VRIJDAG 22 NOVEMBER 1929 DERDE BLAD. PAGINA INGEZONDEN MEDEDEELING. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door de tram overreden en gedood. Op de Mauritskade te Amsterdam is een 65-jarige man, gezeten op een fiets, door een motorwagen van tramiijn 14 overre den. Hij werd in bewusteloozen toestand per auto naar heb Binnengasthuis ver voerd, waar de dood werd vastgesteld. Door een auto gegrepen. De 18-jarige winkelbediende van den heer J. Bijker te Steenwijk is Dinsdag avond met zijn fiets op den rijksweg te "Willemsoord door een achter hem aanko mende uit Amsterdam afkomstige auto aangereden en tegen den grond geworpen. Hij werd ernst'g aan het hoofd gewond. De auto stopte direct. Nadat de inzitten de dame en heer het jongemensch voorloo- pig hadden verbonden, hebben zij hem met hun auto naar dr. A. de Jong to Steenwijk vervoerd. De fiets was geheel vernield. Met een motor tegen een paard. De bakkersknecht R, woonachtig te Öo- ■venkarspel, kwam op zijn motor uit de richting Enkhuizen en reed, door een tot ng toe onbekende oorzaak, pardoes tegen den met een .paard bespannen wagen van den heer N. Het paard bekwam een die pen 'borstwond. B. werd als levenloos op genomen en is onmiddellijk naar het zie kenhuis te Enkhuizen vervoerd. Zijn toe stand is zeer ernstig. Door een auto overreden. Gistermorgen heeft op den Straatweg nabij de tol te Hillegersberg een aanrij ding plaats gehad. De 47-jarige C. D. C., wonende te Rotterdam, kwam onverwacht van achter een stilstaande tram te voor schijn en wilde den weg oversteken. Op dat. oogenblik passeerde een auto, be stuurd door H. v. d. B. te Berkel en greep O. met het gevolg, dat deze overreden werd. C. is het tolhu's binnengedragen, hem geneeskundige hulp werd verleend. Hij was verwond aan het hoofd, klaagde over hevige pijnen in de borst en is naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Ernstige autobotsing. Een jongen in het ziekenhuis, een auto in brand, en een wagen met paard de sloot in. Gisteravond ongeveer toen uur zijn op den Haarlemmerweg te Amsterdam ter hoogte van het Kruithuis twee auto's in hotsing gekomen. Door den stoot vloog een van de wagens tegen een toevallig passeerenden vrachtwagen, bespannen met twee paarden. De -vrachtwagen schoof een eind op zij en geraakte met paarden en al in de gelukkig niet diepe sloot. Een van de auto's had blijkbaar ten ge volge van de botsing een lek in het ben zinereservoir gekregen en vloog weldra in brand. De wagen is geheel uitgebrand. De koetsier van den vrachtwagen kreeg een paar lichte wonden aan het gelaat evenals de chauffeur van een der auto's. In een der auto's zaten twee jongens van ongeveer 17 jaar. Een hunner is met 1 den schrik vrij gekomen, de ander kreeg verwondingen. De drie gewonden zijn naar het Wilhel- minagasthuis gebracht en daar bleek al leen v. d. jongen opneming noodzakelijk. De chauffeur en de koetsier konden na ver- bonden te zijn naar huis gaan. De toestand van den jongen is niet zorgwekkend. Vrouw te water geslingerd. Door haar man gered. Gisteravond heeft op de Hooftskade bij de Jacob Catsstraat te 's-Gravenbage, een ernstig ongeluk plaats gehad, dat nog goed afliep. Een vrouw liep daar te wandelen met haar man en kinderen. Een auto, die het drietal wilde passeeren, moest plotse ling uitwijken voor een fietser en botste daarbij tegen de vrouw op. Deze, die aan de zijde van de gracht liep, kon haar even wicht niet bewaren en viel in het water. De auto reed tegen een boom en werd zwaar beschadigd. De man, die zijn vrouw in het water zag slingeren, aarzelde geen moment baar na te springen en het mocht hem met behulp van anderen gelukken zijn echtgenoote weer op het droge te brengen. Het ongeluk scheen bijzonder oed afgeloopen te zijn, want van ernstige wetsuren bleek op het eerste gezicht niets. Toch werd de vrouw door den Gem. Ge neeskundigen Dienst naar het ziekenhuis overgebracht. Ook de bestuurder van den auto is ongedeerd gebleven. TRAGISCH ONGELUK. Zichzelf doodgeschoten. 