]T DE OMGEVING VEE3E BLAD DE LE1DSCHE COURANT. DONDERDAG 7 NOVEMBER 1929 VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Van een slaapkamertje en verge vingsgezindheid. Doortrekking van den electriciteitskabel in de Boekhorstlaan. Eervol ontslag van den secretaris. De heer van Elk in diens plaats benoemd. Aankoop van een strook grond, insdagavond vergaderde de raad dezer ente onder voorzitterschap van den emeester. Tegenwoordig alle leden, voorstemmer werd aangewezen de heer der Laan. voorz. opende de vergadering met d waarna de notulen der vorige ver- ring werden gelezen, welke onveran- worden goedgekeurd. ior kennisgeving werden aangenomen 'lullende door Ged. Staten goedge- cle raadsbesluiten. gekomen was een verzoek van den heer Allard, om in zijn woning een slaap- rtje er bij te maken. De voorz. zegt, dit stuk eerst binnen is gekomen na aatste vergadering van B. en W. Hij voor dit stuk te renvoyeeren naar heb r0 yan B. en W. ter fine van advies, 'heer Van der Hulst zegt uit het adres epen te hebben, dat de heer Allard een k verzoek heeft gericht tot burgemees- m Wethouders en hierop een afwijzcti- .hikking heeft gekregen. Spreker voor het thans in behandeling te ne- voorz. zegt hiertegen geen bezwaren ibben. heer.Van der Hulst kent de toestand de woning niet. Uit het verzoek blijkt wel, dat er een behoefte bestaat aan ilaapkamertje. Spreker is er niet voor, uurder het kamertje zelf te laten ma- doch dit te doen geschieden van ge- ïtewege. Ter bestrijding van de kosten lij de huur van deze woning dan iets a verhoogen. voorz. zegt. dat B. en W. geen ter aanwezig achtten om het verzoek in illigen en mitsdien het gedane ver- aan hun college hebben afgewezen. heer Van der Voet vraagt naar de jen van weigering door B. en W. ethouder van der Laan zegt. dat men lec! vergevingsgezind moet zijn, wan- men den betrokken huurder zoo maar stoots een kamertje er bij wil geven, huurder staat op zijn aangegane ver tuis en wil desgevraagd nog niet eens paar boomen en een klein gedeelte van erf missen voor het aanleggen van een ioir, i ofschoon hij niet eens eigenaar ich zich beroept op zijn huurcontract, meer de huurder zoo op zijn contract t moet hij dit dan ook maar naleven zelf een kamertje bouwen, heer Van der Hulst zegt, dat de heer rdde boomen en de benoodigden grond had willen afstaan, doch hiervoor iets plaats vroeg. De liefde kan niet van kant komen, zegt spreker. C voorz. zegt nogmaals, dat B. en W. ond van hetgeen wethouder Van der naar voren heeft gebracht het ver hebben geweigerd. Dit is slechts een n. Hij stelt alsnog voor het verzoek in n te stellen van B. en W. ter fine van vereenkoinstig het voorstel van den z. wordt hiertoe besloten, en verzoek van de heeren G. F. W. bert en Th. v. d. Holst om doortrekking de waterleiding voor hunne perceelen ;s den Kleiweg, wordt eveneens in han- van B. en W. gesteld om advies, en slotte was nog ingekomen een ver van Chr. van Leeuwen ,A. v. d. Vlugt, d. Hulst Jzn. en G. Angevaare om rekking van den electriciteitskabel in Boekhorstlaan. ethouder van der Laan stelt voor dit oek terstond te behandelen in ver met den bouw van eenige huizen al- Wanneer de betrokkenen zulks thans en, kunnen zij met de installatie van huis hiermede rekening houden. De oefeers bieden zelf aan om de helft te den van de garantie, welke de ge- ite moet stellen voor het stroomver- ik. Spreker raadt, aan he-t verzoek in illigen, omdat het de gemeente geen zal gaan kosten. 