RECHTZAKEN SPORT Financiën en Econoii WILD WEST TE GLADBACH. Geslaagde juweelenroof. Cp'eravond tegen S unr liield ecn mo torrijder stil voor een juwelierswinkel te Gladbach. Een persoon slapte van de duo, de bestuurder liet den motor doorloopen. De eerste verbrijzelde met een hamer de groote spiegelruit, waarbij de hamer in de étalage vloog, zoodat de bandiet hem niet meer kon bereiken. Intusschen waren voor bijgangers opmerkzaam geworden op het geen gebeurde. De motorrijder hield hen met. een revolver in bedwang, terwijl zijn handlanger met een aktentasch de ruit verder vernielde en ongeveer dertig bril janten ringen in zijn ta-sch pakte. De buit in de eene en een revolver in de andere hand nam hij zijn plaats achter op den motor weer in, waarna de twee roovers wegreden, nog eenige scheten lossende om de achtervolgers op een afstand te houden Men schat den leeftijd der bandieten op 21 en 27 jaar. Prettige reisgenooten. Toen de heer Lozano onlangs met een vriend uit San Sebastian uaar Bilbao te rugreed, zag hij op den weg een jonge non staan, die levendig wenkte. Hij gelastte zijn chauffeur te stoppen, en vroeg de zus ter wat zij wensehte. Zij was op weg naar Eibar, zei ze, waar een ernstige patiënt op haar wachtte. Lozano noodigde haar uit, in te stappen en mee te rijden, en de zuster zette zich naast den chauffeur. Deze wien enkele eigenaardigheden bij zijn buurvrouw al dadelijk opvielen, nam haar onder het rijden eens nader op. „Zet maar gerust uw koffertje neer", zei hij ten slotte vriendelijk, terwijl hij opmerkzaam de verbazend groote, behaarde handen gade sloeg, die het koffertje vasthielden. „Neen werkelijk, liever niet', zei ze. „Het zijn medicijnflesschen, die gemakkelijk kunnen breken." Hij dacht: „Wat een wonderlijke harde stem voor een zuster! En haar schoe nen daar zijn de mijne klein en sierlijk bijEn erg goed geschoren is zij ook niet Plotseling liet hij den auto met een schok stoppen. Wat is er aan de hand? riepen de heeren. Er is iets niet in orde, sprak de chauffeur. Het zou nuvar een kleinigheid zijn, verklaarde hij, en verzocht de! zuster even uit te stappen, daar zijn reparaticma- tcriaal zich onder haar zitplaats bevond. Hij hielp haar beleefd uitstappen, hield daarbij haar koffertje voor haar vast, maar juist toen ze ernaar greep, snorde de auto plots voor haar neus weg. De heer Lozano vroeg zijn chauffeur ontsteld, of hij gek was geworden. Deze ontkende hoffelijk maar beslist en noodigde zijn meester uit, eens in het achtergebleven koffertje met „medicijnflesschen" te kijken. De apothc- kersfleschjes waren drie groot-model, geladen revolvers. Nauwelijks waren de heeren wat. van den schrik bekomen, of zij zagen langs den weg weer twee wenkende nonnen staan. ..Rijd om 's hemels wil zoo hard mogelijk voorbij!" krept de heer Lozao. De chauf feur liet zich echter niet ïntimideeren, hield vlak bij de twee vrouwengestalten in, noo digde ze uit, naderbij te komen, en toen hij zag dat zij tot dezelfde ordë behoorden als de eerste „non", zette hij er vaart in en reed in enorm tempo naar Bilboa, naar het politiebureau. Een half uur later waren alle drie „zusters" gearresteerd. Zij zitten thans in de gevangenis en zelfs niet in de vrouwenafdeeling Op zoek naar een verzonken schat In 1808 liet koning Ferdinand TV van Napels toen hij het einde van zijn heer schappij voelde naderen, al het beschikba re goud in zijn land, waarop beslag gelegd kon worden, en een groot aantal kunstwer ken verzamelen en aan boord brengen van het Spaansche zeilschip Pollux, dat zijn rijkdommen naar een veilige plaats moest brengen. Op de Italiaansche kust geraak te het. schip in een storm en het verging niet ver van Portolongone. De matrozen, die er het leven van afbrachten, vestigden zich in het