DONDERDAG 5 DECEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA 1 BINNENLAND KERKNIEUWS LUCHTVAART Het Mysterie van Heath Hover TWEEDE KAMER. Belasting betalen op postkantoor. De oud-gepensionneerden. De Mi nister van Arbeid aan het woord. Het Dinsdagavond ingediende amende ment-Bakker is gisteren met 51 tegen 29 stemmen aangenomen; alleen in de steden en in Noord-Holland zal dus belastingbe taling op de postkantoren mogelijk zijn. Minister De Geer heeft dus zijn halve ei gekregen. Slechts 6 van de 80 leden (5 anti revolutionairen en de Plattelandersbonder) hebben zich nog verzet tegen de desbetref fende suppletoire begrooting. Den vorigen nacht ingediende moties- Ter Laan voor de z.g. oud-gepensionneerden en hun weduwen hebben geen meerderheid kunnen behalen. Minister de Geer zal hier uit allerminst kunnen afleiden, dat men het met den inhoud der moties niet eens was. De aandrang naar herziening der gel dende regelen was juist algemeen. De meerderheid (de geheele Rechterzijde op prof. Visscher na) heeft echter tegen ge stemd in het vertrouwen op de toezegging van den minister, dat hij spoedig met een betere regeling zal komen. Daarna is de Arbeidsbegrooting behan deld. Ten slotte kwam de Minister van Arbeid, de heer V erschuur, aan het woord. Spr. bespreekt eerst de Arbeidswet. De critiek op de arbeidsinspectie heeft zich beperkt tot zeer enkele gevallen. Daar naast is haar lof toegezwaaid. Men kan zeggen dat op zeer geringe uitzonderingen na de Arbeidswet wordt uitgevoerd. Waar de werkzaamheid van de vrouw in het be drijfsleven voortdurend stijgende is, kan het niet anders of in toenemende mate moet het oog der overheid op dien arbeid gevestigd worden. Het is hoogst gewenscht dat een specifiek vrouwelijk belang behar tigd wordt door vrouwen. Daarom zal bij een voorkomende vacature de minister het vrouwelijk element versterken. Bij een aantal van 20.000 overwerkvergunningen is slechts critiek op enkele uitgeoefend. Het is niet juist, dat er meer overwerk ver richt wordt dan vroeger. Het aantal kan stijgen, maar het aantal uren stijgt zeker niet. Spr. zou ook gaarne hiervan een sta tistiek zien, doch werd die samengesteld, dan zou de inspectie verdubbeld moeten worden. De regeering zal zonder verwijl voort gang maken met verdere uitvoering der Arbeidswet. Over enkele overwerkvergun ningen is critiek uitgeoefend, maar daar over zijn reeds eer vragen gesteld. Spr. zou die dus liever laten in het archief der his torie. De heer Drop: Als die dan m de toe komst maar niet meor voorkomen! De Minister zegt, dat als er een aan gelegenheid is, welke ook, die aanleiding geeft tot feestviering van nagenoeg de geheele bevolking in een stad, er reden kan zijn tot het geven van overwerkver gunningen. Alles wat spr. van plan is te doen ter verdere toepassing der Arbeidswet heeft spr. neergeschreven in de memorie van ant woord. De minister is ook van meening, dat de toestand voor het hotel- en caféperso- neel, ook voor de arme koks, zeer bezwa rend is en hij zal zoo spoedig mogelijk dien arbeidstijd regelen. De regeling voor het kantoorpersoneel treedt in werking 1 Maart 1931. Ook de apothekersassistenten zullen in 1931 hun arbeidstijd geregeld lien. De invoering vaü een gedeeltelijke be scherming in het landbouwbedrijf behoeft niet stagneerend te werken op de geheele bescherming. Integendeel zal de eerste gangmakend zijn voor de laatste. De regeering wil niets liever dan de 8- nren-conventie ratificeeren, maar daarvoor is een uniforme interpretatie noodig. Er zijn verschillende bezwaren, vooral ten aanzien van de spoorwegen. Spr. wil eerst zien hoe Engeland en Duitschland de moei lijkheden denken op te lossen. Het staatsingrijpen, ook ten aanzien van het bedrijfsleven, zal uitersten moeten ver mijden. Voortgebouwd moet worden op het geen is gegroeid. Het eerste