NED. OOST-INDIE r DONDERDAG 5 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 2 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Een dag van auto-ongelukken te Eindhoven. Men schrijft uit Eindhoven aan de „Msbd.": Het is hier gisteren een dag van auto aanrijdingen geweest, waaronder verschil lende van ernstigen aard. In totaal kwa men vier personen in het Gasthuis te recht en •werden twee auto's zeer ernstig vernield en andere lichter gehavend. Op den Aalsterweg heeft de heer De V., koopman te Botterdam, op den hoek der Gerarduslaan een autobus aangereden. Hij werd bewusteloos opgenomen en naar het B.-K. Gasthuis vervoerd. Hier bleek, dat hij een zeer ernstige beenbreuk en let sel aan de knieschijf bekomen had. Na bij kennis gekomen te zijn, verklaarde hij, dat •hij op den hoek om de aanrijding te ver mijden in bad willen houden maar per on geluk gas gegeven heeft. De auto die een spiksplinternieuwe wagen was is ernstig beschadigd. De autobus werd licht bescha digd. Op denzelfden Aalsterweg reed een uur later de auto van den heer van E. uit Aalst een fietser, den heer van G. aan. Deze vloog over den carburator heen naar den anderen kant van den weg. Hij bekwam een beenbreuk en een ernstige hoofd1- wonde. Bij deze aanrijding kwam nog een tweede fietser te vallen, die wegens een ernstig© hoofdwonde evenals de eerste naar het R.-K. Gasthuis vervoerd werd. Terzelfder tijd Teed in de Kerkstraat een auto den koperslager V. die daar met een karretje liep omver. De heer V. bekwam een hoofdwonde en werd eveneens naar het B.-K. Gasthuis vervoerd. Op den Boschdijk reed een vrachtauto tegen een boom, zoodat de auto ernstig vernield werd. De wagen moest opgehaald worden. Verder reed op den Vestdijk een auto den wielrijder B. aan, slingerde hem op den grond en reed met het achterwiel over een arm van den ongelukkige. Ten 6lotte reed op den kleinen berg 'n autobus op een vrachtauto, waarbij 't voor stuk der bus totaal ingedrukt werd. De passagiers werden wel flink door elkaaT geschud, maar bekwamen toch geen letsel van beteekenis. Van de duo gevallen. Op den Amsteldijk bij het Kalfje is mevr. B. uit Utrecht door het breken der rugleuning van de duo van een motorfiets achterover geslagen en met het achter hoofd terecht gekomen op de straatklin kers. Mevr. R. liep een hersenschudding op en is per ziekenaiito naar een zieken huis te Amsterdam overgebracht. Haar echtgenoot, die onmiddellijk stopte en zijn vrouw met bebloed gelaat bewusteloos zag liggen, kreeg van schrik een toeval. Dame door een tram aange reden. Toen een dame te Purmerend huis waarts keerde van een bezoek aan haar .zuster, wonende aan den Purmerender weg te Beemster, zag zij achter zich een paar lichten aankomen, meldt „Het Volk". In de veronderstelling, dat de lichten afkom stig waren van een naderende auto, ging zij tusschen de tramrails loopen. Zij werd door de tram aangereden; de machinist scheen niets te hebben bemerkt en reed door. Hel slachtoffer werd eenigen tijd la ter door een passeerenden automobilist gevonden en in deerniswekkenden toe stand in een huis binnengebracht met eeii gapende hoofdwond en zware verwondin gen aan de beenen. Haar toestand is zorg wekkend. Nog goed afgeloopen. Maandagmiddag reed de heer von Hen- ning, pluimveevoederfabrikant te Wezep, met zijn vrachtauto op de Zuiderzeestraat weg tusschen het Katerveer en Wezep met een tamelijke snelheid. Plotseling stak een meisje van Wolf uit Hattemerbroek den weg over. De heer von Henning had de keus tusschen het overrijden van het meisje en het botsen tegen de boomenrijen langs den weg. Hij koos de boomen. De auto was een ruïne, maar de heer von Henning kwam er evenals zijn broer, d'e naast hem zat, af met ontvellingen en niet ernstige kneu zingen. Doodelijk ongeval. Dinsdagavond is op de suikerfabriek Statendam te