Ou Da is Opu(EKkirfb cr\ VöPoTEp'KÏND j i UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Agenda want eüis koopeip ontvangt een geschenk VRIJDAG 22 NOVEMBER 1929 EERSTE BLAD. PAGINA LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Het aantal studenten. Voor het studiejaar 1929—1930 hebben zioh tot op 19 November 1929 laten inschrij ven aan de Rijks Universiteit alhier 2133 studenten, die over de verschillende fa culteiten aLs volgt verdeeld zijn: In de faculteit der Godgeleerdheid 27 eerste jaars, 73 oudere jaars, toteal dus 100; in die der Rechtgeleerdheid 158 eerste-, 262 oudere jaaj-s, totaal 420; in die der Ge neeskunde 123 eerste- 515 oudere jaars, totaal 63S; in die der Wis- m Natuurkunde 81 eerste-, 33-1 oudere-jaais, totaal 41S; in die der Letteren en Wijsbegeerte 78 eer ste-, 179 oudere-jaars, totaal 257; en in de faculteit der Rechten en Letteren 100 eer ste-, 200 oudere-jaars, totaal 300. Totaal zijn er dus 570 eerste-jaars, 1563 oudere jaars, in het geheel 2133 ingesohre- ven studenten. WIJLEN PROF. BLOK HERDACHT. In de Koninklijke Vlaamsche Academie. De correspondent van het „Vad." te Brus sel meldt: In de algemeen© vergadering van de Ko ninklijke Vlaamsche Academie te Gent is hulde gebracht aan de nagedachtenis van prof. P. J. Blok uit Leiden, in leven bui- tenlandsch cerelid der academie. Deze hulde werd staande aangehoord. PROF. DR. W. DE SITTER. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van het college van Curatoren van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut prof. dr. W. de Sitter, directeur der Sterrenwacht al hier. EEN MELKVEILING TE LEIDEN. In de Concertzaal „Concordia" werd he denmorgen een tweede vergadering gehou den om te komen tot oprichting van een melkveiling te Leiden, nadat in een vorige ■vergadering voorloopige besprekingen wa ren gehouden en een voorloopig comité was benoemd. De heer Noordman van Zoeterwoude, voorzitter van dit voorloopig com'té, open de de vergadering met een hartelijk wel kom aan allen speciaal aan de heeren van de Haagsche Melkveiling. Spr. herinnerde voorts aan hetgeen op de vorige vergadering is besloten. Het voorloopig bestuur heeft in dien tijd met stil gezeten. Het bestuur van de groentenveiling heeft goedgevonden dat •in het gebouw aan de Boommarkt wordt geveild. Daar kan reeds mee begonnen worden. Het ligt verder in de bedoeling een inteekenlijst te doen circuleeren waar op degenen die de melk wenschen te vei len kunnen inteekenen. Elk lid zal 10 moeten storten voor de reservekas. De kosten voor het lidmaatschap zullen be dragen 1.— per jaar, terwijl de ve ling- hosben 1 pet. zullen bedragen. Als de re servekas sterk genoeg is zullen de 10 die door elk lid gestort moeten worden, worden terug betaald. Daar het niet noo- dig zal zijn bussen aan tq schaffen voor loopig, zullen de aanvankelijke exploita tiekosten van de veiling betrekkelijk laag zijn. Het is spr. voorts gebleken dat er van kooperszijde genoeg belangstelling zal zijn. Binnenkort zal met de Leidsche Melk handel een conferentie werden gehouden om deze zaak nader te bezien. De heer van Leersum, bestuurslid van de Haagsche Melkveiling, behandelde do voorwaarden van deze veiling, die ook voor de Leidsche veiling kunnen worden gesteld, zooals de voorz. van meening was. De voornaamste van deze voorwaarden zijn de volgende: De veiling wordt gehouden het geheele