'e heer Nijssen meent, dat bij andere gelijke verzoeken het volle garantiebe- 1 werd geheven van de verzoekers, uit zijn vrees voor meerdere verzoe- van dezen aard. >e voorz. zegt, dat steeds de helft van ga ran ticbedrag is geëischt. Zonder •fdelijke stemming wox*dt besloten aan verzoek van adres-santen tegemoet te ueri en de electrische kabel in de Boek- stlaati door te trekken. De verzoekers eten evenwel voor minstens de helft van stroomverbruik garantie stellen. Jn de orde is thans'het verzoek van heer J. W. J. van Stekelenburg om tol ontslag als secretairis-ontvanger-amb- lar van den Burgerlijken Stand der ge- gite Voorhout, in verband met zijne be ding tot secretaris der gemeente Nicu- rustel. Ie. voorz. feliciteert den heer van Steke- •urg niet zijn benoeming tot secretaris gemeente Nieuwer-Amstel namens den Hij hoopt, dat. hij deze functie nog zal mogen vervullen. Spreker zegt, B. en W. aan den Raad voorstellen om r .sec,retaris in de genoemde functies op mee-st eervolle wijze te ontslaan. HieV- lo'en01^ zonr"'er Hoofdelijke stemming be- De voorz. zegt, dat dit zeer waarschijnlijk 'riste vergadering zal zijn, w ke do meemaken. Van deze gelo eid wil spreker gebruik maken i- -c,-d°n^n functionaris namens de. te bedanken voor de verrichtte "zaamheden in zijn functies. Aan den r van Stekclenburg hebben wij steeds f ze?r bekwaam secretaris gebad. Hij in sp 6 -eJneen^e goed gediend. Onder e» secrctarióMi-t zijn heel wat werken van i tot stand gekomen, doch. steeds heeft hij de administratieve werkzaamhe den, daaraan verbonden, nauwgezet en naar de voldoening van B. en W. en den Raad opgeleverd. Aan den heer Van Sce- kelenburg verliest de gemeente een zeer bekwaam ambtenaar. Namens den Raad wensch ik u toe, dat gij in uw verderen loopbaan steeds voorspoed zal ondervin den en dat gij, die nog jong zijt, een goede prcmolie zult maken. Het College van B. en \Y. zal zeer waarschijnlijk nog wel bij elkaar komen, vandaar dat ik hier slet ur.s spreek namens den Raad. Mijnheer van Stekelenburg ik betuig u namens den Raad dank voor al datgene wat u gedaan heeft tijdens uw secretariaat dezer gemeente. De heer van Stekelenburg het woord verkrijgende spreekt zijn dank uit over de tot hem gerichte woorden. Hij dankt den Raad voor het hem zoo juist verleende eer vol ontslag. Het spijt spreker dat hij Voor hout, waar hij nu reeds ruim 5 jaren werk zaam is geweest, te moeten verlaten. Spreker memoreerde enkele groote werkzaamheden, welke onder het secreta riaat van hem waren voorgevallen. Door deze werkzaamheden heeft hij zijn werk kring lief gekregen en heeft hij een groo te dosis ervaring voor zijn laf eren leven opgedaan. Spreker brengt op den eersten plaats zijn dank aan den voorz., die hem bij zijn sollicitatie naar de hem begeer de betrekking zoo krachtig heeft- geholpen. Voorts betuigt hij aan den Raad zijn dank voor de aangename wijze van werken en voor de goede" verstandhouding welke er altijd tusschen den Raad en'hem bestond. Hij brengt hulde aan Burgemeester en Wethouders voor het vertrouwen steeus in hem gesteld en voor de prettige vergade ringen en conferenties, welke hij als se cretaris heeft meegemaakt. Ten slotte be tuigt bij zijn vriendelijken dank aan de tegenwoordige en oud-ambtenaren ter se cretarie dezer gemeente, die onder zijn leiding hebben gedaan wat zij konden om zoo prettig mogelijk samen te werken. Spreker wenseht allen persoonlijk een goe de toekomst toe. Zonder hoofdelijke stemming werd hier na besloten de zekerheidsstelling van den nieuw te benoemen gemeente-ontvanger te bepalen op ƒ4000. Aan de orde kwam thans het benoemen van een nieuwen secretaris-ontvanger en ambtenaar van den Burgerlijken Stand de zer gemeente. De vporz. zegt, dat op de oproeping, welke in verschillende vakbladen heei't gestaan 03 sollicitanten zich hebben aan gemeld. B. en W. hebben van deze sollici tanten er 9 opgeroepen, welke naar hun beste weten hiervoor in aanmerking kwa men. Onder deze sollicitanten was ook de heer de Bekker, ambtenaar ter secretarie dezer gemeente. B. cn W. twijfelen geens zins aan de bekwaamheden van deze func tionaris, doch hebben gemeend hem niet op de aanbeveling te moeten plaatsen, om dat hij in zijn functie als eersten ambte naar ter secretarie nog kort hier werk zaam is. De aanbeveling, welke B. en W. hebben opgemaakt lüidt1. W. van Elk, gemeentc-secretaris van Ewijk (G.) en 2. J. Bi Kellenaers, comtiiies ter secretarie te Kerkrade. Na een comité-generaal van pl.m. een kwartier werd tot stemming overgegaan. De heer van Elk verkreeg 6 stemmen en de heer Kellenaers 1, zoodat de heer van Elk in meergenoemde functies was be noemd. Na eenige discussie, welke van internen aard waren, werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten tot. intrekking van het raadsbesluit d.d-. 