KERKNIEUWS Het Philosophicum te Warmond STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING EERSTE BLAD. Uitvaart echtpaar Olsthoom. Hedenmorgen te half tien had de uit vaart en begrafenis plaats van het echt paar Olsthoom, dat Vrijdagavond op zoo noodlottige wijze om liet leven kwam. De gezongen requiem werd opgedragen door den zeereerw. heer pastoor P. M. de Vetten. De kerk was tot in de uiterste hoe ken bezet. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op Burgemeester v. Griethuyzen en wet houder Rubenkamp, het college van col lectanten, hev bestuur van de R. K. Boe ien Spaar- en Leenbank en het bestuur van de R. K. Geitenfokvereeniging, van welke vereenigingen de overleden heer Olsthoom bestuurslid was, benevens een deputatie van de Noord Zuid Holl. Tram weg Mij. De beaarding werd verricht door den zeereerw. heer pastoor de Vetten. Diep onder den indruk verlieten allen de dood en akker. ZQETERMEER—ZEGWAART. Gemeenteraad. De radon der gemeen ten Zoetermeer en Zegwaart komen Woens dagavond te 7.30 uur ton Raadhuize van Zegwaart in vergadering bijeen. De agenda luidt als volgt: 1. Medcdee- lingen. 2. Overeenkomstig verzoek eervol ontslag te verleenen aan G. H. W. Roozen als onderwijzer aan de gem. openbare la gere school. 3. Benoeming onderwijzer aan de gem. openbare lagere school, 6e leer kracht. Personalia. Door L. en W. der beide gemeenten is de volgende voordracht ge maakt voor de benoeming van een 6e leerkracht aan de gemeenschappelijke openbare lagere school. 1. G. Graafland, tijdelijk onderwijzer alhier. J. Viersen, tij delijk onderwijzer, alhier, 3. J. M. Goddijn. te Leiden. ZOETERMEER. Rectificatie Raatlsverslag. In het raad§verslag, voorkomende in ons blad van Maandag jl. staat o.a. met op de beruchte bieedsprakerige platteland sche manier. Verslaggever heeft juist te kennen willen geven dat het behandelde kort en zakelijk is afgedaan. Dus moet die zin worden ge lezen niet op de beruchte enz. Zeer spoedig zal nu worden begonnen met den bouw van het Philosophicum te Warmond, waarover wij eerder berichtten. Ter aanvulling van wat wij reeds meld den, volgen hier nog ©enige bijzonderheden. Het Philosophicum zal een schakel zijn tusschen de studie der humaniora en die der theologie voor de studenten in het Bis dom Haarlem. Er zullen twee st.udie-jaren zijn, waarin, behalve de uitgebreide philo- sophie, ook beoefend zullen worden Che mie, Biologie, Hebreeuwsch, Inleid'.ng tot de studie der H. Schrift en Inleiding tot de Theologie. Het studie-program van het Klein-Semi- narie (te Heemstede) zal nog nauwer wor den aangepast aan dat. van de gymnasia; daarom is de phïlosophie nu geheel naar het Philosophicum te Warmond overge bracht. Ook op het. studie-program van het Groot Seminarie zal de studie der p'hilosophie niet meer voorkomen, waarom daar de studie een jaar korter zal zijn. ter zal zijn. Het aantal studie-jar en zal in den ver volge met één jaar worden verlengd en duren 6, 2 en 4 jaren resp. op KJein Semi narie, Philosophicum en Groot Seminarie. Het plan is, dat het eerste studiejaar zal aanvangen in Sept. 1930. Tot Directeur is, zooals reeds gemeld, door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem benoemd de zeer eerw. zeergel. heer .T. H. Niekef, professor in de philosophie- aan het Groot Seminarie. In het nieuwe gebouw, waarva-n Jan ►Stuyt de architect is en aannemer de heer De Vreede (Noordwijk), zullen vertrekken zijn voor zes professoren