HEÜOEE1 rfoogewcerd 90 RECHTZAKEN Financiën en Economie SPORT 'UIT DE OMGEVING r nnen bes fSsEettesï UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 23 NOVEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAGINA DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR Razzia's. Van de zijde der politie wordt intus- schen meegedeeld, dat sedert cenige dagen bijzondere razzia s zijn georganiseerd, om den Dusseldorfschen moordenaar op het spoor te komen. Hoewel verscheidene personen daarbij in hechtenis zijn genomen, heeft men toch nog geen aanknuopingspunten gevonden, dat de gezochte moordenaar zich onder hen bevindt. De razzia's zullen de' eerstvolgende da gen worden voortgezet. De arrestatie van Stelzer wordt door de politie bevestigd. Deze is terstond naar Dusseldorf overge bracht en een rechercheur uit Dusseldorf werkt met de recherche van Metixnann sa men, om het onderzoek voort te zetten. Mischien is Stelzer de wielrijder, die door de poli;ie sedert geruïmen tijd wordt gezocht en die te Oberkassei en in het gebied van Benrath vrouwen heeft lastig govallen. De veel genoemde Nestroi is nog niet opgespoord en wordt nog steeds gezocht. Tegen den gisteren vermelden Oostenrijker is een bevel tot aanhouding uitgevaar digd. Dc z.g. moordenaarsbrieven, die aan de couranten en politie worden toegezonden, blijken voor een groot gedeelte mystifica ties te zijn. Na schifting kon een derde van deze brieven ter zijde worden gelegd. Een groot aantal jonge lieden zijn van elders naar Dusseldorf gekomen om naar den moordenaar te zoeken in de hoop, dat zij de uitgeloofde belooning van 15.000 M. kunnen verdienen. De berichten in de bladen over een brief, tot een courant te Dusseldorf ge richt, volgens welken ook te Neuss een lijk begraven zou zijn, zijn onjuist. Nie mand wordt vermist op wie deze mededeej ling zou kunnen slaan. Daad van een krankzinnige. In de kloosterkerk der Felicianerinnen fc Lemberg heeft Donderdagvond tijdens de vespers de 19-jarige studente Olga Ret- kow een 23-jarige kloosterzuster, met wie zij bevriend was, doodgeschoten. Dc kloosterzuster zou dezer dagen naar Roemenië worden gezonden, wat de stu dente zich zeer aantrok. In een vlaag van verstandsverbijstering greep zij de revol ver van haar vader en vuurde 3 schoten op <le kloosterzuster af, waardoor deze doodelijk werd getroffen. Auto met vijf officieren verongelukt. Vijf Spaansche officieren van den staf van generaal Jordana, die naar de Spaan sche Marokko-zone wilden terugkeeren, zijn tusschen Casablanca en Rabat het slachtoffer geworden van een auto-onge luk. Twee officieren werden gedood en de drie anderen erpstig gewond. Jeugdige inbrekers. v" Het is de politie te Bad Godesbefg ge lukt, een inbrekersbende op het spoor te komen, die bestond uit twee vijftienjarigen en drie twaalfjarige jongens. Niet minder dan twintig inbraken met diefstal, waarbij eenige groote, staan op rekening der jeug dige misdadigers. Hun methode was gewoonlijk om met loopers de woningen binnen te dringen. Een van hen liet zichzelf 's nachts in een restaurant insluiten, waar hij dan de kas leeg haalde. De buit werd gelijkelijk on der de leden van de bende verdeeld. ZIJN ER SPOKEN OF NIET? Tot een ernstige bespreking van de vraag, of er zich geestesverschijningen kunnen voordoen, of niet, is het voor het „Amtsgericht" te Charlottenburg geko men. Aanleiding hiertoe was het feit, dat de eigenaar van het huis Taurroggener Strasse 42 te Charlottenburg tegen de echtlieden Regluksi een cisch tot ontrui ming had ingediend, wijl door beweerde geestesverschijningen in de familie Re- gulski zijn huis een verkeerde reputatie had gekregen. Eenigen tijd geleden stierf de oom van de 12-jarige Lucie Regulski