ACADEMIENIEUWS FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING RECHTZAKEN TELEGRAMMEN Koningsbezoek op het Valkaan MARKTBERICHTEN DONDERDAG 5 DECEMBER 1829 EERSTE BLAD PAGINA 4 BAROMETER LEIDEN. Geslaagd: Voorbereidend kerkelijk examen de heer C. G. H. Blok (Delft); Doctoraal examen Geschiedenis mej. J. H, Harders (den Haag). Opgeheven L. Kraak, H i 11 e g o m. KATWIJK. Ziektewet. De Slagersvereeniging „Katwijken Omstreken" hield gisteren een goed bezochte vergadering in hotel „De Roskam" met als voornaamste punt op de agenda: „Bespreking over de Ziektewet en hare uitvoering" door den heer J. v. d. Steen uit Leiden. Na afloop van de be langwekkende lezing werden verschillende vragen gesteld, die tot genoegen der stel lers door den spreker werden beantwoord. KATWIJK AAN DEN RIJN. Afscheid Burgemeester. Op 30 Decem ber a.s. zal een openbare raadsvergadering worden gehouden waarin de burgemeester als zoodanig officieel afscheid van den raad zal nemen. Wellicht is het overbodig er op te wijzen, dat deze vergadering voor een ieder toegankelijk is. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. A. E. J. Slager behaalde lieden haar di ploma machineschrijven en stenograph ie. Zij genoot haar opleiding bij den Ned. R.K. Bond van „Groote Schrijvers" St. Genesius te Leiden. Geboren: Hendrikus Jozef z. van J. Th. van Tomgcren Neeltje Paulina d. van G. Tegelaar en A. J. P. van Baas- bank Jacobus Christianus Maria z. van N. H. van Seggelen en O. W. van Benten Klaas z. van D. S. V. d. Bent en A. Vis Adrianus Jacobus z. van G. J. van Leeu wen en J. M. den Hollander Cornelia Alida d. van A. A. Koppers en M. Ch. v. d. Knaap. Gehuwd: L. P. J. Mathot *24 j. en C. M. J. Zwetsloot 21 j. J. Ooni6en jm. 25 j. en J. H. ter Beek jd. 23 j. H. van Bla- del jm\29j. en J. v. d. Sleet jd. 24 j. J. H. H. J.-GTabes jm. 21 j. en H. F. M. van Grieken jd. 21 j. Overleden: Joh. A. Koenraad 75 j„ echtg. van A. E. de Graaff Pieter Ouwe- hand 62 j., echtg. van I. J. Kaak. HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank heeft vandaag veroor deeld den gewezen kassier van de Coöpe ratieve Boerenleenbank te K a t w ij k, P. de B., wegens verduistering in dienstbe trekking ten nadeele van die Bank, tot 1 jaar gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Het drama in c!e Faber van Riemsdijkstraat te 's-Gravenhage. De Haagsche Rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 43-jarigen koopman M. B., wonende te 's-Gravenhage, thans gedetineerd, die te recht heeft gestaan terzake van moord., subs, doodslag, gepleegd in den namiddag van den 30en Mei van dit jaar, op zijn echtgenoot* Rachel Swaan in hun woning aan de Faber van Riemsdijkstraat, te 's-Gravenhage, door op haar uit een met scherpe patronen geladen revolver op kor ten afstand, eenige schoten te lossen, door welke schoten zij zoodanig is getroffen, dat zij aan de gevolgen daarvan vrijwel onmid dellijk is overleden. Meer subsidiair was aan den verdachte het veroorzaken door schuld van den dood van zijn vrouw ten laste gelegd door het hoogst roekeloos en onvoorzichtig te voorschijn halen van een met scherp geladen revolver en dezen in haar lichting tc houden, zonder zich ze kerheid te vtischaffen, dat die revolver op vej stond en niet gemakkelijk kon afgaan, aan welk roekeloos en onvoorzich tig handelen het te wijten is geweest, dat die revolver plotseling is afgegaan en dat zijn vrouw doodelijk werd getroffen. Het Openbaar Ministerie, waargeno men door mr. Blok, had naar men zich herinneren zal ter zake van doodslag 12 jaren gevangenisstraf tegen den ver dachte geëischt. De verdediger mr. Bour- lier, had daartegenover in een uitvoerig pleidooi uiteengezet, dat z. i. hier