havenplaatsje, in de hoop. dat het hun in den loop der tijden zou gelukken uit het wrak iets op te halen van de fabel achtige rijkdommen, die hel schip bevatte. Van geslacht op geslacht ging onder ge heimhouding de aanduiding over van de plaats, waar de Pollux op don zeebodem rustte, met een beschrijving van de verzon ken schatten. Langzamerhand geraakte de zaak echter meer en meer in vergetelheid en begon men het verhaal als een legende te beschouwen," te meer omdat alle pogin gen om het. befaamde wrak te vinden vruchteloos bleven. Sinds de laatste jaren echter de middelen om den zeebodem af te zoeken en verzonken schatten te lich ten aanzienlijk verbeterd zijn, is men ook weer ernstig gaan denken aan het opspo ren van den schat van den koning van Napels. Er is een maatschappij gevormd, die thans met haar werk begonnen is. In zooverre is men al geslaagd, dat men in derdaad op de aangewezen plaats het wrak van een groot schip heeft aangetroffen. Portolongone verkeert thans in opwinding of men inderdaad met de Pollux te doen zou blijken te hebben en of men er in slagen zal iets van de verzonken schatten boven te brengen. "Wie, als Nederlander de ge schiedenis van de Lutine voor oogen staat is licht geneigd sceptisch te staan tegen over het welslagen van de onderneming. Men kan echter nooit weten. DE STRIJD OM HET GRAAN. De graanopkoopers van den sovjet-staat stuiten den laatsten tijd op hevig verzet van den kant der boeren. Uit Moskou ont vangen zij eiken dag telegrafische beve len de graan-campagne actiever te voeren, veel graan in te koopen, maar de verwezen- fNGEZONDEN MEDEDEELING. (94 3# lijking van die bevelen blijkt veel .moeilij ker te zijn dan de heeren te Moskou den ken. Overigens heeft de opvoering van den aankoop niet veel zin, omdat de op- koopers zich dan geen rand weten met het graan. De sovjet-bladen klagen over de zeer slechte organisatie van alles, wat met de graan-campagne in verband staat. Er is gebrek aan zakken en de „Ekono- mitsjeskaja Zjiznj" eischt nu, dat alle in het land voorradige zakken onmiddellijk naar de graanproduceerende streken ge zonden worden. Dat stuit echter op verzet van den kant van de bedrijven, die erdoor gedupeerd zouden worden. Intusschen lig gen er bergen graan, die niet verzonden kunnen worden. De sovjet-bladen klagen erover,- dat op deze wijze veel graan verlo ren gaat.. Dat is echter nog niet alles. De ontreddering van het transportwezen heeft ongehoorde vormen aangenomen en het graan, waarvoor wel zakken zijn gevonden ligt op de stations opgestapeld en bederft. Er is gebrek aan bergruimte en in ver schillende plaatsen moesten de kerken in gericht worden als graanmagazijnen, het geen natuurlijk de ontevredenheid der boeren nog meer aanwakkert. De sovjet bladen wijten de schuld van alles aan de „koelaki" en eischen steeds nieuwe maat regelen tegen deze groep plattelanders. De „Prawda", het centraal orgaan van de regeerende partij, verklaart, dat de al omtegenwoordige en almachtige koelak alle moeilijkheden opzettelijk uitlokt. De koelak weet, volgens de „Prawda", door alle spleten en gaten door te dringen, hij weigert niet alleen zelf zijn graan aan den staat te verkoopen, maar voert een harts tochtelijke propaganda onder zijn mede boeren tegen de levering van graan aan den staat, hetgeen hem ook lukt; hij krijgt invloed op de „serednjaki" (middenboe- ren). Hij weet invloed uit te oefenen op slecht geleide kolchozen (communistische land- bouw-bcclrijven); hij weet het klaar te spelen, dat de opkooper van den staat in plaats van rogge en tarwe veevoeder krijgt enz. Aldus de „Prawda". De 'koelak wordt in deze belichting een almachtig wezen, iemand, die alles kan, die overal tegelijk aanwezig is en die dag en nacht er slechts aan denkt om den