KERKNIEUWS - DEKENS - STADSNIEUWS Agenda EERSTE BLAD. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De Prov. Staten van Zuid-Holland kwa men sisterochtend 11 uur in het gebouw der Eerste Kamer in gewone zitting" onder leiding van jlir. inr. dr. H. A. van Karne- beek, commissaris der Koningin, bijeen. Jubileum jhr. mr. Von Fisenne. De v oor z i t t e r opent de vergadering met er op te wijzen, dat jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, lid van het college van Gede puteerde Staten, dit najaar 25 jaren ach tereen lid van Prov. Staten van Zuid-Hol land is geweest, waarvan de laatste 22 ja ren lid van Gedeputeerden. Spr. wenseht den heer Vou Fisenne, wiens bescheiden heid geen huldiging verdraagt, toch in het openbaar een woord van dank te brengen voor hetgeen hij gedurende die 25 jaren voor het gewest heeft gedaan. De heer Von Fisenne neemt een zooda nige plaats in het bestuur van Zuid-Hol land in, dat men dit niet zonder hem zou kunnen denken. Hij kent de provincie door en door en spaart tijd noch moeite om de belangen van hei gewest te dienen. Zijn plicht en zijn taak vervult hij op een wij ze, die de hoogste waardeering verdient. Spr. acht. zich de tolk van alle leden, wanneer hij den heer Von Fisenne met zijn jubileum complimenteert en 'hij voegt daar aan den wensch en het vertrouwen toe, dat de heer Von Fisenne nog langen tijd in het college zitting moge hebben. (Alge meen applaus). De heer Von Fisenne dankt deu voorzitter hartelijk voor diens woorden en de vergadering voor haar teekenen van instemming. Een groot deel van den hem yebrachten lof wenseht spr. over te dragen aan voorzitter en leden voor de hem be loonde medewerking. Voor welwillende criliek, blijft hij zich aanbevolen houden. 'Tenslotte dankte spr. den griffier en de ambtenaren van het provinciaal bestuur voor de wijze waarop zij steeds zijn taak hebben vergemakkelijkt. Beide toespraken werden door de leden slaande aangehoord. Hierna wordi overgegaan tof samen stelling der afdeelingen. De Reeuwijksche en Sluipwijksche plassen. Bij het voorstel van Ged. Staten tot afwijzing van het in hun handen om prae- advies gestelde adres van den Raad van ile gemeente Reeuwijk inzake droogma king der Reeuwijksche en Sluipwijksche plasse-n, dat Ged. Staten naar de afdeelin gen willen zenden, geeft de heer J. Ter Laan (S. D.) in overweging,, het voorstel thans van de agenda af te voeren met de bedoeling om dit belangrijke vraagstuk in het voorjaar in een speciale zitting in be handeling te nemen. Spr. stelt daartoe De heer Van Staal (S. D.) zou de onderhandelingen met Defensie over deze zaak willen zien voortgezet. Besloten wordt het voorstel van Ged. Staten overeenkomstig het voorstel-Ter Laan thans van de agenda af te voeren. De overige op de agenda gebrachte pun- fen worden z. h. s. overeenkomstig de voor stellen van Ged. Staten, hetzij aangenomen voor kennisgeving, dan wel in handen van «ren commissie gesteld of naar de afdee lingen verzonden. De afdeelingen zullen hedenmiddag ver gaderen. De voorzitter verdaagt daarop te 11.45 de vergadering tot Dinsdag in Dec. a.< BEGROOTING P. T. T. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag (O.-bkl. 25 Oct. jl.) .over de begrooting van het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie voor 1 930. Mededeeling van algemeenen aard. Ook de minister acht wederinvoering van het stuivers port- voor brie ven zeer wenschelijk. De geldelijke uit komsten van het. bedrijf laten echter, me de in verband niet de eischcn, door de schatkist gesteld, voor het tegenwoordige zoodanige- verlaging niet toe. Dc op I Nov. 10211 jl. in werking getreden verlaging der posttarieven zal, naar schatting, tengevol ge. hebben een vermindering van inkomsten over een vol jaar van 1.528.00. Bij deze raming is uitgegaan van de veronderstel ling, dat ecu vervoerstoencming van 10 pet. het gevolg ervan zou