en voor 130 stu denten, die elk hun eigen studeerkamer liebben. „SANCTUS AUGUSTINUS". Mgr. van de Wetering herdacht. Lezing van Vital Hasaert over Katholieke Kunst. In de gisteravond gehouden vergadering van de R. K. Student en vcreeniging „Sanctus Augustinus" heeft de praeses, de heer H. Frank, met enkele woorden het overlijden van Mgr. van den Wetering, aartsbisschop van Nederland in zijn ope ningswoord herdacht. Spr. wilde hem, die 34 jaar lang de dra ger was geweest van het hoogste kerkelijk gezag in Nederland, eenigc woorden wij den, hoewel hij hem noch persoonlijk heeft gekend noch zijn invloed op Katholiek Ne derland ten volle kon bcoordeelen. Het heengaan van Mgr. van de Wetering noemt spr. een groot verlies voor Katholiek Ne derland, maar niet minder voor de katho lieke studenten. Spr. verzocht daarom allen Z. D. H. in hunne gebeden te her denken. Hierna werd door den weleerw. moderator met de studenten een gebed ge stort voor de zielerust van den overleden kerkvorst. De praeses deelde vervolgens mede, dat St. Augustinus wegens het overlijden van Mgr. v. d. Wetering voor 14 dagen rouw had aangenomen. Als spreker voor dezen avond was door St. Augustinus uitgenoodigd de heer C. M. van Moorsel, architect te Den Haag, doch déze was door ongestoldheid verhin derd. Het bestuur had evenwel den heer Vital Hasaert. bereid gevonden een voor dracht te houden. Deze verkreeg daarna het woord om een en ander te vertellen over het werk van eenige onzer Noord- eïi Zuid-Nederlandsche kunstenaars. Spr. zegt in zijn inleiding, dat hij als Vlaming eerbied heeft voor al hetgeen er op kunstgebied in Noord-Nederland wordt gedaan en is bereikt, maar er is nog veel te doen. De verantwoordelijkheid tegen over onze medemenschen is nog niet ten einde. Aanhalend het nog eeTst kort geleden gesproken woord van pater Sassen, dat er een tekort aan Katholieken is ook in de wetenschap, zegt spr., dat zij in de kunst toch een goede en vooraanstaande plaats innemen. Dit getuigt zelfs een niet-Katho- liek als Albert Plasschaert. Na een uiteenzetting te hebben gegeven van het begrip kunst, welke is een schoon heid, omdat zij is splendor veri de glans van het ware dan moeten wij als bezit ters van de waarheid dat ook uiten, dan moet dat ook blijken uit cte christelijke kunst. Wanneer de materialisten uitroepen, dat de Katholiek niet meer in staat is de kunst te bezielen, dan wordt zulks door de ka tholieke kunstenaars duidelijk tegenge sproken met hun werken. De katholieke kunstenaars toch hebben begrepen, dat het hiui taak is apostel te zijn, om de men- schen gelegenheid te geven tot verruiming. Daarvoor moet men echter liefde hebben, onbaatzuchtige liefde, die niet berekend is, maar geeft eri niet anders dan dat. En wanneer wij ons verruimd gevoelen, dan pas kan gezegd worden, dat de kunstenaar zijn doel heeft bereikt. Als voorbeeld haalt spr. daarbij aan, dat het. al heel weinig geeft, of iemand bezitter is van v. Gogh's maar meedoogenloos is voov da armen. Dat is de bedoeling van den kunstenaar nim mer geweest- Ter staving van zijn bewering liaalt spr. verder aan Toorop zelf, die heeft gezegd, dat er voor hem drie dingen noodig wa ren, wilde hij een beeltenis maken. Ten eerste, moeten wij in harmonie zijn met het beste, dat in ons leeft, met Jezus. Ten tweede moeten wij de menschen doorgron den tot op hun eigen zieleleven, niet langs den verstandelijkcn weg, maar intuïtief, door ze er op aan te