al zou voor iedere zaak een politiedienaar geplaatst worden; want iemand binnen la ten is op zichzelf niet strafbaar en de be diening zou desnoods in een nevenvertrek kunnen plaats hebben. De kappers mogen nu nuchtere t menschen zijn, maar zullen toch wel inzien, dat een dergelijke wet, op eigen verzoek, en voor hun eigen be lang gemaakt is. Ten slotte zegt de heer v.. B namens den Bond dat de kappers dus verplicht zijn te wachten totdat de algemeene win kelsluitingswet zal komen. Opmerkelijk is wel, dat van al de aanwezigen op de ge houden vergadering, niemand daaromtrent eenige opmerking heeft gemaakt, hetgeen zeifs in zeven minuten mogelijk ware ge weest. Even verder krijgen de kappers een goe den raad, en wel: laat iedere collega voor- loopig een eigen regeling treffen: wel wat erg naïef gesproken van den Bond; want ook zonder dezen raad zou elk een eigen regeling kunnen treffen en ook wel moeten treffen, indien de voorgestelde wetsregc- ling niet d'oor zou gaan. Schrijver dezes was op bedoelde verga dering aanwezig en was aanvankelijk erg gereserveerd ten opzichte der voorgestelde nieuwe regeling en heeft toen ook niet voorgestemd, mede omdat ik op een derge- liike regeling geheel onvoorbereid was. Echter zou ik in het voorgesteld een klei ne wijziging willen zien, n.l. de sluiting op Woensdag en Zaterdagavond op negen uur te bepalen. Maar mochten deze wijzigin gen geen meerderheid kunnen verkrijgen, dan ga ik met de voorstellen van het be stuur accoord en meen ik hen een woord van hulde Diet te mogen onthouden voor de betoonde activiteit in deze en hoop ik dat de patroons zich in groote meerderheid achteT het bestuur der Kappersvereeniging zullen scharen, opdat deze wet voor ons zoo spoedig mogelijk in werking zal kun nen treden. Met dank voor de plaatsing, Een kapperspatrol te Leiden. WASSENAAR. Doodelijk auto-ongeluk. Donderdagavond is de 23-jarige K. van hier, die per motorrijwiel den Rijksstraat weg passeerde, op een stilstaande vracht auto gereden nabij de van der Oudermeu- lenlaan. Ernstig gewond werd K. opgeno men. Dr. De Haan verleende de eerste 'hulp en deed den jongen man overbren gen naar het Ziekenhuis te Leiden. Aldaar werd schedelbreuk geconstateerd. Vrijdag morgen is K. aan zijn verwondingen be>- «weken. Ernstige aanrijding. Vrijdagmiddag kwam uit de richting Den Haag met groote vaart een vierwielig motorrijtuig, waarin waren gezeten een viertal mon teurs. Uifc de Eikenlaan kwè-m ingelijks een auto, welke den weg overstak om de riohting Den Haag te nemen. De bestuur der van eerstgcmelde auto, S. uit Den Haag, trachtte achter de andere auto te passeeren, maar botste dientengevolge met den wagen tegen een boom, waardoor de auto omsloeg. Met moeit werden de in zittenden uit hun lastige positie bevrijd. Een hunner bleek een schouderfractuur te hebben opgeloopen en werd per politieauto naar het ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag overgebracht Schapen dood gebeten. Door eenige veehouders aan den Papeweg is bij de politie medegedeeld, dat eenige schapven in de weide doodgebeten zijn gevonden. Schoorsteenbrandje. Vrijdagavond werd ontdekt, dat een sohoorsteen in de villa van den heer H. aan de Beukenlaan in brand stond. Onmiddellijk werd de po litie en de brandweer gewaarschuwd. De laatste behoefde