SPORT DINSDAG 19 NOVEMBER 1929 DERDE BLAD. PAGINJ MOORDAANSLAG TE KERKRADE. Een man doodgestoken, In een stal in den z.g. molen, die de grens vormt tusschen de gemeenten .Eijgelshoven en Kerkrade, is Zondagmor gen twist ontstaan over betalingen tus schen den ongohuwden vrachtrijder Jans sen en diens <5ngehuwden 20-jarigen iknecht A. M., afkomstig uit de Duitsohe grensgemeente Merkstein. M. heeft toen Janssen met een mes of een ander voor werp in de hartstreek gestoken. J. wan kelde en viel dood neer. 'De eigenaar van den molen, de heer Eijdens, die aan Janssen enkele vertrek ken had verhuurd, heeft den knecht in een kamer opgesloten, doch deze is la-ter daaruit gevlucht. Nader wordt nog gemeld, dat de voer man M. geruimen tijd diensben voor den vrachtrijder J. verrichtte. Naar het schijnt heeft laatstgenoemde niet geheel aan zijn geldelijke pHohtén ten opzichte van den vrachtrijder voldaan, weshalve M. zich Zaterdagavond naar diens woning 'begaf. Daar de vrachtrijder niet. thuis was keerde de Duitseher Zondag terug met tie bedoeling met hem toekomende 'bedrag t*p te eisolien. Het vermoeden 'bestaat, dal in den stal na de woordenwisseling een worsteling is ontstaan, waarbij J. den voerman ge il reigd heeft met een knalpistooltje. Het 5s niet onmogelijk, dat M. toen uit angst naar zijn mes gegrepen heeft en daarna den dood el ijken sleek heeft t-oegebracht. Men heeft, echter het mes nog niet terug gevonden. Naar de dader aan de politie heeft medegedeeld, is het geheele drama afgespeeld om oen bedrag van slechts f 16.—. Op 'n gegeven oogenblik echter vluchtte de voerman uit den stal, achtervolgd door J., die zich met een mestvork gewapend had. M. vloog bij een huurman binnen, ilocli zijn achtervolger schijnt op dat oogenblik reeds een messteek ontvangen te hebben, want plotseling zakte hij nabij •het huis, waarin M. gevlucht was, ineen. De commissaris van politie te Kerkrade en een rechercheur stelden een nauwkeu rig onderzoek in, naar aanleiding" waar van zij zich in verbinding stelden met de Duitsohe justitie. Deze- samenwerking had tot gevolg, dat de verdachte nog denzelf den dag ill Worm kon worden gearres teerd. Aan een langdurig verhoor onder- wQrpen legde hij een volledige bekentenis af. Gisteren is de man in Aken in ver zekerde 'bewaring 'gesteld. De „Tel." meldt nog nader: De arrestatie van M. heeft niet tot veel «moeilijkheden geleid. Zou dra de woonplaats van den dader bekend was, begaven de commissaris van politie Offermans, de Oberlandsjiige-r en rechercheur Jansen uit Kerkrade zich naar Merkstein, waar zij spoedig te hooren kregen dat M. in een beruchte buurt woonde en dat het zaak was zich goed te wapenen. De waarschu wing was evenwel overbodig. Korten tijd later zat M. reeds veilig op het politiebu reau van Merkstein. Tegenover den Kerke- raadschen commissaris .van politie legde hij a] spoedig een voleldige bekentenis af. Een ontkenning zou trouwens ook niet ge baat hebben, te meer daar de dader nog een brandwondie aan de handen had, ver oorzaakt door het- knalpistool. Hij deelde mede uit verdediging een stuk ijzer te heb ben genomen, waarmede hij zou hebben getroffen. Daarna had hij, aldus beweert M., het- wapen in de weide weggeworpen. Aan deze medcdeeling hecht- de politie ech ter weinig geloof, daar de verwonding met- een veel scherper wapen moet zijn toege bracht. Een stuk ijzer is in de weide ook niet gevonden. Zooals wij reeds meldden, ■had M. zich ook reeds Zaterdag naar Je woning van den vrachtrijder begeven. Hij begaf zich te voren naar de