STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS LUCHTVAART TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 6 DECEMBER 1929 EERSTE BLAD. PAGINA 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 6 December 1929, medegedeéld door het Eon, Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Baronieterst.: 761.— te la Corona. Laagste Barometerst.717.7 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 7 Dec.: Krachtige tot matige mogelijk later weer stormachtige Zuid-Westelijke tot Zuidelij ke wind, meest zwaar bewolkt of betrok ken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien, weinig verandering in tempe ratuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bildt: Hedenmorgen 9.50 aan alle posten: Weest op uw hoede". LUCHTTEMPERATUUR. 7.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Vrijdagnamiddag 4.16 uur tot Za terdagmorgen 7.26 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. T. b. cTÜréstrij; !ing onder rundvee. Dinsdagavond hield de heer dr. Kuipers, dierenarts te Alchen^aajj^en Rijn, een le zing over de t.fb. c.-blh^rïjding onder het rundvee. Daar cUze propaganda-avond was uitgeschreven.^W^en Bond van Oud leerlingen van larrdnouw^rinterciirsussen, opende de heer J- A ffaurtié deze-, bijeen komst, welketamelijk f*oe£l bezoèht was. Onder de aanwezigen merkten wij op een collega van den'. Heer Kuiper, dp''heer ,M. Earssemeier, rijk^veearts uit "Nieuwveen. Door den heer Kuiper werd een uiteen zetting gegeven van de t. b. c.-bestrijding. In verschillende zijner conclusies werd' hij echter bestreden door den heer Karsse- meier. Het debat duurde tot 10 uur. St Nicolaasfeest St.. Nicolaas heeft ook dit jaar de kinderen van den R-. K. Volksbond niet vergeten. Hij bracht j.l. Woensdagmiddag een bezoek met zijn zwarte Pieterman in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Jammer was, dat het regen achtige weer hem verhinderde de reis tot Aarlanderveen per paard te volbrengen. Bij het binnenkomen van de zaal werd voor den kindervriend gezongen „Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan". Vér volgens werd aan de kinderen een tract-a- tie gebracht van chocolademelk, moppen, pepernoten, speculaas en voor ieder kind nog een prentenboekje enz. Nadat de Sint zich geruimen tijd met de kinderen had onderhouden werd door een bestuurslid van den bond een dankwoord 'gesproken voor het gul onthaal. Voordat de Sint de zaal verliet werd niet vergeten ia zijn bij zijn nog een Onze Vader te bidden (met de grootste eerbied), dat toch op de terug reis naar Spanje beter weer dan op de heenreis zal worden ondervonden. PROF. DR. E. C. VAN UEERSUM. 1904—1929. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn dat prof. dr. E. C. van Leersum, directeur van het Ned. Instituut voor Volksvoeding te Amsterdam aan de Leidsche Universiteit het ambt van hoogleeraar ia de geschie denis der geneeskunde en de geneesmid- delenleer aanvaardde. Prof. Evert Cornelis van Leersum werd 12 Febr. 1862 te Utrecht geboren. Hij be zocht de H. B. S. in zijn geboorteplaats en werd, na in 1879 eindexamen te hebben gedaan aldaar als med. stuffit ingeschre ven op 24 October 1879. Na in 1887 tot arts te zijn bevorderd, vestigde hij zich na eeni- gen tijd als geneesheer te Baarn, vanwaar hij in 1894 naar Freiburg in Breisgau ging om aldaar 25 Mei 