J Bij het boodschappen doen «ben föROL vergeten BUITENL. BERICHTEN NED. OOST-ÏNDÏE UIT DE OMGEVING derde blad. INGEZONDEN MEOEQEELING MAANDAG 2 DECEMBER 1929 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een boom. Eén doode, twee zwaargewonden. Gistermorgen is op den Amersfoortsc-hen Straatweg onder de gemeente Huis-ter- Heide een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De heer D. uit "Rotterdam, die met zijn vrouw en twee dochters in zijn auto op weg was naar .zijn zoontje, dat in het Instituut j St. Louis te Amersfoort verblijf houdt, moest plotseling uitwijken voor een voet- gangster, die den weg overstak, maar eens klaps op haar schreden terugkeerde. De I heer D. haalde echter te ver naar links I uit, waaardoor de wagen, tegen een boom I reed. De auto, die een -snelle vaart had, was i echter nog niet tot stilstand gekomen en I vloog naar de andere zijde van den weg, waardoor de voetgangster, een ongeveer 30-jarige Duitsche dienstbode uit Huis-ter- Heide gegrepen werd en op slag gedood. Hierop kwam de auto in botsing met 1 een anderen boom, en werd zwaar bescha digd. Door den zwaren schok werden de heer D. en zijn oudste dochter uit den wa gen geslingerd en met ernstige inwendige kneuzingen opgenomen. De andere twee inzittenden liepen lichtere kwetsuren op. Dr. de Boer van het vliegveld Soest er- berg, alsmede dr. Tjeenk Willink, gemeen te-arts te Zeist, hebben de eerste hulp ver leend. De slachtoffers zijn in zeer ernstigen toestand. Zij zijn per auto van den Miii- j tairen Geneeskundigen Dienst van Soester- berg en den Geneeskundigen Dienst te Ziekt naar het ziekenhuis te Zeist ver- voerd. Boerenknecht gedood. Zaterdagavond omstreeks n uur had op den Rijksweg nabij Linnen een ernstig on geluk plaats. Een boerenknecht uit Maasbracht, die daar met paard en kar huiswaarts reed, werd plotseling van achteren door een mo torrijwiel aangereden. De man was op slag I dood. Het motorrijwiel werd tegen den grond f geslingerd. De duo-rijder werd in bewuste- i Icozen toestand opgenomen en naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. De bestuurder kwam er beter af en liep slechte eenige lichte verwondingen op. De motorrijders waren van Duitsche nationa- j iiteit. Ernstig auto-ongeluk. Een doode en een zwaar gewonde. Zaterdagmiddag te ongeveer half vijf had te Sittard een ernstig auto-ongeluk plaats. De vrachtauto van de zandonder- aieming Ruers reed in de richting Stad broek, terwijl de gezusters Ivusters, geze ten op één rijwiel, eveneens in deze rich- -pjoiq °0m trap uua auurn 'uopo.i Surq den. Op het signaal van de auto staken i de meisjes den straatweg over, met het noodlottig gevolg, dat zij gegrepen wer den en onder de auto terecht kwamen. Een der meisjes, zeven jaar oud, werd vrecseiijk verminkt en wa-s op slag dood, haar c.a. 20-jarige zuster liep levensge vaarlijke verwondiugen op en werd in hoogst bedenkelijken toestand naar het Fransche klooster gebracht. Den chauf feur treft geen schuld. Een vrouw door de stoomtram vermorzeld. Te Eindhoven is in de Dommelstraat een onbekende vrouw door de Meijerij- sche stoomtram aangereden. Zij kwam on der de locomotief terecht en werd totaal vermorzeld. Nadat de locomotief was op gevijzeld, bleek het niet mogelijk de iden titeit van het slachtoffer vast te stellen. Auto in een sloot gereden. Vrijdagavond is"op den Schipluidensche- weg gemeente Maasland een vrachtauto van de fa. Bonda uit Leiden, bij het uitwijken voor een ander voertuig, 'in de langs dien weg loopende sloot gereden. Het voertuig rolde van den vrij hoogen berm, en bleef omgekeerd liggen. De har monicaspeler A. Bos uit Delft afkomstig, die had mogen meerijden, kwam onder de auto terecht. Toen hij na veel moeite uit zijn benarde positie was verlost, bleek de man een liesbreuk te hebben bekomen. Na voorloopig te