marechaussee te Eygelshoven, waar hij om hulp vroeg. Deze werd hem echter geweigerd, waarop hij zich als volgt uitdrukte: „Dan steek ik hem kapot". De verslagene was ongehuwd en woonde, ten huizen van de familie E. en heeft te Kerkrade geen familie. Hij is ver moedelijk afkomstig uit Kevolaa-r. Hij staa t niet ongunstig bekend. LIEFDESDRAMA. Eer» meisje te water gesprongen, haar minnaar verdrenken. Op de kermis te Stroobrugge (Belgische grens) na-bij Aardenburg had Zondag een liefdesdrama plaats. De 22-jarige B. J. v. Vooren, arbeider, wonende te Aardenburg, verkeerde met- de 19-jarige A. K. aldaar, welke verkeering tegen den zin der ouders was. Na een woordenwisseling sprong het meisje in de vaart te Stroobrugge, achter na gesprongen door v. V., die onder den invloed van drank verkeerde. Met veel moeite werd het meisje gered. Zij verkeert echter nog' in levensgevaar. Van Vooren verdronk. Zijn lijk is nog niet gevonden. Diefstal uit inboedel. In Januari is een bewoner van de Nieuwe Looiersstraat te Amsterdam wegens huur schuld uit zijn woning gezet. De inboedel werd op straat, gezet en bleef daar onbe heerd staan, tot de politie er zich over ont fermde en bet zaakje overbracht naar de toen nog in gebruik zijnde bergplaats van gevonden voorwerpen -op het terrein van de vuilnisbelt aan de Kostverlorenvaart-. Na derhand eischt-e de eigenaar den in-boedel •weer op. Dezer dagen heeft hij bij de politie aan gifte gedaan, dat van zijn eigendommen verscheiden gouden en zilveren sieraden, o.a. eenige gouden horloges en antieke voorwerpen, tezamen tot een waarde van ongeveer 100 onbraken. Bij onderzoek is gebleken, dat verschei dene buren zicli gedurende den tijd, dat de inboedel in Januai onbeheerd op straat stond, van verschillende voorwerpen heb ben meester gemaakt. Een aantal daarvan ie te hunnen huize teruggevonden. BUITENL. BERICHTEN ONCELUKKEN. MEXICAANSCH VRACHTSCHIP VERGAAN. Achttien opvarenden verdronken. Volgens een uit Progrese (Yucatan) ont vangen telegram zijn twaalf passegiers en zes leden der bemanning omgekomen bij het vergaan van het vrachtschip „Villa Hermosa", dat ter hoogte van de Chiltepec- baai op een zandbank is geloopen. Heb schip meet 16S0 ton en is afkomstig uit Vera Cruz. Spoorwegongevai bij Herne. Zaterdagavond zijn de twee laatste wagons van den sneltrein, die te 19.55 uur het station Herne verlaat, ongeveer 180 meter buiten 'het station ontspoord. Twaalf personen werden ge-wond, waar van twee zoo ernstig, dat zij naar een ziekenhuis moesben worden overgebracht. Het treinverkeer moet omgelegd wor den. De twee ontspoorde wagons sloe gen om cn kwamen op de glooiing van den spoordijk toreoht. De inspecteur van de rijksspoorwegen te Essen begaf zich naar de plaats van het ongeval, waar on middellijk begonnen werd met- de oprui mingswerkzaamheden <iie den geheelen Zon.lag geduurd hebben. Vreemd auto-ongeluk nabij Lenden. Een vreemd auto-ongeluk, dat den dood van twee mensehen ten gevolge heeft ge had, werd Zaterdagavond ten Noorden van Londen ontdekt. Aan den kant van den weg bij Barnet vond ee-n politic-agent in een waterplas van drie voet diepte een auto, waarin de chauffeur bewusteloos over het stuurrad hing. De man werd naar het politiebureau overgebracht en daa-r hij dronken bleek, aldaar opgesloten. Later echter, toen de auto onderzocht werd, wer den twee personen dood op den vloer ge vonden in het achtergedeelte van den wa gen, hoewel zij zich slechts even onder wa ter bevonden. Achteraf bleek, dat de broer van don chauffeur, die ook tot de passa giers