UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN PINSDAG 19 MOVE? TBER 1929 EERSTE BLAD. PAGINA 3 BAROMETER telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 19 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut té De Bildt: [oogste barometerstand: 769.6 te Müncben. ,aagste barometerstand: 741.8 te Stomoway. Verwachting tot den avond van 2 Nov. leest, matige tot krachtige Zuidelijke tot luidwestelijkè wind. Betrokken niet tijde- jjke opklaringen. Waarschijnlijk regen- mien. Aanvankelijk veel zachter. luchttemperatuur. 62 gr. a LICHT OP VOOR FIETSEN e. a. Van Dinsdagnamiddag 4.32 uur tot Woensdagmorgen 6.59 uur. De webhouder van onderwijs is verhin- lerd morgenmiddag spreekuur te houden. Bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij iduard IJdo zijn verschenen de verslagen an de Gezondheidscommissie, van het louw- en Woningtozioht, van de Verbe- ering der Volkshuisvesting en van de ge- tiehten Endegeest, Bhijngeest en Voor leest. De Commissaris van Politic te Leiden rengt in herinnering de Verordening, re ilende het toezicht op in Leiden ver- oevende vreemdelingen, waarbij is be taald, dat een ieder, die een vreemde- ing in zijn inrichting, huis of woning op- lemt. binnen 24 uur verplicht is daarvan snnis te geven aan genoemden Commis- van Politie (bureau Vreemdelingen- lier.st, Zonneveldstraat alhier, geopend van 1—12 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver alt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor lienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. TOONEEL. 300e Boefje. In de volgende week geeft liet Ver. Rot- erdamsch-Hofstad-Tooneel, directeur Co'r d. Lugt Melsert in den Schouwburg al- r.er op Maandag 25 November, met Annie d. Lugt Melsert-van Ees in de titelrol, ils herdenking der 300e vertooning Brua- i's Boefje. AARLANDERVEEN. De pluimveetentoonstelling. Men zag in Aarlanderveen in de laatste jaren zeer vele gemoderni seerde kippenhokken verrijzen, en men legde zich veel op de teelt toe. Duizenden kuikens werden dan ook in het afgeloo- pen jaar opgefokt. Voor de eieren vond men voor twee jaar nog niet de gewensch- e afzet, zoodat men na vele beraadsla- pngen een pluimveevereeniging wist te ganiseeren, welke ook een eierenveiling tot stand bracht. Men bezat dus een pluimveevereeniging, eierenveiling, maarvoor de goede ?aug van zaken moet toch het artikel niet alleen een fabrieksmerk hebben, maar moet het ook wettig gedeponeerd zijnZoo dacht men ook hier met de hoenders. Ook Jij moeten bekroond zijn, willen ze in het tadrijf het meest rendabel zijn. Krachtda dig werkt men nu voor een pluimveeten- ponstelling, waarvan de datum enz. wor- bekend gemaakt in een advertentie m dit nummer. Een werkzaam aandeel tabben. de bestuursleden: H. Ouderkerk, eere-voorz., ,J. Kempen, voorz., W. Scher- Penzecl, penningih., J. A. Affourtit, secr. w J. Notenboom comm. De commissie van hijstand wordt gevormd door de heeren |b. Herr, H. Broekhuizen, T. v. Leeuwen fzn. en P. v. d- Lijn, dr. K. R. Kuipers. De Wry bestaat uit Fr. Mandenmaker, Lei- tan, voor groote en dwerghoenders en wa- krvogels, J. G. Blok, Woerden, voor ko enen, alle rassen. Men kan veel belangstelling verwach- temeer nog daar het entree-geld laag ?estelt3 is. Ook werden reeds prachtige pWics prijzen verkregen, o.a. algemeeno ferc-prijzeneen rookstel voor het mooi 'te nftmmer der tentoonstelling,- aangebo den door de Veilingvereeniging „Aarlan- Wfveen", een boekenkastje voor het mooi- nummer op één na der tentoonstelling. °°r groote en krielhoenders: een beker, Ongeboden door de firma A. Blom. Win- wordt die totaal in alle klassen groo- boenders het meeste aantal prijspun- t?n behaalde. Ie prijs 3 punten 2e pr. 2 Punten; 3e pr. 1 punt. plaqueite, aangeboden door de gym- tïHiek-vereeniging „Turnlust" alhier, een Phquette, aangeboden door de vereeni- ging van oud-leerlingen „Ons Belangr al hier, een lauwerkrans, aangeboden door N.X., een medaille, aangeboden door de jonge dames Delfos, twee medailles, aan geboden door den heer N. Delfos, een portefeuille aangeboden door den heer P. Verdonk, 5 maal 5 K.G. P. Sluis Ochtend- voer, uitgeloofd door de N.V. P. Sluis pluimvee- en vogelvoederfabriekën, Wees- perkarspel, een 'uxe-bus thee, aangeboden door den heer J. W. Rodenburg, 5 K.G. Bertels „Kunstkorrel", aangeboden door de N.V. Bertels Oliefabrieken, Amster dam, 2 maal 5 K.G. „Standaard:'-ochtend- voer, aangeboden door den heer Th. Cocx, een ontbijtkoek, een busje cacao en een doos was, aangeboden door den heer G. van Bemmel, een luxe-kistje sigaren, aan geboden door den heer A. L. v. d. Klein, een flesch wijn, en een luxe-doos toffee's, aangeboden door den heer A. M. de Vries, 4 maal 1 baaltje a 2.5 K.G. Fid-O-Pep eiervoer, aangeboden door The Quaker Oats Campany, Mosseltrap 5, Rotterdam. Ken taart, (een kip), aangeboden door den heer J. T. Johun, Alphen aan den Rijn, een Vaas, aangeboden door den heer J. Eikelenboom, een metalen notabloc door het Land- en Tuinbouw-bure.au der L G. Faber Industrie, Amsterdam, een luxe-bus cacao, aangeboden door den heer D. Snel, 5 K.G. Ceres „Kunstkorrel", aangeboden door den heer C. P. Walra ven, 2 maal 2 pak vogelzaad, aangeboden door den heer C. P. F. Albers, een jaar gang van „Ons Maandblad", uitgeefster Pluimveevereeniging Bussum en Omstre ken, een lauwerkrans aangeboden door N.X. Voor konijnen: een beker, aangeboden door den heer C. J. de Jongh, Leiden. Winnaar wordt die totaal in alle klassen konijnen het meest aantal prijspunten be haald, le pr. 3 punten, 2e pr. 2 p., 3e pr. 1 punt. Een lauwerkrans aangeboden door N.X„ een medaille, aangeboden door den heer A. IJdo, Alphen aan den Rijn. een verzilverd bronzen medaille, aangeboden door de redactie van „De Bedriifspluim- veehouders" en „Avicultura", een kistje sigaren, aangeboden door den heer J. W. Bestenbroer, 5 K.G. gemengd graan, aan geboden door den heer C. P. Walraven, Een doos luxe-postpapier, aangeboden door den heer Th. Herr, een asehbakje, aangeboden door den heer C. van 't Riet, 2.50 aangeboden door N.N., 2 maal 1 worst, aangeboden door den heer Jac. de Wit, een bloempot, aangeboden door den heen.- .j. Eikelenboom, een boterletter, aangeboden door den heer T. v. Leeuwen, een porcemonnaie, aangeboden door den heer P. v. Donk, een jaargang van „Ons Maandblad", een lauwerkrans, aangebo den door N.N. Voor eenden: een flesch wijn, aangebo den door den heer G. van Bemmel, een bo terletter, aangeboden door den heer T. van Leeuwen, een luxe doos toiletzeep en een busje brasso, aangeboden door den heer G. van Bemmel. Een luxe bus cacao, aangeboden door den heer J. W. Roden- burg, 4 maal een doos Bertels „Kunstkor rel" en een asehbakje, aangeboden door den heer C. van 't Riet. Behalve deze prijzen komen nog steeds prijzen en eere-prijzen binnen. Het blijkt dus wel dat het. bestuur han den vol werk heeft. Moge haar werken be loond worden met succes... De Moeder-Overste der St. Joannes- Stic./iing. Met leedwezen deelen wij mede, dat de cerw. Moeder-Overste, die van de laatste H.H. .Sacramenten is voor zien, sieeds achteruitgaande is. OucMandbouwcurshferi. Dezer dagen vergaderde „Ons Belang", de Bond van Oud-leerlingen van landbouw wintercursis- ten. in de zaal van den heer N. Delfos. Het voornaamste punt van het program ma waren de lezingen in het a.s. winter seizoen. Een. vijftal personen zullen uitge- noodigd worden of hebben zich reeds op- gegeven voor bovengenoemd doel. Dc eer- j ste iezing zal gehouden worden door den heer Kuipers, dierenarts te Alphen aan den Rijn, over de t.b.e.