VRAGENBUS DONDERDAG 12 DECEMBER 192S DERDE BLAD. PAGINA 2 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT (V ervolg). Alsnu werd in behandeling genomen een aanbod van een werkgever tot het bieden van gelegenheid voor werkverruiming. Werk voor de werkloozen. De voorz. zegt, dat aangeboden wordt om weiland in de Boekhorstpolder gelegen ter grootte van pl.m. 3 3/4 H.A. door mid del van delven te laten omzetten en ge schikt te maken voor bloembollencultuur door werkloozen uit deze gemeente. Aan gezien deze methode voor de explo tanten hoogere kosten met zich brengt dan door het te laten omploegen verzoeken zij dit bij wijze van werkverschaffing te laten doen uitvoeren door werklooze arbeiders dezer gemeente met een gemeentelijke subsidie van 350 per H.A. Spr. zegt voorts dat B. en W. in nader overleg zijn getreden met de betrokken werkgevers en dat zij zijn overeengekomen om in de maanden December, Januari, Februari, Maart en April alle werkloozen, die de gemeente net aan eigen werkverschaffing kan of wil zetten bij de adressanten, de heer C. J. van der Laan treedt als last hebber op, in een stuk weiland graafwerk kunnen laten verrichten, mits deze krach ten volwaardig zijn. Voor deze werkzaam heden zal het standaardloon worden uit gekeerd nh 4.— per dag. De gemeente neemt daartegenover de verplichting op zich om voor iedere Rijnlandsche Roe, welke door deze werkloozen is omgespit, aan den werkgever te betalen als subsid e voor werkverruiming een bedrag van 0.50. Aangenomen dat het gehee'.e werk wordt uitgevoerd dan moet de gemeente aan subsidie betalen pl.m. 1225.—, waarmede zij verzekerd is, het geheele winterseizoen zonder werkloozen te zijn. De raad aarzelt De heer van der Hulst vindt het een te belangrijk iets om hierop terstond een be slissing te nemen. Spr. zegt dat het werk, wat de gemeente heeft te verrichten, eerst meet gebeuren. De heer Witteman vindt dit een mooie aanbieding, doch zou gaarne omtrent den aard van "het werk nog iets meer willen vernemen. De heer van der Voet zegt dat in het jaar 1923 eenzelfde voorstel is behandeld geworden en dat hierover nog al veel ge zegd is geworden. Thans betreft het een voorstel van een werkgever om werkloozen in den a.s. winter aan het werk te nemen. In verband met het fe't dat de raadsleden ge. n stukken hebben thuis gekregen over deze aangelegenheid, hetgeen zijn oorzaak vindt in de verwisseling van het secreta riaat dezer gemeente, zegt spr. vooralsnog zijp' stem niet aan dit voorstel^ van B. en W. te kunnen gevenü, omdat hij de zaak mei geheel en al kan overzien. Wethouder van Reisen zegt, dat hier nog geen sprake is van een voorstel van B. en W.. omdat zij eerst het gevoelen van den Baad willen weten. De voorz. zegt in antwoord op den heer v. d. Hulst, dat belanghebbenden spoed hebben bij deze aangelegenheid. Verleden jaar is door den strengen vorst een lang durige werkloosheid geweest en er waren hier ter plaatse meer dan WO werkloozen. Wij kunnen evengoed eerst het gemeente werk uitvoeren. Zijn er veel werkloozen d-i,i kunnen de overcomplete arbeidskrach ten alvast beginnen met het genoemde wA-k bij adressant. Het uit te voeren werk va1 wege de gemeente is niet zoo veel als v„., -a Aenkt en bestaat in het ontvenen van het land achter het gemeentehuis, de werkzaamheden aan den Rijnsburgerweg en die van de Boekhorstlaan. Gemiddeld betaalt de werkgever 1.25 per R.R. Des tijds is eenzelfde beslissing genomen voor het land van den heer P. van Rijn, die weigerde en voor het land van den heer K. van Steijn, die er mede