UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN „üE GEMEENTE EN HET KINDER RIJKE GEZIN". Een vraagstuk van den dag. "Kaar wij vernemen, zal ter gelegenheid van de op 17 December te Utrecht te hou den Najaarsvergadering van het R. K. Werkliedenverbond de heer Jos. Maenen, voorzitter van den Liraburgschcn R. K. Werkliedenbnnd en lid van Gedeputeerde Staten van Limburg, een inleiding houden over: „De taak der gemeente teil opzichte van het kinderrijke gezin". Controle cp den zieken arbeider. XaJir de Volkskrant" uit goede bron verneemt koestert de regeering het plan op kosten van 's Rijks schatkist in heb mklden dezer maand ©en commissie naar Duitschkund te zenden, welke tot' taak zal hebben: een onderzoek in te stellen naar' de controle, die in Duitselüand wordt uit geoefend op den zieken arbeider. In deze commissie zullen gelijkelijk ver tegenwoordigd zijn de Raden van Arbeid en de Bedrijfsvereenigingen. Voor de Raden van Arbeid zullen als leden van deze commissie fungceren de heeren Keesing en van Bruggen, resp. voor zitter van de Raden van Arbeid te Utrecht en Dordrecht. De minister van Arbeid heeft aan de Federatie van Bedrijfsvereenigingen ver zocht ook twee leden in deze commissie aan te wijzen. Het nieuwe sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven. Een b c 1 a n g'r ij k e stud ijs reis. Naar de „Volkskrant" verneemt is dr. \V. Bronkliorst, directeur-geneesheer van het sanatorium „Berg en Bosch" te Apeldoorn, in gezelschap van de heeren W. Maas, architect te Utrecht en ir. Brouha uit Hil versum, technisch adviseur ran ..Berg en Bosch", naar Duitschland vertrokken voor het bezichtigen van éenige moderne sana toria voor tuberculoseverpleging, zulks in verband met den voorgenomen bouw van het nieuwe sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven. Binnenlandsch telegraafverkeer. Invoering van brieftelegrammen overwogen Ten einde de bedrijfsuitkomsten van den telegraafdienst te verbeteren, wordt over wogen om in het binnenlandsch telegraaf verkeer een proef te nemen met brieftele grammen. Brieftelegrammen zijn telegrammen wel ke per draad naar de plaats va<n bestem ming worden overgebracht en daarna door den postdienst in de eerstvolgende gewone briefpostbestelling worden bezorgd. Dc overseining van deze telegrammen zou moeten geschieden na die der overige voorhanden telegrammen. De inhoud zou uitsluitend, verstaanbare taal moeten bi vatten. De prijs van deze soort van telegram men is aanvankelijk gedacht op 7/10 dec-1 van hot gewone tarief. Omtrent het voorstel is het gevoelen gevraagd ran verschillende organen uit de kringen van handel en nijverheid, met name om een oordeel te verkrijgen om trent dé vraag of brieftelegrammen als verkeersmiddel in een bestaande behoef te zouden voorzien. In het bevestigend geval zou een even- tueele proefneming vooraf nog goedkeuring van hooger hand behoeven. Eervol ontslag verleend aan Mr. Laman de Vries. Benoemd tot staatsraad i. b. d. Bi] K. B. is thans met ingang van 1 Ja nuari 1930 aan mr. J. P. A. Laman de Vries op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van secretaris-generaal van het departement van Financiën, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem in zijn betrekking den lande bewezen. Tevens is de heer Laman de Vries bi nopmd tot Staatsraad in buitengewone dienst. Het nieuwe stadhuis te 's-Gravenhage. De gemeenteraad te 's-Gravenhage heeft met 27 stemmen beslaten het nieuwe stad huis te bouwen op het Alexander veld; 14 wanen er voor het Spui.. Tevoren was ©en plan-Groenmarkt uit- gevadlefl, dat maar 7 stemmen kreeg. Overneming van Carlton-Hotel te Amsterdam mislukt. Naar het Corr.