bolsjewiki een hak te zetten. Deze voorstelling van zaken is na tuurlijk overdreven; de koelaki, voorzoover deze nog bestaan, hebben andere zorgen dan dag en nacht alleen aan de bolsjewiki te denken. Het staat echter vast, dat het verzet tegen het tegenwoordige regime op het platteland steeds scherper vormen aanneemt, dat de strijd tusschen de bols jewiki en de boeren vinniger wordt. De sovjet-bladen trekken de conclusies uit dezen toestand en eischen, dat de over heid strenge maatregelen treft, dat zij den koelak een „vernietigenden slag toediene" Tegelijkertijd worden strenge maatregelen geëischt tegen die kolchozen, welke bun graan eveneens weigeren af te leveren. Volgens de „Prawda" is het aantal derge lijke kolchozen zeer groot. Dat wekt des te meer verbittering bij de bolsjewiki, wijl de kolchozen juist gedacht waren steun punten van den „communistischen sector" op het platteland te worden, wijl Stalin overtuigd was, dat de kolchozen de sovjet- regeering van de afhankelijkheid van de boeren zouden bevrijden en al het graan zouden leveren, dat de staat nooodig heeft om zijn aankoopen in het buitenland te be talen. Blijft de toestand zooals hij nu is, dan kan de graancampagne ook dit jaar mislukken. HAAGSCH GERECHTSHOF. Hef, Hof heeft arrest gewezen in de zaak van den caféhouder C'. J. N. uit. Leiden die. door de Haagsche Rechtbank veroor deeld was tot 2 maanden gevangenisstraf. Het Hof sprak den verdachte vrij. Gevoelige straf voor een zwijntjesjager. Gevangenisstraf in plaats van boete, liet. Amsterdamsch Gerechtshof beeft een Haarlemmer, die door de Haarlemsche Rechtbank tot. 50.boete, subs, vijftig dagen hechtenis, was veroordeeld wegens diefstal van een fiets, in plaats van deze boete.... drie maand, n gevan°,eriss'raf opgelegd, iform den eisch van den advo caat-generaal. KANTONGERECHT TE LEIDEN, ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. Tweehonderd gulden boete geëischt. Gistermiddag stond voor het Kantonge recht te Leiden terecht N. K„ oud 35 jaar, van beroep koopman, geboren te Haarlem en wonende te Amsterdam, terzake, dat hij te Leiden, terwijl hij niet is toege laten tot de uitoefening van het beroep van geneeskundige, waartoe de wet van 1865 eene toelating vordert, builen nood zaak in de maand September 1929 dat be roep als bedrijf heeft uitgeoefend door be handeling van verschillende personen op verschillende dagen. Als getuigen in deze zaak zijn gedag vaard zekere Hooirneijer, Mej. L. Schelke Bodenhausen. Kralt, Brier (niet versche nen) en van der Laken, terwijl verdachte verschillende getuigen a décharge heeft meegebracht. Uit de dagvaarding blijkt voorts, dat verd. de verschillende hierboven genoem de personen heeft behandeld en hun af treksel van kruiden heeft voorgeschreven, waarvoor hij bedragen van 2.25 of 2.50 vorderde. Het. eerst wordt als getuige gehoord de heer Hooirneijer uit Leiden, die op een ad vertentie uit de Courant naar verd. was toegegaan op diens bureau Stille Rijn 13. Get. zeide, dat hij leed aan benauwdheid op de borst en de luchtpijpen en geeft een relaas van hetgeen aldaar is geschied. Getuige had 3.20 betaald voor de krui den, doch toen hij zeicle, dat hij geld te kort kwam, omdat hij een boodschap moest doen, waarvoor hij 1.noodig had. Daar op heeft verd. een gulden van den prijs laten vallen. Get. vertelt voorts, hoe een rechercheur hein daarna had ondervraagd cn daardoor was hij aan het wankelen gebracht, of het wel zuiver werk was. Hij had dc kruiden dan ook niet gebruikt en was ook na 14 dagen niet teruggekomen. Hierna wordt gehoord mej. L. Schelke Bodenhausen uit Leiden, die bij verd. was gekomen wijl zij jeuk en pijn onder de ar men had. Verd. had haar ter plaatse on derzocht en gezegd, dat zij niet bang be hoefde te zijn, wijl