niet op te treden, aan gezien het vuur door de politie met behulp van personeel van den heer H. kon worden bedwongen. OEGSTGEEST. Zondagsdienst. De geneeskundige Zon dagsdienst wordt waargenomen door dr. Timmermans, tel. 399. N00RDWIJK. Personalia. Bij Kon. besluit van 10 Deoember IJ. is aan den heer K. Rood- zant met ingang van 1 April 1930 op diens verzoek eervol ontslag verleend als directeur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier. PATER QUIRINUS VAN ROOY Q.F.M. t Een woord aan de nagedachtenis van dezen priester behoort in onze rubriek deze week. Wij zijn hem veel verplicht. Pater Quiri- nus van Rooy was een groot ij veraar voor onze Gezellenvereeniginig. Nog levendig zijn onder de Gezellen zijn vurige, uit het hart gegrepen woorden in zijn rede op de Maandvergadering van October 1926, naar aanleiding van Kol pings spreuk: „Godsdienst en arbeid zijn de gouden bodem van het volk". De leden der Retraifceclub denken dank baar aan de door hem zoo schoon geleide retraite van Kerstmis 1925. Meerdere malen voerde hij ons nieuwe leden toe. En zijn laatste woord, dat ik voor eeni ge weken van hem mocht vernemen, was een woord van lof op onze vereeniging cn den hartelijkien wensch, dat de Leidache Gezellenvxeeniging toch altijd één zou blijven. Van de laatste rustplaats van dezen werker mogen de leden vernemen, wat staat op Kolping's graf: „Hij vraagt om de aalmoes dee gebeds". De V.-Praeaes. DE LAATSTE BAZUINST0 0T. Wij staan dan aan den vooravAcl van den tweeden socialen cursus. Alle', deden hebben het reeds weken gehoord, telkens in en buiben de vereeniging is 't neerge schreven en besproken, dat een cursus in „De Katholieke Maatschappijleer"van groot belang is, bizonder voor ons, leden der Gez.-Ver. Waar wordt er tegenwoor dig al niet gesproken van het herstellen der maatschappij De eene „leerstelling", volgt de ander op, of smijt die omver, en steeds grooter wordt de strijd in deze. Maar onderbusschen bidt de wereld om herstel ling, zij voelt het aan, dat er veel ont breekt. Wij leven in een tijd van veranderingen en verbeteringen, in een tijd tevens dat de arbeidende stand zich met kracht omhoog werkt En al moge er dan zoo nu en dan eens van gesproken worden, dat de arbei ders zich trachten te ontwikkelen op al lerlei terrein, dat zij er zich op toeleggen hun vakkennis te vergrooten, één ding blijft waar, omtrent hervorming der maatschap pij, zooals dat door ons Katholieken moet worden verstaan, omtrent de juiste manier van hervormen dus, is bij de meesten de kajhnis gering. Willen wij nu werken of, moet dat aan anderen worden overgelaten? Moet de maatschappij omhoog en de misstanden weggenomen worden? O, iedere katholieke arbeider, die Kérk, wi] herstellen, wil werken, wil zdeh geven voor de c h r i s t e 1 ij k e maatschap pij-vorming. Iedere katholieke arbeider? Mocht het waar zijn! Maar gij, Roomsche mannen en jonge mannen,-vereenigd in Kolpings Gez.