STADSNIEUWS ACADEMÏENIEUWS UIT DE OMGEVING Agenda Leidsche Politie Schietvereen'ging J y.Bu jerr.oester De Gijselaar". Gistermiddag tc 3.30 uur, had in de theo- riezaal van het Poiiiie-bureau de opening plants van deri -lden jaariijkschen ouder lingen schietwedstrijd plaats welke zal duren tot 3 Januari a.s. Nadat de voorzitter, de heer Uitendaal, de aanwezige damès en heeren, in het bij zonder den commissaris een hartelijk w-cl- kom had toegesproken, moest hij tot zijn spijt mededeelen, dat jhr. De Gijselaar door ziekte verhinderd was dezen wed strijd te openen, wat hem zeker zal spij ten. daar hij steeds met de vcreeniging medeleefde. Hij wenschte jhr. De Gijse laar een spoedig herstel toe. Hierna bedankte hij den heer Backer, pachter van den Burcht, vooi; de steeds door hem betoonde bereidwilligheid en den commissaris voor diens krachtige mede werking, voor het tot stand komen van de mooie schietbaan in 't Politie-bureau. Vervolgens bedankte hij de heeren Kok en Dc Gunst voor de verleende hulp en den heer Kok voor het door hem geschon ken kruis. Verder drukte hij zijn spijt uit, dat de heer De Gunst door omstandighe den niet aanwezig kon zijn, daar deze door de vereeniging was benoemd tot eeielicl en hij hem gaarne ''t insigne op de borst had gespeld. Ka de dames Bruins en Impelmans te hebben bedankt voor 't aankoopen van de verschillende rnooe prijzen, die blijkbaar naar genoegen der leden waren, verzocht hij den commissaris den wedstrijd te wil len openen. De commissaris daarna het woord ne mende, deelde mede, zich gaarne bereid te hebben verklaard dezen wedstrijd te ope nen, toen hem door 't bestuur was mede gedeeld, dat jhr. De Gijselaar wegens ziekte verhinderd was. Temeer deed hij dit gaarne, omdat dit de eerste wedstrijd is, die in het Politie-bureau wordt gehou den. Spreker noemde de schietsport een nuttige, kalme en aangename sport. Hij was steeds getroffen door den prettigen geest, die op de baan heerschte tijdens de oefeningen, welke hij heeft bezocht en sprak de hoop uit, dat velen uit 't politic corps als lid zullen toetreden, nu hun de gelegenheid op zoon gemakkelijke wijze wordt geboden. Na den wenscb te hebben geuit, dat de wedstrijd op prettige wijze zal mogen ver- loopen en de schutters zich op eerlijke wijze zullen bekampen, verklaarde hij den wedstrijd voor geopend, hieraan toevoe gende alsnog een prijs beschikbaar te zul len stellen. Vervolgens begaf men zich naar de baan waar een aanvang werd gemaakt met den wedstrijd. DE NIEUWBOUW VAN HET ST. ELISABETH ZIEKENHUIS. Het geschenk der oud-patiënten. Eenigen tijd geleden hebben wij mede gedeeld, dat zich uit de oud-patiënten van. bet St. Elisabeth-Ziekenhuis een comité had gevormd, dat zich ten doel stelde bij dragen van belangstellend.en bijeen te ver zamelen, om bij de a.s. voltooiing van den nieuwbouw van bedoeld ziekenhuis zoo mo gelijk het inwendige van het nieuwe ge bouw te verrijken met een of ander stuk, dat zoowel verpleegden als verpleegsters aangenaam kan zijn. In aansluiting met de toen gedane me- decleeling kunnen wij thans berichten, dat •besloten is voor dè hal van het nieuwe ge deelte een drietal gebrandschilderde ra men aan te bieden, naar een ontwerp van den bekenden kunstschilder Jean Colletlc. Behlave een voor het ziekenhuis toepas selijke voorstelling, zal op deze ramen tot uitdrukking komen, dat deze door de oud patiënten zijn aangeboden. Bovendien zal de aanbieding van deze ramen aan het bestuur van het Ziekenhuis vergezeld gaan van het overhandigen van oen kunstzinnig uitgevoerd album, waarin de namen van de oud-patiënten, die hiertoe