-Bureau verneemt heeft de heer L. J. A. Kemper, directeur van het restaurant. „Royal" te 's-Gravenhage, namens een combinatie onderhandelingen gevoerd over overneming van het C'arlton- Hotel te Amsterdam. Deze onderhandelin gen zijn echter afgesprongen in verband met den hoogen prijs die gevraagd werd. ROELOFARENDSVEEN. De postdirecteur. Op zijn verzoek is met 1 Nov. eervol ontslag verleend aan de: commies bij den P. T. T.-dienst R Hui zing, directeur van het P. T. T.-kantoor te Roelofarendsvcen. VOORSCHOTEN. De postdirecteur. Bij Kon. besluit i: op zijn verzoek met 1 Nov. eervol ontslagen <le commies bij den P. T. T.-dienst P. Ver hagen. directeur van het P. T. T.-kantoor alhier. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Wethouder Drop blijft in functie. Studie-beurzen voor onvermo gende jongens. Het nut van volkstuintjes. Gistermorgen heeft de Raad dezer ge meente eene openbare vergadering gehou den onder voorzitterschap van den bur gemeester. Tegenwoordig alle leden- Bij de ingekemen stukken was een be slissing van-de Ged. Staten in zake een beroepschrift van J. Zonneveld tegen het besluit van onbewoonbaarverklaring van de perceelen Schoolstraat 26 en 68. Het eerstgenoemd perceel is niet, het tweede el onbewoonbaar verklaard. Een verzoek van den heer W. Boender om spoedige verbetering van de Vinke- laan wordt om pracadvies gesteld in han den van B. en W. Ingekomen is een schrijven van den heer Drop, houdende mededeeling dat hij ontslagname als wethouder intrekt. Applaus. De voprzitter zegt, dat hij uit het ap plaus der leden wel mag oomaken. dat zij dit besluit van den heer Drop toejuichen. Hij is van oordeel, dat de gemeente ook laarmede kan worden gelukgewerscht, omdat de arbeid van den heer Drop boven Hen lof verheven is. Persoonlijk is hij ook dankbaar gestemd, dat de buitengewoon prettige samenwerking niet door ontij dige ontslagname wordt verstoord. Hij hoopt dal de heer Drop nog lang in bet belang der gemeente werkzaam moge blij ven. De heer Drop is den voorzatter erken telijk voor het gesprokene. Het nemen van een beslissing in deze was voor hem moeilijk. Dal hij het in dezen zin heeft gedaan, vindt zijn oorzaak in de harte lijke samenwerking in het college en in de energieke leiding- Verder is ingekomen een brief van no taris Vermeulen van Kruiningen, houdende bericht dat de verkoop van 6 pereeclen aan den Achterweg alhier heeft opge bracht ƒ21.450. Medegedeeld wordt-, dat- op het advies ,n eenigc ingezetenen om vergunning t overgang over het waterleidingterrein naar de duinen nog riet kan worden be schikt. omdat de onderhande'ingen met de maatschappij Meijendell nog niet zijn afgeloopen. Naar aanleiding van een vraag in de vo rige zittting geuit, of de provisie voor den aankoop van een motorrijtuig voor ge meen le werken, aan ingezetenen ten goede kon komen, wordt medegedeeld, dat zulks niet mogelijk is, omdat er momenteel geen dealer in deze gemeente is. Op verzoek van J. Th. Remmerswaal om een gedeelte van het Kerkehout als bouw- straat aan te wijzen, wordt gunstig be schikt. Naar aanleiding van een adres van dr. R. F. Baron van Heckeren van Wassenaer te Ambt Delden, om een wijziging aan te brengen in het uitbreidingsplan der ge meente, zoodanig, dat de weg. welke ge projecteerd is over een deel van de hof stede. Het Huis ter Weer" een weinig wordt verlegd, stellen B. en W. voor aar. dit verzoek te