dat gevraagd wordt is de bindendverklaring der collec tieve arbeidsovereenkomst. Deze zal het best voorafgaan aan de bedrijfsorganisatie Bedrijfsraden zullen noodig zijn voor ver tegenwoordiging van het bedrijf tegen over de overheid. Spr. heeft te dezen aan zien het oog op een algemeene regeling ter voorziening in den rechtsnood. In het be gin van het volgende regeeringsjaar kan een voorontwerp bij den Hoogen Raad van Arbeid worden verwacht. De vacantieregeling zou spr. aan het ge organiseerd bedrijfsleven willen overlaten. Een onderzoek wordt ingesteld. De vergadering wordt verdaagd. HET NIEUWE K.R.0.-GEB0UW, De plechtige inwijding. Om drie uur gistermiddag arriveerde Mgr. Aengenent met zijn secretaris, den zeereerw. heer J. v. d. Tuyn. Z. D. H. werd door het bestuur van den K.R.O. ontvan gen en binnengeleid in de groote studio, die voor dezo gelegenheid met palmen en bloemen was versierd. Toen Monseigneur gezeten was, trad dc voorzitter, pastoor Perquin O.P. naar vo ren en verwelkomde Mgr. Hierop verrichte Monseigneur de wijding van het gebouw en introniseerde hij op het groote kantoor het beeld van het H. Hart. In de groote studio teruggekeerd werd een woord van dank gesproten door den ondervoorzitter van den K.E O., den heer G. W. Kampschöer. Vervolgens voerde de heer Speet, secre taris van den K.R.O. het woord en gaf in het kort een overzicht van den groei van de K.R.O.-Stichting en ook van het werk, dat in het buitenland was verricht met betrekking tot het Internationaal Katho liek Radiobureau te Keulen. Daarna werden aan Monseigneur voor gesteld de verschillende chefs der afdee- lingen, waarna Monseigneur als volgt de aanwezigen toesprak: Ik zeg zeker niet teveel, wanneer ik als mijn meening uitspreek, dat het feit, het welk ons op dit oogenblik hier tezamen brengt, n.l. de plechtige inwijding van de nieuwe bureaux van den K. R. O., zon der twijfel genoemd moet worden een nieuwe mijlpaal in de ontwikkeling van het katholiek beschavingsleven in ons vaderland. Onze tijd is m.i. rijk aan heer lijke momenten, wat betreft de ontwikke ling van het katholiek beschavingsleven en welke donkere zijden men ook meer dere malen weet te toonen van onze tegen woordige moderne samenleving en het is waar, donkere zijden ontbreken niet ik voor mij heb toch altijd veel meer oog voor de heerlijke lichtzijden, die toch ze ker aan onzen tijd eigen zijn. Heerlijke lichtzijden, vooral in de ontwikkeling van het katholiek beschavingsleven in ons dierbaar vaderland. De voorbeelden liggen eigenlijk iederen dag voor het grijpen. Wat beleven wij niet in de laatste weken een heerlijken opbloei en een uitbouw van de katholieke pers hier in ons vaderland en wie zou daarom niet juichen. Wat beleven wij niet, ook op het gebied van het film wezen. Een betere belangstelling, een be ter inzicht, dat ook op dat gebied een ontwikkeling onder onze Katholieken moet worden tot stand gebracht. En het zal u waarschijnlijk bekend zijn, dat ook op dat gebied van de film, ook zulk een belangrijk gebied in het cultureele leven, de Katho lieken in ons vaderland hebben tot stand gebracht, in do laatste maanden. De Ka tholieke Film Centrale, die zich ten doel zal stellen om in de toekomst door goede films den verkeerden invloed van de film te breken. En ook de K. F. O. ik stel er prijs op, dit hier te zeggen verdient de groote belangstelling van alle Katholieken in on9 vaderland. Ik moet mij beperken. Laat ik wijzen op het groote feit van vandaag, dat wij staan in de nieuwe kantoren en de nieuwe bu reaux van den K.R.O. en dit is ook een feit van het allergrootste belang voor het katholieke leven in ons vaderland en daarom heb ik ook onmiddellijk, toen de onovertreffelijke voorzitter van deze Stich ting tot mij kwam met het verzoek dit gebouw in te wijden, geantwoord, dat ik dit volgaarne