K ONTAARDE VADER. Zïjn kind gedood. De gehuwde mijnwerker Jost-en, wonend© in het grensdorp je Hüekelhavcn, mishan delde zijn ruim 2-jarig zoontje zoodanig, dat het ventje aan de bekomen verwon dingen is overleden. De onmenscheïijk© vader is gearresteerd. Inbraken te Hilversum. In den laatsten tijd komen te Hilversum herhaaldelijk insluipingen voor, waarbij het er voornamelijk om te doen is, geld te bemachtigen. Ö.m. heeft iemand zich met een valschen sleutel toegang verschaft tot een woning in de Marconistraat. Hij heeft alles doorzocht; wat gesloten was, werd geforceerd maar niets is ontvreemd, ook niet do bijouterieën, die in een open gebroken kistje lagen. Het aanwezige geld heeft de inbreker niet gevonden. Gisterenavond is ingebroken in een buis aan de Gijsbrec-ht van Aemstelstraat. Een geldkistje met 140 inhoud werd ont vreemd. De poii'ie vermoedt, dat de inbre ker reeds lang in deze buurt opereert. Een eerlijke vinder. Te Utrecht heeft Zaterdag een bankloo- per een aanzienlijk bedrag, circa 30.000 die hij bij een instelling op het Oude Kerk hof had geïnd, verloren. Groot was 's mans ontsteltenis, toen hij deze ontdekking deed op het moment, dat hij het geld wilde af dragen. De polit:e werd onmiddellijk ge waarschuwd, maar behoefde gelukkig geen onderzoek in te stellen, daar het vermiste bedrag intusschen door e-en beambte van de gasfabriek gevonden en ter plaatse, waar het behoorde, gedeponeerd was. De vinder werd met 100 beloond. Een goede vangst. Twee rechercheurs te Rotterdam stonden ,-op het voorbalcon van een motorwagen van de Rotterd. tram, toen op het Vaste land een passagier erbij kwam, die een grooten zak bij zich had. Rechercheurs hebben de eigenschap erg nieuwsgierig en achterdochtig te zijn, zij stootten elkaar en den zak eens aan en toen de passagier zijn aandacht moest bepalen bij het loketje om den conducteur te betalen, was een van de politiemannen zoo vrijmoedig zijn hand eens in den zak te steken. Eerst voelde hij een worst en toen een hard voor werp, dat glad en rond aanvoelde. Hij kneep er eens in en voelde opeens een fore hg© massa in zijn hand; hij had een ei stuk geknepen. Terwijl hij mopperend het 6truif van zijn vingers veegde, vroeg zijn collega aan den passagier: Wat heb jij daar in dien zak? en het antwoord luidde promptAardappelen De rechercheurs namen den man toen mee naar het politiebureau en daar bleek dat de man de 35-jarige besteller Van Z. was. Hij had levensmiddelen aan boord van een Noorsch schip moeten brengen en van de bestelling een groote hoeveelheid worst, spek en eieren achter gehouden. Docr bemiddeling van de politie is het «pek, de worst en de eieren nog vlug naar boord gebracht, behalve een worst, welke als stuk van overtuiging in beslag is ge nomen. De besteller is opgesloten. Het volksgericht te Zuidlaren. De burgemeester van Zuidlaren heeft in dc vergadering van den gemeenteraad zijn 'leedwezen te kennen gegeven over het. feit, dat een dagblad in Groningen don goeden naam der gemeente heeft aangetast door een zeer overdreven voorstelling te geven van de gebeurtenis, welke in den avond en nacht van 5 op 6 October j.l. heeft plaats gehad. Het is in het dorp wel vol doende bekend, dat slechts door een troep opgeschoten jongens liedjes zijn gezongen voor het huis der betrokken personen en dat later de ruiten en paneelen met stee- nen zijn stukgegooid. Van het binnendrin gen in de woning en het vernielen van lin nengoed is geen sprake geweest, terwijl ook van andere plannen, waarvan het dag blad met zooveel ophef melding had ge maakt niet het mias'e s]. ,oi bij de daders is gebleken. Direr t, nadat