zijn. Indien tot hel. invoeren van nachtauto- diensten wordt besloten, ligt het in de be doeling deze zooveel doenlijk in beide rich tingen te bezigen, zoodat ook de mogelijk heid zal ontstaan om de in belangrijke pro- vincieplaatsen in den vooravond ter post bezorgde correspondentie den volgenden dag- in de groote steden van Xoord- en* Zuid-Holland in de eerste bestelling op te nemen. Hot stelsel van belasting betalen p postkantoren voldoet zeer goed het ligt dan ook in de bedoeling de gele genheid daartoe over het gehcele land open te stellen. De verkoop van sigaren zegels aan de kantoren te Rotterdam en te Amster dam voldoet aan dc verwachtingen; uit breiding tot andere kantoren schijnt voors hands niet noodig. Wat betreft de bestel ling van telegrammen met extra-kosten of» het. platteland, zoogenaamde bode-tele grammen, wordt opgemerkt, dat te -dezen opzichte in de groote steden en op het platteland een zelfde gedragslijn wordt gevolgd. Dat de invoering van het li i e u w e t e- lefoon tarief sterk stimulcerend zal werken op het aantal aansluitingen, is de verwachting van de bedrijfsleiding. De vrij ingrijpende tariefsverandering moge haar - haduwzijde hebben, zij is nochtans noo- litf voor de gezonde ontwikkeling voor de •b fonie, en verwacht wordt dal nien na v loop van tijd de voordeelen ervan meer 'ineen zal waaTdeereu. Radio-zaken. Inzake de definitieve verdceling van den beschikbaren zendtijd over de omrocp-or- ganisaties kan de minister geen beslissing nemen dan nadat de Eadioraad advies, heeft, uitgebracht. Verwacht wordi. dat di: advies thans spoedig zal worden ontvan- Ook omtrent het vraagstuk van den inroep NederlandIndië heeft 's minis ters ambtsvoorganger het advies verzocht van den Radi-oraad. Dit wenseht. hij af te wachten, alvorens iu deze aangelegenheid een beslissing te nemen. Een spoedige verschijning van den alge meenen maatregel van bestuur, bedoeld in art. 3 der Telegraaf- en Telefoonwet- 1001. welke levens iri uitzicht stelt een re geling ten aanzien van de controle op de uitzendingen, wordt door alle daarbij be trokkenen nagestreefd. Ook omtrent deze laatate belangrijke aangelegenheid is het advies van den Radioraad gevr-agd. Postchèque- en Girodienst. Mocht tot rentevergoeding worden be sloten, dan zou vermoedelijk een stelsel worden gekozen, zooals verschillende bui- tenlandsche postgirodiensten hebben aan genomen, nl. 1, S pet. of 15 cent per maand per 100 over de laagste saldi, welke in een halfmaandelijksch tijdvak hebben uit gestaan. Er zullen dan slechts 24 bedragen per jaar behoeven te worden berekend. Naar het tegenwoordige saldo van de par ticuliere rekeningen ad 75 millioen kan het bedrag der rentevergoeding worden geschat op pl.m. 450.000. Of de uit rente vergoeding voortvloeiende uitgaven vol doende zouden worden gedekt door toene ming van het algemeen saldo-tegoed deir rekeninghouders, zou dc ervaring moeten leereu. Hoogleeraar te Batavia. Zooals wij eenige maanden geleden meiden, heeft dr. H. R. Hoetink van „Ko loniën" een uitnoodiging gekregen om zich beschikbaar le stellen voor het ambt van liooglecraar aan de Hechtshoogeschool te Batavia. Thans bericht Aneta, dat dr. H. E. Hoetink benoemd is tot hoogleeraar aan de Rcehthoogeschool te Batavia met ingang van den dag van aankomst aldaar. Gelijk men weet was dr. Hoetink. die zich reeds naar ïndië heeft begeven, hier te lande inspecteur bij dc Ned. Spoorwe gen. LAND- EN TUINBOUW ONGEVRAAGD LIDMAATSCHAP DER „EUROPEESCHE BOERENUNIE". Dezer dagen circuleerde in tal van bla den her, bericht, dat er te Bsriijn zou zijn gesticht een „Européesche Boerenunie", waartoe ook de Nederlandsche Boerenbond (de oude naam voor den Katholieken Ne- derlandschen Boeren- en Tnindersbond) als Hd zou zijn toegetreden naast de Pool- sche en Noorsche Boerenpartijen, de Con federation Générale des Paysans Travail- leurs iu Frankrijk, de