l^ad behoord, vergeefs getracht had de wagen uit het water te halen en toen dit mislukte, zich naar zijn nabijgelegen huis had begeven. Slecht weer op den Oceaan. Uit New York wordt gemeld: Door mist en woelige zee arriveeren de stoomschepen hier met grocte. vertraging. Niet minder dan twaalf schepen uit Europa kwamen door het slechte weer 12±8 uur te laat <aan. BOERENRF.LLETJES IN GALICIE. In de- buurt van Jarvonik hebben de boe ien ecu aanval gedaan op de Staatscom missie belast met- de verdeeling van de lan derijen. Meer dan 500 'boeren, gewapend met zeisen en bijlen, verzamelden zich, daar zij onfcvreden waren over de beschik kingen van de commissie. Zij vielen de in- genieurs aan en sloegen hen. Verder ver- inielden zij a-.:c meetinstrumenten en het teekengerei ter waarde van ongeveer 50.000 zloty. Een sterk detachement gendarmerie, dat dadelijk was opgeroepen, wist de orde i te herstellen en ging -v;i1 DEDEELING. tot verschillen de arrestaties. DRANKSMOKKELAARSDRAMA IN KANSAS. Uit New York wordt gemeld: Een vrouw van middelbaren leeftijd, die in haar auto een hoeveelheid whisky vervoerde, is in een der hoofdstraten van do stad Herington (Kansas) gedood door den sheriff, die op de treeplank van den auto was geklommen en de vrouw dood schoot, juist voordat zij haar revolver op den politieman kon afvuren. De sheriff had inlichtingen ontvangen, dat drank smokkelaars langs een bepaalden weg naar Herington zouden komen en hij stelde zich aan den rand van de stad bij een 'boerderij op om hen af te wachten. Laat in den avond kwam een auto aan, 'bestuurd door een man, aan wiens zijde een vrouw zat-, welke auto de boerderij binnenreed. Do sheriff verklaarde, dat hij den auto wenschte te onderzoeken en sprong op de treeplank. De vrouw wei gerde evenwel hem zijn gang te laten gaan, ook toen hij zich bekend maakte, en zij gaf den chauffeur last, zoo snel mogelijk weg te rijden. De sheriff hield zich staande op de treeplank, hoewel de wagen met- groote snelheid de hoofdstraat der stad inreed. Hier haalde de vrouw een revolver te voorschijn en drukte de loop daarvan te gen den buik van den politieman, drei gende dat zij zou schieten als hij niet weg ging. Daarop schoot de sheriff de vrouw dood. De chauffeur, die door de vrouw voor 50 dollar voor dezen tocht was ge huurd. heeft verklaard, dat de sheriff uit zelfverdediging heeft gehandeld. De echtscheiding in Sovjet-Rusland. In 'het dagboek van William Mac Dermotfc, die een beschrijving geeft van zijn reis door Sovjet-Rusland, vinden we een aardige anecdote, die de toestanden van het- moderne Rusland op een rake wijze typeert. In Moskou had hij voor eenige uren toe gang gekregen tot het gerechtshof voor huwelijksvoltrekkingen e:i echtscheidingen. „Ik vond", zoo schrijft hij, „rfat cTe heele zaak buiten-gewoon eenvoudig en „sans gêne" was. Men wandelt heel gemoedelijk naar een der ambtenaren van den Bur gerlijken Stand, <lie in elke stadswijk in voldoende aantal aanwezig zijn, gaat- naar de tafel van een uiterst- 'beleefden be ambte, noemt rijn naam en die zijner vrouw en deelt hem mede, dat- men graag zou scheiden. Een reden behoeft niet op gegeven t,e worden. Men doet 'het een voudig graag en dat is voor de Russi sche wet voldoende. De toestemming der vrouw is niet noodig. De scheiding kost niets. I'k heb eens in een bericht gele zen, dat een scheiding i' 12 kostte. Dat is een pertinente leugen. De bureaux voor echtscheiding, huwelijksvoltrekking, aan gifte van geboorte en overlijden grensden aan elkander. Ik höb toen