zijn verbonden door dr. Tjeb- bes, is B. naar het Gasthuis te Delft ver voerd. De gehavende auto is later met be hulp van een kraanwagen gelicht. Door een auto overreden. Op den Hond weg onder Nieuwer- Am stel is een meisje door een auto zoodanig aan gereden, dat zij bewusteloos bleef liggen. Een geneesheer constateerde hersenschud ding. TRAGISCHE DOOD. Voor de oogen zijner moeder verbrijzeld. De molenaarszoon Groenendijk te Kin derdijk werd tijdens de uitoefening van zijn beroep door het molenrad gegrepen. Op zijn gegil kwam zijn moeder toesnellen voor wier oogen zich een ontzettend drama afspeelde. Zij vond haar zoon in afschu welijken toestand tusschen het rad. Met behulp van anderen slaagde de moeder er in haar zoon te bevrijden, die echter zoo verminkt was, dat de dood spoedig intrad. KINDJE IN KOKEND WATER. Aan de gevolgen overleden. Het drie-jarig kind van L., viel te Hel mond spelenderwijze in een ketel met ko kend water, waarbij het zulke aevige brandwonden bekwam, dat het in het Sè. 'Antonius-gasthuis is overleden. D00DELIJK ONGELUK OP HET VOETBALVELD. Op het voetbal terrein der R. 3L Voetbal club te Waalre tijdens een vricndschappe- lijken wedstrijd tegen de Eindhovensche voetbalclub van V. en D., heeft een doode- lijk ongeluk plaats gehad. Een speler van Waalre, genaamd H. Claes, zou een bal, die werd ingegooid, wegkoppen. Hij kwam hierbij te vallen en stierf kort daarna. Dit ongeluk verwekte groote consternatie op en rondom het voetbalveld. Verschillende spelers vielen in zwijm. H. Claes is over gebracht naar het Patronaatsgebouw, waar direct geestelijke hulp aanwezig was. Twee genee-sheeren uit Eindhoven konden s!ecbl«s den dood vaststellen. Zij gaven als doods oorzaak op hartverlamming. Van het Patronaatsgebouw i« het lijk overgebracht naar de ouderlijke woning, waar begrijpelijker wijze groote droefheid heerscht. Dit plotseling sterfgeval heeft de a-lge- meene verslagenheid gewekt, vooral in sportkringen. „Mndanrg." BRANDEN. In het ziekenhuis te Groningen. In de kamer van den hoofdassistent der physische afd-eeling van 'het Academisch Ziekenhuis te Groningen is Vrijdagavond een brandje geweest. Het was ontstaan, doordat in de kamer de gordijnen in aan raking waren gekomen met een brandend ga-sstel. Onder leiding van den hoofdassis tent. is het vuur door het ziekenhuisperso neel gebluscht. De patiënten hebben van het incident niets bemerkt. De uitspanning oud-Milligen afgebrand. Een kind met moeite gered. Uit Apeldoorn wordt gemeld: Zaterdagnacht .omstreeks 1 uur is de be kende uitspanning Oud-Milligen, bewoond door den heer Spruit, tot den grond toe afgebrand. De vrouw des huizes werd wakker door dat een der kinderen hoestte, "zij hoorde toen de koeien loeien en merkte dat er brand was. Een der negen kinderen werd met moei te door den vader gered. Twee koeien en een paard en een hoe veelheid aardappelen en hooi werd een prooi der vlammen. Eenig huisraad werd ge red. Alles is op beurspolis verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. De bij Egmond gestrande treiler. Omtrent de reddingspogingen van de bij Egmond gestrande treiler wordt nog het. volgende gemeld: De matroos De Bruin uit IJmuiden had het ongeluk in zee te springen. Men wist hem te redden, waarbij hij eenige wonden bekwam. De geredden werden in hotel „Trompenburg" te Egmond aan Zee on dergebracht. Om 2 uur Zaterdagnacht werd de zee onstuimig en gaf het schip weer noodsei nen, waarna de reddingsboot om half 5 nog een der stokers van boord haalde. In Egmond was men den geheelen nacht op de been en de burgemeester vertoefde, den gelieelen nacht op heb strand. Zaterdagmorgen bleek, dat het schip bij paal 35 op strand zat. Het was op het strand geloopen tengevolge van een dikke regenbui en door het onklaar raken van de machine. De heer Schotten van het bad- bedrijf