Vrijzinnige Boeren partij in Zweden, do Union of English Far mers en den Kroatischen Boerenbond van Raditsj. Afgezien nog van andere eigenaardig heden. in dit bericht voorkomende, wen- sclien wij te verklaren, dat de toetreding als lid van den Katholieken Nederiand- schen Boeren- en Tuindcrsbond abso luut verzonnen is. Deze Bond, die allerminst; een „boerenpartij" is noch we zen wil, beeft mei deze. Europees che Boe renunie niets, maar dan ook totaal niets te. maken. Wel is waar ontving de Bond op 12 Augustus j.i. een u'tnoodiging van de „Propaganda-Zontrale Paneuropa Union"', gevestigd te Weenen (op 't- brievenhoofd wordt als eere-voorzitler genoemd Aristide Briand, en als voorzitter R. N. Couden- hove-Kaiergi), om zijn standpunt te bepa len over een plan om te komen tot een „Wirtschaftliches Paneuropamaar de Bond vond deze zaak om zekere redenen ietwat, verdacht en het plan, tenzij er meer achter zou steken, dwaas. De uit-noodig'ng werd daarom eenvoudig gedeponeerd. Ue „Propaganda Zentrale Paneuropa Union" schijnt nu den Bond mir nichts dir nichts tot lid te hebben geproclameerd. Dc Ka tholieke Nederlandsche Boeren- en Tuin- dersbond meent echter, dat hiermee de gulheid wat al te ver is doorgedreven, ver langt d t opgedrongen lidmaatschap aller minst en heeft dan ook bij bovenbedoelde „Propaganda Zentrale" krachtig tegen deze inlijving geprotesteerd. Tusschen den Katholieken Nederlandscheii Boeren- en Tuinders b o n <1 e n d e „E u r o- e e s c h e Boerenunie" bestaat niet de minste gemeenschap. Mr. H. VAN HAASTERT, Secretaris van do.n Katholieken ederlandschen Boeren- en Tnin dersbond. 's-Gravenhage, IS Nov. 1929. ZUSTER AUGUST IN A'S GOUDEN JUBILEUM. Zoo juist bereikte mij het bericht, dat Zr. Augustina (in de wereld mej. Schille- mans) 8 Dec. a.s. haar 50-jarig professie- feest hoopte te vieren. Zuster Maria Augustina, later Zr. Vica ris, trad in de congregatie der Francisca nessen in 1878 en was tot 1887 te Rotter dam werkzaam; daarna, tot 1890 in Leid- schendam. Van 18901908 was Zr. Augustina hoofd der Bonifaciusschool en Normaalschool te Amsterdam. Van 1908—'10 bestuurde zij de school in de Rob. Fruinstra&t te Rotterdam, daarna Beste Watten en Wollen tot 2 Meter breed 8550 2 250 IS90 875 840 455 Flinke Molton Dekens 245 {95 {55 {28 {J.gg @,33 tot '27 de school te Lisse en van dien tijd af is Zr. Augustina als directrice der Huis houdschool in de Bloklandstraat te Rot terdam werkzaam. In Amsterdam en Rotterdam stichtte zij de scholen en bracht ze tot grooten bloei. Honderden meisjes danken haar een grondig onderwijs en velen behaalden on der haar leiding acte L. O. Veel deed zij voor goede zang op haar scholen, voor alle leerlingen was zij de hartelijke, bezorgde opvoedster die op haar eigen typische wijze allen deed genieten van haar gulle verrassingen met naam en verjaardagen en andere feestjes. Je genoot zoo'n dag de volle 100 pet. om dat je voelde met welk een hartelijkheid alles gegeven werd. Laten alle leerlingen en oud-leerlingen met dezelfde gulheid bijdragen om voor Zr. Augustina 8 December te maken tot een onvergetelijk feest. Bijdragen kunnen gezonden worden naar mej. D. Schindler, De Vliegen straat 9, Rot terdam of mevr. H. Nelissen-Gcmke, Ha- sebroeklaan 43, Bilthoven- Geen audiëntie. De Bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, zal Vrijdag a.s geen audiëntie BOUW- EN WONINGTOEZICHT. Verslag over 1928. Aan het ter drukkerij van de firma IJdo verschenen Jaarverslag van het Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente Leiden over het jaar 1928, is het volgende ont leend: Door den brand van het Stadhuis zijn alle gegevens vervat in: archief, admini stratieve bescheiden, kaartenstelsels enz. vernietigd. Het is daarom niet mogelijk alle in het verslagjaar behandelde geval len te memoreeren of daarvan cijfers of gederailleerde gegevens te verstrekken. Uit de