SPORT EN WEDSTRIJDEN MAANDAG 9 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 3 NEDERLAND—BELGIE 1—0 De jubileum-wedstrijd van den Kon. Ned. Voetbalbond werd een stormwedstrijd Desondanks een uitverkocht stadion en een enthousiaste wedstrijd, welke door de Oranjemannen zeer ver dienstelijk werd gewonnen De Belgische keeper De Bie voorkomt een groote nederlaag (Van onzen eigen redacteur). BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. TWEE MIJNONGELUKKEN IN SPANJE. Acht dooden, drie zwaar gewonden. Uit Spanje worden twee ernstige mijn ongelukken gemeld. In de mijn Ir'una bij Pampelune heeft ten gevolge van de he vige regens der laatste dagen een aard storting plaats gehad, waarbij zes arbei ders bedolven werden. Tot dusver zijn twee lijken en twee zwaar gewonden, van wie er inmiddels een is overleden, geborgen. Voorts heeft ook in de mijn PLaton bij Hu el va een ongeluk plaats gehad. Hier konden tot dusver vijf lijken en twee zwaar gewonden geborgen worden. ONGELUKSDAGEN VOOR DE SCHEEPVAART. Groote scheepsrampen op de Engelsche kust. Met ongewone kracht heeft de storm onafgebroken Vrijdag, Zaterdag en Zon dag boven Engeland, gewoed. Zijn grootste snelheid bereikte de storm Zaterdag toen zij een vaart had van 108 mijl per uur, wat een record voor Engeland is. Van de vele ongevallen, die zich zoowel te land als ter zee hebben voorgedaan is wel de noodlot- tigste ramp het vergaan van het 2000 ton metende stoomschip „Radyr" uit Cardiff, nabij de Scilly-eilanden bij Hartland-Point op de rotsachtige kust van Noord-Devon. De uit 21 koppen bestaande bemanning is vermoedelijk in de golvep omgekomen. Van de kust kon het in nood verhoeren de schip worden waargenomen en hoe het worstelde met. de huizenhooge golven. Hulp kon echter niet worden geboden en men zag hoe het schip in de diepte verdween. Vergeefs trachtte men te Appledore en te Cloveily roddingsbooten te water te bren gen, doch na herhaalde pogingen kon de reddingsboot van Padstow uitvaren om te trachten nog overlevenden te vinden. Men heeft daarop echter nog weinig hoop, hoe wel het laatste wat men van de „Radyr" weet is, dat de bemanning trachtte de booten uit te zetten. Verscheidene andere ongevallen op zee worden gemeld. Van het kleine Fransche^ stoomschip „Ornais" uit Trouville kon -de bemanning van boord te halen. -Laity gebracht. Deze menschen danken hun le ven aan den moed van een jonge man uit Penzance, Laity. De hooge zeeën, die op de gevaarlijke rotsen een vreeselijkc bran- dig veroorzaakten maakten het de red dingsboot onmogelijk de „Ornais" te na deren en door den krachtigen storm, die juist naar de kust blies, kon men met het vuurpijlapparaat het Fransche schip niet bereiken, zoodat men geen kans zag de bemanning van boord te halen. Latty waagde zich echter in de branding en wist een rots te bereiken vanwaar hij een lij11 naar het in nood verkeerende schip wist te krijgen. De geheele bemanning kon toen veilig aan land worden gebracht. Een man, die tijdens het reddingswerk over boord werd gespoeld, werd zelfs door Laity uit de branding gered. De „Blue Star-Liner" „Andalucia", met 120 passagiers aan boord, op weg van Lon den naar Zuid-Amerika, had wegens een defect aan het Toer sleepboothulp gevraagd Toen een door de Britsche admiraliteit uit Plymouth gezonden sleepboot bij de „Andalucia" kwam was het defect reeds hersteld en kon het schip zonder hulp zijn weg vervolgen. De bemanning van de bark „Mystery" uit Harwich, die bij Dover van de ankers sloeg en naar de kust dreef, kon nabij de boei Breeches Buoy worden gered. Dc red dingsboot van Newhaven slaagde er in de bemanning van boord te halen van de Noorsche viermastbark „Mogen Koch", die bij Eastbourn gestrand was. De bemannin gen van de reddingsboeien van Shoreham en Selscy beleefden Vrijdag en Zaterdag moeilijke uren bij hun pogingen om hulp te verleenen aan het Hongaarsche - schip „Honved", doch mochten in den loop van Zaterdag