opgemerkt, dat een huwelijksvoltrekking drie maal zoo lang duurde als een ec-htscheiding, of schoon 'beide in een paar minuten vol trokken waren. Ik hoorde, hoe een man, die wilde trouwen, terloops vermeldde, dat hij reeds een vrouw had. De vrouwe lijke beambte werd verontwaardigd! „Maar meent u dan", zoo schreeuwde zij hem toe, dat in Rusland bigamie ge oorloofd is! Wat voor een mensch bent- u toch'! U onteerü he; communisme! Maak dat- u wegkomt, en laat u eerst hiernaast scheiden Heel bezorgd begaf de man zich naar de aangrenzende kamer, kwam twee mi nuten later terug met een echfcscheidings- attest en de volgende minuut was hij weer „wettig" getrouwd. Een record-zwijger. De 27-jarige Kasimir Sartschkow, die in 3922 uit Polen naar Berlijn was gevlucht om zich aan den militairen dienst te onttrekken en in October van het- vorig jaar werd gearresteerd wegens het 'be gaan van tallooze inbraken en oplichterij en, heeft acht weken lang hes zwijgen we ten te bewaren. Ter opheldering van zijn misdaden werd hij voor verscheidene justitieele ambtena ren gebracht-. Te Glogan, waar hij in den herfst werd heengebracht, begon .lij plot seling volkomen het zwijgen te bewaren. Ofschoon de dokters hem voor een simulant hielden, liet hij de meest-ver- rassende vragen van medegevangenen on beantwoord met de aanduiding dat hij zijn spraakvermogen had verloren. Zijn be doeling was, identificatie van zijn persoon en opheldering van Jsijn vele strafbare daden te verhinderen. Thans eerst heeft hij bij een nieuw ver hoor den mond weder geopend, omdat hij, naar 'hij verklaarde, ien laat-,ten tijd door de vrees gepijnigd werd, inderdaad niet meer te kunnen -spreken. Aanvankelijk lag het in zijn 'bedoeling gedurende de vijf jarige gevangenisstraf, waartoe hij werd veroordeeld, de rol van den stomme te blijven spelen. Vermindering van mistgevaar op zee. Aan de monding van de Clyde is men bezig proeven te nemen met een nieuw en zeer eenvoudig middel tot verminde ring van het gevaar voor de scheepvaart bij mist op zee. Het is een combinatie van een radio-telephoon en een misthoorn, en het middel is gebaseerd op het feit, dat geluid zich uniform en betrekkelijk lang zaam voortplant- en radiosignalen feitelijk geen afstand kennen. De uitvinder is een ingenieur der kustverlichting. Het middel wordt beproefd op den vuurtoren van Cum" brae, aan den mond van de Clyde. Als hefc mistsignaal, dat behoort tob de vuur- toreninstallatie, klinkt, begint de radio- telephoon er naast automatisch terstond te tellen, met tusschenpoozen, overeen komende met den tijd, welke het- geluid noodig heeft, om zich een mijl ver voort te planten. Do radio-belephonist hoort het tellen terstond op zijn schip en luistert dus naar de komst van 'het mistsignaal van den hoorn. Als hij 'b.v. drie hoort tel len en dan tevens of even vroeger of even later het hoornsignaal verneemt, weet hij dat hij ten naastenbij drie mijlen van den vuurtoren is verwijderd, hetgeen uiteraard voor den kapitein van groot nut is. Heb bepalen van den afstand op het- gehoor, hetgeen oen methode op goed geluk is, kan nu komen te vervallen. Wanneer „kameraad koning" brillanten koopt. Een vroeger beambte van het Russi sche Volkscommissariaat voor Buitenland- schc Zaken, vertelt in een Russisch blad een amusante geschiedenis van het be zoek van Aman Oellah in de hoofdstad der Vereenigde Sovjet-Republieken. Zooals men zich nog herinneren zal, werd de hooge gast- in Moscou zeer plechtig ont vangen. Kalinin zou tevoren zelfs „les ia de beleefdheidsvormen" genomen