VRIJDAG 22 NOVEMBER 1929 DERDE BLAD PAGINA 1 UIT DE OMGEVING Het Mysterie van Heath Hover UIT DE RIJNSTREEK HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Reorganisatie van brandweer en politie. Eedsaflegging van den heer de Wreede. Wijziging ver ordening op de werkverschaffing. Gistermiddag hield de Raad dezer ge meente te 1.45 een openbare vergadering Voorzitter Mr. D. F. Pont, Burgemeester, aanwezig 10 leden. Afwezig bij den aan vang de heeren J. O. Vermeer en B. N. Loerakker, die later ter vergadering ko men; 1 vacature. Na opening met gebed wordt bij loting tot voorstemmer aangewezen de heer J. H. if. Balvers. De secretaris leidt het nieuwbenoemde lid de heer O. de Wreede, binnen, die do vereischte eeden aflegt, waarbij de Raads leden zich van hun zetels verheffen. Nadat de heer De Wreede heeft plaats genomen, feliciteert hem de voorzitter met zijn be noeming. De notulen worden nu goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De reorganisatie der politie vroeg weder veel tijd, zelfs werd de openbare zitting een kwartier geschorscht. Ten slotte werd de reorganisatie aangenomen (uitbreiding met 3 agenten). Tegen beide socialisten. Vervolgens werden de comptabiliteits- besluiten genomen. De reorganisatie der Brandweer (bou wen van een droogtoren voor de slangen) wordt aangenomen met 103 stemmen. Te gen de heeren De Wreede, Van Houten en Klaver. De wijziging verordening op de werkver schaffing (gevraagd eervol verslag als se cretaris door den gemeentesecretaris) werd met alg. st. goedgekeurd. Heb punt subsidie Landstorm-Commis sie Zuid-Holland, West, werd aangehou den, omdat geen rekening en verantwoor ding is bijgevoegd. Aan de R. K. Gymnastiekvereeniging „Turnlust" wordt met 12—1 een subsidie verleend van 10.70 per lid, dit jaar is dit 107.Tegen de heer De Wreede. Het melkverbod (verbod van venten op Zondagmorgen na 9 uur) wordt aangeno- men met 121 stemmen. Tegen de heer Paase. De wijziging der alg. politie-verordening (verbod van verkoop van oud hout) werd goedgekeurd met 12—1 st. Tegen de heer Paase. Aan de plaatsvervangster voor wijlen Mevr. G. M. ter WoortRijke werd met alg. st. een bijdrage van 200.verleend. De wijziging der verordening Commissie werkverschaffing gaf aanleiding tot het lange betoogen en discussies. Het is de uni forme regeling voor de streek, De Burge meester verdedigde de verordening, die ten slotte met alg. st. werd aangenomen, i Het voorstel van B. en W. om aan de Chr. Burgerschool het gevraagde bedrag van 130 voor gordijnen en matten niet toe te staan, als behoorend bij onderhoud, werd na lang betoog aangenomen met 7—5 st. Tegen de heeren Van Houten, Klaver, Jansen, Loerakker en Vei-meer. Tot leden van het Scheidsgerecht van het nieuwe Ambtenaren-reglement werden benoemd Mr. F. J. Gerritsen en J. R. N. -J. Bijl van Duijvenbode, plaatsvervangers J. C. Groot en C. de Vreugd. pr In-de vacatures J. H. A- Vooren werden a benoemd: Gascommisie: C. de Wreede; Waterleidingscomm.: J. O. Vermeer.. Zweminrichting: J. B. Meskers; Perm.- Comm.: B. N. Loerakker; Adv.-comm. Pompstation: J. O. Vermeer; in de vac. Termeer als plaatsverv. C. de Wreede. In de comm. van toezicht L. O. D. Möhlmann. Tot lid der commissie tot wering van Schoolverzuim werd gekozen H. J. Lijcla- ma met 7 stemmen tegen 6 op J. de Haas. Tot Administrateur van Openbare Werken werd beonemd P. E. Oudejans, Ambtenaar ter secretarie te Haarlem met 8 st. Tot onderwijzer aan de O. L. school wei^I benoemd de heer I. van Weerlee met alg. st, (thans tijdelijk onderw. der school). FEUILLETON. Uit het Engel sch van BERTRAM MITFORD.. 