succes boeken. Vooral de radiostations op de Zuidkust van Ierland en Engeland ontvingen Za terdag den ganschen dag noodseinen en verzoeken om assistentie van schepen, die door den storm stuurloos waren geworden of ernstige averij hebben opgeloopen. De Kanaaldiensten, die Zaterdag waren stop gezet zijn gisteren onder groote' moeilijk heden hervat. De vliegdiensten zijn alle nog stopgezet. Tengevolge van het omwaaien van boo- men en het vallen van schoorstcenen door den hevigen storm werden Zaterdag op verschillende plaatsen in Engeland zes personen gedood- Bij de Fransche kust Van de Fransche kust komen ook be richten over in nood verkeerende schepen. Een driemaster moest ter hoogte van Us- sat wegens de hooge zeeën door dc toege snelde reddingsbooten aan zijn lot worden overgelaten. Het kustvaartuig „Gascogne" heeft naar Brest gemeld, dat de Italiaansche vracht boot ,,Aifri"(?) gezonken is. Zes man wer den gered door de .Gascogne", die tracht ook de andere schipbreukelingen, dio zich aan de redingsboeien hebben vastgeklampt aan boord te nemen. Het sleeptouw van de reddingsboot „Iroise", die het Deensche vrachtschip .Jlelen" naar Brest trachtte te brengen, brak, tengevolge waarvan de „Helen", zoo als gemeld, zonk. Te voren was de eerste stuurman van het Deensche schip door een zware golf, die over het dek spoelde, meegesleurd. Ook vijf leden der bemanning Tan de „Helen" werden in zee geslingerd; slechts een hunner kon worden gered. Oj> de reede van Brest zijn twee water vliegtuigen ten gevolge vdn den storm vernield. Een der piloten is daarbij om liet leven gekomen. Boven Duitschlarti De zware storm heeft gisteren de Duit- scke kust bereikt en overal groote schade aangericht. De storm bereikte een snelheid van 1012 M. per seconde; het water werd de Elbe ingedreven waardoor een vloedgolf bij de monding ontstond. In de haven van Altona had een aanvaring plaats; door een windvlaag van 11 meter per seconde raakte het naar zee vertrekkende Amerikaansche stoomschip „Lorain", metende 10.800 ton, uit zijn koers en werd met den boeg tegen de Dampfschiffbrücke gesmeten. De mid delste ponton werd uit het water opgehe ven en tegen de kademuur geworpen waardoor een groot aantal vaartuigen zwaar werd beschadigd. De „Lorain" zelf liep geen averij op en kon na korten tijd zijn reis naar Philadelphia vervolgen. Boven Denemarken. Ook boven Denemarken heeft gisteren de storm bijzonder heftig gewoed en op vele plaatsen is groote schade aangericht. Aan de kust van het Kattegat werd een windsterkte van 11 gemeten. Het. radio station Blaavand aan de Westkust van IJsland heeft den geheelen Zaterdag S. O. S.-s:gnalen ontvangen. Op een zeker oogonblik werd het aanrtal noodsignalen zoo groot, dat men den gewonen handels- dienst moest onderbreken. OVERSTROOMINGEN IN BELGIE. De Maas te Dinant buiten haar oevers. Volgens berichten uit Dinant is daar op sommige plaatsen de Maas buiten haar oevers getreden. Het water staat aan de dichtbij gelegen huizen. De scheepvaart is zoo goed als volledig onderbroken. Sleepbooten met schuiten kunnen alleen nog met groote moeite stroomafwaarts varen. Het personeel der sluizen is voortdurend in de weer, om het water zooveel mogelijk in zijn snelle vaart te stuiten en het, door het openen van gaten in de dijken, hier en daar naar kleinere waterwegen af te lei den. Oók de Lesse, de Semors, de Molignée en de Bocq stijgen op onrustwekkende wijze en hebben eveneens reeds de op him weg liggende velden en dorpen overstroomd. Tal van kelders te Dinant en omgeving zijn onder water geloopen. De toestand is weliswaar nog niet ori-. tiek, doch hij zou in een ware overstroo- mingsramp kunnen veranderen, indien het nog gedurende enkele dagen zou regenen en de orkaan, die nu al 24 uren woedt, zou aanhouden. De kracht van het water zou dan, vreest men, zoodanig stijgen, dat ver scheiden dijken niet langer weerstand kun nen bieden. WEER EEN SPOORWEGAANSLAG. Op den