accoord ging. De gemeente moet toezicht hebben. De beer van der Voet zegt dat de ge meente, wanneer zij tot het verleenen van de subsidie overgaat toch zeer zeker me- dezeggingsschap moet hebben, omdat an ders de uitvoering wel eens op een fiasco kan uitloopen. Geregeld zal moeten wor den het loon, de werktijden, hoe of het werk moet geschieden, welke werkloozen zij moeten aannemen enz. Spr. zal, wanneer het tot een stemming komt, voorstemmen enkel en alleen om de werkloozen dit werk niet te laten misloopen, doch zou bever eerst nog advies van B. en W. hebben. De heer van der Hulst zegt, dat de voor zitter zegt dat het gedriesteekt, zal wor den, doch dit is met weiland niet mogelijk. Spr. dringt eveneens op uitstel van de be slissing aan, opdat de raadsleden gelegen- heid krijgen om het werk op te nemen. Niet uitgesloten is dat de te geven subsidie anders te hoog zal worden. De heer Nijssen beaamt het gezegde van den heer van der Hulst en is ook de meening toegedaan, dat de gevraagde sub sidie te hoog zal worden. Wethouder van Reisen licht eenige tech nische bezwaren toe en zegt dat de werk loozen overeenkomstig de pas gesloten regeling met de omliggende gemeenten aldaar tewerk worden gesteld. Het land zal zoodanig bewerkt worden dat de werk gever er geen voordeel bij zal hebben, zoo dat men niet bevreesd behoeft te wezen, dat het werk door de gemeente zal wor den betaald. Dezen winter geen werkloosheid. De vóorz. zegt van meening te zijn, dat bet te werk stellen van arbeiders in dezen vorm buiten de getroffen regel'ng valt, omdat bier geen sprake meer is van werk verschaffing, doch van werkverruiming en hierop is de regeling niet van toepassing. Wanneer de raad in principe kon beslui ten om tot de subsidieering van dit object van werkverruiming over te gaan, hetgeen hij namens het vollege van B. en W. voor stelt, zou dit z.i. een 6tap in de goede richting zijn en zou men dezen winter geen of bijna geen werklooze arbeiders in de gemeente hebben. Dit. heeft weer oen in direct voordeel, omdat dan de werkloozen- kassen niet zoodanig vanwege de gemeente behoeven te worden gesubsidieerd als in vorige winters het geval was. Verschillende leden discussieeren hier over nog in den breede. Ten slotte wordt in stemming gebracht het voorstel van B. en W. om te besluiten tot subsidieering van dit werk, hetgeen la ter dan nader zal worden uitgewerkt tot een definitief voorstel. Staking! Voor dit voorstel waren de heeren Nijs- sen, van Reisen en van der Hulst. Tegen de heeren van der Voet, E'genbrood en Witteman. De stemmen staakten derhalve weer en zal over dit punt in de volgende vergadering worden gestemd. De „rr.ottige" vaart in den „mot- tigen" polder. De voorz. deelt mede op uitnoodiging ter vergadering geweest te zijn van aan gelanden van den Mottigenpolder. Hierin werd besproken een plan om tot de ver betering van de Mottigervaart, loopende vanaf de steenen brug tot de klapbrug, over te gaan. Deze bespreking had tot e:ndresuitaat, dat aangelanden en de ge meenten Sassenheim en Voorhout hierin gezamenlijk zouden voorzien. De gemeenten Sassenheim en Voorhout zouden samen een bedrag van 1000 geven en de aan gelanden en belanghebbenden de overige kosten ten bedrage van afgerond op 2000 De gemeente Sassenheim, die veel belang hebbenden in zijn gemeente heeft wonen neemt 700 voor haar rekening, zoodat Voorhout 300 zal moeten betalen. B. en W. hebben gemeend dat Voorhout deze kesten wel kan en mag dragen ofschoon zij er weinig profijt van zullen hebben. De heer van der Hulst vraagt of