12) De ander stond het meisje in sprake loze verbazing aan te staren. Maar ze begreep, wat er haar tegenpartij door bet hoofd was gegaan. Als ze uitging, om telf haar telegram te verzenden, wie weet haar dan bij haar terugkomst de toe ing niet geweigerd zou worden. Goed dan. Schrijf uw telegram maar Melian ging naar de schrijftafel, nam er fen telegram-formulier af en nadat zij een Paar woorden had geschreven, schelde ze stuurde er iemand mee naar het post kantoor. Toen ging ze naar haar kamer. Zij was dus nu haar middel van bestaan ^ïjt! Het was wel geen aantrekkelijk haantje geweest, maar het had toch wel fr§cr gekund en heel wat erger ook. Dat a^est ze eerlijk toegeven. Er bestond wei- sympathie tusschen haar en haar werk- Seefster. Deze laatste had haar met een ®bere mate van beleefdheid behandeld, jiaar ze was een harde, heerzuchtige, ^geestige vrouw, die niet tegen den 'j'msten tegenspraak kon. Het zoögenaam- hoofd van het gezin was een volslagen L öu'- Buit-en den huiselijken kring was hij welvarend effecten-handelaar en hij alleen thuis om te eten en te sla- Ten slotte werd de begrooting 1929 voor het Openbaar Slachthuis goedgekeurd en de bestaande schoolgeldheffing gecor-èi- nueerd. Hierna eenige mededeelingen door den voorzitter, rondvraag en sluiting. De ver gadering duurde van 27 uur. LISSE. IJsclub „Lisserbroek en Omstreken." Bovengenoemde vereeniging hield Woens dag hare jaarvergadering in het café van den heer Th. Lamers. De voorz., de heer B. Berbee, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom. Het verheugde spreker een zoo'n groot aantal aanwezi gen voor hem te zien. Dit is nu de 22ste Jaarvergadering die wij houden, en wij gaan met vreugde en energie het. 25-jarig bestaan tegemoet. De verloting die dan dezen avond gehouden zal worden, beval spr. ten zeerste aan; zij moest de op brengst van alle' vorige overtreffen. De kas is nu eenmaal arm, en wanneer we derom dezen winter, wanneer hij ijs biedt, wedstrijden zullen worden gehouden, dan moeten wij met flinke prijzen zoowel in voorwerpen als natura voor den dag kun nen komen. Verder hoopte spr. dat do besprekingen van dezen avond mochten leiden tot groei en bloei der Vereeniging. Hierna werden de notulen voorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Uit het jaarverslag, hierna uitgebracht, kun nen wij het volgende aanstippen. Er zijn elf hardrijderijen gehouden, waarvan ver schillende werden opgeluisterd door mu ziek. Voor al deze wedstrijden bestond een enorme belangstelling. Verschillende ma len werd vanwege de vereeniging zand ge strooid, de gemeente schijnt daar niet veel interesse voor te hebben. Doch toen de kas den bodem liet zien, was het de gemeente, die een subsidie verleende. Van vele inwoners en begunstigers werden di verse gaven, zoowel in geld als in natura, wel een bewijs van het medeleven met de vereeniging. Het is een strenge winter geweest, die vele menschen nog lang zal heugen, doch voor velen is het ook een uitkomst gewor den, daar er toch volop werk door de ijs- club werd gegeven. Uit het jaarverslag van den penningm. kunnen wij aanstippen, dat naast een ont vangst van 1862.50 (het batig saldo van het vorig boekjaar inbegrepen) een uitga ve viel te boeken van 1507.86, alzoo een batig saldo van 354.64. Bij monde van de kascommissie werden de boeken en be scheiden van den penningm. in orde be vonden. De voorz. kan zich aansluiten bij de woorden gespróken door de kascom missie, hij was ook vol lof over het nauw keurig werk, dat de penningmeester le verde. De voorz. zeide, geen lidmaatschap te willen aanvaarden van den Zuid-Holland- schen Ijsbond, om reden dit van geen nut is voor de afdeeling. Door applaus stem den allen er mede in. Aan de orde was hierna de bestuurs verkiezing' wegens periodiek aftreden van de heeren B. Berbee, Ant. de Bruin en C. Verschoor. De laatste stelde zich niet meer herkiesbaar. Er was één candidaten- lijst ingekomen. Bij gehouden stemming, bleek, dab werden herkomen de heeren B. Berbee en Ant. de Bruin en gekozen de heer H. Potman. De voorz. feliciteerde de nieuwgekezenen met hunne benoeming en bracht een extra woord van dank voor al het vele, dat de