jaar, iedere week. De veiling wordt gehouden bij afslag. De melk wordt geleverd franco huis, verhoogd met 1 oent. per Liter boven deu prijs waarvoor de melk is afgemijnd. De levering geschiedt des morgens te 7.30 INGEZONDEN MEDEDEELING. L-'va IÜ FIJNE OUDE WIJN - GETROKKEN OP KINABAST Per 3/4 Lflesch ƒ1.75. Per 1/2 Lfl. ƒ1.20. moeten de melk door hen ontvangen van Maandag tot Zondag, be talen in handen van den veilingmeester op den eerstvolgenden veilingsdag daar op, een uur vóór den aanvang van de vei ling. Koopers die op genoemden dag niet hebben betaald, zullen bovendien moeten bijbetalen 3 pet. van het bedrag wat zij schuldig zijn, onverminderd, dat het vei- lingbestuur het recht behoudt dezelfde ■week nog het hun toekomende geld op te vorderen en mocht het zijn, dat diezelfde week nog niet verrekend was en den daar op volgenden veilingsdag ook niet, dan zal opnieuw weer 3 pet. berekend worden en zoo vervolgens iedere week, onvermin derd het recht van het bestuur hierboven vermeld. Betalingen aan melkrijders zijn ongeldig. Onbekende koopers moeten borg stel len of vooruit betalen, zulks ten genoegen van liet veijingbestuur. In de bespreking, die daarnavolgde kwam o.a. uit dat degenen die aan ©en contract met de melkhandel zijn gebonden, niet kunnen veilen voor dit contract afge loopen is. Enkele leden opperden het bezwaar, dat bij te grooten aanvoer de boeren met de melk zouden blijven zitten, daar het hun contractueel verboden is de melk an ders dan via de veiling te verkoopen. De voorzitter en de heer van Leersum bestre den deze opvatting met voorbeelden aan de praktijk ontleend. Al zal een enkele keer de prijs laag uitvallen, afzetgebied is er altoos te vinden. Een ander lid vond het onbillijk, dat de thans toetredende leden zich offers moeten getroosten, terwijl de later komende leden enkel profijt van de veiling zullen trekken, waarop de heer van Leersum antwoordde, dat de Haagsche leden aanvankelijk ook offers gebracht hebben, doch hun schade in zes maanden tijds reeds ruimschoots hebben ingehaald. Staande de vergadering gaf zich daar na een aantal boeren als lid op, waarna de vergadering werd gesloten. Jan van Riemsdijk in „Zomerzorg". Heb is een musicaal genot,, als je een avond kunt doorbrengen onder hot gehoor van Jan van Riemsdijk en de zijnen. Het ensemble bestaat uit Jan, zijn zoon en mej. v. d. lloovaart, die zang geven en mevr. v. Riemsdijk, die op den vleugel verschil lende nummers begeleidt. Wat dit viertal biedt is van superieure kwaliteit, ernst en luim, levensliedjes, genaamd klein-kunst, in afzonderlijk en gezamenlijk optreden, een verscheidenheid van. levendige beko ring. Bovenal was Jan van Riemsdijk te ge nieten in zijn keurige folklorische crea tie uit het Betuwsche. Wat hij gaf was in derdaad van groote rijpheid, van guitigen smaak, waarin hij zich steeds gelijk bleef en in tal van monologen en gedegen zang kunst het publiek wist te boeien. Vooral stond bovenaan het keurige, fijngevoelige lied van den scheper, terwijl de Ameri- kaansche reis volop stof gaf om zijn alles- beheerschend talent ten toon te spreiden. Mot zijn zoon en Marie v. d. Roovaart gaf hij eenige fraai voorgedragen dialogen. De zangeres heeft in haar solo-liedje«s blijk gegeven van gezonde muzikaliteit en Leven dige mimiek, terwijl haar costumes van een fijne smaak blijk gaven. Zij en v. Riemsdijk •Jr. deden