en sindsdien zoo heette het onder de bewoners, spookte de geest van den overleden oom thans in de woning rond. Voorwerpen vlogen door de kamer van het kind, dat zijn oom zeer had liefgehad. Men hoorde aan deuren en muren kloppen en schrijftafeltjes, die door niemand wer den aangeraakt, werden met de beginlet ters van den overledene beschreven. Bij het begin der behandeling van de zaak op heden was het kind niet versche nen. De vertegenwoordiger van den huis eigenaar verklaarde, dat de waarde van het huis, tengevolge van de publicaties in de bladen, was verminderd, daar de om wonenden bijgeloovig waren en een spook huis vermeden. De spookverschijnselen waren, vqlgens den raadsman, aan geraffineerde kunst grepen toe tc schrijven. Het was, volgens 'hem, wetenschappelijk vastgesteld, dat dergelijke verschijuselen niet bestaan. De familie Regulski had al deze verschijnse len zelf teweeggebracht. Daartegenover voerden de advocaten Tarnawski en dr. Thiem aan, dat de gees tesverschijningen in meerdere seances als echt geconstateerd waren. Het medische genootschap voor para psychologische onderzoekingen had her haaldelijk commissies naai de kleine Lu- cio gezonden om het zoogcnaanj.de spook te onderzoeken. De verschijningen, zoo verklaarden de advocaten verder, waren in wetenschap pelijke opstellen beschreven. Het stond dus, volgens hen, vast, dat een occulte geest daar rondzweefde, zoodat de be klaagden, wien elk opzet vreemd was, niet daarvoor verantwoordelijk gesteld konden worden. INGEZONDEN MEDEDEELING. uderdii: deolig-. Het is ment, dat door de soliditeit huiselijk genot Heelt U no staan, laat ons dc inruilen. Onze meevallen. Va aangeloope te hooren? O».™ „al ik LEBBEN een beschrij ving ontvangen van de ljfuik en door stens 25 juar ifge'spoelde piano lordeelig voor U gratis en zal U erg t eens even bij ous nder" piano te zien en 208 42 „Bender" piunu m.attesten Adres De wonderdokter van Hoogkarspel. De wonderdokter van Hoogkarspel, van wien een der „beste" medicijnen moet zijn het leggen van doode konijnen op open wonden en die op een z.g.n. reglement voor schreef hoe zijn medicijnen die 'door mr. De Bruys Tack vergeleken werden met een slecht soort hagelslag moeten wor den gebruikt, werd door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld tot 200 boete of 200 dagen hechtenis. De strijd om het koningschap..— -..in kousen. Voor den rechter-commissaris mr. Fick, zijn de getuigenverhooren gehouden ineen procedure tusschen de marktkooplieden J. de Wind en G. van Hoorn, die elkander het koningschap, in kousen betwisten. Beide „koningen" waren aanwezig als mede hun respectieve raadslieden, mr Hol lander en mr. Bourlier. Het ging hier om de vraag, wie het eerst den naam „kousenkoning" heeft gevoerd. Hierover werden verschillende getuigen gehoord, waarvan sommigen het voor De Wind opnamen, terwijl anderen' die oer toekenden aan van Hoorn. Later zal in deze zaak nog worden ge pleit. Kerkelijke leeningen. Burgers en Oo.'s bank te den Haag be richt, dat ten haren kantore de inschrij ving is opengesteld op een 8 pCt. Eerste Hypothecaire 25-jarige Obligatieleening groote 500.000 tot den koers van 97 pCt. ten laste van het Vorst-Aartsbi-sdom van Krakau zetel te Kraka-n XPalen) In de toelichting wordt gezegd: De stad Krakau mist voor hare talrijke vereenigin- gen op katholiek gebied een behoorlijk gebouw, waar zij hare bureaux kunnen in richt:'n en hare vergaderingen kunnen hou den. Uit nood worden somwijlen de Katho lieke Liga kerken ter beschikking gesteld voor het houden van vergaderingen, echter spreekt .het vanzelf, dat deze geheiligde plaatsen zich niet voor vergaderingen eige nen. Lx het begin van dit jaar werd dan ook met den bouw van een vereenigings- gebouw begonnen. Hiervoor werd in het centrum der stad een bouwterrein .van 535 Klafter 18.23 Are) voor den prijs van Zloty 300.000.aangekocht. Thans is reeds een bedrag van Zloty 750.000.uitgegeven voor het bijna voltooide vereenigingsge- bouw. Deze leening dient voor den verderen afbouw en het inrichten der lokalen, als mede voor de betaling van enkele nog te vereffenen verplichtingen. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Voetbalvereen. „St. Bernardus". Dc voetbalwedstrijden voor morgen zijn aldus vastgesteld: Het eerste elftal heeft een uitwedstrijd tegen Leiden II te Lei den, waar zij hun bést zullen moeten doen om een puntje mee naar huis te nemen. Het tweede elftal speelt thuis een wed strijd tegen A. S. C. II uit Zoeterwoude. Daar V. V. B. de vorige week een gelijk spel wist te leveren tegen Meerburg II, dan kunnen zij nu misschien wel als zij hun krachten inspannen een puntje thuis hou den. De Junioren krijgen Lisse III te gast, dus jongens, flink aangepakt, daar Lisse III zich ook niet onbekwaam zdl tconen! en tevens goed volhouden tot het einde! Zorgt, dat ge allen o ptijd op het terrein aanwezig zijfc. R.-K. 0. V. V. Wanneer liet weer zich goed houdt zal er morgen wêer lustig gevoetbald worden. Het eerste elftal omvangt te 2 uur BI. Zwart II uit Wassenaar. Aan spanning zal het nier ontbreken in dezen wedstrijd, daar beide elftallen aan elkaar gewaagd zijn, maar van een voorspelling zullen wij ons onthouden. Supporters, komt allen morgen naar het O. V. Wveld om uw elf tal aan te moedigen. Het tweede elftal gaat de reis aan vaarden. naar S.N.A. II te Stompwijk. Jon gens, zet eens je beste beentje voor, gij kunt de punten zoo hard gebruiken. Wij rekenen minstens op een gelijk spel. Ver trek per autobus te 1 uur vanaf Endegeest en te 1.10 uur vanf het Noordeinde te Lei den. Het junioren elftal zal het zwaar te verantwoorden hebben, daar dit naar Lisse moet om daar d? Lisse I-junioren to bekampen. Jongens, je weet wat daar te wachten staat, overtreft je eigen eens om revanche te nemen van de 21 neder laag op eigen terrein.Vertrek per fiets te 11.30 vanaf de kerk. Denkt er om, ge zamenlijk reizen. R.-K. S.V. S. N. A. (Stompwijk). A.s. Zondag komen beide elftallen weer in het veld. Het ee ste elftal moet in Voorburg het sterke Wilhelmus 2 partij gaan geven. Ons vermoeden is opnieuw een nederlaag, of de eerste elftal?ers moe ten gaan beseffen, dat het zoo niet gaat. Het voetbalspel neet nu eenmaal met z'n elven gesoeeld worden en niet voor ieder apart. Samenspelen jongens en vo1- houden. Ook bij achterstand moet men niet den moed laten zakken. Toonen jullie a.s. Zondag nu eens, dat je niet op die fatale plaats van de ranglijst thuis be hoort. La!en we hopen, dat de wedstrijd door de sterkste gewonnen wordt en dat de sterkte aan onze zijde is. Het tweede elftal zal op eigen veld den strijd aanbin den tegen de reserves van O. V. V. Ge zien de prestaties van onze reserven kun nen we niet zoo erg optimistisch zijn. We wachten nog steeds op de eerste puntjes, reserven! Zullen jullie ze a.s Zondag eens thuis houden? Voor jullie geldt hetzelfde parool als voor het eerste elftal: volhou den en samenspelen! WIELRENNEN. Leidsche R,en- en Toeristvereeniging „Swift". Gisteravond is de vierde reeordrit over 1 K.M. om den Vollenhoven beker verre den. De tijd, gemaakt door de vier snelsten van dezon avond isJ. Groenewogen 31.4 s.W. Graafmans 31.6 s.Th. Wurzer Sa.-, s.; W. Severynen 33.8 s. liet record staat nu nog op naam van W. Graafmans met L'8.2 s. Morgen zal er te Noordwijk-Binnen een wedstrijd gereden worden op de home trainers over 1 K.M., in café „Royal". Dc samenkomst is hiervoor 915 uur aan het H. S.