heer Verschoor sinds 22 jaren voor de vereeniging heeft gedaan. Gekomen aan de rondvraag vroeg do heer A. Faas, waar de geldbus is gebleven, die jarenlang in zijn lokaal werd opge hangen. De 'heer Straathof zeide, dat de wedstrijd in het hardsleden zoo in den smaak is gevallen. Zou van zoo'n wedstrijd gen nationale kunnen gehouden worden? De heer Been bracht een voorstel naar voren, om in den komenden winter, wan neer wederom menschen voor de IJsclub werken, den werktijd te verkorten en nl. inplaats van 4 uur namiddags om half vier te doen eindigen. De heer Ant. de Bruin wilde namens de vereeniging den voorz. feliciteeren met zijn herbenoeming. Het flink aantaal stemmen dezen avond op hem uitgebracht, bewijst wel de groote pen, en heel zeiden sprak hij een woordje mee. Haar leerlingen waren een paar niet bijster aantrekkelijke kinderen, leeghoof dig, zelfzuchtig en verwend. Toch had ze het klaargespeeld, met haar op te schie ten en, wat meer zegt, ze te doen opschie ten. En nu mocht de hemel weten waar ze zoo gauw een ander baantje mocht vin den, en dat allemaal omdat een domme jongen, die aan het andere einde van de wereld zat, het in zijn hoofd had gekre gen, op haar verliefd te worden. Melian Mervyn Seward was vrouw ge noeg om, toen ze haar beeld in den spie gel in het oog kreeg, te weten, dat die jongen nog niet zoo heel dwaas geweest was. Want het glas toonde haar een wer kelijk verrukkelijk schilderijtje, dat van een uitnemend geproportionneerde ge stalte, een fier gedragen hoofd goudstra lend onder het electrische licht, een slan ke, ronde wilskrachtigen blik en een ede len, maar toch energieken mond. Hier stond een volmaakt mooi meisje, dat, als ze een kostbaar toilet had aangehad in elke badzaal furore zou hebben gemaakt Stommerdmompelde ze, terwijl ze met haar voet tegen het haardijzer schop te, niet zoozeer tegen zichzelf als tegen haar afwezigen aanbidder. Stommerd Ik denk, dat hij het heel vervelend zal vinden, als bij hoort, waartoe hij aanlei ding gegeven heeft, als hij er ten minste ooit van hoort. Maarhij kon er toch eigenlijk niets aan doen. Terwijl ze opkeek waren haar blauwe oogen vol tranen, die weldra over haar wangen liepen, want haar blik was op het portret van haar gestorven vader geval len. Zij nam het van den schoorstenman- tel en drukte haar warme roode lippen INGEZONDEN MEDEDEELING. sympathie, die hij van do vereen, onder vindt. Spr. hoopte, dat de voorz. nog jaren lang zijn beste krachten zou willen wijden aan deze vereeniging. Alle sprekers werden door den voorz. voldoende beantwoord. Voor de verloting waren fraaie prijzen aangekocht, o.a. merkten wij op een paar prima schaatsen, een electrische fietslantaarn, een taart, di verse prijzen van nuttige waarde en last not least een vet konijn van 15 pond. Ook waren vele prijzen tijdens de verloting ge schonken, wat wij liever niet zoo publiek willen vermelden. Wel willen wij vermel den, dat do verloting de kapitale som op bracht van 252.45. Iets wat nog nooit te voren behaald werd. Aan het einde geko- mne van de vergadering, dankt de voorz. allen voor de groote. opkomst en sloot on der een woord van dank deze geanimeerde vergadering. VOORSCHOTEN. Rijwielpad naar het Haagsche Schouw. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het aanleggen van een tegelrijwielpad met bijkomende werken langs den rijksweg Haagsche SchouwBodegraven in de gem. Voorschoten. Laagste inschrijver was D. Esser, to Delft, voor 31.787. N00RDWIJK. Personalia. Voor het. examen Candi da abinspecteur van politie, ingesteld door den Alg. Ned. Politiebond zijn geslaagd de heeren A. P. M. Gooi en A. C. Swart-, alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een adres tegen de vermakelijkheids belasting. Door niet minder dan 41 plaatselijke vereenigingen werd aan den Raad onzer gemeente het navolgende adres ingediend: De ondergeteckenden, in hunne