heb ben. Aman Oellah gaf den wensch te ken nen om eenige 'brillanten te koopen uit den beroemden juweelenschar der Sovjet- i'egeering (de vroegere juweelenschat van den Ozaar) die in beslag genomen was. De koning bewees toen dat hij een uit stekend kenner van edelsteenen was. Twee brillanten bevielen hem bijzonder. Na lang onderhandelen werd men heb eens over den prijs: 1 millioen dollar. Toen men den konjng de brillanten overreikte vroeg een beambte: Op welke bank wil uwe majesteit en kameraad-ko ning (na lange debatten van den raad van commissaris was men het er over eens geworden om bem aldus aan te spreken) den ohèque afgeven?" „Waarom zou ik met een cheque beta len als ik contant 'betalen kan? Hoc is de koers van den dollar?" De ambtenaren noemden toen den officieelen koers van den roebel. Het was echt-er een publiek geheim dat de- pariteit met den dollar slechts met- moeite gehandhaafd kon worden en dat de roebel in dezen tijd reeds de helft van zijn waarde verloren had. „Best", ant woordde Aman Oellah, zoo heb ik het- zelf ook uitgerekend. Daarop beval de koning aan zijn adjudant om te betalen De adjudant opende een klein handkoffer tje en nam er een pakje bankbiljetten, dat hij tegen quitantie aan den beambte overreikte. De beambten moesten zich goedhouden; zij durfden den lagen koers van den roebel niet 'bekennen en de eigen valuta, in de oogen van den vreemdeling in discrediet- brengen. Op het belasting kantoor eischte men echter betaling in dollars en zoo was de directie van het ju- weelentfonds' gedwongen, een millioen dol lar voor veel hoogeren koers terug te koo pen. Het werd een nadoelig zaakje voor de Regeering, terwijl men later hoorde, dat Aman Oellah het groote 'bedrag aan roebels tegen billijken koers in het bui tenland gekocht had. Zoo gelukte het den koning, de steenen voor een klein gedeelte van him werkelijke, waarde in zijn bezit te krijgen. De zwarte beursmakelaars van New-York. Sinds cenigen tijd hoorde men telkens dat dn New York bankloopers overvallen, beroofd en ontvoerd werden. In den regel maakten de roovers een goeden buit. Dezer dagen echter is zoo'n roofoverval tot. opheldering gebracht; het betrof een banklooper, die 512.000 dollar in effecten bij zich had. Eenigen tijd "ater belde hij zijn bank op en deelde mede dat men hem overvallen en 'beroofd had van de hem toevertrouwde effecten. De politie van New York stelde direct een uitgebreid onderzoek in wat tot verrassende resulta ten leidde. De overval was n.l. gefingeerd en de bankloopers maakte-n gemeene zaak met hun aanvallers. Dit voorval versterkte de politie van New York, die de zaak al lang niet meer vertrouwde in hare raee- ning, dat het. grootste gede«'te de«- r~-f- overvallen op de bankloopers op dezelfde manier verklaard kunnen ivo. .;a. e.. -o,c nasporingen bevestigden dan ook deze vermoedens en het gelukte de politie een geheime misdadigers-organisatie op het spoor te komen, waartoe ook de reeds „overvallen en 'beroofde" bankloopers be hoorden. De zoogenaamde „zwarte beursmake laars" zorgden er verder voor, dat de papieren in baar geld omgezet werden. Tot nu toe is het echter nog niet gelukt om er achter te komen wie dit- eigenlijk zijn en men kent ook nog niet- de manier waarop de gestolen papieren door hen onopgemerkt aan de beurs gebracht en verkocht kunnen worden. Daarom heeft men in de verschillende banken van New York besloten stenger controle, uit te ^efenen op de verhandelde effeten, om Gaard oor tenminste eem'germate beveiligd te zijn tegen deze mis'adigersbenden