voldoen, temeer daar wij ziging eerder een verbetering dan een verslechtering kan worden genoemd. Zonder hoofdelijke stemming wordt dien overeenkomstig besloten. Ter tafel komt vervolgens een adres van de afd. Wassenaar van de S. D. A. P. houdende verzoek een verordening vast te stellen, regelende A. de voorwaarden en cischen' waaraan voldaan moet worden, om in aanmerking te komen voor tegemoetko ming in dc kosten van leermiddelen B, het instellen van beurzen voor leerlingen uit gezinnen van onbemiddelde of minder bemiddelde ouders, welke Middelbaar of Hooger onderwijs volgen; C. de voorwt den en eischen, waaraan moet worden vol daan om in aanmerking te komen voor een beurs De voorzitter zegt, dat B. en W. vf oordeel zijn. dat de voorwaarden voor hj verkrijgen van eer. tegemoetkoming in de kosten van leermiddelen reeds door den Raad zijn vastgesteld n.l. een inkomens grens van 2500, waarbij ook is rekening gehouden niet de samenstelling van het gezin, en bovendien, dat de leerling moet uitblinken. Zij zijn van oordeel, dat deze normen voorloopig voldoende zijn en moenen niet door een verordening bepaalde rechten te moeten vastleggen. Verder zijn B. en W. van oordeel, dat niet moet worden overgegaan tot het instellen van beurzen. Zij meenen dat het Rijk hiervoor reeds vol doende zorgt. Het lijkt hem gewenschter elk geval dat zich voordoet afzonderlijk te bekijk dan regels te stellen. De heer Boender zegt, dat hij er reeds vroeger op heeft gewezen, dat hij de be slissing van het hoofd, of een leerling ir. aanmerking komt, niet dc juiste weg acht. Hij acht het beter, dat dc rapporten maatstaf zijn. Een ongemakkelijke leer ling zou Moor het hoofd wel eens minder gunstig Kunnen worden beoordeeld ten opzichte van het in aanmerking komen voor een vergoeding. Ten aanzien van het 2e deel van het ver zoek, merkt hij op, dat het Rijk een geriue aantal beurzen ter beschikking stel' dat het zeer moeilijk is, om er eeti te be machtigen. Bovendien zijn er verschillende gemeenten, die beurzen beschikbaar stel len, gemeenten die het minder goed kun nen doen als Wassenaar. De financieele bezwaren kunnen niet groot- zijn want 90 pet. der leerlingen betalen den beurs weer terug. De lieer Versteeg gaat me het advies van B. en W. accoord. 'Hij meent, dat het oordeel omtrent de geschiktheid wel aan de hoofden kan worden gelaten. De heer van Barn e veld vereen igt zich eveneens met 1 l advies, naar meent dai het hoofd het eene kind wei eens boven het andere zal voortrekken. De voorzitter is van oordeel, dat men nog wel zooveel vertrouwen mag hebben in de hoofden, dat zij een onpartijdig ad- zullen geven. Bovendien zullen B. en W. zeer zeker ook overlegging van de rapporten vorderen. De heer van Leeuwen is bet ook eens met het advies. Om echter niet den in druk te vestigen dat hij niet sympathiek staan tegenover het verhoogen van het maatschappelijk peil der bevolking wil hij iets opmerken. Hij acht het wel goed, dat maar niet ongeregeld steun wordt verleend, dat er een zekere rem blijft bestaan. Anders is het gevaar groot dat. er velen maar gaan studeeren, zonder kans op succes. Er ko men langzamerhand te veel intellectuee- len en half geleerde menschen zijn al zoo- er, dat zij laag gaan neerzien op men schen die met handenarbeid hun brood moeten verdienen. De heer Vogels zegt, dat hij zich met het voorstel van B. en W. kan vereenigen, omdat de mogelijkheid om vooruit te ko men voor kinderen uit het volk blijft be staan. De heer Prins sluit zich aan bij het ge sprokene door den heer van Leeuwen. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarop overeenkomstig het voorstel van B. en W. beschikt. Op een verzoek van de Holl. Maat schappij van Landbouw, om een bijdrage m de kosten van een landbouw-wintercur- sus ad 75 wordt gunstig beschikt. Ontheffing van schoolgeld wordt toe gestaan aan mevr. wed. B. J. Ruphan tof een bedrag van 8.34 en J. J. Stoltenhoff an 30.34 en aan mevr. wed. W. F, K. do Jong van 5. Op een verzoek van de Gew. Land- stormcommissie „Zuid Holland-West" om voor 1930 een subsidie toe te staan van 50.wordt gunstig beschikt. Ontheffing der bepa'ingen van de bouw verordening wordt verleend aan: Jhr. H. Loudon, voor den bouw van een dubbel- 'nhuisH. Ligtvoet voor een dubbcl- winkelhu:s met bovenwoningen; B. Klaar e voor verbouw van een landhuis, G. J. van Oortmerssen voor een garage. Vastgesteld wordt het. kohier voor het beffen van retributie var. ouders, wier kin deren in Den Haag schoolgaan, over het tijdvak van 1 Mei—1 Augustus 1929 ten be drage van 2504. In de verordening op de heffing van re tributie worden op verlangen van Ged. Staten eenige wijzigingen aangebracht. Wordt besloten, dat de gemeente als lid zal toetreden tot de Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten, en tevens ten op zichte van de gemeente'ijke archiefveror dening aan te sluiten bij het registratuur- bureau dier vereeniging. Wordt besloten aan het bestuur der Wassenaarschc School vereeniging vergoe ding uit de gemeentekas toe te kennen in gevolge art. 100 der L. O.-wet over 1928 tot een bedrag, van ƒ646.50, aan het R.K. kerkbestuur van den H. Willibrordus ten behoeve van de U.L.O.-school voor jon gens ad 3081.28 en de lagere school voor jongens ad 417.66. 'De aanvrage van het bestuur der BK. U.L.O.-school voor Meisjes om dezelfde vergoeding wordt afgewezen, op grond, dat in 1928 aan de overeenkomstige open bare school geen boventallige leerkrachten waren verbonden. De rekening van. het Burgerlijk Armbe stuur over 1933 wordt goedgekeurd. De in komsten bedroegen 4668.82. de uitgaven 4308.04. Dc- begrooting voor 193U wordt aange boden, sluitende in ontvangsten en uitga ven met 6393,78 1/2. Wordt besloten aan een nieuwen weg loopende van de Kerkstraat naar de Jon" kerlaan, de naam te geven van Ridderlaan. Ter tafel komt vervolgens het advies van B. en. W. inzake het uitgeven van gronden voor volkstuintjes. De voorzitter zegt, dat B. en W'. advies hebben gevraagd van de Ccmmisie voor Openbare werken en dat ook aanbiedingen binnengekomen zijn van de Tuinbouwvcreeniging „Wasse naar en Omstreken" en de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, de laatste om trent school werktuinen. De Commissie voor Openbare Werken adviseert vooralsnog geen gronden be schikbaar to stellen, omdat niet gebleken is, dat hiervoor voldoende gegadigden zijn, en indien die cr komen het te verwijzen naar de Wassenaarsche Bouw vereeniging, welke nog open grond heeft. Zij is verder van oordeel, dat de grond aan do van Zuijlcn van Xijeveltstraat voor het beoogde doel niet geschikt is. De voorzitter zegt, dat B. en W. op grond hiervan voorstellen nog niet tot het doen aanleggen van volkstuintjes over over to gaan. De heer Van Leeuwen heeft het ad vies met belangstelling aangehoord. Hij kan begrijpen, dat men de terreinen aan de Van Zuijlcn van Nijevcltstraat minder geschikt oordeelt, maar hij kan er niet mede instemmen, dat er geen behoefte zou zijn aan volkstuintjes. Hij weet, dat ver schillende mensehen in de Kerkstraat een stukje grond hebben