spoorlijn in Brunswijk is opnieuw een poging gedaan een treinaanslag te ple gen. Een spoorwegbeambte zag n.l. hoe een man op de baan BrunswijkBroitzem een steen op de rails wentelde. De man, die zich ontdekt zag, viel hierop den be ambte aan en verwondde hem met een schot in zijn beén. Het Ueberfa 11 commando hoeft onmiddellijk de achtervolging opge nomen. Het schijnt dat men hier te doen heeft met meerdere personen. TETZNER'S BEKENTENIS. De misdaad nauwkeurig beschreven. Vrijdag heeft Tetzner, die, naar men weet, ten einde in heb bezit te komen van een levensverzekeringsuitkeering, een man vermoordde en diens lijk in zijn auto ver brandde, een volledige bekentenis afge legd. Hij beweert in financieele moeilijkheden te zijn gekomen, die zoo groot waren, dat hij, mede beïnvloed door zijn vrouw, tot het besluit gekomen is, een volkomen on bekend persoon om het leven te brengen en hét te doen voorkomen, alsof hijzelf de omgekomene was, waarna zijn vrouw de verzekeringssom zou innen. Betreffende de uitvoering van zijn daad vertelde hij, dat hij op den avond van den 27sben November op den straatweg Regens burgMünchen door een voetganger was aangesproken, die hem verzocht had, tot M.ünchen mee te mogen rijden. Eerst tijdens den rit was. toen zijn plan opnieuw bij hem opgekomen, waarna hij, voorgevende, dat er een defect aan deu motor was, den wagen stopgezet had. Hij was toen uitgestapt en had gedaan, alsof hij reparaties verrichtte. Plotseling had hij benzine in en op den wagen en vooral op de treeplanken gegoten en deze in brand gestoken, waarop een ontploffing gevolgd wa-s. Daarop was hij weggeloopen. Hij had zich naar München begeven en, daar hij reeds in het bezit wa-s van een pas-, had hij zon der moeilijkheden de grens kunnen over schrijden. Reeds den tweeden December was hij te Parijs geweest, doc-h daar hij nergens te weten kon komen, wat over het omgeluk in de Duitsche bladen geschreven "werd, had hij zich onveilig gevoeld. Hij was daarop naar Straatsburg ge gaan om vandaar met zijn vrouw te teie- foneeren. In deze stad is hij daarop gear resteerd. De noodlottige dood van Graaf Stolberg. Vrijdag in den laten avond begaven de rechters in het proces Stolberg en de pers vertegenwoordigers zich in vele auto's naar Jannowitz. Op de benedenverdieping van het kleine rentmeestershuis, waar de gra felijke familie woont, in de werkkamer van den vermoorden graaf Eberhardt werd door de betrokkenen de geheele ongeluks- scéne gereconstrueerd. Daarbij zijn de deskundigen tot het resul taat gekomen, dat de uiteenzetting van den beschuldigde toch juist kan zijn, dat derhalve bij het schoonmaken bij ongeluk het doodelijk schot is gelost door het af gaan van een patroon. In den nacht is de rechtbank weer in Neurenberg teruggekeerd. Nog nïmmor hebben we con internatio nalen wedstrijd onder zulke weersomstan digheden moeten gadeslaan, 't Was een ware stormwedstrijd en als zoodanig zul len de tienduizenden bezoekers zeker nog langen tijd een aangename herinnering aan dezen internationalen kamp, den jubileum- wedstrijd van den Kon. Ned. Voetbalbond tegen de meest gevreesde, maar desniette genstaande toch meest sympathieke tegen standers, bewaren. Ondanks het zware stormweer goed spel bijna onmogelijk maakte, hebben de Oran jemannen toch een enthousiasten wedstrijd gespeeld, zóó zelfs als we in tijden niet ge zien hebben. Natuurlijk was van mooi .spel heel weinig sprake, maar tóch mogen we zeggen, dat de Hollanders er van gemaakt hebben wat ervan te maken was. Alle spelers hebben van begin tot einde ge zwoegd en meermalen verblufiende staal tjes voetbal laten zien, die we bij zulk weer uitgesloten hadden gedacht. Zelden hebben we gedurende de laatste internationale wedstrijden ook zulk een meeleven van het publiek gezien. Van be gin tot einde was het. een voortdurend aan moedigen en enthousiast meeleven. Het feit dat reeds in het begin van den wedstrijd een nuttige, hoewel zeer