VRIJDAG 6 DECEMBER 1929 DERDE BLAD PAGINA 1 De nieuwe Arbeiders-Ziekteverzekering Het Mysterie van Heath Hover li De plicht tot aangifte en hoe men twee jaaar gevan genis kan krijgen. Wat een zieke ontvangen kan. Wie niets krijgen uitgekeerd. In een vorig artikel hebben wij gezien, dat er wel veel arbeiders zijn, maar dat niet allen onder de nieuwe Ziektewet val len en tevens hebben wij een voorproefje gehad van het genoegen, dat ons straks de premiebetaling zal verschaffen, waarbij de deurwaarder met het vermaarde dwang bevel reeds op den achtergrond opdoemde. Aanstonds zullen we echter zien, dat de nieuwe wet niet alleen verplichtingen uit deelt, al of niet met dwangbevelen en in beslagnemingen te handhaven, maar dat zij ,ook goede gaven weet uit te deelen en ziekensmart weet te lenigen. Eerst evenwel moeten wij u nog een du ren plicht voor oogen houden, namelijk de plicht tot aangifte. Zooals reeds in ons vorig artikel gezegd, kan de werkgever zijn personeel doen ver zekeren bij een bedrijfsvereeniging. De wet gaat zelfs uit van de veronderstelling, dat dit de regel zal zijn. Eerst als de werk gever niet is aangesloten bij zoo'n bedrijfs vereeniging, is zijn personeel automatisch aangesloten bij de ziekenkas van den Raad van Arbeid. In dat geval is de werk gever verplicht, schriftelijk aangifte te doen van zijn verzekeringsplichtige arbei ders, volgens nader bij Alg. Maatr. van Bestuur vast te stellen regels. De arbeider kan dat zelf ook doen, maar is daartoe niet verplicht. Dat is de normale regel; de Baad van Arbeid is evenwel bevoegd ten aanzien van bepaalde groepen van arbei ders te bepalen, dat niet hun werkgevers, maar zij zelf tot aangifte verplicht zullen zijn. In dat. geval mag de arbeider wel zorgen niet nalatig te zijn, want wordt hij ziek vóór of op den dag van aangifte, dan kan hij geen aanspraak maken op zie kengeld, of in sommige gevallen slechts op de helft. Dat hangt ervan af of hij al of niet de premie reeds vóór de aangifte heeft voldaan. Indien tengevolge van onjuiste of ver zuimde aangifte geen of te weinig premie is betaald, blijft degene, die de premie moet betalen, daarvoor nog gedurende 2 jaar aansprakelijk, vermeerderd met 5 pet. interest 's jaars. De werkgever verliest dan bovendien het recht om de helft van •déze te weinig betaalde premie op den ar beider te verhalen. De werkgever, die heeft nagelaten tijdige aangifte te doen, mag ten eerste het ziekengeld zelf betalen, dat verschul digd was wegens ziekte vóór of op den dag van aangifte, en mag vervolgens een straf ondergaan van ten 'hoogste één maand hechtenis of 100.boete. Eu als hij zich voor een tweede maal binnen 2 jaar aan hetzelfde verzuim schuldig maakt, kan hij het dubbele krijgen. Twee jaar gevangenis. De wet is niet malsch met het uitdeelen van straffen. Want bovengenoemde stfaf staat niet alleen op verzuim van aangifte; maar ook op opzettelijke verhindering van het personeel om te voldoen aan hun ver plichtingen volgens deze wet; ook op ver zuim van kennisgeving aan het personeel, 'dat zij zijn ingeschreven en hoe hoog de premie is; ook op onrechtmatig afhouden van een deel der premie van het loon des arbeiders (dus anders dan is toegestaan door de wet); ook op niet tijdig betalen van de premie. Houdt de werkgever een gedeelte van de premie van het loon des arbeiders in eu eigent hij zich dat stiékum toe door de premie niet of tijdig te betalen, dan wordt hij gestraft met een gevangenisstraf van ten hoogste 2 jaar of geldboete van ten hoogste 60.