Geertruidenberg een arbei- der door het springen van een drijfriem doodgeslagen. Ernstige val. Te Gemert is het 8-jarig zoontje van J. v. B. van een stoel gevallen en zoo onge lukkig terecht gekomen, dat den jongen de laatste H.H. Sacramenten moes; en worden toegediend. Zijn toestand is zeer ernstig. Angstige oogenblikken. Angstige oogenblikken hebben gister ochtend te Delft een landbouwer en diens vrouw beleefd. De overwegwachter aan de Binnenwatersloot liet n.l. omstreeks tien uur de afsluitboomen zakken voor een na derenden trein, juist op het oogenblik, dat het bespannen voertuig van den landbou wer zich op den overweg bevond. Het paard schrok en was tot voor- noch ach teruitgaan meer te bewegen. Een oogen blik nadat het dier was uitgespannen en van den weg verwijderd, passeerde de trein. Over boord gevallen. Dinsdagavond is de 34-jarige echtgenoo- te van den schipper M. de Boer, liggende met zijn schip in de Exloer Wijk, over boord gevallen en verdronken. Aan de gevolgen overleden. De echt gen oote van den heer M. te Meerssen moeder van vijf kleine kinderen, die dezer dagen zware brandwonden op liep, doordat ze in aanraking was gekomen met de kachel, is aan de gevolgen in het ziekenhuis overleden. Infectie door ziek vee. Te Woudenberg heeft zich bij een vijf. tal personen, die koeien, gekocht op de veemarkt aldaar, hadden gemolken, in dus danige mate infectie voorgedaan, dat ze zich onder medische behandeling moesten stellen. Eén van hen werd in het zieken- huis opgenomen. De koeien bleken in het. eerste stadium te zijn van een ziekte aan de spenen. DE ALASTRIM. Te Rotterdam. Er hebben zich te Rotterdam twee nieu we gevallen van alastrim voorgedaan en wel bij een bewoonster van de Schiebroek- schelaan en bij een kind, wenende in de Hildegardisstraat. Beide patiënten zijn in de barakken opgenomen. Te Tegelen. 'Jfc Tegelen heeft zich een geval van air.?trim voorgedaan in het gezin van de familie van K. in de Spoorstraat. Het pa tiëntje, een jongetje van 5 jaar, is opgeno men in het ziekenhuis ter verdere obser vatie. Dit is het'tweede geval in genoemde gemeente. Landbouwschuur afgebrand. Gistermiddag te ongeveer 5 uur ïs te Ossendrecht de groot e ilandbouwschuur van den landbouwer A. van Meer totaal afgebrand. De geheele oogst ging verlo ren en 6 kalveren en 2 koeien kwamen in de vlammen om. De paarden konden wor den gered. De oorzaak van den brand is onbekend. De gevolgen van een klopjacht. Geen inbrekers gevangen. Naar nader is gebleken, heeft de Duit scher, op wien Maandagnacht de Deven ter politie zulk een wilde klopjacht heeft gehouden, wellicht niets anders op zijn ge weten, dan dat hij zich niet als vreemde ling heeft aangemeld met zijn pas. Door dat de man zoo als een haas op den loop is gegaan wat bij zoo'n schietpartij geen wonder was rende de politie achter hem aan, in de meening, met een inbreker te doen te hebben. Men verdacht hem van poging tot in braak in een winkel, waarvan een ruit- was ingedrukt. Het is evenwel uitgekomen, dat de Duitscher daaraan part noch deel had. Hij beweert, in den oorlog zijn herinne ringsvermogen te hebben verloren en ziek te zijn. De politie zal hem ttyans als onge- wenschten vreemdeling uit het land gelei den en meent, dat zij met de achtervol ging en het grijpen van den Du'tsche-r de zen heeft verhinderd een misdrijf te ple gen. De Duitscher werd van het schieten en de achtervolging haast dol van angst en stond telkens, al werd hem dat niet ge vraagd, mot de armen omhoog. Hij kon haast niet meer loopen van oververmoeid heid. Oplichting. Den la at sten tijd liep een 22-javiar- jonge man te Botterdam rond in militaire uni form. Hij bezocht stelselmatig predikanten, bestuursleden van instellingen van liefda digheid en dergelijke om reisgeld te vragen ten einde, zooals hij voorgaf, naar Nijme gen te kunnen gaan, om