kleine voorsprong Vermetten was zoo gelukkig geweest den toss te winnen en hij koos natuurlijk den straffen, nagenoeg van doel tot doel staanden wind in den rug, zoodat de Bel gen den bal aan het rollen brachten. Dat is echter slechts een ondeelbaar oogenblik, want dra verhuist de bal naar de Holland- sche voorhoede, die onmiddellijk op het doel der gasten afgaat. Na eenig combina tiespel krijgt Bakhuys al dadelijk een goe de kans, doch hij plaatst juist in handen van De Bie. Een hierop volgende Belgische aanval strandt op buitenspel. De bal wordt naar do Hollandsche voorhoede getrapt en door den rechtervleugel wordt een goede aanval opgezet, die door Bakhuys met een hard schot in den linkerbovenhoek wordt besloten. Do Belgische keeper deed een geduchten uitval on inderdaad wist hij het leer met de handen te grijpen, maar het verdween desondanks in de touwen, zoodat Oranje na slechts een tweetal minuten de leiding had (10). Oorverdoovend was hét applaus, dat hierop volgde en algemeen was men van meening, dat het inderdaad zoo moest gaan, dat do Hollanders min stens een voorsprong van drie of vier pun ten voor de rust moest weten te verwerven om daarna te kunnen stand houden. Het verder verloop laat zien, hoe geheel anders zulks uitkwam. De jubileerendc gastheeren zijn door dit wel wat onverwaohte succes niet weinig aangemoedigd en zij ondernemen aanval op aanval. Een harden schuiver van v. d. Broek weet de Bic zeer verdienstelijk te stoppen, doch ook v. d. Meulen toont zich in uitstekende conditie, want als de Bel gen tot driemaal toe achter elkaar eenige kansen krijgen met soms vrij onverwachte schoten, is v. d. Meulen telkenmale op zijn post. Na eenige aanvallen van Holland, wel ke een corner opleveren, die door de Bie goed wordt gehouden, volgen een tweetal corners op het Hollandsche doel, waaruit tenslotte Moeschal juist naast de paal in het zijnet schoot. Een gevaarlijk moment voor het Belgische doel wordhdoor Lavig- ne bezworen ten koste van een corner. De ze wordt uitstekend genomen, maar De Bie stompt het leer weg en Kools schiet daar op juist -over het Belgische doel. Ondanks het veld vrij glad is en steeds gladder wordt naarmate er langer op gespeeld wordt, gaat het spel snel op en neer en verkeeven beide doelen beurtelings in ge vaar. Toch zijn de aanvallen der Oranje voorhoede fanatieker dan die der Belgi sche en De Bie krijgt dan ook heel wat meer te doen, dan zijn Hollandsche colle ga. Dan denken wc v. d. Heijden te zien doelpunten, als hij 'een mooie kans krijgt. Evenwel schiet hij niet zelf, maar hij geeft den bal door aan Tap die hierop vrij ze ker niet meer bedacht was en deze schiet hoog over. Vorvolgens treedt er eenige verslapping in en wordf liet spel wat saaier. Landaal was verkregen, was daaraan wellicht niet vreemd, maar meer vond zulks naar onze meening zijn oorzaak in het feit, dat er "thans gedurende den geheelen wedstrijd weer eens is gewerkt zooals het behoort. Het vlotte in de voorhoede weer eens won derwel en slechts aan de hechte Belgische verdediging, in het bijzonder gan den nog steeds bekwamen keeper De Bie, is het te danken dat de Belgische nederlaag zoo klein is gebleven. Spannend bleef de wedstrijd tot het ein de toe, hetgeen voldoende verklaard wordt uit het feit, dat de meer dan dertigduizend toeschouwors bijna allen tot het einde den wedstrijd bijwoonden, en dat ondanks den storm en den striemenden regen, die ge durende de drie kwartier na rust- meedoo- genloos neerstroomde. Gelukkig werd op tijd begonnen, anders had de wedstrijd bijna wegens de duisternis gestaakt moeten worden. De wedstrijd. Precies te twee uur hebben de beide elftallen, na de gebruikelijke ontvangsten met de Belgische en Nederlandsche volks liederen van de Amsterdamsche Posthar- monie, zich op het wel gladde, maar toeh wel bespeelbare terrein opgesteld als volgt brengt plots weer de zoo gewenschte ople ving, als hij er alleen met een sneltrein vaartje