TWEEDE BLAD PAGINA 1 Het Mysterie van Heath Hover WOENSDAG 11 DECEMBER 1929 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN HOOFDCONDUCTEUR ONDER EEN TREIN GERAAKT. Aan de verwondingen overleden. Maandagavond omstreeks 11 uur stond een goederentrein op het spoor weg-empla- cemenfc te Arnhem stil. De hoofdconduc teur, de 59-jarige. A., is hierna vermoede lijk uit den goederenwagen gegaan en heeft zich op de rails begeven. Toen althans even later het overige personeel hem miste en *'n onderzoek instelde, vond men den man zwaar gewond op de rails liggen. Hij werd naar het St. Elisa'beth- Gasthuis vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. Den ongelukkige waren beide beenen afgereden, terwijl hij een schedelbreuk en eendge ribben had gebroken, zoo dat hij kort na de aankomst in het ziekenhuis overleed. Hij is vermoedelijk door een passeeren- den trein gegrepen. Noodlottige aanrijding. De 7S-jarige dames, A. Iv., wonende in de Jacob Hopstraat te 's-Gravenhage is gisterenavond op de Groot Hertoginne- laan door een bakfiets aangereden, ten gevolge waarvan zij een schedelfractuur ibekwam. Hedennacht is zij in Bronovo overleden. Verdronken. Uit de haven te Roosendaal is opgehaald het lijk van den 50-jarigen petroleumven- ter B. van Z., die waarschijnlijk door de duisternis te water is geraakt en verdron ken. Vrouw vermist. Sedert Zondagavond wordt te Schie- broek vermist de 28-jarige Maria de la Rivière, geb. De Hooge, die in hoogst ze- nuwachtigen toestand de woning heeft verlaten, zoodat een ongeluk vermoed wordt. Botsing vrachtauto en locomotief. Op de kruising van de Hoefkade en de De Heemstraat te Den Haag is gisterna middag een vrachtauto in botsing geko men met een locomotief van de H. S. M., die daar rangeerde. Het 11-jarig zoontje van den autobestuurder M., is daarbij met zijn rechterbeen zoodanig bekneld ge raakt, dat hij moest worden uitgezaagd. Het been bleek gelukkig alleen gekneusd te zijn. Do jongen is ter behandeling naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overge bracht. DE DECEMBER-STORM DE VIER VERMISTE ZEELIEDEN TERECHT. Het roeibootje te Borssele aangedreven. Betreffende het vermissen van vier op varenden van het s.s. „West-Vlaanderen" kan worden medegedeeld, dat dit schip, dat geregeld tusschen Antwerpen en Lon den vaart, Maandag op de Wester-^Schelde lag en dat vier opvarenden van genoemd schip met een roeiboot waren vertrokken naar Breskens, om daar proviand in te k slaan. Het was aanvankelijk goed weer, doch plotseling kwam de storm opzetten en werd de roeiboot op een plaat geslagen. De kapitein van de „West-Vlaanderen", die zich nu nog alleen met een man en een paar jongens op het schip bevond, meende, dat de vier menschen verloren waren en voer naar Vlissingen om hulp. Intusschen was de roeiboot weer vlot gekomen, maar dreef door den stroom af naar Borssele, waar dc vier mannen aan wal gingen. Zij klopten bij een boerderij aan, maar werden op hun herhaald verzoek niet binnen ge laten. Dit lukte beter bij den burgemees ter van Borssele, den heer Richel, die hun allen steun verleende. Hij liet hen per auto FEUILLETON. Uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD. 118) De inspecteur voelde zich een tikje te leurgesteld. Hij had gedacht dat hij een nieuw en heel interessant gezichtspunt ont dekt had. Hij was eigenlijk wel geneigd tegen Helston Varne's bewering te pro testeer en, maar aan den anderen kant had hij een diep respect voor Helston Varne. De verhalen die over Heath Hoover in omloop zijn, ging dc laatste voort, zijn heel interessant. Ik zou haast zeggen buitengewoon interessant, maar heel zeker ben ik daar nog niet van. Ik ben meer zulke interessante mysteries tegengeko men en heb 'het geluk gehacl er twee vol komen te ontrafelen. Ik zal onderzoeken of dat raadsel hier van denzeifden aard is, maar ik weet