daar te worden gekeurd voor koloniaal. In den regel lukte liet hem wel, geld los te krijgen, waarbij hem de eigenschap tranen met tuiten te kunnen huilen als hij wil, goed te stade is gekomen. In 10 dagen tijds wist hij circa 60 los te krijgen. Dezer dagen is hij bij een predikantsvrouw gekomen, die hem 10 gaf. Hij beloofde op eerewoord, het geld eerlijk terug te zullen geven. Den vol genden dag werd de predikantsvrouw even wel opgebeld door een van haar kennissen, die haar vroeg, of het juist was, dat zij een 22-jarigen jongen man, gekleed in militaire uniform, voor reisgeld naar Nijmegen, naar haar had gestuurd. De predikantsvrouw vermoedend, dat ze was opgelicht, waar schuwde de centrale recherche, die den man heeft weten aan te houden. Het bleek' de magazijnbediende M. M. te zijn, een oude bekende van de politie. In zekeren zin is de verdachte slacht offer van het huurkoopsysteem. Alles wat hij heeft, is op termijnbetaling gekocht. Hij was zonder werk geraakt en hij had geen geld, om de termijnen te betalen. Om nu toch aan geld te komen, heeft hij het verhaal verzonnen. Enkele van de in huur koop gekochte voorwerpen heeft hij al weer verkocht, waardoor hij zich ook aan ver duistering heeft schuldig gemaakt. Hij is opgesloten. Een waschbeer geschoten. Te Meezenbroek (Zuid-Limburg) is Za terdag een waschbeer geschoten. Hoe het dier, dat in Noord-Araerika inheemsch is, tusschen de Zuid-Limburgsche heuvelen is beland, zal wel een raadsel blijven. Voor den gelukkigen schutter is het een buiten kansje, want- de waschbeer staat- bekend om zijn kostbare pels. FRANSCHE SPIONNAGE IN DU ITSCHLAND. Eeri aantal Nederlanders bij de zaak betrokken. Eenige weken geleden werd in de pers vermeld, dat de Fransche politie een Duit- echo spionnage-organisatie had ontdekt met een centrale in Berlijn. Sindsdien is over deze zaak niets meer gemeld, doch het schijnt aldus lezen wij thans in het „Berliner Tageblatt" dat deze berich ten omtrent Buitsche economische spion- nage in Frankrijk slechts moeten dienen om de aandacht af te leiden van de Fransche spionnage in Duitschland. Deze Fransche spionnage is niets niouws en de gevallen van den Fran&chen kapitein Pendarier d'Armant en van den Decnschen kapitein Lembourn hebben reeds getoond, hoe Frankrijk en Zwitserland en Denemarken uit tracht een spionnage-net over Duitsch land te spannen. Thans is echter vastge steld, dat ook va-n Nederland uit gewerkt wordt. Genoemd blad is in staat- nauwkeu rige gegevens te publiceeren „die het der Nederlandsche regeering mogelijk maken het misbruik, dat de Fransche agent-en van de gastvrijheid maken, te onderdrukken en de Nederlandsche onderdanen, die aan dit onzuivere zaakje meewerken, eens op de vingers te tikken". De leiding van de in Nederland werken- do Fransche spionnage-organisatie heeft haar zetel te den Haag, Nieuwe Uitleg 10 en berust in handen van den Franschen militairen attaché, overste Burin des B ziers, die als pers-attaché meewerkt aan het Fransche consulaat te Amsterdam. Van de Nederlandsche medewerkers noemt het blad in de eerste plaats den decora teur Alais Petrus Laurenz Snep, geboren 19 Augustus te Westervoorb bij Arnhem, wonende Cillierstraat 5, Amsterdam, dio in 1915 wegens liet verraad van militaire geheimen aari Engeland door heb Rijksge- recht-shof te Leipzig tob 10 ja "r tuchthuis straf is veroordeeld. In Januari 19P werd hem de rest van de straf vrijge-scholden. Om zijn werkzaamheid voor den spionnage- dienet te maskeeren, geeft Snep zich uit als compagnon ih een agentuur- en com missiehandel „Eximpo", gevestigd Cillier straat 5, Amsterdam. Verder noemt het blad een broer van Snep, Joseph Maria Snep, geboren 13 Ja nuari 1887 te Westervoort, wonende te Eindhoven. Ook hij werd in 1914 wegens spionnage tot vijf jaar t-uchthuisstrai ver oordeeld. Verder noemt het blad de gebroeders Petrus Antonius Joseph de Haan, geboren 22 Februari 1871 te Zevenaar, wonende te Nijmegen, Graafsche weg 21? en Thecdorus Gerrit Matthias Willem de Haan, geboren 18 Juli 1S77 te Zevenaar, wonende Berg straat 133 te Nijmegen. Verder de koop man Conrad Sloot uit Amsterdam, Riouw- straat 21, Christiaan Teodoor van Kerk- •hoff, wonende Daalschedijk 141 te Utrecht en Jc-seph A. Sebeyns, wonende Seffenter- straat 24 te Vaals. Deze personen hebben tot taak door advertenties in de Duitsche b!