kijken; hun lach, hun onwillekeurige bewegingen, wat ze uitstra len. Ten derde moet de kunstenaar een scheppende natuur hebben, die iets eigens, iets zelfstandig weet te maken. De heer Hasaert verdeelt dan zijn le zing, die door tal van lichtbeelden werd verduidelijkt en er eigenlijk het voornaam ste deel van vormden, in twee declen door te laten zien in het eerste de werken van den beeldhouwer W. van den Winkel, Dom Gregorius de Wit, O.S.B., Thomas Groe- nendael. O.S.B., en Jan Toorop, allen schil ders en in zijn tweede deel de werken van de schilders Otto van Rees, Dom Jac. v. d. Mey, O.S.B., Joop Nicolas, Henk Wiegers- ma en Alb. Servaes. Aan de hand van de lichtbeelden wijst de inleider daarbij op het onderscheid, dat er tusschen die twee categorieën bestaat als ideo-plastikers en visio-plastikers. Er bestond van de zijde der lecleu veel belangstelling voor deze lezing, waarna de praeses den heer Hasaert hartelijk dank zegde aan het slot van zijn voordracht. DINSDAG 19 NOVEMBER 1929 vember tot en met 5 December 1929 cp werkdagen en bovendien op 21, 23. 24, 28, 30 en 31 December 1929; lo. in afwijking van het. bepaalde in art. 40, eerste lid, der Arbeidswet 1919 de werktijd van de in hun onderneming werk zame bakkersgezellen per dag met. ten hoogste 2 uren en per week met ten hoogste 12 uren wordt verlengd; 2o. in afwijking van het bepaalde in de artt. 23 en 24 der Arbeidswet 1919, dooi de in hun onderneming werkzame jongens van 16 en 17 jaren gedurende ten hoogste 10 uren per dag en 55 uren per week arbeid wordt verricht, onder voorwaarde, dat: a. de arbeidstijd dezer jongens in zijn ge heel gelegen is tusschen 7 uur des voormid dags en 7 uur der namiddags; b. de betrokken jongens, indien zij op Zaterdag na 1 uur des namiddags arbeid verrichten in dezelfde week hetzij op ten minste één anderen werkdag na 1 uur des namiddags, hetzij op Maandag vóór 12 1/2 uur des namiddags, geen arbeid verrich ten; B. hoofden of bestuurders van de onder A genoemde ondernemingen er aan te her inneren, dat, zoolang van de vergunning gebruik wordt gemaakt, overeenkomstig het bepaalde bij art. 10, derde lid, van 'het Rusttijden- en Arbeidslijstenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1923 uit een naast de arbeidslijst opgehangen geschrift op duidelijke wijze moet blijken, hoe de werkuren over de verschillende dagen der week worden verdeeld. Eervol ontslag aan twee hoogleeraren. B. en W. van Amsterdam stellen den raad voor om aan de heeren dr. G. Hon- dius Boldingh en S. Mendcs da Costa met iugang van 15 September 1930 eervol ontslag te vfcileenen resp. als buitenge woon hoogleeraar en hoogleeraar a-an de Universiteit.. Derde-klasse-rijtuigen in buitenlandsche treinen. De Spoorwegraad heeft een bespreking gehouden over het ontbreken van door gaande rijtuigen derde klasse in do treinen, die de verbinding met- het buitenland on derhouden. Betoogd werd, dat deze rijtuigen wel loo- pen in enkele treinen van het buitenland tot de Nederlandsche grens en omgekeerd, doch op de Nederlandsche trajecten ont breken ze geheel. Van de zijde der vertegenwoordigers de.1' Spoorwegdirectie werd meegedeeld, dat hel plaatsen van derde klasse doorgaande rij tuigen in de treinen naar en van België en Frankrijk op verzet stuit vau de buitenland sche maatschappijen, en het plaatsen van deze rijtuigen in treinen naar en van Duitschland ten gevolge zou hebben, dat deze treinen te zwaar werden; de Duitsche