het geen huid- maar bloedziekte was. Getuige betaalde 3.50 voor de kruiden. Verd. betoogt, dat hij aan geen enkele patiënt vraagt te laten zien waar zij lij dend zijn. De heer Kralt uit Rijnsburg, hierna als getuige opgeroepen, zegt bij verd. te zijn geweest, omdat hij spierpijn had. De laatste getuige is H. J. v. d. Lakei; uit Leiden, die wegens vermoeidheid in de beenen bij hem hulp gezocht had. Bei den doen ongeveer betzelfde verhaal als de eerste getuigen. Verd. maakt er den kantonrechter op attent, dat er meermalen gesproken wordt over middelen, die hij heeft „voorgeschre ven". Zulks is onjuist, hij „raadt slechts aan". De kantonrechter antwoordt hierop het verschil tusschen voorschrijven en aanra den niet in te zien. Hierna worden dc getuigen a décharge gehoord. De eerste is de heer Bloot J.R.zn. te Leiden, die op een vraag van den verd. verklaart, dat 'verd. nimmer zijn patiën ten vraagt wat ze manke eren, hen nimmer lichaamsdeelon laat onfeblooten en slechts raad geeft. Get. Bloot verklaart, dat hij 34 jaar lij dende was aan ischias en nu door verd. is genezen. Get., is daarover zoo blij, dat hij verd. als een vriend beschouwt. Mej. C. J. J. Ha zei horst, verstelnaaister te Leiden, was lijdende aan eczeem, waar mede zij gedurende maanden zonder baat bij doktoren, op het ziekenhuis en bij Ha genaar heeft, geloopen. Daarna is ze bij verd. gekomen, die haar van stonde af aan genezen heeft. Mej. G. P. M. Goossens uit Leiden, hier na gehoord, is de juffrouw die de kruiden van verd. verkoopt. Get. zegt niet in dienst betrekking van verd. te zijn, zij heeft goe deren van hem in consignatie. Van de verkochte goederen houdt zij provisie af. Deze goederen zijn opgeslagen in het hoofdkantoor van verd. te Voorburg. De ambtenaar van het O. M„ mr. A. van der Eist, zegt, dat er groote suggestieve kracht van de advertenties van den Leid- schen wonderdokter moet uitgaan, temeer wijl er gratis consult gegeven wordt, ook al is dan consult niet zoo gratis, als wel beweerd wordt. De Ambtenaar betoogt, dat er velen naar den wonderdokter gaan en als hun kwalen verergeren gaan zij naar een dok ter of professor, die hen niet meer kan helpen. Maar van zulke gevallen hoort men niets. De Ambtenaar betoogt verder, dat verd. een gevaarlijk beroep uitoefent en acht het ten laste gelegde bewezen, weshalve hij eischt een boete van 200, subs. 4 weken hechtenis. Verdachte voert tegen het betoog van den Ambtenaar aau, dat. de bewijzen daar zijn, dat vele personen door dokto ren en professoren zijn opgegeven en door hem zijn genezen van hun kwalen. Verd. voert voorts aan, dat hij niets an ders doet, dan de groote firma's die Ab dijsiroop, Pinlroillen, Sanatogcn enz. ver koopen. Wat zij doen in hun reclame-cam pagnes doet verd. met zijn mond, maar het publiek moet die reclame-campagne betalen. Verd. vraagt derhalve vrijspraak van het. ten laste gelegde en zegt, dat bii ver- oordeeling het laatste zal moeten kiezen en vier weken zal moeten zitten, wijl hij geen geld heeft om zooveel boete te be talen. Verd. zegt verder zich te voelen, als een hulp voor de lijdende menschheid cn men mag hem niet vergelijken met de corrup tie-bende van gewetenlooze kwakzalvers, die het publiek bedriegen. De kantonrechter bepaalde de uitspraak over 14 dagen. VOETDAL. DIOC. IIAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. De uitslagen van de Zondag 3 November 1.1. gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Af deeling A. O. V. V.Lisse I 12 LeidenLisse II 50 Afdeelïng B. A. S. C.Meerburg 08 Tcidingen—St. Bernardus 30 No. 3. Meerburg beboet met 0.50 niet inzenden ruilformulier wedstrijd A. S. C. Meerburg. Voor Zondag 10 November is hot volgen de programma vastgesteld: Afdeeling A. Oegstgeest: O. V. V.