ons verschillende tweezangen hoeren, waarvan „Het pleintje" wel de kroon spande. Wij hoorden nog eenige an dere nummers, die ten zeerste voldeden. Met drieën brachten zij ook eenige num mers over het voetlicht, die de macht had den ook het publiek tot meezingen te bewe gen. Leuk was Marieke en „als je de H-ol- lancLsche kust weer ziet" oogstte een dave rend applaus. Trouwens, den ganschen avond heeft het publiek zich niet onbe tuigd gelaten; hartelijk applaus klonk op, telkenmale als een nummer ten einde was. Of het Hollandsche of Engelsche liedjes waren, zender eenige reserve heeft men het gebodene geapprecieerd en het zoo vriendelijk onthaal van het opgewekt ge hoor heeft den executanten genoegzaam doen ervaren, dat hun kunst zeer gewaar deerd is en men een heel prettige avond heeft gehad. De voor deze gelegenheid ingerichte zaal van „Zomerzorg" vermocht de sfeer van gezellig samenzitten aanmerkelijk te ver- hoogen. Een avond van voldoening voor hen, die. optraden en voor hen, die tot luisteren en genieten gekomen waren. Vereenigde R. K. Dilettanten. Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging in den R. K. Volksbond een algemeene ledenvergadering, welke goed i bezocht was. De voorz. opende de verga- dering met don chr. groet en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hij bracht j dank voor de medewerking bij de laatste uitvoering verleend. De notulen werden onder dankzegging goedgekeurd. De ver schillende punten der agenda gingen vlug onder den hacner door. Bij punt 4 ontspon zich een heftige discussie tusschen het be stuur en een lid betreffende de verkiezing van een regisseur. ïn een geheel vrije stem ming werd gekozen de heer Werter. In de tech. comm. werden gekozen 2 bestuurs leden en 2 ie den, resp. mej. Langezaal, H. v. Egmond, H. Kaak en v. d. Zwet. De rondvraag bracht geen nieuws ter tafel, terwijl de volgende uitvoering werd vastgesteld op 22 Febr. Voor dien tijd hoopt de vereeniging haar leden nog iets buitengewoons aan te bieden. Rest nog te vermelden, dat de Zondag avond gehouden collecte opgebracht heeft 9.57 1/2 en is opgevoerd tot ƒ11.50. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 5418. „N.V. Nieuwe Leidsche Courant", Leiden, Bree- 8traat 123. Dir.: H. Dienier, Rotterdam. Comm.: T. Plantenga, 's-Gravemhage en T. van der Meer, Wassenaar. Maatsch. kap.: ƒ2000, geheel geplaatst en gestort. Dagit. Ned. Staatscourant: Maandag 18 November 1929, Nr. 225/2940. 5419. N.V. Ideco. Mij. tot Exploitatie van Winkelzaken (F.) Leiden, Maarsmanssteeg 9. Hoofdz.: Amsterdam, Nieuwendijk 94. Beh. Fil.: W. H. Kanis, 's-Gravenhage. <B. P.). 5420. G. Th. J. Langezaal, Leiden, Lijster straat 9, Slagerij (gemengd). E.: G. Th. J. Langezaal, Leiden. Opheffing: 2215. Wed. Joh. va/n Hoorn- Kloots, Leiden, Breestraat 118, Winke lierster en Dames kapsalon. Wijziging: 3020. J. van der Luyt Zonen, Oegstgeest, Wijtenbachweg 20, Expeditie en slooperij en handed in zand, tuingrint, kolengrijs en zeeschelpen. N. MeJe-Venn.: A. van der Lu}^, Leiden, en AL van der Luyt, Oegstgeest. 1280. H. R. Dietrich, Leiden, Apothekers- dijk 29, Rijwiel- en Motorhandel, Repara tie-inrichting. Bijv. uitgoef. becLr.: tevens handel in radio-toestellen, enz. 4388. J. S. Kooreman, Leiden, Lijster straat 9, Slagerij. Uifctr.: J. G. Kooreman, Leiden, dxi. 31 October 1929. Wijz. han- delsn. thans: O. Th. J. LangezaaL 5028. Joh. van den Akker, Zoeterwoude, Weipoort B. 62. Kruideniers en Grutters waren en aanverwante artikelen. Overl. E.: Joh. van der Akker, Zoeterwoude, d.i. 14. September 1929. Wijz. bandelen. thans: Wed. Joh. van der Akker. N. E.: Wed. W. van den Akker- van Dieinen, Zoeterwoude. 