spoorwegen willen er om die reden niet toe overgaan. De enkele verbindingen met Duitschland, waarin van of tot de grens derde-klasse-rijtuigen loopen, kunnen op de Nederlandsche lijnen niet worden door gevoerd op grond van verschillende bezwa ren. Het ligt in het voornemen van de. Spoor wegdirectie, met ingang van den volgenden zomerdienst, die 15 Mei ingaat, in de dag verbindingen voor Engeland naar Vlissin- gen derde kla-sse .doorgaande rijtuigen te laten loopen. J. H. Blum, t Op 77-jarigen leeftijd is in het St.-Jo- seph Ziekenhuis te Vlissingen Zondag morgen te half zes overleden de heer J. H. Blum, te Aagtekerke. De heer Blum heeft zich veel in het openbaa- leven bewogen en was o.a. en kele jaren lid van den gemeenteraad van Vlissingen. terwijl hij op 10 Januari 1905 voor de anti-rev. partij gekozen werd tot lid van de Provinciale Staten van Zee land. Van 3 Juli 1907 af heeft de overle dene zitting gehad in het college van Ged. Staten. Bij schrijven van 6 Juli 1922 nam hij ontslag als Staten-lid. In de zittingspe riode 19091913 maakte de heer Blum ook deel uit. van de Twoede Kamer der Sta- t en-Generaal. Voor de stichting van een Protestantsch Christ. Ziekenhuis te Vlissingen had hij een som van pl.m. ƒ300.000 ter beschik king gesteld. Een rectificatie. Van bevriende zijde maakt men ons at tent op eenige onjuistheden in een drie star van jl. Vrijdag. Wij schreven: In het verreweg overwe gend katholiek arr. Breda. Men maakt er ons opmerkzaam op, dat tot het arr. Breda behooren de protestantsche hoek van N. Brabant, nJ. het. kanton Zevenbergen, waar bloeiende Gereformeerde kerken zijn, en het protestantsche kanton Tholen. Ver der deelt men ons mede (wat ons niet be kend was) dat een der drie liberale rech ters sinds eenigen tijd is vervangen door een protestant, een anti-rev. Wij danken den vriendelijken antï-ïev. lezer van onze courant, die verder schrijft het geheel met ons betoog eens te zijn. HILLEG0M. Balans. Bij de aanbieding v&d de «emeentebegrooting voor 1929 voegden B. en W. een bala-ns met bijlagen, om een meer uitgebreid overzicht van den finan- eieelen toestand te geven. Ook dit jaar wordt, deze methode toegepast. Wij laten hier de rekeningen volgen: BezittingenGemeente-eigendommen 222.157.S9. Nog af te schrijven leenings- schuld 29.700. Gemeentebedrijven 362.871.88. Stich- lingskosten Ned. Hcrv. school S7.520. Voorschotten Volksbelang 390.498.55. Voorschotten aan arbeiders 101.238.78. Kassaldo dienst 1928 26.004.48.5. Schulden: Kapitaal 124.422.99. Vaste leeningen 657.0-15. Rijksvoorschotten 403.135.22- Waarborgsommen 21.983.89. Bezittingen per hoofd zijn gestegen met 10.90 en de schulden met 9.85. De realiseerbare bezittingen waren 1.101.743.69.5; de schulden aan derden 1.0S2.16-1.11saldo meer bezit dan schuld f 22.579.58.5. Per hoofd heeft Je gemeente een schuld van 133.17, wat gedekt is met 135.96. Over 1927 waren deze cijfers 123.32 en 125.06. De belasting naar het inkomen is be groot op 153.000, vorig jaar 112.000 en de laatst vastgestelde rekening 191.483.77 H00GMADE. Uitvoering. Zondagavond werd door de dames-tooneelclub „St. Ursula", onder regie van mej. J. Speet uit Leiden, een uit voering' gegeven ten bate voor een nieuwe R. K. Parochiekerk alhier. Deze uitvoering is schitterend geslaagd en degenen die deze uitvoering gemist hebben, hebben iets moois gemist. Want het. was een pracht avond en een stampvolle zaal. Alles was tijdens het spel zoo vol aandacht