-station. HILLEG0M. Meisje door autobus aangereden. Gisteren slipte het 16-jarig dochtertje van den heer Oostveen aan de Weerestein- straat met haar rijwiel en werd aangere den door de Brockway. Deze aanrijding was onvermijdelijk, ofschoon de chauffeur alles deed om haar te voorkomen. Het meisje werd bij den lieer M. P. Lommeise binnengedragen. Haar toestand is ernstig. De gasfabriek. -Op 1 December zal de gasfabriek 25 jaar bestaan. Dit jubilé zal feestelijk worden herdacht; we komen er nog op terug. Personalia. Mej. A. Goemans alhier is benoemd als onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool aan de Mariastraat alhier. Belastingp!aatjes. Gistermiddag con troleerden de kommiezen de belasting plaat, es. Het gevolg was, dat weder een geheel lijstje slachtoffers op de bon kwa men. Wordt men dan nooit wijzer? Ondertrouwd: H. G. Hopman en C. S. Rijn veld W. de Berg en L. v. d. Wolf L. Brouwer en J. D. Besse'.sen. Getrouwd: H. Clemens en W. A. Langeveld A. Teeuw en E. Matter H. Teeuw en M. G. Pieiers. Geboren dochter van H. F. Seijse- nerde Mooij zoon van G. JansenVas- tenouw zoon van M. A. E. de Groot- Berkhout dochter van A. Warmerdam van der Linden. Overleden: A. van Oei vr. 4 jaar M. C. SistermansGroenewoud, vr. 70 j. LEIMU IDEN. In de modder gezakt. Donderdagmid dag geraakte de 66-jarige Mej. K. bij het uitspoelen van een dweil te water in de achter haar huis gelegen sloot. Niemand was in de nabijheid, eindelijk kwam hulp opdagen. Dc juffrouw was tot over de knieën in de bagger gezakt, en kon zoo doende niet op het droge komen. Met vereende krachten werd zij uit haar neteli ge positie verlost» Muziekuitvoering. Woensdagavond gaf de Muziekvereeniging „Symphonie" liaar eerste winterconcert in de groote zaal van den heer Sneeboer. De muzieknum mers werden onder de bekwame leiding van den Directeur de heer A. van Leeuwen uitstekend ten gehoore gebracht. Zooals altijd was de zaal uitstekend bezet, de mu zieknummers werden met zang en komische voordrachten afgewisseld. Na afloop ble ven de jongelui nog geruimen tijd gezellig bijeen voor een dansje. INGEZONDEN MEDEDEELING. Herwon© en Ö£irsj©fig Gebruikt hiertegen do Zenuw Mijnhardt's Z Glazen Buisje 75 cent. ienuwsterkende •rogisten HOOGMADE. Vcor 't jonge burgemeestertje. Vrij dagnamiddag hebben de kinderen der R. K. School der. jongen burgemeesterszoon een zilveren drinkbekertje met inscriptie geschonken. Het hoofd der school over handigde met eenige toepasselijke woorden 't geschenk aan den weled. achtb. heer Burgemeester, die daarna alle klassen rond ging om de kinderen persoonlijk te bedan ken voor het mooie cadeau. N 00RDWIJK. (Jti'e Dulci. Din§dag- en Woensdag avond zal de tooneelclub der Gezellen een uitvoering geven in het Juvenaatsgebouw, waarbij zij zullen opvoeren Durand en Duraxxd, blijspel in drie bedrijven. Gezien het groote succes bij de laatste uitvoe ringen, verwachten wij nu on beide avon den een stampvolle zaal. Kaarten voor deze avonden zijn verkrijgbaar bij den heer Taskin. R! JNZATERWOUDE. Ontvoerd tegen wil en dank. De ex pediteur Th. J. van Ieperen reed met zijn vrachtauto van Rotterdam naar hier. Tot zijn ontsteltenis bemerkte hij te Zoeter- meer, dat er buiten zijn weten, een paar kinderen achter op zijn auto zaten. Hij stopte onmiddellijk en vroeg waar deze kinderen heen moesten. Zij vroegen hem of hij daxi niet naar Rotterdam terug ging, waarop hij ontkennend antwoordde. De kleinen waren te Rotterdam achterin ge- kropéix om een ei»dje mee te rijden. Door de zorgen van inmiddels verschenen bur gers zouden de kleinen weer naar Rotter dam terug gestuurd worden. Gemeenteraad. De Gemeenteraad ver gadert Maandag a.s. te 7.30 uur. Onderwer pen van'behandeling:, 1. Notulen.'2. Inge komen stukken. 