UIT DE RIJNSTREEK lalband SPORT De Koninklijke Nederlanctsche DO! DERDAG 5 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD. PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN. Stuurloos. Op den Rijn nabij de spoor brug is gisteren een onbeheerd drijvende vlei> gevonden. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen bij do politie. Een leuk St. Nicolaasfeest. Bat was een feestvreugde, toen St. Nicolaas gister middag een bezoek bracht aan de Si. Jo- sephzaall Een groot aantal kinderen, meest vergezeld van oen hunner ouders, waren daar bijeen gekomen vol verwach ting wat de goede Sint voor hen zou heb ben meegebracht en hij heeft de jeugd goed bedacht, 't Was voor lien om te wa tertanden, toen het tooneelscherm omhoog ging en een keur van geschenken zich aan hun oog vertoonden. Beurtelings, sommigen eenigszins bedeesd, moesten zij voor den Sint verschijnen om dankbaar en raet een stralend oog de geschenken in ontvangst te komen nemen. Bovendien werd de jeugd nog op versnaperingen onthaald, die zij zich goed liet smaken. Het bestuur van dén R. K. Volksbond en degenen, die het tot deze feestviering in staat stelden, hebben voldoening van hun arbeid gehad. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het examen apothe kers-assistent is geslaagd mej. N. K. v. d. Boom, alhier. BOSKOOP. In een kelder gevallen. Mej. v» T. al hier, had het ongeluk, om in haar woning aan de Burg. Oolijnstraat in den kelder te vallen, met het gevolg, dat zij een arm brak, en zeer ernstig aan het gezicht werd verwond. Op advies van den ontboden dokter, werd zjj naar een ziekenhuis te Leiden ver voerd. Gevestigd: C. den Gelder, arbeider, Burg. Oolijnstraat 271. J. K. Straatman, opzichter, Zijdeweg 250. P. G. Goosen, boomkweeker, Julianastraat 45. .J. Hok- keling, hoofdonderwijzer, Zijdeweg 90. A. Fokker, arbeider, Den Ham 21. J. v. d. Wilt, melkslijleT, Zijdeweg 300. KI. v. d. Ham, onderwijzer, Zijdeweg 284. J. Th. de Wit, boomkweeker, Reijerskoop 195. "Vertrokken: A. Flippo, van Jnlia- nastraat 45 naar Leiden. H. Hoogen- doom, van Zijdeweg 300, naar Wilnis. NIEUWVEEN. De inbrekers opgespoord. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is men er in geslaagd de twee daders, die in den vroegen morgen van 7 November vier inbraken in onze gemeente gepleegd hebben, op te sporeu. Beiden zijn Amster dammers en zijn reeds vroeger voor derge lijke feiten veroordeeld geweest. Het blijkt dat die veroordeelingen weinig invloed op hen gehad hebben, want naa-st de inbra ken alhier gepleegd, hebben zij nog meer dere op hun kerfstok. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. Neem de verkeersregels in acht Dins dagmorgen, ongeveer te zeven uur, reden een drietal fietsers op de hoogte van Vrou wenakker achter elkaar in de richting Amsterdam. Morpheus, de Hollandsche Ivlaas Vaak, scheen hen nog eenigszins on der zijn invloed te hebben; immers een zekere regel van den weg waren zij zich niet bewust en werktuigelijk peddelden zij voort links van den weg. Hun gehooror gaan bleek in het begin nog niet ontvan kelijk voor hoornsignalen van een hen achterop rijdende autobus. De bestuurder van de bus, G. Koppenol, bleef signa-len geven en werkelijk, de voorste der fietsers schoot eindelijk wakker, keek om, -en zag het gevaar dat dreigde. Uit zijn slaperig brein diepte hij „rechts houden" op, en zwenkte naar