hoeda nigheid van vertegenwoordigers der achter hunne namen vermelde en te Alphen aan den Rijn bestaande vereeniginecn, allen wonende te Alphen aan den Rijn en al daar tc dezer zake woonplaats kiezende aan de Hooftstraat No. 77 ten huize van den eerstondergeteekende D. van Dien, dat met ingang van 1 November 1928 voor de gemeente Alphen aan den Rijn is iu werking gGfreden een verordening op de heffing eener belasting op tooneeluit- voeringen en. andere vermakelijkheden, dat bij de vaststelling van deze veror dening de opbrengst der belasting oor spronkelijk is begroot op 250, terwij] de verwachting werd uitgesproken dat de opbrengst 1000 k f 1200 per jaar zou bedragen, dat gedurende het jaar, dat voormelde verordening thans inf werking is, de wer kelijkheid vele malen de verwachte op brengst heeft overschreden, hetgeen on getwijfeld voor een groot deel het gevolg is van het feit, dat de toepassing van de verordening is geschied op een wijze, die hartstochtelijk tegen het koude glas, ter wijl ze woorden van liefde en teederheid mompelde. Toen viel ze in een laag stoel tje neer, en snikte het uiteen reac tie van haar zenuwen na den strijd van zooeven. Er werd aan de deur geklopt. Onmiddellijk sprong ze op en wreef zich do tranen uit de oogen. Lieve hemel, ze zouden die aan verdriet over haar ontslag toeschrijven! Een dienstmeisje bracht haar een telegram dat het antwoord be vatte van haar vriendin, een meisje, dat als typiste haar brood verdiende. Ze sein de dat ze Melian wel een paar dagen op haar eenvoudige kamer kon hebben, ter wijl „do ander" naar iets uitzag. Dat was dus in orde. Melian schreef een antwoord-telegram, waarin ze bericht te dat ze binnen enkele uren zou komen en gaf het ter verzending aan het meisje. Toen ging ze aan het pakken. Mevrouw Carstairs was niet heelemaal rustig, terwijl ze in de woonkamer op haar ontslagen gouvernante zat te wach ten, die afscheid kwam nemen, om meteen haar salaris te ontvangen. Ze was „au fond" geen kwade vrouw, hoewel dat „fond" dikwijls moeilijk te vinden was. Haar geweten begon te knagen. Juffrouw Seward had niet te veel gezegd, toen ze beweerde, dat ze waar voor haar geld gaf. Dat had ze zeker -gedaan en er maakte zich een angstig vermoeden van mevrouw Carstairs meester, dat het haar wel niet een3. zoo heel makkelijk zou kun nen vallen, om een plaatsvervangster te vinden. Maar toen juffrouw Seward bin nenkwam, ging dat onbehagelijke gevoel verloren in de overtuiging, dat zij per slot van rekening den juisten weg hacl gevolgd. Het meisje zag er immers alicrbekoor- uwe Raad toch zeker niet bij het in 't leven roepen van die verordening kan hebben bedoeld dat dc toepassing der verordening zelfs meermalen is geschied op een zoodanigo wijze, dat daarvoor het rechtsgevoel van velen is gekrenkt geworden, immers belas ting is goheven in gevallen, waarin het karakter van vermakelijlcheidssanienkomst geheel werd gemist; dat onder andere zijn belast geworden een filmvertooning op religieus gebied, op voering van een tooneelspel van religieuse strekking, gymnastickuitvoering door kin deren eener instelling van liefdadigheid, voor zoover bezocht door verpleegden dier instelling, uitvoeringen, waarvan de nette- opbrengst zou worden bestemd voor een liefdadig doel, terwijl meerdere gevallen zijn te noemen; dat zoo goed als alle plaatselijke ver eenigingen. elk op haar terrein, beoogen het geestelijk, cultureel of sociaal leven hier ter plaatse te bevorderen, terwijl geen der voormelde vereenigingen tot doel heeft winst te maken dat do gemelde plaatselijke vereenigin gen meerendcol3 vereenigingen, die finan cieel groote moeite hebben zich staande te houden dat deze vereenigingen in hun stroven geen gemeentelijken steun bekomen i:i den vorm van subsidies, zooals veelal het geval is in gemeenten, waar een heiasling als de onverwerpelijke wordt geheven; dat meergemelde