zou doen, omdat ik van de beteebenis van een £oe>d geoutilleerdcn omroep overtuigd ben, niet alleen voor het katholieke beschavingsleven in ons vader land, maar eigenlijk ook van het geheele beschavingsleven in Nederland. Ik wil daarom allereerst verklaren, dat het ook in mijn hart juicht vandaag om den grooten vooruitgang, dien wij op het gebied van den K.R.O. beleven. Uw voor zitter en onder-voorzitter hebben het bei den gezegd, dat het voor hen en voor u is een dag van jubel. Maar het is ook voor mij een dag van jubel, omdat het mij tot groote vreugde stemt, dat ik thans kan zien den enormen vooruitgang van den K. R. O., sedert luim een jaar, want langer ie het nog niet, dat ik uit het midden van het bestuur wegging. Ik breng hier een woord van hulde aan het bestuur, aan den voorzitter en aan zijn medebestuursleden voor alles, wat zij ge daan hebben om dien knaap, dien ik ver leden jaar nog kende als een kind, tot INGEZONDEN MEDEDEELING 'adio, wanneer iemand zoo iwen. Dit S.O.S. ichitis, hoest en dat Akker's ezen middel is. dc ontwikkeling van een man te 'zeugen. Wat ik huldigen wil is dit, dat -'j in ons katholieke volk hebben ingestort, ik mag wel zeggen, hebben ingestampt, het be wustzijn en het besef, dat wij op alle ge bied van het openbare leven naar voren moeten komen als Katholieken, dat wij onze levensbeschouwing moeten uitdragen, ook op het gebied van de radio, en dat be sef is thans het deel geworden van onze katholieke 6: menleving. Moge het waar zijn, aldus besloot mgr., dat gij allen nog vele jaren onder de lei ding van uwen voorzitter, voor de eer van God, voor de eer van de H. Kerk en ook voor den bloei van het beschavingsleven in Neerland, zult mogen blijven arbeiden. F erna werd nog thee rondgediend en <v>r' het gezelschap nog eenige oogenbük- 'jen genoegelijk bij elkaar, terwijl het F R.O.-trio onder leiding van den heer Piet Lustenhouwer het muzikale gedeelte verzorgde. DE MINISTER VAN ARBEID. Wij lezen in het Kameroverzicht van „Het Vaderland" ran dezen morgen: „Minister Verschuur heeft het niet ge lukkig getroffen. Toen de zeventien rede naars bij de afdeeling Arbeid uitgesproken hadden was het uur, reeds zóó ver gevor derd, dat het middagmaal zijn eischen ging stellen. De bewindsman heeft zich daarom zeer villen beperken, wat niet be let heeft^ dat hij tot het laatst toe de aandacht heeft weten te boeien en dat zijn rede de overtuiging gaf van een man, die weet wat hij wil en van aanpakken houdt". En de overzichtschrijver van „Het Han delsblad" verklaart van dezen Katholieken Minister: „Hier is een man aan het werk gegaan, dit weet wat hij wil. Wij zouden wenschen, dat wij dat kon den zeggen van alle leden van dit kabinet. Ook al wil dezo nrnister heel andere din gen op sommig gebied dan naar onze mee ning het belang van ons volk vraagt". Journalistiek. Tot redacteur van ..De Maasbode" te Rotterdam is benoemd de heer W. Ga'e- sloot, redacteur van „Het Centrum" te Utrecht. Naar het „Dagbl. v. N.-B." meldt is An ton van Duinkerken (pseudoniem voor Wil lem Asselbergs te Bergen op Zoom) be noemd tot letterkundig redacteur van „De Tijd". UIT DE RADIOWERELD. Programma's voor Vrijdag 6 December. Huizen, 1875 M. 10.3011.00 N.C.R.V. Ziekendienst. 11.0011.25 N.C.R.V. Ziekenhalfuurtje. 11.3012.00 K.R.O. Godsdienstig half uurtje. 12.151.15 K.R.O. Concert door K.R.O.- Trio. I.152.30 Gramofoonmuziek. 2.303.00 Sohooluitzending. 4.005.00 N.C.R.V. Gramofoonmuziek. 5.006.30 N.C.R.V. Concert door Trio. 6.407.00 K.R.O. Tuinbouwpraatje. 7.007.30 K.R.O. Cursus schriftverbete ring. 7.35 V.P.R.O.-uitzending. Hil vers'um, 1071 M. (van 11.156.00 298 M.). 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A.V.R.O.- Kwartet. 2.052.45 Uitzending voor scholen. 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.00—4.00 Vraaggesprek met Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude over de Amster damRijn-verbinding. 