°den in con tact te komen met personen, die in econo mische moeilijkheden verkeeren en daar door een gemakkelijk aanknoopingspunt voor de Franschen vormen. Wanneer Duit- schers op deze aanmoedigend gestelde ad vertenties ingaan, heeft eerst een brief wisseling plaats, waarin de Duitschers hun geheelen levensloop moeten mededeelen, waarna een bespreking in een Nederland sche grensplaats volgt. De reiskosten wor den vergoed, terwijl den laatsten tijd de spoorweg-biljetten voor de heen- en t-erug- Teis te voren werden toegezonden. Bij het onderhoud plegen de agenten voor een En- gelsche of Fransche groote industrie of voor heb Internationaal Comité voor Volks verbroedering op te treden en vragen dan nauwkeurige berichten omtrent economi sche, militaire en politieke gebeurtenissen ia Duitschland, opdat de industrie van hun -land niet door Suitenlandsche concurren tie wordt overvleugeld en de wereldvrede verzekerd blijft. Volgens het „Berliner Tageblatt" treden deze agenten zeer brutaal op en schrikken niet terug voor omkooping van soldaten, beambten en voor het organiseeren zelfs van inbraken om daardoor in het bezit te komen van de gewenschte berichten. Onder de voorspiegeling van groote be looningen wordt geëischt het verlangde materiaal aan de overeengekomen adres sen in Nederland te zenden. Gesnapte kippendieven. De „Asser Crt." maakte melding van een groot aantal diefstallen van pluimvee, ge pleegd in de laatste weken in den Zuid oosthoek van Drente. Zoo werden er de vorige week in de gemeente Oosterhessclen bij een landbouwer niet minder dan vijftig kippetjes weggehaald. De politie vond bij het hok voet- en rijwielsporen, op welke gegevens een onderzoek werd ingesteld, met- het gevolg, dat- een tweetal personen te Emmerschans werd gearresteerd. In hun woning vond men twee fietsen, die waren voorzien van banden, die een spoor als gevonden bij het leeggehaalde kippen hok achterlieten. Bij verder onderzoek bleek ook, dat de voetsporen der beido fietseigenaren klopten met. de aangetrof fen sporen. De bei :!e verdachten, Albert K. en Hendrik B., beiden te Emmerschans, waarvan de eerste kippenkoopman, de tweede arbeider, werden aangehouden. Zij werden na verhoor ingesloten in de marechausseekazerne te Zweeloo, waarvan zij gisteren naar Assen zijn overgebracht-, om voor den officier van justitie te worden geieid. Beiden houden hardnekkig hun onschuld vol. I BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN ONGELUK OP EEN 0NBEWAAKTEN OVERWEG. Drie dooden. De Brussclsche correspondent van de „Msb." meldt: Op een onbewaakten overweg bij Ouden aarde is een kar met drie inzittenden door een express-trein gegrepen en ver morzeld geworden. De slachtoffers, een tuinman met vrouw en kind, waarvan de eerste op slag ge dood werd, terwijl laatstgenoemden kort daarna aan hun afschuwelijke verwondin gen overleden, waren op weg naar de kermis. DE SCHIPBREUK VAN DE „NORWICH CITY". Twintigtal led^n der bemanning nog in levensgevaar. Uit Papopago (Samoa), wordt gemeld: De 21 leden van de bemanning van het vergane Stoomschip ..Norwich City" die z:eh, volkomen geïsoleerd, op het eiland Gardner bevinden, hebben gebrek aan wa ter en levensmiddelen, en zijn aa-n een zwa-ren storm blootgesteld. CUBAANSCH SCHIP VERGAAN. Voor Santander is het Cr.baansohe s.s. „Reina de los