Voor- houters er wel belang bij hebben. De heer Nijssen ziet hierin direct geen algemeen belang. Wethouder van Beisen en de voorz. zeg gen dat B. en W. deze 300 willen vo- teeren, omdat de menschen wegenbelas ting betalen en omdat de waterweg aldaar werkelijk in het algemeen belang is te ach ten al is dit dan ook indirect geen alge meen gemeentebelang. De heer van der Voet vraagt of dit geen precedent zal scheppen voor de toekomst. De voorz. is hiervoor n:et bevreesd. Hierna wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. Vrees voor dichte waterleiding. De voorz. deelt voorts mede, dat het lid van der Voet een verzoek tot hem heeft gericht om eenige vragen te mogen stellen. Een vraag betreft de gunning van het leg gen van dienstleidingen aan de Mij. „Ma- beg" en een over den ophaaldienst van faecaliën. Na beantwoording van de eerste vraag door den voorz., zegt de heer vaq der Voet in het belang van de gemeente deze vraag te hebben gesteld en eveneens de komende vraag over den ophaaldienst. Hij had uit de vorige vergadering begrepen dat 25 per aansluiting zou worden be taald, nu dit niet het geval is zegt spr., dat hij volkomen bevredigd is. Nog deelt spr. mede dat Mabeg heeft onderbesteed aan IJsselmuiden. De voorz. zegt dat dit hem bekend is en dat hij dit heeft bewerkstelligt, omdat hij eveneens van gevoelen is dat het een te leurstelling is geweest voor de betrokken ingezetenen. Vervolgens zegt de heer van der Voet zijn groote verwondering te moeten uit spreken over het feit, dat B. en W. tot nu toe nog geen stappen hebben gedaan tot het houden van een enquête om te geraken tot een ophaaldienst van faecaliën, waar toe de raad reeds heeft besloten in zijn "vergadering van den 4en April 1929. Spr. zou gaarne de redenen vernemen, waarom B. en W. deze aangelegenheid niet eerder hebben aangepakt en waarom de raad h:ervan niets meer hoort. De voorz. zegt, dat B. en W. de genomen beslissing aan de adressanten hebben me degedeeld en dat zij tot op heden nog geen antwoord hebben ontvangen. Boven dien zijn B. en W. cenigszins huiverig om deze zaak ter hand te nemen, omdat de menschen, wanneer aanstonds de waterlei ding klaar is, hoe langer hoe meer een vorzamelput van faecaliën gaan maken met een overstort op het riool. Reeds thans nu het nog verboden is ingevolge de bouw- en won:ngverordening zijn er reeds putten met een overstort. In ver band hiermede zal zeer waarschijnlijk het zij vroeg of laat het rioleeringsvraagstuk ter hand moeten worden genomen. Dit heeft tot gevolg, dat de putten bijna nooit en zeker niet meer dan eens per jaar ge leegd behoeven te worden, zoodat een eventueel© ophaaldienst wel niet rendabel zal zijn te maken. Spr. zal evenwel nu deze aangelegenheid wederom in de vergade ring van B. en W. brenge.n en er een einde aan trachten te maken. Flakkorlicht in 't Engelsche Bosch. Bij de rondvraag klaagt het lid Nijssen over de bovengrondsche kabel voor elec- trische stroom in het, Engelsche bosch. Spr. vraagt hce of het contract met de lichtfabrieken luidt en zcu willen aandrin gen op een ondergrondsche kabel. Her haalde malen gebeurt het dat er slecht of geen licht is voor enkele oogenblikken. De voorz. zegt hierover reeds gesproken te hebben, doch zal in verband hiermede nogmaals de Lichtfabrieken op de geuitte klachten wijzen. Contractueel behoeft de kabel nog niet vernieuwd te worden, om dat zij nog niet is versleten. De kabel is evenwel duur in zijn onderhoud, zoodat te verwachten is dat spoedig een ondergrond sche kabel zal komen. Vervolgens vraagt de heer