-Ver., geeft het goede voorbeeld. Is biet Kolpings5 ideaal ons ideaal? is niet Kolpings5 werk ons werk? Allen dan op naar den socialen cursusl Ook nu geen deserteurs! Voor Christüs5 Koningschap in de Maatschappij! Voor de daadwerkelijke bele ving van Kolpings5 ideaal! God zegene het eerzame handwerk. i Het bestuur van „St .Petrus Canisdus". MEDEDEEL ING EN. Zooals de leden weten uit de allen toege zonden circulaire, vangt de Sociale Cursus, in te leiden door Prof. J. Niekel van het Seminarie te Warmond, Zondag, Dinsdag en Donderdag a.s. aan te half negen pre cies. Na de inleiding zal ruimschoots gelegen heid zijn voor gedachtenwis6eling. Voor niet-leden zijn tóe gangs kaarten verkrijgbaar aan het Gezellenhuis tegen 025. Nog niet afgehaalde prijzen van de lo terij van het Kempermanfonds kunnen he denavond door de winnaars in ontvangst worden genomen Na 1 Januari 1930 verval len de resteerende prijzen aan het fonds. DAMCLUB „DE TWEE SLEUTELS". De stand der onderlinge competitie ia op •heden: gesp. gw. geLvrl. pnt.gem. 1. A. Smal 11 10 1 21 1.91 2. P. N. Brouwer 14 12 1 1 25 1.79 3.H. Dingjan 17 13 1 3 20 1.54 4. H. Nijhuis 13 10 3 20 1.54 5. A. Slewe 13 7 4 2 18 1.38 6. J. Alkemade 15 9 2 4 20 1.33 7. v. Kempen 11 6 2 3 14 1.27 8. B. Goddijn 17 10 1 6 21 1.24 9 F. Uphoff 14 6 4 4 16 1.14 10. J Fentrop 16 8- 8 16 1.— 11. A. de Winter 11 4 2 5 10 0.91 12. W. De veling 6 2 1 3 5 0.83 13. A. Sneeboer 16 3 4 9 10 0.62 14. H. Uphoff 15 4 1 10 9 0.60 15. P. Benben 14 2 12 4 0.29 16. Bilderbeek 14 1 2 ll 4 0.29 17. Ch. Uphoff 10 1 9 2 0.20 18. de Keuning 17 1 16 2 0.12 De competitie vordert goed, reeds een drietal spelers hebben hun aanbal wedstrij den (17) gespeeld. Totaal zijn nu gespeeld 122 partijen, ter wijl nog 31 partijen moeten plaats hebben. Maandagavond voortzetting. Nieuwe ge- rellen-damliefhebbers steeds welkom, voor de volgende wedstrijden welke half Januari zullen aanvangen. Tevens zal dan een de finitief bestuur der club worden gekozen. LEIDEN. AGENDA'S. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENI GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 5s avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezel enhuis. Heden, Zaterdag, begint de noveen voor het welslagen der retraite. Zondag 8 uur, in de St. LodoTgjikskc-k algemeene H. Communie voor de retraice el u'b „St. Clemens Hofbauer". Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30, en van 7.tot 10.15; verplichte bijeen komst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Josephspaar- kas; van 11.30 uur bibliotheek. Na het Lof le oursusavond over de Katholieke Maatschappijleer, door Prof. Niekel van Warmond. Gezellen en gehuwde gezellen allen Zondagavond present. Maandag bijc-komst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Tevens 3de Maandag der maand, in schrijving nieuwe leden. Gezellen, maakt propaganda voor uw vereeniging en 'brengt jongelingen vanaf 17 jaar naar uw 2e te huis. 8.30 uur prijsbiljarten. Dinsdag. 8.15 uur 2e cursusavond over de .Katholieke Maatschappijleer, door prof. Niekel. Dan ook weer allen op tijd aanwezig.' Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag. Van 89 uut in de bestuurs kamer zitting R.K. Arbeidsbeurs voor jongelingen. 8.15 uur 3e en laatste cursusavond over de Katholieke Maatschappijleer. Deze cur sus is ook toegankeiSlf voor niet-leden, tegen een vergoeding van 25 cent voor de geheelo cursus. j^dag 8.30 uur repetitie Symphonie jSchwcitzer". lag bijeenkomst voor de leden van '0^10.15 uur. 8.15 nur kegelclub „De Poedelaars". Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph5s Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen. Dc biblïo- heek is uitgebreid met verschillende nieu we werken, dus het bestuur mag vertrou wen op meer medewerken der leden door een druk gebruik te maken van de biblio theek. ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeliug Leerlingen van de St. Joseph'ss-Gezellen- vereeniging. Augustus 1887Sept. 1920). Zaterdag. Leesbiblotlieek van 89 uur. Zondag half 5 uur Patronaat voor beide afdeelingen. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat: Heerenstraat. Donderdag. Van 8uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het gebouw der St. Josep'hs-Gezellen- vereeniging, Rapenburg 52, tel. 456. ST.-ANT0N IUS-PATR 0NAAT. Zondag, half 5 Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Maandag 8 uur bijeenkomst Gezellen. Woensdag, 8 uur tooneelrepetitie. Donderdag, 8 uur, bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur biblotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en retraitenfonds. ST. AGNES-MEISJESPA7R0NAAT. Meisjespatronaat Maandag voor de 3de en 4de afdeeling naailes van 7 tot 9 uur; voor de 1ste cn 2de afdeeliug naailes van 7 tot kwartier over 8 uur cn Godsdienstleer van kwartier over 8 tot 9^ uur. Dinsdagavond van 7 tot 9 uur naailes voor de 3\jo en 4de afdeeliug. Donderdag geen lessen doch 8 uur St. Nicolaasavond met bioscoopvoorstelling (ingang v. d. Werffsfcraat). Alle meisjes worden verzocht uiterlijk 8 uur aanwezig te zijn. Gelegenheid tot sparen op Maandag avond. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest Zondag, Na de Hoogmis vergadering voor den Raad van Commissarissen. 6.30 uur Maria-Congregatie. 7.3010 nur bijeenkomst in 't Gezellen- zaaltje. Donderdag. Van 8—10 uur verplichte vergadering. Tevens gelegenheid tot beta len van contributie. Iederen laatsten Donderdag van de maand gelegenheid om zich als lid der vereeniging op te geven bij den vice- praeses. St. Aloysius-patronaat. Zondag. Van 6.30—7.30 uur Maria-Con gregatie. Daarna verplichte bijeenkomst in St. Willibrord. LAATSTE BERICHTEN SPOORWEGONGEVAL NABIJ ROTTERDAM. Alleen materieele schade. Hedenmorgen heeft nabij Rotterdam een klein .spoorwegongeval plaats gehad. Nabij de Delfhavensche Schie stond een olectri- sche trein voor een onveilig signaal te T-ichten. Door tot nu toe onbekende oor zaak is een terugkeerende opdruklocomo- tief van een goederentrein tegen den stil- staanden trein aangeloopen. Er is alleen materieele schade. Persoonlijke ongeluk ken haddon niet plaats. Het treinverkeer ondervond door dit ongeval eenige vertra ging. DE VERMISTE BINNENSCHEPEN. Ook het vierde terecht Bij den bevrachter, de firma van Wijk Catz te Vijfhuizen is hedenmorgen be richt ontvangen, dat het vermiste binnen schip „De Nieuwe Zorg55-te Vreeswijk is aangekomen. Tengevolge van het storm weer moest de schipper G. ten Wolde met zijn vaartuig op de Zuiderzee tcrugkocren. Hij is toen via de TJsel binnen door naar Vreeswijk gegaan. Tn. verband met de ver missing had do Rijksinspectie gisteren op de Zuiderzee een onderzoek ingesteld. Aan boord van „De Niouwe Zorg" is alles wel. Het vaartuig wordt Maandag tc Vijfhiuzen verwacht. Het lijkje aan den Zuiderzeedijk. Naar wij vernemen heeft zich gisteren bij de politie te Dortmund gemeld de moeder van het knaapje, dat dood aan den Zuiderzeedijk is gevonden. Zij heeft in het portret, dat overal werd