rechts vlak vóór de autobus. Ziende dat verder oversteken levensge vaarlijk was, liet hij zich midden op den weg van zijn velo va-llen. Gelukkig was de autobestuurder meer paraat. Door oen be hendige draai aan het 6tuurra*i, gevolgd door een krachtig remmen, werd een ern stig ongeluk voorkomen. Persoon en rijwiel werden nu gespaard. De auto was met dat al in een uiterst hachelijke positie gekomen. Zij hing aan den rand van een diepe sloot. De inzit tenden, de bestuurder en twee passagiers, moesten van de nooddeur gebruik maken om buiten te komen. De gebruikelijke uit gang gaf toegang tot de sloot. De bus ver keerde in wankelbaar evenwicht en had den er veel personen in gezeten, zij was ongetwijfeld in de vaa-rt gekanteld. Won der boven wonder liep alles dus goed af. Na moeizame pogingen slaagde men er in do auto op den beganen weg te bren gen. Schade had zij niet opgeloopen. Geboren: Dirk z. van J. D. Speelman en E. A. van Namen. Overleden: Lammertje Iking 31 j. Roelof Grande 51 j. Gevestigd: Marijtje van Poelgeest van Ter Aar Joh. Stichting Gerhardus de Jong van Amsterdam idem Abraham Hazewinkel van Rotterdam idem Floris Levendig van Amsterdam idem Hendri- ka Gezina de Boer van Apeldoorn idem Johannes Samuel de Jeu van Amsterdam idem Barend Dompeling en gezin van Ter Aar Clara Aurich van Duitschland Hendrik van Dommelen van Zegveld Joh. Ant. Balvert van Zegveld Wilhel- mina Lena Spelt van Amsterdam. Vertrokken: Cornelis Henricus Campfeus naar Wassenaar Geertje An ne t>je Burggraaf naar Hilversum Willem de Koning naar Utrecht Jacob Rooden-- burg en gezin naar Zeist Fakkeltje Wie- ring naar Zeist Martinus van Schoten naar Hilversum Jacobus Vermey naar Rotterdam Joh. Adam Kielman naar Utrecht Jan Schipper naar Wormerveer Maria Hoogendoorn naar Sloten Jac. Wilhelmus Bekker en echtg. naar Bergen Dirk Streefkerk naar Oegstgeest Cornelis Brouwer naar Bloemendaal Jan Kemp naar Alphen a. d. Rijn Wil lem van Eijk en gezin naar Zevenhoven Adriana Wilhelmina de Boer naar Heerlen Gerhardus Lambertus Morsink naar Al phen a. d. Rijn Jacob Spring in 't Veld naar Nieuwkoop Johanna Spring in 't Veld naar idem Philippus Spring in :t Veld naar idem Huig van Eijk en gezin naar Broek op Langend ijk Johannes de Frankrijker naar Weitdorp (Z.) Adria- nus Verkerk en gezin naar Alphen a. d. Rijn Cornelis Reijngoud en gezin naar Oudewater Karei Cornelis Kok naar Medemblik Gerardus Lenting en gezin naar den Haag Nicolaas Wijfje en gezin naar Ter Aar. ZEVENHOVEN, Hinderwet Thans is vergunning ver leend aan den heer J. Koeleman, tot het plaatsen van een electro motor voor een boor- en zaagmachino ingevolge de Hin derwet. Wilhelmina-vereeniging. In de gehou den vergadering der Wilhelmina-vereen. bleek uit het verslag, dat de kas met een batig saldo van ongeveer 40 sloot. Ge kozen is tot bestuurslid do heer G. J. de Bruijn, in de plaats van den heer H. Cla- zrng, die bedankte. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Weer ééne Wilhelrninavoreeniging. Gisteravond hield de Wilhelmina-vereeni ging Zoeterwoude en Omstreken een leden vergadering in het café „Ik leer nog" on der leiding van den heer Th. Bergers. Na een kort openingswoord werd door den heer Bergers namens de kascommisie, bestaande uit de heeren H. F. Noordman, M. School en J. Dorrepaal, rapport uitge bracht, waaruit bleek dat de administratie keurig in orde bevonden was en dat het beheer goed geweest was. Hierna werd gelegenheid gegeven dit breedvoerig rapport te bespreken of op- Hefc is feest in de Nederlandscho voet balwereld: De thans Koninklijke Nederlandsohe Voetbalbond bestaat Za terdag a.s. veertig jaar. De Koninklijke onderscheiding, die onze populairste aller sportorganisaties in den lande als een vroeg St„ NicoLaas-gesohenk ontving, heeft de N. V. B. verdiend. Elders, in het Gedenkboek van den bond, is de geschiedenis der organisatie beschreven. Zij, die hierin belang stellen, en dat zullen er zeker zeer velen zijn, verwijzen wij naar deze prachtige uit gave. Maar er zijn verscheidene onderwerpen in de voetbalwereld van min of meer ac tueel belang die juist in deze dagen zoo goed eens besproken kunnen worden. Wij hebben gemeend goed te doen over deze onderwerpen kwesties als men wil eens de meening te vragen van den heer Ir. J. W. Kips, die do vorige maand juist tien jaar voorzitter van den bond was. In zijn werkkamer hebben wij hem gesproken en op zijn gezellige, prettige wijze heeft hij ons verteld van het begin en de ontwikkeling en heeft hij geant woord op alle vragen, die wjj hem stelden. Het begin. Men voetbalde hier reeds eenigen tijd, zonder een enkele organisatie, toen in 1888 de Schot Mac Gregor een vernuftig competitie-stelsel bedacht, dat spoedig in de Britsche landen algemeen werd inge voerd. Het is hetzelfde stelsel, dat wij nog kennen en dit systeem is de aanleiding geworden tot de oprichting van den N. V.B. Dochwij zouden geen geschie denis vertellen, slechts na/vertellen het geen Ir. Kips ons mededeelde. De tegenwoordige voorzitter aanvaardde zijn functie als opvolger van den popu- iairen praeses Jasper Warner, die sinds 1897 de leiding in handen had gehad. Toen een jaar na het beëindigen van den ontzettenden wereldoorlog was de N. V. B. de binnenlandsöhe moeilijkheden, die het gevolg waren van de mobilisatie in 1914, te boven. Doch de internationale betrekkingen waren nog niet of nagenoeg nog niet hersteld: slechts met Scandinavië waren de voetbalrelaties weer aange knoopt. De leiding was moeilijk in die eerste jaren na den oorlog aldus Ir. Kips. „U kent de geschiedenis. De organisaties in de geallieerde landen wenschten niet alleen niet in relatie te treden met de voetbalbonden uit de vroeger vijandige landen, doch de oorlogspsyche ging zoover, dat men ook geen betrekkingen wenschte met de neutralen, die met Duitschland en zijn bondgenooten de sportbanden weer aanknoopten. Onze bond heeft zijn eigen weg ingeslagen, een eigen standpunt inge nomen en alles is goed gekomen. Doch zoo moeilijk was de toestand, dat men moest letten op elk woord, elke uitdrukking, op elke formuleering. Want er was niet veel voor noodig om verkeerd begrepen te worden. Gelooft u niet, dat t-oen in den aan vang de belangstelling van het groote publiek voor de voetbalsport nihil was, er meer dan thans gevoetbald werd om het spel zelf? Waar het publiok naar kijkt, zijn in hoofdzaak enkele uitzonderingen daar gelaten de wedstrijden van de eerste heldering te vragen. Niemand wenschte meerdere inlichtingen, waaruit de voorzit ter concludeerde, dat allen ermede accoord gingen en stelde daarom voor het verslag van den heer De Bruin goed te keuren, waartoe met algemeen© stemmen werd be sloten. Hierna gaf de heer Bergers een uiteen zetting over de tot stand