3. Vaststelling begrooting dienst 1930. 4. Comptabiliteitsbesluit. SASSENHEIM. Ziekenzorg. Donderdagavond verga derde onder voorzitterschap van den heer Koningsbruggen, bovengenoemde vereeni- ging in het K. >S. A.-gebouw. De Voorz. heette allen welkom en betreurde de slech te opkomst, daar er van de 1400 leden slechts 50 aanwezig waren. De notulen werden onveranderd vastge steld. Eeix finantieel overzicht van de ver- eeniging werd gegeven door den heer Hu- bers, waaruit bleek dat in 1923 het oprich tingsjaar 1077 in kas was. De reserve steeg tot 4243 tot in het jaar 1926, waar na een dalende lijn werd waargenomen, tot een bedrag van 2722. In het laatste jaar slonk dit bedrag met ruim 400. Dit gaf het bestuur aanleiding naar een andere regeling uit te zien, en een bespre king te houden. Het bestuur stelde voor om een contri butie-verhooging op de agenda te plaat sen, hetgeen door den heer Gouverneur werd uiteengezet, waarna het voorstel werd aangenomen met meerderheid van stem men. Het. nieuwe tarief luidt als volgt: een dubbeltje per lid en wel te betalen S maas den lang, hetgeen een verhooging betee- kent van nog geen 2 cent. In de maanden November, December, Januari en Februari wordt het dubbeltje niet geind. Na nog enkele besprekingen van weinig beduiden den aard werd de vergadering gesloten. St Deus Dedit. Gisteravond verga derde de afdeeling St. Deus Dedit. in het patronaatsgebouw. Do heer N. Zwaan opende deze vergadering en heette de aan wezigen welkom, in het bijzonder de heer Salman, spreker van dezen avond. Mede gedeeld werd, dat de werkloozen zich moe ten aanmelden bij den penningmeester tus schen 9.30 en 10.30 uur. Voorts werd een ieder verzochtop tijd te zijn. De uitkee- ring kan gehaald worden Zaterdags tus schen 6 en 7 uur. Hierna kreeg de heer Sal man het woord om een bespreking te hou den om het contract al of niet op te zeg gen. Besloten werd het contract op te zeg gen, om eenige verbetering te krijgen. Het Hoofdbestuur zal in overleg met de pa troons-organisatie overleggen om de vrije Zaterdagmiddag te verkrijgen. Ook werd nog bekend gemaakt, dat de werkloozen in dienst van de gemeente, in aanmerking komen voor de ziektewet. Na nog enkele punten behandeld te hebben, sloot de voorz. de vergadering. STOMPWIJK. Tccneel. De zaal van het „Bles-f paard" was gisteravond vol: boordevol, tjokvol. Eigenlijk te vol, want velen kon den slechts staande achterin trachten iets van het spel te zien. Ja, er moesten er zelfs afgewezen worden. Ook dezen avond was de uitvoering door de beide vereenigingen gegeven ten zeer ste te loven. Het eerste stuk werd weer door het tooncel uitstekend gespeeld. Door het rumoer in de zaal ging er van de zoo mooie muziek wel eens iets verloren. Maar men kan ook niet altijd stilzRten. De grime en de costumeering was, even als den eersten avond, weer in handen van den heer G. Hoppezak, Stille Rijn 12, Lei den. Die gewerkt heeft tot volle tevreden heid van de Stompwijksche vereeniging. Alles bijeen genomen mogen de Tooneel- vereeniging „St. Tarcisius" en het Fanfare- gezelschap „Juliana" met groote voldoe ning op de behaalde resultaten terugzien. Als ze zoo doorgaan kan het niet uitblij ven of het succes moet blijvend zijn. KATWIJK AAN ZEE. Verkoop. Door ondershy ndschen ver- koop is de heer W. J. v. L. alhier eigenaar geworden van de panden Voorstraat, thans bewoond door J. A. G„ A. H„ J. en E. W. WASSENAAR. Dc rtieuwe parochie aan den Deijl, Door Z. D. H. den Bischop is een Bouw commissie ingesteld voor de nieuwe paro- chie te Wassenaar, waarin benoemd zijn tot leden de heeien L. Prins, G. Knijnen. burg en D. M. Wiegerink. „St. Bavo". Personalia. Tot hulpfitter bij de be drijven is benoemd de heer J. Borsbooni, alhier. Botsing. Op den Katwijkschen kwamen twee auto's met elkaar in botsing, doordat de auto, welke voorreed zonder teeken te geven plotseling stopte. Beide voertuigen liepen schade op. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het gaal thans ïei? beter met de prijzen, doch dc aanvoer maar matig. Chrysanthen gaan in de best» kwaliteit van 3053 cent, waarvan goede kwaliteit wit wel het meest gevraagd is, 2e soort varieert van 1825 cent. Eenbloe- mige brengen van 1420 cent op. Anjers van 1.502.30. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door den bouwkundi ge B. Snel alhier, werd in de school i den Zuideindeweg te Aarlanderveen 'a besteed namens het bestuur der verer ging voor chr. nat. schoolonderwijs het uitbreiden der school met een schoolloki en verwarmingskelder. De inschrijvingen waren als volgt: 1. W. H. C. Vergi 7600.2. Wed. H. L. Barreve'.d 79? 3. Gebrs. van Vliet 8062.4. A. Hoogen- doorn en Mi de Grauw 9933.en 5. 8, Mulder te Bodegraven 10642.Waa geen woonplaats staat, vermeld wonen dt aannemers te Alphen aan den Rijn. NOORDEN. Drankbestrijding. Donderdagavond werd in de St. Franciscuszaal een leden vergadering gehouden van Kruisverbomi en Mariavereeniging. De heer J. G. Vroonhof, onderwijzer, werd als nieuw lid welkom geheeten. Volgden de mededeelingen. De zangvereeniging als onderafdeeling van de Mariavereeniging is opgericht telt thans 35 leden. De speldjesdag voor Sobriëtas heeft op gebracht 32, waarvan één vierde gedeelte kon worden behouden voor de kas. Gelezen wordt een dankbetuiging van Missionaris F. Koperdraad uit-Enge!sck Indië voor de door Noorden cadeau gege ven auto. Besloten wordt de brief te latea drukken en aan alle weldoeners een exem plaar daarvan te bezorgen. Men j een foto wachtende van zijneerw. met do auto, welke eveneens zal worden overge drukt en rondbezorgd. Een aantal exemplaren van de Sobrië- tas-almanak voor 1930 is aangeschaft, waarmede wordt gecolporteerd langs dt huizen. Door Sobriëtas wordt binnenkort i Nieuwjaarskracht uitgegeven waarvan 2M ex. zijn besteld. Omtrent den op 29 S§pt. gehouden bloe mendag wordt een en ander medegedee" welke een groot succes is-geweest. Wegens afwezigheid van Mej. J. A. v der Zwet kon van een op 18 Sept. te Haarlem door haar bijgewoonde jeugdver- gadering geen verslag worden uitgebracht. Uitvoerig wordt vervolgens besproken om op de beide Kerstdagen in een paar lokalen van de R. K. School eeai Sobriê- tas-voorstelling te geven. De zeereerw. i toor verleende bereids zijn goedkeuring. De heeren Vroomhof en G. Pieterse bereid gevonden op beide dagen zich r de leiding tc belasten. Tevens zal men een propaganda-vergadering aan verba den. De nadere uitwerking werd aan «k twee besturen overgelaten. Hierna sluiting Gezegend gezin. In het gezin vanl Jansen werd deze week het 16de kind gr boren, waarvan er nog 11 in leven zijn. ZOETERWOUDE. Personalia. De heer Th. J. M. Over- mars, tweede ambtenaar te gemeente-s* mars, tweede ambtenaar ter gemeente-s* secretaris te Ewijk (Geld.) en wel meM van dc 7 stemmen. De heer Overmars, gedurende ongeveer* anderhalf jaar ter cretaris van Zoeterwoude werkzaam werd tevens benoemd tot ambtenaar den burgerlijken stand aldaar. Alleen voor voetgangers. V, ij vestigen er dc aandacht op van het publiek, critic voortaan verboden is om het trottoir lal den Vrouwenweg met rijwielen enz. tc be rijden. Bedoeld trottoir is thans b®' tend bestemd voor voetgangers. Tot 11 uur licht. Naar wc verneflwfl besloten om voortaan de straatkante® iederen avond te lntciT branden tot 11lllir' Deze. maatregel is in verband met het h*" genomen verkeer zeer toe te juichen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6