slechts sprake kon zijn van een ongeluk en dat do verdachte, dan ook alleen eventueel voor het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld zou kunnen worden. De Rechtbank het meerdere ten laste gelegde niet bewezen achtende, heeft ver dachte „wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten hebben" ver oordeeld, tot een gevangenisstraf van zes maanden met bevel tot opheffing der voorloopige hechtenis. De slimme postbode. De rechtbank te Breda deed heden uit spraak in de zaak tegen den vroegeren hulpbesteller J. D. uit Poortvliet, togen wien op 21 November jl. 1 jaar gevangenis straf was geëischt wegens verduistering van diverse brieven met geldswaarden, waarna hij valschelijk aan de afzenders dè goede ontvangst berichtte. Hij werd ver oordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf. Een meineedzaak. Het. Arnhem sche Gerechtshof deed he den uitspraak in de bekende meinecdzaak van J. A. Co'llée, die in verband met de Culemborgsehe moordzaak in verzet was gekomen tegen het verstek-arrest van het Hof, waarbij hij tot 5 maanden gevangenis straf was veroordeeld. Het Hof vermin derde de straf tot 3 maanden. LAATSTE BERICHTEN tweede kamer. V ergadering vanheden. Voortgezet wordt de behandeling dpr arbeidsbegrooting, afd. arbeid. Een elftal leden repliceeren. De Minister zegt in zijn dupliek, dat thans alleen landarbeid vrouwen en kinderen wordt geregeld, om die niet te doen wachten op de regeling voor mannelijke landarbeiders, hetgeen een diepgaand onderzoek vereischt. Indien de tijd toelaat, zal een regeling werktijd kantoorbedienden worden voorgelegd aan den Hoogen Raad van Arbeid. Bedrijfsorganisatie ziet spr. in het kader van het geheele bedrijf, al acht hij zekere medezeggenschap der arbeiders in de on derneming hoogst gewenscht. Particuliere chauffeurs zullen hun werkt ijk geregeld zien bij de uitvoering van de tweede étappe der arbeidswet. de postvluchten naar indie. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen dat heb vierde postvliegtuig de P.H.A.E.Z. te 5.25 uur uit Medan is vertrokken ejj na. een tusschenlanding te Kohlak te 15.35 uur in Bangkok is aangekomen. Alles is wel Morgen wordt verder gevlogen. Verder is bericht ingekomen, dat de P.H. A.E.N. om 5.25 uur uit Jask is vertrokken en om 18.30 uur in Karachi is aangeko men. Verduistering van f 6000. Door den directeur van een te Utrecht gevestigde N.V. is aangifte gedaan van vermoedelijke verduistering van 6000. ten nadeele van het. bedrijf. In verband hiermede is de oud-directeur dezer N.V. door den commissaris van politie in de le afd. verhoord. Het verhoor heeft tot he den geen rsultaat opgeleverd. De alastrlm te Rotterdam. De Rotterdamsche geneeskundige dienst deelt, mede: Het geval van variola minor (alastrim) van den 33-jarigen bewoner van her Alkemade-plein, dat eenige dagen ge leden werd aangegeven, is door 3 andere gevallen gevolgd en wel bij een vrouw van 20 jaar uit de Schiebroekschelaan, een kind van 4 maanden uit de Hildegardis- straat en een vrouw van 64 jaar uit de Warmoeziersstraat. Het kind was nog niet ingeënt; de volwassenen sinds hun jeugd niet heringeënt. Hieruit blijkt, dus dat er nog steeds gevaar voor besmetting bestaat. De bronnen ziju tot nu toe niet bekend, doch voor deze gevallen moet men aanne men, dat de besmetting te Rotterdam plaats had. Geschat wordt dat er nog on geveer 200.000 Rotterdammers zijn die zich niet hebben '.iten inenten. ENORME BELANGSTELLING. ROME, 5 Dec. (V. D.). Het was heden morgen vroeg in Rome zeer duidelijk te merken, dat er iets bijzonders in de sta-d werd verwacht. Er was zeer veel volk op de been en er was veel beweging naar het centrum van de stad in de richting van het