Angelos" (1234 ton, thuis- behoorend te Havana) ondergegaan. Vijf personen zijn verdronken. WEER EEN HUIS SNGEST0RT. Uit IJssingeaux (Haute Loire), wordt gemeld: Te Sainte Sigolene is een in aan bouw zijnd huis ingestort-, op het- oogenblik dat de arbeiders heb werk zouden hervat ten. Verscheiden werklieden werden onder de puinen bedelven. Heeds zijn twee lijken geborgen. Er zijn verscheiden gewonden. Men veronderstelt, dat het ongeluk ver oorzaakt is door den storm. Treinontsporing In Duitschland. Bij het rangeeren op het station te Zel- la-Melis zijn gistermorgen vijf wagens door een verkeerden wisselstand op een stoot- blok geloopen. Enkele wagens kantelden en versperden korten tijd heb hoofdspoor. Het verkeer werd door overstappen in stand gehouden. Een rangeerder, die zich op e-en van de wagens bevond, werd ge dood. GEVANGENE IN SING-SING VERMOORD. Toen Maandagmiddag de 1700 gevange nen van Sing-Sing te New York op de bin nenplaats „gelucht" werden, viel plot seling een 17-jarige gedetineerde, die een langedurige straf wegens roofmoord had uit te zitten, met- vijf diepe messteken in de borst stervend neer. Hij bezweek na enkele minuten. Niemand had gezien, wie hem gestoken had. Bij de gevangenen werd geen mes gevonden; heb eerste mes, dat werd aan getroffen, bevond zich in de matras in een ver-afgelegen cel en het is al bijster on waarschijnlijk, dat de jongen daarmee gestoken is. Veel later verklaarde de hoofdbewaker, dat naar zijn overtuiging de moord uit wraak was gepleegd. Vier gevangenen wer den gearresteerd en in strenge afzonde ring geplaatst. De vermoorde jongen, ze kere Kamenetsksy, heeft na den roofover val, waarvoor hij gevangen werd gezet-, den naam van een medeplichtige genoemd. Vermoedelijk heeft deze medeplichtig, die elders „zit", hem door handlangers in Sing-Sing voor zijn „verraad" laten straf fen. SLUWE MOORD. Voor eenige dagen heeft men op een landweg bij Regensburg een totaal uitge- branden Opelwageu gevonden, waarin heb geheel verkoolde lijk van een man lag. Het onderzoek wees uit, dab de auto aan een zekeren koopman Kurt Erich Tetzner. uit Leipzig toebehoorde. En de politie kwam na verder onderzoek van het lijk tot de conclusie, clat Tetzner door een onbekende, dien 'hij in zijn wagen had moegenomen, in den rug moest zijn aan gevallen en vermoord. Thans echter heeft de enquête, naar de „Tempo" weet te melden, een verras sende wending genomen. Niet Tetzner, maar zijn metgezel moet de vermoorde zijn. Tetzner had 'n week of vier geleden een levensverzekering gesloten ten gunste van zijn jonge vrouw. Om zijn vrouw in hefc bezit van de verzekeringssom te stel len, heeft hij, volgens het oordeel der politie een landlooper uligenoodigd mee te rijden. Onderweg heeft hij dezen ver moord en de auto en het lijk in brand gestoken, om den indruk te wekken, dat hij zelf om het leven zou zijn gekomen. Tetzner moet de wijk hebben genomen naar heb buitenland. Naar het Wolff-bureau nader meldt, is de koopman Curt Tetzner gisteren te Straatsburg in den Elzas gearresteerd. De vrouw van Tetzner, die inmiddels door de politie is gearresteerd, heeft- be kend, dat haar man den moord bedreven en de auto daarop in brand gestoken heeft. De verwachte verzekei'ingsom bcdi'oeg 142.000 mark. Tot de Fransche regeering is een ver zoek om uitlevering van Tetzner gericht-. Nieuwe uitbarsting van den Mont Pelee, Volgens een telegram van de „Eoho de Paris" uit Fort do France heeft gis teren opnieuw een uitbarsting va-n den Mont Pelee plaats gehad, welke ruim een half uur duurde. Kerkbrand te Brussel. De Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt: Dinsdag brak er iü de kerk der Minie- menstraat brand uit, die do brandweer echter reeds na een half uur messter was, hoewel de vlammen reeds tot het toren tje waren opgekropen. Verondersteld wordt, dat smeulende