gehuurd, om aard appelen en groenten te teelen. Als men verder ziet dat open plekjes langs de trambaan voor groenten teelt worden be nut, dat. zelfs op gronden achter nog niet bewoonde huizen wordt, geteeld, dan be grijpt hij niet, dat de Commissie kan con- eludeeren, dat er geen behoefte aan is. Hij hoopt, dat B. en W. het voorstel niet in den doofpot zullen stoppen, maar zich nog eens nader daaromtrent zullen beraden. De heer Versteeg zegt, dat de heer v. Leeuwen een andere voorstelling heeft van volkstuintjes dan hij. Wat de heer v. Leeuwen wil, het verhuren van stukjes grond voor teelland, doet de gemeente reeds. Hij venvacht van de volkstuintjes niet veel goeds. Dc ervaringen, in de oor logsjaren opgedaan, hebben hem ook wat geleerd. De volkstuintjes in de steden zijn in hoofdzaak de menschen die eens naar buiten willen en wat bloemen willen hebben. Dc menschen hier hebben daar aan geen behoefte. Wil men toch volks tuintjes hebben, laat men dan b.v. den strook grond langs de oprijlaan van Duinrell daarvoor aanwijzen. De heer Drop verwondert zich over de houding van den heer Versteeg. In de Commissie was hij tegenstander en nu wil hij een perceel aanwijzen. Hij vindt heb niet goed deelen van Duinrell daar voor te bestemmen. Do reden, waarom dit advies is verschenen, was gelegen in de mededeeling van den heer Ruijs, dat de bouwvereeniging grond had, waarvoor ;een gegadigden waren. De heer Boender is ook verwonderd over het advies. Hij heeft 34 liefhebbers bij zich gehad. Indien men vreest, dat het rommelig zal worden, heeft men slechts te verbieden, dat er schuurtjes zullen wor den gebouwd. Hij geeft in overweging alsnog grond voor het doel te zoeken. De heer Wouters is ook wel van mee ning, dat er niet veel vraag is. Hij acht het 't beste, daarnaar eerst een onderzoek te stellen. De heer Van Tol wijst erop, dat men in Den Haag voor den grond huur moet be talen. Hij meent dat velen, als zij dit hooren, zich zullen terugtrékken. De voorzitter zet uiteen, dat er wel ver schil is tusschen hetgeen de menschen in Den Haag met een tuintje beoogen en de menschen hier. De heer Drop stelt voor ©en Commissie van niet-raadsleden onder voorzitterschap van den heer Boender te laten adviseeren omtrent de al- of niet noodzakelijkheid. De heer Prins kan zich daarmede ver eenigen, mits ook omtrent de kosten een onderzoek wordt, ingesteld. Tenslotte, wordt in dien geest besloten. De terreinen aan de Van Zuijlen van Nijeveltstraat worden in verband hier mede verhuurd aan de tegenwoordige huurders, tot wederopzegging, doch uiter lijk voor 2 jaren. Besloten wordt tot het aangaan van een overeenkomst met de Rijkstelegraaf ten opzichte van de alarmeering van het brandweerpersoneel. De kosten zullen be dragen ineens f 1200, met een jaarlijksche vergoeding van f 225. Wordt besloten de subsidie per leer linge van de Hanze-avondschool voor heb jaar 1930 te verhoogen tot f 20 per leer ling. De heer Boender inform eert, of deze school voor ieder toegankr 'k is, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. De heer Van Leeuwen dankt den Raad voor de welwillende behandeling. Op voorstel van B. en W. wordt daarop besloten tot het maken van een duiker van gewapend beton in den Katwijksche weg. De kosten van aankoop, buizen en en uitvoering van het werk worden ge raamd op f3000: tevens stellen B. en W. voor de uitvoering onderhands, op te dra gen aan de N. V. tot aanneming van Bouw- en grondwerken, v.h. W. Visser en Zonen alhier voor f 1888. Na mededeeling van den voorzitter, dat bij overname van den weg door de Provincie, de kosten zullen worden ver goed, wordt het voorstel zonder hoofde lijke stemming aangenomen. (Wordt vervolgd). 