-bestrijding. Ver der kwam ter sprake de bestrijding van de runderhorzel. Het bestuur hoopte, dat de landbouwers het a.s. voorjaar meer medewerking zouden toonen als in het afgeloopen jaar Vervolgens werd verslag uitgebracht van de proefvelden alhier. Van de stikstofhoudende meststoffen, stond bovenaan het kali salpeter-proefveld van Gebr. Affourtiteen ander proefveld toon de aan, dat kali als meststof zeer gunstig had gewerkt. Personalia. De heer C. v. 't Riet al hier is benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Ridderkerk. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgen te 9.30 uur ten Raad'huize. Punten ter behandeling: 1. No tulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelin- gen. 3. Vrijstelling verordening Art. 114 bis der Gemeentewet voor het brugbedrijt'. 4. Vaststelling begrooting dienst 1930 voor het brugbedrijf. 5. Verhuring postkan totor en woning brievengaarder. 6. Comptabele besluiten. 7. Benoeming onderwijzer open bare lagere school. Voordracht: 1. Fr. J. v. d. Voorde te Gouda; 2. J. Viersen te Leiden; 3. P. Suringbioek te Vlaardingen. 8. Voorstel tot aanschaffing van een be graaf toestel. 9. Voorstel van den voorzit ter tot verhooging jaarwedde wethouders. 10. Voorstel tot het verleenen van een gra tificatie over 1929 aan den gemeente-werk man en tot verhooging van diens jaarwedde met ingang van 1 Januari 1930. 11. Nadere voorstellen inzake bediening van de Kou- dekerksche brug. 12. Reclame schoolgeld van A. C. van Wensveen. 13. Vaststelling steunregeling in geval van werkloosheid. NIEUWKOOP. Als herinnering aan de zoo prachtig ge slaagde Nieuwkoopsche „Lichtweek" werd ons het volgende schoone gedicht toege zonden; De electriciteitsweek. Wat een drukte in ons dorpje Wat een drukte op de straat! 't Is een dringen voor de winkels, Waar het dan ook thans om gaat. Bij de bakkers fijne bollen, Taartjes cn goudbruin beschuit. Bij de groentenhandela-ren Bananen en het. mooiste fruit. Dc manufacturiersche zaken Zagen er allen keurig uit. Om heel fijn te etaleeren Moet men hebben een groote ruit! Bij de kappers was het aardig Met die poppen bij mekaar, Eentje was een pas-geknipte Met het mooiste polkahaar. Bij de slagers dikke worsten Hammen, spek, vet en fijn vleesc'h, 'b Was om van te watertanden 'k Ben er heel lang voor geweest. Nieuwkoop's toekomst zag ik verder, De verkeersweg en de plas, Met de mooi. gebouwde villa's, Op het pas gemaaide gras. Ieder kon geen prijsje winnen, Dat wist ge toch allemaal, Toch zat ieder braaf te luist'ren In een overvolle zaal. De prijzen zijn dan nu gevallen, Menig' zaak zag zich bekroond, Het is altijd reuze aardig Als je moeite wordt beloond. De electrischc verlichting, Is een uitkomst voor deez' tijd, 'k Hoop dat nu 't electrisch wonder In heel ons dorpje wordt verspreid. Want als dat er niet zou wezen Kon 't hier lang zoo vlot niet gaan, Het oude, gele olielampje Is gelukkig van de baau. Daarom hulde aan den vinder Die dat licht ontsteken kon, Hulde aan den welbekenden Thomas Alva Edison! Nieuwkoop. A. R ij n b e e k. VAN M'N BOEKENTAFEL Flcor door Jaap van Baren. Uitgave F. H. Bakker, Baarn. In dit jongensboek van Jaap van Baren, van wiens hand reeds meer dergelijke boe ken verschenen, is Floor de groote, guitige en tevens flinke vent, die reeds lang de kinderschoenen ontwassen is, maar die vc-or de schooljongens uit het dorp een goede kameraad is. De serie guitenstreken in dit aardige jongensboek kome natuurlijk op rekening van de schooljongens, maar bij alles wordt Floor geraadpleegd en hij is het, die alles in goede banen leidt en op de jongens een prachtigen invloed uitoefent door zijn edel karakter. Dit boek zal dan ook zeker op alle jon gens, die het lezen een goeden indruk ma ken en hen leeren, hoe zij bij hun guiten