asch, achtergelaten door loodgieters, die in de kapel 'hadden gewerkt, de oorzaak van den brand ie. Brand in een bioscoop-cabine. Gistermiddag is tijdens een kindervoor stelling in een bioscooptheater be Pforz heim, brand in de cabine uitgebroken. Twee operateurs sprongen met brandende kleeren uit een raam van de tweede ver dieping op straat. Een hunner had zulke ernstige brandwonden, dat hij naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Voor zoover bekend konden alle kinderen onge deerd het gebouw door de nooduitgangen verlaten. Verkoop van kerstboomen te Leningrad verboden. De sovjet van hefc district Leningrad heeft blijkens een bericht in de „lvrasnaja Gazeta" besloten het vellen en het verkoo- pen van kerstboomen in de komende we ken te verbieden. Nergens in het geheele district zal een kerstboomen-markt worden toegestaan en overtreders va-n de verorde ning zullen in de steden met een boetè vau 50 roebel en in de dorpen met een boete van 10 roebel worden -bestraft. Hefc motief voor dezen maatregel berust op anti-gods dienstige overwegingen, hoewel dit- niet openlijk wordt gezegd. Als reden wordt na melijk aangegeven, dat telkens gedurende den Kersttijd onnoemelijke schade in de bosschen wordt aangericht". En als slot tirade leest men dan, dat aan deze „bar- baarsche gewoonte" een einde dient te worden gemaakt. Loonsverhooging bij Ford. Aan 140.000 arbeiders van de Ford fabrieken te Detroit, is met ingang van 1 December een loonsverhooging toege kend. Zij geldt alleen voor arbeiders in de Ver. Staten. De post „loonen" 'bij Ford wordt 'hierdoor met ongeveer 20 millioen verhoogd. EXPRESS BATAVIA—SOERABAJA AAN GEVAAR 0NTNAPT. Op drie karbouwen gereden. Aneta seint uit Madioen: De ééndaagsohe express van Batavia naar Soerabaja is eergisteren aan een groot gevaar ontsnapt. Zij reed in volle vaart even voorbij Karanganjar M. Java toen de locomotief op drie karbouwen stootte, die zich op de baan bevonden. Twee der dieren werden aa-n flarden ge reden, en de- derde werd door de heftige botsing terzijde van de baan in de kali geslingerd. ONRUST IN DE GEVANGENIS OP GLODOK. Aneta seint uit Batavia: Het „N. v. -d. D. v. N. I." vernam, dat er den laatsten tijd groote roerigheid heerscht in de gevangenis op Glodok, waarin momenteel 700 communisten opge sloten zitten. Het meerendeel van deze gevangenen is afkomstig uit West-Suma tra. Het blad vernam, dat in den laatsten tijd telkens relletjes, stakingen en geval len van provoceerend optreden door de gevangenen zijn voorgekomen. Het gewone wachtpersoneel van de militaire wacht is met hefc oog daarop extra versterkt tot 34 man, bestaande uit Amboneez-en, Mena- doneezen en Europeanen. Het is veelvul dig noodzakelijk gebleken de oproerige element-en te straffen met rottansla-gen. (Op Glodok Batavia bevindt ziek de strafgevangenis voor doortrekkenden, en Huis van Bewaring.). FILM-NIEUWS Een Amsterdamsch filmacteur als geboren artist Men hoort wel eens spreken van een „geboren" tooneelspeler, maar George Da- vis is wel degeen, die hiervoor het aller eerst in aanmerking komt. Vanaf den dag van zijn geboorte is Davis op tooneel ge weest en in de film. Stammend uit een fa milie, die reeds gedurende drié generaties aan het- tooneel is, werd hij reeds op den dag van zijn geboorte voor het voetlicht gebracht. Davis werd geboren in Amster dam, waar hij dus zijn debuut maakte 1 den aanvalligen leeftijd van één dag. Sir, ■-> dien is hij bijna in alle andere landen ter wereld opgetreden, hij spreekt zeven taleu en is gedurende zijn loopbaan voor zeven gekroonde hoofden opgetreden als zanget pantomime-speler, acteur, komiek en clown. De Hollandsche acteur speelt nu een butler-rol in do nieuwste Marion Da- vies film „Dulc.y", welke geregisseerd wordt door King Vidor.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6