vandoor gaat, maar tenslotte kei hard juist over de deklat schiet. Dat geeft den Hollanders weer eenigen moed en weer krijgt de voorhoede een goede kans, maar Tap plaatst het leer voor hot doel langs en als v. d. Broek juist in den tegen- ovcrgeslelden hoek wil schieten, trapt eon Belg het leer corner. Dank zij uitstekend werk van v. Averbeke weet de Belgische voorhoede nog eenige aanvallen op te zet ten, maar als Moeschal tenslotte uit een cornor over het doel kopt, is het rusten. De kansen van Holland stonden tijdens de rust, bij de heeron, die het „weten" kunnen, beneden pari. Niemand geloofde ook maar een oogenblik, dat Oranje op den duur tegen wind den voorsprong zou kunnen handhaven, laat staan, dat men aan meerdere doelpunten voor Holland dacht. 'Die kansen werden nog kleiner, toen het even na de hervatting ging regenen, het geen bij den stormwind wel een heel groot nadeel voor Holland bcteekende. Immers, toen kregen de Oranjemannen ook den striemenden regen tegen zich, hetgeen een behoorlijk spel en een goed partij-geven vrijwel geheel uitsloot. En toch, de Oranje mannen zijn ook na de rust wel heel wat meer in den aanval geweest en de aanval len waren evenals voor. de rust ook veel gevaarlijker. Reeds onmiddellijk bleek, dat de Hol landsche voorhoede er dezen middag weer eens smaak in had en Bakhuys loste spoedig weer een fanatiek schot, waarbij De Bio slechts ten koste van een corner redding wist te brengen. De Belgen worden dan wat sterker, maar desniettegenstaande blijven de Hollanders gevaarlijke aanvallen opzetten, ook al is het somwijlen moeilijk den bal naar de voorhoede te krijgen. Do luide aanmoedigingen van het publiek zet ten den Oranjemannen echter de noodige kracht bij en als Van Kol en Vermetten den druk- op het dooj weten te weerstaan, volgen nieuwe Oranje-aanvallen en de een na don ander probeeren de Hollandsche voorhoede-spelers een kansje, maar de af werking is niet zoo goed, als men op 'een normaal veld zonder regen mag verwach ten. De Belgische voorhoede was niet van liet gehalte als we de laatste wedstrijden ge wend waren en het gemis v;.n Raymond Braine deed zich daar wel terdege gevoe len. Toch weten zij wel meermalen tot het heiligdom van v. d. Meulen door te drin gen, maar v. d. Meulen geeft dezep keer geen pardon en zijn gebruikelijke enkele fout blijft ook nu achterwege. Onder groote spanning verstrijkt de tijd al meer en meer cn het einde komt met een verdiende Hollandsche zege. HET 40-JARIG FEEST VAN DEN K. N. V. B. De Buitengewone Algemeene Vergadering De heer Tromp tot eerelid benoemd. In de Zaterdagmiddag gehouden buiten gewone Bondsvergadering van den K.N.V. B. waarvan wij reeds meldiug maakten heeft de voorzitter, nadat hij zijn feest- rodo had uitgesproken, diploma's aan de vroeger benoemde eere-leden van den Bond uitgedeeld, alsmede bet Bondsecre- teeken aan de verschillende porsonen, die zich gedurende de laatste jaren voor den Bond en de voetbalsport verdienstelijk heb ben gemaakt. Nadat de voorzitter nog medegedeeld had, dat in het officieel orgaan een rege ling zal worden opgenomen voor het ver leenen van gedeeltelijke amnestie aan hen, die in strijd met de wedstrijdreglementen hadden gehandeld, werd mei. algemeene stemmen de oudste scheidsrechter van den Bond, do heer Herman A. Tromp, tot ©ere lid van den Bond benoemd. De receptie. In den namiddag werd evenec-ns in het B. A. I.