10 October j.l. tot het aangaan van een kasgeldleening groot 200.000.en werd het debet-saldo bi rekening-courant bij de Coöperatieve Boerenleenbank tot 200.000.verhoogd. Dit besluit werd -genomen naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten dezer provincie. Alsnu kwam aan de orde de vaststel ling van het besluit tot aankoop en over name van een strook ter breedte van 6 M. van P. L. van der Hulst c.s., voor den •door de eigenaren aan te leggen weg langs de spoorbaan. De voorz. zegt, dat hieromtrent een schrijven is ingekomen van den heer van der Laan, namens zijn lastgevers, waarbij hij het besluit van den raad der gemeen te, in zijn vorige vergadering genomen, om een strook grond ter breedte van 6 Meter als openbaren weg te verharden en over te dragen aanneemt. Verzoeker-biedt hier bij bedoelde strook grond aan en zal in den a.s. winter de weg aanleggen. De weg is thans aangeduid met piketten. De heer van der Hulst zegt geen op dracht. te hebben gegeven om zijn naam in de lastgeving te vermelden. Hij ver koopt niet aan de gemeente, doch iemand aan wien hij verkocht heeft. Voorts acht spreker het. niet gewenscht thans reeds bedoelden weg over te nemen. Besloten is hem oorst dan over te nemen, wanneer hij voldoende verhard is opgeleverd. De heer van der Voet zegt, dat hier een verzoek is om een strook grond aan te koopen, welke eerst later zal verhard wor den als weg. Dit is niet conform het geno men besluit. Spreker zou voortaan gaarne zien, dat de leden van den Raad over der- golijko aangelegenheden een concept-voor- stol thuis kregen. Thans wist geen een lid de zuivere bedoeling van het agendapunt. De voorz. zegt in antwoord op de vraag van den heer van der Hulst, dat do ge meente hier niet heeft te maken met van der Hulst, doch met den lasthebber, den heer van der Laan. Of u aan iemand an ders verkoopt en deze weer aan de ge meente heeft niet met deze zaak te ma ken. B. cn W. hebben gemeend, dat de leden van den Raad voldoende op de hoog te waren met het in dc vorige vergadering genomen besluit en hebben daarom geen stukken hierop betrekking hebbende,-thuis gekregen. B. en W. zien geen bezwaar om bedoelde overdracht, overeenkomstig het verzoek te doen plaats hebben op 15 No vember a.s. De heer van der Hulst zou dan gaarne het nut u i weten, waarom r~? ls thans moet worden overgedragen. De raad heeft toch besloten oüi eerst de weg te doen ver harden. De voorz. zegt, dat dit is gedaan met het oog op do overdrachtskosten. Wethouder van Reisen ziet in het over dragen van den grond op 15 November geen bezwaar. De weg wordt eerst over genomen, wanneer hij naar het oordeel van B. en W. behoorlijk is opgeleverd. De heer Van der Voet. zegt, dat het hem nu duidelijker begint te worden en ziet in den overdracht van den weg geen bezwaar meer. Hij legt er evenwel nog den nadruk cp liever stukken over dergelijke voorstel len thuis te krijgen. Wethouder van der Laan zegt, dat het zijn nut kan hebben om eenige toelichting te geven. Hij heeft in de vorige vergade ring en in de vergaderingen van B. cn W. hierover niet gesproken en gestemd, om dat hij dit als lasthebber liever niet. deed. Daar de raad evenwel thans het besluit heeft genomen, meent hij, dat de Raad gerust het besluit kan nemen om op 15 November a.