streken toch goed en edel moeten han delen. De uitgave is met een keurige bandtee- kening en platen van Jan Lutz goed ver zorgd. Jammer .is het alleen, dat enkele zetfouten en verkeerde regels de druk ont sieren. Overigens e: n zeer goed en aanbe velenswaardig boek. Berichten reeds gep'aatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. R. K. VOLKSBOND. De viering van het 35-jarig bestaan. Zooals reeds eerder gemeld, zal de afd. Leiden van den R. K. Volksbond Zondag a.s. haar zevende lustrum op feestelijke wijze herdenken. Deze herdenking zal plaats hebben in de Stadsgehoorzaal, des avonds te 7.45 uur. Hiervoor is de medewerking verkregen van de R. K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio", die eenige liederen zal uitvoeren, terwijl de R. K. Gymnasfciek- vereeniging „Jeanne d'Arc" met haar da mes- en heeren-leden diverse oefeningeu ten beste zal geven. Voorts zal de voorzitter, de heer J. H. N ij-hu is, een openingsrede houden, terwijl een spreker van Herwonnen Levenskracht een opwekkend woordje zal spreken over „De Vrijwillige Stuiver" ten bate van het T uberculoscfonds. Na de pauze zal de Lijd gevuld worden door het optreden van enkele humoristen, zoodat het bestuur vertrouwt, dat vele le den deze feestelijke herdenking zullen wil len meemaken en daartoe dan ook krachtig aanspoort. Herinnerd wordt tevens aan het Triduum, dat deze herdenking voorafgaat op Woens dag, Donderdag en Vrijdag, des- avonds te 7 uur in de Hartebrugskerk. EEN T0 0NEELUITV0ERING IN DEN SCHOUWBURG. Het viel ons buitengewoon mee', toen wij half September het A.G.A.B.-troepje ter gelegenheid van de H. A. M. A. T. in den Haag de „drie Wijsheden van den Ouden Wang" zagen opvoeren. Was er vroeger nog al eens iets aan te merken geweest op het spel der A.G.A.B.-leden, nu bleek dat er onder de regie van Paul Huf werke lijk heel veel bereikt was geworden. Ook waren er meerdere jongeren, die hun beste krachten gaven. De recensies in de pers waren dan ook zeer gunstig. Nu dezelfde spelers Donderdag a.s. met hetzelfde stuk in den Schouwburg zullen optreden, weer onder leiding van Paul Huf en met speciale décors van Tom Ni?;, kunnen wij onze lezers aanraden dien avond voor deze uitvoering te reserveeren. Bovendien steunt men een goed werk, daar de baten geheel worden afgedragen aan de noodlijdende H. Hart-conferentie van de Sint Vincentius-Vereeniging. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij «v. Zwicht, Bree- straat 126 en op Rapenburg 24. Moge deze laatste aansporing feitelijk overbodig zij-j. U krijgt waar voor uw geld en u werkt mee om de armen met- minder zorg dooi den a.s. winter te helpen' Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft haar maandelijks ver schijnende „Mededeelingen" met een ex tra Xovembcr-ninnmcr uitgebreid, dat- ge heel gewijd is aan de Telefoon-kwestie. Handelsregister K. v. K. Wijziging 1708. Onderlinge Brandwaar borg Mij., Zoeterwoude, Zuidbuurt Wijk C. nr. 26. Overl. Bestuursl.: Q. Doeswijk, Zoe terwoude (in 1928). N. Best.lid: W. de Boer, Zoeterwoude. Folklore-archief. De Maatschappij der Nederlandsche Let terkunde alhier heeft besloten tot de in stelling van oen Folklore-Archiet; waarin zullen worden opgenomen kantteekeniugen op het gebied van sprookjes en volkslied, sage en volksgebruiken, too verformules en bijgeloof. Gietermiddag heeft de D/j-jarige J. S. wonende Binnenlaan 11 alhier een schaal tje kokend vei. over zich heen getrokken. Het kind bekwam ernstige brandwonden aan gelaat en armpjes. Door den eerste hulpdienst is de kleine naar het Acade misch ziekenhuis overgebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag en van Zondag op Maandag is door een nacht waker van de N.V. Leidsche Nachtveilig heidsdienst en controle een rijwiel onbe heerd