1 Een zeer tragisch ongeval had gisteren te Ubbena plaats. Twee honden waren aan het vechten. Toen de ongehuwde ja ger T. ze met de kolf van zijn geweer uit elkaar wilde^ jagen, ging dit plotseling af. De ongelukkige kreeg een schot in den buik en werd zoo ernstig verwond, da^ hij kort daarop aan de gevolgen is overlcd.cn. Zijn ouders waren juist ter bruiloft. Doodetijke val. De 18-jarige A. Bos, uit Narvik, dekjon gen aan boord van het stoomschip Grena, liggende in de Vulcaanhaven te Vlaardin- gen, is bij het dichtmaken van de luiken in het ruim gevallen. De jongen was op slag dood. Van een steiger gevallen. De metselaar J. H. te Bennekom viel van een ongeveer 5 meter hoogen steiger. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd al waar een bekkenbreuk werd geconsta teerd. EEN KIND DOOR HAAR MOEDER ONTVOERD. Eerst per auto, daarna per vliegmachine. Te Laren heeft mevrouw S., tijdens het speel uurtje van een der scholen, haar 8-ja- rig dochtertje per auto geschaakt en naar Schiphol vervoerd, van waar zij per vlieg machine met het kind naar Parijs is ver trokken. Zij leef in echtscheiding met haar man en zij heeft reeds te kennen gegeven, dat het kind den wettelijk bepaalden tijd nog niet bij haar was geweest. Naar de „Tel." nacler meldt-, heeft het ge val zich ais volgt toegedragenDinsdag morgen om 11 uur, juist in het speelkwar- tiertje hield voor de Humanitaire school te Laren een groene auto met zwarte kap stil, waarin mevr. S. en inej. Z. gezeten wa ren. Mevr. S., de moeder van het kind, wenkte haar dochtertje, dat kwam toeloo- pen. De -dames duwden het vervolgens in den auto en reden snel in de richting van de Gooische Beer weg. Eenige oogenblik- ken later was de polit-io gewaarschuwd, terwijl ook de politie te Bussum en de po- litie-omroep te Hilversum om bijstand werd verzocht. Tevens werd de politie te Roosendaal gewaarschuwd, daar men vrees de, dat mevr. S. den Parijschen trein zon nemen. Doch deze had in Bussum een taxi genomen en was daarmee naar Schiphol vertrokken, waar een geèharterd vliegtuig gereed stond, waarmede zij en haar doch tertje wegvlogen. Naar wij vernemen moot zij niet naar Parijs, maar naar Crefeld zijn gevlogen om vandaar den trein naar Parijs te ne men. Zij was nd. in Amerika met den heer S. gehuwd en vervolgens aldaar van hem gescheiden om later in Pa rij® tc hertrou wen. Bepaald was, d-a-t hun kind om het half jaar bij den vader en bij den moeder zon zijn. De ontvoering schijnt en scène gezet te zijn in Laren, waar mej. Z., de bestuur ster van den auto, in een villa woont. Deze is ook in Parijs woonachtig, terwijl mej. R. ook de hand in de zaak moet hebben. Het geheele geval speelde zich in zeer korten tijd af. De auto is door de justitie bij de Gooische Boer, waar hij was achter gelaten, in beslag genomen. De politie heeft den chauffeur va-n de taxi gehoord, wien echter niets ten laste gelegd kon worden. De heer S., die zeer onder den indruk was, heeft zich van rechtskundigen bijstand verzekerd, ten einde de noodige stappen te doen. Of hij daarbij veel succes zal heb ben is echter te betwijfelen, want de Fran- sche politie Zal het- kind niet uitleveren. Reeds eerder vreesde nien e.ü ontvoering; weshalve het hoofd der school gewaar schuwd was. DE MOORD IN DEN POLDER BLIJDORP. Opsporing verzocht van den reizend koopman Verschuren. In een buitengewoon Politieblad va-n -20 November, maakt de rechtcr-commissaris mr. 