te Bergen a. Zee had de stranding het eerst ontdekt en daarna onmiddellijk Egmond a. Zee gewaarschuwd. Zaterdag morgen waren twee sleepbooten van de firma Wijsmuller uit Den Helder bij het schip. DE MOORDAANSLAG TE LEEUWARDEN. Het slachtoffer overleden. De vrouw, die dezer dagen te Leeuwar den getroffen werd door eenige revolver kegels, afgeschoten door haar man, is g:s- ternacht. aan haa-r verwondingen overleden. DE MOORD IN DEN POLDER BLIJDORP. De politie te Utrecht heeft aldaar aan gehouden den koopman, die indertijd voor de politie te Middelburg verklaringen heeft- afgelegd, welke in het onderzoek betreffende do zaa.k tegen V., die als ver dacht van den moord op Marietje van O., gepleegd in den polder Blijdorp te Rotter dam, in het huis van bewaring is opgeslo ten, van groot belang kunnen zijn, en wel ke koopman sindsdien spoorloos was ver dwenen. Hij is naar Rotterdam overge bracht, waarna de rech ter-commissaris hem heeft gehoord. Daarna is hij op trans port gesteld naa-r Middelburg, waar hij ter beschikking van den commissaris van po litie is gesteld. Het aangespoelde vrouwerrlijk. Naar wij vernemen, is het op 27 dezer bij Koog op Texel aangespoelde lijk van een vrouwspersoon door een onderwijzer aan een openbare lagere school te Rotter dam herkend als dat van zijn vroegere echtgenoote. De man is naar Texel geko men. Het lijk was, na gefotografeerd te zijn, reeds ter aarde besteld, doch is we der opgegraven. Slechte beiooning. Moj. K. uit Oirs'oeek verloor in Schin- nen 1700 gulden. Een jongen, die het geld gevonden had en het haar ter hand stelde, ontving twee 'ruiden beloonir.g. Aartgeh''Jden. De politie te Zandvcort heeft aldaar gearresteerd C. B-, verdacht van oplichting van 4000. Boterletter en banketletter. De directeur van den Keuringsdienst voor Waren in het kcuringsgebied Nijme gen, dr. W. J. dc Mooy, vestigt, nu Sin terklaas weer komt, de aandacht er op, dat de verkoopers van boterletter, banket letter enz., tusschen die waren onderscheid moeten maken. Boterletter ie bereid met uitsluitend natuurboter, in banketletter kan margarine of kunnen andere vetten zijn verwerkt. Min lor bekend, zoo deelt hij mede, is ïni. -chien, dat er ook nog al wat verschil is in de spijs, die men gebruikt. De eigen lijke spijs bestaat hoofdzakelijk uit gema len amandelpitten en suiker. In de min dere kwaliteiten worden de amandel pitten ten deele vervangen door perzik- of abri kozenpitten; soms worden ook groote hoe veelheden tarwemeel of boonenmeel er in verwerkt. Wettelijke bepalingen, die het goede product beschermen, liestaan, niet. wel staat vast, dat alle gebak, dat met. dc aanduiding „boter" wordt verkocht (dus boterletter, boterspeculaas enz.) met uit sluitend natuurboter moet zijn bereid. Maar voor de spijs bestaan nog geen be palingen. Hier moet dus het publiek voor zichzelf zorgen. Men kan dit doen door duidelijk aan te geven, wat men wenscht. ONGELUKKEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN VIRGINIA. 9 dooden; 26 zwaargewonden. Volgens berichten uit Onley in Virginia is een trein van de Pennsylvania-Railway in de richting New York bij Onley ont spoord. Naar tot nu toe is vastgesteld werden hierbij negen personen gedood en 26 zwaar gewond. Naar men aanneemt liepen vijf wagens defect en bij de wissels uit de rails, als gevolg waarvan twee wagens omvielen. De werkzaamheden der reddingscolonne werden door het buitengewoon slechte weer nadeelig beïnvloed. Verscheidene uren, nadat het ongeluk had plaats gehad, konden de wissels pas worden vrijmaakt- De directie van de Pennsylvania Rail way Company deelt verder mee, dat ge stoorde telegraaflijnen de vermoedelijke oorzaak van het ongeluk zijn. TWEE HUIZEN TE MARSEILLE INGESTORT. Circa twintig personen bedolven. Zaterdagmorgen vroeg zijn te Marseille twee huizen ingestort, waarin zich naar men vermoedt circ-a twintig personen be vonden. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld om de menschen, die on der de puiDhoopen waren bedolven, te be vrijden, hetgeen echter met groote moei lijkheden gepaard ging. Na eenige uren van ingespannen arbeid had men drie doo- den en negen gewonden uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Tot de omgekome nen behooren ook de twee bejaarde eige naressen der beide huizen. In den namid dag was men er «venwel nog niet in ge slaagd de overige zeven of acht ongeluk- kigen uit hxin benarde positie te bevrijden. Hiertoe behooren ook twee kinderen, wier hartverscheurend geschrei van onder de brokken steen en hout de redders tot uiterste inspanning hunner krachten dringt. VUURWERKFABRIEK IN DE LUCHT GEVLOGEN. Zeven fabrieksgebouwen verwoest. Uit New York wordt gemeld: Op Sta teneiland is een vuurwerkfabriek in de lucht gevlogen. Zeven fabrieksgebouwen werden verwoest. Tijdens heb blusschings- werk werden zeven brandweerlieden door kleinere ontploffingen, die herhaaldelijk plaats hadden, gewond. ONTPLOFFING IN EEN OUDE MIJN. Uit West-Frankfurt (Illinois) wordt, ge meld: Bij een ontploffing in een oude mijn zijn zeven personen gedood. Vijftien ander ren wisten ongedeerd te ont-snappen. Ontploffing aan boord van een jacht. In 1909 liet het Instituut van Carnegie een niet-magnetisch jacht bouwen waar voor geen enkel stuk staal of ijzer, werd ge- bruikt, ben einde het vaartu:g geschikt te maken voor onderzoekingen op zee betref fende het aardmagnetisme. Zaterdagochtend toen dit jacht dat Car negie heette, in de haven van Apia- op Sa moa lag is een hevige ontploffing aan boord ontstaan. De kracht er van was zoo geweldig dat vijf booten die bij de Car negie lagen, op het strand geworpen wer den. De vlammen sloegen op en het jaoht brandde geheel uit. Verscheidene manschappen zijn met ern stige brandwonden naar het ziekenhuis aan don wal gebracht. De gezagvoerder kapi tein Ault werd in het water geslingerd, en daarna op het droge gebracht, maar is in het ziekenhuis bezweken. Een man wordt vermist en een stoomschip zocht bij de afzending van het bericht nog naar drenkelingen. Een later bericht mcidt. nog dat de vijf booten die bij de Carnegie geankerd la gen, ook in brand gevlogen en verwoest zijn. Gevaarlijk speelterrein. Uit Erfurt wordt gemeld: Zaterdagmid dag speelden twee knapen op ©en veld waar indertijd een munitiedepot was ge vestigd en vonden daar een slaghoedje van een granaat waarmede zij op een steen sloegen. Er volgde een ontploffing waardoor de eene knaap, ö1/* jaar oud, werd gedood, en zijn makkertje 3J/2 jaar oud, zwaar werd gewond. Schip in nood. Uit Apia wordt gemeld: Het stoomschip „Norwich-City" heeft een S. O. S.-sein uit gezonden luidende als volgt: Wanneer hot schip het kan houden tot het dag wordt kunnen wij aan land komen maar er staat een geweldig hooge zee. Er worden maat regelen getroffen om reddingsschepen uit te zenden die naar men 'hoopt het schip voer het aanbreken van den Maandag zul len bereiken. Gruwelijke onthoofding. Li de gevangenis te Sonenberg heeft een der veroordeelden, die wegens roove- rijen tot 15 jaar tuchthuisstraf was ver oordeeld, zich van het leven beroofd door zijn hoofd onder het mes eener groote pa piersnijmachine te houden, waardoor hij zich zelf onthoofdde. POSTKANTOOR TE PARIJS GEPLUNDERD. In het postkantoor in de Rue de la Bastille te Parijs is Zaterdagnacht, inge broken. De brandkast werd geforceerd. Ge stolen werd tot een totaal bedrag van meer dan 500.000 francs. Roover schiet zichzelf dood. Een spannend voorval deed zich Zater dagmorgen voor in de bankierszaak der firma- Ismak. en Lissner in de Jagerstrasse te Berlijn. De eigenaar der zaak zat met- een klant te confereeren, toen plotseling een onbe kende jongeman binnentrad. Hij