maandelijksche verstrekte opga ven aan het Centraal Bureau voor de Sta tistiek is het volgende kunnen worden op gemaakt Bouwvergunning werd in het verslagjaar verleend niet inbegrepen de werken, uitgevoerd door de Gemeentewerken of de Bed vijven voor den bouw van: nieuwbouw: 104 perceelen o.m. omvat tende 104 woningen; herbouw16 perceelen. omvattende 14 woningen Veranderen, uitbreiden en vernieuwen: 260 perceelen. o.m. omvattende 219 wo ningen Ook werd vergunning verleend voor den bouw, veranderen, uitbreiden en vernieu wen van 33 k'eine bouwwerken, als schuur tjes en dergelijke. Voltooid en in gebruik genomen werden in het verslagjaar: nieuwbouw: 307 woningen. Qp 31 December van het verslagjaar waren nog in uitvoering: nieuwbouw: 101 woningen. Het aantal in de stad aanwezige wo ningen vermeerdere met 129. Wegens voltooiing van het Hie plan van de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen, t.w. de 174 woningen nabij den Morschweg, kon aan alle bewoners van de nog bewoonde onbe woonbaar verklaarde woningen een woning worden aangeboden. De meesten maakten van het aanbod gebruik en verhuisden in de maanden September en October. Ongeveer 11 gezinnen bleven in de on bewoonbaar verklaard» woningen en aan vaardden 't risico van het zelf vinden van een andere woning binnen 'l eindigen van den termijn tot ontruiming der woningen. De kosten van den dienst hebben be dragen: Aan jaarwedden vast personeel 19141.66 Aan salaris tijdelijk technisch personeel Aan salaris tijdelijk administra tief personeel I52I.5Ö Aan bureaukosten, huur rijwie len enz702.59 Totaal 24365.75 RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Hoe werden de Mummies gebalsemd? Gisterenavond hield de beer M. Wage naar, apotheker, soheikundige-bacterioloog, re Rotterdam, in het Museum van Oud heden alhier een lezing over het balsemen der mummies. Spr. deed eenige mededeelingen naar aanleiding van een microscopisch en mi- crochemisch onderzoek van mummieresten en mummiewindsels. Allereerst maakte hij de opmerking dat op dit gebied nog be langrijke resultaten verwacht kunnen wor den, door samenwerking van archeologen, botanici, pharmacognosteh en chemici. Ook de microscopie <al hierbij gewichtige dien sten kunnen bewijzen. De mummieresten. die onderzocht wer den. waren afkomstig van het gebalsemde lijk van Chonsoc Hotep. ecu priester dei- goudsmeden, hofbeambte van Pharao Hor em Heb (één der laatste vorsten uit de 18e dynastie pl.m. 1300 v. Chr., dus onge veer uit den tijd der Rich teren in Israël). Het onderzoek heeft zich bepaald tot. twee gedeelten, n.L het onderzoek van het mum mieweefsel en speciaal wat hierin nog is terug te vinden van de oorspronkelijke bloedkleurstof en het onderzoek der wind sels," waarbij eenige waarschijnlijkheden aan hel licht kwamen, die mogelijk uit een archeologisch standpunt van belang kun nen zijn- Vervolgens werd kort besproken, welk een allesbeheerschenuo plaats de bloed kleurstof in het organiseho leven be kleedt. Door middel van de bloedkleurstof wor den koolhydraten (suikers, zetmeel) ver brand tot koolzuur eri water; hierbij wordt zuurstof verbruikt. Door middel van de bladkleurstof worden onder ab sorptie der zonne-enengie koolhydraten ge bouwd uit koolzuur en water; hierbij wordt zuurstof in vrijheid gesteld. Deze twee kleurstoffen zijn dus in voortdurende wisselwerking en hierdoor is plantaardig en dierlijk leven op aarde mogelijk. Het is dus dot r thiddel van de getemperde zonne-energie, dat het leven op aarde ge wekt en onderhouden wordt. Zoo nadert men de gedachte van Amenhotep IV. de aegyptïsche ketterkoning (18e dynastie), die de goden van Aegypte onttroonde of verlaagde en de levenwekkende zonne schijf vereerde, als zijnde de nooit verdro gende bron van leven en bevruchting Na deze kleine uitweiding werd het mummiestof verder besproken. Spreker wees er terloops op, dat met dit poeder