Gemeenteraad van Wassenaar UIT DE OMGEVING DONDERDAG 5 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD. PAGINA 3 I>e Raad dezèr gemeente heeft gister morgen een openbare vergadering gehou den onder voorzitterschap van den bur gemeester. Nat gespoten. Alle leden zijn aanwezig. De voorz. deelt mede, dat door den heer Boender enkele vragen zijn gesteld naar aanleiding van den jongs ten brand in de Kieviet. Eerstens, of het hem bekend is, dat in de Wassenaarsche Courant heeft gestaan, dat door de brandweer op het publiek is gespoten, omdat dit opdringerig was, welk bericht in andere groote bladen is over genomen. Ten tweede, wie daartoe last heeft ge geven, en ten derde, of de voorz. van meening is, dat het in dit geval noodig was, en zoo ja, of een dergelijke handel wijze door den 'burgemeester wordt toe gestaan, en ben vierde, indien zulks niet met opzet is gesehiectt, dooh per ongeluk, of dit dan moet geweten worden aan on- geoefendheid. De voorz. antwoordt, dat een dergelijk bericht niet te zijner kennis is gekomen. Wel weet hij, dat bij het omleggen van slangen 'n straalpijp toevalligerwijze in de richting van het publiek ging. Last gege ven is er, voor zoover 'hem bekend is, niet, en indien het gebeurd is, is het louter toe val geweest. De heer Van Leeuwen zegt-, dathet al vaker gebeurt, dat de politie en de brandweer bij dergelijke gelegenheden hin der ondervinden van het publiek. Hij vindt liet heusch niet erg, dat het in dat geval wordt natgespoten. Het ware beter, dat het publiek de handen uit de mouwen stak, om te helpen blusschen. Hierna komen verschillende ingekomen stukken ter tafel, o.m.: Mededeeling van Ged. Staten, houden de goedkeuring der begrooting voor 1929; Een adres v. J. Heidinga, houdende ver zoek om over te gaan tot stichting van een O. L. School in de omgeving van Het Kerkehout. Op voorstel van B. en W. wordt dit adres om advies in hunne handen ge steld. De nieuwe kerk aan den Dijl. Omtrent een adres van de Commissie belast met het nemen van maatregelen voor de stichting van een R. K. Kerk aan den De ijl, houdende toestemming tot den aanleg van wegen en den bouw eener kerk op perceelen aan den Middelweg, stellen B. en W. eveneens voor, dit in hun ne handen te stellen voor advies. De heer Prins had liever gezien, dat B. en W. onmiddellijk afwijzend -had den beschikt. De voorz. zegt, dat het toch gewenscht is, dat er eerst prae-advies wordt gege ven. De heer Drop zegt, dat het plan wel onder oogen is gezien. Er zijn echter nog verschillende moeilijkheden op te lossen. Daarom acht hij het beter niet verder over dit punt te discussieeren. Het voorstel van B. en W. wordt daar op aangenomen. Eveneens gaan om prae-advies naar B. en W. een adres van de N. V. Haag- Bche Bouwgrond-Maatschappij „Deijler- oord" om wijziging voorwaarde uitvoe ring wegenplan. Op een verzoek van Ir. W. Wouters, om teruggave van leges tot een bedrag van f25, wordt gunstig beschikt-. Zonder hoofdelijke stemming wordt ver volgens Jjesloten tot onteigening van di verse perceelen grond, noodig voor een verbindingsweg van den Katwijkscheweg naar den Schouw weg. Ter tafel komt hierbij een adres van R. van Beek, houdende verzoek uiterlijk heden te willen beslissen op zijn aanbod, om den benoodigden grond voor den weg, voor zoover die door zijn terrein is ge projecteerd, te koopen voor den prijs van f2.25 per M2., onder voorwaarde, dat hem een nieuwe uitweg wordt verleend voor het resteeren-de deel van zijn perceel en hem de voorkeur wordt verleend voor het koopen