gevonden. Beide rijwielen zijn door hem ten kan tore van Nachtveiligheidsdienst, Heeren gracht 18 gedeponeerd, waar ze ter be schikking blijven tot de eigenaars komen opdagen. De collecte, gisteren in de Hartebrugs kerk gehouden, na liefdadigheidspredicatie van den zeereerw. heer E. Helrner, voor **n nieuwe kerk te Rotterdam, heeft opge bracht f G53. BINNENLAND. Uitvaart wethouder Drabbe. Hedenmorgen zijn in de kerk van O. L. Vr. v. d. H. Roz'enkrans, Jacob Obreoht- straat te Amsterdam de uitvaartdiensten voor wethouder Von Frijtag Drabbe ge houden. Voor het hoofdaltaar stond de lijkbaar met het stoffelijk overschot, omgeven door brandende kaarsen. Om 8 uur nam de gezongen H. Mis van Requiem een aanvang, welke werd opge dragen door den pastoor der parochiekerk. In het priesterkoor had o.m. plaats geno men de deken van Amsterdam. Behalve de familie van den overledene merkten we onder de vele belangstellen den op burgemeester W. de Vlugt, eenige wethouders, den gemeente-secretaris, het oud Tweede Kamerlid G. Bulten, voor zitter van de A.R.K.A., eenige raads leden, verschillende hoofdambtenaren en ambtenaren van heb stadhuis en van de Rijksverzekeringsbank en vele anderen. Naast het hoofdaltaar was het vaandel van de Alg. R. K. Ambtenarenwereeniging opgesteld, dat met rouw was omfloersd. Er waren talrijke bloemstukken. Om 10 uur was de plechtigheid geëin digd. Dood el ijk ongeluk. Zaterdagmorgen is de 18-jarige sleeper J. Koenen uit Brunssum in dc ondergrond- sche werken van de staatsmijn Hendrik al daar tusschen twee met. 'Steenen beladen wagens bekneld geraakt. Hij liep een sche delfractuur op en overleed denzelfden dag in het ziekenhuis. Boot aangespoeld. Uii Schiermonnikoog wordt gemeld: Hedenmorgen omstreeks half twaalf is alhier een scheepsboot aangespoeld, ver moedelijk van een visschersvaartnig af komstig. BUITENLAND. Oppositie-onderdrukking in Rusland. KOWNO, 18 November. (V. D.) Volgens berichten uit Moskou deelt het. officieel telegraafagentschap der Sovjet-Unie mede, lat de Executieve der Communist sche Partij besloten heeft, de rechtsche oppo sitie te ontbinden en haar leiders, onder wie Boecharin, Rijkof en Tomkins, uit de communistische partij te zetten. Boecharin heeft medegedeeld, dat hij dit besluit niet kan erkennen. Ontploffing van een petroleumtank. ROME, 18 November. (V. D.) Uit. Bari wordt gemeld, dat één persoon werd ge dood en elf kinderen werden gewond dooi de ontploffing van een petroleumtank vóór een magazijn. De eigenaar van het maga zijn is gearresteerd. LAATSTE BERICHTEN BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeupd voor volwassenen. Luxor: Niet afgekeurd voor volwassenen. Triaror Niet afgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Gasverstikking. Uit Schiedam wordt ons gemeld: Hedenmorgen om 11 uur is de 67-jarige niej. van Tos wonende op no. 67 in de hof jes van Belo st, dood in haar woning ge vonden. De buren, die een sterke gasluclit ontdekten, zijn de woning binnengedrongen en vonden de^ oude juffrouw dood op den grond liggen. Een medicus constateerde den dood door gasverstikking. Zwervers-einde. Uit oen put in een polder nabij Gouda is -rige week het lijk opgehaald van den 78- igen v. E. Deze man had eenigen tijd geleden bij een bewoner aan de Rijn- en Schiekade alhier vertoefd, doch was daar na in een oudemanner»gesticht te Veisen geplaatst. Hij was niet wel bij het hoofd en was daar weggeloopen en aan het zwer ven gegaan. GROOTE BRAND IN DU ITSCHLAND. ROSSLAW, 19 Nov. (V. D.) De groote Mühlenwerke te Meinsdorff zijn vannacht door een enormen 'brand verwoest. Deze brak vanmorgen tegen half 4 uit. Toen de Mühlenwerke op den benedenverdieping nog in bedrijf waren stond het bovenge deelte reeds in volle vlam. De brand weren van Rosslaw, Dessau en