het nog nietik weet het nog niet. Hij bleef nadenkend in het vuur zitten staren terwijl hij van tijd tot tijd kleine rookwolkjes uitblies. Nashby zat hem met ingehouden adem aan te kij ken, hij hoopte voor liet einde van den avond nog heel wat interessants te hooren te krijgen. Neem nog een grog, zei hij gedienstig. Het spijt me, dat ik niet eerder gezien heb, dat je glas leeg was. Graag- Tusschen twee haakjes, kun je me misschien vertellen wat de oorzaak is naar Vlissingen overbrengen, waar zij gis ternacht in een hotel vertoefden, om gis termorgen weer aan boord van hun schip terug te keeren. NOODWEER IN DE OMGEVING VAN SITTARD. Maandag heeft in de omgeving van Sit- tard een waar noodweer gewoed. Op den Rijksweg-Zuid te Sittard waaide een boom om, welke door den nok van een woning binnendrong, en vernielingen aanrichtte. Tusschen Geleen en Beek sloeg een boom dwars over den Rijksweg. Een passeerende autobus botste hiertegen, en werd zwaar beschadigd. Meerdere inzittenden liepen verwondingen op. Kort lrerna botste een luxe auto tegen den boom. De auto werd totaal versplinterd, de inzittenden kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij. Van de daken werden tal van pannen en leien vernield. OVERSTROOMING BIJ TWEELOO. Gisternacht is de in aanleg zijnde cein tuurbaan nabij Tweeloo onder water ge- loopen, waardoor vele arbeiders uit Mep- pel en omgeving zonder werk zijn geko- Bekend is, aldus de „Tel.", dat de Rijks weg door Meppel te smal is voor het- mo derne snelverkeer. Daarom werd door het rijk een nieuwe weg geprojecteerd om Meppel heen. Het gereedmaken der aarde- baan werd voor enkele tonnen aangeno men door de aannemers Reinders, Kave land on Oosterwold, uit Termunten (Gr.). Vier weken geleden werd te Tweeloo aan gevangen met het werk. Het vorderde flink, tot dc vorige week reeds door het openzetten van stuwen te Ruinerwold, overlast van water werd ondervonden. Maandagmiddag had de uitvoerder de werklieden nog enkele dammetjes laten zetten, opdat de arbeid voortgang kon hebben. Toen men echter gistermorgen weer op het werk kwam, bleek alles blank te staan. Een d?r zanddammen was be zweken. De kipkarren stonden ongeveer een meter in het water. Van den uitvoer der vernamen wij, dat de overlast op het werk niet anders kon zijn ontstaan dan doordat een of meer stuwen zijn doorge broken. Het werk moest in acht weken ge- ré|ed zijn, doch kan nu voorloopig geen voortgang vinden. Men heeft ongeveer tachtig man naar huis moeten zenden. Een dertigtal arbeiders uit de provincie Gro ningen en enkelen uit Meppel trachten door het maken van kistdammen het wa ter nog zooveel mogelijk te keeren. Voor den aannemer is het een groote schade post. Een nader onderzoek wordt inge steld. Auto tegen een paal geworpen. Te Vlissingen werd een auto tegen een paal geduwd door den storm; de auto werd van voren zwaar beschadigd en de paal scheurde. De drie inzittenden, een arts met vrouw en kind, moesten in het St. Joseph-ziekenhuis worden verbonden. Overzicht van den storm 910 December. Het filiaal te Amsterdam van het Kon. Ned. Meteor. Instituut meldt: Na een korte pauze nam na 14 uur van 9 December de Zuid-zuidwestenwind weer toe tot storm en bereikte tusschen 15 en 17 uur zijn grootste snelheid, gemiddeld over 5 minuten een paar maal 18 m.p.s. Na 20 uur begon de wind te ruimen tot West en nam na 23 uur geleidelijk in kracht af. De zwaarste druk 73 K.G. per M.2 kwam voor te 14 u. 45 m. 9 December. Tijdelijk is het weder iets beter, maar bewesten-Valentia nadert de barometer- daling, die zoo goed als zeker het weder in het Kanaal en onze omgeving ongunstig zal beinvloeden. De tegenwoordige stormperiode is veel minder hevig dan die van November 1928, toen de windrichting bovendien meer op de kust stond. Kerkdiefstal. Bij de politie te Breda is aangifte ge daan van diefstal van geld