Had als masker een rooden zakdoek voor het ge zicht. Hij haalde een pistool te voorschijn, legde op den bankier aan en riep: „Geld hier, of ik schiet!" De bankier behield zijn te genwoordigheid van geest en antwoordde koelbloedig: „Schiet maar gerust! Geld krijg je toch niet!" De klant van den ban kier ijlde, naar d-e telefoon om het „overval- commando" te woorschuwen. Intusscben had de roover ingezien, dat hij geen suc ces zou 'hebben. Met de woorden: Wan neer ik geen geld krijg, dan inoet ik mij zelf doodschieten!" zette hij het wapen aan dc slapen en vuurde. Doodelijk getrof fen zakte hij in elkander. De politie vond bij'den moordenaar, die den indruk maakte, een buitenlander te zijn, geen papieren. Hij scheen ongeveer 23 jaar oud en was armoedig gekleed. Zomer te Parijs I De bladen vertellen dat het groote aantal vreemdelingen, welke gedurende deze dagen op de Parijsche boulevards fianeeren, opvallend is voor het jaarge tijde. Eu de reisbureaux bevestigen, dat het zelden zoo druk in November is ge weest. Het prachtige weer schijnt de oorzaak te zijn, dat tal van vreemdelingen langer dan gewoonlijk in Parijs blijven toeven en dat er ook menig toerist nit de provincie zijn bezoek vervroegt. De temperatuur is zacht er is veel zon, en velen ziet men zonder overjas op de terrassen der cafe's zitten, waar het zelden zoo vol is in November dagen als thans. Öp de Avenu du Beis de Boulogne, of neen, tegenwoordig: Avenu Foch, koeste ren de wandelaars zich tijdens de och tenduren in het zonnetje, en op de Champs Elysées is'het. om half vier 's middags, vóór hel invallen der duisternis, „high season". De toeristencars vertrekken nog dagelijks goed gevuld naar Versailles of Fontaine- bïeau. Natuurlijk vormen de Amerikanen het grootste contigent vreemdelingen. Eigenlijk zijn de meesten van hen op weg naar het Zuiden, maar nu het in Parijs zoo beha-ge lijk is, blijven ze nog wat hangen. NOODLOTTIGE BRAND TE KOETAB A WA. Vijf personen verbrand. Aneta seint uit Proboli-nggo: Bij een brand in de des-sa Koetabawa, vlak bij den top van den Slamat, zijn vijf personen verbrand. De slachtoffers zijn in hun slaap overvallen doordat een inlander, die een pijp rookte, van vermoeidheid in slaap ge vallen was, waardoor brand ontstond. Red ding bleek onmogelijk. Een man, vrouw en drie kinderen zijn in de vlammen om gekomen. Luchtverkeer in Indïë. Aneta seint nit Batavia: De K. N. I. L. M. vervoerde in October 1010 passagiers, waarvan op de lijn BataviaBandoeng v.v. 702, BataviaSemaring v.v. 145, Batavia Palembang v.v. 53 en mot extra vluch ten 109. Br; 'istichting te Tebingtinggi? Aneta seint uit Medan: Te Tebingtinggi zijn tien houten inheemsche toko's afge brand. De schade beloopt 80.000, waar van 60.000 door verzekering gedekt wordt-. Vermoed wordt, dat de brand aan gestoken is. Een Chinees is gearresteerd. pagina 2 ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagmiddag om 2 u. Onderwerpen ter behandeling: lo. Beëedi- ging gemeente-ontvanger en plaatsvervan gend gemeente-ontvanger. 2o. Benoeming van oen wegwerker-brugophaler. 3o. Vast stelling van het bedrag der vergoeding per leerling overeenkomstig artikel 103, 4e lid, der 'Lageronderwijswet uit te keeren aan de bijzondere lagere schalen over het jaar 1928. 4o. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur van Alkemade, we gens periodieke aftreding op 1 Januari 1930 van den heer J. N. Los. Voordracht van B. en W.: lo. J. N. Los, 2o. O. Hors man. 5o. Benoeming van een lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van Rijpwtetering, wegens periodieke aftre ding op 1 Januari 1930 van W. Straathof. Voordracht van Burgemeester en Wethou ders: lo. W. Straathof, 2o. J. van der Poel. 60. Benoeming van een lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van de Vrije en Lage Boekhorst, wegens perio dieke aftreding op 1 Januari 1930 van 0. P. de Haas. Voordacht van B. en W.: lo. C. P. de Haas, 2o. J. Penning?. 