—-. Doet de werkge ver opzettelijk een valsche aangifte, dan wordt hij gestraft met een gevangenisstraf FEUILLETON. Uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD. 24) Ik heb het een paar maal gepro beerd en ze zijn altijd weer verdwenen. Zc zwerven in de afgezette jachtgebieden en de rest weet je. Hij had het inderdaad geprobeerd en de honden waren werkelijk verdwenen, maar altijd, en dat vertelde hij er niet bij, op hun eigen houtje en niet tenge volge van valstrikken of jachtopzieners. Het viel hem op dat ook Melian in stinctmatig zich bewust scheen te worden of onder suggestie gekomen van een zweempje van den „Invloed"' die van tijd tot tijd de plaats scheen te beheerschen. Ook zij bleef nu steeds staren in de richting van het venster en ze keek niet op haar gewone manier. Tot nu toe had bij alle geruchten omtrent den slechten roep van het oude huis verre van haar bunnen houden. En nu, juist toen hij er zich over verheugdedat. zij zich hier te vreden en rustig voelde en zich hier ging nestelen, kwam dit geheimzinnig Iets weer onrust brengen. Oom Seward, zei ze plotseling, her innert u zich nog wat ik zei toen ik hier Aankwam? Dat het hier eigenlijk hoorde ie spoken? Ja zeker, en ik weet ook nog best van ten hoogste 2 jaren (geen geldboete). W erkgever zoowel als werknemer kunnen dezelfde straf oploopen, als zij op zettelijk een valsche opgave doen aan den Raad van Arbeid. De werknemer wordt bovendien ook met dezelfde straf bedreigd als hij opzettelijk verzwijgt, dat hij tijdens zijn ziekte, waarvoor hij ziekte- geld ontvangt, nog op andere wijze loon of uitkeering incasseert. 't Is niet mis! Wie dus een tijdje in het gevang wil zitten, weet nu hoe hij het kan aanleggen. Het ziekengeld. Na al deze verplichtingen te hebben op gesomd, doet het eindelijk goed, ook eens te hooren, waarop de verzekerde nu recht heeft. De verzekerde heeft, in geval een ziekte hem treft, welke niet te beschouwen is als een bedrijfsongeval, recht op uitkeering van ziektegeld en Wel 8 0 pet. van het wet telijk dagloon. Onder dagloon verstaat deze wet het loon, dat in dc kalenderweek, voorafgaan de aan de ongeschiktheid tot werken, ge middeld per dag is verdiend door gelijk soortige arbeiders in hetzelfde of in een gelijksoortig bedrijf, in dezelfde of in na burige gemeenten. Met ziekte wordt zwangerschap van de gehuwde vrouw gelijk gesteld. In dat ge val wordt onder dagloon verstaan: het ge middelde loon in' de week voorafgaande aan de overlegging van een geneeskundige verklaring (verklaring van een vroedvrouw is ook voldoende) inhoudende dat de be valling waarschijnlijk binnen een tijdsver loop van zes weken zal plaats hebbefi. Overtreft het aldus berekende dagloon de som van S.dan blijft het meerdere buiten rekening. 't Is dus nog vrij ingewikkeld! Gelukkig, dat de zieke het zelf niet behoeft uit te rekenen; een gezond mensch zou er ziek bij worden. Dat ziekengeld wordt uitgekeerd over iederen dag dat de ongeschiktheid tot werken duurt (uitgezonderd Zondagen) te beginnen met den derden dag na dien, waarop die ongeschiktheid aanving. De uitkeering duurt ten hoogste zes njaanden Bij zwangerschap begint de uitkeering van het ziekengeld direct reeds den volgenden dag na dc overlegging van de bovenge melde verklaring en duurt minstens 6 we ken na den dag der bevalling en hoog stens 6 maanden in 't geheel. Bovendien wordt bij beva'lling behandeling door een geneeskundige of vroedvrouw verleend, voorzoover daarin niet uit anderen hoofde is voorzien. Is de controleerende geneesheer van meening dat de zieke arbeider niet zoo ziek is, dat hij best nog eenigen arbeid kan verrichten tegen de helft van zijn loon, dan wordt hem slechts 50 pet. van zijn zieken geld uitgekeerd. Dat alles is slechts het minimum. Er zijn gevallen, dat meer ziekengeld uitbetaald kan worden. De minister kan nL bepalen,' dat de een of andere aan te wijzen zie kenkas van een Raad van Arbeid 90 pet. van het dagloon zal moeten uitkeeren of dat de uitkeering eerder zal plaats vin den en* langer zal duren dan 6 maanden (max. 12 maanden) en ook over de Zonda gen zal loopen. Over zeven achtereenvol gende dagen mag echter nooit meer dan zesmaal