uit offerblok ken in de kathedraal aan de Rrincenkade aldaar. van dien luguberen roep waarin Heath Hover schijnt te staan Het leek alsof Nashby er niet veel zin in had, hij aarzelde zichtbaar. Och, het is geloof ik niets anders dan plattelands bijgeloof, hoewel geen enkele bewoner het in die oude kast kon uithou den. Voor zoover ik weet heeft nooit iemand iets bepaalds, een geest of zoo, gezien, ze schijnen alleen maar wat te hooren. Juist. Dat doet me denken aan een van de gevallen waar ik het over had. Dat was ook een kwestie van geluiden. Ik ge loof heusch, dat ik zal moeten zien een in troductie op Heath Hover te krijgen. Jc hebt me verteld, dat die man er voor niets woont Zoo goed als voor niets. Ja! Maar waarom breekt de eigenaar dat ding dan niet af en bouwt het op een an dere plek weer op Omdat hij dat om het nu maar eens ronduit te zeggen niet durft. Niet durft Neen. Hij is bang, dat het hem onge luk zal aanbrengen. Sir John Tullebard is een beetje een zonderling en gelooft in dat soort dingen. En hij is ook nog mal ge noeg om er een beetje eer in tc stellen eigenaar te zijn van een spookhuis. En die deur, wat was'daar ook weer mee? Wel, die gaat vanzelf open als er een ongeluk iu aantocht is. Het*'is ovcriaens toch wonderlijk dat Mervyn er een eed op heeft gedaan, dat het op den bewusten avond ook gebeurd is. Ja, dat is zeker eigenaardig, vooral omdat die Mervyn me nog al een'beet je nuchtere kerel lijkt. Uit de boeren die in de omtrek wonen kan ik niets krijgen. Ik BRANDEN. Ernstige boerderijbrand. Twaalf koeien verbrand. Te Wijde-Wormer is gisternacht vermoe delijk door het inslaan van den bliksem brand ontstaan in de boerderij, toebehoo- rende aan den heer Tump. Aangewakkerd door een krachtigen wind greep het vuur zeer snel om zich heen. Het duurde gerui- men tijd voor de gemeentelijke brandweer, welke aan het andere einde van dezen uit- gestrekten polder is gestationneerd, hulp kon verleenen. Toen deze ter plaatse aan kwam, was het pleit reeds-vrijwel beslecht; zoowel de boerderij als de veestalling wa ren ten prooi der vlammen gevallen. Twaalf koeien zijn in de vlammen omge komen. Koffiehuis afgebrand. Te Ewijk in Maas on Waal is afgebrand het bekende koffiehuis van Jansen. De felle wind was oorzaak dat het huis spoedig in cW asch lag. De oorzaak van den brand is onbekend. Konijnenfokkerij afgebrand. Te Ammerzoden is de konijnenfokkerij valt L. de G. afgebrand. Het woonhuis bleef gespaard. 134 konijnen kwamen in de vlammen om. DE MOORD IN DEN POLDER BLIJDORP. Belangrijke verklaringen van een chauffeur te Luik. In verband met de pioordzaak iu den polder Blijdorp te Rotterdam heeft zich in Luik een chauffeur aangemeld, die be langrijke ver.klaringen meent te kunnen afleggen. Nadat de tweede oproep, die de inspecteurs van het bureau Groote Paau- wensteeg in overleg met den rechter-com- missaris mr. Francken in dc Nederland- sche bladen hebben laten plaatsen en waarin opsporing werd verzocht van een chauffeur, die iemand van Roermond naar Sittard had gereden, tot niets had geleid, heeft men den Franschen tekst van den oproep aan de Belgische bladen verstrekt. Men ging hierbij uit van de gedachte, dat het allerminst vast stond, dat de bedoelde chauffeur een Nederlander zou zijn. Tal van chauffeurs, die de Limburgsche we gen berijden, zijn van Belgische afkomst. Inderdaad blijkt deze zienswijze juist te ziin geweest, aldus meldt men aan de „Tel." Dezer dagen heeft zich namelijk bij de politie in Luik een chauffeur gemeld, die blijkbaar belangrijke mededeelingen heeft verstrekt. Zijn verklaringen kunnen wel licht veel bijdragen tot de constructie van een volledig bewijs tegen den thans gede tineerden Willem Visser, want zij moeten in hooge mate bezwarend zijn. Aangezien de officieele tekst der verklaringen, die de chauffeur te Luik heeft afgelegd, nog niet -zijn