Nijssen, wan neer wordt overgegaan tot het afbreken van de huizen aan het Rapenburg en be gonnen wordt met de verbetering van den Rapenburger weg. De voorz. zegt dat B. en W. mevr. de Koning hebben aangeschreven, dat de eenige bewoner er uit moet. Zelfs hebben B. en W. den bewoner een leegstaand huis aangewezen, doch dit was niet naar den zin van den bewoner van het Rapenburg. Ofschoon spr. persoonlijk niet graag iemand het dak boven zijn hoofd weg neemt., zal dit toch moeten gebeuren wan neer hij niet gauw de woning verlaat, om dat hij de gelegenheid heeft gehad om een andere woning te huren. De aangolanden krabbelen terug. De heer Nijssen zegt nog vernomen te hebben dat de aangelanden van den Ra- penburgerweg beginnen terug te krabbe len, nu zij gezien hebben dat de gemeente een aan te leggen weg bij het spoor over nemen zonder een geide.ijke bijdrage te e'schen. De voorz. zegt, dat dit een reden te meer is om niet tot de werkzaamheden over te gaan alvorens de gemeente de te storten som van 2S00 welke noodig is voor het vernieuwen van de brug daar ter plaatse, in het bezit heeft. Hij gelooft evenwel niet dat zij terug zullen trekken, omdat de heer Speelman voor de uitvoe ring en voor het geld zorg zal dragen. De heer van der Voet wijst er op dat de algemeen© poliHe-verordening geen be- pal'ng bevat, dat het verboden is om met. handkarren en dergelijke op het trottoir te rijden. Dit is wel geregeld voor de voertuigen, zooals auto, motor en fiets. De voorz. zegt dit te zullen onthouden en bij de eerstvolgende wijziging er in t.e zetten. De heer Witteman zegt, dat verschillen de menschen een circulaire hebben gekre gen over bet aansluiten bij de waterlei ding en dat hierin staat vermeld dat de binnenleidingen mceten worden betaald, spr. vraagt hieromtrent opheldering. De voorz. zegt dat deze circulaire reeds was gedrukt toen1 het besluit, waarbij be sloten was dat de leiding zou worden ge legd tot in de keuken van ieder pand. Deze. bepaling is vervallen voor zoover dus betreft de leiding tot in de keuken. Slocht water aan den Loosterweg. Vervolgens vraagt de heer Witteman of het nog de bedoeling is om de water leiding door te trekken tot aan den Loos terweg. De voorz. zegt, dat deze leiding niet rendabel is en derhalve niet zal worden doorgetrokken. De heer Witteman vraagt of het niet mo gelijk is om de leiding door te trekken, omdat de bewoners daar zeer slecht wa ter heben en thans zouden moeten over gaan tot het maken van kosten voor het verkrijgen van beter drinkwater. De voorz. zegt, dat de heer Speelman niet toestaat de leiding door zijn land te leggen. Wethouder van Reisen zegt dat deze aan gelegenheid nog wel eens in de vergade ring van B. en W. zou kunnen besproken worden, wanneer de menschen iets wilden bijdragen in de kosten hiervan. Later zal het leggen van de leiding daar misschien toch plaats hebben. Wanneer tot over eenstemming kan w orden gekomen, be hoeven de bewoners dan geen gelden uit te geven voor het trachten te verkrijgen van goed drinkwater. De voorz. zegt bespreking in B. en W. toe. De heer van der Hulst wijst op een hoop zand bij het perceel K. van Leeuwen langs den Jacoba van Beierenweg. De voorz. zegt, dat men bezig is dit weg te halen. Vervolgens zegt de heer van der Hulst, dat de nieuw aaa te leggen weg niet voor zien wordt met een vleilaag zooals is voor gesteld. Spr. vindt het leggen van groote slakken niet voldoende als onderlaag. De voorz. zegt dat hij hierover met den gemeente-opzichter heeft gesproken, doch dat 'deze de gevolgde methode