en zoo stil, al» hier zelden, is geweest. Met een welkom door mej. Speet werd deze uitvoering geopend. Spr. zette duide lijk uiteen voor welk doel deze uitvoering gratis werd gegeven. Vervolgens werd door een der mede speelsters in het kort het op te voeren stuk „Het offer der Missiezuster" uiteenge zet om zoodoende het spel gemakkelijker te kunnen volgen. Het vier bedrijven lange stuk werd keurig gespeeld en in groote stilte gevolgd. Na de pauze kregen wij „Bekroonde Kaatje" een grappig stuk, waardoor de lachlust terdege werd opgewekt. Na afloop dankte Pastoor Borsboom de dames voor al het. mooie, wat ze hadden gegeven, en de politie en het publiek voor de medewerking. Tusschen de bedrijven zorgden de heer en mej. Bik voor viool en piano-muziek, wat de goede stemming er in hield. De costuums en grimecring, dooi den heer Gerard Hoppezak, waren goed verzorgd. Mej. Speet bedankte den Pastoor voor het gesprokene en met een driewerf „hoera" werd dezen mooien avond gesloten* St. Nicolaasfeest. Door den R. K. Volksbond was een commissie benoemd om te trachten met nog een commissie buiten den Volksbond een St. Nicolaasfeest te erganiseeren voor al de kinderen van de Parochie maar is daarin niet geslaagd. Nu zal weer, zooals voorheen, door dezelf de commissie het St. Nicolaasfeest gevierd worden voor de kinderen van de leden van 4 tot 12 jaar, waarvoor men zich kan aan melden deze week tot 23 Nov. met de na men en ouderdom bij den len secretaris, den he.er Corn. Baak Czn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een mooi voorbeeld. De leerlingen der hoogste klassen der O. B. v. W. v. Cat- wijckschool alhier verzamelden met den verkoop van zegeltjes voor de Christ. Ge zondheid- en Vacantiekoloniehuizen de som van 82.90. Uitvoering. Zooals gebruikelijk geeft de R- K. Tooneelvereeniging „Nut en Ge noegen", onderafd. van den R. K. Volks bond, in samenwerking met het R. K. Zangkoor op Donderdag 28 Nov. a.s. een uitvoering. De tooneelver. zal opvoeren het tooneelstuk „De O ver leant". Verder zullen eenige komische voordrachten voor het voetlicht gebracht, worden, terwijl' het R. K. Zangkoor enkele nummers ten gehoore zal brengen. Men houde dus vooral die avond vrij. 0EGSTGEEST. Jaarfeest St. Josephgezellenvereenigïng. De viering van het eerste jaarfeest der St. Josephgezellenvereeniging is bijzonder geslaagd. De dag werd begonnen met een alg. H. Communie van bestuur en leden. Om twaalf uur verecnigden de gezellen en genoodigden zich in de kleine zaal van St. Willibrord, waar de praeses, pastoor de Vetten, het door een parochiaan geschon ken St. Josephbeeld, inwijdde. De praeses sprak daarna de gezellen kort maar krach tig toe. Wij hadden daarna de gelegenheid het gezellen-zaaltje nader te bezichtigen. Het voorheen ongezellige zaaltje is her schapen in een gezellig „tehuis" voor de jongelui. De vloer met inlaid belegd, de wanden keurig geschilderd, aan de eene zijde gedeeltelijk bedekt met schilderijen, terwijl aan de andere zijde het St. Joseph beeld een waardige plaats beeft, gekregen. De verschillende- tafels staan smaakvol ge rangschikt en met kleedjes voorzien, terwijl hoven ieder een lichtkroon is aangebracht. De vice-praeses, de groote stuwkracht der vereeniging, heeft dit alles in zoo korten tijd tot stand gebracht. Dat het werk ook ten zeerste wordt gewaardeerd mocht gis teravond blijken uit de aanbieding van een prachtig rookstel van de gezellen aan hun vice-praeses. Om