en om den handel in deze effecten zoo mo gelijk geheel en al te fnuiken. Daar de misdadigers alleen met groote middelen, die de „roofovervallen" hun verschaft had den, in de mogelijkheid verkeerden om de bankloopers om te koopen, zal hoogst waarschijnlijk de methode, waardoor men hen verhindert, de effecten te verzilveren, de eenige manier zijn, die een einde maakt aan de reeks „roofovervallen" der laatste maanden. zooals het goeden buren betaamt, speeld werden. Het bestuur van de R. K. S. V. burg" maakt van deze gelegenheid gebi om de jongens te wijzen op het bestajj van de afd. Gymnastiek en het groote n; van deze afdeeling. Dringend worden i. Meerburgers, aangeraden iederen Maai dagavond aanwezig te zijn voor een uurtj. niet allen aangename, maar ook hoo$ nuttige sport voor lichaam en geest. D,- jongens voortaan 's Maandags present-, oo| in verband met de a.s. uitvoering. O.V.V.-Jun.Leiden-Jun. 30. Reeds spoedig na den aanvang ontwil;, kelt zich 'n vlug, aardig spel. O.V.V. is 1 de meerderheid en haar rechtsbinnen W(_. al gauw de score te openen. Leiden paij nu wat beter aan, -doch 't solide O.V.V, backstel is haast- niet- te passeeren, zo& dat haar keeper weinig te doen krijg- Nog voor de rust weet de rechtsbuit van O.V.V. met 'n mooi vleugelschot maals te doelpunten. Na de rust hebzelfdj - spelletje. O.V.V.'s aanvallen zijn echte: iets gevaarlijker dan die van Leiden. 0.V,v V. krijgt een penalty toegewezen, die dooi f' den linksbinnen onhoudbaar wordt ing* si schoten. Spoedig hierna kondigt "dt •scheidsrechter einde aan. NEDEKLAND^CHE VOETBALBOND. D. V. S. I—D. V. V. I 5—1. Een gemoedelijk partijtje waarin D. V, S. de sterke bleek. Eerst, ging het spel ge. ruimen tijd op en neer en wist D. V. V. de D.V.S.-spelers herhaaldelijk in de buiten- spelval te lokken. Het eerste doelpunt was van Mortier van D. V. S. en nog voor weiden 2 doelpunten hieraan toegevoegd (30), waarna D. V. Y. van een fout pro fiteerend en er 31 van maakte. Na de rust speelt D. V. S. te veel zijdig en wordt- een gedeelte van het elftal genegeerd. Toch is het opnieuw Mortier die 2 goede doelpunten maakt en hierdoot D. V. S. aan een groote overwinning helpt. Rugby in practijk. Scheidsrechter gelyncht. Naar „FAuto" meldt werd de scheids rechter van den rugbywedstrijd R. C. Nar- bonnais tegen Stade Piscénois om het kam pioenschap van Languedoc, de heer Lieu- se, door de supporters der verliezende plaatselijke club, na afloop van den wed strijd gelyncht. Hij werd in zorgwekken- den toestand naar Nar bonne gebracht en kwam pas om acht uur des avonds weer bij bewustzijn. Zijn toestand is levensgevaar- Een der vele gevallen, zooals ze tham wekelijks bij het rugbyspe-1 in Frankrijk voorkomen. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereenïging „Meerburg" (Zoeterwoude Hv R.). Het- was Zondag jl. voor de Meerbur gers een goeden dag. Niet minder dan 5 puntjes van de 6 werden binnengehaald. Het eerste elftal speelde tegen O. V. V. te Oegstgeest en bleek de meerdere te zijn met 40. Meerburg I is in de goede richting. Nu alles op alles gezet om een kranig figuur in deze competitie te slaan. Wanneer onze jongens volhouden het eerste elftal volledig te doen uitkomen en er wordt met enthousiasme gespeeld dan .komt alles wel goed. Er moet rekening me de gehouden worden, dat er nog zware wedstrijden te wachten staan. Meerburg II kreeg S. Bevnardus II tc gast. Om 2 uur werd de wedstrijd aange vangen en direct was te zien, dat Meer burg het dezen keer meende. Door goed samenspel werd het eerste doelpunt-je