gekomen fusie, waarbij werden medegedeeld de door h*t bestuur onderling verdeelde functies: 1ste voorz. J. P. de Bruijn, 2de voorz. J. de Groot, 1ste secr. W. J. van Beveren, 2de secr. P. Zandvliet, 1ste penningm. W. de Groot, 2de penningm. H. P. van Amster dam. Leden: A. C. Hendrikse, W. Tijssen, P. Tijsen, Jac. Lemmerzaal, J. Wesseling en M. Jansen. In de vacature O. van Velzen (Weipoort) werd gekozen de heer J. Dorre- paaL De statuten werden hierna artikelsge- wijze behandeld en daarna in zijn geheel met algemeene stemmen goedgekeurd. Be sloten werd het bestuur te machtigen voor eventueele redactie-wijzigingen en het aan vragen van de Koninklijke goedkeuring. Hierna verklaarde de heer Bergers, dat de taak welke hij zich gesteld had was ge ëindigd en gaf daarna de leiding over aan den voorz., den heer J. P. de Bruin. Deze de leiding op zich nemende sprak op de eerste plaats een oprecht woord van dank en hulde tot den heer Bergers, voor zijn leiding en voor de medewerking bij de tot stand koming der fusie. Hij had gemeend deze moeilijke taak te moeten aanvaar den uit sympathie voor de Wilhelmina-ver eeniging. De voorz. verzocht aller mede werking enverklaarde, dat er niet meer gesproken mocht worden van een oude of nieuwe W. V. Ook de oud-voorz., de heer J. H. van Es, dankte den heer Bergers voor het vele werk en feliciteerde de W. V. en ook den heer Bergers met het succes. Hierna werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter ge sloten. klasse elftallen. Er zijn in ons land in totaal 50 eerstp klasse elftallen tegenover in totaal 600 N.V.B.-elftallen en niet min der dan 2700 elftallen van erkende voet balbonden. Nu kan hét zijn ik zal het niet bevestigen doch kan het evenmin tegenspreken dat ,er wel eens spelers zijn, die niet spelen alleen om heb spel zelf, doch om persoonlijk op te vallen. Dooh en dat blijkt wel uit de cijfers, die ik u noemde nagenoeg alle voetbal lers spelen ter wille van het spel met een gezonde eerzucht naar het ideaal om door goed spel in een hoogere klasse te ko men. Hieraan is ook het geweldig succes van het competitie-stelsel van Mac Gre gor toe te schrijven. De voetbalsport is door dit stelsel populair geworden en dit komt niet alleen het spel ten goede, doch is ook een maatschappelijk belang." Het spelpeil. „Wat denkt u van 'hefc spelpeil van thans vergeleken bij vroeger, en kan er van verruwing van het spel gesproken worden?" „Ruw spel is er altijd geweest. Dat men het ruwe spel thans meer veroordeelt, is een goed ding en bewijst slechts een voor uitgang van de beschaving." Sprekende over de taak van den scheidsrechter verklaarde Ir. Kips, dat het belang van deze functie veel meer dan in de kennis van de spelregels ziC in de persoonlijkheid van den scheidsrech ter, in de manier, waarop hij als het ware de spelers leidt. Dat er scheidsreohters zijn, die him taak •zoo opvatten, dat zij de jongeren vooral ook tijdens het spel instrueeren, voorlichten, is heel mooi, doch het reglement vordert dit niet. Wij stelden den voorzitter van den feestvierenden bond vervolgens eenige vragen met betrekking tot de interland-wedstrijden. „Zijn de minder gelukkige resultaten van hefe Nederlandsch elftal gedurende de laatste jaren het gevolg van een minder spelpeil of wellicht ook het gevolg van den vooruitgang van het voetbalspel in de andere landen." „Niet ontkend kan