>9. den weg over te nemen, ook al is deze nog niet verhard. Hij zal als lasthebber zorg dragen dat de weg naar liet genoegen van B. en W. en den Raad wordt opgeleverd, De heer Nijssen vindt het zakelijker cn meer oonform het genomen besluit in de vorige vergadering, wanneer de weg wordt overgenomen cn overgedragen als hij ge heel verhard is. Wethouder van der Laan zegt, dat, wan neer de Raad tvi;'elt aan de moraliteit van de eigenaren, hij aan maatregelen kan nemen door b.v. als eiseh te stellen een waarborgsom voor de goede oplevering. Hij geeft persoonlijk de verzekering er voor te zorgen, dat de weg in goeden toestand wordt opgeleverd. Reeds zijn hiervoor alle materialen aangekocht. Na eenige discussie gaat men over tot stemming. Het voorstel van B. en W., om den weg over te dragen op 15 November a.s., werd aangenomen. Voor stemden do becren van Reisen, Witteman, van dei- Voet en Eigenbrood. Woningbouwvercer.iging. Gisteren avond vergaderde de woningbouwvereeni- ging „Herman Boerhaave" in het café van de-wel. J. van Steijn. De voorzitter, de heer J. W. J. van .Stekelenburg, opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze. De notulen werden gelezen en onveran derd vastgasteld. Aan de orde was de ontslagname van den voorzitter, wegens diens vertrek. De voorzitter memoreerde bij zijn af scheid het ontstaan en verdere ontwik keling dor vereeniging. Hij sprak den wensch uit, dat deze vereeniging steeds in groei en bloei zou toenemen. In verband hiermede werd tot bestuurs lid gekozen de lieer J. van Kampen. Tot voorzitter der vereeniging werd benoemd de heer J. H. van der Voet. Zoowel dé verkiezing als de benoeming geschiedde met algemeene stemmen. De voorzitter complimenteerde de benoem den: Met algemeene stemmen werd goedge vonden het bestuursbesluit, waarbij de lieer Ir. G. Heijmeijer is benoemd tot administrateur der vereeniging op een vergoeding van f 200 per jaar. Met algemeene «temmen werd even eens een nieuw lil toegelaten. Van de rondvraag maakte de burge meester gebruik om den scheidennen voorzitter een hartelijk afscheid toe te roepen namens het gemeentebestuur en hem te danken voor de werkzaamheden verricht als voorzitter en oprichter der vereeniging. Hierna sloot de voorzitter cleze slecht bezochte vergadering. N00RDWIJKERH0UT. Hanze. In café Paridon aan den Hee- renweg had gisteravond de gewone verga- lering plaats van dc R. K. Middenstands- vereeniging ..St. Joseph". De Voorzitter, de heer L. van Hensbergen, opende met den Chr. groet en verwelkomde alle aan wezigen waaronder den geest, adviseur kap. de Ruyter. De secretaris las de notulen van de vergadering van 2 Oct. voor, welke on veranderd werden vastgesteld. Daarna volgde het verslag van de Centrale Raads vergadering, te Wassenaar gehouden op 8 October jl.. door een der afgevaardigden. De lieer Driesscn prees zeer de nauwkeu righeid van het verslag van deze vergade ring in de bladen van deze courant op 8 en 9 October jl. en nam dit besluit dan ook als grondslag voor zijn rapport. Naar aan leiding hiervan informeerde A. de Winter naar de kosten. N. de Klerk. 2de secreta ris, antwoordde, hierop in extenso en ook de voorzitter lichtte een en ander toe. Ontvangen was een brief van een lid van de plaatselijke Hanze-vereeniging te Noordwijkerhout, zonder ondertoekoning. Voor kennisgeving aangenomen. Van het Hoofdbestuur een brief inzake winkelslui ting. Binnenkort kunnen de leden hierom trent 'n uitgebreide brochure- verwachten. Een spreker zal worden beschikbaar ge steld door liet Centraal Bureau om ver schillende kwesties nader toe te lichten. Dit kan worden aangevraagd. Het schrij ven voerde nog een bijschrift betreffende rustdagen en rusttijden voor bedienden van verschillende leeftijden en betreffende maximum werktijden van deze. Voor af- helptijd na sluiting was een half uur aan gegeven. 