de bovengenoemde gebeur tenis ter kennis van de politie-autoriteiten is gekomen, zijn dezen met een gestreng onderzoek aangevangen, terwijl reeds op 7 October de Justitie te Assen met al het voorgevallene in kennis is gesteld. Over eenkomstig de aldaar ontvangen instruc ties is het onderzoek verder voortgezet en dezer dagen met succes beëindigd, zoodat te zijner tijd te Assen de verdere behan deling ^an deze kan worden tegemoet ge zien. INGEZONDEN MEDEDEELING. Beroovingen. Zondagavond heeft de ambtenaar G. S. in een café aan het Afrikaanderplein te Rotterdam met een hem onbekenden man gezeten. De ambtenaar trakteerde en toen hij betaalde, zag de ander, dat de man veel geld in zijn portefeuille had. Buiten gekomen, zocht hij ruzie met den ambte- naar, er ontstond een worsteling, waarna de onbekende hard wegliep, en de ambte naar zijn portefeu-'lle met 200 kwijt was. Omstanders meenden den gevluchte te kennen. De politie werd gewaarschuwd en terstond werden onder leiding van inspec teur Juch uitgebreide maatregelen geno men. Tal van café's werden afgezocht, en bij de woning van den man, dien men zocht, werd de wacht betro-kken. Laat in den avond kwam deze man, de 35-jarige haven arbeider B. K.. thuis. De ambtenaar her kende in hem zijn onbekenden vriend. De portefeuille met daarin nog bijna het ge heel gestolen bedrag werd in hot bezit van K. gevonden. Hij is opgesloten. De 50-jarige stoker K. B. B. heeft aan gifte gedaan, dat hij Zaterdag, na te zijn afgemonsterd een café aan den Westzee- dijk te Botterdam heeft bezocht en dat hij daarna zijn portefeuille met 7 gouden tien tjes en 15 pond sterling kwijt was. Oneerlijke incasseerder. Door de recherche Nieuw-Amstel is aan gehouden de 32-jarige F. uit Haarlemmet- meer, verdacht van verduistering van 456 ben nadeele van zijn patroon. Hij had liet geld geïnd doch niet afge dragen. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Woensdag 6 November1 van 10.30 tot 14.30, wegens het schieten met geschut. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand niet eer toe gankelijk is, alvorens de roode vlaggen, welke de onveiligheid aanduiden, zijn in gehaald. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. Auto in het kanaal, zes dooden. In Noord-Italië is tengevolge van een dikken mist een auto met 8 inzittenden in een kanaal gereden. Zes personen zijn daarbij verdronken. De eigenaar wist zich te redden en sneed met zijn zakmes het zeil stuk, waarna het hem gelukte ook zijn oudste dochter nog levend te redden. Spoorwegongeluk bij Agram. Zondag heeft bij het station Reichen- burg een spoorwegongeluk plaats gehad. Toen de Orient-express uit het station ver trok, botste hij in de nabijheid van den brug over de Sau tegen een goederentrein. De oorzaak is, dat te vroeg het vertrek signaal werd gegeven voor den goederen trein. Ondanks de tegenwoordigheid van geest van den machinist v. d. Orient-express, die onmiddellijk achteruit reed, was de schok zóó hevig, dat de goederentrein van den dijk viel. De machinist en 2 stokers van den goederentrein werden onmiddellijk gedood, terwijl in den expresstrein eenige personen licht gewond werden. De beambte, die door een foutief sig naal de botsing heeft veroorzaakt, deed een poging tot zelfmoord. In zorgweklcen- den toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. De baan is reeds weer vrijgemaakt. Twee sleepbooten gezonken. In den nacht van Zondag op Maandag zijn in de Hamburgsche haven twtfe aan da firma Liifcgen en Reimers toebehoorende stoomsleephooten gezonken. Toen een der kapiteins om 5 uur dan boord wilde gaan, bemerkte hij dat de schepen gezonken waren. Waarschijnlijk is een der voertuigen lek geworden en ge zonken en heeft het daaraan vastgemaak te tweede schip ook naar omlaag getrok ken. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Verschillende bergingsvaa-rtuigen en een duiker bevonden zich op de plaats des on- heils. Men hoopt nog heden beide sche pen weer op te halen. Een jockey verongelukt Men meldt ons uit Berlijn: Op de renbaan te Strauesfourg heeft Zondag een ernstig ongeval plaats gehad, waardoor de twintig-jarige jockey Jacob Trumpfheller om het leven is gekomen. In de November-hindernisrennen, waar mede de wedstrijden begonnen, reed Trumpfheller het paard Orator. Bij de voor de tribune opgestelde hindernis, de Tribunesp rong, zette Orator te vroeg af, kwam te vallen zoodat Trumpfheller over de 'baan rolde en werd toen door het vol gende paard op zij ges booten, waardoor Orator nog eens viel en nu boven op zijn berijder terecht kwam. Op de tribune klon ken luide kreten. De reddingsbrigade, die dadelijk toesnelde moest constateeren dat de jookey reeds overleden was. Trumpfheller had ondanks zijn jeugd al een zekere populariteit weten te berei ken, doordat hij een van de vorige rennen te Sfcraussburg het paard Marsy, den out sider tot een sensatie-overwinning wist te voeren, waarbij de totalisator het record cijfer 225310 bereikte. Vulkanische uitbarsting. De Santa Maria in Guatemala werkt. Door een hevige uitbarsting van den vu'lkaan Santa Maria in Guatemala zijn, naar men gelooft, verscheidene pez'sonen omgekomen. De stad Guezulfcenango is ernstig geteisterd. De regeering heeft hulp gezonden naar het bedreigde gebied. Vol gens de jongste berichten is de hevigheid van de uitbarsting aan het afnemen. Noodweer in Noord-Italië. Heel Boven-Italië heeft geleden van een zwaar onweer. Doordat, de hevige regen verscheidene dagen heeft aangehouden, zijn de beken en riviertjes in het geberg te ontzettend gezwollen. Voorloopig is de schade nog gering. Uit tal van Alpendalen wordt gemeld, dat stukken rots naar be neden zijn gevallen. In de Dolomieten is 70 c.M. sneeuw gevallen. Vermiste geologen gevonden. Op Victoria Island in de Noordel ij ke IJszee. U:t Ottawa wordt gemeld: Kapitein McAlpone, die met een expeditie van ze ven personen sinds twee maanden in Noord-Canada vermist was. is gevonden op het Victoria Island in de Noordelijke IJs zee. De expeditie had ten doel een geolo gisch onderzoek in deze onbewoonde stre ken in te stellen. Expeditie door Indianen overvallen. Uit La Paz wordt gemeld: De Dnitsche Indianen-expeditie van den bekenden dr. A. V. Ado Bassler, die in het midden van dit jaar zijn reis begon en einde Novem ber weer in Europa, zou terugkeeren, zon volgens de laatste berichten spoorloos zijn yerdwenen. Dr. Bassler trok eerst door Peru en Bo livia, en trok eenige weken geleden de Bo- liviaaanseh-Argentijnsche grens over bij Quiaca en bevond zich met de Terra-Film expeditie op weg naar deh Gran Chaco. Sinds eenige dagen is de etappendienst zonder eenig bericht van de expeditie. Reizigers, die uit den Gran Chaco komen, berichten, dat een aantal Europeanen, w.o. zich lieden met vreemde instrumenten be vonden, door Indianen overvallen en ge vangen genomen zijn. Daar dr. Bassler met zijn filmapparaten die streek zelf heeft gepasseerd, neemt men aan, dat dit op zijn expeditie slaat. Kort geleden is ook de Fransche onderzoe ker Miller in die streek zoekgeraakt en men heeft nooit meer iels van hem verno men. Ook moeten de Indianen daar mon niken, die als zendelingen door dit gebied' reisden, overvallen en met giftige pijlen gedood hebben. Zeer vele expedities zijn in den