in de middeleeuwen een zeer winstgevende sluikhandel gedreven werd, als medicijn stond het, destijds hoog aangeschreven. Ook de oude meesters verwreven de „mommie" tot een schoone transparant- verf; het behoort niet tot de onmogelijk heden, dat de eigenaardige donkere gloed, die zeker op zich zelve reeds een beko ring is der oude doeken, althans gede?" •- lijk zijn oorzaak vindt in en dergel transparantverf. Het mummieweefsol werd fijngewreven en verder aan een microscopisch onder zoek onderworpen, waarbij gebruik ge maakt werd van gepolariseerd licht en gekruiste nicols; de meeste kristallijne verbindingen, textielstoffen en celweefsels glanzen in dit licht fraai op uit een don keren achtergrond,' alle amorfe stoffen blijven onzichtbaar. Heb volgend onderzoek betrof de wind sels, de vlasbundels waren schitterend in tact gebleven en in alle finesses, wat be treft hun structuur, terug te vinden. Op meerdere plaatsen waren de windsels met een bruine korst bedekt, dit was geen bloedrest. De korst was zeer eiwitrijk, ook kon een harsachtige stof worden aange toond. Uit de windsels konden door micro sublimatie in vacuo, oxaalzuur en. citroen zuur ©jachtig kristallijn verkregen worden. De asch der windsels bleek sterk calcium- houdend te zijn; door microdialyse konden vruchtensuiker en druivensuiker worden afgezonderd. Met groote waarschijnlijkheid kon de aanwezigheid van katelase en een proteolytisch ferment worden vastgesteld. Deze en andere gegevens gaven aanleiding tot het vermoeden, dat zich op de wind sels ingedroogd vijgen stamsap bevond. Spr. ging verder na, welke plaats de vijgen cultuur in ljet oude Pharaorijk gehad heeft en welke uitspraken en afbeeldingen mo gelijk dit vermoeden zouden kunnen on dersteunen. Hierop volgde een overzicht van de interessante sub-tropische ver tegenwoordigers van 't geslacht Ficus. Uit een afbeelding blijkt, dat het kunst matig bevorderen van het insecten'bezoek. waardoor een overvloedige vijgenoogst verzekerd wordt, aan de Egyptische vruch- tenkweekers is bekend geweest, ook dat het noodgedwongen verblijf van de wesp in de holle vijgebloem hun aandacht had. Verder moet het niet alleen ons, maar ook hun getroffen hebben, dat de vijge boom in alles een geweldige conseriee- rende kracht demonstreert. Ook het sycomorehout is zeer bestendig, niettegenstaand 'het feit, dat het zeer zacht is, het wondsap voorkomt volledig alle aantasten of aanboren door insecten, hefc hout verdraagt de eeuwen alsof het jaren zijn. Meermalen werd ook stam en vruchtensap als wondmiddel aangewend. Herodotus, die een mummie heeft zien toebereiden, spreekt na het gebruik van cederolie, als middel om ingewanden en kraakbeen op te lossen. Tenslotte gaf spreker e>en reconstructie van de behandeling, zooals deze door He rodotus beschreven wordt (een der twee methoden). De gestorvene, werd ingespo ten met sycoraore sap (bij Herodotus ge noemd cederolie), daarna gedurende 70 dagen bewaard in een zoulbad (door He rodotus nit rum genoemd en gewoonlijk voor soda gehouden). Dit zou hebben be staan uit keukenzout en salpc teroplos sing. Gedurende die onderdompeling was luchtinfectie uitgesloten, de ingewanden waren na dien tijd geheel verslijmd en Gemeentelijke Aankondigingei Hinderwet. Burgemeester en Wethouders den brengen ter algemeene kennis, door hen de beslissing op het verzoek i_ a. A. van Tuijn, om vergunning tot j uii breiden van de ijsfabriek-in een aan Nieuwstraat grenzend gedeelte van -! perceel Nieuwe Rijn No. 59; b. P. J, Jansen om vergunning tot uitbreiden van de drukkerij in het. perced Aalmarkt No. 3. is verdaagd. LEIDEN. Dinsdag, Leidsche Mij. van Weldadigheid „De Harmonie", 4.30 uur. Woensdag, Leidsche IJsclub, „In den Ver gulden Turk", 8.30 uur. Donderdag, Jan van Riemsdijk, „Zomei zorg", 8 uur. Donderdag. Propagandaverg. Mariavet eeniging. Lezing en zang. Toegani voor allen vrij. Gebouw R. E Volksbond. Donderdag. „De drie wijsheden van dei ouden Wang", door A. G. A. B, Schouwburg, 8 uur. Donderdag. Vereen, tot Bev. der Belangd van Slechthoorenden, Volkshui! 