53 werkuren konden dan bijv. als volgt- verdeeld worden: 4 dagen van 9, 1 dag van 6 cn 1 dag van 11 uren ('s Zater dags). Het beste echter kan men plaatselijk en bloc een regeling treffen, of per bran che afzonderlijk, in verband met z.g. druk ke en stille uren, ook zoo de vrije halve dag. De winkelsluiting zou ook zoo naar aller genoegen geregeld kunnen worden, in overleg met de gemeentebesturen. Echter: de gemeente-besl uren worden door den minister van Arbeid bevoegd geacht een algemeene vrije ochtend of middag aan te wijzen voor de verschil'endc branc' m. Ter nadere uiteenze.ting kan echter een spreker worden aangevraagd. Dc vergade ring acht dit wenschelijk, en ook dat de met middenstanders, die niet lid zijn, op die vergadering v, orden uitgenoodigd. Het bestuur van de Middonslandsver- oeniging zal voorts een verzoek richten aan het gemeente-bestuur «>ui outheffing van de verplichte winkelsluiting gedurende de St. Nicolaasdruktc van 1 tot en m^ 6 De cember. Her, jaarverslag van hot. H. B. wa? te lijvig om op de vergadering behandeld te worden, zal echter onder de leden kunnen circuleeren. Van de rondvraag werd ruim. gebruik ge maakt. De lieer C. Willomse verzocht dringend of door de politie beter gc'.et kan worden op de tijdige sluiting van winkels en be drijven. Kappers doen dikwijls op Zondag nog werk. Er wordt. z. i. onvoldoende ge controleerd. Nog geen enkele overtreder, cn er zijn er genoeg gowecst, is bekeurd geworden. Een volgend lid vroeg naar het uur van sluiten in de St. Nicolaasweek. Het beste is een onbepaalde tijcl, minstens half elt. De lieer C. Broekhof vroeg of ook persoon lijke belangen mochten worden verdedigd Het bestuur antwoordde: Zeer zeker. In t kort kwam spreker dan hierop neer, dat- zeer veel vreemde expediteurs in ons dorp artikelen brengen, wat ook door hier ge- str.tionncerdo middenstanders even vlug en even goedkoop kan worden gedaan. De inwoners van ons dorp kunnen daar veel aan doen, wanneer zij van de betrokken le veranciers de adressen opgeven van deze expediteurs. Allen waren bet in beginsel daarmede eens, echter zal dit niet altijd gunstig gevolg opleveren, daar dan dik wijls <le vervoerkosten voor rekening kocpers komen, vooral bij fi eigen expeditie. Dc hoer v. Ee.len sprak ook zijn afkeu ring uit over het optreden van bepaalde expediteurs, niet uit ons dorp. De belan gen van onze middenstanders en alle in woners raken deze zaak zeer nauw. De heer Driossen wil gemeente-inmenging in deze zaak en eventueel een overlaad-haven aan de Leidschevaart. Het bestuur vindt aanbeveling van cou lante behandeling van eigen expediteurs en bescherming van hun belangen, zooveel mogelijk, liet mTmst gewenscht. De heer A. van Eeden vraagt of de komende spreker ook zal kunnen uiteenzetten, hoe de Mid denstand zich te weer kan stellen tegen eventueel macht misbruik. Door trust-vor ming van verschillende groote fabrieken in ons land. Intusschen deelt de heer Broek hof nog mode dat hij enkele adressen zal opgeven aan wie, en ook wanneer daar verschillende artikelen zullen kunnen wor den aangeboden ten vervoer voor snelle en goedkoope verzending. Zooals de toestand nu is, is zo niet goed. Homs komen goede ren voor hier aan op station Lisse, dikwijls over Noordwijk. De verzendende firma's weten dikwijls niet hoe ze. 