Vaticaan en van het Quirinaal. Reeds vroeg trokken de troepen dooi de straten om hun positie in te nemen langs den weg, dien het koningspaar zou volgen bij hun bezoek aan den Paus. In verschillende stadsdeelen hoorde men do muziek der militaire kapellen, die door de straten trokken. Reeds vroeg stelden zich 1000 carabiniri op in de omgeving van het kasteel San Angelo, waar zioh een zoo groote menigte verzameld had, dat het verkeer moest wor den stopgezet. Vroeger dan verwacht word, verliet, het koningspaar het Quirinaal. De koningin was in het wit gekleed. De ko ninklijke stoet bestond uit 7 automobielen, geëscorteerd door motorpolitie. Met. vrij groote snelheid word naar de St. Pieter gereden. Overal stonden dichte drommen mensc'hen langs den weg, die de konin klijke familie luide toejuichten. Ook het „Leve de Paus" werd herhaaldelijk ge hoord. De weg naar St. Pieter was geheel versierd met. Italiaansche en pauselijke vlaggen. De St. Pieter, die dezer dagen gerestaureerd en met het oog op dit be zoek ook aan den buitenkant, is schoon gemaakt, leverde een schitterenden aan blik op. Aan de grens van het pauselijk gebied bij het. begin -der Vaticaanstad stonden de pauselijke garden opgesteld en het koningspaar werdVmtvangen door den pauselijken dignitaris Serafini, die in den naam van zijn verheven 'souverein het vor stenpaar welkom heette binnen de grenzen van den nieuwen staat. Onder de tonen van de pauselijke kapel begaven de be zoekers zich naar de tombe van den H. Petrus, waar gebeden werd, waarna kar dinaal Merry del Val de bezoekers naai de bronzen deur leidde. Omtrent het onderhoud, dat de koning met. Z. H. den Paus had, wordt gemeld, dat dit een zeer vriendschappelijk karak ter droeg. De beide souvereinen wenschfcen elkaar geluk met het horstel der betrek kingen tusschen Kerk en Staat en spraken hun beste wenschen uit voor de toe komst. DE AANBOUW VAN KRUISERS in Amerika. WASHINGTON, 5 Dec. (V. D.). Giste ren eischte president Hoover in het con gres, dat het congres de middelen zal toe staan voor dc uitvoering van het kort voor zijn ambtsaanvaarding aangenomen bouwprogram voor 15 kruisers. Hoover verklaarde echter, dat het hier slechts om een voorzorgsmaatregel gaat, aangezien in dit programma nog wijzigin gen kunnen komen, indien de te Londen te houden vlootconferentie een beperking van het aantal kruisers tot resultaat zal hebben. ONTROUWE PENNINGMEESTERES. Naar Nederland gevlucht. MAAGDENBURG, 5 December. (V. D.). Woensdag is de penningmeesteresse van de Vrije Spaarvereeniging Gelijkheid, de 40-jarige gehuwde mevr. R. met mede neming van ongeveer 13.000 mark spaar gelden van de leden der vereeniging, die jaarlijks met Kerstmis worden uitgekeerd, gevlucht. Naar uit een aan den voorzien der verceniging gezonden brief blijkt, is mevr. R. met haar familie naar Neder'and gevlucht. Zij beloofde in haar brief liet geld Woensdag ter beschikking te zullen stel len. Toen de leden der vereeniging, onge veer 350 in bescheiden omstandigheden levende vrouwen, Woensdag op den vast- gestelden tijd in het vergaderlokaal ver schenen en kennis kregen van het verlies, kwam het tot heftige tooneelen. De poli tie moest ingrijpen. Een bezoek aan de wo ning van mevr. R. had geen resultaat. De meubelen waren in de gesloten woning achtergebleven. De politie stelt een onder zoek in. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Ontploffing te Dortmund. DORTMUND, 5 Dec. (V.D.). Hedenmor gen heeft in de Thomasfabriek van do Vereenigde Staalfabrieken afd. Dortmund een hevige ontploffing plaats gehad. Ten gevolge van de ontploffing sloegen groote stukken ijzer naar alle richtingen. Zeven arbeiders werden zoo ernstig gewond, dat- zo onmiddellijk naar het ziekenhuis moes ten worden vervoerd. Drie der gewonden hebben dusdanige brandwonden bekomen, dat voor hun leven wordt gevreesd. De overvallen te Dusseidorf. DUS8ELDORF, 5 Dec. (V. D.). Nau welijks is de opwinding over den vrou wenmoordenaar to Dusseidorf iets ver minderd of een nieuw voorval brengt de gemoederen weer in beweging. Woensdag avond tegen 6 uur word in de bosschon van Ludenberg bij Mettmann een meisje door een man, dien zij te voren in een cafe te Dusseidorf had leeren kennen, overval len, geworgd, op den grond geworpen en overweldigd. Op het hulpgeroep van hot meisje snelde een boschwachter toe, die er evenwel niet in slaagde den dader te jak ken. Eerst de politie kon den dater later arresteeren. Uit het onderzoek is tot nu toe niet gebleken, dat deze overval in ver band staat met de vroegere moorden. Rubber uit onkruid. LONDEN, 5 Doc. (V. D.). Uit Now York wordt gemeld, dat gisteren door het Edison-laboratorium te West Orange offi cieel is bekend gemaakt, dat men er na jarenlange proefnemingen in geslaagd is, uit een veelvuldig voorkomend onkruid synthetische rubber samen te stollen. De plant bevat zooveel rubber, dat. hot mo gelijk zou zijn te produce eren tegen een prijs van 40 cent per pond. GOUDA, 5 December Vee. Aanvoer 2675 stuks, w.o. 154 ela-ebtvarkens. Vette varkens 0.390.41, Londensche 0.350.36, zouters 0.370.38, levend met 2 pet. kor ting. 800 magere varkens 3560 per stuw, 1009 biggen 1524, 21 runderen 250350, 61 nuchtere kalveren 1219, 7 schapen 2228, 23 bokken en geiten 512. Handel in alle soorten matig. Kaas. Aanvoer 186 partijen. Met rijksmerk le kw. 56—58, id. 2e kw. 5355, zonder rijksmerk le kw. 5154, zware 59. Aanvoer 172 partijen eieren. Kippeneieren 10.5011.25, eendeneieren 7.508.50 per 100 stuks. Handel matig. Aanvoer 656 pon den boter. Goeboter 1.1.10, Weiboter Handel matig. BODEGRAVEN, 3 Dec. Eiercnveiling. Aanvoer 4120 stuks. Prijs: 10.5011.60, kuikeneieren 8.8010.20, eendeneieren 219. Priis: 6.109.20, kippen 1.20—1.35 per stuk. VOORSCHOTEN, 4 Dec. Veiling V.P.V. Eeieren f911.40, kuïkeneieren f8.10 8.60, eendeneieren f 9.10—9.20, per 100. Hanen f 0.751.40, konijnen f 1.702.30, duiven f 0.22, kippen f 0.601.40, per stuk. LOOSDUINEN, 4 Dec. Groer.tenveiling. Bloemkool le soort f 8 per 100. Tomaten A f 14, C f18, CC f2.10—4.50, bonken f 15 per per 50 Kg. Salade le soort f 4.80—5.90, 2o soort f2.90—3.20 per 100 krop. Peen 1e soort f 11, Prei f 3.50—3.80, Selderij f 1.90 —3, Peterselie, f 2.10—4.20, per 100 bos. Andijvie 20—13 et, per 4 Kg. Stoolsla 58— 63 ct. per 6 Kg. Boerenkool 24—-42 ct. per 7 Kg. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.33 Londen 12.09% New York 2.47>3/j6 Parijs 9.76 Brussel 34.69 Zwitserland 48.16C.) Milaan 12.97 l/ö Madrid 34.96 Oslo 66.471/0 Kopenhagen 66.45 Stockholm 66.80 Weenen 34.90 Praag 7.35 Boedapest Prolongatie: 3*/j pet. BEURSOVERZICHT. De beurs is nog steeds niet hersteld van de slagen, haar toegebracht door de beurscrisis. Na enkele dagen, dat een hor stel was tc bespeuren, kwam er plotseling weer zooveel materiaal aan de markt, dal dc koersen geen stand konden houden en zelfs van een bepaald flauwe tendenz kan worden gesproken. In het ochtendverkeer volgden de koersen oen opwaartsche rich ting, zoodat hier en daar boven het hoog ste peil van gisteren werd gehandeld. De officieele opening kwam al aanstonds op lager niveau. Margarine Unies vielen in enkele oogenblikketi van 387 tot 377 terug, om later verder af to brokkelen. Philips beneden het. laagste punt vam gisteren. Acoustiek en Ultraphoncs eveneens lager. Aku's zeer flauw en daalden tot 106. Fordjes vrij good op peil. Kon. Olie knlm en enkele punten hooger dan gisteren. Evenwel bleven de. koorsen van hedenmor gen niet gehandhaafd. Cultuurwaarden trokken weinig belangstelling. Mijnaandoe- len veronachtzaamd. Alg. Exploraties vast. Amerikanen liepen na hooger opening over het algemeen wat terug. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in morgen van 5 December 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste Barometerst.: 765.8 te Weenen. Laagste Barometerst.: 712.8 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 6 Dec.: Krachtige tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind. Zwaar bewolkt of betrok ken met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig verandering in tempe ratuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bildt hedenmorgen 8.40 uur aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het Z.-Westen. LUCHTTEMPERATUUR. 10.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Donderdagnamiddag 4.17 uur tot Vrijdagmorgen 7.25 uur. MOEILIJKHEDEN IN HET middenstandSbedrijf. Door de Chr. Middenstandsvereenïging is dezer dagen een ledenvergadering ge houden in een der zalen van het Nutsge- bouw, waarvoor als spreker uitgenoodigd waa de heer J. G. van Altena, Hoofd bestuurslid. Te ruim half negen uur opende de voorzitter, de heer H. Buurman, deze ver gadering, welke zeer slecht bezocht was. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was o.a. een schrijven, van den heer Th. C. F. van Kamp, ïn wel ke deze mededeelt, door huiselijke om standigheden de bestuursfunctie niet te kunnen aanvaarden. Vervolgens wordt het woord gegeven aan den heer Van Altena, met zijn on derwerp „Moeilijkheden in het Midden- standsbedrijf". Op keurige wijze brengt spreker deze moeilijkheden naar voren, welke zich in den loop der jaren vergroot hebben. Hoe wel de middenstand de ontwikkeling van het grootwinkelbedrijf niet geheel kan te genhouden, is hij toch in staat door sa menwerking zeer veel tot stand te bren gen. Men spreekt zoo vaak van gezamen lijk inkoopen, doch waarom ook nietge zamenlijk verkoopen, gezamenlijk reel.-me maken? Dit zou de bedrijfskosten veel verminderen. Als de winkelier dan nog voor een goede boekhouding zorgde, waar aan nog steeds bijna alles mankeert, zou den dit factoren zijn, welke hem nog een behoorlijk winstcijfer en bestaan 'zouden kunnen verschaffen. Nu is het vaak een strijd om het bestaan, waarin velen sneu velen. Men verkoopt., zonder de bedrijfs kosten te kennen. Aan de gedachtenwisseling namen deel de heeren Roodenburg, Wielinga en Zie- gelaar, die door den spreker allen beant woord werden. Bij de examens van het KoninM. Con servatorium voor muziek in Den Haag slaagde Dinsdag j.l. onze stadgenoot, de heer A. A. Smink voor het diploma piano (onderwijskunst). Kapitein J. G. Boodt, van het 6e reg. veld-artillerie alhier, wordt 16 dezer over geplaatst bij het 3e regiment van het wapen te Breda. Reserve le luitenant P. G. C. A. van der Speck Obreen van het le regiment on bereden artillerie te Gorinchem, wordt 1 Januari overgeplaatst bij het 6e regi ment veldartillerie alhier. De sergeant-majoor-administrateur H. Broek, van heb 4e reg. infanterie, is bevorderd tot adjudanteonderoff.-admini- strateur. Op uitnoodiging van de Leidsche ver eeniging voor wetenschappelijke voor drachten heeft prof. dr. A. Hekier uit Boedapest gisterenavond in het groot auditorium van de Universiteit alhier een lezing met lichtbeelden gehouden over: Nieuwe gedenkteekens d.er antieke kunst. Op 4 December 1929 stonden 604 werk zoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschre ven, tegen 794 op 4 December van het vorig jaar. Goed afgeioopen. De knecht van voerman P. v. d. G. was bezig met het rij den van dakpannen, toen zijn paard er van door ging. Bij het nemen van den bocht kwam het gerij met zoo'n gang tegen het huis van de heer D. de B., dat het dier hierdoor niet enkel zich zelve had vastge werkt, doch zelfs de muur van heb woon huis hierdoor was ontzet. Het ongeval be paalde zich tot materieels schade. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer bestaat nog immer uit Chrysanthen alleen, welke in de goede kwaliteit bevredigende prij zen opbrengen. Mont Blanc voor 0.45 tot 0.60, andere soorten van 0.28 tot 0.54. Tweede soort van 0.1S tot 0.25. Eén- bloemige gaan voor 0.07 tot 0.18 per stuk. RIJNSATERWOUDE. IJsclub. De ijsclub „Eendracht maakt Macht" hield Dinsdagavond te 7 uur een vergadering in het café van J. W. de Boer. Do voorz., de heer F. W. Nijbakker, open de de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de heeren R. Groeire- wolt en J. A. de Bruyn dat beiden bedan ken als bestuurslid. Rekening en verant woording van de penning-meester de heer P. v. d. Meer. De inkomsten hadden bedra gen 341.50, de uitgaven 243.56.5. Er was een batig slot van 98.02.5. In de kas van de werkverschaffing was een bedrag van 116.30. De uitgaven hadden bedragen 90 zoodat er een slot, was van 26.30. De rekening en bescheiden van den pen- ningm. werden op verzoek van den voorz. nagezien door de heeren J. Rosenboom en J. S. Visser en in orde b*i vden. Hierna werd door de secretaris, den heer S. J. Visser, een zeer luimig jaarverslag voorge lezen waar o.a. uit bleek dat er dezen win ter niet minder dan 10 wedstrijden gehou den waren en dat het ledental nog steeds vooruitgaat. Het ledental bedraagt op het oogenblik 100. Hierna werd de door het bestuur ontworpen begrooting voor 1930 vastgesteld op een bedrag aan uitgaven van 52.70 heb overige is voor festivitei ten. Vervolgens hadden bestuursverkiezingen plaats. Aftredend waren de heeren F. W. Nijbakker, Chr. Overdevest en P. van der Meer. Op voorstel werden de heeren bij acclamatie herkozen. In de vacature-R. Groenewolt en J. A. de Bruyn werden met algemeene stemmen gekozen de heeren E. Geertsema en J. van Luling. Bij de rondvraag verzoekt de heer Dor- repaal wanneer er ijsfeesten plaats hebben buiten de ijsclub om, dus voor eigen risico van het bestuur, de eigendommen van de ijsclub te mogen gebruiken op de banen. Hiertegen worden bezwaren gemaakt. Doch na de verzekering, dat bij eventueele scha de de kosten door het bestuur zullen wor den vergoed, wordt dit goedgevonden. Hierna volgen eenige discussies over den verkoop vgn de muziek of ijstent. Door den heer l'Ami wordt op reglementswijziging aangedrongen. Na eenige discussies wordt besloten zulks een volgende vergadering op de convocatiebiljetten te vermelden. Nog worden voor de controle op de eigen dommen der vereen'ging aangezocht de heeren de Boer en l'Ami. Hierna sluit de voorz. met een woord van dank de verga dering. Vleeschkeuring. Ingevolge de vleesch- keuringsdienst werden over de maand No vember ter gemeentesecretarie aangege ven: 1 koe bedrijfsslachting. 2 varkens tot 50 K.G. 1 graskalf. Goedgekeurd werd 1 varken tot 50 K.G. en 1 graskalf. Afge keurd 1 varken tot 50 K.G. Ingevoerd werd 200 K.G. rundvleesch en 40 K.G. varkens- vleesch. Aan keurloon werd ontvangen 30.—. Geboren: Margo d. van G. J. Reij- r.eveld en E. Aalbersberg Arie z. van P. van Rijn en A. Eikelenboom Johan nes z. van Chr. de Bruin en A. T. van Oortveen. Overleden:1 Cornelia van der Horn 72 j. huisvr. van M. van Scbaik. V ertrokken: Cornelia W. van V el zen naar Aalsmeer Clazina van der Graaf naar den Haag. voorschoten. Geboren: Johan Ernst z. van J. J. L. Temminck en K. C. van Dorssen. Overleden: A. van Steijn 67 j. warmond.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3