voor Meerburg gemaakt. Dit gaf den jongens moed en steeds wisten ze door te breken. Jammer echter, dat veel mooie aanvallen en mooie kansen door de gladheid wer den verknoeid. Dit. nam echter niet weg, dat Meerburg den keeper van Bt. Bern. nog tot 3 maal toe liet nakijken gaf, zoodevfc de rust intrad met een stand van 30 in het voordeel van Meerburg. Na de rust werden de gasten meer en thousiast waartegenover stond dat Meer burg verslapte. De wedstrijd werd nu spannend. St. Bern. zette alles oj) alles om deu achterstand in te halen, hetgeen hun door taai volhouden ook gelukte. Tot over maat van ramp werd door Meerburg in het beruchte gebied hands gemaakt met als gevolg: de elfmeterschop. De keeper was echter op zijn plaats en wist het vinnige schot te keeren. Na eenig heen en weer getrap werd. door St. Bern. den gelijkma ker geforceerd, met welken stand ook het einde kwam. Hier is weer een wedstrijd gespeeld, welke door Meerburg gewonnen had kunnen worden indien het enthousias me na de- rast niet totaal verdwenen was. Enfin een volgenden keer beter. Onze Junioren kregen ook bezoek van St. Bernardus. De Meerburgers hebben zich aan dc afspraak gehouden en dezen wedstrijd gewonnen. Een heel aardig ge speelde en spannende wedstrijd. Uitslag 10 voor Meerburg. Opgemerkt dient nog te worden, dat de wedstrijden in zeer goede verstandhouding Rijnstreek-schietwedstrijden. De stand van de te Alphen aan den Rijn door de afd. van den Bijz. Vrijw. Land storm gehouden wordende Rijnstreek-schiet wedstrijden uitsluitend voor leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier is op heden ale volgt: Korps 1: Bodegraven IIT, 237 punten. Vrije baan: 1. F. Zaal, Bodegraven 90; 1 maal 30; 2. V. v. d. Veer, idem 90; -3 maal 29; 3. M. de Jong, Boskoop 89; 1 maal 29; 4. J. Hoogendoorn, Bodegraven 88; 4 maai 29, 2 maal 23; 5. E. G. Verkerk, Aiphen 4 maal 29, 1 maal 28; 6. P. A. v. Vliet, idem 88, 3 maal 29; 7. A. Vis, idem 88, 1 29; 8. Chr. Zuïdam, idem 87, 1 maal maal 28. Personeel. Klas A: 1. D. v. d, Wolf, Bos koop 5048; 2. J. Hoogendoorn, Bodegra ven 4949. Klas B: 1. P. A. v. Vliet, Alphen 4948; 2. Sj. Krotje, idem 4946; 3. G. Kruiswijk, idem 4945, b. 1. s. 9; 4. J. v. d. Pol, Bode graven 49—45, b. 1. s. 7; 5. C. J. v. Dijk- idem 4846. Klas C: 1. H. v. d. Zwan, Alp'hen 47—46; 2. D. Kapteijn, Bodegraven 4745; 3. C. Koren, Aiphen 4739; 4. G. v. d. Laai), Bodegraven 4646. Klas D1. S. Kraan, Alphen -1347; 2- J. Snel, idem 4741; 3. C. Verkerk, idem 44—41. Geluksbaan: 1. W. Verduijn, Bode-graven 298; 2. T. Andcweg, idem 297—99; 3. H. d. Soest, Boskoop 29798; 4. A. v. d. Meer. Alphen 2989998; 5. L. Verleun, Aiphen 2989898; 6. Chr. Zuidam, idem 295;;- D. v. d- Wolf, Boskoop 294; 8. J. v. d. Bodegraven 293; 9. F. Zaal, Bodegraven 292; 10. G. v. d. Laan, Bodegraven 290. Van de Brusselsche winterbaar* Op dc Brusselsche winterbaan is 144 minuten-wedstrijd verreden met 5 kW semen ten op z!n Amerikaansch, waaraf werd deelgenomen door 18 koppels, waar onder het Nederlandsche duo Brasnen- ning-Pijnenburg. Winnaars werden Wan tors—Vermand el met 17 punten. Tweed' werden Braspenning'Pijnenburg met U punten, die 'n uitstekenden indruk maak ten. De overige koppers waren een tot v:l ronden achter. In 144 minuten werden 108 K.M. 400 afgelegd. JÊ Te Gent is een 3 uurswec!strijd op 1 Amerikaansch met. 3 klassementen verre den. Winnaar werd het koppel Dewaele-- Decorte, dat 130 K.M. 575 M. aflegde- overige koppels waren een of meerdert ronden achter.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8