'fc moeten doen. De meest vreemde manier van verzenden wordt soms gevolgd. A. de Winter vroeg nog over Zondagsluiting en straatventerij. B. Zandbergen over het leveren door niet- geörganiseerden en anders-denkenden aan R. K. instellingen. Van overheidswege is daar wel een jjeetje aan te doen. Roorn- schen moeten elkander dc. hand reiken. Echter kan de persoonlijke vrijheid niet ge dwongen worden en ook economische be langen spreken daarin mee. A. v. Eeden w'ensclite tevens ontheffing van 't bepaal de in de verodening op de winkelsluiting aan te vragen van 23 tot en met 31 Decem ber, wegens Kerst- en Nieuwjaarsdrukten en kerkelijke diensten in die dagen vallend. J. Aarlman wilde vervroeging van de volgende vergadering, om in een daarna volgende vergadering te komen tot over eenstemming inzage rusttijden voor per soneel. De heer de Klerk behandelde een drietal vragen betreffende de brandverzekering van de leden: 1. Over verplichting tot red den bij brand, of dit ook door anderen te laten doen, bestaat geen wet. Wel ver wacht de verzekeringsmaatschappij, dat dit gebeurt.; beschadiging hierbij wordt vergoed. Wel is men verplicht de brand zelf zooveel mogelijk te stuiten. 2. Inzake taxatie van eigendommen wordt eerlijk heid verwacht. Wel kan worden gecontro leerd. 3. Onrtrpnl herbouw of aftrek voor fundeering en kelders staat niets bepaald in de polis. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. NOORDWIJK. Gevonden. Een grijzen vilten meisjes- hoed, een nagelgarnituur in lederen étui, een heerenrijwici, eCn snoer witte kralen. Inlichtingen te bekomen op het Politie bureau te, Noordwijk B., uitsluitend des Woensdag van 121 uur. De Post. Onbestelbare brieven en briefkaarten, terugontvangen in de 2de helft van October, waarvan geen afzenders bekend zijn: Brieven, Binnenland, W. Bos Zeist, Kunst Nijverheid Hand. Mi. 's Hage, Mencig Sog' Leidon, v. Veen 's Hage. Briefkaarten Buitenland: Mr. J. Santman Bergen (Noorwegen). Geboren Adrianus Petrus, zoon van J. M. Zuidhoek en J. C. Wassenaar Maart je, dochter van C. Houwaart en M. Hazenool Cornelis Johannes, zoon van Q. Warnierhoven en A. Vink. Getrouwd: J. Kaptoin 42 jaar en N. Barnhoorn 39 jaar N. Vegt 42 jaar wedn. van P. M. Kloos en G. Vermeulen 32 jaar to Boskoop C. P. Alkemadc 25 jaar en E. A. M. Peeperkorn 20 jaar. Overleden Anna Elisabeth Macco 39 jaar ongehuwd Petronella Kortekaas, 61 jaar wed. van P. Koster. RIJNSBURG. B'oerrenhindel. De aanvoer bestaat op Leden >o ongeveer geheel uit Chry- •santhen, waarvan dc prijs varieert naar gelr'ig kwaliteit van f0.14OA* per bos, terv. i 1 oenbloemigj gaan voor f 0.130.16 per stuk. HILLEGOM. Bij een afscheid. Zaterdag j.l. -ring mevrouw R. A. F. Litjens-V an den Donk, onderwijzeres 'Ier R. h. Mulo-school aan de Mariastraat alhier met .pensioen het onderwijs verlaten. Bij dit heengaan koiub het. ons als oen plicht Voor. oen en ander uit dit hoogs! vruchtbaar leven op onder wijsgebied als anderszins aan te, stippen. Mejuffrouw van den Donk. gesproten uit eenvoudige, in-gods Ücnstige ouders, ontving haro opleiding van dc eerw. Zus ters Ursulincn te Roermond, behaalde de onderwijzersakte. later de hoofdakte, Fran-eh en Wiskunde. In lvs3 werd zij on derwijzeres te F.'.ilen (Gclderl.). Na. onge veer au Icrhalf jaar werd zij benoemd tot hoofd'der bijzondere meisjesschool te Lei- muiden. fn den ontslagbrief van Ekleu staat niet alleen, dat dit ontslag op do meest eervolle wijze werd verleend, doch er wordt, bijgevoegd, dat haar" heengaan door de ouders en de schoolgaande kinde ren levendig werd betreurd. Te Leirmiiden wachtte het nieuwe, jeugdige schoolhoofd' een bijzonder zware taak: zij stond er al leen voor ongeveer 80 leerlingen. Mcj. van den Donk arbeidde er echter 5 jaar tot- volle tevredenheid van het schoolbestuur cn van het Rijksschooltoezicht. Hierna kwam een verandering: door haar huwe lijk mei den heer P. .T. Litjens, hoofd eener school te Hillegom werd mej. van den Donk mevrouw Litjens en onder den laat éten naaiu kent uien Haar het. best te Hillegom. Alvorens mevrouw Litjens in 1906 een vaste aanstelling ontving bij het R. K. on derwijs alhier, was zij reeds meerdere ma len in dc bres gesprongen bij vacatures der Roomsche jongensschool in den tijd. dat er sehaarschte was aan personeel. Nauwelijks was zij voor vast aan de school verbonden, of op initiatief van den heer Litjens werd de school uitgebreid