'Franken, be-last met -de behandeling van strafzaken, te Rotterdam, Huis van Bewaring, kamer no. 1, aan alle opsporings ambtenaren het volgende bekend: Anthonius Martin us Leopard us Verschu ren, geboren te Oeffeit 1 October 187.9, rei zend koopman, heeft in verband met den d.d. 9 October 1929 to Rotterdam gepleeg- den kindermoord, bij de politie te Middel burg zeer bezwarende verklaringen afge legd tegen den thans in bewaring zijnd en verdachte W. Visser. Het is van het groot ste belang, dat genoemde Verschuren door voornoemden reohter-commissaris zoo spoedig mogelijk wordt verhoord. Zijn verblijfplaats is momenteel echter niet bekend. De rechter-commissaris ver zoekt zijn opsporing en onmiddellijk tele grafisch of telefonisch bericht-. Bij afwezig heid kan ook worden kennis gegeven aan den C. van P. lst-e afdceling te Rotterdam, bureau Groote Pauwenst-eeg. EEN GEVAARLIJKE ITALIAAN. Een handkoffer met springstoffen in zijn bezit. In het Algemeen Politieblad verzoekt de commissaris van Rijkspolitie, verbon den aan de Nederlandsche Centrale in za ke internationale misdadigers gerechtshof te Amsterdam, namens de gendarmes te Luxemburg te worden bekend gemaakt met de gedragingen en huidige verblijf plaats van zekeren. Pantin, Albino Pau lo, arbeider, geb. 7 Oct. 1892 te Ospitale ai Sadore (Italië). Hij heeft gewoond te Defferdingen( Luxemburg) en Athus (Bel gië) en op 30 Maart 1929 zou hij van uit Lyon naar Luxemburg vertrokken zijn met medeneming van oen handkoffer in houdende springstoffen. Einde Sept. 1029 heeft hij Athus verlaten en beweerde van plan te zijn zich in Nederland of in Ant werpen te vestigen. De medegevoerde springstoffen zouden meet en dienen om een aanslag op het Ttaliaansche gezant- schapsgebouw te Luxemburg te plegen. Als bijzonderheid wordt nog bericht, dat Pantin niet het linkeroog loenscht. EEN MOORDENAAR ONTVLUCHT. De commissaris van i olitie afd. C. te Y-Gravenhage verzoekt in het Algemeen Poiileblad, namens den officier van justi tie aldaar, de opsporing, aanhouding en voorgeleiding van Arthur Lampe, geb. te Eecloo 18 April 1894, die is ontvlucht uit het Rijksgesticht Reckheim (B-). Hij werd 14 Juli 1920 door het Hof van Assisen van Oostelijk-Vlaanderen, wegens moord en diefstal veroordeeld en zou zich thans in Nederland ophouden. Een ontvluchte dief weer aangehouden. Op verzoek van den commissaris van politie te Venlo werd door de politie te Nijmegen aangehouden, verdacht van dief stal, D., een Duitscher van geboorte, die vroeger gedurende een zestal jaren aldaar woonachtig was. De aangehoudene, in het bezit van een tweetal koffertjes en een zwaar pak, werd door een agent uit Nij megen daarheen overgebracht. Aan het station zette D. zijn bagage neer en, ver trouwende op zijn bekendheid met het terrein, zette hij het op een loopen. Hij wist te ontkomen en de agent kwam zon der arrestant op het politiebureau aan. Later op den avond werd bij de politie aangifte gedaan van den diefstal van een kostbare overjas, tey waarde van niet minder dan 100 uit de auto van 8. voor zijn woning Oostsingel. De diefstal werd in verband gebracht met den ontvluchten D., die kleermaker van zijn beroep is en met voorliefde overjassen stal. Een inge steld onderzoek toonde aan, dat de ver dachte naar Miinchen-Gladbach was ver trokken. Woensdagochtend vertrok de po litie met de auto van 8. daarheen en dank zij bereidwillige medewerking der Duitsche politie, kon de gezochte spoedig worden aangehouden. De heer S. ontv'ng zijn ge stolen jas weder terug. De vluchteling werd ter beschikking der Duitsche justitie ge steld. De moord te Kerkrade. De te Warms, gemeente Merkstein ge arresteerde 20-jarige M., die Zondag den vrachtrijder Janssen te Kerkrade heeft doodgestoken, is naar de gevangenis te Aken overgebracht. Teen hij werd aange houden wist hij niet, dat J. reeds was over leden. Daar M. Duitschor is, zal hij voor de rechtbank te Aken moeten terecht staan. Hij beweert uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Reels eerder heeft, hij zich echter uitgelaten