vereenigingen zich door de vcvmeldo verordening ten zeerste in hun streven geschaad achten, omdat de belasting een verminderd bezoek tot ge volg heeft en waar zulks niet het geval is, dit ails-vi hierin zijn oorzaak vindt, dat de ovgar.'jscorende vereenigingen tot hun niet of moeilijk te dragen schade op de een of andere wijze de toegangsprij zen hebben verminderd, welk een en. an der tot gevolg heeft, dai op den duur van vele plaatselijke vereenigingen het bestaan wordt bedreigd dat verzoekers van meening zijn, dat een gezond vereenigingsleven voor deze- gemeente van groot belang is cn do ver eenigingen derhalve niet door de heffing van de onderwerpelijke belasting behoo- ren te worden beperkt of tegengewerkt in hun streven dat bij de instelling van de verordening ook wal de bedoeling zal zijn geweest om te treffen de vermakelijkheden ter plaatse die gewinshalve gegeven worden; dat voor deze gemeente een gezond ver eenigingsleven zeker van veel groot er be lang is te achten dan de financieele ba ten der belasting. Weshalve verzoekers uwen raad eerbie dig verzoeken de vermelde verordening in te trekken, althans do verordening in dien zin aan te vullen, dat alle uitvoerin gen en/of samenkomsten, d-o worden ge geven of bewerkt door plaatselijke ver eenigingen, die volgens hunne statuten en/of reglementen van bet maken van winst niet beoogen, van de belasting wor den vrijgesteld. Ingekbmen: A. Ekelsehot van Har- melen. Hendrika C. van 't Wout, van Botterdam. A. G. Sprei; en gezin, van Zwammerdam. Antonia J. dc Goeij, echtgenoote van P. J. Vergeer, van Ben schop. F. A. den Dunnen, van IJsselstein. Clara van Houten echtgenoote van D. van Gelder, van Leiden. Susanna M. Wippert van Stad Delden; G. van Dam, van Amsterdam. Cornelia Santhuizen, van Amsterdam. L. van Klaveren en gezin, van Nieuwer-Amstel. Annigje J. H. Koster echtgenoote van J. Dijs. van Bodegraven. C. Waardenburg en gezin, van Driebergen. Vertrokken: R. Jacobs naar Veur. J. H. Heemskerk, naar Amsterdam. M. Severijnen, naar Breda. J. van Dijk, naar Curasao. C. Gruis, naar Zaandam. Gertruda Fleskens, n^ar Rosmalen. S. Juisting. naar Wieringen. B. ter Weij- den en gezin naar Bussutn. J. A. van den Berk en gezin, naar Tilburg. Hen drika Verhoeven, naar Oss. J. Westerink en gezin, naar Kamoiik. -- G. Bol en ge zin, naar Muiden. Hub er ra Verkleij, naar Rotterdam. J. O. van der Graaf, naar Groot-Aminers. A. P. Boeve, naar Gouda. lijkst uit. In haar eenvoudig maar uiterst smaakvol wandelcostuum kwam haar aris tocratische gestalte en houding opvallend sterk uit. Neen, werkelijk, het meisje was te mooi en te aantrekkelijk, om in huis te houden. Hier is uw cheque juffrouw Seward, zei ze, en hier is de quitantie. En toen ze had toegekeken, dat die volgens den vorm voldaan geteekend 'was, voegde ze er stijf je aan toe: Het ga u goed, juf frouw. Dank u, mevrouw. Ik wil u nog even zeggen, dat er niets geen kwaad in deu brief stond. Ik vond alleen maar niet, dat ik hem u kon laten zien. Het was heele maal een principe-kwestie. Dag kinde ren De beide meisjes waren juist binnenge komen. Het waren lummelige, leelijke kin deren, geel van vel, sprietig haar en met aanleg om net zoo'n kromme neus te krij gen als haar moeder. Zij gaven Melian een slappe, beenige had, en daarmede was het afscheid afgeloopen. Zij ging naar benedonhaar bagage werd juist in en op een taxi geladen. Een deur die uitkwam op de hal ging open. Daarin vertoonde zich dezooge naamdeheer des huizes. Ik hoor dat u ons verlaten gaat, juffrouw Scward. Dat spijt mijbegon hij hortend. Wilt u een oogenblik hier bin nenkomen 1 Melian was verbaasd, maar ze deed, wat haar gevraagd werd. In het volle licht ge zien was hij een rustig uitziend man met een scherpzinnig gezicht, voor zoover het bovengedeelte van zijn gezicht betrof dat verklaarde zijn succes op dc beurs, maar zonder eenige uitdrukking in hel UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 23 Nov. Huizen, 1875 M. (Uitsl. K.R.O.