verspreidt hear zoontje berekend. Zij is in verzekerde be waring gesteld. Mijn aangespoeld. In den afgeloopen nacht spoelde bij paal 26 benoorden do Koop op Texel een mijn aan. De nationaliteit is onbekend. De mijn wordt door marine-personeel, dat inmid dels gewaarschuwd is, onschadelijk ge maakt. Kinderverlamming. In de gemeente Usquert is een geval van kinderverlamming geconstateerd bij den 36-jarigen J. M„ die naar het Acad. Zie kenhuis te Groningen is overgebracht. DE DUSSELDORFSCHE MOORDEN. Weer een arrestatie. PRAAG5, }14 December. (V. D.) De po litie te Egcr heeft, 'een zekeren Mayer gc- aresteerd, die verdacht wordt, de zoo lang vergeefs gezochte Dusseldorfsche moorde naar te zijn. Volgens de -politie te Eger neemt de verdenking tegen den gearres teerde steeds toe, doch er kan nog nicta met zekerheid worden gezegd. Mayer ontkent tot nu toe, iets met de moorden te Dusseldorf te maken te heb ben. Een politie-beambtc uit Dusseldorf is reeds op weg naar Eger. BERLIJN, 14 December. (V. D.) Do rijksdagfractie van de Duitsehe Volkspar tij heeft met kleine meerderheid besloten vóór de motie van vertrouwen te stem men. BERLIJN, 14 Dec. (V. D.) De sociaal democratische rijksdagfractie heeft met groote meerderheid besloten de motie van vertrouwen goed te keuren. Ook de demo craten hebben de motie goedgekeurd. Daar niet alle leden van de fractie dor Duitsehe Volkspartij vóór de motie zullen stemmen, is de uitslag van de stemming zeer onzeker. MOORDPARTIJ TE FAENZA. MILAAN, 14 Dec. (V.D.). Een communist Donati genaamd, heeft te Faenza twee fascisten, Silavagni en Bocci, doodgescho ten. Bij de achtervolging van den moorde naar, is het tot een hevig gevecht gekomen tuschen de achtervolgers en aanhangers van den dader. Acht fascisten hebben Do nati tot zijn geboortehuis in de nabijheid van Santa. Lucia achtervolgd. Toen zij daar aankwamen en de uitleve ring van den moordenaar eischten, word uit het huis, dat gebarricadeerd was en uit het aangrenzende huis op hen gescho ten. Een fascist kon vluchten en het be richt van den aanval naar Faenza brengen De anderen bleven ernstig gewoDd liggen. Onmiddellijk werd een strafexpeditie ge zonden. De moordenaar werd gevangen genomen. De gewonden werden naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand van twee van hen is hopeloos. Donatie zal onmiddel lijk voor een bijzondere rechtbank ver schijnen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwascneu. City: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Orkaan over de Fidsji-eilanden. PARIJS, 14 Dec. (VJ).). Volgens een te legram uit Suva heeft een vrecselijke or kaan het Noord-Oostelijk doel van do Fidrs- ji-eilanden geteisterd en groote verwoes tingen aangericht. Een derde gedeelte van dc katoenoogst is verwoest. Groote uitge strektheden zijn overstroomd. Veel vee is omgekomen. De schoener Helena is in de buurt van het eiland op een rots geloopen. Menschenlevens zijn niet te betreuren. De vertrouwensmotie voor de Duitsehe regeering. BERLIJN, 14 Dec. (V.D.). De fracties dor regeeringspartijen zijn hedenochtend in den rijksdag bijeengekomen ter bespreking van de in den loop van den nacht door de partijleiders geformuleerde motie van ver trouwen in liet kabinet. Deze motie luidt als volgt: „De rijksdag keurt de eergisteren door de