5.306.30 Concert door het A.V.R.O.- Kwsrtet. 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.457.15 Spaansch voor beginners. 7.157.45 Radiocursus vanwege het On derwijsfonds voor de Binnenvaart. 8.019.00 Gramofoonmuziek. 9.0011.00 Concert door het Omroep orkest. 10.05 Persber. Na afloop van het con cert: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Mongenwijding. II.05 Lezing. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Schooluitz. 3.20 Lezingen. 4.05 Tooneeluitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezingen en Nieuwsber. 7.05 Piano-recital. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. 8.20 Symphonie Concert. 9.25 Nieuwsber. 9.40 Voortzetting concert. 10.20 Berichten en Lezing. 10.40 Verrassing. 10.55 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s", 1725 M. 12.202.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 9.05 „Prins Igor" van Borodin. Orkest, koor en solisten. L a n g e n b e r g, 473 M.' 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Concert. Orkest., sopraan on tenor. 4.505.50 Orkestconcert. 7.50 „Alkestis". Koor en orkest. Daarna tot 11.20: Orkostconcert. K a 1 u n d b o r g, 1153 M. 5; j- 11.201.20 Orkestconcert. 2.004.00 Concert. Orkest en viool. 4.005.00 Kinderuurtje. 5.105.40 Declamatie. 7.209.00 Orkest en tooneeluitzending. „Erasmus Mcntanus". Blijspel in 5 bedrij ven van Ludwig Holberg. 9.1510.05 Orkestconcert.. 10.0512.50 Cabaretuitzending. B r u s 8 e 1, 508.5 M. 5.20 Kamermuziek door trio. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Z e e s e n, 1635 M. 6.159.50 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Concert. Schossgeige, cither en guitaar. 7.50 „Alkestis". Her-uitz. van München. Koor, orkest en spreker. 9.50 Concert. Orkest en sopraan. De rijksweg HaarlemLeidenden Haag. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": Tal van fietsers maken op den rijksweg HaarlemLeidenDen Haag gebruik van het geasfalteerde gedeelte, inplaats van do klinkerrijwielpaden. De wegencommissie van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben zich daarom ge wend tot den ingenieur van den Rijkswa terstaat met het verzoek de zijbestratin gen te asfalteeren of van een ander dek te voorzien. De ingenieur heeft thans aan de wegencommissie doen weten, dat bezwaar bestaat aan het verzoek te voldoen in ver band met de onder de bestrating aanwe zige buis- en kabelleidingen. Hij stelt ech ter voor gebruik te maken van cementte- gels op bedeelden weg, voor zoover geen dichte bebouwing langs den weg aanwezig is. De wegencommissie heeft nu tot den ingenieur het verzoek gericht dezen maat regel ook over de dicht bebouwde vakken te willen uitstrekken, daar de fietsers dan toch in ieder geval er profijt van hebben op tijden, dat er niet druk wordt gepar keerd. Reis van de Ned. Roomsche Reisvereen. naar het Intern. Eucharistisch Congres te Carthago. Dc Nederlandsche Roomsche Rcisver- eenigiug organiseert Ier gelegenheid van het XXXste Internationaal Eucharistisch Congres een reis naar Carthago met een aansluitend bezoek aan Xoord-Afrika. Van de plaatsen die in het programma zijn op genomen noemen wij o.a. Parijs, Marseille, Tunis, Kaïrouan, Douga, Constantine, Bis kra, Bou-S&ada, Algiers, enz. De reisduur is bepaald op 23 dagen en de reissom bedraagt met inbegrip van allo autotochten, enz. 515.Verdere gege vens worden op aanvrage gaarne verstrekt, door het Centraal Bureau der Ned. Room sche Reisvereeniging, Heerengracht 415, Amsterdam C. Haagsche Conferentie op 3 Januari 1930. Naar het „Vad." verneemt, heeft onze Eegeering thans van den President van de Haagsche Conferentie bericht ontvangen, dat het in het voornemen ligt de Conferen tie 3 Januari e.k. in Den Haag te doen bijeenkomen. Kerstmis op