-uitzendingeu). 11.3Ct—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door heb K. R. 0\- Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuurtje. 3.304.00 Cursus Esperanto. 4.004.30 Katholiek Nijverheidsonder wijs. 4.305.00 Cursus Engelscli. 5.005.45 Gramofoonmuziek. 5.456.00 Journalistiek Weeeoverzicht. 6.006.05 Beursberichten. 6.05—7.30 Concert. Cinema orkest. 7.308.00 Lezing over Woningvraagstuk der groote gezinnen. 8.0011.00 Concert door Muziekkorps. Soli. 9.30 ca. Nieuwsberichten. II.0012.00 Yroolijk programma. Hilversum, 298 M. (N a 6 u u r 1071 M.) 10.00—10.j 5 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A. V. R. O.- Kwartet. 2.002.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.304.00 Aansl. van het Tuschinsky- Theater, Amsterdtm. 4.305.00 Sportpraatje door H. Hollan der. 5.005.30 Gezondhoidshalfuurtje. Spre ker: A. C. Bos over: Kinderuitzending. 5.306.00 Duitsch Gevorderden en Con versatie. 6.017.45 Concert door het Omroepor kest Stella Fontains (chansonnière). 8.00 V. A. R. A.-uitzending. Davenfcry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. I.202.20 Orkest-concert-. 3.45 Berichten. 3.50 Concert. 5.05 Concert op cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Piano-recital. 7.20 Lezingen. 7.50 Concert.. The Maestros (zang). Or kest. 9.20 Nieuwsberichten on lozing. 9.55 "Vaudeville. 10.5512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s" 1725 M 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. 8.20 Vocaal concert-. 9.35 Gramofoonmuziek. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.45 Gramofoonmuziek. II.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkest concert. 4.505.50 Orkestconcert.. 7.20 Vroolijke avond. Intermezzo:' „Fritz- chen und Lieschen" of „Rheinland in Sachsen", Muzikaal genrebeeld. Muziek van Jacq. Offenbach. 9.50—10.20 Dansles. 10.2011.20 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek (Gramofoonpla- ten). Kalundborg, 1153 M. 2.504.50 Orkestconcert. 7.359.35 Concert. Versterkt orkest, tc- or en sopraan. 9.5011.35 Dansmuziek. B r u s 8 e 1, 508.5 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en zang. Z e e s e n, 1635 M. 11.2012.10 Muziekuitzending voor scho len. 12.1012.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.503.05 Lezingen. 3.054.50 Tooneeluitz. voor de kinderen. 4.507.30 Lezingen. 7.30 Concert en voordracht. Her-uitzen ding van München. Daarna tot 11.50 Dans muziek. benedenste gedeelte ervan; dat verklaarde de positie, die liij in zijn eigen huis in- Het spijt me, herhaalde hij. U bent nog heel jong, en, als ik het goed begrepen heb, staat u alleen op de wereld. Dit con flict, waar hot dan ook over mag zijn, valt buiten mijn terrein, maar onthoud goed, als u een vriend noodig mocht hebben of op do een of andere manier om hulp vcr- legn zou zijn, u altijd bij mij kunt aan kloppen. Het beste, kind. Zij glimlachte hem vriendelijk toe, ter wijl ze de hand drukte, die hij aarzelend naar haar uitstak. Toen ging ze naar bui ten. Drommels, wat een schoonheid is zc toch, riep Carstairs uit, haar achterna starende. En zoo op cn top een dame. Wat een ezel, die Adelina, om haar weg te sturen En Adelina, die vanaf het portaal ge tuige van deze alleenspraak was geweest, was Jt voor dezen keer eens met haar heer en meester. Het zou zeker niet gemakke lijk zijn, een goede plaatsvervangster tc vinden. Maar dat neemt niet weg, dat zc te knap was, zei ze zuchtend tegen zichzelf. Tc knap en veel te trotsch. Ja, veel to trotsch En deze overtuiging bracht iets van troost in haar gemoed, toen zc de gebeur tenissen van dien middag nog eens na ging cn bedacht, dat zij /elf tegenover dit sterke karakter allesbehalve met roem overladen uit het strijdperk terug was gc- Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7