acht uur kwamen de gezellen, genoo digden, 'ouders en belangtellenden bijeen in de groote zaal. Kap. van Sc'hai'k sprak een woord van welkom tot de aanwezigen. Spr. heeft, wel eenlgszins tegen deze feest avond opgezien, doch nu alles klaar is, valt het toch weer mee. Spr. gaf vervolgens een korte uiteenzetting van het werk .van Va der Kolping. Een interessant tableau, voorstellende alle vakken, werd met een warm applaus begroet. De pantomine „Bij den dokter" veroor zaakte. een onbedaarlijk lachen. Na de pauze de een-acter „De wijze dwaas", welk stuk zeer in den smaak der aanwezigen viel. De lachsalvo's waren niet. van de lucht.. De acteurs hebben wer kelijk eer va-n hun werk gehad. De praeses reikte daarna de prijzen uit aan de winnaars van den gehouden biljart wedstrijd. Met- een kort dankwoord werd deze welgeslaagde feestavond gesloten. Nog zij vermeld, dat wederom drie nieuwe leden met een toepasselijk woord werden geinstalleerd. Het aantal bedraagt nu 28. Collecte. De gehouden collecte na de predikatie van den zeereerw. heer Kem pen, oud-kapelaan der parochie, voor zijn nieuw te bouwen kerk in den Haag, heeft- 435 gulden opgebracht. Het gebouw bevat verder o.m. twee col lege-zalen, laboratorium, kapel, eetzaal, recreatiezaal en distributie-keuken; de spijzen zullen n.l. bereid worden in de keuken van het Groot Seminarie. De. kost bare, bekende bibliotheek van het Groot Seminarie zal eveneens dienen voor ge meenschappelijk gebruik. Omdat bibliotheek en keuken ten dienste zullen staan van beide inrichtingen was het noodzakelijk, dat het Philosophicum zou worden gebouwd in den professoren- tuin van het Groot Seminarie. Het rooien van de boomen aldaar, dat reeds is ge schied, heeft, de bekende Ruïne ontman teld, die zich nu vertoont in een vroeger nooit geziene schoonheid. De naam van den architect Jan Stuyt. verzekert ons, dat in Warmond een schoon bouwwerk zal verrijzen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 4689. Gramc^oonhuis „De Concurrent", Leiden, Burgsteeg 9. Oph. fil.Nieuwe Rijn 37, d.d. 9 Novem ber 1929. 458. H. G. van Luyken, Leiden, Bree- straat 29. Muziekhandel. Wijz. uibgeoef. bedr.: Tevens handel in radio-artikelen en electrisohe artikelen. Nieuwe inschrijving. 5416. Ge'br. P. J. en B. N. S. Hartwijk. Leiden, Hoo- gewoerd 1G3, Meubelmakerij en Meubel- handel. Venn.: P. J. Hartwijk, Leiden, en B. N. S. Hartwijk, Leiden. Op verzoek van den commissaris van politie alhier is te Afferden in Limburg aangehouden een zekere W. R„ Duitscher van geboorte, die verdacht wordt van het plegen van een rijwieldiefstal hier ter stede. PAGINA Agenda LEIDEN. Dinsdag. R. K. Bond van Handels-, L:l toor- en. Winkelbedienden, Zil Ver., Pieterskerkkoorsteeg 15, 8.15 uur. Dinsdag. Bokswedstrijden Concordia Sta* straat, 8 uur. Dinsdag Verg. Leidsche Maatschappij v, Weldadigheid, „De Harmon» 4.30 uur. Donderdag. Prbpagandaverg. Mariave eeniging. Lezing en zang. Toegat voor allen vrij. Donderdag. „De drie wijsheden van d< ouden Wang", door A. G. A. Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst dt apotheken wordt van Maandag 18 tot t met Zondag 24 Nov. waargenomen doorc apotheek van den heer M. Boekwq Vischmarkt 8, telefoon 552. De politie maakt bekend, dab op het p litiebureau inlichtingen te bekomen zj omtrent twee fietsen, welke onbeheerd zij aangetroffen in de Kagerstraat. Gistermorgen kwam een vrachtauto r< de firma de Roode uit Oegstgeest c Morschstraat uitrijden, toen de chauffei een motorrijtuig van do H. T. M. zag n deren vanaf de Haarlemmerstraat. 