het dagloon worden uitgekeerd. Is de arbeider ingeschreven bij een er kende bedrijfsvereeniging, dan mp,g deze gunstiger voorwaarden dan bovenstaande in haar statuten opnemen. De verzekerde bij een erkende bedrijfsvereeniging kan dus zoowel wat premiebetaling als wat uit keering betreft in een gunstiger conditie verkeeren dan de verzekerde bij den Raad wat ik toen heb geantwoorddat van ieder huis, dat niet heelemaal nieuw is enz. verteld wordt dat het er spookt. Nu, en doet het dat hier ook? De directheid van deze vraag was juist onder deze omstandigheden nogal ver warrend. Wat moet ik je zeggenik heb er een poosje heel alleen in gewoond, hee lemaal alleen, dat moet je niet vergeten, antwoordde hij, en ik heb nooit iets verdachts gemerkt. Absoluut alleen, on derstreepte hij nog eens gedurende lan ge winterdagen en nachten. Natuurlijk kan het geval van dien armen kerel, die hier zoo geheimzinnig zijn dood vond, aan leiding hebben kunnen geven tot allerlei praatjes onder de plattelands-menschen uit de buurt, maar waar vindt je een huis dat niet pas gebouwd is, waar niet iemand is dood gegaan? Nee liefje, je moet je blonde hoofdje maar niet breken met der gelijke onzin. Als je de verhalen hoort van alle ouwe wijven van beiderlei kunne op het platteland, wel, dan merk je al gauw dat ze na donker hun eigen dorps straat niet over durven steken, behalve als iemand ze uitnoodigt in de kroeg een bor rel te gaan drinken. Ze moest lachen, maar toch klonk haar lach niet zoo hartelijk als gewoonlijk. Natuurlijk, zei ze, r maar.... Maar wat? O niets, het is eigenlijk merkwaardig hoe jc verbeelding je parten kan spelen, maar zegt u eens oom Seward, gelooft u in dat soort van dingen? Waarin? In verbeelding? Zeker! Neen, dat bedoel ik niet. Ik bedoel in spoken en verschijningen en dergelijke dingen. Neen absoluut niet. Een heeleboel van Arbeid; in een ongunstiger positie kan hij niet geraken. Wordt de zieke arbeider in een zieken huis of gesticht opgenomen en betaalt hij de kosten daarvan niet zelf, dan heeft hij natuurlijk veel minder voor zichzelf noo- dig. Hij ontvangt dan slechts 1/3 van het ziekengeld, dat hij anders zou hebben ge kregen en de rest wordt uitgekeerd aan dengene voor wiens rekening hij. in het zie kenhuis is opgenomen. Hetzelfde geldt als de werkgever zijn inwonenden arbeider zelf in huis verpleegt zonder dc kosten op dien arbeider te verhalen. Is de arbei der echter kostwinner dan kan het ge- heele ziekengeld direct worden uitgekeerd aan de personen, wier kostwinner hij is. Geen ziekengeld ontvangt degene die niet is ingeschreven bij een overeenkomstig de Ziekenfondswet toegelaten ziekenfonds. Verder krijgt men geen uitkeering indien de ziekte opzette lijk is veroorzaakt, of zoolang de verzeker de zich in „verzekerde" bewaring bevindt een gevangenis, rijkswerkinrichting en idero prettige instellingen van dat genre. Verder is het bestuur van den Raad van Arbeid of van een erkende bedrijfsvereeni ging Ijevoegd de uitkeering geheel of ten deele te weigeren: a. indien dc ongeschiktheid tot werken bestond op het tijdstip, dat de verzekering een aanvang nam; b. bij zwangerschap ontstaan vóór, of bevalling binnen zes maanden na den dag, waarop de verzekering een aanvang nam; c. indien de ziekte is veroorzaakt door misdrijf van den verzekerde of door onze delijk leven; d. indien de verzekerde niet binnen re delijken termijn geneeskundige hulp in roept, e. indien de verzekerde zijn genezing op schuldige wijz.o belemmert, als hij weigert iplichtjjigen te geven, de controle voor schriften niet naleeft, enz. enz. Indien de verzekerde misbruik van ster ken drank pleegt te maken, kunnen in- plaats van ziekengeld levensmiddelen e. d. worden uitgekeerd of andere maatregelen, worden getroffen, dat het geld niet in het verkeerde keelgat terecht komt. Zooals gezegd, keert