rijksregeering afgelegde verklaring goed en vertrouwt erop, dat het progTam voor de financieele reconstructie der regeoring onder voorbehoud van den definitieven. tekst van de wet in bijzonderheden over eenkomstig de door de regeering bekend gemaakte beginselen zal worden uitge voerd." „De rijksdag spreekt voor baar geheelo politiek zijn vertrouwen in de regcoring uit." De partijleiders hebben toegezegd deze formuleering bij hun fracties aan te beve len. Het is waarschijnlijk dat zij door de fracties zal worden aanvaard. Do Centrum fractie heeft deze motie van vertrouwen reeds zonder voorbehoud goedgekeurd. LEIDEN, 14 Dec. Boter. Prima fa- brièksboter (of 2.15, prima boe- renboter goede boerenboter 1.801.90, pe^P?G. Aangevoerd 56/8 cn 13/16 vaten, wegende 1215 K.G. Handel goed. 914 Dec. Turf. Aanvoer 130.000 Lange turf. Prijs 910, per 1000 stuks. Eierenveiling. Aanvoer: 3914 stuks. KipeieTen 8.7510.10, eendeneieren 7.50 8.00, kuikeneieren 8.008.50, por 100 stuks. Handel matig. ALPHEN AAN DEN RIJN, 13 Dcc. Groentenveiling. Jodenperen 10.90— 11, Windjeperon 66.30, no t a i*i sappelen 1215.40, goudrenetten f 910, spruit- kool I 15—17.10, idem II 6.10—3.30, kroten 4.104.50, uien 3.00—3.20, por 100 K.G.; peen 12.2013, andijvie 2.30 3.00, per 100 bos; savolekool 8.9014, roodekool 6.8012, per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer: 3123 stuk®. Kipeieren 6.30—10, eendeneieren 7.50 3.20, per 100 stuks." KATWIJK a.d. RIJN, 13 Dec. Groenten- veiling. Uien per 100 kg. f 1.802.60, Bloem kool per 100 st. f 11.3016, Gele kool per 100 st.t f 5.809.50, Roodc kool per 100 at, f 69.S0, Spruiten por 100 kg. f 915, Peen per 100 kg. f6—6.60. RIJNSATERWOUDE, 13 Dec. Eieren veiling. Aanvoer 1979 kipeieren 6.10 10, 361 eendeneieren 7.30-7,50, per 100 stuks; zoete appelen 0.750.85, per 10 K.G.; zure appelen'1.10, por 12 K.G.;: Jodeperen 11.50, per 10 K.G. R0EL0FARENDSVEEN, 13 Dcc, Groon- tenveiiing. Tomaten A 1.5010.50, Idem B 5.10—10.80, Idem C 0.60—3.70 per 100 pond; Sla f 0.605.70 per 100 krop. W1SBELNOTEERINGEN (AMSTERDA M) (Niet officieel). Berlijn 59.341/0 Londen 12.091/." New York 2.473, j Parijs 9.76 Brussel 34.691 Zwitserland' 48.161 Milaan 12.97l/o Madrid 34.221/Ó Oslo 66.45 Kopenhagen 66.50 Stockholm 66.85 Weenen 4.371/., Praag '735 Boedapest43.35 Prolongatie: 31/:.- pet. BEURSOVERZICHT. De orders waren hedenmorgen duu ge zaaid, zoodat de handel uiterst beperkt was. Alleen de daghandel en de arbitrage brachten nu en dan eenig loven in dc brou werij, doch voel te betoe^enen had dat niet. De stemming was verbeterd, hetgeen natuurlijk verband hield met de gunstiger tendenz van gisteren in Wallstreet. Mar garine Unies zetten 10 pet. hooger in, avanceerden nog enkele punten, doch rea geerden toen scherp om op middenkoers uit de noteering te treden. Acoustiek rondom het hoogste peil van gisteren. Ul- traphonis stegen enkele percenten. Aku'a per saldo een kleinigheid boven de hoogste noteeringen van gisteren. Philips in her stel. Van Berkels prijshoudend. Van de OliewaaTden waren Kou. slechts weinig veranderd. Rubbers wat vaster. Van de Suikers boekten H. V. A.'s een aanlig avance. Tabakkon op den ach-crgrond, doch goed van toon. Mijnwaarden in het vergeetboek. Amerikanen trokken wat aan.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3