J. van het leven te zullen beroóven. IJMUIDEN ALS VISSCH ERSHAVEN. Handen te kort om de haring te verwerken. In de laatste drie dagen heerscht er een •buitengewone drukte in de haven van Umuiden, waaruit maar al te duidelijk blijkt welke be teekenis deze plaats als visschershaven heeft. Doordat de haring langs onze kust. naar het- Zuiden trekt ko men vele Britsche en Duitsche stoom- en motorvaartuigen IJmuiclen binnen om hunne ladingen haring te lossen, waarna deze scheepijes dan weer o-nmiddellijk naar de visscherij vertrekken om ander maal hun geluk te. beproeven. Een tiental van dergelijke vaartuigen kwamen dan ook de laatste dagen aldaar binnen, het geen enorme drukte veroorzaakte. Men kwam banden te kort. om de aangevoerde haring te verwerken. Vischlossers, hande laren, kuipers, spoorwegen etc. maken thans' weer een goeden tijd mede. „Hbld." Een "kinderrijk gezin. Het echtpaar ter Hed-deLuoassen te Nijverdal werd verblijd met de geboorte van hun negentiende kind. Deze 19 zijn alle nog in leven en genieten een uitste kende gezondheid. En daar allen nog thuis zijn, kan men zich eenigszins indenken, welk een huishouding deze 21 personen moet zijrn BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Auto-ongeluk. Een ernstig auto-ongeluk is Woensdag in de nabijheid, van het plaatsje Zanow ge schied, waar een met drie personen bezette auto in volle vaart tegen een boom botste, zoodot een der inzittenden zoo zwaa-r ge wond werd, dat hij spoedig daarna over leed. Een vrouw, benevens de derde inzit tende bekwamen dusdanige verwondingen, dat zij in het ziekenhuis te Stettin moesten worden opgenomen. Auto in Texas door trein gegrepen. Uit Dallas (Texas) wordt gemeld: Op e-en spoorwegovergang nabij Whilerock is tijdens een verblindenden sneeuwstorm een automobiel door een trein gegrepen. De vijf inzittenden vrouwen werden ge dood. Noodlottige ketelontploffing. Uit Washington wordt gemeld: Door de ontploffing van een overver hitte ketel is een gedeelte van een blok huizen alhier vernield. Er is één doode, terwijl or ongeveer 30 personen gewond werden, waarvan 4, naar men meent, levensgevaarlijk. Goederentrein ontspoord. Bij Bath is kort voor het binnenkomen van het station gisteren een go er en trein ontspoord, waarbij drie personen gedood en twee ernstig gewond zijn, DE AARDBEVING IN NIEUW- SCHOTLAND. 27 dooden. Zeven en twinlig personen zijn op de kust van Nieuw-Schotland om het leven gekomen tijdens de waterhoos die na dc aardbeving van j.l. Maandag op de kust streek neerkwam. DE DUSSELDORFSCHE M00RDENAA Twee monsterachtige brieven. Naar de B. Z. uit Dussel-dorf verneem heeft de moordenaar te Dusseldorf thaa aan de pleegouders van de vermoorde Ge; fcrud Albermann twee brieven geschreven waarin hij den moord in alle bizonderla den beschrijft. De brieven, die per post bezorgd wei den, zijn door de politic in beslag genj men. De pleegmoeder geraakte zoo van streek, dat zij een poging deed, om zich in haai slaapkamer door gas te vergiftigen. Zi kon echter tijdig uit de kamer gehaald wor. den, waarna een arts de levensgeesten wcei wist op te wekken. Reeds vroeger, na d< vermoording van het kind, heeft zij hei voornemen te kennen gegeven, zich om leven te brengen. De moordenaar beschrijft nauwkeurig hoe hij liet kind heeft meegelokt en welljei weg hij heeft gevolgd. De tweede brief j| nog afschuwelijker en heeft de pleegmos der waarschijnlijk nog meer van streek ge bracht. De brieven worden door do schriftkun digen nauwkeurig bestudeerd en ook dl politie gaat ijverig na, of zij daarin wel, licht een aanknooping-spuoit kan vinden. In opdracht van het Pruisische departe ment van binn-anlandsche zaken in Minis terrialrat dr. Kopp naar Dusseldorp ge, reisd om te trachten in overleg met de politie aldaar den nog steeds onbekendei moordenaar, die reeds