—S. J. C. I Afdeeling B. Hazerswoude: St. BernardusS. J. C. II Zoeterwoude, 2 uur: MeerburgTe ijlingen Waar geen aanvangsuur vermeld van gen de wedstrijden om half één aan. Wij vestigen er de aandacht op dat er volgende weck Donderdagavond een ver gadering zal worden gehouden voor afge vaardigden van de vereenigingen uit het District Leiden en het Districtbestuur. Na dere aankondiging in de Pers volgt. Men houde zich vrij! D. HAVERKORN, Competitieleider. LAWNTENNIS. Intern, terr.isprogramma. Voor 1930 zijn vastgesteld de volgende internationale kampioenschappen 1625 Januari kampioenschappen van Australië; 1627 Maart kampioenschap pen van Egyplc. 1221 April kampioen schappen van Z.-Afrika 2128 April kam pioenschappen van Griekenland 18 Mei 1 Juni kampioenschappen van Frankrijk te Parijs: 23 Juni5 Juli Wimble don-wed- strijden 611 Juni kampioenschappen van België; 28 Juli3 Augustus Neder- landsche kampioenschappen 310 Aug. kampioenschappen van Duitschland te Hamburg; eind Augustusbegin Septem ber kampioenschappen van Amerika (har de hanen); 27 Augustus1 September kam pioenschap van Joego-Slavië en 1 6 Sep tember kampioenschappen van Hongarije ATHLETIEK. R. K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood-Wit". Hedenavond zullen we wederom begin nen met de indoortraining, welke zal wor den gehouden in de zaal aan de St. Ursu- lasteeg. Juniores van 8.159.15 uur. Senio res van 9.15—10.15 uur. Dc leden worden verzocht op tijd aan- wez'g te zijn en sportcostuum mede te brengen. ROEIEN. Die LeytheNjord. Zaterdagmiddag a.s. te half vier za] op den Rijn tusschen Valkenburg en den Haagschen Schouw de jaarlijksche wed strijd in vierriemsgieken» tusschen Njord en Die Leythe plaats hebben. Het eindpunt is aan den Haagschen Schouw. Geroeid wordt over 2000 Meter. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De 23ste partij remise. De 23ste partij, welke was afgebroken in den stand: "Wit (dr. Aljechin) Kf2, Ta2, Ld4, Pd2, pi cO, f4. g3 en h2. Zwart (Bogoljoebof) KdS, Tb5, Lb4, Pdo, pi a4, eO. f6, g6 en h7, is gisteravond in het Nationaal Schaak gebouw te 's-Gravenhage voortgezet. Het verder verloop was a!s volgt: 41. Pd2c4 Lb4c312. Ld4Xc3, Pd5Xc3; 43. Ta2c2, Pc3—d5; 44. Pc4—dG, Tb5— b3; 45. Tc2co Tb3-Y>646. Pd6—b5, Pd5c7 47. Pb5Xc7, Kd8Xc7; 48. Tc5—a5 Tb6—b2t49. Kf2—e3, Tb2—b4 50. Ta5— au, e6e5; 51. flXeö, f0Xe5; 52. Ive3d3, h7hö 53. Kd3c3, Tb4—g4 54. Ta6— a5. Kc7Xc6; 55. Ta5Xe5, Kc6d6; 56. Te.)—a5, Kd6e6 57. Kc3—d3, h5—h4 58. Kd3c2, Tg4—b4; 59. Ke2— f3. Kc6—f6; 60. g3Xh4. Tb4Xh4; 61. Kf3—g3, g6—g5 62. Ta5—a6t. Kfü— f5ë3. TaU—a5f, Kf5 gG; 64. Ta5a8 Th4—b4 65. Ii2—h3, Tb 1el 66. TaS—a7, Kg6—ffi; 67. Ta7— aUf, Kf6e568. Ta6aöf, Ke5.14 69. Kg3g4, Kd4c3 70. Kg4Xg5, Kc3—b4; 71. Ta5a8, Te lcöf 72. Kg5g6, Tc5 a5; 73. Ta8—bSt, Kb4—c3; 74. h3—hl, a4— a3 75. Tb8—bl, Ta5a6t76. Kgug7, a3a2; 77. Tbl—al, Ta6—a7f 78. Kg7— g6, Kc3b279. TalXa2, Ta7Xa2 80. h4h5, Kb2c3 81. h5—h6, Ta2—g2t; 82. KgOf7, Tg2h2; 83. Kf7g7. Remise. Na afloop sprak de organisator van de in Holland gespeelde partijen, jhr. H. Striek v. Linschoten, een woord van af scheid en dank voor het genot, dat de grootmeesters Jen Hollandschen schakers door hun fraai en leerrijk spel hadden ge schonken. Dr. A'jechin dankte namens bei den voor de allerhartelijkste ontvangst in Nederlandzij hoopten nog vaker in ons lard te -kem^n. De stand is thans: dr. Aljechin 11 gew. 7 remise, Bogoljoebof 5 gew. 7 remise. 