0EGSTGEEST. Slaapziekte. Alhier is zekere H. aan slaapziekte overleden. De man was sinds ongeveer een maand lijdende geweest, ZO ETER MEER— ZEGWAART. Kosteiooze inenting. Op Vrijdag S November a.s., des n.m. 2 uur, wordt de gelegenheid opengesteld tot kosteiooze inenting of herinenting, in het Spaarbank- gebouw. Aan te bevelen is medeneming van trouwboekjes. Z0ETERMEER. Schouw. Woensdag 20 November a.s. zal in den Zoetcrwoudschen Meerpolder onder deze gemeente en Stompwijk zoowel slootenschouw als tweede tochtenscbouw worden gedreven. Aanrijding. Gisterenmorgen had op cle Vlamingstraat, ter hoogte van garage F. een aanrijding paats tusschen een vrachtauto en een bestelauto. Laatstge noemd voertuig werd beschadigd. De be stuurders gaven elkaar de schuld van de aanrijding. Door dc politie wercl van het voorgevallene proces-verbaal opgemaakt. Geboren: Petrus Theodoras z. van J. Friggen en J. C. de Jong Jannetje d. van C. Weening en J. M. Verhoeff. Gemeentelijke Aankondig Hinderwet. Burgemeester en Wethouders vaj den brengen ter algemeene kennis, k hen de beslissing op het verzoek N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Lect gen, om vergunning tot het uitbreidt de fabriek van wol'.en garens in he ceel Langegracht No. 5, is verdaag LEIDEN. De avond- nacht- en Zondagdiem apotheken wordt van Maandag 4 t« met Zondag 10 November waarget door de apotheek van den heer C. B, ter, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. KOUDEKERK. Erger'ijke dierenmishandeling. Bij den rijksveldwachter T. alhier werd vorige week aangifte gedaan van ergerlijke die renmishandeling gepleegd in het kleiland onder dc gemeente Hazerswoude door per soneel van de steenfabriek van Van Beers ajhier. Een der onverlaten had aldaar met een spade of schop een door hem in ge bruik zijnd paard een groote wond toege bracht.. Om dit onz'chtbaar te maken werd daarna de wond geheel met en onder klei besmeerd, tengevolge waarvan echter in fectie ontstond. Ondanks deze verberging werd de wond toch een paar dagen later door de fabrikant opgemerkt, die het noo- dig oordeelde om de hulp van den veearts in te roepen. Eenigen tijd geleden werd ook reeds door den gemeenteveldwachter D. alhier tegen dit personeel een 3-tal processen- verbaal opgemaakt wegens mishandeling van deze paarden en het laten trekken van te zware lasten op het fabrieksterrein van v. B. alhier. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). De twee Wilhelminavereenigingen. Vergadering van No. I. Gisteravond hield de •Wilhelminaver- eeniging Zoelerwoudc en Omstreken een ledenvergadering in het café „Ik leer nog". Als overgebleven bestuurslid opende de heer P. v. Amsterdam de vergadering met een woord van welke tot de talrijk opge komen leden en maakte de vergadering bekend, dat door hem als leider van deze vergadering was aangezocht de hee Bergers. Deze, hierna de leiding mende, verklaarde als lid der W. taak te willen aanvaarden om te tra de zaken in orde te maken. Spr. gii hoe de stand van zaken was en vei op de eerste plaats de medewerkin! alle leden in het belang der W. V., daarna aan de orde de verkiezing va: bestuur, verzocht alle persoonlijke thie achterwege te laten, schetste d de moeilijkheid om met namen van nen naar voren te komen. Toch meen zeven candidaten te moeten noemei daarbij voor te stel'en deze zeven per bij acclamatie tot