Gran Chaco ook wel „de groene hel" genaamd omgekomen, o. a. die van den Franschen vorscher Creveaux, enz. enz. Het plan van dr. Bassler was in samen werking met de Terra Film een groote Indianenfilm op te nemen, waarvan het eerste gedeelte reeds naar Europa ie ge zonden. Mevrouw Zoobkof vraag echtscheiding. Mevrouw Victoria Zoebkof, de zuster van den Duixschen ex-keizer, heeft door tusschenkomst van haar advocaat bij de rechtbank van Bonn, de scheiding van haar huwelijk aangevraagd. Vier dooden bij een stierengevecht. Volgens een bericht uit Madrid is bij een stierengevecht een zwaar gewonde stier door de omheining van de arena gebroken en op de toeschouwers ingestormd, onder wie een. groote paniek ontstond. Vier der toeschouwers werden gedood en acht ern stig gewond. Bloedige wraak. Gisterenmorgen is te Lodz een ernstige misdaad gepleegd. Toen tweo jongelieden aan èén tramhal te uit den tram stapten, stapte ook een man uit den bijwagen en loste vijf revolver schoten, waardoor de twee jongelieden ernstig gewond werden. Een hunner is spoedig daarna overleden. De moordenaar is ontkomen. De politie heeft vastgesteld, dat het mis drijf verband houdt met den zelfmoord van een jong meisje. De moordenaar ver dacht zijn slachtoffers er van, dat zij aan leiding zijn geweest voor den dood van het meisje. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een gevaarlijke hoek. In don gevaar lijken toestand bij den hoek op de brug aan den Wassenaarschen weg zal spoedig worden voorzien. Door Ged. Staten van Zuid-Holland zal binnenkort aanbesteed worden het maken ©ener n:euwe brug. Deze overgang zal dan op een andere plaais komen, n.l. meer Zuidelijk van de thans bestaande en tegelijk zal de gevaar lijke haaksche hoek daar worden wegge nomen wat voor het verkeer een zeer groo te verbetering zal zijn. Ziektewet. Gisteravond hield „de Han ze" a-fd. Katwijk a. d. Rijn een ledenverga dering in het parochiehuis. De voorz., de heer W. Gaspers opende de vergadering en heette de aanwezigen, de leden en ge- noodigden, doch inzonder den Geest. Advi seur, den zeereerw. heer pastoor Schiphorst en den spreker van dezen avond, don heer Forsthövel, van harte welkom. Deze avond, zeide spr., kan mede beschouwd worden als een propaganda-avond. Spr. hoopte dat degenen die lid konden zijn en dit nog niet waren, alsnog tot de afdeeling zouden toe treden. Dan had de voorz. nog de mede- deeling te doen dat bericht is ingekomen van het hoofdbestuur, meldend dat de le den per 1 Jan. a.s. gratis het Bondsorgaan zullen ontvangen. Voorts dat het bestuur, als gevolg van een ontvangen schrijven van de Kamer v. Koophandel, zal reques- treeren aan den Minister van Waterstaat om gedaan te krijgen dat heb bestaande tarief voor telefoongesprekken gehand haafd zal blijven. Dan gaf de voorz. het woord aan den geaebten spreker om u'teen te zetten wat de pas aangenomen ziekte wet beoogt. Spr. begint met uiteen te zet ten. de wording der ziektewet en geeft biervan een historisch overzicht te 'begin nen vanaf 1906. vervolgens de -bekende ziektewet van Minister Talma, vervolgens door Min. Treub de gewijz'gde wet-Talma, dan in 1920 de wet. Aalberse. in 1925 de ge wijzigd© wet-Aalberse, in 192G de wet-Slo- ternaker de Bruine, in 1928 de gewijzigde wet-Slotemaker de Bruine en hoe op 17 April 1929 het gewijzigde ontwerp-Slote- maket de Bruine werd aangenomen. Spr. Vfm is ïseS in, cS-srti sttfJdLfesen ©s'arelntieisiQSim B-sSïslgê pes ten, psrmera, ibrken, aiessen, ssJs5!ö®r«r©r£t, Juftoieum, sias- ways? eft aP© keftgerei gSarsiénd ess h®Sd©s\. N.