7 -dag a.s wordt de kamp Wiesba den voortgezet. DAMMEN. Wedstrijden D. E. S. (Alphen a. Dc stand van den klassewedsflji de door de damvereeniging „D. Alphen a. d. Rijn gehouden worden, strijden is op heden als volgt: gesp.gew.rem,, J. v. Oeveren 11 9 i W. den Daas 11 8 l G. de Leeuw 11 6 2 H. v. Egmond 9 5 1 v. Overen 9 5 A. Sampimon 8 4 1 L. Houweling 6 4 A. Ofwegen 6 3 1 C. Noorlander 12 3 M. v. Overen 8 2 1 J. Oosterman 2 2 N. Stapper 4 2 H. Wolf erts 6 1 F. Oosterman 3 J. van Es 5 H. Hulscher 5 WIELRENNEN. De Zesdaagsche te Berlijn, De nacht van Dinsdag op Woecsdj vijfde van de aan sparring zoo rijki daagsche, heeft een geheele wijzig de algemeene classeering gebracht eene jacht volgde op de andere, v« rend werden ronden gewonnen verloren. DomMacsinski slaagd eerst nog gedurende enkelen tijd i ding te behouden, maar ten slotte l zij niet meer opgewassen tegen de durende aanvallen van dc koppels Lo Mouton, PetriTietz, Miethe—Hürtg voornamelijk Gossens—Deneef, die scheidene verloren ronden terugwonm ten slotte om vier uur 's ochtends tw« den voorsprong wisten te veroveren gisterochtend hadden zij met 143 p de leiding, na twee ronden Emir— Kri 116 punten en DornMacsinski overige tweetallen zijn 3 tot 10 rondet MOTORRIJDEN. De kampioensrit der K. N. M. Zooals te verwachten was, is de 1. stelling voor dezen grooten rit op L dag as, geweldig. Niet minder dat deelnemers hebben ingeschreven vooi personee'e kampioenschap. Twaalf clubs zullen voor het cluls pioenschap strijden, evenals et merkenteams. Ten slotte hebben vier militaire 1 sen een team afgevaardigd om het mi kampioenschap te veroveren. De start vindt plaats Zaterdag® 9 November om 7 uur. Door het van Brabant wordt naar Eindhoven den. waar de rijders dan reeds een 1 rit door het Ulvenhoutschc bosch i doorkruising van een waterplas achta rug hebben. Na Eindhoven wacht hen een i reinrit en wel tusschen Geldrop en 1 Langs den grooten weg wordt daan Roermond naar Heerlen gereden, een uur wordt gerust. Een zware bergrit door Zuid-Lin gevolgd door een moeilijke non-sto| een steile heiivelklim zullen den strij hel betrouwbaarheids-imotorkampiücn! besluiten. De eerste rijders zullen Eindhoven seeren om ongeveer 9 uur. Roermond 10.45, Heerlen om 12 uur, waar gerust wordt. De non-stop bij Vijle: Zuid-Limburg wordt om 2 uur bereikt wijl een kwartier later de heuvelkfl Vaals gehouden wordt. Het passeera rijders zal ongeveer ceu uur duren ei nalaten als gewoonlijk groote belacj ling te trekken. De groote benzine Maatschappijen P. C., Shell en. Texaco, verleenen wed belangrijken steun aan dezen rit en zorgen de benzine- en oliestations e route-aanduiding. DE BEURS VAN NEW-YORK. Opnieuw scherpe daling. Uit New-York wordt aan de ..Tel. meld: De koersen der aandeelen gedurende de korte beurs van vat; welke slechts drie uren duurde, rerd flauw. Hoewel de makelaars i den. dat groote kooporders voor reh van kleine beleggers waren binnen] men, die in de meeste gevallen dende aandeelen contant betalen, oorzaakten liquidaties door zwakki culatieve pools, die bij de vorige fondsen hadden gekocht, een scherm ling. De bankierspool is vandaag nil eengekomen en algemeen heeft men indruk, dat hij betrekkelijk weinig heeft gehad. De stemming in financïeele kringl pessimistisch en men spreekt thans meen over de waarschijnlijkheid, dat aan den aanvang staal van een deji in het zakenleven. KONINKLIJKE PETROLEUM M Gang van zaken zeer gunstig. Gisteren werd onder voorzitterseiH den heer jhr. ir. H. Loudon, de buil wone algemeene vergadering van f houders der Koninklijke Petroleum gehouden. Aan de orde is het vooi statutenwijziging o.a. inhoudende hooging van het maatschappelijk ki; van 600 millioen tot 1 milliard. Aanwezig waren 20 aandeelhr tegenwoordigende 550 prefe.c gew. aandeelen en 10 onderaandeeJj brengende 97 steramen. Aangezien niet driekwart van pilaal vertegenwoordigd was, kon i gadering geen besluiten nemen beil de de voorgestelde statutenwijziging om zal op 22 Nov. a.s. om 11.45 uur dustria te Amsterdam een tweede gewone vergadering gehouden wordi

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8