de H. Lanjl-Stichting. Zij die de voorbereiding van Kerstmis op de H. Land-Stichting willen medemaken worden verwacht in heb pelgrimshuis op Zondag 22 December a.s. tegen 7 uur des avonds. Do eerste lezing zal plaats vinden Amerikaansch vliegtuig in brand gevlogen. Uit Goodwater (Alabama), wordt ge meld: Tengevolge van een ontploffing vloog een tweemotorig legervliegtuig op een hoogte van 170 M. in brand. De inzitten den sprongen met valschermen uit de brandende machine; do piloot, wiens para chute weigerde, werd gedood. FEUILLETON. Uit het Eu gel sch van BERTRAM MITFORD. 23) Prachtig oom Seward, zei het meisje ernstig. Luistert u dan eens goed. Ik wil niets meer hooren van „ouwe paai" en «lat het bier vervelend voor me zou zijn en al die verhalen meer. Ik wil niet graag den verschuldigden eerbied uit het oog ver liezen, maar dat is neem me niet kwa lijk, geklets l Mervyn barstte in een hartelijk gelach rit. Het antwoord en nog meer de gelaats uitdrukking waarmee en den toon waarop het gegeven werd, stelde hem volkomen gerust. Ja heusch? Goed hoor kleintje! We zullen dus niet meer.... kletsen! Zco goed? Best! Ja, we moeten haar met Pa- schen hier zien te krijgenplotseling brak ze af en keek nog ernstiger. Hoor toch eens aan hoe ik aan het doorslaan ben, oom Seward, zei ze. Je z°u haast zeggen dat ik hier voor goed *as komen wonen, inplaats van hier alleen ®aar uit te rusten en af te wachten tot jk weer een betrekking vind. En Paschen 15 nog zoo ver weg en En Wat verder viel hij haar in de rede. Natuurlijk ben je hier voor good komen wonen. Dacht je dat ik je de wereld in zou laten gaan om een stel ondeugende apen koppen te drillen, zoolang ik nog een dak boven mijn hoofd heb, groot genoeg voor ons beiden? Melian voelde zich verlegen. Oom Seward, zei ze eindelijk, U hebt meer dan eens gezegd dat u arm was. Denkt u nu heusch dat ik verder mijn heele leven bij u wil blijven klaploopen? Het is zalig dat ik hier bij u mag zijn tot ik weer op krachten kom, maar dan Opnieuw viel hij haar in de rede. Mijn lieve kind, ik begrijp je best. Jij verbeeldt je dat je een modern jong meisje bent, dat onafhankelijk wil zijn. Wel hier in huis kun je net zoo onafhankelijk zijn als je zelf wilt. Je kunt hier de teugels in han den nemen. Jo kunt me commandeeren zooveel je wilt ik zeg niet dat ik je zal gehoorzamen, maar ik zal ten minste niet tegenspreken. En als je een paar blagen van kinderen gaat regeeren, zullen die ze ker evenmin gehoorzamen en ze zullen niets anders doen dan tegenspreken. Wat heb je daarop te zeggen? Welk van de twee kwaden is het grootst? Melian begon hartelijk te lachen. Dat was zoo echt zijn korte oprechte manier om de dingen to zeggen. En veel zachter vervolgde hij: Ik word langzamerhand een dagje ouder kind en ik heb een heel eenzaam le ven gehad. Hoe onder ik word, hoe een zamer ik zal zijn. Jij bent ook heelemaal allen. Is 't alleen maar 't toeval, dat ons samengebracht heeft Maar als jij over- tuïgd bent dat er in deze wereld werk op je ligt te wachten zou het dan niet even goed kunnen zijn het verzorgen van een ouden man, al 't temmen van een stel on deugende kinderen? En na een korte pauze vervolgde hij: Als ik den nadruk legde op mijn armoe de, dan bedoelde ik daarmee dat ik je geen luxe kan verschaffen, geen buitenlandsche reizen en allerlei pretjes. Maar je hebt nu zelf gezien hoe de boel hier is inge richt en dat van alles volop is en nie mand iets te kort komt en dat er warmte cn comfort voor twee is, net zoo goed als voor mij alleen. Het meisje stond op en kwam naar hem toe. Oom Seward, ik blijf bii U zoolang U me hebben wilt, zei ze ernstig, terwijl ze de handen op zijn schouders legde. HoeraNu zullen we dit oude huis eens op stelten zettenriep hij uit. Ik zal wel eens rondspeuren of ik niet wat jong gezelschap voor je kan vinden