voldoende achtte. De heer van der Hulst zegt er op ge wezen te hebben en voorspelt, dat de ge meente later veel onderhoud zal krijgen aan dezen weg. Hierna sloot de voorz. deze openbare vergadering en ging men over in comité- generaaL GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Vlotte afhandeling der gemeentebegrooting. Vraag: Is bet geoorloofd ongeijkte maten of gewichten te gebruiken in een werkplaats, waaruit niet rechtstreeks verkocht wordt Antwoord: De ijkwet spreekt slechts van plaatsen, waar verkocht wordt. Zij kent blijkbaar geen niet-rechtstreeksche verkoopplaatsen. Maar indien u iets met- rechtstreeks verkoopt, dan wilt u de ge wogen waar toch later verkoopen. Dus meet n ook geijkte gewichten gebruiken. Dat is onze mecning. Bij verschil van mee ning hieromtrent zal een rechterlijke uit spraak moeten beslissen. De raad der gemeente vergaderde gis termiddag te 2 uur onder voorzitterschap van burgemeester J. B. V. M. J. van de Mortel. Afwezig de heeren dr. van Nes, Admiraal en van Went. Eerstgenoemde kwam later ter vergadering. De gasfabriek. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den adviseur der gemeente prof. ir. G. A. Brender a Brandis, zulks naar aanleiding van een hem door B. en W. gevraagd oordeel betreffende de slijta ge aan den kameroven der gasfabriek. Deze adviseur schrijft hierin o.m., dat naar zijn meening de onzuivere vorm, welke de ka mers van den gasoven thans vertoonen, geen gevolg is van het maken van gietco- kes, doch dat deze in den loop van het bedrijf is ontstaan, dus als slijtage te be schouwen. Wol is deze deformatie z. i. wat spoedig en in te sterke mate opgetreden. De oorzaak zoekt hij oa. in de moeilijk heid, aanvankelijk ondervonden om het sterk wisselend gasverbruik in en buiten het badseizoen met hetzelfde aantal ka mers te vc'gen. Hiervoor is thans een be vredigende oplossing gevonden. Juist omdat deze slijtage zich te sterk v6"too**t, heeft hii voor eenigen tijd bedon gen, dat de herstelling g— ris zou geschie den, d. w. z. inbegrepen moest zijn in de opdracht voor een nieuwen oven. Zoodoen de heeft de Gemeente hiervan geen schade. De heer Krau zegt niet veel waarde te hechten aan dit rapport en advies. Spr. wist van te voren wat het antwoord van den adviseur zou zijn. Uitbreiding verlichting. De Voorz. deelt vervolgens mede, dat den raad in de volgende zitting een voor stel zal bereiken tot elektrificatie van het Langeveld. Voorts zal het Sluispad op nieuw bestraat worden, terwijl de verlich ting in de gemeente zal worden uitgebreid met 30 lantaarns. Een subsidie-kwestie. Op een verzoek van de mandolineclub „Exurge cilhara" hadden B. en W. aanvan kelijk voorgesteld afwijzend te beschikken, doch door veranderde omstandigheden stellen zij alsnog voor een bedrag van 50 beschikbaar te stellen. Verschillende raadsleden, weth. v. d. Wiel, Krau en Liefferink spreken zich hiertegen uit. terwijl de heeren v. d. Meer, Meijer e. a. het verzoek steunen. De voorz. verdedigt het voorstel, omdat de menschen, die hun tijd en kracht be schikbaar stellen, steun en waardeering verdienen. De heer Krau verklaart zich hierna voor het voorstel, indien tenminste daarbij vooropgesteld wordt, dat ook andere ver een igingen op hun verzoek een subsidize ontvangen. Het voorstel werd ten slotte goedge keurd met 64 stemmen. Tegen de heeren v. d. Niet, Balkenende, v. d. Wiel en Lief ferink. Diverse besluiten. Aan mej. S. M. Korswagen, onderwijze res aan de Openb. Lagere School te Noord- wijk-Binnen, wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend. Aan