7o. Wijzi ging van de gemeente-begrooting. dienst jaar 1929. 80. Reclames schoolgeld. 9o. In gekomen stukken en mededeelingen. Geboren: Anna Marie d. van J. van Hameren en C. Turk. Gerardus Johan nes z- van H. S. van Ruiten en C. van Leeu wen. Johannes Simon Antonius z. van E. J. van Ruiten en van W. Loos. Hen- drikus Cornell's z. van A. Engel en van M. van den Broek. Overleden: Cornells Josephus Gijs- bertus Bouwmeester 2 jaar. Nicolaa-s Leonardus van Haestregt 8 maanden. N00RDWIJKERH0UT. Ongeluk. Bij kasteel Leeuwenhorst had Zaterdagmiddag een ongeluk plaats. De bejaarde heer P., verblijf houdende in huize „Remotus" werd door een ruiter zoo danig aangereden, dat hij ernstig gewond naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Vossenjacht. Zaterdag om 2 nar begon de slipjacht achter de houden aan do golfbaan te Noordwijk. Het parcours liep eerst door het moeilijke duinterrein. Ter hoogte van het Kapellerbosc-h werd do vlakte opgezocht en werd een vrije ren gemaakt over de vlakke Vra, waarna do deelnemers zich voor het- Boekhorstterrein en door het dorp langs den Iverkweg be gaven naar het weiland bij jachtopziener KI., waar het spoor leidde 'over een natte' sloot. Het einde van den tocht was bij kasteel Leeuwenhorst, waaT de honden hun trac-tatie ontvingen in den vorm van een fikschen homp vleesch. De paarden hadden een zware proef te doorstaan gehad, wat wel de oorzaak zal geweest zijn, dat velen herhaaldelijk wei gerden de hindernissen vlot te nemen. Vele belangstellenden te voet-, per fiets en per auto volgden aandachtig den tocht, wat heel wat drukte teweeg bracht. St.-Nicoiaasfeest. Zondagmiddag arri veerde St. Nicolaas aan het station met- z'n knecht en werd door de R.-K. muziek- vereeniging aldaar afgehaald. Onder het spelen van vroolijke muzieknummers, ter wijl de Sint kwistig pepernoten strooide, ging de tocht door verschillende straten van ons dorp. De belangstelling, vooral van de zijde der jeugd, was zeer groot SASSENHEIM. Tentoonstelling R. K. Vrouwenbond. Gistermiddag had voor tal van genoodig- den de officieele operfing plaats in het K S. A.-gebouw van de Liefdadigheidsten toonstelling. Mevr. v. ReisenVreeburg heette allen welkom, in het bijzonder de geestelijken der parochie. Vervolgens richt te spr. het woord tot de dames van de Elisabethvereeniging, die met vaardige handen 400 stuks kleederen nieuw en oud hebben vervaardigd, om deze straks uit te deelen aan de armen in de parochie. Een bijzonder woord van lof wilde spr. brengen aan de dames Homan en van Rijn, die dit jaar grootendeels de leiding hebben gehad in de naaikrans. Voorts bracht spr. een dankwoord aan allen die hebben meege werkt voor het opstellen van deze tentoon stelling. Hierna werd de koffie aangeboden, het welk zich goed liet smaken. Door den Pastoor werd het werk van den Vrouwenbond aangemoedigd en warm aanbevolen, omdat het zulk een sociaal werk is. Spr. wees op de macht van de vrouw om goed te doen. In breede lijnen stelde spr. de vrouwen uit hét evangelie» die de pioniers zijn geweest van het werk van naastenliefde, aan de vrouwen van thans ten voorbeeld. De Pastoor sprak ten slotte de hoop uit, dat deze tentoonstelling door aller offervaardigheid een succes zoü worden. Hierna werd een rondgang langs de ten toonstelling gemaakt, waar de aanwezigen hun geluk op velerlei wijze konden beproe ven. Er heerschte den geheelen middag een gezellige drukte. Tijdens de avonduren werden de bezoekers verrast op muziek van het salon-orkest „Vineta". Hedenavond zullen de oplossingen van de verschillen de raadselwedstrijden bekend worden ge maakt en de prijzen aan de winnaars wor den uitgereikt

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8