2-152. L. Brinkman, Leiden, Doezastraat 26, Handel in Groenten en fruit. N. E.: L. Brinkman, Leiden. 3920. Gobrs. van der Ploeg, Sassenheim, Rijksstraatweg 15 II, Kweekerij en Handel in bloembollen en bijgewassen. Bovenge noemde vennootschap onder firma is d.d. 1 November 1928 omgezet in een commandi taire vennootschap onder den naam: Gebrs. van der Pleeg. Beh. Venn.: J. P. van der Ploeg, Sassenheim. Venn, bij wijze v. geld schieting: twee, beiden Nederlander 20.000). De reserve-Ie luitenants H. Oortman Gorlings, J. G. Kronouer, J. E. van Nes van Meerkerk en reserve-2c-luitenants N. S. Eoorda van Eijsinga en J. C. Fock, van heb 6e regt. veldart. en alhier onder de wa penen, vertrekken 23 dezer met groot ver lof. MUZIEK. „Het Residentie-orkest". 2e Abonnements-concert. Op het tweede abonnements-concert van „Het Fiesidentie-orkesb" op Maandag 2 December a.s. zal als solist medewerken de pianist Willem Andriesen. T00N6EL. DE DRIE WIJSHEDEN VAN DEN OUDEN WANG. Wij voor ons mogen dilettanten-spel wel eens graag zien althans hoogstaand dilettanten-spel want er zijn versckeido- ne tooneelwerken, die ongeveer nooit ten tooneele zouden worden gebracht, omdat ze zooveel moeilijkheden met zich bren gen, als er geen dilettanten waren, die met prijzenswaardig optimisme die taak op zien namen. Welke taak zij dan meestal vol brengen met een toewijding, welke vele onvermijdelijke tekortkomingen gaarne door de vingers doet zien. Er vallen aan den anderen kant ook weer eigenschappen te waardeeren, welke men zelden bij het beroepstooneel aantreft, zooals zich geheel belangeloos in dienst stellen van een ideaal of van een liefdadige instelling, welk idealisme niet zelden in het spel zelf tot uiting komt. Zoo stelde de Leidsche Studententoo- neelcJub A.G.A.B., onderafdeeling van Si. Augustinus, zich in dienst van de Alissie, teen zij ter gelegenheid van de H.A.M.A.T. do groote missie-tentoonstelling in den Haag, opvoerde het Chineesche drama van Henry Glieon „De drie wijsheden van den ouden Wang''. En. thans stelde zich dat j gezelschap weer in dienst van de licMa- j digheid door hetzelfde spel op te voeren in den Leidacfcen Schouwburg ten bate ma i de St. Viaceuitius-conferentie. Bij de beoordeeling van hot spel moet men in het oog houden, dat de opvoering oorspronkelijk bedoeld was als een spel ten bate van de missie, zoodat het voor de hand lag, dat A.G.A.B. dit drama van Gheon uitkoos, dat bijzondere kwaliteiten bezit. Dat Gheon's werk op zich beschouwd ook zeer groote moeilijkheden meebrengt, zal niemand kunnen ontkennen. De ge schiedenis is eigenlijk weinig meer dan een goed geschreven verhaaltje uit de een of andere missie-almanak. De Katholieke leer van de liefde tot iemands vijanden is er zuiver en waardig en klaar uiteengezet, doch voor Katholieken beteekent dat. niets nieuws, zoodat bij gebrek aan andere die per gaande beschouwingen 'de aandacht spoedig moet verflauwen. De Chineesche sfeer is aangeraakt in de figuren van den Chineeschen duivel en va:i de twee kro niekschrijvers en het zijn juist deze figu ren, die aan het spel een