zooveel slachtoffert in deze stad heeft gemaakt, op het spooi te komen. Dr. Kopp heeft onmiddellijk w zijn aankomst in Dusseldorp een bespjs king van meerdere uren met den hoofd commissaris van politie en verschillend) personen, die het onderzoek tot nu tot hebben geleid, gehad. Te Dusseldorp is overigens ook de Bei lijnsche grafoloog Kriminalrat Schweikar aangekomen. Hij zal de verschillende dooi den moordenaar geschreven brieven nauw keurig onderzoeken. In den Pruisischen Landdag hebben dl communisten vragen ingediend, waarin z; de aandacht vest'gen op de moorden t< Dusseldorp en scherpe kritiek uitoefenei op het beleid van de politie en de justitie „Daar staat de moordenaar uit Dusseldorp Groote opschudding veroorzaakte gis teren tegen den avond een dame te Boe dapest,-die- eensklaps van het trottoir mid den den drukken rijweg in de Arenastraal opholde en gilde: „Daar staat de moordc naar uit Dusseldorp in vrouwenkleeren; neemt, hem gevangen!" Twee politie-agen- t-en en een talrijke menigte namen daarop de aangewezen vrouw, die zich niet ver> weerde, gevangen en inderdaad bleek da- delijk dat hel een man was. Toen de dame bovendien in hoogst op gewonden toestand vertelde, dat dl „vrouw" haar in het Duitsch had aange sproken, welke taal zij ook verstond, ei gevraagd had om een wandel'ng in lie nabijgelegen park met haar te doen, hai de politie de- grootste moeite om te belet ten, dat de menigte de(n) verdachte tei plaatse, lynchte. Gelukkig kwam er ver sterking voor de politie opdagen en terwij eenige bereden agenten de menigte op eer afstand hielden, konden andere agentel den verdachte een politiebureau binnen loodsen, vanwaar hij spoed:g per autocel wagen naar het hoofdbureau werd over gebracht. Aldaar was ïntusschen reeds bericht in gekomen van een famiüo te Weenen, da e-en overigens ongevaarlijke krankzinnige die thuis mocht worden verpleegd, maai die onder voortdurende bewaking moei blijven, omdat hij steeds vrouwenkleed placht aan te trekken, ontsnapt was. Het bleek al spoedig, dat de verdachte moordenaar met dezen vluchteling identiek was, waarop de ongelukkige aan de hoede van zijn familie is teruggegeven. DE WERKLOOSHEID IN DU ITSCHLAND De werkloosheid in Duitschland is ooi in de derde week van November gestegel en wel in een sneller tempo dan in de voor- afgaande week. Het ongunstigste ontwikkelde de toe stand zich in Saksen, waar het aantal werkloozen het hoogst is, terwijl heb aan] fca-1 gedeeltelijk ondersteunden daar 1," van het totale cijfer bedraagt. Het aantal ondersteunden bij de ver zekering tegen de werkeloosheid bedraagt thans 980.000,. zijnde ongeveer 200.000 mee.' dan verleden jaar om dezen tijd. Tachtig wagens spoorkaartjes per jaar! Uit een statistiek der Duitsche rijn spoorwegmaatschappij blijkt, dat deze on derneming per jaar ongeveer één milliard ireisk-aartj es verkoopt. Om een dergelijke hoeveelheid kaartje te vervoeren, zouden niet minder dan 8 wagons k, 15 ton noodig zijn. De reiskaartjas worden door 17 verschil lende drukkerijen geleverd, terwijl in li groote sbation-s en in de reisbureau* o' reiskaart-jes gewoonlijk voor de oogen val het publiek worden gedrukt. Bank in Lübeck in moeilijkheden De Bank voor handel en nijverheid t* Lübeck heeft gistermorgen haar betalin gen gestaakt. Reeds sedert oenigen W liepen er ongunstige geruchten over de# instelling. De moeilijl.hedc i móeten te ten zijn aan particuliere speculaties, d'j in strijd met de instructies vau den rad van toezicht, hebben plaats gehad. Aan a cliënten, die zich gistermorgen bij de bi», vervoegden, werd een gedrukte me-ded<* ling uitgereikt, waarin de directie de botf uitspreekt, dat- de moeilijkheden van voo" bijgaanden aard zullen blijken. Het W* deelenka-pit-aal der bank bedraagt 1 lioen Mark.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8