hebben bijgedragen, zullen worden ver meld. Zij die alsnog oene bijdrage willen ge ven, worden verzocht dit te doen vóór ]2 Nov. a.s. aan den penningmeester van het comité, den heer A. J. M. Duijnstee, per postwissel of door storting op diens post giro no. 7627G, kantoor Leiden, liefst met duidelijke vermelding van naam en adres ten behoeve van de opname in het bedoel de albiun. BEZOEK VAN DEN MINISTER VAN DEFENSIE. Hedenmorgen te ongeveer half tien bracht Z.Exc, de. Minister' van Defensie, mr. dr. L. N. Deckers, vergezeld van den Generaal Majoor jhr. Borel, majoor baron Van Voorst tot Voorst en kapt. adjudant "Wheel, een bezoek aan de Lancistorm- afdeeung in de Morschpoortkazerne alhier, ten einde zich te kunnen overtuigen van de 'bekwaamheid van die landstormers, die examen doen voor verkorting van dienst tijd. Te omstreeks 11 uur is Z.Exc. weder vertrokken. HET ZIEKEN-TRIDUUM. 't Is een mooie Katholieke gedachte, dat- het comité voor het Eucharistisch Zieken- fcriduum ook wil gedenken de zulken, die overleden zijn. Dinsdagmorgen om S uur zal er in de St. Joseplikerk een piechtige H. Mis van Requiem worden opgedragen voor de zie ken. die een van beide tridua, die gehouden zijn, hebben bijgewoond en nadien zijn overleden. Velen, ongetwijfeld, zèèr velen zullen er prijs op stellen, deze H. Mis bij te wo nen. TENTOONSTELLING DERDE ORDE. Morgenmiddag om 3 uur wordt de jaar- lijksche tentoonstelling geopend in de Romanuszaal achter de Pastorie (ingang Mare). Evenals andere jaren, zullen daar te bezichtigen zijn de kleedingstukken, welke door de ijverige dames der Naai- krans D. O. zijn vervaardigd en die om streeks Kerstmis aan de armen dezer stad zullen worden uitgedeeld. Aan die ten toonstelling is verbonden een loterij, waar voor vele prijzen door milddadige stadge- nooten welwillend zijn geschonken. Het zal overbodig zijn, een bezoek aan de Romanuszaal aan te bevelen: het verhe ven doel en de keurig afgewerkte liefde gaven spreken voor zichzelf. Wij rekenen dan ook vast op een heel druk bezoek, cn hopen daardoor een krachtige reclame te maken voor de Naaikrans der Derde Orde. De tentoonstelling is geopend Zondag, Maandag en Dinsdagnamiddag van drie tot zes, en van zeven tot negen uur. BOUWMEESTER'S REVUE. Zooals men weet, komt volgende week Vrijdag, Zaterdag en Zondag Bouwmees ter'» Revue in Leiden, getiteld „Wonder boven Wonder". In deze revue is het oude duo Buziau en Nieuwenhuyzen weer bijeen. „De Maasbode" schrijft van deze revue onder meer het volgende: Gaarne zij erkend, dat de nieuwe revue stukken beter is dan wij de laatste jaren gewoon waren van Ter Hall en dat Bouw meester hier stellig zichzelf heeft over troffen in elk opzicht. De directie is met hare bekende welwil lendheid tegemoet gekomen aan onze be zwaren, wij hebben den indruk dat het Louis Bouwmeester ernst is met zijn toeleg om op het gevaarlijk revueterrein, waar een faux pas gezet wordt vóór men er aan denkt, aan alle kanten binnen de perken te blijven. Hetgeen hem voor honderd pro cent is gelukt. Zoo is het grappige stel Buziau-Nieuwen- huizen weer bij elkaar na jarenlange schei ding en het heeft er iets van, dat de bei de raskomiekelingen er zelf hun slinger in hebben, zoo onbetaalbaar en overdadig zijn deze keer dc grollen en invallen van onze Nederlandsche Watt en half Watt, Het is alles even geestig en oorspronkelijk en be wonderenswaardig van dwaasheid. Daar zijn verderfe meer als kijkspel bedoelde tafereelen, als: De Rozenladder, de duiventil, het sprookje van de schoone slaapster, de zeepbellen en het goudea- regenfeestalles tot in de puntjes verzorgd