andere om- liggenden plaatsen verleenden assistentie, doch de fabriek brandde totaal af. Dc oorzaak is nog niet bekend. HET NOODWEER IN ITALIË. MILAAN, 19 Nov. (V. D.). Uit de pro vincies Campagna, Sicilië en Sardinië komen berichten binnen over groote schade, welke door het noodweer der laat ste dagen is aangericht. In Campagna is een in aanbouw zijnd gebouw van twee verdiepingen ingestort. Ook op Sicilië en Sardinië zijn verscheidene huizen inge stort. In ecu gebouw werden 8 personen onder de puinhoopen 'bedolven. In een dorp bij Napels had oen groote aardver schuiving plaats. Op dc lijn SalernoPo- tenza is tengevolge van een aardver schuiving een goederentrein ontspoord. De locomotief stortte naar beneden en sleepte eenige wagons mede. Dc machinist werd gedood en drie andere spoorwegbeambten werden gewond. In de provincie Latiuni werd door het hooge water een brug weg geslagen. In het ijs van Alaska omgekomen. NEW YORK, 19 Nov. (V. D.). De „Asso ciated Press" meldt uit Nome in Alaska, dat Eskimo's het zwaar beschadigde vlieg tuig van den sinds een week vermisten be kenden vlieger Carl Ben Eilson hebben gevonden. Men neemt aan. dat Eilson en zijn metgezel, den mecanicien Borland, in den ijswoestijn van Alaska /ijn omgeko men. Aardschokken in Noord-Oost Amerika. HALIFAX, 19 Nov. (V.D.). Over Nieuw Schotland. Nieuw Brunswijk en het Ooste lijk gedeelte van de provincie Quebec zijn gisteren hevige aardschokken gevoeld. Het. Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt deelt mede: Gisteravond om 20 uur 39 min. 40 sec. (Greenwichtijd) word aan het Instituut een zeer sterke aardbeving opgeteekend; afstand 1300 K.M.oorsprong in of nabij Oost-Labrador. Blijkbaar is dit dc aardbe ving die gisteren, in verschillende staten in het Noord-Oosten van de Ver. Staf en gevoeld is. LEIDEN, 19 Nov. Vette varkens. Aan gevoerd 382 varkens, 353 zwaar, 29 licht. Prijzen: zwaar f 0.84—0.82, lioht f 0.78— 0.74. Handel tamelijk vlug. ROTTERDAM, 19 Nov. Vee. Aanvoer: 239 paarden, 24 veulens, 1053 magere run deren, 780 vette runderen, 434 nuchtere kalveren, 170 vette kalveren, 325 schapen of lammeren, 171 biggen, 6 bokken of gei ten, 246 graskalveren, 22 overloopers. Prij zen: vette koeien le kw. f5456, 2e kw. f4619. 3e kw. 30—35; vlugge handel, prijzen iets vaster. Stieren lc kw. f 45 47, 2e kw. f 1143, 3e kw. f 3437handel traag, prijzen van vorige week. Kalveren le kw. f8590, 2e kw. f7277.50, 3o k* f 6065; handel traag, prijzen booger. Melkkoeien f 200— 420, kalfkoeicn f200— 425; prijzen voor bolde vrijwel onveran derd, levendige handel. Stieren f 130180, Pinken f 130170, Vaarzen f 170215, Werkpaarden f 150300, Slachtpaarden f 125170; slechte handel, lagere prijzen. Slachtkalvcren f 1720, Hitten f 90—140, Veulens f7090. Fokkalveren f 2025; trage handel, prijzen laag. Biggen f 1522; kalme handel, prijzen van vorige week. Graskalvcren f 40110; iets vlugger han del, prijzen vaster. Biggen per week f 2—2.50. ALPHEN a.d. RIJN, 18 Nov. Veiling. Spinazie f2021, Spruitkool I f2024, II f 14, Kroten f45, Uien E 1.505, alles per 100 Kg. Kroten f33.20, Boerenkool f3 3.30, Andijvie f 22.90, alles por 100 bos. Savoyekool f 10—14.50, Roodekool fS—9.10, per 100 stuks. BODEGRAVEN, 19 N"o\. Kaas. Aanvoer 284 partijen Goudsche kaas, waaronder 27« niet rijksmerk, zijnde 10.836 stuks, wegende 86.688 K.G. Met. rijksmerk le srt. f 5759, idem 2e srt. 3356, zwaardere 61, zon der rijksmerk 5357. Handel vlug. W1SSELN OTEKRINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.28ë. Londen 12.08'-': New York 2.48 Parijs q.7K Brussel 34.67 Zwitserland 48.10 Milaan 12.98 Madrid 34.65 Oslo 66.391 Kopenhagen 63.391/., Stockholm 66.60 Woenen 34.851'., Praag 7.34 Boedapest 43.35 Prolongatie 4 o/y.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3