de ziekenkas of de erkende bedrijfsvereeniging SO pet. uit van het dagloon. Maar er bestaat nog altijd een bepaling in het Burgerl. Wetboek, dat de werkgever het volle loon bij ziekte moet Uitbetalen gedurende een betrekke lijk korten tijd (gewoonlijk 6 weken), voor zoover een wettelijke verzekering daar in niet voorziet. De resteerende 20 pet. zal de werkgever dus moeten uitkeeren „over betrekkelijk korten tijd". Gewoonlijk komt er niet veel van terecht, c-enmin als bij de resteerende 30 pet. van de Ongevallenver zekering, maar de verplichting bestaat. Tenslotte wijzen wij er nog even op, dat men zich bij den Raad van Arbeid ook vr ij willig verzekeren kan tegen de ge volgen van ziekte. De premie voor de „vrij willigers" wordt afzonderlijk vastgesteld. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Jongeman door stoomtram over reden en gedood. Gisterenmorgen omstreeks 7 uur heeft op den Middenweg iu de Watergraafs meer een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Een jongeman, komende uit de richting Diemerbrug, reed op zijn fiets pardoes op de uit de stad komende stoom tram in. Hoewel de bestuurder krachtig remde, kon een aanrijding niet meer voorkomen worden. De jongen werd dood onder de stoomtram uitgehaald. Het lijk, dat naar het Binnengasthuis werd gebracht, is nog niet herkend. De politie neemt aan, dat het ongeluk aan eigen schuld te wijten is. Vermoedelijk was de jongen woonachtig in Duivendrecht. schuld aan dat soort van dingen hebben de kerstnummers van groote tijdschriften. Voor de rest zorgt de omgeving, eenzaam heid, de toestand van de zenuwenzelfs het weer. Je kunt jezelf in een toestand brengen, waarin je, als je het maar sterk genoeg verlangt, de een of andere mani festatie kunt aanschouwen, dat je zal ge lukken in je verbeelding. Alleen maar in je verbeelding? Weet u zeker dat u dat meent, oom? Wel, wis en waarachtig weet ik dat zeker. Ga nu naar bed kind. Ze had haar kaars al aangestoken. Denkt niet verder aan al die larie Hebben we het niet zoo knus als het maar mogelijk is en liet wordt hoe langer hoe gezelliger. Het is toch al te mal, dat we ons van streek zouden laten brengen door het feit, dat Poekic begint te brommen te gen iets, dat wij niet kunnen zien Eigenlijk hebt u gelijk, zei ze lachend, toen ze elkaar wel te rusten wenschen. Maar er was iets ondefinieerbaars in haar lach, in den toon van haar stem. zelfs in de uitdrukking van de oogen, dat haar oom in vage. onrust achterliet. Iets moest haar heb' 1 verschrikt, maar vrouwen waren nu nmaal „schuchtere wezens" vooral als het op dergelijke mysterieuze dingen aankwam. Hoe het ook zij, hij wenschto zelfs de schaduw van al deze ge heimzinnigheid van Melian verre te hou den. Lang nadat zij al naar bed gegaan was, zat hij nog bij het vuur. Hij kon haar in haar kamer op en neer hooren loopen, hoorde haar met haar fijne stem fragmen ten uit liedjes neuriën en opnieuw ze gende hij het lot dat haar in zijn eenzaam heid had gebracht. Twee mannen door een auto bus aangereden. Eén ge dood, één gewond. Men meldt uit 's-Hertogenbosch aan de „Msbd.": Gisterenmiddag kwart over 5 heeft op den Vughtschen weg nabij de gasfabriek een ernstig ongeluk plaats gehad. Twee personen, die met een handkar naar Vught gingen werden door een auto bus aangereden. Zekere Heesters uit Vught werd op slag gedood. De ander is gewond naar het ziekenhuis overgebracht. De aanrijdende autobus was van dc N.V. 