en vooral in de beide finales met exquise pracht verfijnd. De faam, welke deze revue voorafging, gewaagde van grooter eenheid in de com positie, zoodat de diverse tafereelen niet langer als droog zand aan elkaar zouden hangen. Deze revue overtreft in meer dan één opzicht hetgeen de laatste jaren werd ge boden. VOLKSBONDNIEUWS. Op 17 September jl. was het 35 jaar ge leden, dat de afdeeling Leiden van den Ned. R. K. Volksbond werd opgericht. Het bestuur van de afd. Leiden, meen de, dit feit te moeten herdenken, al was het dan maar op sobere wijze. Aanvankelijk was het de bedoeling, hét 7de lustrum te doen vieren in Sept. jl. maar omstandigheden brachten mede, dat de datum van herdenking moest worden ver zet. In het laatst van November zal de afd. Leiden van den Ned. R. K. Volksbond haar 7de lustrum vieren. De Kerkelijke viering wordt ingezet met een Triduum op Woensdag 20, Donderdag 21 en Vrijdag 22 November a.s. "s avonds in de Hartebrugskerk; het Triduum zal ge leid worden door een Eerw. Pater Francis caan. Het Triduum is toegankelijk voor de le den van den R. K. Volksbond en hun huis- genooten. Op Zondag 24 November zal in iedere Parochie Kerk om 7.30 een H. Mis worden opgedragen voor de leden van den R. K. Volksbond en hun huisgenooten. Het bestuur vertrouwt, dat.de leden on der de H. Mis van half acht. een ieder in zijn Parochiekerk, tot de H. Tafel zullen naderen. De Plechtige Hoogmis tot intentie van den R. K. Volksbond zal plaats hebben om 10.30 uur iu de Hartebrugskerk; voor geen enkelen Volksbonder een bezwaar deze Hoogmis bij te wonen, 's Avonds te S uur in de Stadsgehoorzaal groote feestverga- dering. Het is het Bestuur gelukt, dank zij de welwillende medewerking van de R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", de R. K. Gynmastiekvereeniging „Jeanne d'Arc" en niet te vergeten de belangrijke financieele medewerking van alle Vak- en Onderafdeelingen, een program in elkaar te zetten, waar de leden van zullen genie ten. Besturen van Vak- en Onderafdeelingen worden verzocht op de avonden van het Triduum geen vergaderingen te beleggen. J. H. NIJ HUIS, Voorzitter. C. STREEFLAND, Secretaris. R. K. J. M. V. SL Peter Kanis. Naar ons van betrouwbare zijde wordt medegedeeld, is binnenkort een actie te verwachten van bovengenoemde vereeni ging. Naar wij vernemen, zal deze vereeni ging, die zoo noodig is tot instandhouding in de toekomst van vele sociale vereenigin- gen, in December een propaganda-avond houden, waarop een vooraanstaand spreker op het gebied van den Jongen Middenstand zal optreden. Bovendien zullen door mid del van circulaires en persoonlijk bezoek zooveel mogelijk jongeluiopgewekt wor den, lid te worden. Wij wenschen bovenge noemde vereeniging, die het nu ernstiger dan nooit schijnt te meenen, veel succes. Naar wij vernemen, zullen in de raads vergadering van Mr-ndag 18 November de plannen vc den bouw n ee: nieuw raadhuis door B. en W. met den raad worden besproken. St. Jos. Gez. Vereeniging. Studie en Debatingclub „St. Petrus Canisiu s". Bovengenoemde club hield Donderdag avond haar tweede bijeenkomst, in het studiezaaltje der Gezellenvereeniging. Ca. half negen opende de afd. voorzitter met gebruikelijk gebed en heette allen (er was een flinke opkomst) van harte welkom. Na voorlezing der notulen, die onder dank werden aanvaard, deed de afd. voorzitter de mededeeling, dat voortaan alléén leden van de Studieclub mogen deelnemen aan excursies. Er wordt genoeg gelegenheid gegeven om lid te worden van de Studieclub, zoodat ook de excursies alléén voor de leden blijven. Na dit woord, werd de spreker van dien