1894 te promoveeren op een dissertatie getiteld „Ueber exstirpatio ani. amputatio recti und resectio recti". Na zijn terugkeer vestigde hij zich te Amsterdam, waar 1 spoedig een druk ke practijk kreeg. Als ieider van een Rus sische ambulance ging hij in 1899 tijdens den Boerenoordlog naar Zuid-Afrika. Toen prof. Rosenstein, hoogleeraar in de ver loskunde, in 1903 wegens het bereiken van den 70-jarigen leefttpi moest aftreden, duurde het ongeveer een jaar voordat eea opvolger benoemd werd en toen de benoe ming afkwam, was het een opvolger in ge heel andere vakken nL geschiedenis der ge neeskunde en geneesmiddelenleer, waar- toe van Leersum bij K. B. van 15 Juni 1904 benoemd werd. Hij aanvaardde het ambt 7 Dee. 1904 met een rede: „De arts en de geschiedenis zijner wetenschap". In April 1907 vond te Leiden het He natuur- en ge neeskundig congres plaats, waar, door v. Leersum een welgeslaagde tentoonstelling in het academiegebouw werd aangericht, onder het motto: „What's Fast is" Prolo gue". De catalogus van die tentoonstelling werd door hem met dr. Feyfer en Molhuy- sen bewerkt en uitgegeven. Van zijn ver dere werken zijn te noemen: 2 deelen van de opuscula selecta neerlandicorum, waar in van zijn hand verschenen: Vesalius' Brief behelzende de aanwending van het decoct van Chynawortel (1915) en Scellin- ger het „Boeck van Surgien" (1928). Bekend is ook zijn werk „Johan Yperman". Met prof. W. Martin werd door hem in 1910 uitgegeven 116 miniaturen van een La- tijnsch Galenushandschrift dat zich in Dres den bevindt. In 1907 vertegenwoordigde hij de geneeskundige faculteit bij de herden king van den 200en geboortedag van Li- naeus in Zweden. In November 1919 op weg naar Amerika bedankte hij voor zijn professoraat te Leiden, nadat hij zich reeds een paar jaren metterwoon in Amsterdam gevestigd had. Sedert zijn terugkeér in 1920 uit Amerika is hij directeur van het Nederlandsch Instituut voor Volksvoeding te Amsterdam aan de Mauritskacle. In Juni 1913 werd op zijn instigatie te Leiden opnieuw opgericht de vroegere Vereeni ging voor de Geschiedenis der Geneeskun de, toen uitgebreid met natuur- en wis- ktinde. Deze vereeniging werd in 1928 om gezet in een Genootschap. Van genoemde vereeniging was hij de eerste voorzitter en bekleedde die functie later nog meerdere jaren. De Maatschappij der Nederlandsehe Letterkunde te Leiden evenals het Histo risch Genootschap te Utrecht tellen hem onder hun leden. Ook was hij vele jaren voorzitter van de Nederlandsehe Alpen- vereeniging. Tot zijn onderscheidingen be hoort o. a. liet officierschap in de Orde van Oranje Nassau. PROF. DR. N. PH. TENDEL00. Prof. dr. N. Pli. Tendeloo, hoogleeraar in de ziektekundige ontleedkunde en de algemeene ziektekunde aan de Universi teit alhier die Zaterdag 14 dezer zijn 25-ja- rig professoraat herdenkt, heeft. den wensch te kennen gegeven, dat deze dag onongemerkt voorbijgaat. Hij zal dan ook dien dag uitsteclig zijn. Er had zich een commissie gevormd om hem zijn bronzen borstbeeld aan te bie den. DR. D. WIERSMA. Dr. D. Wiersrna, privaat-docent in de criruineele psychologie aan de Universiteit alhier en onder-directeur van het psycho- pathen-asyl te dezer stede heeft bedankt voor het hom aangeboden professoraat in de psychiatric aan de Yale-University te Nc w- Haven (C onne et icut). BRAND AAN DEN