aangekomen kon .ren ons hieromtrent geen nadere mededeelingen doen. Men dient vooralsnog af te wachten. Blijkens het gerechtelijk onderzoek zou een kleine vrachtauto den vermoedeliiken dader van den kindermoord te Rotterdam hebben vervoerd. Luiksche bladen hebben een beschrijving van den bedoelden wagen gepubliceerd en naar aanleiding daarvan heeft de chauffeur V., woonachtig Rue St. Sevcrin te Luik, die de krantenberichten had gelezen, zich bij de Luiksche politie aangemeld. Hij deelde mede, dat. hij op 12 October van de markt te Venlo terug keerde, toen hij te Tegelen twee perso nen zag, die hem met teekens beduidden te stoppen. Een hunner vroeg een plaatsje in den wagen; het lag in ziin bedoeling zich naar luik te begeven. Dc chauffeur liet de bedoelde persoon naast zich plaats nemen, terwijl de andere op den weg bleef staan. Onderweg vroeg de medereiziger zich onder de goederen te mogen verschuilen, teneinde zoo de grens over te komen. Hij •voerde aan, dat hij in de gevangenis te Rotterdam een kleine straf had uitgezeten cn dat hij zijn papieren had verloren. Hij wilde naar Luik gaan om daar werk te zoeken. De chauffeur weigerde den man te verstoppen, waarop deze vrceg in" Roer- heb zeker al wel een kroon in dc ver schillende kroegen uitgegeven in de paar dagen dat ik hier ben, cm ze aan Tiet praten te krijgen. Maar ze doen hun mond stijf dicht, als je over Heath Hover be gint. Dat zal wel waar zijn, zei Nashby. Ze gelooven vast, dat het ongeluk aan brengt, als je over de legenden van het huis spreekt. Zoozei Varne glimlachend. Hij meende bij Nashby zelf een soortgelijke terughoudendheid opgemerkt te hebben. En wat denk je er zelf van vroeg hij terwijl hij den ander strak aankeek. Luister eens, Varne, je kunt niet ont kennen, dat er op sommige plaatsen vreem de dingen gebeuren. Dingen die niet met het gewone verstand verklaard kunnen worden. Dal ben ik voor een deel met jc eens, Nashby. Er gebeuren soms zeker vreemde dingen, heele vreemde dingen rtelfs. Maar dat ze niet verklaard kunnen worden, wel, daar denk ik anders over.Ik durf zonder opsnijden beweren, dat ik, als ik tijd ge noeg heb en ongehinderd kan werken, en tenslotte, als ik cr goed voor betaald word. in staat ben om alle spookhuizen van Engeland van hun spook te verlos sen. Zijn scherp getcckeaul gezicht was le vendig geworden. Nashby keel: hem aan, vol bewondering oni zijn moed. Deze laat ste was ecu daodgewone. breedgeschou derde plattelands politieman met een vier kanten kop, die ongewapend er op uit zou kunnen gaan om ccn gewapendeii misdadi ger te gaan arresteeren. Maar hij was op het land geboren en getogen en even bij- gcloovig als de rest van de" eenvoudige buitenmenschen. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's van Donderdag 12 December. Huizen, 1875 M. Uitsluitend N.C.R.V.diitzendingen. S.159.30 Concert. 10.0010.30 Zang door Damcskoortje. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.3011.45 Gramofoonmuziek. 11.4512.30 Voor de landbouwers. 12.302.00 Concert. Zang, viool en piano. 2.0C%2.35 Uitzending voor scholen. 2.453.45 Cursus Fraai Handwerken. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.00 Lezing over „Zielkundige in vloeden op het proces van de ziekte". 6.007.00 Orgelconcert. 7.007.30 Lezing over „Hart zonder Land" van Albert Helman. 7.308.00 Cursus Maleisc'h. 8.00 Uitzending van een Samenkomst van het. Leger des Heils te Amsterdam. Toespraak en zang. Na afloop Persberichten. Hilversum, 1071 M. (vaij 12.00—6.00 298 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.0 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.003.30 Lezing voor de Ned. Verg. van Huisvrouwen. Jhr. J. C. Mollerus spreekt over: Het afbetalingsstelsel. 3.301.00 Gramofoonmuziek. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.306.30 Concert door het A.V.R.O.- kwartet. 