worden, dat wij op heb oogenblik in een tijd van depressie verkeeren, waarin zoo spoedig mogelijk verandering moet worden gebracht. Maar inderdaad is de vooruitgang van het spel peil in andere landen mede voor een groot deel oorzaak. Ons land was het eerste op het vasteland van Europa, waar gevoet bald werd. De andere landen stonden bij ons ten achter, hun spel was jonger. Doch langzamerhand is de achterstand in gehaald." „Wat acht u noodig om verbetering in het spelpeil te brengen. Acht u het wel licht wenschelijk een Nederlandsch elftal samen te stellen, dat ook wanneer geen internationale wedstrijden direct in zicht zijn, proefwedstrijden speelt om een goed geheel te krijgen?" Ir. Kips dacht even na en verklaarde toen het volgende: „Voor het, laatste voel ik niet- veel. Men kijkt-, naar mijn meening, te veel naar het spel van het Nederlandsch elftal. Dat is eigenlijk niet het beeld van het Neder landsch© voetbal. Dat wordt aangegeven door het spelpeil der clubs. Ik -herhaal, wat ik reeds vToeger gezegd heb, dat de verbetering van het spelpeil voor 80 pCt-. het werk is van de olubs. De bond kan op allerlei manieren helpen. De spel leiders cursus is er een voorbeeld van. Verder kan de bond technische voorlich ting geven, den bondsoofenmeester be schikbaar stellen. Doch tenslotte moet het uit de clubs komen. Het Nederlandsch elf tal zal beter spelen als het spelpeil in de clubs verbetert. Een enkele oefen wedstrijd is noodig, omdat elf spelers natuurlijk nog geen elftal vormen: de spelers moeten even aan elkaar wennen. Doch men moet niet trachten één enkel sterk Nederlandsch elftal samen te stel len, de kracht moet uit het spelpeil der clubs komen." De heer Kips deelde in dit verband nog mede dat de op bescheiden -schaal te Utrecht genomen proef met 'heb organisee- ren van een epelleiderscursus zeer goed geslaagd kan worden genoemd. Het ligt dan ook in de bedoeling de cursussen het volgend jaar voort te zetten en uit te breiden, o.a. tot Amsterdam en eenige andere plaatsen. De cursussen mogen ech ter niet te groot worden. Wij stapten van de binnenlandsöhe en interne aangelegenheden van den bond af en vroegen den voorzitter van den jubi leerenden bond naar zijn meening omtrent eenige internationale kwesties. De wereldkampioenschappen. „Acht u hét wenscheliik, dat Nederland deelneemt aan de werclJlampioensohappen in Uruguay, mede in verband met de kos ten en het feit-, dat zooveel onzer beste spelers geruimen tijd buitenslands zullen zijn?" „Wat ik u thans zc-g, is geheel persoon lijk; in 'het bestuur van den bond is nog geen beslissing genomen. Gezien het feit, dat heb een gemengd tournooi is, zijn er naar mijn meening zeer grooto bezwaren aan deelneming verbonden. Ook het feit-, dat de spelers ten behoeve van sport zich zoo lang buitenslands moeten bege ven, is een bezwaar. Ik ben er geen voor stan-der van. Ook als de kosten nihil zou den zijn, zou ik tegen deelneming zijn. „Wat is uw meening omtrent verdeeling van de wereldkampioenschappen in een Europeesche en een Amerikaanscliezone, zooals bij de Da-vis Cup-wedstrijden?" „Ik zou daarvoor eerst een uitgewerkt project moeten zien om te kunnen beoor- deelen of dergelijke wedstrijden in over eenstemming zijn met het amateurisme." „Er loopen thans geruchten over het organiseeren van wedstrijden om een West-Europeesche Cup. Acht u dergelijke wedstrijden