van de langs den weg en den nieuwen uitweg liggende gronden te gen kostprijs. De voorz. zegt-, dat B. en W. voorstel len thans geen beslissing te nemen. De heer Van Tol is van oordeel, dat er geen bezwaren bestaan om het verzoek ia te willigen. Bij lateien aankoop zal de gemeente meer moeten betalen. De heer Van Barneveld is het met den heer Van Tol eens. De voorz. wijst op het gevaar, reeds au voor een enkel stuk een prijs vast te stellen. Een tweede slaapkamer In 't oude Raadhuis. Ka nog eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Ontheffing wordt verleend van voor schriften der bouwverordening ten aan zien van den bouw van een winkelhuis met bovenwoningen aan het Plein. Het verbouwen van het oude Raadhuis tot 2 winkelhuizen met bovenwoningen, ffiits bij een der winkels een tweede slaapkamer worde bijgebouwd. Het bouwen van een bollenschuur op ®en perceel aan den Rijksstraatweg. Het bijbouwen van een stalgebouw aan de Wilde Zee, het stichten van het Jo- hannahuis aan den Schouwweg. Wordt besloten een gedeelte van den Sohouwwe-g ter plaatse waar het Johan- aa-huis zal verrijzen, al3 'bouwstraat aan merken. Op een verzoek van mej. P. Remmers- *aal, exploitant© van het badhuis, om subsidié van f 200, wordt gunstig be schikt. Een gevaarlijk plan. Aan 'het bestuur van de Ohr. H.B.S. te Leiden wordt een subsidie van f 549.66 toegestaan voor een 9-tal leerlingen, dat in 1927 de H.B.S. bezocht. Besloten wordt tot wijziging van heb uitbreidingsplan in verband met ©en te maken verbindingsweg van de Raaphorst- laan naar den Rijksstraatweg. Hierna komt ter tafel een voorstel va«n B. en W. om eenige verandering te bren gen in de cellen van het politiebureau. De kosten worden geraamd op f 2000. De heer Boender informeert, of het nu niet mogelijk is bij het politie-hureau een gelegenheid te maken voor opname van menschen, die uit him woning zijn gezet. De voorz. acht het zeer gevaarlijk een dergelijke gelegenheid te maken. Hij vreest de mensehen nimmer meer te zul len kwijtraken. De 'heer Boender is daarvoor niet bang. Meerdere leden zijn het met den voorz. eens, zoodat de heer Boender niet verder blijft aandringen. Het voorstel wordt daarop goedge keurd. Ook wordt- goedgevonden de bijbouw van twee schuurtjes bij liet politie-post- huis ad f 400. Brandgevaar in „De Paauw". i De voorz. deelt vervolgens mede, dat hij den Commandant der Brandweer op dracht heeft gegeven een onderzoek in te stellen naar de brandveiligheid van het Gemeentehuis. De uitslag van dit onder zoek heeft aangetoond dat bij brand een groot gevaar zou ontstaan, dat heb ge- heele gebouw in vlammen zou opgaan. Op grond hiervan adviseeren B. en W. het gebouw te doen aansluiten aan de water leiding en een 500 Meter hoofdbuis te doen aanleggen. De totale kosten, met inbegrip van slangen en kranen worden geraamd op f 4000. Wordt goedgevonden. Voorts komt ter tafel een voorstel van B. en W. om de bestaande telefoon- installatie to doen vervangen door een beter bruikbare, waarop meerdere lijnen -kunnen worden aangesloten en een betere gemeenschap wordt gevestigd tussc'hen de diverse afdeelin-gen. De kosten van aan koop beloopen f 4308, de jaarlijksche ver goeding pl.m. f 200. Na eenige discussie wordt het voorstel goedgekeurd. Beheer van Gas- en Waterbedrijf. Hierna is aan de orde de vaststelling van een verordening op het beheer van de Gas- en waterbedrijven. De voorz. wijsfc erop, dat deze veror dening een uitvloeisel is van den wensch van Ged. Staten, om de bedrijven niet onder te brengen in