6.30 Koersen Vas Dias. 6.457.15 Landbouwhalfnurtje. Spreker: Ir. J. G, Tukker. 7.157.45 Fransch voor gevorderden en conversatie. 8.018.25 Gramofoonmuziek. 8.25 Hoe staat het met de A.V.R.O.?, door W. Vogl. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.15 ca. Vertelling uit 1001 Nacht ter inleiding van de navolgende uitzending: Aansl. van het Concertgebouw te Amster dam. Het Concertgebouw-Orkest o. 1. v. Pierre Monteux. Na afloop: Persberichten. Daarna: Vacantie-Reisfilm, muzikaal ge ïllustreerd. Daarna Gramofoonmuziek. Da ven try, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. mond te mogen afstappen. Hij zou daar den nacht doorbrengen en den volgenden dag eenige vrienden te Haarlem bezoeken, die hem zeker zouden willen helpen. In derdaad Atapte de man te Roermond af. Aan de Luiksche politie gaf de chauf feur een nauwkeurige beschrijving van den man. DE VERDWENEN 65.000. Aangaande de gefingeerde berooving van ƒ65.000 op het Koningsplein te Amster dam en den medeplichtige vernemen wij nog Een oom, die wist, dat de jongeling vaak groote bedragen geld moest wegbren gen, had hem overgehaald de portefeuille af te geven. Ergens in een stil hoekje hadden oom en neef elkaar ontmoet en daar was de kostbare portefeuille in han den van den verleider gekomen. De jongen vertelde ook wie de oom is. De man heet Piet van Dieren en is een goede bekende van dc politie. Hij' heeft ongeveer vijftien jaar lang een „roofhol" op den Groenburgwal geëxploiteerd, maar sinds de krachtige actie van de politie tegen deze duistere bedrijven valt er niet veel meer te verdienen en dus zien de „exploitanten" naar andere inkomsten uit. Van Dieren heeft aannemende, dat de jongen op dat punt de waarheid heeft verteld zich niet ontzien een 16-jarigen knaap tot misdrijf over te halen. De politie is er dadelijk op uit getrok ken om Van Dieren te pakken te krijgen en zij had. hem spoedig. Hij werd naar het bureau Singel geleid. Hoewel hij ontkende iets van het geval af te weten, is hij voorloopig in bewaring Wel mijnheer Varne, merkte hij op, waarom begint u niet direct met Jleath Hover Omdat de voorwaarden die ik daarnet noemde, daar niet vcrvu'd zouden worden. Tjjd zou ik misschien hebben, maar onge stoord zou ik zeker niet wezen, want ik zou eenigen tijd in het huis moeten wo nen, en tenslotte, Mervyn is een allesbe halve gefortuneerd man, zooals je me ver leid hebt, dus het zou ook geen lucratief karwei zijn. Ja, hii heeft niet tc veel van het aardsche slijk. Hij had het een of ander baantje in Tndië en kwam daar niet pen sioen vandaan. De helft daarvan heeft hij verdisconteerd oui een uitvinding te ex- ploitceren, waarvan hij dacht, dat ze hem rijk zou maken, maar dat liep mis. Natuurlijk, l it vindingen hebben wel eens iemand rijk gemaakt, maar dat was bijna nooit den uitvinder. Maar hoe zou. ik op Heath Hover geintroduceerd kunnen worden? Mijn bezoek mag absoluut niet in verband worden gebracht met hel my sterie. Natuurlijk niet! zei de ander haastig.!- Het hee!c geva] wordt vej-ondcrsteld in een doofpot te zijn gestopt^ Dat is onze eenige kans om ooit iets aan de weet te komen. Is er «een oud snijwerk in het huis. Lambrizeeringen en deuren, of iets derge lijks? Dan kon ik als antikuair of zooiets op afgaan. Wacht eens even. Ja, als ik ine goed herinner, is er een antieke schouw, en dan die deurDie is op zichzelf ook een curio siteit, met al dat oude ijzerwerk. Je kunt je een beetje vermommen, als een soort oud professor, of zooiets. Neen, ik geloof niet, dat ik dat doen 11.05 Lezing. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. I.202.20 Concert »P Cinema-orgel. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.20 Vesper u. d. Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten en marktprijzen. 7.05 Muziek'van blaasinstrumenten. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. Orkest. N. Praker (bas). 