¥; 13e Uvwn Sees» SMlaaï» scsïeppSJ, Viaasgdingan. V4I6-23 zet dan eerst uiteen de werking der wet j ten opzichte der uitkeering van ziekengeld, dat als regel zal zijn een uitkeering van 80 pet. van het Icon en dat nimmer meer mag bedragen dan SO pet. van een niet hooger loon dan 8.per dag, dus 6.40 hetgeen tot hoogstens 26 weken wordt uit gekeerd en de derde dag van de ziekte pas ingaat. Vervolgens wordt besproken de uit voering die voor de R. K. georganiseerde middenstanders zal kunnen gebeuren, en logisch ook wel zal gebeuren, omdat dat de voordeoligste wijze is, door de eigen Middenstandsbedrijfsvereeniging. Het be drag der premie kan nog niet definitief worden vastgesteld, doch aangenomen wordt dat deze zal bedragen 15 per 1000 jaarloon, waarvan de helft wettelijk mag worden afgehouden van het uit te be talen loon. De verschillende bedrijven zul len verschillende gevarenldassen krijgen zooals zulks b.v. bij de ongevallenverzeke ring het geval is. Spr. bepleit dan nog het groote belang, dat in deze sociale verzeke ring voor den middenstand en de werk nemers gelegen is en spoort de aanwezigen aan om zich bij een bedrijfsverzekering te doen aansluiten omdat dit verre de voor keur verdient boven rijksinstellingen, niet abeen cmdat zulks voordeeliger zal zijn doch mede om te kunnen toonen dat men organisatorisch dergelijke zaken zelf ten uitvoer kan brengen en medezeggenschap heeft. Verschillende vragen worden daar na gesteld, die de spreker alle uitvoerig en duidelijk beantwoord.' De zeereerw. heer pastoor dankt den. spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting en spreekt tevens den wensch uit, dat het bestuur spoedig een propagandavergade- ring zal uitschrijven welke zijnee-rw. gaarne bereid is om te presideeren en welke ver gadering zal leiden tot vermeerdering van het ledental en den bloei der afdeeling. De voorz. spreekt een woord van dank aan den Geest. Adviseur en aan den spre ker en hoopt dat het gehoorde van dezen avond veel vrucht zal dragen. Hierna slui ting der vergadering op de gebruikelijke wijze. N00RDWUK. De openbare school. Na»r wij verne men hebben B, en W. zich vereenigd met het advies der plaatselijke schoolcommis sie om de beide openbare scholen op te heffen en een nieuwe openbare school te bouwen tueschen Noord wijk-Binnen en' Noordwijk aan Zee. Bouwvergunning. Aan de N.V. Bouw bedrijf G. H. Krau is door B. en W. vergun ning verleend voor het bouwen van een landhuisje op den hoek van d.en Duinweg en de Piet Heinstraat. Bioscoop. Naar wij vernemen ligt het ih de bedoeling var den heer van Grieken te Vogelenzang in de groote zaal van het botel „Royal" aan de Voorstraat te Noord- wijk-Binnen een bioscoop in te richten voor de wintermaanden en aldaar iederen Zaterdag- en Zondagavond bioscoopvoor stellingen te geven. Vergunning. Aan den beer Vos i-s een vergunning verleend ingevolge de Drank wet voor zijn café „De Poort van Kleef" in de Douzastraat. ReclamefoncJs. Gisterenavond hield het Alg. Noordwijksche Reclamefonds eer. bijeenkomst in Hotel Centraal, waarbij de opkomst slechts matig was, betgeen zeer te bejammeren is, daar het toch voor zoo- velen van groot- belang is, dat. er reclame zoowel in binnen- als buitenland wordt ge maakt. De voorz., de heer Adr. Dorsman, open de deze bijeenkomst met een welkom, waar na de secretaris de notulen las,, welke on gewijzigd werden vastgesteld. Als eerste punt kwam ter sprake, dat, hoewel de bij dragen dit eerste jaar zeer goed genoemd mogen worden, er toch nog een flink aan tal zijn die hun aanslag nog niet hebben voldaan, waaruit blijkt, dab dezen hun tijd en belangen nog niet begrijpen. Uit de besprekingen, welke hierop volg den