wenschelijk?" „Voor een regionaal tournooi voel ik iets meer, doch ik zou er geen voor stander van zijn een dergelijk tournooi elk jaar te organiseeren." Na-dat Ir. Kips ons nog verteld had, dat de K. N. V. B. nog geen voorbereidingen treft voor de Olympische Spelen in 1932 omdat het nog lang niet zeker is, dat voetbal ook dan weer op het programma der O. S. zal voorkc ?n, bespraken wij met hem eenige andere kwesties. In de eerst plaats vroegen wij wat hij over het algemeen denkt over de verhou ding tusschen Sport en Pers en wat naar Zijn meening de taak der pers moet zijn. „De voetbalsport heeft zeer veel be langstelling van het publiek en het is de taak der pers deze belangstelling te be vredigen. Ik moet erkennen, dat de pers in liet algemeen, vooral do groote pers, zich veel moeite en opofferingen getroost om dit zoo goed mogelijk te doen. Voor het werk der sportredacteuren kan ik niet anders dan waardeering hebben. Doch aan den anderen kant-: er wordt wel eens overdreven. Het komt mij voor, dat men inderdaad ove-r onbelangrijke gebeurtenis sen te veel schrijft-, vooral vergeleken met hetgeen geschreven wordt op het gebied der kunst en wetenschap. Als alle rubrie ken in de pers zoo uitvoerig zouden zijn als de sport, dan zou de krant onleesbaar worden." „Tenslotte: Wat is -uw meening omtrent de radio-uitzendingen van internationale wedstrijden?" „Daar kan ik uit den aard der zaak niet heel goed over oordeelen. Ik heb de radio-uitzendingen nooit gehoord, want, wanneer er gespeeld wordt, ben ik steeds op hefc veld. Dooh uit hetgeen ik er over gehoord heb, moet ik concludeeren, dat het buitengewoon aardig is. Dengene, die hefc doet, den heer Hollander, komt alle lof toe voor de buitengewoon vlotte en aardige manier, waarop hij dit eigenaardig werk uitvoert. Vóór de po> tlariseering der voetbalsport zijn de uitzendingen zeer goed. Er zijn ontzettend veel luisteraars, die nooit naar het voetbalveld komen en die thans de interlandwedstrijden met belangstelling volgen. Ik geloof, dat de radio een heel aardjg ding is voor onze sport-. Het geeft plezier aan duizenden. Het spreekt vanzelf, dat er voor den bond geen financieele voordeelen, inte gendeel nadeelen aan verbonden zijn. Doch ik meen, dat de voordeelen ruim schoots tegen de nadeelen opwegen." DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. De uitslagen van de Zondag 1 December gespeelde wedstrijden zijn: Afdeeling A. Lisse IILisse I 015 Afdeeling B. S. J. C. II—St. Bernardus 1—1 TeijlingenMeerburg niet doorgegaan De wedstrijden Meerburg—Lisse III en St. Bernardus—Lisse III worden opnieuw vastgesteld, daar gebleken is dat het voor Lisse onmogelijk was een 3e elftal te zen den; eveneens de wedstrijd Teijlingen Meerburg. Voor Zondag 8 December is het volgende programma vastgesteld: Afdeeling A'. Leiden: LeidenO. V. V. Noordwijk: S. J. O. ILisse II Afdeeling B. Lisse: Lisse III—St. Bernardus Zoeterwoude (Dorp): A. S. C.