één N. V. De heer Van Leeuwen betreurt het, dat den leden zoo weinig tijd is gegeven om dit voorstel te bestudeeren. Hij gelooft- niet, dat de 'bedoeling voorzit, om door te drijven, maar acht het toch wel gewenscht, dat de vaststelling een ma-and wordt aangehouden. De heer Prins is het- met den heer Van Leeuwen eens. Hij heeft verwacht, dat bij de behandeling van dit voorstel tege lijkertijd de kwestie van de N. V. Elcctri- citeits-Maatsehappij aan de orde zou ko men, a. w. de vraag, of het niet ge wenscht is den bedrijfsvorm te kiezen. De heeren Versteeg en Boender zijn ook voor uitstel. De heer Drop (wethouder) wijst erop, dat hij voorheen ook op tijdige toezen ding der stukken heeft aangedrongen. Deze verordening is echter eerst Maandag j.l. door B. en W. behandeld kunnen wor den. Aangezien het- vraagstuk niet van zoo groote importantie is, raadt hij be handeling en geen uitstel aan. De voorz. zegt, dat bij B. en W. de be doeling voorzit- den Raad tijdig voor te lichten. Men ziet gewichtig tegen deze verordening op, maar heb is niet anders dan een door Ged. Staten gegeven leid draad goedkeüren. De verordening moet 1 Januari ingaan. Hij zou niet gaarne zien, dat zulks door uitstel niet. mogelijk zoude zijn. Besloten wordt de behandeling niet uit te stellen. De taak der wethouders. De heer Van Leeuwen geeft dan B. en W. in overweging, om tot 'n verdeeling der functies te geraken. De wethouder van de bedrijven kan zich dan veel beter inwerken en men behoeft niet enkel op adviezen af te gaan. De voorz. kan hierop geen antwoord geven. Na vaststelling ran de percentages voor afschrijving wordt daarop de verordening vastgesteld. Insgelijks wordt vastgesteld een veror dening op de samenstelling en den werk kring der Bedrijven-commissie. In deze commissie worden 'benoemd de leden: de heeren Ruijs, Versteeg, Va-n Tol en Van Leeuwen. Als lid der Plaatselijko Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, wordt herbenoemd de ZeerEerw. Pastoor C. N. J. Meijsing. Tot leden der Commissie van advies inzake werklooshei>sverzeke ring worden benoemd de heeren A. C. Leijen en J. Tolido. Wordt besloten aan B. en W. een cre- diet toe te staan van f 32500 voor uitbrei ding der waterleiding en tot overname van de gebouwen der voormalige gasfa briek, tegen een som van f -2-2000. De be grooting voor 1929 wordt verhoogd in in komsten en uitgaven mt f 117.385.66. Wordt besloten aan den heer K. G. Pander kwijtschelding van huur van een gedeelte van het waterleidingterrein te verleenen over 'het tijdvak 1 April 1927 tot 1 April 1928. D voorz. deelt vervolgens mede, dat hij heeft besloten de beide 'hoofdagenten- titulair P. J. v. d. Krogt en C. P. L. Hoogkamer ingaande 1 Januari 1930, te bevorderen tot hoofd-agent. Hij vraagt den Baad de meerdere uitgaven in verband met deze benoeming te willen toestaan. Aldus wordt besloten. Tevens wordt goedgevonden om mej. Steinwegs, steno-typiste, te stellen op het maximum der aan die betrekking ver bonden jaarwedde en om aan den machi nist der waterleiding een periodieke ver hooging boven zijn wedde toe te kennen. Tenslotte is aan de orde de behande ling cler begrooting voor 1930. De algemeene beschouwingen worden ge opend door den Voorzitter. De „dure" burgemeester. Deze zegt,- dat hij niet als regel alge meene 'beschouwingen zal gaan houden. Hij stelt zich voor dit alleen te doen, als buitengewone omstandigheden hem daar toe nopen. Thans acht hij dit het geval. De oor zaak schuilt in de verhooging van het aantal opcenten. Hot is voor