bestuursleden te men. Wanneer er echter een is die daar mede niet kan vereenigen, dan gestemd moeten worden. Hierna i als candidaten genoemd de heeren Amsterdam en. P. Zandvliet van de nendijk C. v. Velzen en M. Janse Weipoort, en voor den Hooge Rijndi heeren J. de Groot en J. Wessel-'ng als voorloopig de heer Bergers. Na eenijj cussie stelde de voorz. met klem de of een der leden zich tegen de verfc bij acclamatie van deze ze yen candi verklaarde. Niemand verklaarde zich tegen, alzoo waren geneemde pers kozen als bestuur der W. Y. en names zoover aanwezig op verzoek van den plaats aan de bestuurstafel. Het 2e punt der agenda bevatte deelingen. De voorz. meende, dat si van overtirgd zullen zijn, dat. het be van twee Wilhelminavereeniging ii zelfde plaats onbestaanbaar is. Sur. ste de groote bezwaren en moeilijk! daaraan verbonden en meende dat h Ier taak was te zorgen, dat <le tweed zoo spoedig mogelijk verdwijnt, in lang van de W. Y. en van de gein» Hoe is dit echter mogelijk? Spr. hee onderzocht en is tot de conclusie dat daarvoor noodig was: le. De rel tatie van den heer de Bruin. Daar de vorige vergadering benoemde h missie haar werk nog niet heeft stelde hij voor een nieuwe commissie noemen die zoo spoedig mogelijk deb enz. controleert. Hiervoor worde! noemd de heeren M. Scheel. J. Dor en K. Noordman, alsmede de voor heer Bergers. Voorts wil de voorz. noemen de om te verkrijgen een vereeniging in meente. Daarvoor is noodig de coi tie van de twee vereeniging. In het b van de 2de W. V. hebben zitting de J. P. de Bruin. A. Hendrikse J. Le: zaal, W. Tussen, W. J. v. Be veren. Groot en P. Tijssen. Na eenige <1' waarbij de een meent dat liet niet terwijl de ander meent dat het de et manier is om tot het goede doel te wordt met algemeene stemmen Aan het bestuur volmacht te geve* combinatie met de 2de V ilh.-verea met als eerste taak, zoo spoedig fflj een ledenvergadering te houden, goed reglement wordt gemaakt. Bij de rondvraag, waarvan slechts leden gebruik maken, wordt nog na'J gestempeld dat na het versin<t der b missie de combinatie werkelijkheid De heeren Stadhouder en v. Amst brengen beide eenige woord e aan den heer Bergers voor zijn kein zakelüke leiding waarna de voorz. ga dering dankt voor hare mede» tot het slagen van deze vcrgaderini DE ROOFMOORD TE AMSTERf Dc 33-jarige J. P. Douwma jarige D. van Pietersom, die dacht worden de daders te zij gruwelijken roofmoord, welke in de gen van 16 Mei 1.1. is gepleegd in ning van den landbouwer J. A. veen, welke woning gelegen is buurtschap Rietwijkeroord onder meente Amstelveen, hebben vandj recht gestaan voor de 5e kamer di sterdamsche Rechtbank. D. en v. beide los werkman van beroep en sterdam woonachtig. Voorts kwamen op de rol der van hedenmiddag de namen voor echtgenooten van D. v. P. Beide worden ervan verdacht, bij het i op verschillende manieren betrok! zijn geweest. De officier heeft 1 echter' toe bepaald, hun alleen van het gestolene ten laste te leg£ tweetal, dat oorspronkelijk ook gehouden, is later weer op vrij voel steld. Van dezen roofmoord, die geheel een buit opleverde van ©ei biljet van f 60 en een gouden horl| Hoogveen's huishoudster, do vrouw Johanna "Wesseling, wed. Gerekink, het slachtoffer gewori De Ambtenaar van het O. M., Blécourt, vroeg inzake den roof? Amstelveen in zijn requisitoir verklaring van beide verdachten deeling wegens moord te zamen ei eeniging en wegens diefstal te zab vereeniging gepleegd, tot levcni vangenisstraf.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2