eigenaardig ca chet geven. ónder regie van Paul Huf maakten de studenten van dit moeilijk drama een spel, dat een harmonieus geheel gaf met tekst en decors, waa.rbij de oude Wang, de pa ter missionaris en de duivel de uitblinkers waren. Een heel eigenaardige „zending" hadden de twee kroniekschrijvers, die door het spel huppelden als een soort Shakespe- reaansche clowns, welk karakter door de spelers niet uit het oog werd verloren. Een bijzonder woord van lof voor de strenge doch zeer suggestieve decors van Tom Nix, die uitstekend voldeden. Na afloop bleek hoezeer de aanwezigen het spel van A.G.A.B. hadden gewaardeerd. Een langdurig applaus beloonde de toege wijde tooneelisten en dr. Brand dankte namens de Vinoentius-coni'erentie voor de zoo hoogst welkome kasvorsterking, waar bij hij niet naliet om zijn beste wenschen uit te spreken voor de blijvende opleving van A.G.A.B. De oude Wang werd gehul digd met een lauwerkrans. LISSE. Coöp. Bloembollenveiling H. B. G. Uitbreiding der gebouwen. De Coöperatieve Veilingsvereeniging voor het H. B. G. hield gisteravond in haar veilingzaal een algemeéne vergade ring. De voorz., de heer P. Warmerdam, opende de vergadering en heette allen welkom. Het is heden 5 jaar geleden, zei- de spr„ dat deze veilingvereeniging werd opgericht. Door den secretaris, den heer J. Kortekaas, werden de notulen gelezen en vastgesteld. Vervolgens bracht de com missie van verificateurs bij mondo van den heer Doekse rapport uit van haar bevin dingen, waaruit bleek, dat alles in orde was. Door den heer Doekse werd het ac countantsrapport inzake de balans, winst en verliesrekening gelezen. De voorz. deel de mede, dat het voorstel-de Vroomen om de balans op de achterzijde der agenda te vermelden bij het bestuur en commisaris- sen geen instemming vindt. De voorz. bracht een welgemeend woord van dank aan het personeel, zoowel van het kan toor als uit de loods voor zijn ijver, in het afgeloopen seizoen betoond. Met algemeene stemmen wérd de balans, winst- en ver- l'esrekening vastgesteld. Aan de orde is hierna een voorstel van het bestuur en commissarissen: a. het bestuur te mach tigen tot. het bouwen van een groote loods plus verbouwing van kantoren en mijn- zaal; b. het bestuur temachtigen, indien noodig, tot het aangaan van een geld'ee- ning ter bestrijding van de kosten hier voor te maken. Door den vootz. werd dit punt in den breede teegelcht en uiteen gezet. Van de heer W. Bent uit Heemstede was per schrijven een waarschuwende stem tegen deze voorstellen, ingezonden, hetwelk door den voorz. werd voorgelezen. Met klem wees spr. echter op de noodza kelijkheid van uitbreiding van het onder dak, wil men de zaken van het veilingwe zen vlug en goed doen marcheeren. Dat het veilingwezen zich reusachtig u'tbreidt, mogen de cijfers aantoonen. In het vorige seizoen toch bedroeg het omzetcijfer 650.000, terwijl in het afgeloopen sei zoen het dubbe'e is bereikt. De heer Dan- nijs uit Sassenheim vroeg of er niet een keer meer kon worden geveild. De voorz. zette h ervan de moeilijkheden uiteen, 'al hoewel hij bij gebouwenuitbreiding hoopte meer veilingsdagen te houden. De heer J. P. Segers zeide namens de commissarissen dat zij' den door de voorz. uitgestippelde plannen volkomen ondersteunden. Na breedvoerige bespreking werd voorstel a. zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waaraan voorstel b. als