P. Rolvers en A. van der Meulen wordt overeenkomstig hun verzoek een vergoeding toegekend ex. art. 13 der L. O. wet 19£0, tot bijdrage in de kosten van ver voer hunner kinderen naar school, aange zien zij meer dan 4 K.M. van school wonen. Aan de vereeniging van Ned. Gemeen ten wordt een bijdrage verleend van 1/4 cent per inwoner, in totaal 23.48, tot bij drage in de kosten van aankleeding der bestuurskamer in het eigen gebouw te 's-Gravenhage. Benoemingen. Tot gemeente-geneesheer wordt be noemd de heer J. H. Coenraads Nederveen tot Weeshuismeester de heer P. de Groot (aftr.), tot Gasthuismees'er de heer J. H. v. d. Werf (aftr.), tot leden der Plaatselij ke Schoolcommissie de heeren H. E. Sten- fert—Kroese (aftr.) en C. den Hollander (aftr.), tot leden der commissie voor Perso- nee's-aangelegenheden de aftredende leden de heeren P. Admiraal, A. Balkenende en D. van der Niet Jz. Aankoop grond. B. en W. stellen vervolgens voor over te gaan tot aankoop van een gedeelte grond van K. Passchier op den hoek Oude Zee wegKoepelweg. De kosten van verplaat sing van het hek zullen bedragen 85. Bij openbaren verkoop is door de ge meente op 14 November LI. voor den prijs van 49.710.— grond aangekocht van Mr. J. A. H. Baron van Zuilen van Nyevelt, ge legen in den Noordzijderpolder groot 50790 cA. daartoe gemachtigd door de leden van den Raad na gehouden vertrouwelijke be- snreking. Een officieel Raadsbesluit, door Ged. Staten goed te keuren, moet alsnog worden genomen. Daarom stelden B. en W. voor te beslui ten: le. In publieke veiling aan te koopen van Mr. J. A. H. Baron van Zuilen van Nyevelt de perceelen grond, kadastraal bekend Gemeente Noordwijk, Sectie D nos. 01, 92, 93, 94, 75, 96 en 201 ter grootte van 50790 c.A. gelegen in den Noordzijderpol der. 2o. Een erediet beschikbaar te stellen voor den aankoop van den grond, alsmede voor de daarop vallende notarieele- en veilingskosten, van totaal 53722.70. Z. h. s. goedgekeurd. Gemeente-begrooting 1928 en begrooting 1930. Aan bet rapport van de Commissie tot onderzoek der gemeenterekening 1928 en der gemeente-begrooting 1930 is het vol gende ontleend: De algemeene indruk is, dat bij de poli tie niet die zuinigheid betracht wordt, wel ke in 't algemeen verwacht mag worden. Verder heeft het de aandacht getrokken, dat abnormaal veel mutaties in het perso neel der politie voorkomen. Zoo zijn de oudste aanwezige agenten (2) nog maar on geveer 6 jaar hier, terwijl alleen de laatste 2 of 3 jaren 9 nieuwe agenten zijn aange steld. De Commirrie is van meening, dat van de Gezondheidscommissie wel meer initia tief zou kunnen uitgaan, gezien de minder gewenschte toestanden, welke nog in deze gemeente bestaan op het gebied van volks huisvesting en hygiëne. De Commissie zou gaarne willen verne men, welke plannen burgemeester en wet houders hebben met het huis, staande aan den lcsolaatsweg (voorheen bewoond door H. le Mair). De Commissie meent, dat bij aansluiting van meerdere panden tegelijk aan het Gas- en Waterleiding- en Electriciteitsnet in de wegen en straten meer sleuven worden ge maakt dan noodig is, omdat in het alge meen door ieder bedrijf voor elk pand een aftakking van de hoofdleiding gemaakt wordt. Het is de Commissie gebleken, dat in de bouwverordening o.a. verschillende techni sche bepalingen voorkomen, die voor tweeërlei uitlegging Vatbaar zijn, hetgeen in de practiik tot moeilijkheden aanleiding geeft. De Commissie meent, dat het alle aanbeveling zou verdienen, deze technische bepalingen aan een algeheele herziening te