hem, nieuw Burgemeester, nier. prettig, deze verhoo ging te moeten verdedigen en hij weet, dat hij spoedig den titel zal krijgen van te zijn een duur Burgemeester. Dit laatsto wil hij echter riskeeren, omdat hij ervan overtuigd is, dat het een gemeentebelang is en hij B. en W. moet verdedigen. De directe aanleiding van de verhooging is gelegen in de aanneming van de wet op de financieele verhouding, die in 1931 in werking treedt, en waardoor dc ge meente in een ongunstige positie komt te vorkeeren. Niet moet vergeten worden, dat de ge meente tot- dusverre in een zeer gunstige positie verkeerde en dat deze thans over slaat in een ongunstige, omdat in vorige jaren groote, en spreker mag zeggen, ge paste zuinigheid is betracht. Deze zuinig heid is thans oorzaak van lage uit kee ring. Als men vroeger meo« voor politie, onderwijs en armenzorg zou hebben uit gegeven, zou de uitkecring hooger zijn. Tofc dusverre werden 37 opcenten ge heven, waardoor een uitkeering van f 500.000 werd bereikt. In de toekomst zal door de ingezetenen waarsoh. f 1.700.000 zonder opcenten moeten worden opge bracht. Bovendien zullen 12 opcenten moeten worden geheven, zoodat aan belasting een aanmerkelijk bedrag zs.l moeten worden opgebracht. Een lichtzijde is, dat de forensenbelas- tirig vervalt. Behalve deze schaduwzijde van de nieuwe wet, staat de gemeente voor groot uitgaven. Op deze begrooting wordt ruim f 300.000 meer gevraagd, zoo dat er ruim f 800.000 uit belasting moet komen. B. en W. hebben gemeend met dit be drag uit te voeren wat technisch moce- lijk is. De heer Boender merkt op, dat inder daad de verhooging der belasting een der belangrijkste posten is op deze begrooting. Hij heeft den indruk gekregen, dat deze verhooging is een overgang naar 1931. Hij wil vragen, wat nieenen B. en W. te moe ten doen, om Wassenaar te doen bl-ijven een aantrekkelijke plaats. Hij wijst erop, dat de 'belasting tot dusverre laag was, maar 'heb leven duur. Vooral de bedrijfs- tarieven waren hoog. Als dat zoo blijft, is daarin geen aanmoediging, om zich hier te vestigen. De heer Wouters wil waarschuwen, dat men niet te royaal zal omspringen met de belastinggelden. Hij gelooft, dat men zal moeten afvragen, welke menschen krijgt men hier en ziet de mogelijkheid om meergegoeden hier te krijgen, alleen in het beschikbaarstellen van terreinen voor die menschen. Hij geeft daarom B. en W. in overweging een studie te maken van de soort van bewoning in deze gemeente. Een park tusschen de parken. Hij is van oordeel, dat voor een goeden Middenstand moet worden gezorgd, maar geeft den raad niet te veel te letten op verbetering van allo mogelijke wegen. Hij voelt voor stichting van. een. zwembassin en gelooft dat heb particuliere initiatief geholpen door de gemeente daarvoor het beste kan zorgen. Verder geeft hij aan het stichten van een openbaar park. De heer Van Leouwen zegt, dat vroeger voor vestiging hot motief was de lage belasting. Wat moet men nu aangeven? Hij onderschrijft de meaning van hen die waarschuwen tegen buitensporige uit gaven, maar daarnaast staat, dat het welvaartspeil omhoog gaat en dat de gemeente zich moet aanpassen. Naast ons ligt een modelgemeente als Den Haag. Van dien kant komt groote concurrentie. Na invoering der wet zullen daar de bedrijfstarieven aanmerkelijk da len. Onze tarieven zullen dan in ongun stig© conditie komen. De bedrijven zullen derhalve weinig hulp ISTeden. order is het noodig het inkomen van de bevolking op te voeren door steun te verleenen aan lancl- en tuinbouw en Mid denstand. Om steun voor de arbeiders zal hij niet vragen, want «als heb andere standen wel gaat, gaat het den arbeider ook goed. De voorz. beantwoordt de verschillende sprekers. Vervolgens werd overgegaan tot arti- kolsgewijze behandeling, waarna de be grooting met alg. stemmen werd vast gesteld. Hierna sluiting. Drijfjacht. Gisteren werd door Z. K. H. den Prins en een aantal genoodigden op het landgoed Raaphorst een drijijacht gehouden. 