om je op te vroolijken. En als dan het weer be ter wordt zul je eens zien hoe we de om geving onveilig zullen maken. Ik zal je la ten genieten van al je verweerde oude steenen, hoorMaar intusschen kim je fietsen, kind Of ikMaar. Nu, dan zal ik er een' voor je koo- pen. De mijne heb ik voor den winter op geborgen. Maar als het mooie weer begint, dan zul jo eens zien hoe genoegelijk we het samen zullen hebben Zij keek hem verbaasd aan. Hij praatte opgewonden en voor zijn doen, bepaald luid. Kijk eens, u maakt poekio aan het schrikken! riep ze lachend. Zie maar, hij kruipt onder dc tafel. Het poesje was onder de tafel gekro pen cn zat daar heftig te brommen. Melian wist niet hoe ze het had. Wat heeft hij zei ze, O, ik denk, dat hij buiten een andere poes hoort «n vindt dat die daar niets te maken heeft. Maar anders is hij juist zoo kalm, zelfs al hoort hij iets. Er kwam een vage onrust over Mervyn. Hij had dat nog eens bijgewoond. En het ging weer op precies dezelfde manier. Poesjes schrille protesten namen zelfs toe. Melian dook onder de tafel, om het uit zijn schuilplaats te lokken en kwam bo ven met het diertje in haar hand. Poekie dan tochWat heb je7 riep ze. Wees toch stil en ga gauw slapen. Maar hoewel het zich ineenrolde op haar schoot, vond het beestje toch geen rust. Integendeel, het lichtte zijn kopje op en bromde weer, maar nu niet zoo uitda gend al3 toen het onder de tafel zat. Ik zou haast zeggen, dat hij ergens bang voor is, zei het meisje verbaasd. Er is bepaald iets dat hij buiten ziet. Kijk maar, hij staart naar het raam Mervyn kon er niets aan doen, maar een koude rilling liep hem langs den mg. Hij stond met den rug naar het venster, de gordijnen waren dicht en er was geen zweem van tocht. Maar vlak onder het raam, tegen den muur, stond de divan waarop de vreemde gast was gaan slapen om nooit wakker te worden. En naar dien kant stond poes nu te brommen, net zoo als hij het dien avond gedaan had, toen de deur was opengegaan. En wat nog won derlijker was, er kwam een gevoel over hem dat het maar beter zcu zijn niet tc onderzoeken waar het diertje zoo strak zijn ongeruste oogjes op gericht had. En dat alles nog wel in die lekker-warme, ge zellig verlichte kamers. Maar een bewe ging en de stem van Melian verbrak de betoovering. Wat is er dan, poekie? zei ze, terwijl zo een paar stappen naar het raam «n dim I ook naar den divan deed. Is er dan bui ten nog ecu poekie of een woef woef o, jouw leelijkerd Ze brak plotseling af en liet het poesje los, dat direct onder de tafel dook cn daar weer begon to brommen. Want het was eensklaps heelemaal wild geworden, toen ze het naar het raam had gedragon en had de klauwtjes zoo diep in haar hand geslagen, dat het bloed er uit liep. Mervyn sprong overeind. Wat heeft hij je gekrabd! riep hij uit, terwijl hij de smalle, blanke hand in de zijne nam en deelnemend bekeek. O, het is niets, lachte het meisje. We zullen het toch maar even uil- wasschen, zei hij, terwijl hij naar het buf fet liep en wat water in een gjas schonk. Je behoort het kleinste wondje direct uit te wasschen. En hij voegde dc daad bij het woord. Och, het heeft niet veel om het lijf, lachte het meisje. Arme poekie, ik denk dat het ergens bang voor was en tot ei ken prijs wou zien weg te komen. Ja, gaf Mervyn toe, katten zijn bui tengewoon zenuwachtige dieren. Heel waarschijnlijk heoft het beest geveeld dat er buiten iets rondsloop, ceu bunsing mis schien, of een das, jn het kort een of an der beest waaraan hij een hekel heeft. Een hond zou het heele huis bij elkaa pc blaft hebben, maar je verder niets •!>- ben gedaan. Natuurlijk. Maar a propos oom vyn, liet verbaast me eigenlijk, dat u er niet een paar honden op nahoudt! Hc zijn zulko gezellige dieren vooral op een eenzame plek als deze. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5