avond, Arn. de Haas, verzocht, zijn inlei ding te houden over Maarten Luther. De heer Arn. de Haas gaf 'n algemeen over zicht van Luther's leven, en daar de stof van deze lezing over die groote hervor mer zeer uitgebreid te noemen is, wist de geachte spreker toch de voornaamste pun ten aan te halen, door 'n duidelijke en keu rige indeeling. Na een korte inhoud over de alg. toe stand iu Duitschland ten tijde van Lu ther ging spr. ovér tot Luther's jeugd, daarna Luther in 't Klooster en 'n korte uiteenzetting over Luther s afval, als ge volg daarvan gaf spr. de maatregelen tegen Luther te kennen, en Luther s haat daar door verwekt speciaal legen den Paus. Spr. behandelde daarna de laatste le vensjaren van Luther en tevens zijn dood, waarbij spr. nog mededeelde dat Luther den avond vóór zijn dood met krijt op den muur het vers zou hebben geschreven: „Pestis, eram vivus, moriens ero mors tua, Papa": l'k was er een pest tijdens mijn le ven; stervende zal ik uw dood zijn, o Paus" (volgens zijn geneesheer Ratzeberger zou Luther dat gc 'arn hebben). Met 'n moo. besluit eindigde spr. deze duidelijke en leerzame lezing, 'n Hartelijk applaus van allen, bewees ook dat dit on derwerp zeer in de smaak was gevallen. Na dankzegging van den voorzitteer, werd er van de gedachten wisseling druk gebruik gemaakt, waarop spr. afdoend en bevredigend antwoord gaf. Ook de rondvraag leverde nog bespre king op, vooral werd er gehamerd op de a.s. cursus in December, 'n Cursus nl. spe ciaal over de Kat. Maatschappijleer, die door één spreker zal geleid worden, nl. door voor de Gezellen bekende Prof. J. H. Niekel uit Warmond. Er moet weer flink reclame gemaakt worden, de- zaal moet weer net zoo vol loopen als 't vorige jaar met de Soc. Cur susweek. Tot slot zij hier vermeld, dat die cursus wordt gegeven op Zondag 15, Dinsdag 17, en Donderdag i9 December. Na deze belangrijke rondvraag werd de ze tweede bijeenkomst met gebed gesloten. „Aflevering aangeteekende stukken". ,,Het' V'ct in de bedoeling van de Post administratie cm met ingang van IS dezer, bij wijze van proef, evenals reeds geduren de een!,? ?n tijd te Utrèoht geschiedt, ook te Leiden, Oegstgeest en de overige onder Leiden ressorteerende omliggende dorpen, de aangeteekende stukken bij de geadres seerden thuis te bezorgen in plaats van deze ten postkantore te doen afhalen. Naast eene speciale bestelling in het centrum der stad zal aflevering geschieden tijdens de 1ste en de 2de briefpostbestei- liug. Personen, die geregeld aangeteekende stukken ontvangen en op de geëigende tij- j den niet steeds aanwezig zijn, kunnen ten postkant ore eene doorloopende volmacht op een der huisgenooten afgeven. Ingeval de aflevering aan huis van een aangeteekend stuk niet kan plaats hebben, omdat de geadresseerde of zijn gemachtig de niet aanwezig is, wordt eene kennisge ving achtergelaten, waarna het stuk ten postkantore kan worden afgehaald. Het stuk wordt zoo nood:g nog éénmaal in de bestelling opgenomen en blijft daarna nog 7 dagen ten kantore bewaard, waarna te rugzending aan den afzender volgt. Op deze kennisgeving bestaat bovendien gelegenheid tot het vcrleenen van machti ging tot afhalen van het betrekkelijke stuk. door een ander dan geadresseerde. Stukken voor busrechthouders, bescha digde stukken, ambtshalve aangeteekende stukken en brieven met aangegeven gelds waarde van meer dan 1000 alsmede die voor geadresseerden die tegen bestelling overwegend bezwaar hebben en dit aan den Postdirecteur schriftelijk hebben kenbaar gemaakt, worden niet besteld en op de oude wijze ten kantore afgehaald. Ook busrechthouders kunnen het ver zoek deen hunne aangeteekende stukken thuis te doen bezorgen. In.de wijze van bestelling van aangetee kende stukken met expresse-bestelling wordt geen wijziging gebracht. De geadresseerden worden uitgenoodigd voor ontvangst te teekenen op eene door den besteller aangeboden bestcllijst. Bij twijfel, zijn de bestellers gerechtigd te ver langen dat de handteekening in zijn tegen woordigheid gesteld wordt". Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1439. C. G. J. Alkemade Sr., Noordwijk, Brêloftpark 13. Timmer mans- en Metselaarsbedrijf. Uittr. Eig.: C. G. J. Alkemade Sr„ Noordwijk. Wijz. Handelsn. thans: C. G. J. Alkemade, Noordwijk. Het overzicht van de vervoeropbreng- slen der NA Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij gedurende October 1929-928 (ongecontroleerd) luidt als voigt: 1929. Lijnen: ScheveningenLeidenKat wijk—Noordwijk (incl. stadslijn) 122.601, LeidenHeemstede 10.041. Amsterdam Zandvoort 115.907. Stadslijn Haarlem 74.315. 1928: 313.195. 1929 per dag K.M. Schevenin genLeidenKatwijkNoordwijk (incl. stadslijn Leiden) 90.93, LeidenHeems'.ede 13.33, AmsterdamZandvoort 133.53, Stads- lijnen Haarlem 130.29. 192S: 88.86. BIOSCOPEN. Trianon. Trianon komt deze week goed voor den dag, met, behalve het gebruikelijke „Klein grut" van journaal en teekenfilm, twee groot rolprenten, de eene komisch, de andere dramatisch. Voor de pauze „Mijn schatje uit cel 5' een leuke, gezellige film, waar hartelijk om gelachen is. Dit soort films valt mis schien nog meer in den smaak dan de z.g. hol-en-draaf-lilms, vooral als Esther Ral ston de hoofdrol vervult. Het spel van Esther is geestig en amusant, en met haar partner, den rechter Oowes, vormde zij een ideaal „spannetje". Allerlei verma kelijke verwikkelingen treden in deze film op, maar het succes is voor iederen toe schouwer bevredigend: Estha en de rech ter worden bruid en bruidegom en Esther' ouders die op scheiden stonden gaan een nieuw gelukkig huwelijks-leven tege moet. Een heel mooie film is ook Song, ge speeld -door Wong, de bekende Chineesche actrice. Het onderwerp is zwaar-drama- tisch; een onbeantwoorde liefde van een Chineesch meisje voor een ruwen kerel, die op zijn beurt een onbeantwoorde liefde heeft, voor een knappe prima donna. Het heldhaftig zich opofferen van de Chinee sche brengt den man tenslotte bot beter inzicht, maar niet en dat is het onbe vredigende in de oplossing van het geval dan bij den dood van het Chineesche meisje. De loop van het verhaal is zeer onderhoudend, zoodab deze film a'lle aan beveling verdient. Het variété-nummer wordt vervuld door een Russisch gezelschap danseressen en een merkwaardigen danseur-, den pirouet ten-danser Iwan Lakownn, die met zijn merkwaardige toeren aller bewondering trok. Luxor. Wanneer handelsreizigers deze week eenige oogenblikken aangename verpoo- zing willen zoeken, wellicht ook iets wil len leeren, deen zij goed een bezoek te brengen aan het Luxor Theater, welks directie met de film „Een gladde handels reiziger" een gcéde keus heeft gedaan. Dit is een leuke film, ook voor niet-han- delsreizigers wel de moeite waard om te zien. Het hoofdnummer is een romantische variété-film in 6 acten, getiteld „De Rutsch'baan des Levens". Het geeft de geschiedenis weer van een meisje u.t Oost-Pruisen, dat het, tezamen met haar broer niet te best met haar stief vader kan vinden en bij een vriendin op het Russisch Emigranten-bureau in Konigs- berg een betrekking krijgt. Als zij op ver zoek van haar broer heimelijk terugkomt om over haar toekomst te spreken in een onderhoud met haar moeder, worden zij door