MAREDIJK. Moeilijk blusschingswerk. Hedennacht omstreeks 12 nur werden politie en brandweer gealarmeerd voor' een brand, die was uitgebroken in heb per ceel Maredijk 25. In dit pand, waarin vroeger de was- scherij van den heer" Janssen was geves tigd zijn thans ondergebracht de sigaren fabriek van den heer J. Schuster benevens de smederij van den heer A. P. Blok. De brand is ontstaan in de sigaren- makerij, alwaar vormen met sigaren te drogen waren gezet bij een brandenden kachel. Déze afdeeling is boven gelegen achter het woonhuis en te bereiken vanaf liet binnenterrein. De politie was het eerst met den slan genwagen van het hoofdbureau ter plaat-1 se en gaf met een slang op de waterlei ding het eerst water, waarbij me:lo tegen woordig was de commandant van de vrijw. brandweer, do lieer De Oler. Doordat het perceel nogal ver op den Mare dijk is gelegen cn de motorspuit der brandweer aan den Maresingel. was ge plaatst, moesten er heel veel slangen aan elkaar gekoppeld worden, om den brand te bereiken. De brandweer ondervond zeer veel hindernis van de ter plaatse heerschende duisternis. Tot overmaat van ramp bleek de ijzeren trap, die naar. boven voerde, aanvankelijk onder stroom te staan. Eeist te 1 uur werden eenige flink uitstralende lampen aangevoerd, waardoor het werk der brandweer wat vergemakkelijkt werd. brand te bestlijden vanaf den andoren kant van het gebouw, waartoe men toe gang kqn krijgen door een naastgelegen tuin. Inbusschen bleek het, ook noodig den Toen de brandweer zich daartoe op het dak van een serre aldaar begaf, is de vrijwillige brandweerman J. J., wonend aan de Garenmarkt, door een lichtraam gestapt en met. de linkerzijde op den rand van het lichtraam gevallen, waar door hij inwendig gekneusd werd. Men durfde den man niet naar beneden bren gen, omdat hij over pijn klaagde en men vreesde dat hij een rib gebroken had. Daarom werd de komst van den E. H. D. afgewacht, hetgeen nogal lang duurde. Nadat de dokter den man had onder zocht, werd hij op een draagbaar gebon den en aldus van het dak langs ladders naar beneden gelaten. Na door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis te zijn vervoerd, werd hij later naar zijn woning overgebracht. Inmiddels was het vuur gefcluscht en kon de brandweer omstreeks 2 uur in rukken. Het duurde evenwel nog gerui men-tijd'alvorens het vele materiaal was Veezorgen. De \sigarenfabriek is geheel uitgebrand. De schade wordt door verzekering ge dekt. Loterij R. K. Herstellingsoordver. „Mgr. Mutsaers". In verband met het groote succes bij den verkoop der loten, voor de Joterij, georga niseerd door de afdeeling Leiden van de R. K. Herstellingsoord-vereeniging voor Spoor- en Tramwegpersoneel „Mgr. Mut saers", is de datum der trekking vervroegd kunnen worden. Deze is nu vastgesteld op Donderdag 12 December a.s. des avonds ten half acht uur in het gebouw van den R. K. Volksbond, Steenschuur 15, alhier. Do trekking is voor een ieder kelijk. St. Nicolaasfeest „Zuiderkwartier". De Buurt- en Speeltuin vereeniging hield Woensdagavond haar St. Nicolaasfeest in „Concordia". Nadat de voorz. alle aanwe zigen een hartelijk welkom toegeroepen had, in het bijzonder de donateurs en mevr. Helder uit Amsterdam, die haar welwillende medewerking had aangeboden om dezen avond tc vertellen met lichtbeel den, wekt© hij de ouders