'leschoton "werden 116 eenden, 70 hazen, 40 fassnten, een tiental hout snippen. een aantal konijnen en ander klein wild. DE KAAG. IJsclub „Kagermeer". Dinsdagavond hield de IJsclub „Kagermeer" voor de leden een vergadering in café Tromp. Te 7 uur opende de voorzitter, de heer P. Stokman, de vergadering en heette do leden, welke waren opgekomen, een veertigtal, welkom. De Voorz. verzoekt den penningm., O. Bruin, verslag to willen uitbrengen omtrent de financieel© positie, waaruit blijkt, dat nog in kas is een saldo van f 274. Nu volgt verkiezing 'bestuurs leden wegens periodieke afbreking van de volgende heeren: Stokman, voorz.; Bruin, penningm.; Clemens en Verbeek, commissarissen. De eerste drie bestuurs leden werden bij acclamatie herkozen, ter wijl do heer Verbeek heden reeds naar elders is vertrokken en zij-n functie als zoodanig, niet meer kan waarnemen. In zijn plaats werd gekozen de heer P. Hulse bosch, terwijl voor uitbreiding van het bestuur mot algemeene stemmen werd gekozen de 'heer Verelzen. De voorz. 'bedankt do vergadering voor het vertrouwen, in het bestuur gesteld, en memoreerde namens allo leden heb ver dienstelijk werk, verricht door den nu vertrokken heer Verbeek. Op do vergadering van dé Z. H. IJ. in Den Haag zijn 2 bestuursleden geweest en zijn aldaar overgegaan tot. verzekering van de loden tegen ongevallen op het ijs. Men is verzekerd tot. een maximum van f 2000.Da-ar dit jaar de contributie reeds geind is, zal het bestuur de on kosten of premie der verzekering, welke 10 cent per persoon per jaar bedraagt, betalen uit de kas der vcreeniging. Een volgend jaar zal ieder lid echter deze 10 cent zelf betalen. Een en ander aan gaande de verzekering werd nader toe gelicht. Ook werd nog voorgelezen een verslag van de in Den Iiaag gehouden vergadering der Z. H. IJ. Het bestuur, brengt nu ter kennis cLafc heb plan be sbaat om in het a.s. winterseizoen, als er hs komt, een nationale hardrijderij te houden in den Kogjespolder, ofwel in de Kok. Waar dit ondevgeloopen weiland is, bestaat, hier practisoh geen gevaar voor het publiek voor mogelijke ongevallen van doorzakken enz. Op dit terrein, dat par ticulier eigendom is, zijn wel goede ba nen te maken. Op veelvuldig verzoek zal waarsohijnlijk de ijsbaaai dit jaar verlicht worden 's avonds. Tenslotte werd nog een zeer geanimeer de verloting gehouden van een 20-tal leuke prijzen. Te ongeveer 9.15 uur sloot de voorz. met een woord van dank de vergadering, waarna nog velen den verderen a-vond gezellig bleven doorbrengen. LEIDSCHENDAM. Lijk opgehaald. De S'ompwijksche politie heeft giste renmorgen uit den Vliet liet lijk van een bejaarden man opgehaald. Bij onderzoek is vastgesteld, dat do drenkeling is de 66-jarige R. uit Voorburg, die ongeveer drie weken geleden zijn huis heeft verla ten en se lert dien werd vermist. Vermoed wordt, dat R. door een ongeluk te water is geraakt. Hel lijk is naar het lijkenhuis te Leidschendam overgebracht. RIJNSBURG. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente kwam in spoed- eischendc vergadering bijeen. Besloten werd tol aankoop van hot perceel bouw grond kadastrale sectie B. No. 935, ter grootte van 0.61.S0 II.A. voor den prijs van 17.500 en onder voorwaarde, dat de raad inzake dezen koop eerst nader zal worden gehoord, indien bij opmeting blijkt, dat de grootte meer dan 100 M2. minder be draagt, dan hiervoren aangegeven. Dit voorstel werd met algeinecnc stem men aangenomen. SASSENHEIM. Geboren Leentje, dochter van K. J. Noij en T. Schooneberg Pietror Johannes zoon van J. v., Waardenburg en W. H. de Zeeuw. G e h ii w d Pieter La ros, 29 jaar en Johanna Kruit 29 jaar Petrus van der Hulst 29 jaar en Margaretha Laurentia van der Geest 26 jaar. O v e r 1 p d e n K. J. Knopport fi5 jaar echtg. van G. Bouwmeester G. J. den Ambtman 20 jaar ongeh. wonende te Lei den. Gevestigd: Q. J. Duivenvoorde van Monster J. B. 'M. v. d. Klauw van Rotterdam P. Oostcrlee van Valken burg (Z.-H.a). M. W. Kloek van Voor hout B. A. Westerik van Zevenaar C. C. de Roode van Voorhout T. J. v. Em- mersloot van Wamel G. P. Scholten van Wateringen W. v. d. Berg van Leiden C. B. Sassen en cezin van Noordwijkerhout M. C. Gerardts van Hilversum M. Belterman van Anhold (Dnitschland) M. Spaan van Hellingen E. Pohl van Hol sterhuizen W. Los en gezin van Bum .schoten A. Ter Haar van Ede O. van Balcel van Noordwijkerhout E. van Es sen van Rijswijk A. van Duivenbode van Hillegom C'. M. Scholten van Waterin gen J. W. Siddre van Voorhout D. Verloop van Beverwijk. Vertrokken: L. Floor naar Am sterdam P. C. Rcwijk naar Voorin t J. J. v. d. Pol naar Voorhout C. H. A. de Vries naar Alkmaar J. Kruit naar Noord wijkerhout Th. A. Bougelsclijk naar War mond A. M. M. Meijer naar Warmond M. L. v. d. Geest naar Oegstgeest C. W. Zuilhoff naar Anna Paulowna A. Noort naar Bloemendnal H. Proost en gezin naar Leeuwarden J. R. Pos- tumus naar Oegstgeest A. van Beek naar Lisse. TERAAR. Veilingver. „De'Hoop Geleidt Ons". Do Algem. Groentenveiling hield haar jaarvergadering in het café van den heer v. d. Acker. Dc voorz., de heer Joh. Kroon, opende de vergadering en heette de tal rijk aanwezigen van harte welkom. Hij hoopt, dat de besprekingen en discussies weer een aangenaam verloop zullen heb ben. De secretaris, de heer A. Kameraat, leest, de notulen welke onder dank wor den goedgekeurd. Jaarverslag secretaris. Deze behandelt in een keurig verslag het afgeloopen jaar, waaruit blijkl. dat 1929 door ziekte in de boon-en eenerzijds en lage prijzen ander zijds voor bijna allen een zeer ongunstig jaar was. De aanvoer bedroeg 14827 zak peulen, 27391 zak doperwten. 10732 zak tuinboonen, 2361 zak capucijners, 47335 zak snijboonen, en 4000 manden augurken enz. De totale opbrengst bedroeg 264.241.72 en bleef onder het gemiddelde. Verder behandelt spr. do kwaliteit der vruchten en spoort de tuinders aan, die zoo hoog mogelijk op te voeren. Hij brengt ook een woord van dank adn den afsla ger, die zooveele jaren trouw dienst heeft, verrioht en dezen zomer om gezondheids redenen ontslag moest aanvragen, hetwelk hom dan ook eervol werd verleend. I3pr. memoreert verder, hoe de plannen lot oen- tralisatie der veilingver. schipbreuk heb ben geleden. De leden vragen aan hel bestuur zoo veel mogelijk cle centralisatie-plannen te behartigen. Het Werkkrachtenfonds sluit mot een balig'saldo van 130. Alsnu is aan de orde verkiezing voorzit ter en 2 bestuursleden, wegens periodieke aftreding. Als zoodanig zijn met groote meerderheid herkozen de heeren: Joh. Kroon Zzn., P. Esveldt en J. van Straa- len. Allen nemen hun benoeming weer aan. _De heer