haar stiefvader verrast. Bij een hef- t'ge woordenwisseling werpt het meisje, Heli Brand, een bijl naar haar vader, die dezen ontwijkt, d:ch daarbij met den slaap tegen den rand van den schoorsteen botst en op slag dood is. Men geeft een ongeluk voor, doch als de politie, het meisje ver denkt, omdat zij door iemand gezien is neemt zij den naam aan van een overleden Russische emigrante en zij gaat naar Lon den. Daar komt zij in aanraking met den broer van het overleden meisje, die van haar een verklaring eischt over het aan nemen van zijn's zusters naam. Er volgen nu tal van verwikkelingen, fraai gespeeld en natuurlijk tot een goed einde leidend. Op het tooneel een' groep van handige goochelaars, de Alfredo Uferini Clomp., met een danseres, voor wie wat meer klee ding geen overbodige luxe zou zijn. Daar om voorbehoud voor volwassenen. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen. Klas-s. letteren me juffrouw N. Schepp (Leiden); Doctoraal-examen Godgeleerdheid de heer A. Landstra (Haastrecht). Geslaagd zijn voor het examen van Apo thekers-assistent de heer J. W. Roossn (Timbang Langkat) en de dames E. Th. Ko ning (Ermel), A. D. S. Adolfs (Enschede) en H. H. A. Stapel (Kot-a Radja). HILLEG0M. Voor de blinden var Grave. Dinsdag avond hield de afd. Hillegora van den R.K. Vrouwenbond een ledenvergadering in hotel Sistermans, die gewijd was aan de steunverleenang van het Blindeninstituut te Grave. De groote zaal was tjokvol. Uitvoerders van hel programma waren de patiënten van het' genoemde instituut. Zij hebben op schitterende wijze gede monstreerd het nut dier instelling, die zich het lot dezer nlenschen zoozeer aantrekt. Verschillende nummers werden op het Harmonium gespeeld, welke met luid ap plaus werden begroet. Daarop werd de vaardigheid in het lezen van het blinden- schrift getoond, terwijl een der jongens blijk gaf zelfs vier vreemde talen te kun nen lezen en spreken. Ook werd met de globe aangetoond, dat de wiskundige aardrijkskunde daar be oefenaars vindt. Een blinde zong vervol gens soli, terwijl het vioolconcert zeer mooie en zware nummers deed genieten. De aanwezigen toonden zich uiterst vol daan en ook medelevend met de zorgen der stichting. Dit laatste werd bewezen door de opbrengst van het steunbusje, welke 105 bedroeg. Deze mooie avond van den Vrouwen bond mag zeker geslaagd heeten. "Woensdagavond volgde een gelijksoorti ge avond in het Parochiehuis te Zilk, wel ker groote zaal te klein bleek voor de op komst. Donderdagavond was dc groote zaal van ..Flora"', die honderden kan bevat r tjok vol, daui thans ieder cad. k nu bewees de gei. uden collet dé 267 op- Gemeentelijke Aankonden! Hinderwet. Burgemeester en Wethouders den, gezien het- verzoek van: a. A. Land waart om vergunning oprichten van een ondergrond: che l plaats voor benzine met boveng aftapinrichting in het perceel Olara] No. 27, kadastraal bekend gemeen) den, Sectie H. Nos. 2600 en 2304; b. L. Berk om vergunning tot het og ten van een bewaarplaats voor benzia het perceel Koppenhinksteeg No. 1, straal bekend gemeente Leiden, Sefi No. 1964; geven kennis aan het puV dat genoemde verzoeken met de bij!; op de Secretarie dezer gemeente ter ge'egd zijn; alsmede dat op Zaterdag, 23st-sn November e.k. des voormiddag half elf uren in het perceel Breestraat (Bureau van Gemeentewerken) gelegen! zal worden gegeven om bezwaren deze verzoeken in te brengen. Donderdag, Tooneelclub „St. Ursula", voering in de Graanbeu De Zondagdienst der huisartsen zal i den waargenomen door de doktoren: Jager, Jasperse, Meijboom en Ra.ssers, De geneeskundige Zondagsdienst huisartsen