-Teijlingen. Alle wedstrijden vangen te half één aan. D. HAVER KORN, Competitieleider. ATHLETIEK. Nederlandsche records erkend. Het bestuur van den Kon. Ned. Athle- t-iek Unie heeft op voorstel van de record- commissie de volgende prestaties als Ne derlandsche records erkend: 29 September 1929: W. F. C. Ekkers, 10. E. M. snelwandelen in 1 u. 23 min. 256 sec. 29 September 1929: W. F. C. Ekkers, 20 K.M. snelwandelen in 1 u. 45 m. 11.4 s. 20 October 1929: W. F. C. Ekkers, 35 K.M. snelwandelen in 3 u. 21 min. 49.2 sec. 29 September 1929: „A. V. 1923", 4 X 1500 M. estafette in 18 m. 22.4 sec. 22September 1929: „Haarlem", 4 X 1900 M. estafette in 8 min. 17.8 sec. 1 September 1929: mej. H. P. Munnikes, kogelstooten (dames) 8.84 M. SCHAKEN. Een nieuwe wedstrijd om het wereld kampioenschap. Aljechin t-egen Capablanca* Capablanca verklaarde in een interview, dat Aljechin zijn uitdaging heeft aanvaard tot het houden van een match om het we reldkampioenschap schaken. Deze match zal plaats vinden te New York het volgend jaar in het tijdperk tus schen half October en half December. Zoo als men zich zal herinneren, moest Capa blanca eenige jaren geleden in een match om den wereldtitel, waarvan hij toen hou der was, de vlag strijken tegen Aljechin, die zijn titel onlangs met succes verdedigde tegen Bogoljoebof. De a.s. match is dus feitelijk een revanche-wedstrijd voor den Cubaan. Dr. Lederer, president van het tournooi- comité der Amerikaansche Schaak-Fede ratie, heeft volgens een telegram aan de Telegraaf de volgende nadere bijzonder heden medegedeeld. Aan Aljechin is het recht toegekend da data voor de match te bepalen, mits deze vallen in het laatste kwartaal van 1930. Die data moeten echter binnen zes maan den, dus ir'terlijk in Mei a.s., worden opge geven. Voor de match moet een beurs be schikbaar worden gesteld van 12.000 dol lar, waarvan de winnaar 60 pet. en de ver liezer 40 pet. zal ontvangen. Aan beide spelers zullen bovendien de reiskosten wor den vergoed. Voor het resultaat van do match is be paald, dat winnaar is hij, die het eerst zes partijen heeft gewonnen. Remises tellen niet mee. Om het kampioenschap van Leiden en omstreken. In de afgeloopen week werden de wed strijden voortgezet met de volgende uit slagen Groep A: J. Boot wint van J. Tjalsma, W. de Bruin en mr. C. J. Goudsmit spelen remise. G r o e p B: N. J. v. d. Eist wint van J. J. Braggaar, W. Demmendal wint van S. P. Ouwerkerk, G. Bosscha wint van J. J Braggaar en M. M. Segaar wint van Ouwerkerk. In groep A staan het beste: J. Boot met 3 punten uit 3 partijen, Ir. J. J. G. van Moek met 2 uit 2 en mr. C. J. Goudsmit met 11/2 uit 2. In groep B: G. Bosscha met 5 uit 6, V. Demmendal mef 2 1/2 uit 3 en M. M. Se gaar met 2 1/2 uit 4. Voorts zijn in elke groep eenige afge broken partijen. Deze zullen-' voorzoover dit mogelijk is, a.s. Vrijdag, op den speel avond van den Leidschen Schaakbond uit gespeeld worden. BOKSEN. Van Vliet slaat MacDonald op punten. VOETBAL. HollandBelgië in Indië. De Phohi-zender zal, naar het „Hbld." meldt, Zondag den voetbalwedstrijd tus schen Nederland en België in het Olym pisch Stadion te Amsterdam door een technischen ooggetuige laten verslaan. Philips te Eindhoven heeft toestemming gekregen van den directeur-generaal van P. T. T. te Den Haag voor het uitzenden hiervan. De Hollandsche bokser van Vliet heeft te Manchester in een wedstrijd over 15 ronden Charles MacDonald uit Sunderland op punten verslagen. De Hollander had niet al te veel moeite met den Engelsen- man, dien hij in de elfde ronde met ©©D rechtsche naar de kin voor zeven tellen neersloeg. De Engelschman bokste daarna een verloren wedstrijd. Het veertig-jarig bestaan. Een onderhoud met den voorzitter van den K. N. V. B.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8