1 hoorde ook fluitsignalen, welke later eve wel bleken te zijn van een motorwagen w dezelfde Mij., welke uit tegenovergesteli richting kwam. De auto werd van achter gegrepen kwam naast de tram te staan. De vracl auto werd zoodanig gehavend, dat hij n behulp van omstanders ter zijde van straat moest worden gesleept. Een en a der gaf evenwel voor de tram een kwarti vTetraging. Gistermorgen kwam er een sleepboot met een aak vanaf het Galgewater in i richting stad. Toen het sleepbootje, kaj tein v. d. Born, voor de Blauwpooitbn den sleep niet kon houden, liet de schipp het anker vallen. Na opening der brug wilde de schipp het anker weer ophalen, doch toen blei dit een kabel met zich te trekken. een klein onderzoek en "t opha'en van b anker, waarna de kabel werd bevrijd, lii men ook het anker weer vallen; even* in de roeiboot, die voor dit doel werd g bruikt, met het noodlottig gevolg, dat ai ker, roeiboot en schipper in de diepte va dwenen. De schipper kon door toewerpt van een touw worden geholpen, roeiboott anker volgden later. Door B. en W. dezer gemeente, wei hedenmorgen op het bureau van Gemee tewerken aambesteed: bestek no. 1, dien 1930, „het verrichten van buiten- en bi nenverfwerken aan gemeente-eigende* men", in 14 perceelen. Hiervoor was in geschreven als vólgt: P. v. d. Wijngaard: perc. 1 ƒ388, 1214, 5 2695, 6 2700, 7 12S0, 9 14" 10 ƒ498,ll ƒ1122, 14 ƒ338. S. Hoope: perc. 6 13i3, 9 759. G. Kletter te Utrecht: perc. 12 2550. L. C. v. d. Voort: perc. 1 ƒ431, 4 ƒ12) 5 ƒ898.70, 12 ƒ3150. T. Witteman: perc. 1 ƒ354, 2 ƒ2894. 799. 4 1464, 5 1235, 6 108: 7 101 8 628, 9 ƒ994, 10 ƒ354, 11 ƒ314,1 3374. 13 344, 14 ƒ242. A. v. Lunterenperc. 1 460, 2 27S 3 816, 4 1620, 5 2030, 6 1516, 7 11! 8 1220, 9 999, 10 436, 11 380, ƒ3560, 13 ƒ400. 14 220. A. J. Bleys: perc. 1 395, 2 2850, 750, 4 1235, 5 1350, 6 1245, 12 355 14 ƒ195. H. L. J. v. Aken te Voorschoten: pei 4 2923, 12 ƒ2216, 13 ƒ377, 14 ƒ300. F. J. L. v .Xoort, perc. 1 ƒ395, 12 ƒ395 J. te Vonderen te Roermond: perc. 1 ƒ2775. W. F. v. d. Steenperc. 1 496, 2 283 3 890, 4 15S0, 5 1585, 6 1610, 7 11$ 5 ƒ1183, 9 1060, 10 ƒ483, 11 ƒ390,1 2997, 1-3 ƒ395, 14 ƒ287. J. de la Riö en D. de Jong te Den Haai perc. 5 ƒ990, 6 ƒ985, 12 ƒ2200. W. H. Ko-ppe te Amsterdamperc. 1 2999. M. Corsel te Oegstgeest; perc. 1 ƒ43 2 2875, 12 2250. J. J. L. Koet:, perc. 1 ƒ545, 2 ƒ3545, 860, 8 575, 9 865, 10 565, 11 540,1 ƒ3650, 13 ƒ535, 14 ƒ310. J. G. Verlaat te Kamerik: perc. 7 12 ƒ2195. J. G. Eernisse te Den Haag: percJ 2396. Gebrs. Pasman: perc. 1 240, 2 270' 3 f 790, 4 1460, 5 ƒ1180, 6 045, 7 S ƒ455. 9 755, 10 280, 11 266, 12 241 10. ƒ530, 14. 2S5. M. J. v. IJzerloo te Rijswijk: perc 4270, 4 1388, 12 2438. W. L. v. d. Gugten en Zonen te Rijnsbui perc. 1 ƒ236. J. v. d. Lek te Oegstgeest: pen. 3450. W. L. v. Batenburg te 's Gravenha? perc. 12 2400. F. M. Ziegelaar en Zonen: perc. 1 2 2156, 3 856, 4 1556, 5 1856, 6 7 1156, 8 1126, 9 ƒ986, 10 ƒ456, 11 12 3356, 13 356, 14 256. K. Kooy en A. C. Roem te Den Ba# perc. 12 2720. fa. Gebrs.. Warmenhoven en Zn. Haag: perc. 12 3120. C. Rietkerken: perc. 10 230. 11 14 ƒ210. H. P. Jansen: perc. 1 460, 2 23&1 780, 4 1400, 5 1590, 6 1320, -/>*l 8 1200, 9 1020, 10 f 475, 11 37*1 ƒ3490, 13 ƒ390, 14 220. Een biljet was te laat ingekomen. Waar geen woonplaats is vermeH deze Leiden.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2