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst da apotheken wordt van Maandag 18 tot ei met Zondag 24 Nov. waargenomen door dl apotheek van den heer M. Vischmarkt 8, telefoon 552. konden verwijderd worden. Het aldui geprepareerde lichaam werd gewassohei met palmwijn (ook al stamsap) en me sycomorestamsap (cederolie bij Herodo tuis): daarna gedroogd en volgegoten me gesmolten asphalt, tenslotte werd 't li chaam ingewikkeld, de zwachtels werclei met het ingedikte sap ingesmeerd. 0| deze wij-ze werd de mummie beseherjni door een vulstof met sterk bederfwerend) eigenschappen, vervolgens door inge droogde zouten (keukenzout en salpeter) Verder was ze ingehuld in een stijvi ziyaohteling, die indroogde tot een be schuttende suikerkorst, hars en ferment laag. Eindelijk werd ze ingesloten in eei reeks nauwsluitende antropoïde kisten van onvergankelijk sycomorehout, dal eveneens met stamsap gedrenkt is. Ten slotte werd dit alles onvindbaar wegge borgen in een steeneu grafgewelf en dik wijls nog beschermd tegen grafschennii door een niet te verbreken steenstapeling In overeenstemming hiermede is het dik wijls waargenomen maar nog niet verj klaarde feit, dat een mummie invalt ei verloren gaat,- zoodra de windsels verwij derd worden, de beschermende, krgcht zit bij de meeste exemplaren in of op de windsels. Spreker eindigde met eenige projectief betreffende de begrafenisge bruiken, hel bijzetten in het grafgewelf, de doodslaap en opstanding van den gemummificeerde Op meerdere plaatsen werd de lezing toegelicht door lantaarnplaatjes, waaronj der meerdere microphotographièën. WIELRIJDERS OPGELETl Eén-richting-verkeer op het Rapenburg. De Commissaris van Politie vestigt er do aandacht op, dat vanaf heden in toe passing worden gebracht de navolgendej bepalingen omtrent het wielrijden op liet Rapenburg O.- en W.-zijde. Voor het berijden met rijwielen worden in het belang van de vrijheid en veilig heid van het verkeer daarover gesloten verklaard a. her Rapenburg W.-zijde, tusschen de Nonnensteeg en het Xoordeinde, in de richting naar het Noordeinde; b. het Rapenburg O.-zijde, tusschen de Breestraat en de Ivloksteeg in de rich ting naar de Ivloksteeg. De tot op heden geldende bepalingen omtrent het berijden van -het Rapenburg met motorrijtuigen en rijtuigen blijven begrijpelijkerwijs van kracht. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië. De afd. Leiden van bovenstaanden bond heeft gisteravond een ledenvergadering gehouden, waarin o.a. werd besproken. „De wettelijke regeling van het Werktijdenbe sluit voor Winkelbedienden". Aangezien nog geen antwoord is ingekomen van de Middenstandsvereenigingen op do voorstel len, welke door de gezamenlijke Bedienden organisaties op een daartoe belegde ver gadering zijn gedaan, werd besloten, de drie bedienden-organisaties wederom bijeen zullen komen om verdere slappen tt deen en hunne houding in deze te bepalen. Door den heer Lombert werd a's :i Ne vaar digde een keurig verslag uitgebracht over de gehouden Bondsvergadering, waaruit bleek, dat- deze zeer vruchtbaar geweest was en er een zeer prettige st ommin? heerschte. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 3353. R. Massaar, Leiden, Clarasteeg 34. Handel in kruideniers-waren en klompen, tevens timmerman en aanne mer. Over]. E.: R. Massaar, Leiden, d.d.i November 1929. Wijz. handelsn. than-' Wed. R. Massaar. N. E.: Wed. J. M. A Massaar-van Dijk. Wijziging. De Alphensehe Schrijf kamen Alphen aan den Rijn, Prins Hend- ikstraf 16, cyclostyle-inrichting. Bijv. uitgeef bedr.: met ingang van 1 October 1929, te vens in-bedrijf-stelling van een lichtdrni inrichting. :s, w drov I

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2