tot een dubbele: lager en mulo. eel heeft mevrouw Litjens bijgedragen tot den bloei der school en tot het. slagen van talrijke leerlingen voor verschillende examens. Tot het. oogenblik van haar heen gaan bleef zij zich op de hoogte honden \un de nieuwste werken der Fransche li teratuur als anderszins, ten einde haar on derwijs zoo vruchtbaar mogelijk te doen zijn. Bovendien bezat mevrouw Litjens groo te muzikale gaven, waarvan de school, de mooie kindcroperetten en vele jongelui van hebben geprofiteerd. Nog wist deze onver moeibare lijd tc vinden, om de afdeeling Hillegom van den R. K. Vrouwenbond tot bloei, tofc zeer grooten bloei te brengen, in de tien jaar van haar bestaan. Zij was de eerste presidente en haar ijver was voor beeldeloos, waardoor goede resultaten niet konden uitblijven. Dankbaar zullen dan ook talloos velen aan dezen noesten arbeid van tientallen jaren denken en zeker zul len die allen met ons den oprechten wonseh uiten, dat mevrouw Litjens nog lang moge genieten van deze zoo welverdiende rust. Zaterdag werd aan de leerlingen 'lor Mulo-school een afscheidsfeest, aangebo den, dat prachtig geslaagd is. TER AAR. Ziekenhuisverpleging. De R. K. Ver eeniging tot verlichting der verplcgings- kosten in ziekenhuizen hield een ledenver gadering in café Verhoef Dinsdagavond to 7 uur. Wegens afwezigheid van den voorz. opende dc 2e voorz., dc lieer P. J. van Rijn. de vergadering en heette allen van harte welkom. De secr.. de heer W. Togni. leest dc no tulen welke onder dank worden goedge keurd. Punt 3. Behandeling voorstel-P. Hoogervorst Kzn. c.s. Het voorstel luidt: Statuten en Reglementswijziging. Dc be doeling is deze. dat alls onvermijdelijke gevallen, die met onvoorziene kosten ge paard gaan, uit de vcrcenigingskas worden betaald, ingaande April 1929. De wnd. voor zitter zegt. dat deze vergadering alleen op geroepen is voor dit voorstel en vraagt aan den heer P. Hoogervorst of hij dit voorstel na/Ier toe wil lichten. De heer Hoogervorst licht dit voorstel op duidelijke wijze toe. Spr. wil het geval Z. van het voorjaar, dat een onvermijdelijk geval is. uitbetalen, vooral daar de kas een goed batig saldo heeft en daarom wil hij statuten en reglementswijziging. Dit lokte nogal eenige discussies uit. De hoer Z.. de getroffen persoon, geeft oen uiteenzetting hoe het gegaan is. De goheele vergadering was het er mee eens. dat dit een bijzonder geval was, maar daarentegen willen zij nu niet reglements wijziging, want dan is de kas binnen kor ten tijd uitgeput. De. heer Togni zegt wanneer dit voorstel er door gaat, de ver. in oen stadiurn .is van te niet gaan, want de kas is dan zoo leeg. De heer Hoogervorst zegt, dat op andere plaatsen de kas ook .woleens leeg is, maar. dan wordt, er weer .andere raad verschaft. ■Spr. meent, dat zoo de ver, er nu voor staal, het wel kan. De heer van Rijn '/.egt dat wij dan de contributie moeten verhoogen en wij weten allen hoe dat in den smaak zal vallen, vooral nu niet zoo'n slecht jaar. De heer Volgering vindt het woord on vermijdelijk zoo vaag, dat is zeer rekbaar. De wnd. voorz. brengt het voorstel in stemming. Het wordt verworpen met 29 te gen, 7 voor. en 2 blanco. Laatste, punt van de agenda: Rondvraag. De heer Bosland wil een voorstel maken niet het volle bedrag maar 25 of 50 pet. uit te keeren. Dit werd door den heer Togni overgenomen en dit voorstel zal in een volgende vergadering duidelijk oi reven op de agenda geplaatst worden, waarmede de vergadering accoord ging. De heer Uit te waal vraagt of dc i tien- ten niet allen in een R. K. zieke, i.uis op genomen kunnen wor Ion, door b.v. ceu contract te sluiten. Hiernaar zal geïnfor meerd worden. Vervolgens werden er nog eenige huishoudelijke punten behandeld, waarna <le voorz. dc vergadering sloot met den chr. groet.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5