onderwerpen. Nu de gemeentelijke bemoeiingen op schier elk terrein zich steeds verder uit strekken en dientengevolge de taak van B. en W. meer en meer wordt verzwaard en het voor de Raadsleden steeds moeilij ker wordt zich een juist beeld te vormen van de verschillende aangelegenheden, wel ke in den Raad behandeld worden, vindt de meerderheid van de Commissie, dat de tijd gekomen is, om den Raad meer aan het bestuur van de gemeente te laten deel nemen. Zij meent, dat dit het best zou kun nen geschieden, als een vaste Raadscom missie in het leven werd geroepen voor de Gemeente-financiën, in welke Commissie alle zaken van buitengewonen aard van alle takken van dienst, in de eerste plaats die zaken, waarmede kapitaals-uitgaven gemoeid zijn, waren te behandelen. Deze meerderheid stelt dan ook voor: 1. Over gaan tot instelling van een Com missie voor de Gemeente-financiën; 2. B. en W. uit te noodigen ten spoedig ste aan den Raad ter vaststelling aan te bieden een verordening regelend de samen stelling en werkkring dezer Commissie. B. en W. antwoorden hierop: Zoolang de Commissie niet met bepaalde feiten komt, kunnen B. en W. niet nagaan, in hoeverre bezuiniging by de politie mo gelijk is. Omtrent de door de Commissie gemaakte opmerking inzake het veelvuldig voorkomen van mutatiën bij de politie, rapporteert de Commissie van Politie aan den Burgemeester, dat op een enkele uit zondering na, alle mutatiën hebben plaats gehad, als gevolg van positieverbetering van belanghebbenden en als gevolg van het toekennen van pensioen. Verder is vol gens den Commissaris van Politie van min der gunstigen invloed het gebrek eener de finitieve regeling van het aantal agenten le klasse en de omstandigheid, dat de raad zich bij de vaststelling der begrooting heeft voorbehouden elk jaar het aantal agenten eerste klasse te bepalen. Een en ander heeft volgens den Commissaris van Politie een onzekeren toestand voor hei in het leven geroepen. De opmerking, dat van de Gezondheids commissie wel meer initiatief zou kunnen uitgaan, raakt niet het beleid van B. en W. Intuschen zij hierbij aangeteekend, dat de Gezondheidscomissie in het voorjaar aan B. en W. verzocht heeft, van j_ ge aan haar eenige deskundige hulp toe te voegen, ten einde haar de gelegenheid geven een onderzoek in te stellen en rap port uit te brengen, omtrent de alhier be staande woningtoestanden. Naar aanlei ding van dit verzoek hebben B. en W. den gemeente-architect als deskundige beschik baar gesteld. Met betrekking tot de vraag welke be stemming B. en W. wenschen te geven aan de woning aan den Losplaatsweg, zouden zij alsnog gaarne willen zien, dat aan dit pand die bestemming gegeven werd, welke B. en W. in de Raadsvergadering van 2 November 1928 hebben voorgesteld, nL schaft- en uitbetalingslokaal voor Openbare Werken. Omtrent de door de Commissie gemaak te opmerkingen inzake het graven van sleuven, zijn B. en W. in overleg getreden met de betrokken hoofden van takken van dienst. T. z. t. zullen B. en W. terzake den Raad van advies dienen. Gaarne zullen B. en W. vernemen, welke technische bepalingen der bouwverorde ning volgens de meening der CommisL.e aan een herziening zullen moeten worden onderwerpen. Omtrent het vaststellen van een verordening, regelend de voorwaarden* volgens welke ten behoeve van derden door openbare werken werkzaamheden worden verricht, zullen B. en W. t. z. t met voorstellen komen. B. en W. zien de noodzakelijkheid niet in van het instellen eener vaste raadscommi»*

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8