op hun. kinderen deel te laten nemen aan een op te richten dans- en mandolineclub. Z:ch verder tot de kinderen richtend, sprak hij van een groote teleurstelling, want St. Nicolaas wilde niet komen, omdat de jeugd niet goed opgepast had. St. Nicolaas had ge hoord van het vernielen van plantsoenen, het uithalen van katte kwaad jn de nieuwe huiten van Zuiderzicht, het, rooken door enkele jongens, enz. Toen plotseling qen roep achter uit de zaal: voorzitter een brief van St. Nicolaa^! Wat zou deze be vatten? Een gespannen stilte volgde. De voorz. leest: „St. Nicolals zou toch maar komen" en dan, daar verschijnt de goede Sint met zijn zwarten knecht onder een oorverdoovend hoerageroep, gevolgd door hefc zingen van „Kom mr.ar binnen Sint- Nico'aas". De verrassing is dubbel groot. Hierna was mevr. Helder aan het woord. Deze gaf een drietal vertellingen ten beste met ruime tussckenpoozen, waarin ver schillende versnaperingen werden uitge deeld. Vooral de laatste vertelling „Kleine Jan als kapper" viel zeer in den smaak. H;cma deelde'de voorz. mee, dat c'.e kindc en van 3 tot en met 10 jaar een ge schenk van St. Nicclaas zouden krijgen. De ouderen mochten een bioscoopvoorstel ling bijwonen. Een woord van dank aan hen, die dezen avond hebben meegewerkt., inzonderheid die firma's, welke weer him St. Nicolaas- gaven zonden voor de kinderen van „Zui derkwartier". Nada' do Sint zijn geschenken, waar onder ook ""OO was, voor het. clubhuis van Zuiderkwartier, uitgedeeld had, toog een ieder huiswaarts vol dank aan den goeden Sin' Hedenmorgen te 11 uur had in café restaurant „Zoraerzorg" ten overstaan van notaris Sr J. Rui ze veld uit Zoeterwoude, do openbare' vrijvriUige verkooping bij af slag plaats van de bouwmanswonin.g, waarin stalling voor 34 koeien, 2 schuren en hooiberg, benevens diverse perceelen weiland, tuin en boomgaard, gelegen in den Vlietpoldcr onder Of wegen, gemeente Woubrugge, tezmen groot 23.02.50 H.A. De perceelen waren tezamen in bod gebraoht op f 55.800. Perc. 1, in bod op f 10.200, gemijnd op f85 door L. Zwetsloot te Hoogmade; perc. 2,'in 'bod op f4.000, n. g.; porc. 3, in bod op f 7.000, n. g.perc. 4, in bod op f 5.S00, n. g.; perc. 5,'in bod op f 5.000, n. g.; perc. 6, in bod op f -1.100, gem. op f 1 door A. v. d. Velden te Benthuizen; perc. 7, in bod op f 6.000, n. g.pere. 8, in bod op f 4.100, n. g.; perc. 9, in bod op f5.600, gem. op f 100 door L. Zwetsloot te Hoogmade perc. 10, in bod op f 4.000; n. g. Combinaties: perc. 1 en 2, in bod op f 1-1.285, gemijnd op f 1 door A. Dorrepaal te Oegstgeest; perc. 3 en 4, in bod op f 12.S00, gem. op. f 10 door H. L. Maar schalk te Zoeterwoude; perc. 5 en 6, in bod op f9.101, n. g.; perc. 7 en 8, in bod op f 10.100, n. g.; pere. 9 en 10, in bod op f 9.700, gem. op f 60 door J. H. C. Zand- voort, Leiden. Perc. 1 tot cn met 4, in bod op f 27,096, n. g.: perc. 1 tot cn met 0, in bod op f36.197, n. g.; perc. 1 tot cn met S, in bod op f46.297, n. g.; per. 1 tot en met 10, in bod op f 56.057,'n. g. Door het bestuur der 'Stichting tot Be heer en Exploitatie van Woningen hier ter stede is ondershands aanbesteed: de verf- werken in 61 beneden- en 04 bovenwonin gen van bouwplan I. Hiervoor was ingeschreven als volgt: M. v. Aken, Voorschoten ƒ7500, Kooy en Roem, Den Haag 6894, P. v. d. Wijngaard 6260, S. Hoope 6050, Leidsche Coöp. Schilders-associatie ƒ6016, L. C. v. d. Voort 5714, Th. Witteman ƒ5464, A. J. Bleys ƒ4864, Binsbergen en v. Doorn, Zaandam 4240, Gebrs. Pasman 3375, D. Sletgen'norst, Den Haag 361$, fa. O. Mar- celis ƒ3483, M. J. van ÏJzerloo, Rijswijk 3300. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde, op proefschrift, getiteld: „Eerii- ge nieuwe proeven' over Hcliotropic", mcj. H. E. G. Goebel, geboren te Berlijn: tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefBchrift getiteld: De Hague rules in de Brusselsche conventie 1924", de heer A. Blussé van Oud-Ablas, geboren te Dor drecht. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen rechtsgpleerdheid mcj M. A. J. van den Brandliof*(Haarlem); Arts-examen le gedeèltecbï heer J. J. Voskuil (Leiden); Doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Zoölogie de heer H. J. de Fluiter (Den Haag). Bevorderd zijn tot arts de heeren J. C. van Heil (Den Haag) en A. A. Jessurun (Leiden); Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. Het drama in de Faber van Riemsdijkstraat te 's-Gravenhage, De Haagsche Rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 43-jarigen koopman M. B., wonende te 's-Gravenhage, thans gedetineerd, die te recht heeft gestaan terzake van moord, subs, doodslag, gepleegd iu den namiddag van den 30en Mei van dit jaar, op zijn echtgcnoote Rachel Swaan in hun woning aan do Faber van Riemsdijkstraat, to 's-Gravonhage, door op haar uit een met scherpe patronen geladen revolver op kor ten afstand, eenige schoten te lossen, door welke schoten zij zoodanig is getroffen, dat zij aan de gevolgen daarvan vrijwel onmid dellijk is overleden. Meer subsidiair was aan den verdachte het veroorzaken door schuld van den dood van zijn vrouw ten laste gelegd door het hoogst roekeloos en onvoorzichtig te voorschijn halen van een met scherp geladen revolver en dezen iu haar richting le houden, zonder zich ze kerheid te i verschaffen, dat die revolver op veilig gtond en niet gemakkelijk kon afgaan, aan welk roekeloos en onvoorzich tig handelen het te wijten is geweest, dat die revolver pldtseling is afgegaan cn dat rijn vrouw doodelijk werd getroffen. Het Openbaar Ministerie, waargeno men dcor mr. Blok, had naar men zich herinneren zal ter zake van doodslag 12 jaren gevangenisstraf tegen den ver dachte geëischt. De verdediger mr. Bour- lier, had daartegenover in een uitvoerig pleidooi uiteengezet, dat z. i. hier slechts sprake kon zijn van een ongeluk en dat dc verdachte dan ook alleen eventueel voor hefc veroorzaken van dood door schuld veroordeel J zóu kunnen worden. Dc Rechtbank het meerdere ten laste gelegde niet bewezen achtende, heeft ver dachte „wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten hébben" ver oordeeld, tot. een gevangenisstraf van zes maanden met bevel tot opheffing der voorloopige hechtenis. Verduistering van f C000. Door den directeur van een Ic Utrecht gevestigde N.V. is aangifte gedaan van vermoedelijke verduistering van 6000.— ten nadeele van het bedrijf. In verband hiermede is de oud-directeur dezer N.V. door den commissaris van politie in de le afd. verhoord. Het verhoor heeft tot he den geen rsultaat opgeleverd. DE POSTVLUCHTEN NAAR INC IE. B'j de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het vierde postvliegtuig op de retour vlucht, do P.H.A.E.Z., om 7.50 uur uit Bankok js vertrokken en te 1.