bleek, dab men er veel voor voelde bij blijvende weigering tot bijdrage, degenen, die hiervoor in aanmerking komen, uit te sluiten voor leveranties. Opgemerkt werd, dat er enkele zijn, die niet hebben bijge dragen, omdat hun zonder vooraf kennis te geven van hun aanslag, een quitantie ii aangeboden geworden. Naar aanleiding hiervan werd besloten alsnog een circulaire samen te stellen, waarin het belang en het nut van het Reclamefonds zal worden uit eengezet en om deelname zal worden zocht. Over de te voeren reclame voor hel seizoen werd na eenige bespreking? principe besloten deel te nemen aai oollectievo reclame voor de Holland badplaatsen, uitgaande van het Ceni Bestuur van Yreemdelingenverkeei dezer zake zal a.s. Donderdag een dering in den Haag worden gehoi waarbij tevens zullen worden uitgenoj de Burgemeesters der badplaatsen, oi trachten voor de te voeren reclame bi gen uit de gemeente-kassen te verkri Waar deze reclame alleen beoogt het. tenland, werd er op gewezen, dat dez clame niet voldoende was en men oo heb binnenland reclame moest mi Heirover was men het volkomen eens. hierin werd in principe besloten ©ei clame-campagne vast te stellen en i de Raad van Beheer opgedragen een werp hiervoor samen te stellen. Na vruchtbare rondvraag, sloot de voorz der dank voor de opkomst deze bj SASSENHE1M. Verkeersstremming. Wegens i zaamheden za-1 de spoonvegovergangi „Klinkenberg" voor alle verkeer worde gesloten vanaf 7 November nam. twaalf tot 8 November voorn, halfacl Men houde er dus Donderdagavoi Vrijdagmorgen rekening mede en zijn weg over Warmond of Voorhoul Overreden. Zondagmiddag werJ 7-jarig zoontje van den heer O. J. H hier, doordat hij plotseling de straat.i stak, aangereden door een motorrijdei doktoren constateerden een schedel] en het jongetje werd naar het StJ ■sabethsgasthuis te Leiden vervoerd, toestand is zorgelijk. TER AAR. Twee hooibergen verbrand. Zate: midda-g werd het rustige Papeveer p' ling opgeschrikt door brand op 1 schaal. Omstreeks 3 uur werd de fa van bakker P. K. door een paar kleine waarschuwd dat er brand was achtf het erf. Spoedig ijlde men er heen ei bleek dat de hooiberg in lichte laaie S De brandweer werd spoedig opgebeld: bad een half uur werk, eer zij op de des onheils was en het vuur kon bluss Zondagmorgen omstreeks tegen den dag herhaalde zioh weer een brand) en wel te Langeraar bij den landbouï V. doch dit was geen kleine, maar groote hóoiberg. Hier hadden de spui ten de handen vol om de belendend bouwen te vrijwaren. Om het vuur te schen was, geen denken aan. Men ook niet anders, of de geheele woning in asch. Dank zij het optreden vai brandweer, werd dit voorkomen. De zaak van beide gevallen vermoedt mi het spelen met lucifers van kleine kini Verzekering dekt de schade. VOORHOUT. Geboren Margaretba Clara rina-, dochter van Th. van den Nouli van M. J. Warmenhoven Helena nia, dochter van G. P. van den en van M. ,E. Ammerlaan Wilbj Francina, dochter van H. O. van der en van A. van Moorsel Wilhelmus van J. Koogervorst en Chr. Kleïjn. Overleden Johanna van der oud 9 maanden. Ondertrouwd Cornelis van den Berg 26 jaar en Wijnanda Maria van Emmerik 26 jaar beidf Voorhout Albortus van der Vo) jaar en Anna Catharina Smeets, beiden te Voorhout. Gevestigd: Ni.e. Ant. Knoot Purrperend P. J. Kraakman vaü sloot J. Rubens van 's-Gravenlffi Th. P. van Oosten van Leens Sandkuyl van Eindhoven A. van Amsterdam- Vertrokken: M. ,T. Meindfi Reusel P. van der Zwet naar P. A. Weijers en gezin naar U F. J. Meskers naar 's-Gravenhagr W. Kloek naar Sassenhcim Üljee en gezin naar Leiden.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8