-gebouw een druk bezochte recep tie gehouden. Er waren bloemstukken en telegrammen van autoriteiten, vereqnigin- gen en particuliere personen in binnen- cn buitenland. Een groot aantal Rprekers voerde het woord, die allen gclukwtn- schen van organisaties, vereenigingen, bon den, enz. overbrachten. De secretaris van den Bond. de heer A. Staal, bood namens het personeel een glas in lood voor het Bondsbmeau aan; de lieer Muiier sprak als oprichter, de heer Eyraers namens het bestuur van de Federatie van Voetbalbonden. Namens den Kon. Belgischen Voetbal bond voerde de heer K. Lotny het woord, waarbij hij een prachtige bloemenhulde aanbood en den wensch uitsprak, dat er nog vaak gestreden zal worden. Voorts bood hij een ruiker aan voor mevrouw Kins. Verder spraken de Rijksinspecteur voor de Lichamelijke Opvoeding, de heer Graaf land, de heer Lobach namens dc N.V.B- vereenigingen, de heer Grootmeyer na mens de Vereeniging van Eerste Ivlassers; de heer Schuitcraaker uit Utrecht als voor zitter van de Gemeentelijke stichting voor lichamelijke opvoeding de lieer Joh. M. Meyer namens de Zilveren Voetbalcoiu- missie do hoofdinspecteur voor hot Ver keer te Amsterdam, de heer C. Bakker de heer Schuitenmaker uit Almelo namens de Oostelijke Eersto Klassers de lieer J. Mutters namens de Zwaluwen en vele an deren. Allen boden geschenken en bloe men atffi- Namens den Nederlandsch Indischen Voetbalbond sprak de heer L. Hartog. Deze gaf den wensch te kennen, dat Kpoe- dig eens de olftallen uit Indië en Neder land tegen elkaar zullen kunnen spelen. Behalve bloemen bood hij het bestuur een rooktafel met rookstel, uitgevoerd in 'In disch koper, voor de bestuurstafel aan. Namens het Nederlandsch Olympisch Comité sprak mr. A. baron Schimmelpcn- ninck van der Oye, die mei den heer Wal ler dc gelukwenschen kwam aanbieden en daarbij wees op dc goede betrekkingen, welke steeds tusschen den K.N V.B. cu het N.O.O. bestonden. Nadat nog verscheidene andore hoeren het woord gevoerd ladder., maakten tal loos velen van de gelegenheid gebruik het bestuur te complimenteeren. Gelukwenschen van Prins Hendrik. Het volgende telegram is door Z. K. H. den Prins aan den jubileerenden Ivon. Ned. Voetbalbond gezonden: „Mijne warme hulde voor hetgeen do Bond voor Neerland's Volk cn zijn wel vaart heeft gedaan. Moge hij volhouden in het voorgaan op Nederlandsch sportge bied. (get.) Prins Hendrik". De feestmaaltijd. Ko ninklijke onderscheidingen. De eerste feestdag werd besloten met een grooten feestniaatlijd, waaraan onge- voor 500 personen deelnamen. Er werden tal van toespraken gehouden. Minister Reymer heeft namens de Re geering gesproken over de betoeker.is en do ontwikkeling van het voetbalspel en er o.a. op gewezen, dat de Koningin de eerste is geweest om van Haar belangstelling te doen blijken, in do eerste plaats door do verlcening van het praedicaat Koninklijke en bovendien doordat het H. M. heeft be haagd te bevorderen, tot officier in de ordo van Oranjo-Nassau den hoer W. Mu iier cn te benoemen tot ridder in dc orde van Oranje Nassau den heer 8. Coldowey, resp. eeve-voorzitter en bestuurslid van den K.N.V.B. R. K. FEDERATIE. Teijlingen I—D. 0. N. K. 2—0 (gestaakt). Om 2 uur was scheidsrechter A. v. Bezu nog niet present, doch na gewacht te heb ben tot even voor 2.30 wordt besloten oni te spelen onder leiding van den heer Wul- finghoff. Als deze beide elftallen binnen dc lijnon fluit, komt juist dc aangewezen arbi ter op het veld, doch er is dan 3 minuten gespeeld, zoodat de heer Bezu de fluit overneemt. Het veld was goed bespeelbaar, maar de sterke wind staat dwars ovér het veld, zoodat alles op éénen kant wordt i- speeld. Wanneer Donk den bal aan l ot rollen brengt neemt Teijl. dezen dadelijk over en schiet keihard achter. Wanneer de bal weer in 't middenveld is beland, zien wij de eerste 5 minuten niet anders dan om beurten ingooien. Opeens wordt de bal door Teijl. vrijgemaakt, zoodat wij den eersten voorzet van den linksbuiten zien cn deze was keurig op doel. De midden voor van Teijl. sjouwt op het doel van Donk af, maar drie Donkspelers vallen tegelijk aan in het beruchte gebied. De fluit gaat Nederland: VAN DER MEULEN VERMETTEN VAN KOL KOOLS VAN DER WILDT BREITNER LAND AAL W. TAP BAKHUYS VAN DER BROEK VAN DER HEIJDEN Scheidsrechter O DUOFF (Zwitserland) BASTIN MOESCHAL VOORHOOF P. BRAINE MICHIELS VAK AVERBEKE VAN HALJIE VAN POUOKE HOOYDONOKX LAVIGNE België: "DE BIE.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7