Ö0 uur in Akyab is aangekomen. Aan boord is alles wel. DE STORM OVER ENGELAND. LONDEN, 6 Dec. (V. D.). Het wordt thans definitief bevestigd, dat van de op varenden vön het bij Land send vergane Engel'sche stoomschip „Francis Duncan" slechts 5 personen gered konden worden. De overige leden der bemanning vonden allen den dood in de golven. De storm was zoo sterk, dat het schip kapseisde. In to taal zijn op zee 19 en te land 7 personen tengevolge van den storm om het leven ge komen. Het Spaansche stoomschip „Guecho", dat zijn schroef had verlorcp en door twee sleepbooten op sleeptouw was genomen, bevindt zich thans weer in een gevaarlijke positie aangezien de beide sleepbooten niet krachtig genoeg zijn om te verhinde ren, dat de „Guecho" door den storm weer op de kust wordt gedreven. Bii Portcawl houdt men reeds vuurpijl-toestellen gereed om de bemanning nog tijdig van boord te kunnen halen. DE CHINEESCHE BURGEROORLOG. LONDEN, 6 Dcc. (V. D.) Generaal Tsjang Kai Sjek heeft na een snel bij eengeroepen zitting van de centrale regee ring alle beschikbare troepen te Nanking met inbegrip van zijn bijzondere garde naar Poekau gezonden ter bestrijding der opstandelingen. De hoofdstad is hierdoor practisch van troepen ontbloot, hetgeen eenige ongerustheid heeft veroorzaakt. Van regeeringszijdc wordt verklaard, dot de berichten dat de rebellen 30.000 man of meer sterk zijn, overdreven zijn, doch niet wordt ontkend, dal dc toestand ernstig is. Ook uit hefc gebied van de Boven- en Mid den- Yangtsc komen verontrustende be richten. Bandieten hebben Paotaotsjau, 100 mijlen van Hankau veroverd. Vliegtuigbotsing. WARSCHAU, 6 December. V. D.). Te Lcmberg zijn Donderdag twee Poolsche militaire vliegtuigen na een botsing neer gestort en totaal vernield. Drie vliegers vonden den dood, terwijl een officier-vlie ger ernstig gewond werd. Commuristenbetoogingen te Warschau. WARSCHAU, 6 Dec. (V. D.). Donder dagavond hebben dó communisten te War schau getracht straatdemonstraties to or- ganiseeren. Een groep communisten werd iu de nabijheid van de Sejin uiteengedre ven. Een andere groep vernielde door met steenen tc gooien de vensterruiten van het consulaat der Ver. Staten. De politie joeg ook deze groep uiteen. Drie peiteonen wer den gearresteerd. De post bij hefc consu- luut werd versterkt. Andere gro\p£h ver zamelden zich voor liet huis van ^waring en trachtten ook hier dc vensters tc ver nielen. Bereden politie moest te hulp wor den geroepen om eon eind te maken aan de demonstratie. LEIDEN, 6 Dec. Vee. Aangevoerd: 697 runderen, 95 kalveren, 787 schapen, 674 varkens, 956 biggen, 6 paarden en 6 bokken en geiten. Prijzen: 15 stieren 200180; 129 kalf- enmelkkoeien 225-^-390; 254 varekoeicn 140280 205 vette ossen 250135, schoon aan de haak 62110 cent; 04 graskalvercn 45'105; 13 votle kalveren 65140, schoon aan de haak 105140 cent; 82 nuolitcrc kalveren 12-— 20; 337 vette schapen 2S44; 450 weide- schapen 2335; 574 mestvarkens 26 62! 40 Londensehc varkens 6468 cent per kg. levend gewicht; 60 zouters 7275 cent- idem; 956 biggen 1223; 6 bokken cn geiten .212. Kaas. Aangevoerd 59 parijen. Bosteod werd voor: le soort Goudst aas 56-- 39, 2e soort 5335, le soort. Leidsche kaas 5760.50, 2e soort 52—56. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen: 39 partijen, 1394 stuks, i 1877 kg. LEEUWARDEN. 6 Dcc. Vee. Aanvoer: 42 enterstieren f 1903.40, 59 twenterslie. ren f340490, 320 vette koeien f 2103Du, f 0.76LOS per Kg. 425 melk- en kalfkoeicn f 130100 356 pinken f 115195, 9 vette kalveren, 791 graskalvercn f 65110, 261' nuchtere kalveren 1019, 1791 vette scha pen 2745, 90 weirlcschapen 2036, 511 lammeren, f2034, 460 vette varkens f 64 135, f 0.720.70 per Kg. Zouters f 0.75 0.76 per Kg. 10 magere varkens f 3064, 266 kleine biggen f 1421, 7 bokken en geiten, 56 paarden, totaal 39(72. Boter. Mijn boter f 1.941.901.80, veilingprijs f 1.881.76, aanvoer 10/3, 36/6; 0/12. Commissienoteoring f 2.05. Eieren. 5900 Kg. Kippeneieren 71/- li1/., cfc. per stuk, handcis prijs f 1.501.65 p. Kg.; Eendeneieren 150 Kg. 8*/39 ct. p. stuk, handelsprijs f 0.951.10 per Kg. Kaas. Sleutelkaas f 0.45—0.56, Nagel kaas f 0.15<5.34, Goudakaas f 0.240.85, Edammer kaas f 0.321. Aanvoer 22567 Kg. ALKMAAR, 6 Dcc. Kaas, Aanvoer: 6» stapels, 72000 Kg. Fabrieksbaas met r.m. f 52; Boerenkaas met r.m. f 51, Faforieks- com-missie met r.m. i' 51, Boerencommissio met- r.m. f 48. Handel matig. DELFT, 5 Dec. Vee. Vette koeien/ 180425, kalfkoeien 200400, vaar- koeien 150255, magere varkens 18 76. nuchtere kalveren 826, biggen f 12 2S, paarden 80—275; rundvleesch L15 —1.00—0.80, per K.G. Aanvoer: 121 runderen, 5 paarden, 85 magere kalveren, 8 schapen of lammeren, 565 varkens, 636 biggen, I geiten of bokken. Boter. Aanvoer: 4/8 wegende 30 K.G. Prijs 2A21/a2.35, per K.G. Handel vlug. NIEUWKOOP, 3 Dcc. Eierenveiling. Aangevoerd 1500 eieren. Prijzen: kippen eieren 7.5010.45 en eendeneieren 6.25 6.75 per 100 stuks. UITHOORN, 5 Dec. Kaas. Aanvoer: 23 partijen. Goudsche kaas le srt. R. M. 5659, idem 2e srt. 5355, zonder Rijksmerk 4952. Handel matig. ZOETERMEER-ZEGWAART, I Doe. Eierenveiling. Aangevoerd 2400 eioren. Kipeieren 1112.40, eendeneieren 6.50 7.50, per 100 stuks. WISSELNOTKERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 Ju Londen l*®'7/* New York Parijs Brosse1 34.CW/4 Zwitserland 48.171,., Milaan 12.97l/o Madrid 34.82' Oslo 66.421/2 Kopenhagen «G.471/Ö Stockholm 66.77H" Weenen 34.871 Praag 7.343/* Boedapest. 34.55 Prolongatie: 3l/a pet. BEURSOVERZICHT. Van gisteren- Dc beurs is nog steeds niet hersteld van do slagen, haar toegebracht door de bcur8crisis. Na. enkele dagen, dat ecu her stel was te bespeuren, kwam er plotseling weer zooveel materiaal aan de ttiarkt, dat do koersen geen stand konden houden en zelfs van een bepaald flauwe, tendenz kan worden gesproken. In het ochtendverkeer volgden de koersen een opwaartsche rich ting, zoodat hier en daar boven het hoog ste peil van gisteren werd gehandeld. De officieele opening kwam 'al aanstonds op lager niveau. Margarine tTnies vielen iu enkele oogenblikken van 337. tot 377 terug, om lat-er verder af te brokkelen. Philip* beneden het laagste punt van gisteren. Acoustiek en UI tra phones eveneens lager. Aku's zeer flauw en daalden tot 106. Fordjes vrij goed op peil. Kon. Olie kalm en enkele punten hoogor dan gisteren. Evenwel bleven dc koersen van hedenmor gen niet gehandhaafd. Cultuurwaarden trokken weinig belangstelling. Mijnanndce- len veronachtzaamd. Alg. Exploraties vast. Amerikanen liepen na hooger opening over het algemeen wat

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3