te Oegstgees; wordt wj genomen door dr. Varekamp, tel. 191Q. De avond- nacht- cn Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 4 tot met Zondag 10 November waargenou door de apotheek van den heer C. B. Dc ter, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. bracht, dat men gaarne een offertje dit schoone doel wilde brengen. Het einde van dezen avond bekroa iets heel moois: de zeereerw. heer Jl A. J. Krook, pastoor van St. Marti deed aan mevrouw R. A. F. Litje'ns- dea Donk de mededeeling, 'dat het den Paus behaagd had, haar te begi met het eerekruis „Pro ecclesia et" Po; fice als belooning voor alles, wat het R.-K. onderwijs gedurende zooveel ren heeft gedaan. Z.eerw. wees er c wezigen op, dat in het nummer van nem m de katholieke couranten de verdiets; van mevrouw Litjesn zoo uitnemend beschreven en hoopte, dat zij nog ren dit eereteeken zou mogen dragen. E luid applaus weerklonk, toen de Pa'sti het eereteeken overhandigde. De heer J. Litjens bedankte in eenige goedgekoi bewoordingen Z. H. voor de hooge ond« scheiding zijn echtgenoole verleend en een pastoor voor dien waardeer en dc m den. KATWIJK AAN DEN RIJN. Postkantoor. Do verbouwing van u'ppostkantoor door de aannemers J. B ker en A. Haasnoot is gereed. Verschil de verbeteringen zijn aan het kantoor voornamelijk aan het woonhuis van i- kantoorhouder aangebracht. De tuin der E.P. Jesuieten. Aan Sand daan uitkomende is voor den Ié ■.«er eerw. Paters Jesuieten, grenzend® die der eerw. Pater Franciscanen is k kek geplaatst, zoodat de Paters Jesuite thans voor hun eigen terrein en tuin e< afzonderlijke uitgang krijgen. In verba met de onlangs vastgestelde nieuwe ro: lijn door het gemeentebestuur is het k geplaatst 8 Meter uifc het hart van dt weg. De bouwlijn is aan de Sandtlaans 16 M. uit het hart van den weg. Aanbesteding. Door deti bouwkundit den heer Jac. Haasnoot Kzn., werd voi rekening van den heer P. van Paridon k besteed het bouwen een er Zuivelfabifc met aanhoorigheden achter zijn pand de Kerkstraat Ingeschreven was i volgt: Gebrs. P. en J. Slingerland te wijk aan den Rijn voor 30925, Jac. Tl Remmerswaal idem voor 30-ifiO. J. Bekker en A Haasnoot idem ƒ3024! Joh. Verloop Azn. te Katwijk aan 28957. Het werk is nog niet gegund. LEIMUIDEN. Kath. Zargvereenigirig. 30 Oct. ..erd alhier in „t Wapen van Lcinuiide:' onder leiding van den heer J. Sneeboa een vergadering belegd, om te komen If oprichting' een er R.-K. Gemengde Lm vereeniging. De opkomst was bevrediger! Een 30-tal leden lieten zich inschrijw Tot directeur werd benoemd de heer) v. d. Neer te Roelofareixlsveen. Tot vo« loopig bestuur werden gekozen de heerei Chr. v. d. Tol, voorzitter; B. Bartels, I secrtaris, A. J. Beide, le penningmeestt en de dames mej. M. Lek, 2e secretare» mej. O. Disseldorp -2e penningmeester*! Zij die nog lid wenschen te worden, kn nen zich alsnog opgeven bij een der stuursleaen. OEGSTGEEST. Auto ongevallen. Gistermiddag r« de heer Trinps uit Rotterdam met auto op den Rijkstraatweg nabij D zicht. Door de gladheid van den weg den regen slipte de auto. Om een aai* ding met een andere auto te voorkom® gooide de bestuurder het stuur om, w3 een lantaarnpaal mee en kwam zoo in sloot bij Duinzicht terecht. De chaufh- liep geen letsel op. De wagen is door 4 firma v. d. Ameele gelicht. Vannacht kwam een motorrijder „Endegeest" iu de sloot terecht. De be4 der werd niet gewond. Gisteravond had een aanrijding p!"' bij het „Witte Huis" tusschen een auto* den groenlenwagcn van Glasbergen. Z" wel de auto als de groentwagen wc licht beschadigd.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2