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Toespraken o.a. door Monsieur de Fleuriau, Lord Derby. Mr. Henderson, 10.20 Concert. S. Logan (bariton), Or kest. „Radio Paris", 1725 M. 12.20 Protestantsche causerie. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. 8.20 Tooneel en concert. Zang en kamer muziek. Langen b e r g. 4J73 M 6.207.20 Concerl. 9.3510.35 Gramofoonmuziek. II.30 Phonolaconcert. 12.251.50 Orkestconcert. I.505.50 Aria- en cembalo-concert. 7.208.20 Concert. Koor en piano. 8.20 „Scampolo", Blijspel van Dnrio Niccodemi. Kal und borg, 1153 M. II.20-1.20 Orkestconcert. 2.004.00 Orkestoncert. 7.359.35 Concert. Orkest en solist. Brussel, 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert en zang. Z e e s e n, 1635 M. 6.1510.05 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.1512.50 Berichten. 1.20—1.50 Gramofoonmuziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Berlijn. 4.507.05 Lezingen. 7.20 Voorlezingen. S.Op Concert. Piano en bariton. 8.50 Lezing. 9.50 Dansles. gehouden. De tasch met geld was niet meer in liet bezit van den oom. - Gisteravond had P. van Dieren nog niet toegegeven iets af te weten van de ver dwijning van de portfeuille met 65.000, maar de politie acht het toch zeer waar schijnlijk, dat de jongen thans, tenminste in hoofdzaak, dc waarheid heeft gespro ken. Vaststaat in elk geval, dat de beroo ving gefingeerd is geweest. De politie zoekt ijverig verder. De benadeelde firma looft een beloo ning uit van 2500 voor hen die aanwij- zingen geven, welke kunnen leiden tot op sporing van het geld. Bij gedeeltolijke te rugontvangst zal een evenredig deel van dc belooning worden uitbetaald. DE MALVERSATIES TE G0RREDIJK. Een tekort van twee ton. Volgens den "stand van het accountants-' onderzoek moet op het oogenblik worden aarigenomen dat het tekort in de kas van de Spaarbank te Gorredijk ongeveer 200.000 zal bedragen. Verrassingen zijn echter Xtog steeds mogelijk daar de pen ningmeester, zooals reeds werd gemeld, vooral met de hypotheken heeft gefrau deerd en het daarom niet uitgesloten is, dat hij zich op hypotheken afgelost geld heeft toegeëigend zonder van die aflossing in de boeken iets te doen tyijken. De frau- deerende penningmeester moet als verkla ring van zijn tekortkomingen opgegeven hebben dat hij het slachtoffer van chan tage was geworden, maar zijn malversaties loopen reeds over een tijdperk van een jaar of twintig. zal. Ik zal het er zoo maar op wagen. En ik denk Nashby, dat ik over een paar da gen wel alle geheimen van Heath Hover 7.al hebben ontdekt, tenminste voor zoo ver ze met ons geval in verband staan. HOOFDSTUK XV. In de val. In den loop van den morgen zag Mei- vyn \anuit zijn slaapkamer een knappen, goedgekleeden vreemdeling die op zijn ge mak het pad van den dam afkwam gewan deld. Hij nam hom nieuwsgierig op, want bezoekers waren zeldzaaui. Daar hij /elf onzichtbaar was, kon hij den wandelaar nauwkeurig gadesdaan. Hij zag b.v. dal de ander een scherp gelee l end, bruingebrand gezicht had en den lichten stevigen tred, dat hij lang was eu een goede houding bezat en toen begon liii zich af te vragen wie hij wel kon zijn. Misschien wel een vriend van Melian, een oude aanbidder en dit* gedachte stemde hem onaangenaam, '/e hadden hei hier met zijn 'tweerjes zoo genocgelijk. Hij hoopte maar, dat er geen rustverstoor ders van buitenaf zouden komen. Daarop dwaalden zijn gedachten naar een andere mogelijkheid, en die nog veel minder aan trekkelijk was. Hij had genoeg geheim zinnige vreemdelingen. Stel jc v.ior dat deze man met dezelfde soort boodschap kwam als dc anderEn terwijl deze ge dachten door zijn geest flitsten, liet hij /.:jn browningpistool in zijn zak glijden. Toen niaakie hij op z'n gemak aanstalten om den vreemde binnen tc laten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5