v. Veen uit Rotterdam spreekt hierna over do tuinderij van voorheen en thans. Spr. zegt, dat ook- Ter-Aar op tuin bouwgebied reusachtig is vooruitgegaan. Als oud-Ter-Aarder kan 'hij dit het boste opmerken. Ook het veilingwezen, wat vroeger veel te wensche'n overliet, is thans ook goed georganiseerd. Hij behandelt ver volgens de teelt, van sommige vruchten en groenten on beveelt, den tuinders vooral aan hun producten als kwaliteit zoo hoog mogelijk op te voeren. Van de gelegen heid om spr. vragen te stellen werd ruim schoots gebruik gemaakt. Do voorz. deelt, mede dat de kalk pro ducten door den bond besteld zijn. Verder vraagt de voorz. de machtiging der leden tot het aangaan van een rekening-courant groot 20.000. Wordt na eenige besprekine verhoogt tot 25.000 en daarop vastge steld. Van de rondvraag wordt nog door en kelen gebruik gemaakt en daarna dankt de voorz. do leden voor hun trouwe op komst, zoomede den heer van Veen voor zijn bereidwillige overkomst en zakelijke bespreking en sluit de vergadering. Uitvaart en begrafenis dr. Lindner. Na het overlijden van den weled. zeergel. lieer H. J. M. Lindner, arts te Langeraar, heeft de begrafenis plaats gehad op Vrij dag 20 Nov. op het R, K. kerkhof „Buiten- veldert" te Amsterdam. De begrafeniscere- moniën werden verricht door den weleerw. lieer J. Langodijk, kapelaan van de paro- chio v. d. H. Willibrordus Buiten de Veste t.e Amsterdam. Onder de aanwezigen merk ten wij op jhr. K. W. L. de Muralt, burge meester van de gemeente Ter Aar, voorts vele vrienden en bekenden. Op Woensdag 4 December zijn de ker kelijke diensten gehouden, waarvan te ne gen uur de Plechtige Uitvaart plaats vond, in de parochiekerk van den H. Adrianus Ie Langeraar. De H. Mis werd gecelebreerd door den zeereerw. heer pastoor Bonnet, ge- nssiteerd door de weleerw. heeren kapo- laan Kraakman en een pater Franciscaan uit Woerden. Naast de familie Lindner was de kerk bijna geheel met geloovigen gevuld om de laatste eer aan den over leden dokter te bewijzen en voor zijn ziele- rust te bidden. Te water. Woensdagmorgen kwam mej. L. Z. per fiets vanaf de hoogte op het Kerkpad aangereden, maar om den hoek bij J. K. kwam plotseling oen driowielige bransporbfiots aan, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Mej. Z. kwam met fiets en al in het water terecht, doch zij wist er spoedig uit. te komen en had geen letsel. Geboren: Cornel is Franciscus z. van J. L. Bouwmeester en van der Mam. Adriana Wilhelmina d. van J. van der Starren en Snijders. Cornelis Gijsbertus z. van O. Fransen en Zevenhoven. Mar garetha Cornelia d. van Ph. Hoogervorst en Meijer. Overleden: Th. Kcmpers 77 j. wedr. van A. Zevenliöven. H. J. M. Lindner oud 67 jaar overleden te Amsterdam. Gevestigd: K. Koning van 's-Her- togenboseh. C. A. Hassing van Zevenho ven. N. van Klaveren en kind, van Al phen. W. de Hollander van Koudekerk. N. Wijfje en gezin, van Xieuwveen. Vertrokken: M. H. O. Kroft naar Delft. A. Bouwmeester en gezin, naar Ursum. WOUBRUGGE. Ondertrouwd: J. Griffioen en C. Boer. Gevestigd: G. P. Marsè van Alphen aan den Rijn C. A. van Rijn van Ter Aar A. Th. de Groot van Zevenh< i F. van Ast-en van Alphen aan den r A. Michalak van Hervest (Dl.) I. schoot van Becsd. Vertrokken: W. van der Voort naar Loimuiden M. L. van Ruiten naar Cas-tricum M. P. Dongelmans naar Lei den H. Hebly naar Boskoop L. J. Olijerhoek naar Alkemade A. J. T. J. van Leeuwen naar Haastrecht R. Brak naar Bodegraven A. K. Dam naar Lei den.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7