vanzelfsprekend vastzit, zoodat ook dit z. h. s. werd aan genomen. Uit de mededeelïngen blijkt, dat het reservefonds 9000 groot is; dit is sta tionair. Het bestuur vond dit bedrag eigen lijk in de huidige orostand:gheden te laag, hetgeen de voqrz. argumenteerde. Te zij ner tijd zal het bestuur met voorstellen tob wijzigingen komen. Bij de rondvraag sprak de heer Dannijs een woord van felicitatie tot bestuur en commissarissen bij het 5-jarig bestaan en hij hoopte dat cle zaak van het veilingwe zen, steeds „crescendo" moge gaan. De heer v. Essen meende, dat het niet in ons belang is hier ook import te veilen zooals dit dezen zomer is gesch'ed. De voorz. onderschreef dit ten volle en hij zeide toe in een volgende vergadering met. plannen hieromtrent te komen. De heer W. Vrij burg vroeg of er geen boetestelsel kon worden gemaakt cp het te lange gebruik van manden. De voorz. was d't volkomen met Vrijburg eens. De heer J. P. Segers vroeg namens vele ieden, waarom om de zen tijd des jaars de algemeene vergade ring in den avond wordt gehouden. De voorz. antwoordde, dat volgens hem de drukke werkzaamheden in het bedrijf het niet toelaten dit vroeger te doen. De heer Schoneveld sprak namens het H. B. voor het H. B. G. een woord van gelukwensch tot bestuur en commissarissen voor de ac- tie, welke de afde-eling aan den. dag legt. Ook feliciteerde hij de vereeniging met de dezen avond- genomen beslu ten inzake de uitbreiding. Hij meende dat we nog niet zijn met heb veilingwezen, waar we komen kunnen. Hij hoopte, dat Gods ze gen op dit besluit moge rusten. De voorz. dankte den spreker voor deze sympathie ke woorden en sloot, onder dank de ver- LEIDSCHENDAM. Ar.ncxatie van den Vlietweg. Van soc.-dem. zijde is een adresbeweging op touw gezet om ook het andere deel van den Vlietweg, daarbij inbegrepen Broek- weg en Tedingerstraat, bij eventueele an nexatie van Voorburg, bij Den Haag in te lijven. Ook onder de andere partijen zijn voorstanders van samenvoeging bij Den Haag. WASSENAAR. Na den brand te Wassenaar. Om trent de oorzaak van den grooten brand te Wassenaar, op Dinsdagavond jl-, waardoor de vi.la Balder, toebehoorende aan den heer Lutkie, voor een groot deel afbrand de, is nog niets bekend. De mogelijkheid bestaat, dat men bij het opruimingswerk, dat thans in vollen gang is, nog iets omtrent de vermoedelijke oorzaak te weten komt. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vcrkooping. Gisteren had bij afslag de verkooping plaats van de hofstede „Blijenberg" en diverse perceeien weiland, een en ander gecombineerd in bod staan de op 131.500 werd afgemijnd op 8500. De perceeien werden niet gegund. Gemeentelijke Aankondigingen I Hinderwet Burgemeester en Wethoudors van Lei. den brengen ter algemeene kennis dat dooi hen de beslissing op het verzoek van «JE N.V. Conservenfabriek „De Verwachting' voorheen E. J. SchoondergangSpeet on. vergunning tot het oprichten van een fa. briek voor verduurzaamde levensmiddelen in het. perceel Middclstegracht Nos. 45,4; 49 en Uiterstegracht nö. 60. Dinsdag, Leidsche Mij. van Weldadigheid. „De Harmonie" 4.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagd: nst der apotheken wordt van Maandag IS tot en met Zondag 24 Nov. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visc.hmarkt 8, telefoon 552. INGEZONDEN MEDEDEELING. Onbeheerde fietsen. De politit ont. fermde zich in den afgeloopen nacht over twee onbeheerd staande heeren-rijwielea Een der wagentjes werd bereids reeds door den eigenaar afgehaald, terwijl num mer twee nog in veilige handen berust bij de politie. 1 BODEGRAVEN. Tweede lustrum R. K. Vrouwenbond. Bij gelegenheid van het tweede lustrum van den R.-K. Vrouwenbond, werden de fees'clijkheden voorafgegaan van een tri duüm, gegeven door een Pater Franciscaan. Des avonds het Lof, 's morgens de con ferentie voor ongehuwden, 's namiddag! de conferentie voor gehuwden werden door zeer vele leden bijgewoond. Woens dagavond tot besluit feestviering in bet Patronaat. Reeds vroegtijdig kwamen ve len om zich van een goede plaats te ver zekeren en bij de opening was de zaal dan ook overvol. De presidente, mej. de Koning, heette alle aanwezigen welkom vooral den zeer- eerw. heer Pastoor, geest. adv. en den weleerw. Paters. Zij bracht dank aan God voor de zegen aan den bond geschon ken. Vervolgens dankte zij den geest. adv. voor alles wat hij aan den bond had ge daan. Steeds stond hij met. raad en daad bij. Ook de oud-bestuurslcdcn dankt spr. voor hetgeen zij voor den bond tijdens bun bestuur hebben gedaan. Ook het bestuurs lid mej. Wolswijk, die zich zooveel moeite geeft den bond tot bloei te brengen, kreeg voor de vele werkzaamheden, welke zij al tijd vol ijver aan den bond heeft ver richt, een bijzonder woord van dank. Daarna werd gezamenlijk „Roomsche Blijdschap" gezongen. Vervolgens hield de geest. adv. een toespraak. Zijneerw. besprak eerst de werk zaamheden van den bond en het goed dat van de vereeniging uitgaat. Vervolgens sprak Zijneerw. zeer uitvoerig over dc vrouw in het gezin. Aan het einde had de pastoor een daverend applaus in ont vangst te nemen. Een klein incident deed zich voor, door dat plotseling het licht, uitging. Kwajon gens hadden beneden de hoofdafsluiter omgedraaid. Een gevaarlijke aardigheid. Wanneer zal aan die baldadigheid eens voor goed een eind worden gemaakt? Vervolgens voerden kleine kinderen een reidans uit, welke zeer in den smaak viel. Twee jongedames hielden daarna een sa menspraak, waarin zij herdachten alles wat door den bond was tot stand gekomen en verricht van het begin der opriehtiug af. Na weer een mooie reidans, werden door cle meisjeszangvereenigïng, onder lei ding van den heer J. M. Kouwenhoven eenige liederen gezongen. Niettegenstaan de het nog slechts korte bestaan dezer vereeniging, werd zeer goed gezongen. On der de pauze hadden de aanwezigen een tractatie in ontvangst te nemen. Een col lecte, gehouden voor de missie, bracht 32.15 op. Tevens werden nog eenige kunstvoorwerpen verloot en ten slcttc werd besloten de contributie te brengen op ƒ1.25. Nadat weder eenige nummers reidans en zang gegeven waren, hield de jonge- juffr. A. v. d. Heuvel een toespraak, waar in hulde werd gebracht aan de geest, ad viseur. Opgevoerd werd daarna „Bekroonde Kaatje", een klucht in één bedrijf, weke de lachspieren in beweging bracht -lCI stuk werd schitterend gesueeld. Een bijzonder woord van hulde aan "?|- G. Stolwijk, die de regie hiervan 00 had genomen, alsook aan mej. B. Stolwijk) die de reidansen had ingestudeerd en Ie1/»' de. Ook de heer N. Moons die door zij0 keurig pianospel den gekeelen avond stemming er in wist te houden, Het *sS reeds Donderdag, toen allen zeer voldaa11 huistoe gingen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2