's-BoschVught. De chauffeur was ver blind door het licht van een naderende vrachtauto en had. den handwagen niet be merkt. Vrouw doodgereden. In de Linnaeusstraat te Amsterdam is gisteravond te omstreeks half zeven een ernstig ongeluk gebeurd. Op den hoek van de tweede Van Swindenstraat wilde daar een omstreeks 50-jarigo vrouw oversteken naar den vluchtheuvel, teneinde op lijn ne gen te stappen. Zij liep den rijweg over, zonder blijkbaar acht te slaan op een even eens uit de richting van het Oosterpark komende huurauto! Hoewel de chauffeur nog uit. allo macht remde, kon een aanrij ding niet vermeden worden; de wielen gin gen haar over het lichaam en een juist voorbijgaand geneesheer kon slechts den dood constateeren. Den bestuurder treft geen schuld. Als tragische bijzonderheid kan nog medegedeeld worden, dat de vrouw juist eenige St. Nicolaasinkoopen had gedaan. D00DELIJK ONGEVAL. Met een arm in een centrifugaal-machine. Een ongeval mob doodelijken afloop heeft Dinsdagmorgen in de Stoomwas- schprij Insulinde aan den Rijksweg 'bij Den Helder plaats gehad. Het 15-jarig meisje D. H. de Wolf heeft vermoedelijk haar arm in dc centrifugaalmachine, welke wordt gebruikt om het waschgoed te dro gen, gestoken, waardoor dit lichaamsdeel bijna geheel werd afgerukt, terwijl zij tevens een klap van het deksel van do machine, dat zij heeft opgelioht en nog steeds in de hand hield, gekregen, waar door een gapende hoofdwond ontstond. Tijdens het ongeluk was niemand in haar omgeving werkzaam. In bewusteloo- zen toestand is het meisje naar het Ma rinehospitaal vervoerd, waar zij gisteren nacht zonder tot bewustzijn te zijn geko men, is overleden. Door een locomotief gegrepen. Op het rangeerspoor, dat de verbinding vormt tusschen het stationsemplacement te Deventer en de oude Haven, wilde gis teravond zes uur do 60-jarige J. Klunder hét spoor oversteken bij de kruising met den straatweg naar Almelo. Hij werd door een rangeerende locomotief gegrepen en meegesleurd. Beide beenen werden hem afgereden. Bovendien liep hij nog ernstige kwetsuren aan het hoofd op. In hopeloozon toestand werd het slachtoffer, dat gehuwd is, naar het ziekenhuis gebracht, waar hij gisteravond omstreeks negen uur is over leden. Door een vallenden steen getroffen. Woensdagochtend werd de metselaar N. R. uit Cadir en Keer 'tij zijn arbeid op de werken der Soc. Ceramiquo door een van groote hoogte vallenden steen getrof fen. De steen kwam met zulke kracht aan, dat de schedel doorboord werd. De gekwetste werd opgenomen in het zie kenhuis. Ontsporing op een schipbrug. Op de schipbrug bij Doesburg ontspoor de een tweetal wagens van een personen- tram richting Dieren, Niemand kreeg let sel, doch het verkeer over de schipbrug ondervond geruimen tijd vertraging. Hij stak nog eens een pijp aan en nam „op de valreep" nog een dronk uit de vierkante flcscli die naast hem stond. Het poesje sprong luchtigjes op zijn schou der en wreef zijn zachte kopje tegen zijn wang, sprong toen op zijn knie en bleef daar zitten spinnen. Wat zou or toch gebeurd zijn, daL het meisje verschrikt kon hebben, vroeg hij zich af. Er was iets geweest, dat was dui delijk, maar hij was er expres niet op in gegaan om het niet belangrijk te makon. Wel, als de „invloed" van het huis haar zenuwachtig maakte, zou hij haar op de een of andere manier wel ergens anders onder dak weten te krijgen, tenminste voor een poos. Hij had zich op een wonderbaar lijke wijze aan Heath Hover gehecht en bovendien woonde hij er, zonder dat hij huur behoefde te betalen, alleen voor de kosten van onderhoud. Dat was iets, wat hij niet buiten beschouwing mocht laten. Ook had hij gelegenheid om te jagen, zón der dat hel hem iets kostte. Als het er echter toe moest komen, dat hij zou moe ten kiezen tusschen dit alles en zijn nicht je, zou het een moeilijke keuze worden. Maar langzamerhand viel hij in gelukki ge droomen. Hij verheugde zich op den pleizierigen tijd die komen zou als het lente zou worden. Dc onaangename ge dachten aan e en alternatief had hij van zich afgosohud. Dc voetstappen boven zijn hoofd hadden opgehouden, ze sliep nu ze ker en was haar angstige verbeelding ver geten. Hij verheugde zich al weer op mor gen, wanneer zij weer om en bij hem zou zijn met haar lief, levendig, opgewekt ge zicht en het blonde haar dat blonk in het zonlicht» Toen opeens, wat was dat? Een wild gebons van voetstappen boven zijn hoofd. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 7 December. Huizen, 1875 M. (Uitsl. K.R.O.-uitzendingen). 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door K.R.O.-Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuurtje. 4.004.30 Esperanto. 4.305.00 Cursus Engelsch. 5.005.40 Gramofoonmuziek. 5.406.00 Journalistiek Weekoverzicht. 6.007.30 Concert door Cinema-orkest. 7.308.00 Lezing over: „Het grootsto gevaar" (geslachtsziekten). 8.009.00 Orkestconcert. 9.009.30 Gramofoonmuziek. 9.309.40 Nieuwsber. 9.4010.00- Gramofoonmuziek. 10.0011.00 Voortzetting orkestconcert. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1071 M. (van 12.00—6.00 nam.: 298 M.)". 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. 2.002.30 Filmpraatje door Meen Tak. 2.304.00 Aanal. van het Tuschinski Theater te Amsterdam. 4.305.00 Sportpraatje door H. Hollan der. 5.005.30 Gezondheidshalfuurtje. Lezing door Dr. I. W. Schut, arts over: Do Schoolarts en zijn taak. I. 5.306.00 Duitsch: Gevorderden en con versatie. 6.016.30 Accordeon Concert door dc Accordeon-Vereen. „Kunst en Vriend schap". 6.307.45 Concert door het Omroepor kest. 8.00 V.A.R.A.-nitzending. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. I.202.20 Orkesteoncert. 3.50 Concert. 4.20 Toespraak. 4.40 Voortzetting concert. 5.05 Orkestconoert. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Piano-recital. 7.50 Zang door D. McCullocb. 8.35 Concert. 9.20 Nieuwsber. en Lezing. 9.55 Concert. 10.5512.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. S.35 Pianoles. 9.05 Liederen-voordracht. 9.50 Gramofoonmuziek. Langcnberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.45 Gramofoonmuziek. II.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkesteoncert. 4.505.50 Orkestconcert. 7.20 Vroolijke avond. 10.2011.20 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek (Gramofoonpla - ten). Kalundborg, 1153 M. 11.2011.50 Gramofoonmuziek. 2.202.50 Kinderuurtje. 2.503.50 Orkestconcert en voorlezing. 7.358.20 Orkestconcert. 8.459.05 Viool-recital. 9.2010.20 Voortzetting Orkestconcert, Brussel, 508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Gramofoonmuziek. Z e e s o n, 1635 M. 6.159.50 Lezingen. 11.2012.10 Muziekuitz. voor scholen. 12.1012.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.504.20 Lezingen. 4.204.50 Concert uit Hamburg. 1.507.05 Lezingen, 7.20 Concert. Orkest en tenor. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. een vreemde, half gesmoorde kreet, een overhaaste vlucht langs do trap. Iu een oogwenk stond hij in de deur en daar zag hij Melian, afgeteekend tegen den donke ren achtergrond van de gang, haar ge zicht versteend door een gruwzame ont zetting, die zijn bloed deed verstijven, dc blauwe oogen wild opengesperd; als had den ze* iets aanschouwd dat niet van deze aarde was. HOOFDSTUK XIII. Nog eens de steen. Wel kind, wat is er? Heb jc iets ver geten? Met moeite dwong hij zijn dom tot een luchtigen, nuchteren toon. IUj deed. alsof bij niets van haar opwinding merkte. Neen, maar Ze keek nog steeds doodelijk verschrik'. Zij duwde hem bijna opzij in haar haast, om in h$t volle licht te komen en ze draaide 't hoofd half om, ais om half ach ter zich te kijken. Maar, wat dan toch? Is het soms do uitwerking van dat laatste stukje plum pudding? ging hij voort, nog steeds in zijn rol blijvend. Ik geloof waarachtig dat jc een nacht merrie gehad hebt. En als je nagaat, waar we het over gehad hebben, voor je naar bed ging, is dat waarachtig niet te wonderen. Neen! Neen! en ze schudde hei ig het hoofd. Ik wou 'maar dat dat waar was Beusch, oom Mervyn, er was iets in de kamer! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7